Śląsk rozmawia o obniżkach, najdalej do porozumienia z Pichem i Putnockim

Opublikowane 24.04.2020 08:43 przez

Szymon Podstufka

Śląsk Wrocław może stracić dwóch kluczowych zawodników – Roberta Picha i Matusa Putnockiego. „Przegląd Sportowy” informuje, że ci dwaj są zdecydowanie najdalej porozumienia odnośnie cięcia płac. „Super Express” donosi o zainteresowaniu Barcelony Aleksandrem Buksą z Wisły. W „Sporcie” przeczytamy zaś między innymi wywiad z fizjologiem Janem Chmurą o fizycznym aspekcie powrotu piłkarzy do rozgrywek. Co jeszcze ciekawego w dzisiejszej prasie?

GAZETA WYBORCZA

Katar i Arabia Saudyjska biją się o Anglię. Saudyjczycy kupują Newcastle, Katarczykom się to bardzo nie podoba.

Katarczycy globalny sport podbijają m.in. poprzez potężniejącą telewizję beIN Sports, która za prawo do transmisji meczów zapłaci lidze angielskiej w trzy lata pół miliarda funtów. Ich sygnał podbierają jednak Saudyjczycy – nielegalnie, wpuszczając obraz na własną platformę satelitarną, opatrując go dźwiękiem własnego komentarza, zakrywając oryginalne logo, w przerwach reklamowych emitując własne spoty (stąd kilkusekundowe opóźnienie w nadawaniu na żywo). Oferują transmisje tańsze i dostępne dla wszystkich nie tylko w regionie. To regularne złodziejstwo, więc oficjalnie się do niczego nie przyznają („taki podmiot nie prowadzi u nas działalności”), ale sprawa jest jasna. Z procederem bezskutecznie usiłuje walczyć także mnóstwo innych okradanych stacji, zresztą piraci zachowują się bezczelnie, manifestując poczucie absolutnej bezkarności. Nazwali się beoutQ, w ostatniej literze nawiązując do Kataru. I tak pozostają bowiem dla międzynarodowych sił śledczych nieuchwytni.

Awanturę poprzedził wybuch regionalnego konfliktu, który w 2017 r. sprowokował Arabię Saudyjską (wraz z sojusznikami z Bahrajnu, Egiptu i ZEA) do zerwania z Katarem stosunków dyplomatycznych i nałożenia na ten kraj ostrego handlowego embarga.

SUPER EXPRESS

Ostre cięcia i zamrożenia w Legii. Nikt nie zarobi tam więcej niż 20 tys. złotych, co oznacza, że Artur Jędrzejczyk zejdzie z wynagrodzenia o 90%. Część zostanie zamrożona, część utracona bezpowrotnie.

Co zatem podpisywane właśnie ustalenia oznaczają dla obrońcy wicemistrza Polski? Umowa o redukcji płac obowiązuje, na razie, do końca czerwca (licząc od marca). Nie wdając się w skomplikowane kwestie dotyczące premii, obniżka za najbliższy czas ma sięgnąć 50 proc. zarobków. Równocześnie żaden z piłkarzy w najbliższych miesiącach nie będzie otrzymywał więcej niż 20 tys. zł. Czyli jeśli Jędrzejczyk ma 200 tys. zł miesięcznie, to przez najbliższe miesiące i tak będzie otrzymywał tylko 20 tys. zł. Pozostałe 80 tys. zł z każdego z najbliższych miesięcy w jego przypadku trafi do zamrażarki i zostanie mu wypłacone na koniec roku. Połowa wypłaty za okres marzec–czerwiec przepadnie więc bezpowrotnie. Czyli ok. 400 tys. zł.

Barcelona bacznie obserwuje Olka Buksę.

Z tego, co słyszymy, kataloński klub miałby już nawet konkretny plan rozwoju dla młodego Polaka. Oczywiście, nie zakłada on tego, że Buksa od razu wskoczyłby do pierwszej drużyny, bo to nierealne, na to zdecydowanie za wcześnie. Z drugiej strony nie byłoby też tak, że miałby trafić do którejś z drużyn młodzieżowych.

