post
Jan Mazurek

Opublikowane 09.09.2019 13:27 przez

Jan Mazurek

Drogie gadżety. Loty prywatnymi samolotami. Wystawny tryb życia. Najmodniejsze ubrania. Spersonalizowane sprzęt sportowy. Nieliczenie się z konsekwencjami internetowych wpisów. Wygląd przywodzący na myśl jamajskiego rapera. I obok tego wielki talent. To wszystko cechuje Valentino Lazaro, wokół którego wytworzyła się niepiłkarska otoczka, pozornie mogącą wskazywać, że powinna pojawić się przy jego nazwisku czerwona kontrolka alarmująca o potencjalnych problemach z pokorą. Jak się jednak okazuje, a potwierdza to każdy kolejny krok Austriaka, obawy są raczej niesłuszne, bo do tej pory większość ruchów w jego karierze prowadzone były w zaskakująco przemyślany sposób.

***

22 grudnia 2018, Leverkusen. Hertha Berlin w marnym stylu ulega lokalnemu Bayerowi 1:3. Nieudany koniec roku. Zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone w żadnej fazie meczu. Nikt nie może być zadowolony. Wszystkich czeka teraz świąteczna przerwa, więc siłą rzeczy nastroje nie są grobowe, ale absolutnie nie ma mowy o afiszowaniu się z jakąkolwiek świąteczną radością. Porażka to porażka.

I wtedy na scenę wchodzi on. Cały na biało. Valentino Lazaro.

https://www.instagram.com/p/BrtQ4nlh80t/?utm_source=ig_web_copy_link

22 latek, który właśnie rozegrał całe spotkanie na lewej obronie w barwach przegranej ekipy, niczym nie zaimponował i pośrednio ponosił odpowiedzialność za nieszczelność bloku defensywnego Herthy, wrzuca zdjęcie informujące, że wraca do do domu prywatnym odrzutowcem w modnych w kręgach amerykańskich sportowców ubraniach. Luksus.

Nie minęło nawet kilkanaście minut od zamieszczenia tego wpisu, żeby zawodnika ze wszystkich stron zalała frustracja kibiców drużyny ze Stadionu Olimpijskiego w Berlinie, uznających jego zachowanie za absolutnie niepotrzebne epatowanie bogactwem. Dla nich to był gest bezmyślności i próżności.

I choć każdy, nawet najmniejszy, przejaw nienawiści należy piętnować, to krytyka sieciowej działalności Lazaro, który posta nie skasował i za niego nie przepraszał, wydaje się słuszna. Tym bardziej, że nie brakowało już takich gwiazdeczek, których profile na mediach społecznościowych stanowiły zapis głupoty i odbijające wody sodowej. Wystarczy wziąć za przykład Jese Lingarda, który bezpruderyjnie nagrywał wyuzdaną imprezę ze znajomymi.

Nic więc dziwnego, że również w przypadku zdolnego Austriaka, dla którego latanie prywatnymi odrzutowcami stanowi codzienność, można było przypuszczać, że przepuści cały swój talent między palcami i zmarnotrawi go w drodze od jednego luksusowego sklepu do drugiego.

To wszystko może jednak zmylić, bo ten facet ma poukładane w głowie.

***

Lazaro wychowywał się w austriackim Graz, w rodzinie emigrantów, w której ojciec pochodził z Angoli, a matka z Grecji. Nie spotykały go przejawy rasizmu, mógł realizować swoją pasję i kształtować się wedle własnego uznania.

– Mój charakter to zmiksowane połączenie trzech różnych wpływów. Zawsze byłem wygadany, komunikatywny, z każdym potrafiłem się dogadać, każdego rozśmieszyć, każdego próbować zrozumieć. To takie typowo greckie. Przy tym, nie ukrywam, że mam w sobie element szaleństwa. Taką potrzebę do życia tu i teraz. I to wydaje mi się takie czysto afrykańskie. Ostatni element to pracowitość rodem z Austrii. Tutaj wszyscy, od samego początku mojego życia, wpajali mi, że wszystko można osiągnąć za pośrednictwem harowania. Jeśli posiadasz do czegoś predyspozycje, jesteś przykładany, gotowy do nauki i potrafisz wyciągać wnioski, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że osiągniesz sukces – opowiadał sam zainteresowany w rozmowie z oficjalną stroną Bundesligi.

