post

Opublikowane 16.11.2019 11:11 przez

redakcja

– Trzeba było zbudować drużynę. Czy ją mamy? Nie. Jeszcze jej nie mamy. Na to, żeby rywalizować z najlepszymi zespołami w mistrzostwach Europy, nie mamy takiej drużyny. Są pewne przesłanki, ze coś się dzieje, ale nie ma kontynuacji, są tylko momenty, w których ten zespół funkcjonuje – mówi Jacek Gmoch, którego przedstawiać nie trzeba. Zapraszamy.

Można wierzyć tej kadrze?

Drogi panie, nie wiem, czy można wierzyć. Na razie ta kadra wygrała eliminacje, choć jeszcze nie wiemy, czy wyjdzie z pierwszego czy drugiego miejsca. W każdym razie: wchodzimy do Euro. Można mieć więc zaufanie do tej drużyny na eliminacje, ale co dalej, to zobaczymy.

Dlatego pytam, czy można jej wierzyć, bo styl w eliminacjach nie przekonywał.

Muszę powiedzieć, że nie wszystkie mecze przekonywały i teraz to ostatnie spotkanie ze Słowenią będzie miał kontekst ambicjonalny, bo tam rozegraliśmy chyba najgorszy mecz. Dlatego będzie to możliwość zamknięcia sezonu w ładny sposób.

Natomiast: trener Brzęczek został selekcjonerem ze względu na to, że wykazał umiejętność budowy zespołu w Wiśle Płock. Tam, nie mając wielkich pieniędzy, zbudował zespół, potrafił znaleźć młodych chłopaków i w połączeniu ze starszymi wykreować drużynę, która się dobrze prezentowała. To chyba wpłynęło na decyzję Bońka. By wziąć Polaka, który przebuduje reprezentację po nieudanych mistrzostwach świata. Zresztą ja mogę powiedzieć, że do dzisiaj nie wiem, dlaczego ta reprezentacja tam nie zagrała. Pewnie się zresztą już nie dowiem. Najwyraźniej coś się takiego stało, że drużyna przestała być jednością. Trener, sztab i zespół. Niech się historycy tym zajmą.

Ale wracając: trzeba było zbudować drużynę. Czy ją mamy? Nie. Jeszcze jej nie mamy. Na to, żeby rywalizować z najlepszymi zespołami w mistrzostwach Europy, nie mamy takiej drużyny. Są pewne przesłanki, ze coś się dzieje, ale nie ma kontynuacji, są tylko momenty, w których ten zespół funkcjonuje. Mogą mieć na to wpływ obiektywne przyczyny, jak kontuzje i kartki, różne rzeczy, które nie pozwalają na optymalny skład. Ale tej drużyny obiektywnie jako takiej nie ma.

Teraz też są kontuzje, Milika, Rybusa i Krychowiaka, ale rozumiem, że to jest czas, by znaleźć zastępców. Predyspozycje do zastąpienia Krychowiaka ma Bielik, nie wiem czy będzie grał na takim poziomie, ale może tę lukę wypełnić.

Z przodu już nie ma takiego wakatu, ale nie zapominajmy o operacji Roberta, bo operacja przepukliny pachwinowej to nie jest taka prosta sprawa. Mam nadzieję, ze lepiej się znają na tym lekarze i ich orzeczenie. Ze to będzie zabieg nietrudny do rehabilitacji. Napastnicy więc są.

Cały czas mamy problem z bocznymi obrońcami. To jest ważny problem, żeby się z tym uporać – wahadła spełniają w tej chwili ogromną rolę. Lewandowski, co widzimy na przykładzie Bayernu, musi mieć te piłki z boków. On wówczas jest mistrzem, ma zdolność przewidywania, potrafi się znaleźć. Wtedy to jest piłkarz, którego trzeba podziwiać, bo on gra, gra, gra i strzela, strzela, strzela. Ludzie, to jest fenomen. Może mu ta dieta pomaga od małżonki, ale do tego też trzeba mieć predyspozycje i odziedziczyć geny po rodzicach. Legia się na tym nie poznała, trenerzy go dwa razy skasowali. Przypominam nie przez złośliwość, ale trzeba o tym pamiętać, bo potrzeba dużej wiedzy przy piłkarzach wychodzących z wieku dziecięcego.

Podsumowując – boczni obrońcy! To jest nasza słabość, która decyduje o naszych wynikach i poziomie gry.

Tymczasem Brzęczek upierał się, że Bereszyński powinien grać na lewej obronie, kiedy to nasz najlepszy prawo obrońca.

Zostawmy to trenerowi i Bereszyńskiemu. Mają porozumienie i muszą znaleźć formułę najlepszą dla drużyny. Rozumiem, że braki tych obrońców powodowały, że trener starał się pozamykać dziury i Bereszyński nadawał się do ich załatania. Trzeba to zostawić, tak samo… jak Zielińskiego. Jemu trzeba zaufać i ustawić go na pozycję rozgrywającego, który będzie rządził. Ja uważam, że on musi uzyskać to zaufanie, wsparcie, by jego możliwości były wykorzystywane jak należy. Pan zaczął od Bereszyńskiego, a ja jeszcze wrzuciłem Zielińskiego, gdyż uważam, że to jest zawodnik, który musi być wykorzystany. Jego możliwości są olbrzymie. Ale jego trudnością jest ten brak wsparcia. On potrzebuje pomocy mentalnej, by stać się tym chłopakiem, który będzie rządził w ofensywie reprezentacji.