Wstępny plan zakładałby ogrywanie go w drugiej drużynie i monitorowanie postępów. Na tym etapie nie byłoby też planu wypożyczenia go do innego, mniejszego klubu.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Dawid Błaszczykowski, nowy prezes Wisły Kraków, chce przede wszystkim ocieplić relacje z miastem.

Co Dawid Błaszczykowski wniesie do Wisły?
— Są cztery obszary, nad którymi zamierzam pracować. Pierwszy to poprawa relacji z władzami Krakowa. Chcę nawiązać dialog, rozmawiać o przyszłości Wisły, wypracować rozwiązanie korzystne dla obu stron, bo wierzę, że zarówno nam, jak i miastu zależy na współpracy.

Gdzie dziś w tych relacjach jest największy problem?
— W tym, że nie ma dialogu. Chciałbym do niego wrócić. Zależy mi na tym, żebyśmy mogli usiąść z partnerem, z którym chcemy współpracować i który może nam pomóc biznesowo. Miasto jest jednym z największych wierzycieli Wisły, dlatego chcemy rozmawiać, jesteśmy otwarci i gotowi na negocjacje.

Izolacja sportowa objęła już wszystkie zespoły naszej ligi.

Kluby miały przedstawić listę 50 osób, które po wznowieniu sezonu będą obecne na wszystkich meczach drużyny. Chodzi o piłkarzy, trenerów, asystentów, masażystów, fizjoterapeutów, kierowników zespołów, dyrektorów sportowych, prezesów i innych pracowników klubu. Przez czternaście dni ludzie objęci izolacją sportową mają unikać kontaktów z otoczeniem. Muszą codziennie wysyłać formularz oceny medycznej, w którym podają wyniki pomiaru temperatury i informują o niepokojących objawach, takich jak: kaszel, katar, bóle głowy czy biegunka. Po dwóch tygodniach względnej separacji wskazana przez każdy klub pięćdziesiątka przejdzie testy na obecność koronawirusa i dopiero po nich będzie wiadomo, czy zostaną dopuszczeni do udziału w meczach.

W Śląsku obniżki płac, problem z dogadaniem się – przede wszystkim z Putnockim i Pichem.

Do końca tygodnia Śląsk spodziewa się zakończyć rozmowy w sprawie obniżenia obecnych kontraktów piłkarzy. Znaczna część drużyny, w tym wielu obcokrajowców, akceptuje cięcia pensji, ale wciąż mniej lub bardziej zaawansowane rozmowy trwają z dwunastoma piłkarzami. Najmniejsze wydają się szanse na porozumienie z Robertem Pichem i Matušem Putnockym.

Śląsk nie komentuje przebiegu negocjacji. Zrozumieniem wobec trudnej sytuacji klubu wykazała się duża część „starszyzny” (kapitan, rada drużyny, niektórzy zawodnicy z najdłuższym stażem w Śląsku). Ci piłkarze nie tylko szybko zgodzili się na cięcia, ale wzięli aktywny udział w pośredniczeniu między zarządem a resztą szatni. Mowa tutaj o Krzysztofie Mączyńskim, Mariuszu Pawelcu, Wojciechu Golli, Piotrze Celebanie, Kamilu Dankowskim.

„W sporcie potrzebujemy ludzi jak Boniek” – pisze w swoim felietonie Łukasz Kadziewicz.

Spodobało mi się, że nie czekał wygodnie w fotelu na rozwój sytuacji. Po konsultacjach z premierem Mateuszem Morawieckim zapadła decyzja o wznowieniu rozgrywek, która najprawdopodobniej podzieliła sportowe środowisko. Na jej konsekwencje przyjdzie nam poczekać zapewne kilka miesięcy. Najistotniejsze w tym wszystkim jest wykazanie się inicjatywą oraz wyjście na pierwszą linię frontu. Boniek potrafił wyznaczyć cel, wskazać daty pierwszych spotkań ligowych i pucharowych. W dobie kryzysu potrzebujemy planu naprawczego, charakteryzującego się właśnie wyznaczeniem celów krótkoterminowych. Możemy zmieniać narzędzia, którymi będziemy to realizować, jednak wyznaczenie daty, do której musimy się przygotować, potęguje zaangażowanie i pozwala złapać trochę optymizmu potrzebnego do działania. Liderowanie to kreowanie i podejmowanie trudnych decyzji. Nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich, jednak grzech zaniechania może okazać się najgorszym z możliwych.