Wiele z tych charakterologicznych cech uwidoczniało się także na boisku. Już jako chłopiec, wchodzący dopiero w wiek nastoletni, był uważnie monitorowany przez skautów federacji kraju, słynącego ze sznycla wiedeńskiego. Wychowany na streetballu, uprawiający freestyle czarował techniką. Potrafił dryblować, mijać, był wyraźnie szybszy od rówieśników, a przy tym nie grał samolubnie i to imponowało.

Szybko zachwycili się nim w Salzburgu, gdzie Roger Schmidt umożliwił mu debiut w pierwszej drużynie w wieku szesnastu lat i siedmiu miesięcy. Tym samym został najmłodszym zawodnikiem, wychodząc na boisko w tamtejszej Bundeslidze.

– Nie bałem się na niego postawić, bo jego styl gry zwyczajnie sprzyjał do płynnego przejścia z juniorów do seniorów. Kiedy dostawał piłkę, ale był otoczony większą liczbą defensorów rywali, to nie bawił się w wielkiego bohatera i szukał kolegi na lepszej pozycji od siebie. Co innego w sytuacji, kiedy mógł zagrać jeden na jeden, bo wtedy wykorzystywał swoje przewagi techniczne. I właśnie ta jego zdolność do podejmowania prawidłowych boiskowych decyzji pod wpływem chwili pozwoliła szybko przebić się do pierwszego składu – tłumaczył, w rozmowie z Kickerem, ówczesny szkoleniowiec Red Bulla i nie mylił się, bo jego podopieczny szybko przerósł ligę.

W wieku dziewiętnastu lat miał już na koncie ponad sto występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Austrii i wyrobioną bardzo przyzwoitą pozycję w biało-czerwonych barwach:

2014/15: 25 meczów, 4 gole, 6 asyst

2015/16: 17 meczów, 2 gole i sezon nieco gorszy przez dwie poważniejsze kontuzje

2016/17: 29 meczów, 3 gole, 6 asyst

Liczby nie powalają na kolana, ale żaden europejski skaut nie miał wątpliwości, że statystyki w żaden sposób nie oddają jego sposobu gry. To zawodnik, który sprawnie radził sobie na właściwie każdej flankowej pozycji. Występując na boku obrony dominował u niego ciąg na bramkę rywali, ale może głównie przez nieskalany młodzieńczy entuzjazm, nigdy nie miał problemów ze zbyt opieszałymi powrotami na własną połowę boiska. Siłą rzeczy jeszcze lepiej radził sobie usytuowany na skrzydle, grywał również w systemie 1-4-3-3, jako jeden ze środkowych pomocników i w trójce napastników.

***

W pewnym momencie, w maju 2014 roku, czyli kilkadziesiąt dni po wejściu w dorosłość i debiucie w reprezentacji Austrii przeciwko Islandii (1:1), zgłosiły się po niego kilka największych klubów Europy – Manchester United, Real Madryt, AC Milan i Inter Mediolan. Lazaro początkowo zdecydowany był na wyjazd, do któregoś z dwóch klub z włoskiej stolicy mody, ale wtedy dała o sobie znać jego racjonalna natura. Tak, właśnie, racjonalna. Uznał, że to dla niego za wcześnie, że może zaginąć w wielkim świecie futbolu i potrzebuje jeszcze nabrać doświadczenia.

Czas pokazał, że wybrał dobrze.

W 2017 roku przyszła propozycja wypożyczenia do Herthy Berlin. Niemiecka Bundesliga. Inna para butów. Ale wszystko na spokojnie. Stopniowo. Valentino Lazaro dostał zapewnienie, że będzie stopniowo wprowadzony do zespołu i że wszyscy obiecają sobie po nim bardzo dużo.

– Nastawialiśmy się na spokojne wprowadzanie go do zespołu. Bez poganiania i spodziewania się jakichś nieprawdopodobnych rzeczy, ale on właściwie nie potrzebował dłuższego czasu na wprowadzenie. Od początku zaczął pokazywać, dlaczego go sprowadziliśmy. Posiadał olbrzymi potencjał, pasował do naszego zespołu i idealnie wpisał się w klimat Herthy – opowiadał na jednej z konferencji prasowych podekscytowany swoim transferem dyrektor sportowy klubu, Michael Preetz.

W piętnastej kolejce sezonu 2017/18 wywalczył sobie regularne miejsce w wyjściowym składzie i nie oddał go do końca sezonu, zaliczając przy tym 25 występów, w których zdobył dwie bramki i zanotował pięć asyst. A przy tym stanowił kluczowy element układanki Pal Dardaia, który cenił w nim dopasowanie do każdego systemu, który akurat stosował. W konsekwencji ustawiał go na czterech różnych pozycjach. Na każdej się sprawdził, więc nikogo nie zdziwiło, kiedy w w letnim okienku transferowym Hertha wykupiła go z Salzburga za 10,5 miliona euro.

