post
Damian Smyk

Opublikowane 14.03.2020 09:05 przez

Damian Smyk

Koronawirus szaleje po świecie piłki nożnej. Najważniejsze decyzje za nami, piątek przyniósł zawieszenie Ekstraklasy, ale i Premier League czy Bundesligi. Teraz czekamy na kolejne wieści. A że sytuacja jest dynamiczna, informacje napływają z godziny na godzinę, to robimy to w takiej formie – relacji na żywo. 

22:12

Dobra, to chyba tyle w dzisiejszej relacji na żywo. Mieliśmy relacje z Chorwacji (Kądzior), Niemiec (Jastrzembski), Słowacji (Kiwior), Belgii (Piotrowski), był ciekawy Stan Futbolu, była zła wiadomość od Bartka Bereszyńskiego. Kluby prześcigały się w kreatywności na zrelacjonowanie meczów, które wcale się nie odbywały. Na pewno było spokojniej niż wczoraj, ale jesteśmy bliżej zatrzymania epidemii jako kraj, kontynent, świat? Obawiamy się, że nie. Życzymy spokojnej nocy – wam, waszym bliskim, ale dziś przede wszystkim tym, którzy zapieprzają za trzech w szpitalach, karetkach, na oddziałach zakaźnych. Jesteśmy z wami, trzymajcie się tam na tym froncie.

22:09

Casus Sampdorii, ale i Fiorentiny, to podręcznikowy przykład na to, dlaczego zawieszenie rozgrywek było jedną słuszną decyzją. Jeden złapał, rozniósł w szatni, mógł zarazić rywali. Nawet jeśli mówimy tu o silnych chłopak w kwiecie wieku, to oni mają rodziny, dzieciaki czy rodziców w domach. Ryzyko jest zbędne. Tu piszemy o sprawie więcej:

– Na razie dostosowujemy się do tego, co decydują ludzie odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Pojawiają się głosy, że nie powinniśmy wychodzić na boisko, bo to jest ryzykowne. To kuriozalne, że nie możemy podać sobie ręki przed meczem, gdy potem mamy kontakt w polu karnym. To się wyklucza. Nasz trener stara się nam wybijać z głowy takie myśli – mówił „Bereś” w programie Eleven Gol Live, cytowany następnie przez sport.pl.

W całym programie zresztą zdradzał, że drużyna po prostu robi swoje, bo przecież żaden z piłkarzy nie jest na tyle wykwalifikowany, by oceniać zagrożenie epidemiczne. Wspólny hotel, posiłki, odprawy. Trudno oczekiwać, by w szatni każdy siedział półtora metra od siebie. Mycie rąk – oczywiście, ale przecież wystarczy radość po bramce. Wślizg na treningu. Przepychanka w polu karnym. Włoskie kluby żyły jednak własnym rytmem tak długo, jak tylko się dało, właściwie niemalże do wykrycia koronawirusa u Ruganiego.

Potem ruszyło więc lawinowo.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Genui zakażeni są również Albin Ekdal, Morten Thorsby, Omar Colley i Antonino La Gumina, a także klubowy lekarz, Amedeo Baldari. Teraz dochodzą Fabio Depaolo oraz Bartosz Bereszyński. Co istotne – dowiedzieliśmy się również, za sprawą Wirtualnej Polski, że we Włoszech liczba testów jest na tyle skromna, że nawet w „zakażonych” szatniach, testowani są piłkarze wykazujący objawy. Dlatego trudno w tej chwili wyrokować, ilu piłkarzy Sampdorii może już teraz być nosicielami wirusa.

Drugą zainfekowaną szatnią jest ta we Florencji. Fiorentina na razie potwierdziła pozytywne wyniki testów Patricka Cutrone oraz Germana Pezzelli, wcześniej chorobę wykryto u Dusana Vlahovicia.

Całość – TUTAJ.

21:52

W Hiszpanii przez piętnaście dni zamknięte niemal wszystko poza… salonami fryzjerskimi i pralniami chemicznymi. Czyli można wyjść do lekarza, sklepu lub pracy, a także do fryzjera i pralni. Hiszpania, stan umysłu.