To nie pierwsze trudne decyzje podejmowane przez prezesa PZPN. Nie jest tajemnicą, że twardy z niego negocjator, który potrafi uderzyć pięścią w stół podczas rozmów z piłkarzami lub prezesami klubów. Podczas jego kadencji w polskiej piłce zmieniło się wiele. Nie twierdzę, że jest idealnie, ale kilkakrotne zwiększenie budżetu związku pokazuje, że jego metody jako szefa są bardzo skuteczne.

SPORT

Profesor Jan Chmura, były fizjolog wielu ligowych klubów, o fizycznych aspektach powrotu do grania w piłkę. Po jakim czasie przygotowań piłkarze będą gotowi na sto procent do rywalizacji?

Co z czasem na takie przygotowanie? Ile go potrzeba?
— Trudno odpowiedzieć jednoznacznie. To nie jest tydzień, to nie są nawet dwa czy trzy tygodnie, bo to sprawa indywidualna. U jednych zawodników może być to miesiąc, a u tych przeciętnie wytrenowanych jednak dłuższy okres. Dzisiaj nie zdajemy sobie sprawy, jak głębokie nastąpiło załamanie zdolności wysiłkowych. Jest to nieuchronny efekt niskiej aktywności fizycznej, żeby nie powiedzieć – hipokinezji (bezczynność ruchowa – red.). Nie zdajemy sobie z tego sprawy! Posłużę się tutaj analogią do 12-piętrowego wieżowca. Jeżeli w momencie przerwania ligi część graczy była w formie, to ich dyspozycję porównałbym do 12. piętra tego wieżowca. Dzisiaj, po sześciotygodniowej przerwie w treningach ich zdolności wysiłkowe spadły nawet do pierwszego czy drugiego piętra! To jest ogromne „tąpnięcie” dla organizmu!!! A co z pozostałymi zawodnikami? Część z nich jest na poziomie parteru, a niektórzy nawet w… piwnicy. Jest to ogromne wyzwanie dla sztabów szkoleniowych, aby w krótkim czasie, przy równym poziomie wytrenowania zawodników, nadrobić potężne zaległości motoryczne. Owszem, można powiedzieć, że piłkarze są zregenerowani i wypoczęci po tak długiej przerwie w treningu, ale to nie rozwiązuje tematu. Tutaj problemem jest przede wszystkim deficyt szeroko pojętej szybkości, wytrzymałości i wytrzymałość-szybkościowej, której nie da się budować ani w siłowni, ani w domu czy w mieszkaniu. Boisko bardzo szybko zweryfikuje wszelkie niedostatki i braki.

Przerwa w rozgrywkach sprawiła, że Górnik Zabrze nie miał okazji poprawienia wyjazdowego bilansu. Na wygraną poza domem czeka już prawie rok.

Po raz ostatni zabrzanie triumfowali na wyjeździe 18 maja zeszłego roku. Był to ostatni mecz sezonu 2018/19, a efektownie, bo 3:0, pokonali Koronę w Kielcach. Wiosną 2019 r. w gościach pięć razy wygrali, zaliczyli dwa remisy i tylko raz przegrali. Pod tym względem nie przebił ich ani mistrz Polski Piast, ani wicemistrz Legia. W bieżących rozgrywkach w 13 kolejnych grach „górnikom” nie udało się zwyciężyć na wyjazdach.

Kristopher Vida kosztował Piasta sporo, a nie miał okazji rozwinąć skrzydeł – plany pokrzyżowała epidemia.

— Lubię grać w gry planszowe. Mam ich w domu od groma! Oglądam filmy i seriale. Słucham każdego rodzaju muzyki, ale przed każdym meczem włączam sobie na cały regulator rocka! Szczególnie mój ulubiony zespół to AC/DC! – przyznaje Vida, który lubi… gotować i marzy o otwarciu restauracji.

— Jestem człowiekiem oszczędnym, bo wychodzę z założenia, że nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdą trudne czasy. Takie jak na przykład teraz – opowiada o sobie w ankiecie dla strony klubowej Piasta. Lubi spędzać czas w domu, ale teraz – jak inni zawodnicy – chciałby już wrócić do normalnych treningów i móc spotkać się z kolegami z zespołu.

