post
Avatar

Opublikowane 09.10.2019 12:22 przez

redakcja

Liga Kazachstanu jest przed naszą w rankingu UEFA, liga Kazachstanu wciąż ma swojego reprezentanta w tym sezonie pucharów. Nie jest więc ryzykiem powiedzieć, że Konrad Wrzesiński wyjeżdżając zimą do Kairatu Ałmaty wyjechał do ligi mocniejszej. Ba, ile polskich klubów ma wyposażeniu swojej bazy Footbonautę? Kairat ma, jego baza zakasowałaby każdą w Polsce.

Co jednak najistotniejsze, to że Polak dobrze się tam odnalazł. Jego klub jest na finiszu walki o mistrzostwo, a on jest jednym z najlepszych asystentów ligi. W Kazachstanie urodziła mu się córka, Pola, a Wrzesiński marzy o reprezentacji Polski. Zapraszamy.

***

Konrad, jak się żyje w Kazachstanie?

Bardzo dobrze. Super się tu czuję. Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję. Kierunek nieoczywisty, pewnie nie każdy by się zdecydował, ja też, nie ukrywam, musiałem się dłużej zastanowić, ale dziś jest naprawdę świetnie. Mieszkam z żoną, miesiąc i trzy tygodnie temu urodziła nam się córeczka.

To wielkie gratulacje.

A dziękuję.

Screen Shot 10-09-19 at 10.07 AM

Czy z racji faktu, że urodziła się w Kazachstanie, będzie miała kazachskie obywatelstwo?

Mogłaby mieć, było takie pytanie ze strony urzędników. Natomiast tutaj nie można mieć podwójnego obywatelstwa, także Pola ma tylko polskie.

Jak ci się podobają same Ałmaty? Dawna stolica kraju, metropolia na dwa miliony mieszkańców.

W zimie nawet więcej, mówi się, że około trzech i pół miliona. W niektórych regionach Kazachstanu temperatura spada do -40, więc ludzie na zimę zjeżdżają do rodzin w mieście – w Ałmatach najgorsze temperatury to „tylko” -20. Samo miasto jest bardzo ładne, położone w górach, z okna mam kapitalny widok na sześciotysięczniki, a przecież zarazem to tętniąca życiem aglomeracja, wielka jak Warszawa.

58769316_2481465868531862_6322092882190663680_n

Przez bliskość granicy Kirgistanu i Chin kultura jest tu różnorodna, mocne są też wpływy rosyjskie, a zarazem czuć też mocno wpływy Zachodu, nowoczesność i europejskość. Jest klasyczne „city” z wieżowcami, jest mnóstwo restauracji, galerie handlowe, wszelkie kina, teatry, co się komu zamarzy – jest gdzie wyjść, jest gdzie normalnie żyć. Jak komuś się wydaje, że Wrzesiński pojechał kopać piłkę do nietypowego kraju – nie mógłby się bardziej pomylić. Przyjechali do mnie ostatnie rodzice, którzy pomagają nam przy dziecku. Byli bardzo zdziwieni, bo chyba nie mieli wielkich oczekiwań, a potem mówili mówili, że to trochę jak Dubaj, ten przepych, te luksusowe auta. Oczywiście mówię bardziej o centrum, gdzie mieszkam, wiadomo, że są też obrzeża, gdzie wygląda to troszkę inaczej, gdzie są dzielnice znacznie biedniejsze, a gdzie pod względem architektury czas zatrzymał się trzydzieści lat temu. Niemniej podobnie jest z miastami w Polsce, każda metropolia to zderzenie kontrastów.

Jakich największych mrozów doświadczyłeś w Kazachstanie?

Największego mrozu doświadczyłem podczas przesiadki w Astanie, gdy pierwszy raz leciałem do Kazachstanu. Była zima, w Polsce -5, przy takiej temperaturze wsiadałem do samolotu. OK, chłodno, ale bez przesady. Założyłem tylko bluzę i lekką kurtkę. Wysiadałem jednak przy -28, ta bluza i lekka kurtka, że tak powiem, nie zdały wówczas egzaminu.

To pewnie wtedy, w pierwszej chwili, zwątpiłeś, czy to na pewno dobra decyzja.