21:42

Pogadaliśmy z menadżerem Marcinem Matuszewskim z I-N-I Music & Sport Agency, którego na pewno kojarzycie też pod ksywą Duże Pe o wpływie epidemii na finanse klubów, przewrót w europejskim futbolu, szanse na wyciąganie lepszych piłkarzy do Ekstraklasy lub mniejsze szanse na utrzymywanie kozaków w Ekstraklasie.

Spodziewasz się drastycznego wypompowania pieniędzy z futbolu? Zmniejszonych kwot transferowych, sum zapisanych w kontraktach?

Jako niedoszły ekonomista obawiam się, że będzie tak jak w przypadku każdego rynku. Kryzys wstrząśnie wszystkimi, ale najmocniej odczują go ci najmniejsi. Podam przykład – parabolę: gigantyczna sieć handlowa oczywiście odczuje wielomilionowe straty, ale przekieruje je na najniższe szczeble swojej hierarchii, zwolni szeregowych pracowników, utnie pensje, podniesie ceny i zaraz stanie na nogi. To samo z wielkimi sieciami gastronomicznymi. Natomiast osiedlowy sklepik, restauracja czy kawiarnia, które robią fajne rzeczy, ale co miesiąc ledwie wiążą koniec z końcem – z dużo większym prawdopodobieństwem mogą zbankrutować, kiedy teraz przez miesiąc czy trzy nie będą mogły zarabiać. W futbolu sytuacja będzie adekwatna.

Mniejsze finansowo ligi i małe kluby najmocniej to wszystko odczują. Paris Saint-Germain nie zapłaci za jakąś gwiazdę dwustu milionów euro, ale pięćdziesiąt – i dla nich nie będzie to druzgocąca różnica. Za to polski ligowiec może zbankrutować, kiedy przykładowo nagle się okaże, że nie otrzyma jednej trzeciej przewidywanych wpływów z telewizji i od sponsorów. Albo kiedy zimą zrobił poważne inwestycje, by odrobić kilka punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli – a teraz okazuje się, że po dwóch kolejkach „klamka zapadła” i mimo to spada z ligi.

W „Stanie Futbolu” padła luźna teoria, że być może kluby z Serie A czy innych mocnych lig zaczną każde euro oglądać po kilka razy, więc będzie łatwiej zatrzymywać w Polsce najlepszych ligowych zawodników.

Jeden Rabin powie tak, drugi Rabin powie nie. Mam wątpliwości, czy to słuszne podejście. Przed wysnuciem takiego wniosku należałoby zauważyć, że dokładne oglądanie każdej wydawanej złotówki nie przeszkadza polskim klubom w ściąganiu prawie już przysłowiowych „trzydziestoletnich Słowaków”. Odwrotnie, krajowe kluby sięgają po nich często właśnie z pobudek ekonomicznych. Drenując mniejsze ekonomicznie rynki są bowiem w stanie pozyskać jako-taką, ale sprawdzoną jakość. Za mniejsze pieniądze.

Kiedy odniesiemy to do przewidywanej, post-koronawirusowej sytuacji na światowym rynku transferowym, na logikę będzie ona wprost przeciwna to teorii przytoczonej w pytaniu. Moim zdaniem polscy piłkarze będą wówczas cieszyć się większym zainteresowaniem nieco mocniejszych czy nieco bogatszych lig – jako zawodnicy relatywnie tani, a jednak coś potrafiący. Jest to logiczne tym bardziej, że polskim klubom będzie jeszcze trudniej niż teraz zatrzymać ich proponowanymi płacami. Podobnie, polskich klubów pewnie nie będzie wtedy stać na luksus odrzucania ofert w okolicach miliona euro. Jak już wspomniałem – mniejsze ligi, w tym Ekstraklasę, kryzys finansowy wynikający z ewentualnego niedokończenia sezonu dotknie najbardziej.

Całość – TUTAJ.