Większość pierwszoligowców chce wznowienia rozgrywek. Największe opory mają ci, którzy są na zadowalających ich miejscach.

Ci, którzy chcą grać, są w przewadze. Co zrozumiałe – to cała strefa spadkowa (Odra Opole, Wigry Suwałki, Chojniczanka) czy zespoły z miejsc 4-6, którym w razie zakończenia rozgrywek przepadłoby prawo udziału w barażu o ekstraklasę (Radomiak, GKS Jastrzębie, Miedź Legnica), ale też drużyny mogące się w tym barażu znaleźć, jak Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Olimpia Grudziądz.

Listę chętnych otwiera zaś klub, któremu teoretycznie mogłoby zależeć najmniej, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała. – TS Podbeskidzie jest za wznowieniem i dokończeniem sezonu. Mam tylko obawy co do tego, co się stanie, gdy jeden z piłkarzy zostanie zarażony. Wtedy może się zdarzyć, że sanepid zdecyduje o kwarantannie większości zawodników drużyny… – napisał na Twitterze Bogdan Kłys, prezes klubu spod Klimczoka.

Wiceprezes Drugiej Ligi Piłkarskiej i prezes Resovii Wojciech Zając nie wyobraża sobie, by za testy na koronawirusa dla piłkarzy i sztabów miał nie zapłacić PZPN, mówi też o 14-dniowej izolacji, której wprowadzenie nie było realne.

Wciąż nie wiadomo, kto miałby zapłacić za testy na koronawirusa.
— To kwestia jasna. Kluby na pewno nie będą płacić za testy. Nie wyobrażam sobie tego. Te koszty musi pokryć PZPN.

We wtorek kluby otrzymały dokument głoszący, że 14-dniowa izolacja oraz obowiązek składania raportów w I i II lidze obowiązuje od czwartku. Ruszyliście?
— Natychmiastowe wprowadzenie izolacji było nierealne. Część zawodników była u siebie w domach, trudno było ich z dnia na dzień ściągać do Rzeszowa. Za szybko się to dzieje. We wtorek wieczorem przyszło pismo, a od czwartku należało stosować przepisy… Trzeba się nad tym mocno pochylić. Zdaję sobie sprawę, że te zalecenia to nie obligo, a rekomendacja. Nie można klubu do niczego zmusić – można jedynie rekomendować, jak postępować, by zminimalizować ryzyko. No i właśnie – to tylko minimalizacja. Nikt nikogo nie zapewni, że stosując obostrzenia, unikniemy zakażeń.

LASK Linz, lider swojej ligi, wrócił do treningów jako pierwszy austriacki klub.

Obowiązkowe maski i z góry określone pozycje z odpowiednią odległością na boisku – to warunki, na jakich austriackie Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na treningi. Do Pasching przyjechało 40 osób (dziennikarzy, fotoreporterów, kamerzystów, techników), przywitał ich na parkingu rzecznik LASK, a potem pojedynczo podchodzili działacze, trenerzy i zawodnicy.

— Cieszymy się, że możemy znowu wykonywać swoją pracę — stwierdził francuski trener Valerien Ismael. — To zupełnie nowa sytuacja, zaczynamy właściwie od zera. Zachowanie dwumetrowego dystansu jest pewnym wyzwaniem, ale w drużynie panuje dobry duch. Najważniejsze, że wracamy na boisko po ponad pięciu tygodniach przerwy. Chłopcy są tak wysportowani, że nie widziałem żadnego z nadwagą.

fot. FotoPyK

Suche Info
22.05.2022

Sędzia Frankowski wpłynął na awans Widzewa? Jest spora kontrowersja [WIDEO]

Bartosz Frankowski to sędzia, który lubi być w centrum wydarzeń. Tym razem arbiter z Torunia prowadził mecz Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1, a ta zapewniła im awans do Ekstraklasy. W okolicach 80. minuty doszło jednak do sporej kontrowersji w polu karnym łodzian. Do dośrodkowania wyskoczyli obrońca Górali Julio Rodriguez […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