Było zawahanie, pytałem sam siebie: o kurczę, to tu tak będzie? Jak w takich warunkach zagrać mecz? Ale przyjechałem do Ałmat i tu klimat był bardziej zbliżony polskiemu, tragedii nie było. Latem temperatura maksymalna w Ałmatach to 33 stopnie, zimą jak wspomniałem: do -20.

Jakie największe różnice kulturowe zauważyłeś między Polską a Kazachstanem?

Na pewno w Kazachstanie tempo życia jest mniejsze. U nas wciąż wszyscy biegną, tu ludzie tak się nie spieszą. Czasem jest to uciążliwe, na przykład gdy chce się coś załatwić w urzędzie, ale uważam, że to jednak więcej plusów niż minusów. Pewnie kwestia indywidualna, co komu pasuje, a tak się składa, że mi to się podoba. Jest spokojniej i widzę po sobie, że taki rytm życia dobrze na mnie wpływa.

Kiedy ostatnio byłeś w Polsce?

Między obozami w lutym.

Zatęskniłeś już za krajem?

Na pewno tęskni się za przyjaciółmi, rodziną. Jeśli była przerwa na reprezentację, to dostawaliśmy wolne 4-5 dni, więc w teorii można by na chwilę wpaść, ale ze względu na to, że najpierw spodziewaliśmy się dziecka, a teraz zajmujemy się małą, to raczej rodzina przyjeżdżała do nas.

Może wyjdę na ignoranta, ale powiedz: co to jest bieżnia antygrawitacyjna? Wiem, że macie taką w bazie.

Przeciwdziałająca grawitacji bieżnia, która dzięki unikalnej technologii różnicy ciśnień minimalizuje obliczenia powstałe przy biegu.

Baza Kairatu na zdjęciach wygląda nieprawdopodobnie. Dla kibica z Polski ten klub to zagadka, a nie wiem czy ktoś ma takie warunki w Polsce.

To takie małe arcydzieło moim zdaniem. Mamy trzy boiska naturalne, na których regularnie, gdy tylko jest potrzeba, wymieniana jest płyta. Nie ma takiej opcji, żebyśmy grali na zrytej murawie, to się nie zdarza. Mamy dwa boiska sztuczne, jedno boisko pod balonem, mamy też osławionego Footbonautę.

Mamy chyba największą siłownię jaką kiedykolwiek widziałem. Do tego cały kompleks odnowy: sauny, baseny, kriokomory. Gabinet fizjoterapii jest doskonale wyposażony, wszystkie specjalistyczne maszyny na miejscu, a do dyspozycji klubu jest własny rozbudowany sztab medyczny. Na miejscu jemy posiłki, bo jest klubowa restauracja, a więc i w konsekwencji większa kontrola nad dietą zawodników. Jest też w bazie przestronne miejsce, gdzie można odpocząć, mamy PlayStation, książki, zawsze są jakieś przekąski, napoje. Tam się zazwyczaj spotykamy, bo przyjazd do klubu mamy obowiązkowo dwie-trzy godziny przed treningiem. Na pewno fajne jest też to, że mamy w klubie do swojej dyspozycji pokoje, w nich łóżka, więc możesz pojawić się, odmeldować, że już jesteś, a potem nawet iść się przespać. W Polsce jak przyjdziesz dwie godziny przed meczem do klubu, często nie masz co ze sobą zrobić.

Jak się dogadujesz w szatni?

W większości po angielsku, ale coraz lepiej łapię już rosyjski, aż sam zaskoczony jestem swoimi postępami. W tym momencie dogaduję się już bardzo dobrze.

Jak daleko posunięta jest ta troska o piłkarza? Klub pomagał ci w jakiś sposób na przykład przy okazji narodzin córki?

Bardzo mi przy tym pomagał. Cokolwiek chciałem załatwić w szpitalu, z czymkolwiek miałem problem, klub doradzał w kwestiach administracyjnych lub nawet brał to na siebie. Potrafię się dogadać po rosyjsku, ale wiadomo, że są takie sfery życia, gdzie jest wymagana większa biegłość – do mojej dyspozycji jest wtedy tłumacz. Nawet jak był problem z moją córką, a ja akurat byłem na wyjeździe, bodajże w Karagandzie, doktor z klubu przyjechał do mojej żony, zaraz potem pojawił ambulans i ten lekarz pojechał z moją żoną do szpitala. Wszystko jest na takim poziomie, że szczerze: nie mam na co ponarzekać. Takiego profesjonalizmu nie zaznałem. Mogę się skupić tylko na piłce. Klub robi co może, by zawodnicy mogli tylko trenować i grać. Natomiast to, co zrozumiałe, przekłada się też na konkretne wymagania od zawodnika. Myślałem, że w Polsce potrafią być ciężkie obozy, a tutaj od pierwszego dnia musiałem biegać jak koń. Intensywność zajęć była wielka, ale też nasz trener to wyznawca niemieckiej myśli szkoleniowej, z doświadczeniami w RB Lipsk i VFB Stuttgart, więc nie jest to dziwne.