21:29

Mieliśmy oświadczenie Wigier Suwałki, który znajdują się na miejscu spadkowym I ligi i które nie mogą się pogodzić z tym, że liga – jeśli zostanie zakończona teraz – podtrzyma rozstrzygnięcia z obecnej tabeli. Śladem Wigier poszła teraz Stal Stalowa Wola, która jest na miejscu spadkowym w II lidze:

W takiej sytuacji, jeśli z przyczyn niezależnych od nikogo związanego z Polską Federacją rozgrywki ligowe nie zostaną wznowione, to rozstrzygnięcia dotyczące awansów i spadków w II lidze poznamy aż na 12. kolejek przed planowanym końcem rozgrywek! W tej sytuacji, reguły zostają zmienione w trakcie rozgrywek decyzją PZPN, a zgodnie z treścią uchwały nr IX/140 w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną § 16 pkt. 4 „Przed rozpoczęciem rozgrywek właściwy organ prowadzący rozgrywki ogłasza regulamin tych rozgrywek, który nie może być zmieniany w czasie ich trwania.” Pomysł takiego zakończenia sezonu jest nie tylko kontrowersyjny, ale wręcz krzywdzący i nie można tej decyzji usprawiedliwiać wyjątkowością sytuacji. Oczywiście szukajmy rozwiązań, ale tych sprawiedliwych. Podobnie jak pierwszoligowy klub Wigry Suwałki podnosimy kwestię uchwały, gdyż dotyczy ona również nas, a także kilku innych klubów, które znajdują się w tej chwili na miejscu spadkowym i – na skutek decyzji administracyjnych – mogłyby spaść z PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi czy II ligi. Bardzo trudno nam, jako klubowi pogodzić się z takim rozwiązaniem.

W związku z chęcią podniesienia standardów stadionów piłkarskich w Polsce i budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli nasza drużyna z 22 rozegranych do tej pory spotkań, aż 15. rozegrała na wyjeździe! Dodatkowo w zimowym okienku transferowym dokonaliśmy 8 transferów, zdecydowaliśmy się ponieść dodatkowe nakłady finansowe, właśnie po to, by do ostatniej kolejki w sportowej walce bić się o pozostanie w II lidze, zresztą tak jak wiele innych drużyn w w/w ligach. Sytuacje z ubiegłego sezonu pokazały, że w piłce do ostatniej kolejki wszystko jest możliwe. Wówczas to Wigry Suwałki do ostatniej kolejki walczyły o utrzymanie, a drugoligowa Olimpia Elbląg uratowała „skórę” kosztem tarnobrzeskiej Siarki w ostatniej minucie meczu, ostatniej kolejki rozgrywek II ligi. Patrząc na obecną tabelę nasz zespół ma nawet matematyczne szanse na zajęcie miejsca gwarantującego grę w barażach, a tym samym na awans do I Ligi.

Całość oświadczenia – TUTAJ.

21:11

Juventus organizuje zbiórkę pieniędzy na wsparcie systemu opieki zdrowotnej w Piemoncie: – Chcemy zrobić coś dla lekarzy i pielęgniarek, którzy pracują dla nas dzień i noc, by poradzić sobie z tym trudnym okresem. Zbiórka ma na celu wsparcie opieki zdrowotnej i całego personelu, który toczy ciężką bitwę o zdrowie i życie obywateli. Zebrane darowizny zostaną przeznaczone na inicjatywę “wspracie awaryjne regionu Piemontu”.

Na ten moment zebrane 375 tysięcy euro, a tu akcje promuje Wojciech Szczęsny.

21:00

Wiemy, że wielu osobom strasznie się dziś nudzi na chacie, ale jeden typ z Reddita rozłożył nas na łopatki. Chłop wpadł na pomysł jak dokończyć sezon Premier League. Anglia ma dwa “puste” lotniskowce. Pokład lotniskowca ma wymiary 284×73 – czyli da się wcisnąć dwa boiska piłkarskie. A że lotniskowce są dwa, to można rozgrywać cztery mecze jednocześnie. Lotniskowiec zmieści 679 osób. Dwa – 1358 osób. 20 drużyn, 25 piłkarzy = 500 osób. Do tego każdy może wziąć 25 osób do sztabu. Zostaje 358 wolnych miejsc dla ekip od wideo, sztabu technicznego i tak dalej. Rozgrywamy pozostałe kolejki, dwa tygodnie kwarantanny po powrocie, ochotnicy na skuterach wyławiają piłki z morza.

20:48

Obawiamy się, że piłkarze Konyasportu po zwycięstwie nad Fenerbahce (przez ostatni kwadrans Fenerbahce grało w przewadze dwóch zawodników) nie stosują się do zaleceń sanepidu o zachowaniu odległości i do unikania kontaktu z ludźmi w otwartych przestrzeniach.