LIGA MINUS OD 17. Kowal, Roki, Białek, Paczul

Niedziela, 17, czyli czas na Ligę Minus. Jedyny i niepowtarzalny program o najwspanialszej polskiej lidze. Tym razem podsumujemy 34. kolejkę Ekstraklasy. Skład: Mateusz Rokuszewski, Wojciech Kowalczyk, Jakub Białek prowadzi Paweł Paczul. Zapraszamy!
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Oficjalnie: Szymon Włodarczyk pożegnał się z Legią

Powoli wyjaśnia się przyszłość młodego napastnika Legii Warszawa. 19-latek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że odchodzi ze stołecznego klubu. O pozyskanie go starają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W zakończonym sezonie Ekstraklasy zagrał tylko w 7 meczach Ekstraklasy. Zapewne to wpłynęło na podjętą przez niego decyzję. Nastolatek jest kolejnym wychowankiem Legii, który […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera.  TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Salihamidzić: „Lewy” ma kontrakt do lata przyszłego roku i wypełni go

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić był gościem programu „Doppelpass” na antenie Sport1. Działacz odniósł się m.in. do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Szef działu sportowego mistrzów Niemiec przyznał, że agent kapitana reprezentacji Polski otrzymał ofertę przedłużenia umowy. Bośniak dodał też, że spodziewa się wypełnienia przez Lewandowskiego kontraktu, a ten kończy się 30 czerwca 2023 roku. – […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

LIGA MINUS OD 17. Kowal, Roki, Białek, Paczul

Niedziela, 17, czyli czas na Ligę Minus. Jedyny i niepowtarzalny program o najwspanialszej polskiej lidze. Tym razem podsumujemy 34. kolejkę Ekstraklasy. Skład: Mateusz Rokuszewski, Wojciech Kowalczyk, Jakub Białek prowadzi Paweł Paczul. Zapraszamy!
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera.  TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Benzema, Mbappe, Lewandowski? 10 najlepszych piłkarzy sezonu 2021/22 [RANKING]

Strzelający gola za golem Lewandowski? Dominujący w lidze francuskiej Mbappe? Czarujący dryblingiem Vinicius, a może jego bardziej doświadczony kolega z zespołu – Benzema? Sezon 2021/22 w europejskim futbolu klubowym wkrótce oficjalnie dobiegnie końca, ale już teraz jak najbardziej można się pokusić o wskazanie najlepszego piłkarza mijającej właśnie kampanii. Wytypowaliśmy dziesięciu zawodników, którzy w ostatnich miesiącach […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

PSG i Kylian Mbappe. Czyli szarża w walce o katarską wiarygodność

Wielkie kluby walczą nie tylko o trofea, najwyższe miejsca, sukcesy na arenie międzynarodowej i uznanie kibiców. Kluby ze ścisłej elity walczą też o wiarygodność. Paris Saint-Germain musiało postawić wszystko na jedną kartę w rozmowach kontraktowych z Kylianem Mbappe, by utrzymać tę wiarygodność. Pytanie tylko – czy paryżanie nie przeszarżowali?  Gdybyśmy mieli szukać określeń na to, […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SmyQ
SmyQ
2 lat temu

Na starych Słowaków to jednak można liczyć. Jakość taki zapewni niesamowitą, a jeszcze finansom klubowym pomoże. 🙂

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
2 lat temu
Reply to  SmyQ

Kadry zespołów to minimum 25 zawodników x 16 drużyn. Daje to minimum 400 graczy. Weź wymień minimum 30 tych starych Słowaków. To, że Kowal w Weszło pierdoli o nich to rozumiem, bo to media i wbija do głowy głupkom jakieś bzdury. Wymień.

takbedzie
takbedzie
2 lat temu

Za rok i tak nikt nie będzie pamiętał i sytuacja wróci do punktu wyjścia, w którym kluby importują wagony Słowaków i płacą im kontenery pieniędzy.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
2 lat temu

Śląsk stawiany za przykład, tak dumy z tego, że jako pierwszy dogadał się z piłkarzami… został z ręka w nocniku… bo czym jest zamrożenie wypłat, jeśli inne kluby utargowały nawet 50% obniżki.
Nagle zarząd Śląska doszedł do wniosku, że sami siebie w bambuko zrobili a piłkarze nic na tym nie stracą.
Na miejscu piłkarzy, całym zespołem, nawet nie podchodziłbym do kolejnych negocjacji.
W Legii negocjacje twały najdłużej, ale przynajmniej nikt z siebie błazna nie robi.