I to był moment, kiedy okrzyknięto go najbardziej utalentowanym austriackim piłkarzem po Davidzie Alabie, a to porównanie mówiące bardzo wiele o jego potencjale, a miniony sezon w Bundeslidze tylko potwierdził, że Lazaro nie jest gwiazdeczką jednego sezonu, a bardzo konsekwentnym w realizowaniu swojego talentu, utalentowanym człowiekiem. Rozkręcił się na dobre. Statystycy policzyli, że od listopada 2017 w Bundeslidze wśród pomocników więcej asyst od niego zaliczyli tylko Sancho, Rodriguez i Caligiuri, a przecież w jego grze liczby stanowił tylko dodatek do cech współczesnego wahadłowego.

W Berlinie nie brakowało mu nic. Duże miasto, tygiel kulturowy, pełno ludzi, możliwość popisywania się swoim nieco ekscentrycznym trybem życia i pewna anonimowość, choć jego dobra forma nie i niesztampowa osobowość nie pozostała nie zauważona przez świat. Lazaro, który jest zadeklarowanym fanem japońskiego anime, otrzymał od Adidasa spersonalizowane buty z przeróżnymi wzorami, nawiązującymi do bajki „Dragon Ball”. Idealny prezent dla człowieka, dla którego ciekawy instagramowy profil to priorytet przy kreowaniu własnej osobowości.

Wszystko to była niego bardzo miłe, ale wtedy już był gotowy na wypłynięcie na szersze wody. Znów racjonalnie. Krok po kroku.

***

Lato 2019.

Do Interu przychodzi Antonio Conte, wcześniej będący autorem skutecznego systemu 1-3-5-2 w Chelsea. To samo chce wprowadzać, przywracając dawny blask upadłemu gigantowi z Mediolanu. Potrzebuje jednak do tego wykonawców. Zarówno doświadczonych, jak i przyszłościowych. Szuka zawodników na każdą pozycję, ale w jednej z pierwszych kolejności marzy mu się młody wykonawca do roli wahadłowego. Najlepiej taki kreatywny, przebojowy, błyskotliwy, ale przy tym ograny w silnej lidze z pewną dyscypliną taktyczną.

Nie musi długo szukać.

Niedługo później Inter za 22 miliony euro sprowadza Valentino Lazaro, a sam zainteresowany nie zastanawia się długo. On racjonalnie prowadzi swoją karierę i wie, że to dobry moment na zmianę. Jest już gotowy, choć nie wcale nie zaliczył w nowych barwach wejścia smoka. Wprost przeciwnie. Zaczął na ławce.

– Nikt we Włoszech jakoś specjalnie nie ekscytował się tym transferem. Przeszedł bez większego echa. Wszystko na spokojnie. Przyjęto go jako młodego i obiecującego zawodnika, który ma być stopniowo wprowadzony do zespołu i odpalić za jakiś czas. Conte przewiduje go do gry na prawym wahadle w 3-5-2, gdzie rywalizuje z Candrevą. W dwóch pierwszych kolejkach w ogóle nie zagrał, stracił przez uraz sporo czasu podczas przygotowań, jeszcze nie jest w pełni sił po prostu, a Candreva sobie radzi, więc będzie z czasem wprowadzany, ale nie ma paniki żeby już teraz musiał grać od 1 minuty – tłumaczy jego sytuację ekspert Serie A, Michał Borkowski.

***

Valentino Lazaro zazwyczaj ma za to pewne miejsce w składzie reprezentacji Austrii, w której wystąpił do tej pory dwadzieścia trzy razy i regularnie tworzy parę skrzydłowych z Davidem Alabą.

– Imponuje mi. Nie sposób nawet, żeby było inaczej. To genialny piłkarz, który umie praktycznie wszystko. Sposób, w jaki porusza się w defensywie, wyprzedza, przewiduje, a przy tym jego energia i skuteczność w ofensywie, to prawie, że niedościgniony wzór dla kogoś takiego jak ja. Każdy przyjazd na zgrupowanie reprezentacji i możliwość czerpania od niego wiedzy o wielkiej piłce, to dla mnie zaszczyt – opowiadał w rozmowie z oficjalną stroną Interu, 23-letni skrzydłowy.

https://www.instagram.com/p/B2Hh6ZBoDHK/?utm_source=ig_web_copy_link

I to prawdopodobnie właśnie ta dwójka, w układzie mentor-uczeń, będzie przez całe dzisiejsze spotkanie testowała wytrzymałość płuc i defensywne umiejętności pary Bereszyński-Kędziora. Oby starczyło im sił, żeby ich zatrzymać.