20:41

Serce rośnie, gdy czytamy niektóre doniesienia. Około 25% jedzenia zbieranego w banku żywności w północnym Liverpoolu pochodzi ze zbiórek w trakcie meczów na Anfield i Goodison Park. Jeśli nie ma tam meczów, to nie ma zbiórek żywności. Jeśli nie ma zbiórek żywności, to ludzie w potrzebie chodzą głodni. A meczów nie będzie, bo liga stoi w miejscu. Wobec tego piłkarze Liverpoolu zobowiązali się, że pokryją wszystkie straty i bank żywności nie ma się o co martwić. Oczywiście dla zawodników to pewnie drobne, ale na szacunek zasługuje sam gest.

20:23

Napisaliśmy właśnie duży i analityczny tekst o tym – co dalej z Ekstraklasą? Tak naprawdę scenariusze są trzy. Scenariusz I – gramy dalej, niezależnie od tego kiedy. Scenariusz II – dogrywamy do 30. kolejki i koniec. Scenariusz III – kończymy sezon teraz. 

Oczywiście przy każdym scenariuszu ssą jakieś “ale!”, przy każdym z nich jest kilka opcji. No bo pewnie zapytacie – jeśli kończymy ligę, to co z mistrzostwem, co ze spadkami, co z niższymi ligami? Spokojnie, wszystko rozpisaliśmy. Na przykład opcję “kończymy ligę teraz, wprowadzamy scenariusz mieszany”:

Mówiąc wprost: to trochę rozwiązanie typu „dupochron” – nie ma ryzyka, że po latach jakiś sąd przyzna rację np. Miedzi Legnica, która będzie dowodzić, że miała prawo myśleć o awansie do Ekstraklasy i o związanych z tym pieniądzach.

Na czym to polega? Cóż, pogodzenie interesów góry i dołu.

Góra zostaje tak jak jest – przyznajemy mistrzostwo Legii Warszawa (w przykładowej Anglii – Liverpoolowi), pucharowiczów układamy według obecnych tabeli. Do wyższych lig awans robią ci z najwyższych miejsc, rozgrywamy ewentualnie przewidziane wcześniej baraże. Ci, którzy mają za sobą 2/3 dobrego sezonu, otrzymują zasłużone nagrody. Natomiast na dole ci, którzy mają przed sobą jeszcze 1/3 sezonu na odwrócenie swoich losów, nie są karani. Zamiast spadków – poszerzamy ligi. W Anglii mówi się nawet o 24 klubach w Premier League, podobnie poszerzona miałaby być Bundesliga. U nas nieco problemów stwarza baraż, ale tutaj też zaimprowizowane mogą zostać różne propozycje – włącznie z dodatkowym meczem ostatniego w tabeli ŁKS-u ze zwycięzcą baraży w I lidze. Zaplecze Ekstraklasy wówczas mogłoby być poszerzone – gdyby awansować całą strefę barażową, nawet do 24 drużyn. Można również zastosować patent analogiczny do powyższego i zwycięzcę baraży w II lidze sparować z ostatnim zespołem zaplecza, by utrzymać 18 drużyn.

Rozwiązanie nieco idylliczne, ale jak pokazują zagraniczne przykłady – brane pod uwagę również przez tych najbogatszych.

W tym wypadku jednak zamiast 5-6 pokrzywdzonych klubów, mamy tak naprawdę „krzywdy” rozłożone na całe ligi, bo kasę z kontraktu TV trzeba byłoby podzielić na zdecydowanie więcej części. O ile w Premier League jest czym dzielić i prawdopodobnie będzie czym dzielić nawet i za pół roku, o tyle w Ekstraklasie przyszłość to jedna wielka niewiadoma.

Cała analiza – TUTAJ.