Trol
Trol(@trol)
2 lat temu

Teczowy kibicu twoja cwelka to przyklad powiadasz hehe. Od razu powinniscie soe dogadać, bosprzedaży Polakow, woadomo lepszy sort macie miliony. Niczyja, ze wagonami sprowadzacie bambusow i pilkarzyki pajacyki a oni sa na nie w negocjacjach.

Suche Info
22.05.2022

Sędzia Frankowski wpłynął na awans Widzewa? Jest spora kontrowersja [WIDEO]

Bartosz Frankowski to sędzia, który lubi być w centrum wydarzeń. Tym razem arbiter z Torunia prowadził mecz Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1, a ta zapewniła im awans do Ekstraklasy. W okolicach 80. minuty doszło jednak do sporej kontrowersji w polu karnym łodzian. Do dośrodkowania wyskoczyli obrońca Górali Julio Rodriguez […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

LIGA MINUS OD 17. Kowal, Roki, Białek, Paczul

Niedziela, 17, czyli czas na Ligę Minus. Jedyny i niepowtarzalny program o najwspanialszej polskiej lidze. Tym razem podsumujemy 34. kolejkę Ekstraklasy. Skład: Mateusz Rokuszewski, Wojciech Kowalczyk, Jakub Białek prowadzi Paweł Paczul. Zapraszamy!
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Oficjalnie: Szymon Włodarczyk pożegnał się z Legią

Powoli wyjaśnia się przyszłość młodego napastnika Legii Warszawa. 19-latek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że odchodzi ze stołecznego klubu. O pozyskanie go starają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W zakończonym sezonie Ekstraklasy zagrał tylko w 7 meczach Ekstraklasy. Zapewne to wpłynęło na podjętą przez niego decyzję. Nastolatek jest kolejnym wychowankiem Legii, który […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera.  TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Salihamidzić: „Lewy” ma kontrakt do lata przyszłego roku i wypełni go

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić był gościem programu „Doppelpass” na antenie Sport1. Działacz odniósł się m.in. do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Szef działu sportowego mistrzów Niemiec przyznał, że agent kapitana reprezentacji Polski otrzymał ofertę przedłużenia umowy. Bośniak dodał też, że spodziewa się wypełnienia przez Lewandowskiego kontraktu, a ten kończy się 30 czerwca 2023 roku. – […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Benzema, Mbappe, Lewandowski? 10 najlepszych piłkarzy sezonu 2021/22 [RANKING]

Strzelający gola za golem Lewandowski? Dominujący w lidze francuskiej Mbappe? Czarujący dryblingiem Vinicius, a może jego bardziej doświadczony kolega z zespołu – Benzema? Sezon 2021/22 w europejskim futbolu klubowym wkrótce oficjalnie dobiegnie końca, ale już teraz jak najbardziej można się pokusić o wskazanie najlepszego piłkarza mijającej właśnie kampanii. Wytypowaliśmy dziesięciu zawodników, którzy w ostatnich miesiącach […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

PSG i Kylian Mbappe. Czyli szarża w walce o katarską wiarygodność

Wielkie kluby walczą nie tylko o trofea, najwyższe miejsca, sukcesy na arenie międzynarodowej i uznanie kibiców. Kluby ze ścisłej elity walczą też o wiarygodność. Paris Saint-Germain musiało postawić wszystko na jedną kartę w rozmowach kontraktowych z Kylianem Mbappe, by utrzymać tę wiarygodność. Pytanie tylko – czy paryżanie nie przeszarżowali?  Gdybyśmy mieli szukać określeń na to, […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Potężne trafienie Piotra Zielińskiego w Serie A [WIDEO]

Kończący się sezon Serie A jest zdecydowanie słabszy niż poprzedni dla Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski strzelił dziś swojego 6. gola w sezonie, podwyższając prowadzenie Napoli w meczu ze Spezią na 2:0. Ofensywny pomocnik popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą. Zieliński w ostatnich tygodniach stracił miejsce w składzie Napoli, co sprawiło, że ruszyły spekulacje […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Nieoficjalnie: Tylko w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Raków zagra w Częstochowie