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 09.09.2019 13:27 przez

Jan Mazurek

Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
09.04.2021

Czy Lille stać na mistrzostwo Francji?

Historia ostatniej dekady Lille obrazuje, jak obfite w szaleństwa i zmienności potrafią być futbolowe opowieści. 2011. Lille po pięćdziesięciu siedmiu latach posuchy sięga po mistrzostwo Francji. 2018. Lille kończy sezon z punktem przewagi nad strefą spadkową. 2020. Trwa pandemia. Kluby Ligue 1 walczą o pieniądze z praw telewizyjnych. W grudniu poważny kryzys finansowy i widmo bankructwa doprowadzają do […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Kopciuszki czy giganci? Kto znajdzie się bliżej finału Ligi Europy w Gdańsku?

Coraz bliżej do 26 maja, więc i coraz bliżej do finału Ligi Europy w Gdańsku. Właściwie to walka o drugie najbardziej prestiżowe europejskie trofeum wchodzi na etap, na którym poważnie można myśleć o bukowaniu sobie biletów na piłkarską wycieczkę do Polski. Komu dane będzie zbliżyć się do finału? Rozczarowującemu Arsenalowi czy rewelacyjnej Slavii? Wielkiemu Dusanowi […]
08.04.2021
Weszło Extra
08.04.2021

Piłkarze w walce z rakiem. Bądź jak Robben, nie bądź jak Hartson

Mohamed Abarhoun umarł dwa miesiące po tym, jak ogłosił, że wyzdrowiał. Stilian Petrow życie zawdzięcza żonie. Jonas Gutierrez musiał pożegnać się ze swoimi bujnymi czarnymi włosami. Sola Bambę najbardziej rozśmieszyła peruka żony Neila Warnocka. Eric Abidal wyglądał już jak trup. Francesco Acerbi uznał raka za karę i szansę na odkupienie. Germana Burgosa rak uczynił piłkarsko […]
08.04.2021
Weszło
05.04.2021

Zagłębie? Dziadostwo. I brawo dla Lechii

4:2, 3:0, 0:2, 0:4, 1:3. Popatrzcie uważnie na te wyniki. Dajmy na to, że w ostatnich kolejkach osiągał je nieokreślony zespół X z Ekstraklasy. Mamy dla was prostą zagadkę. Jaki może być to klub? Coś nam się wydaje, że nie zastanawialiście się nad odpowiedzią dłużej niż trwa mrugnięcie oka. Tak, tak, to oczywiście Zagłębie Lubin. […]
05.04.2021
Anglia
04.04.2021

Czerwone Diabły upiekły Mewy. Moder przyzwoity na Old Trafford

Trwała pierwsza połowa. Brighton prowadziło na Old Trafford. Leandro Trossard urwał się Fredowi w środku pola i już chciał napędzać kolejną dynamiczną akcję popularnych Mew, ale Brazylijczyk w porę złapał go za szyję i sędzia odgwizdał faul. Po całej szamotaninie w komicznie sposób postawił się kołnierzyk na koszulce Trossarda. Wyglądało to chałowo, więc Belg, groźnie […]
04.04.2021
Weszło
04.04.2021

Są tylko dobrzy i źli trenerzy. Narodowość nie ma znaczenia

Czy jego reprezentację Polski stać na rywalizację z silniejszymi od siebie? Jaka jest optymalna pozycja dla Michała Karbownika? Dlaczego kadra powinna być elastyczna taktycznie? Czy podpowiedział Paulo Sousie powołanie Kacpra Kozłowskiego i Sebastiana Kowalczyka? Jakie wrażenie zrobił na nim Portugalczyk i czy polscy trenerzy powinni mieć kompleksy wobec zagranicznych szkoleniowców? Dlaczego kluczowym elementem przy wybieraniu […]
04.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Tymoteusz Puchacz potwierdził transfer do Unionu Berlin

Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że zawodnik Lecha Poznań po sezonie odejdzie do berlińskiego klubu. Natomiast sam piłkarz w pomeczowym programie „Liga Plus Extra” potwierdził te doniesienia. Ponadto odniósł się też do niektórych decyzji jego byłego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Dziennikarz portalu meczyki.pl wskazał, że Union już zimą był zdecydowany na sprowadzenie gracza […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021