20:07

Na WeszłoFM komentujemy właśnie mecz Podbeskidzia z Górnikiem Łęczna. Więc jeśli rano ktoś z was pomyślał “ale bym sobie obejrzał, Podbeskidzie takie z Łęczną”, to służymy:

20:01

Wuhan Zall, chińska drużyna, opuszcza Hiszpanię w obawie przed koronawirusem. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi – tak, to prawda. Wuhan Zall przebywała w Hiszpanii na półtoramiesięcznym zgrupowaniu przedsezonowym. Zespół miał wrócić do kraju w połowie lutego, ale z uwagi na obostrzenia w Chinach zdecydowała się zostać w Europie do końca marca. Ale władze klubu widząc, że na Półwyspie Iberyjskim sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę, podjęto decyzję o powrocie w ten weekend. – Liga chińska prawdopodobnie rozpocznie się na początku maja, a pamiętajmy, że po powrocie do kraju czeka nas kwarantanna. Zatem im szybciej stąd wyjedziemy, tym lepiej – mówi Jose Gonzalez, trener ekipy Wuhan.

19:51

Kolejny raport Ministerstwa Zdrowia: dziesięć nowych przypadków zdiagnozowania Covid-19, niestety zmarł 66-letni mężczyzna zarażony koronawirusem. Zatem obecnie mamy w Polsce 103 osoby z pozytywnym testem na Covid-19.

19:43

Według źródeł The Telegraph: najpoważniejszym scenariuszem branym pod uwagę przez UEFA jest przełożenie Euro 2020 na zimę (listopad-grudzień), by pozwolić ligom dokończyć ten sezon na przestrzeni lata. Drugi scenariusz to po prostu przeniesienie ME na rok 2021.

Oczywiście w pewnym okresie wywróciłoby to do góry nogami cykl przygotowań drużyn, trzeba byłoby też usiąść do rozmowy nad tym, jak przedefiniować kontrakty piłkarzy. Większość umów jest przecież konstruowana tak, że umowy obowiązują do 30 czerwca. Jeśli sezon miałby być dogrywany już po tej dacie, to piłkarz w trakcie jednej rundy mógłby grać dla klubu X (do przerwania rozgrywek), a nagle po ich wznowieniu znalazłby się w klubie Y z tej samej ligi.

Tak jak mówił wczoraj Bogusław Leśnodorski u nas w radiu – pod względem prawnym musimy szykować się na niezły chaos.

19:36

Stefan Thesker, obrońca Holstein Kiel (aktualnie siódmy zespół 2. Bundesligi) z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19.

19:27

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o trzynastu ozdrowieniach z koronawirusa. Dobrze wyczytać jakieś pozytywne informacje w zalewie doniesień o kolejnych zarażonych. Pokazuje to też, że zachorowanie na Covid-19 to jeszcze nie koniec świata. Niemniej – powtarzamy to, o czym piszemy właściwie od początku i o czym przypominają lekarze, sanepid i ministerstwa – unikajcie skupisk ludzi, dbajcie o higienę, siedźcie na dupach w domu. Rozwagą możemy uchować się od rozprzestrzeniania tego świństwa.

19:25

Skończyła się symulacja meczu Piasta z Wisłą, mistrzowie Polski dowieźli skromne zwycięstwo po trafieniu Parzyszka. Nie mamy informacji o tym, czy było tu grane jakieś save/load, natomiast mamy pewien problem w weryfikacji tego starcia w “Niewydrukowanej tabeli”.

19:11

Jaka płynie z tego lekcja? Bereś czuje się dobrze i nie ma objawów. Gdyby nie był piłkarzem – pewnie nie pomyślałby o tym, że może być zarażony. Ma jednak ten przywilej, że Sampdoria – po pierwszym przypadku – bada całą drużynę. 

Ilu z nas nie ma żadnych objawów? Ile z nas może być zarażonym, teraz bądź w przyszłości, ale nie odczuwać żadnych skutków? 

Skutków na sobie, bo możemy odczuć ten największy – zarażenie kogoś bliskiego, starszego, kto nie tak łatwo upora się z koronawirusem. Dlatego – jak apeluje Bartek – dbamy o siebie, zostajemy w domu, przestrzegamy wszelkich środków ostrożności. Nawet, jeśli nie mamy żadnych objawów, stanowimy potencjalne zagrożenie. 

19:02

A skoro Sampdoria w weekend mierzyła się z Hellasem, zagrożona jest także dwójka innych Polaków – Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński. 

Pierwszy spędził na boisku 90 minut, drugi cały mecz obejrzał z perspektywy ławki. 