3bae9e5d85807e2b6c9afb3b0c4810f813c390cd739fabe20fda09d64831f846 26decbb8d8ffcead9990ddc31e3a5509fad5a2fa05c7fdf015aefd40dcff3bf2

A jak ten osławiony Footbonauta, polubiliście się?

Footbonauta ma różne programy, zależy na co go ustawisz. Jeśli ktoś chce poprawić celność podania, szybkość zagrań, a nawet skanowanie boiska, to ma tu wielkie pole do popisu.  Ja na pewno dzięki niemu zrobiłem duży progres w technice, poza tym staram się planować zagranie już przed przyjęciem, oceniać odległości, rozejrzeć się o będzie optymalne. Tak, wydaje mi się, że zaprzyjaźniliśmy się, choć teraz mniej na nim trenuję – jest końcówka sezonu, potrzeba nam świeżości na mecze. Na pewno natomiast na początku często go zajmowałem.

A jak znosisz logistykę w lidze Kazachstanu? Odległości nie są małe.

Na prawie każdy wyjazd latamy samolotem. Odległości są duże, lot to zazwyczaj minimum 1.5 godziny, więc jest to trochę męczące. Z drugiej strony w Polsce potrafiliśmy znacznie dłużej jechać na mecz autokarem. Niemniej osobiście nie lubię latać, na  początku bałem się nawet tego regularnego latania, teraz jest już lepiej, pozostał tylko lekki niepokój.

Jak scharakteryzowałbyś samą ligę kazachską?

Na pewno zaskoczyła mnie tym, że oprócz topowych trzech-czterech drużyn, pozostałe zespoły grają strasznie defensywnie. Praktycznie każdy spoza czołówki gra z nami piątką, szóstką obrońców w linii. Te stadiony też nie zawsze są rewelacyjne, czasem gramy na małych boiskach ze sztuczną murawą. Pozytywnie zaskoczyło mnie natomiast wyszkolenie techniczne graczy, nie tylko zagranicznych, Kazachów również. Fizyczności i biegania jest na pewno mniej, pod tym kątem to liga słabsza, ale technicznie jest naprawdę nieźle. Myślę, że topowe kluby jak Astana czy Kairat biłyby się w Polsce o mistrzostwo. Nic kontrowersyjnego raczej nie mówię, skoro Astana co roku gra w Lidze Europy, a w tym roku już zdążyli się z dobrej strony pokazać w Anglii, przegrali zaledwie 0:1 na Old Trafford.

Ciekawe co u nas by się działo po 0:1 polskiego klubu na Old Trafford.

Wiadomo co: szok i niedowierzanie, że taki sukces. Wracając do oceny ligi, to choć najlepsi są na poziomie najlepszych w Polsce, tak średniaki i dół tabeli to raczej poziom pierwszej ligi. To mniej wyrównane rozgrywki niż Ekstraklasa.

72915922_2779200532091726_597530805295644672_n

Zrobicie mistrza?

Liczę na to bardzo, w klubie jest wielka motywacja. Jest duża wiara w drużynie, że po piętnastu latach uda się odzyskać tytuł. Terminarz nam sprzyja: zostały cztery, gramy bezpośrednio z Astaną i Tobołem, to będę najważniejsze mecze.

Screen Shot 10-09-19 at 12.39 PM

Premia finansowa pewnie też jest przewidziana i to godna.

