post
Jan Mazurek

Opublikowane 19.08.2019 18:37 przez

Jan Mazurek

Marek Zub już dwa razy mógł zostać selekcjonerem reprezentacji Litwy, ale za każdym razem jego kandydatura przegrywała i musiał zadowalać się pracą w zagranicznych klubach, prowadząc litewskie, łotewskie, białoruskie, i kazachskie zespoły, a także jeden chiński. Teraz pozostaje bez pracy. – Mam sporo kontaktów, znam sporo ludzi, mam szansę na znalezienie pracy na zachodzie. Staram się budować swoją przyszłość nie tylko przez bycie zwalnianym i zatrudnianym w innym podobnym miejscu, chcę przejąć kontrolę na swoim losem i samemu zadbać o swoją pozycję w trenerskim świecie – opowiada w rozmowie z nami doświadczony szkoleniowiec.

Już od miesiąca pozostaje pan bez pracy.

Aż jestem zszokowany, że pan o tym wie.

Dlaczego?

Bo nikt w Polsce nie patrzy w stronę Litwy.

Nie jest pan przecież aż tak anonimowy.

To prawda. W książce telefonicznej nie ma zbyt wielu Zubów.

Dopisuje panu humor. W Polsce faktycznie nie zasłynął pan nigdy jako wybitny szkoleniowiec, ale na Litwie jest już zupełnie inaczej, bo regularnie chcą tam zatrudniać pana na stanowisku selekcjonera reprezentacji.

Do tej pory taką propozycję dostałem dwukrotnie, ale niestety nie bezpośrednio, bo zawsze był jeszcze inny kandydat i za każdym razem to on ostatecznie wygrywał. Pierwszy raz miało to miejsce jeszcze na przełomie 2015 roku, ale tamtejsza federacja zdecydowała się powierzyć kadrę Edgarasowi Jankauskasowi i według mnie była to trafiona decyzja. Drugą okazję dostałem w lutym tego roku.

I co poszło nie tak?

Nic. Znów wybrano Litwina. Tym razem Valdasa Urbonasa z Żalgirisu Wilno, który w konsekwencji jego nominacji został pozbawiony trenera na dwa tygodnie przed startem ligi. I tak to się wszystko potoczyło, że do Wilna jechałem na rozmowy w sprawie pracy z reprezentacją Litwy, a wyjechałem jako szkoleniowiec Żalgirisu, choć kiedy w 2014 roku opuszczałem ten klub, to nigdy bym nie przypuszczał, że mogę tam jeszcze kiedykolwiek wrócić. Tak naprawdę zależało mi na tej pierwszej robocie. Byłem już bardzo blisko, zostało nas dwóch, miałem spore szanse, ale jak to w życiu – nie da się niczego przewidzieć i nie wolno za bardzo się na nic nastawiać.

Mówi pan o tym z dużym smutkiem.

Nie jest tak, że się zamartwiam, bo sam fakt, że byłem rozpatrywany świadczy o tym, iż jestem tam ceniony, ale z drugiej strony chciałem spróbować się w roli selekcjonera. Zupełnie inny charakter pracy i duży prestiż. A tak? Robię swoją robotę. Ktoś proponuje mi pracę, to ją podejmuję. Nie ma sensu się zastanawiać i głowić, co by było, gdyby coś innego się zdarzyło.

Inna sprawa też, że nie miałem już specjalnej ochoty na wchodzenie w klub. Tutaj zdarzyła się sytuacja wyjątkowa. Zresztą dosyć zabawna i spontaniczna. Przyjeżdżam do Wilna, okazuje się, że Żalgiris właśnie stracił trenera i od ręki potrzebuje nowego. Zaczęła już nawet tam panować delikatna panika, bo trudno znaleźć na rynku odpowiedniego fachowca, a to najlepszy zespół na Litwie, piłkarska lokomotywa całego kraju, więc każdym dniem wzrastała presja na wskazanie następcy dla Urbonasa. I w obliczu takiej sytuacji, wychodząc z bezowocnego spotkania w litewskiej federacji, spotkałem swojego byłego piłkarza, a dziś menadżera klubu, Deividasa Šemberasa, który zwyczajnie powiedział:

Marek, pomóż nam, właśnie zostaliśmy bez trenera.

Dosłownie. Nie wahałem się nawet chwili. Przyjąłem tą propozycję, miałem wesprzeć drużynę w trudnym momencie, ale umowa była taka, że po pół roku będziemy mogli rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Zależało mi na tym, ponieważ wraz z końcem pracy w Kazachstanie, chciałem zrobić sobie półroczną przerwę od piłki.