To jest profesjonalny piłkarz, sam sobie musi pomóc, nie mówimy o zajęciach wyrównawczych w szkole.

To wszystko jest jednak związane z trenerem. Trener musi wykazywać te elementy umiejętności wykorzystywania mentalnego kontaktu z zawodnikiem. Często jest tak, że trenerzy utrzymują zawodników długo w składzie. Kibice tego nie rozumieją, ale szkoleniowiec jest z piłkarzem czasem i codziennie, zna go dobrze, musi znać, bez tego nie może być trenerem. Zaufanie. Takim samym przykładem jest Vuković w Legii, który ufa swoim zawodnikom. Ja też miałem graczy, którym moje zaufanie i cierpliwość dawało szansę drużynie. Przychodziły z tego wyniki i wszyscy byli zadowoleni. Trzeba mieć cierpliwość i umieć z zawodnikiem postępować, czyli wykazywać się znajomością psychologii. Jeść z piłkarzem jedną łyżką, to wtedy przynosi pozytywy dla drużyny. Bo co ma robić menadżer? Wybrać wszystko, co najlepsze od zawodników i złożyć zespół, który się ze sobą rozumie, wierzy w cel i ma wyniki.

Ale to nie jest pierwszy selekcjoner, który ma problemy z Zielińskim. Ile mamy na niego czekać?

On już pokazał w ostatnim meczu, że stać go na lepszą grę. Jeżeli jego zadanie będzie określone w taki sposób, że ono będzie go satysfakcjonowało, będzie je popierał i będzie miał wyobrażenie w nim o sobie, to będzie dobrze. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale to jest istotne i ważne.

Mówimy o tych dobrych piłkarzach, którzy nie tworzą drużyny…

Nie oni nie tworzą drużyny, to jest rola trenera, by stworzyć drużynę! Trener musi nad tym zapanować. Wyniki przyszły, ale myśmy nie mogli nie wyjść z tej grupy, nie umniejszając nic szkoleniowcowi ani zawodnikom, że to zadanie wykonali. Jednak byłoby trzęsienie ziemi, gdybyśmy w tech eliminacjach nie zakwalifikowali się do mistrzostw.

No dobrze, ale mi brakuje schematów w tej kadrze, nie wiem czy panu też?

To nie jest w mojej gestii mojego kolegę po zawodzie krytykować i wymądrzać się. Ja myślę, że powiedziałem wystarczająco. Drużyny jeszcze nie mamy, ona funkcjonuje w pewnych elementach, ale ogólnie nie istnieje. Teraz jest dobry czas. Mamy dwa mecze, które pomogą w konsolidacji. Później jest okres przygotowawczy do pierwszego spotkania, mecze towarzyskie, które drużynie pomogą. To jest obowiązek selekcjonera zbudować zespół. Wspieram decyzje prezesa Bońka, ale mamy oczekiwania. Spełnił się wynik – bardzo dobrze, bo za tym idą finansowe i inne pozytywy. Ale żeby być konkurencyjnym na mistrzostwach Europy, musimy mieć drużynę. I to drużynę, która wie, co chce uzyskać i ma odpowiedni ku temu potencjał.

Tutaj jest pułapka, że jak zaczniemy kombinować, to możemy stracić pierwszy koszyk.

To znów pytanie do trenera! Za to mu płacą, przez to go wybrano, żeby wiedział co ma w takim momencie zrobić. Mi jeszcze głowa pracuje, ale nie będę udawał odkrywcy. Powiem tyle: zbudowanie drużyny to momentami rzecz ważniejsza niż wejście do mistrzostw Europy.

Czy kibicom brakuje więc cierpliwości?

Drogi panie, tego zawsze brakowało i będzie brakowało! Dziennikarzom też. Kibice i opinia publiczna chce wygrywania. Często jest taki konflikt: żeby wygrywać i jeszcze prezentować poziom, czy tylko iść na wynik. Ten dylemat to jest kwadratura koła i nie sądzę, by ktokolwiek ten dylemat rozwiązał. Dla wszystkich uspokajającą rzeczą jest uczestnictwo w najlepszych imprezach, jakie piłka nożna ma.

Ale opinia publiczna trochę dojrzała, bo kiedyś była nastawiona tylko na wyniki.

Drogi panie, proszę wziąć pod uwagę, że technologia poszła do przodu, tyle jest informacji o piłce, że kibice też nie są frajerami. Oglądają, porównują. Proszę pamiętać, że ten menedżment to nie jest tylko menadżer piłki nożnej. Cała masa ludzi rządzi instytucjami, mając świetne wyniki, potem oglądając piłkę. To jest ten sam zawód. Menadżer.

Czyli pan jest optymistą względem kadry?

Ja tego słowa jeszcze nie użyłem, pan użył. Zadanie, które stoi przed Brzęczkiem, od początku, ale teraz szczególnie, to budowa zespołu mogącego konkurować z najlepszy na Euro w przyszłym roku.

I to się uda czy nie?

Nie mam na to wpływu! Ja jestem zawsze optymistą i wierzę, i chciałbym, żeby polska reprezentacja powtarzała najlepsze wyniki z historii. Życzę tego wszystkim trenerom i w klubach, i w kadrze.

To na koniec: co miała tamta kadra Nawałki, czego nie ma ta kadra?

No właśnie to był zespół! Który się rozsypał przed albo na mistrzostwach świata, nie wiem czy przez to gorąco, czy przez wiekowe zaawansowanie, czy przez co. Ale wcześniej to była drużyna.

PP

Fot. FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021