18:57

Cały łańcuszek zarażeń w Sampdorii rozpoczął się od Gabbiadiniego. Wczoraj Sampdoria poinformowała o tym, że COVID-19 wykryto także u Albina Ekdala, Mortena Thorsby’ego, Omara Colleya i Antonino La Guminy, a także u klubowego lekarza, Amedeo Baldari. Dziś do tego grona dołączył Fabio Depaoli. No i Bereś…

Kto jeszcze? Oby już nikt, ale w tej sytuacji niczego nie można wykluczać.

Od pierwszego przypadku cała drużyna znalazła się w izolacji. Cała sytuacja pokazuje, jak kluczowe w tej kryzysowej sytuacji jest błyskawiczne odwołanie czegokolwiek. Przecież Sampdoria jeszcze w niedzielę grała mecz z Veroną.


Fot. newspix.pl

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 14.03.2020 09:05 przez

Damian Smyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Live
01.06.2021

LIVE: Rosja to jednak zawsze Rosja. Na nich!

Tak, mecz towarzyski. Przegląd kadr, nie ma Roberta Lewandowskiego, nie ma Piotra Zielińskiego, ofensywa wygląda jak casting na dublerów. Ale kurczę, to jest mecz reprezentacji Polski. W dodatku jest to mecz reprezentacji Polski z Rosją. Chcemy dzisiaj zobaczyć kolejny krok do przodu w stosunku do tego paździerzu, który oferował nam schyłkowy Brzęczek. Chcemy obejrzeć dobry […]
01.06.2021
Live
29.05.2021

LIVE: CHELSEA WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

To jest ten dzień. To są te rozgrywki. Ten wieczór, ten wielki mecz, który pozwoli jednej z angielskich drużyn na stałe przejść do historii. Liga Mistrzów, nawet jeśli w tym sezonie przeżyła pewne bombardowanie związane z reformami oraz zapowiadaną Superligą – to nadal bodaj najbardziej elitarne, najbardziej prestiżowe piłkarskie rozgrywki świata. Poza tym – czy […]
29.05.2021
Live
26.05.2021

LIVE: Emery jest WIELKI, Villarreal wygrał Ligę Europy!

Zapraszamy do śledzenia relacji live z finału Ligi Europy w Gdańsku. Mamy nadzieję, że mecz nie skończy się wynikiem 0:0, jak do tej pory każde starcie Villarrealu z Manchesterem United. Ale nie będziemy obserwować tylko wydarzeń na boisku, bo mamy swojego korespondenta na stadionie. Zapodamy czasami jakieś zakulisowe smaczki, będziemy wrzucać fajne fotki. Bądźcie z […]
26.05.2021
Live
09.05.2021

LIVE: Legia znów zanudziła

Tylko dwa mecze Ekstraklasy w niedzielę? Dawaj więcej, trzy, piętnaście, grajmy cały dzień. Ale tak poważnie – dzisiaj dostaniemy dwie dawki Ekstraklasy. Ze szczepionkami trzeba czekać miesiąc między jedną dawką, a drugą – my dzisiaj będziemy mieli jakieś pół godziny przerwy. Ale dobra, do konkretów. Najpierw walka o puchary. Warta podejmuje gości z Wrocławia. A […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Prasówka
10.06.2021

PRASA. Jacek Bąk: Postawię 10 tysięcy na to, że Polska wyjdzie z grupy

– Całe szczęście, że z grupy może wyczołgać się trzecia drużyna, więc i nam powinno się udać. W każdym razie postawię na to ze 20 tysięcy. No może dziesięć, bo człowiek na sportowej emeryturze – mówi Jacek Bąk na łamach “Przeglądu Sportowego”. Co poza tym dziś w prasie? “PRZEGLĄD SPORTOWY” Po sparingach i zgrupowaniu w […]
10.06.2021
Weszło
08.06.2021

Czy dziennikarze to idioci? | SMYKAŁKA #6

08.06.2021
Weszło
01.06.2021

Ekstraklasa a statystyki. Będziemy mieli polskie Brentford? SMYKAŁKA #5

01.06.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Asd
Asd
1 rok temu

Bezpłatne urlopy dla tych, którzy nie chcą grać. Pozdrawiam

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
1 rok temu

Wszystkie rozgrywki poodwoływane, na cholerę ten wasz lajt? Tania sensacja i pogoń za klikami, wszyscy ci Arteci, Rugani itp za 2 tygodnie będą zdrowi, żaden nie jest staruszką chwilę po przeszczepie z milionem innych chorób, a tylko tacy mogą się obawiać. Sztuczne wywoływanie paniki.