Skąd taki plan?

Wszystko po to, żeby w końcu wrócić do siebie.

ZGRUPOWANIE POLONII WARSZAWA W AUSTRII - SESJA ZDJECIOWA --- POLONIA WARSAW TRAINING CAMP IN AUSTRIA - FOTO SESSION

Czyli na Litwie, na Białorusi, na Łotwie, w Chinach i w Kazachstanie zwyczajnie brakowało panu domu?

Oczywiście, że tak. Po kilku latach takiej pracy człowiek nie ma już siły i potrzebuje się zresetować. Odległość od domu nie przeszkadza w codziennej pracy, można się na niej nawet jeszcze bardziej skupić, bo człowiek jest odizolowany od domowych problemów, tam wszystko spoczywa na barkach żony, ale ile tak można?

Pewnie to zależy od indywidualnej zdolności do pracoholizmu.

Od razu pracoholizmu. Każdy potrzebuje czasami wakacji.

Ciągła praca bywa destrukcyjna.

Oczywiście, aczkolwiek ja najwyraźniej nie mam z nią problemów, bo wystarczyło, że na horyzoncie zamajaczyła reprezentacja Litwy i od razu zmieniłem swoje plany o wakacjach. Bo myślałem, że nie będę musiał codziennie siedzieć w klubie, że będę mógł sobie to inaczej zorganizować i przy okazji coś sporego osiągnąć, bo zależało mi na odmienieniu tej kadry, która od dwóch lat nie potrafi wygrać meczu.

Chce pan tym samym powiedzieć, że ostatnie pół roku pracy w Żalgirisie, to była dla pana męczarnia i nie wkładał pan w to wystarczająco dużo zaangażowania?

Absolutnie nie. Jeśli kiedykolwiek zacznie brakować mi zaangażowania, to przestanę pracować. To specyficzny zawód. Każdy zobaczyłby, że nie wkładam w to serca i zostałbym zwolniony po kilku pierwszych meczach. A ja zostałem tyle, ile miałem zostać.

Zimą myślałem o odpoczynku, przerwie, resecie, ale teraz to już wszystko jest nieaktualne. Mam nadzieję, że niedługo, choć na razie pozostaję bez pracodawcy, dostanę robotę. Od dłuższego czasu na tym pracuję, mam swoje ambicje, chcę wrócić w trochę innej roli i jeszcze coś osiągnąć. Nie zrezygnowałem z Żalgirisu, żeby nic nie robić.

Sugeruje pan przebranżowienie?

Niekoniecznie. Zamiast na wschód, chcę wyjechać na zachód.

I jest taka szansa?

Mam sporo kontaktów, znam sporo ludzi, mam szansę. Staram się budować swoją przyszłość nie tylko przez bycie zwalnianym i zatrudnianym w innym podobnym miejscu, chcę przejąć kontrolę na swoim losem i samemu zadbać o swoją pozycję w branży.

Mówi pan bardzo enigmatycznie. Byłbym zaskoczony, jeśli powiedziałby mi pan o potencjalnej destynacji swojego kolejnego kroku?

A interesuje się pan budowlanką, handlem albo gospodarką?

Nie rozumiem, co pan chce przez to pytanie osiągnąć.

Żartuję, po prostu nie zdradzę panu, co konkretnie planuję. Nie wychodzę z piłki. Zostaję w niej. Niedługo jeszcze będzie usłyszeć moje nazwisko w kontekście pracy klubowej.

Skąd decyzja o braku przerwy?

Miesiąc odpoczywam, naładowałem baterie i jednak nie zamierzam odpoczywać. Nie potrafię tego klarownie wyjaśnić.

Powrót do Ekstraklasy jest możliwy?

Nie jest raczej tak, że z niecierpliwością czekam na telefon z polskiej ligi. Raczej wprost przeciwnie. Wiadomo, że jestem bardziej znany na wschodzie, ale mam ambicję, żeby znaleźć coś na ścisłym zachodzie.

A tam polscy trenerzy nie są cenieni.

Nie patrzę na świat przez pryzmat stron świata. Mówienie, że polscy trenerzy nie poradziliby sobie w innych ligach jest absurdalne w samym swoim założeniu. Natomiast niezaprzeczalnym jest, że żeby znaleźć pracę czy to na wschodzie, czy na zachodzie nie potrzeba być tylko dobrym trenerem, który osiąga dobre wyniki w rodzimej lidze. Trzeba mieć jeszcze układ menadżersko-trenerski, menedżersko-klubowym, trenersko-klubowy, a nawet często te trzy razem wzięte, żeby zostać zatrudnionym. Tak działa to środowisko, a nasi szkoleniowcy tego nie mają i nie są w ogóle znani poza granicami Polski.