Wicemistrzowie Polski jako zdobywcy Pucharu Polski zaczną grę w europejskich pucharach od drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Okazuje się, że tylko na tym etapie rozgrywek Raków zagra u siebie w roli gospodarza. Pozostałe potencjalne domowe spotkania będzie musiał rozegrać na innym obiekcie. Podobnie jak przed rokiem ma nim być stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała. Informacje jako pierwszy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

Alessandro Michieletto – złoty chłopiec włoskiej siatkówki chce zrewanżować się ZAKSIE

– Nie spotkałem tak wysokiego gracza z tak dobrym przyjęciem przez 15 lat mojej kariery. Jest jednym z najlepszych siatkarzy we Włoszech – mówił Marko Podrascanin na łamach mozzartsport.com. Osmany Juantorena użył z kolei słowa „fenomen”. Dziennik „Corriere della Sera” określił go symbolem nowej generacji włoskiej siatkówki. Alessandro Michieletto – bo o nim mowa – […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Chiellini blisko Los Angeles FC. Warunki kontraktu ustalone

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy Giorgio Chiellini będzie kontynuował karierę. 38-latek w sobotę zagrał ostatni mecz w barwach Juventusu. Stara Dama przegrała z Fiorentiną (0:2). Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że obrońca po sezonie odejdzie z Juve. Teraz w zasadzie jest już jasność, jeżeli chodzi o przyszłość defensora. Włoski dziennikarz Fabrizio […]
22.05.2022
Ekstraklasa
22.05.2022

Noc, na którą czekał cały Poznań

Już od ponad tygodnia wiemy, że Lech Poznań zdobył tytuł Mistrza Polski. Była ogromna radość w szatni, potem – spontaniczna i kontrowersyjna pod stadionem. Jednak oficjalna koronacja i uroczyste świętowanie miały miejsce dopiero poprzedniego wieczora, a może raczej – poprzedniej nocy. Choć nie wszystko wyszło po myśli organizatorów i kibiców, to bez wątpienia Poznań takiej […]
22.05.2022
1 liga
22.05.2022

Rybski: Ekstraklasa z Widzewem Łódź nabierze kolorytu

Andrzej Rybski, były piłkarz Widzewa Łódź, drugi pod względem liczby występów na zapleczu Ekstraklasy zawodnik w historii ligi, a obecnie trener w akademii łódzkiego klubu, rozmawiał o finiszu sezonu w 1. lidze w programie „Pierwsza Klasa”. Jak były pomocnik patrzy na szanse Widzewa na awans? Mecz z Miedzią Legnica mógł poprawić humory kibiców Widzewa, ale […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Skorża: W szatni są piłkarze, którzy noszą się z zamiarem zmiany klubu

Pojawiają się pierwsze komentarze po zakończeniu sezonu Ekstraklasy. Głos zabrał trener nowych mistrzów Polski – Lecha, czyli Maciej Skorża. Szkoleniowiec przyznał, że w szatni jego zespołu są piłkarze, którzy nie są do końca zadowoleni ze swojej sytuacji w drużynie i noszą się z zamiarem odejścia z klubu. Wczoraj w ostatniej kolejce Ekstraklasy Kolejorz pokonał u […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Ludzie cierpią, a FIFA odwraca oczy. Nie po raz pierwszy

Horror, koszmar, piekło na ziemi – takimi przymiotami określane jest to, co miało miejsce przez ostatnie 20 lat w Fifa Goal Centre pod auspicjami Haitańskiego Związku Piłki Nożnej (FHF). Gwałty, niewolnictwo seksualne z udziałem nieletnich, zastraszanie, szantaże, aborcje – to praktyki, które obecne były tam na co dzień. Na światło dzienne zaczęły wychodzić już kilka […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Najciekawsze końcówki sezonu w Premier League [RANKING]

Dziś dowiemy się, kto tym razem zdobędzie mistrzostwo Anglii, którego losy rozstrzygną się po raz kolejny dopiero w ostatniej kolejce. Przed 38. serią spotkań Liverpool traci do Manchesteru City tylko jeden punkt, więc wszystko może się wydarzyć. A jakie były jeszcze równie emocjonujące końcówki sezonu w erze Premier League? Najciekawsze końcówki sezonu w Premier League […]
22.05.2022