DoktorekKtóryMaWłaśniePrzerwęNaKawę
DoktorekKtóryMaWłaśniePrzerwęNaKawę
1 rok temu

Dokładnie tak. W Chinach nie ma już prawie wcale nowych zachorowań. W Polsce zmarły dwie starsze i schorowane osoby. Dwie. Na świńską grypę lata temu zmarło w Polsce 180. Wywoływanie paniki. Do końca marca wszystko wróci do normy

Wróż Weszko
Wróż Weszko
1 rok temu

Ja Ci podpowiem imbecylu. Wszystkie rozgrywki stanęły, co za tym idzie ruch na stronie zmaleje, żeby utrzymać ten ruch na względnie najwyższym poziomie, Weszło wymyśliło sobie takiego o to LIVE’a. A po co ten ruch, to niech ci już mama wytłumaczy.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
1 rok temu
Reply to  Wróż Weszko

Kibolkiewicz nie zmieniaj nicku. Widać, że to ty przygłupie.

Hautausmaa
Hautausmaa
1 rok temu

Cutrone z wirusem.

Juri
Juri
1 rok temu

ten Bereszyński jakiś ogólnie pechowy jest , jak nie wejdzie z Celtikiem tak że w 5 minut załatwił Legii Ligę Mistrzów z głowy tak teraz korona

justyna
justyna
1 rok temu

Przejebane.Może nawet ja to mam ? Zarażam ?

Ekspert od wszystkiego.
Ekspert od wszystkiego. (@ekspert-od-wszystkiego)
1 rok temu

Bartkowi nic nie będzie wiadomo, ale sam fakt dowiedzenia się, że jest się nosicielem takiego szajsu, może dołować.

ot.ja
ot.ja (@ot-ja)
1 rok temu

Dołować czemu? Wie, że jestem chory – czyli odpada obawa/oczekiwanie że mogę/muszę się zarazić. Praca i zobowiązania? Chyba nie trzeba tłumaczyć. Więc co w tym ma być przygnębiającego? On przynajmniej wie, jest młody, ma zajebistą opiekę… No faktycznie, porównując z innymi nic, tylko się dołować. A bez ironii, bo to może dla Ciebie za trudne – da sobie radę. Jak 99 procent ludzi poniżej 30 roku życia (w tym przedziale wieku – czyli do 30 roku życia – zdiagnozowano to u mniej niż 5 procent zdiagnozowanych) przejdzie to na zapewne na luzie.

5 jezdziec apoka(L)ipsy.
5 jezdziec apoka(L)ipsy.
1 rok temu

Nie sadzicie ze to podejzane? Wszyscy pilkarze “zarazeni” smiertelnym wirusem i WSZYSCY ABSOLUTNIE BEZ WYJATKU “czuja sie dobrze”… smierdzi to na kilometr – po zwyklej grypie nikt sie nie czuje dobrze, a tu po smiertelnym wirusie wszyscy pisza ze czuja sie “DOBRZE”. Moja babka miala zwykla grype rok temu i malo nie umarla, a ci… czuja sie “dobrze”.

AmberMozart
AmberMozart (@ambermozart)
1 rok temu

jak powszechniewiadomo, między organizmem zawodowego sportowca a organizmem staruszki nie ma żadnej różnicy. to dlatego staruszki tak dobrze wymiatają w sporcie

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
1 rok temu

Terax będziecie informować o każdym kichnięciu piłkarzy?