Jest, była ustalona przed sezonem. To bardzo duże pieniądze. Powiem szczerze: oferta Kairatu i to jak byli zmotywowani by mnie ściągnąć przekonało mnie do tego kierunku. Zainteresowany również był Lech, ale po rozmowach z agentami z INNfootball doszliśmy do wniosku ze Kairat to dobry kierunek dla mnie. Ze strony Kairatu rozmawiałem z dyrektorem sportowym, ze skautami, i nie były to tylko pogadanki, ale konkretne przedstawienie planu na mnie. Takiego podejścia ze strony Lecha nie było. Kairat nie ściągał mnie na bazie InStata, jakichś kilku meczów na video, tylko naprawdę dłuższy czas sprawdzali co prezentuję i kim jestem. Sam byłem zaskoczony jak mnie znają: gdy tylko przyjechałem na obóz, trener wziął mnie na rozmowę, przedstawił kierunek mojego rozwoju, strony jakie muszę poprawić, a także moje atuty i jak chce z nich korzystać. Był bardzo drobiazgowy.

I na co położyli nacisk?

Na to, żebym rozwinął się technicznie i szybciej podejmował boiskowe decyzje. To było kapitalne. Nie przychodzę jako ktoś, kto może da sobie radę, a może nie i wtedy pokaże mu się drzwi, tylko jest na mnie pomysł, a ja po pierwsze, że czuję zaufanie, to też wiem jaką drogą mam podążać i jak pracować. Wiem czego się ode mnie oczekuje. Ja nie jestem jakimś wyjątkiem: oni tak podchodzą do wszystkich swoich zawodników.

Natomiast za zaufanie odpłacasz się liczbami, asyst masz sporo w tym sezonie.

Miałem lekki przestój w połowie sezonu, złapałem kontuzję, która wyłączyła mnie z czterech meczów. Poza tym faktycznie jest nieźle. Jak ktoś pamięta mnie tylko ze sprintów, to mógłby się zdziwić oglądając bramki czy asysty. Szybkość nie zrobi różnicy, jak grasz z kimś, kto broni się całym zespołem w polu karnym. Oczywiście jak szybko strzelimy i rywal musi gonić, mam więcej miejsca i robię swoje, ale na pewno gram już inaczej.

Dla zespołu jesteś jak talizman. Ostatnio co grasz, to wygrywacie.

A to nawet nie wiedziałem. Mam nadzieję, że ktoś w sztabie o tym wie. Chcę być talizmanem do końca.

Screen Shot 10-09-19 at 11.47 AM

Źródło: Transfermarkt.pl

W Lidze Europy mogliście dać więcej? Przeszliście jedną rundę, Izraelczycy okazali się lepsi.

Zabrakło nam chłodnej głowy, było 1:0 z Hapoelem u siebie, mieliśmy przewagę, a daliśmy rywalowi wrócić do gry. Potem się wykartkowaliśmy – z większym doświadczeniem byłoby inaczej. Myślę, że przy następnej próbie pójdzie lepiej, oby w grze o Ligę Mistrzów.

W Kazachstanie są też mocne polskie ślady. Poznałeś je?

Jest polska społeczność w Ałmatach, byłem dwukrotnie na polskiej mszy, odbywającej się po polsku, ksiądz też był Polakiem. Chwilę rozmawiałem z pewnym starszym panem, który opowiadał mi gdzie mieszkał w Warszawie i pytał się skąd jestem. To bardzo miłe. Staram się reprezentować Polskę w Ałmatach jak najlepiej. Miałem też rozmowę z polskim konsulem, który cieszył się, że trafił tu polski sportowiec i daje się poznać od dobrej strony.

Myślisz o reprezentacji? Na skrzydłach nie ma szalonej konkurencji.

Na pewno to jest mój cel. Dopóki nie skończę grać, będę o nią walczył w każdym meczu i na każdym treningu. Myśl o kadrze towarzyszy mi każdego dnia. To marzenie każdego polskiego piłkarza i tak samo moje. Mam też mniejsze, pośrednie cele, ale to jest cel największy: reprezentować Polskę.

Wierzysz, że można trafić do reprezentacji z ligi Kazachstanu? W rankingu UEFA jest wyżej niż Ekstraklasa, ale to jednak egzotyczny kierunek.

To nie jest pytanie do mnie, natomiast fajnie jakby tak było.

Polecałbyś polskim piłkarzom Kazachstan?

Zależy którą drużynę i które miasto, bo w niektórych miejscach klimat jest ciężki, nie każdy pewnie się tam odnajdzie. Ale Ałmaty na pewno.

Rozmawiał Leszek Milewski

Fot. Konrad Wrzesiński Facebook/klubowe

redakcja

Opublikowane 09.10.2019 12:22 przez

redakcja

Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021