Suche Info
14.06.2021

Marko Arnautović może wrócić do Europy

Pewne jest jedno: każda bramka strzelona na wielkim turnieju zwraca uwagę wielu klubów na całym świecie. W przypadku młodszych zawodników podbija wartość, a tym starszym może dać bilecik do fajnego klubu na ostatnie lata kariery. Tak właśnie może być z Arnautoviciem, który wczoraj strzelił gola Macedonii. Dzisiaj pojawiają się plotki, jakoby 32-latek miał wrócić z […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Eriksen przemówił! “Nie poddam się, dziękuje wam”

Wiadomo, co stało się z Eriksenem, więc nie będziemy się powtarzać. Teraz istotne jest to, jakie sygnały dobiegają z otoczenia samego piłkarza. A raczej konkretnie z jego ust. Duńczyk podzielił się krótkim komunikatem ze światem, zapewniając, że czuje się lepiej. Jego agent mówi, że piłkarz Interu chce sprężyć się z badaniami, żeby wrócić do kibicowania […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Przewidywane składy na mecz Polski ze Słowacją

Dzisiaj wielki dzień dla reprezentacji Polski. Zaczynamy turniej Euro 2020, a w związku z tym jeszcze przed meczem będziemy emocjonować się tym, jaki skład pośle do boju trener Sousa. Według “Przeglądu Sportowego” będziemy ustawieni naprawdę ofensywnie. Dwóch napastnik, jeden skrzydłowy na wahadle. Ogień. Przewidywane składy według „Przeglądu Sportowego”: POLSKA: Szczęsny; Jóźwiak, Bednarek, Glik, Bereszyński, Rybus, Krychowiak, […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Blind: – Sytuacja z Eriksenem miała na mnie kolosalny wpływ

Dwa lata temu u Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Po odpowiedniej terapii 31-latek otrzymał od lekarzy zgodę na dalszą grę, ale w sierpniu zeszłego roku zasłabł podczas meczu towarzyskiego między Ajaksem a Herthą BSC. Udało mu się znów wrócić do gry, ale obrazki w meczu Danii z Finlandią przywołały Holendrowi najgorsze wspomnienia. – To, co […]
14.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Dariusz Skrzypczak dołącza do sztabu Rakowa

Raków Częstochowa oficjalnie przedstawił dziś nowego asystenta Marka Papszuna. Został nim były szkoleniowiec m.in. Stali Mielec – Dariusz Skrzypczak. 53-letni trener będzie odpowiedzialny za indywidualną pracę z piłkarzami. Dariusz Skrzypczak przez wiele lat zbierał trenerskie szlify w Szwajcarii, w której to występował jako piłkarz: FC Aarau, FC Hochdorf i FC Lagenthal. W 2019 roku trafił […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Jerzy Dudek: Łudzę się, że Paulo Sousa ma rację

Były reprezentant Polski jest pełen obawy przed jutrzejszym spotkaniem ze Słowacją. W rozmowie z interia.pl w krytyczny tonie wypowiedział się na temat planów i koncepcji Paulo Sousy. Jerzy Dudek uważa, że polski zespół nie rozumie intencji obecnego selekcjonera. Przede wszystkim martwi go postawa defensywy.  Uczestnik mistrzostw Świata w 2002 r. nie jest przekonany co do […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

To już pewne. Piotr Jawny nowym trenerem Podbeskidzia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pożegnali się dzisiaj z zespołem rezerw Śląska Wrocław. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2. ligi mówiło się, że ten duet trenerski jest poważnie rozważany w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Według naszych informacji wszystko zostało już dopięte. Osoby decyzyjne w ekipie spadkowicza Ekstraklasy potwierdziły, że obaj panowie będą prowadzili drużynę “Górali” od sezonu 2021/2022. […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Marcelo trafi do Leeds United?

Coraz więcej wskazuje na to, że Marcelo latem opuści Real Madryt. Według doniesień angielskich mediów, zatrudnieniem doświadczonego Brazylijczyka są zainteresowane dwa kluby z Premier League. Co ciekawe, nie chodzi o żadną z topowych ekip angielskiej ekstraklasy. Do wyścigu po zatrudnienie Marcelo stanęły jak na razie Everton oraz Leeds United. Byłby to spory zjazd dla 58-krotnego […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Wielki powrót Buffona do Parmy?

Gianluigi Buffon rozstał się z Juventusem, ale nie ma zamiaru kończyć kariery. Jak poinformował Fabrizio Romano, 43-latek jest blisko powrotu do Parmy. Dzisiaj włoskiego golkipera kojarzy się już głównie ze “Starą Damą”, ale Buffon w Parmie spędził pierwszy etap swojej szokująco długiej kariery i to właśnie w tym klubie się wypromował. Do pierwszej drużyny Gialloblu […]
13.06.2021