Zamierza pan przecierać szlaki?

Na razie nikogo za sobą nie widzę. Lubię swój zawód i chcę w nim pracować.

Pracuje pan w zagranicznych ligach z konieczności czy wyboru?

Jeśli dostaję propozycję z Polski i z innego kraju, to sytuacja jest dla mnie oczywista.

Nawet jeśli to oferta z Litwy?

Oczywiście!

To słabsza liga niż polska.

To mi nie przeszkadza i nie gra żadnej roli. Wolę pracować w innych państwach. Po prostu. Każdy chciałby pracować w Bayernie albo w Barcelonie. Ja patrzę realnie i…

Czeka pan na telefon z zachodu!

Nie ukrywam tego. Dokładnie tak jest, ale nie próżnuję, bo wiem, że mogę się nie doczekać.

ROZMAWIAŁ: JAN MAZUREK

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 19.08.2019 18:37 przez

Jan Mazurek

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
09.04.2021

Czy Lille stać na mistrzostwo Francji?

Historia ostatniej dekady Lille obrazuje, jak obfite w szaleństwa i zmienności potrafią być futbolowe opowieści. 2011. Lille po pięćdziesięciu siedmiu latach posuchy sięga po mistrzostwo Francji. 2018. Lille kończy sezon z punktem przewagi nad strefą spadkową. 2020. Trwa pandemia. Kluby Ligue 1 walczą o pieniądze z praw telewizyjnych. W grudniu poważny kryzys finansowy i widmo bankructwa doprowadzają do […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Kopciuszki czy giganci? Kto znajdzie się bliżej finału Ligi Europy w Gdańsku?

Coraz bliżej do 26 maja, więc i coraz bliżej do finału Ligi Europy w Gdańsku. Właściwie to walka o drugie najbardziej prestiżowe europejskie trofeum wchodzi na etap, na którym poważnie można myśleć o bukowaniu sobie biletów na piłkarską wycieczkę do Polski. Komu dane będzie zbliżyć się do finału? Rozczarowującemu Arsenalowi czy rewelacyjnej Slavii? Wielkiemu Dusanowi […]
08.04.2021
Weszło Extra
08.04.2021

Piłkarze w walce z rakiem. Bądź jak Robben, nie bądź jak Hartson

Mohamed Abarhoun umarł dwa miesiące po tym, jak ogłosił, że wyzdrowiał. Stilian Petrow życie zawdzięcza żonie. Jonas Gutierrez musiał pożegnać się ze swoimi bujnymi czarnymi włosami. Sola Bambę najbardziej rozśmieszyła peruka żony Neila Warnocka. Eric Abidal wyglądał już jak trup. Francesco Acerbi uznał raka za karę i szansę na odkupienie. Germana Burgosa rak uczynił piłkarsko […]
08.04.2021
Weszło
05.04.2021

Zagłębie? Dziadostwo. I brawo dla Lechii

4:2, 3:0, 0:2, 0:4, 1:3. Popatrzcie uważnie na te wyniki. Dajmy na to, że w ostatnich kolejkach osiągał je nieokreślony zespół X z Ekstraklasy. Mamy dla was prostą zagadkę. Jaki może być to klub? Coś nam się wydaje, że nie zastanawialiście się nad odpowiedzią dłużej niż trwa mrugnięcie oka. Tak, tak, to oczywiście Zagłębie Lubin. […]
05.04.2021
Anglia
04.04.2021

Czerwone Diabły upiekły Mewy. Moder przyzwoity na Old Trafford

Trwała pierwsza połowa. Brighton prowadziło na Old Trafford. Leandro Trossard urwał się Fredowi w środku pola i już chciał napędzać kolejną dynamiczną akcję popularnych Mew, ale Brazylijczyk w porę złapał go za szyję i sędzia odgwizdał faul. Po całej szamotaninie w komicznie sposób postawił się kołnierzyk na koszulce Trossarda. Wyglądało to chałowo, więc Belg, groźnie […]
04.04.2021
Weszło
04.04.2021

Są tylko dobrzy i źli trenerzy. Narodowość nie ma znaczenia

Czy jego reprezentację Polski stać na rywalizację z silniejszymi od siebie? Jaka jest optymalna pozycja dla Michała Karbownika? Dlaczego kadra powinna być elastyczna taktycznie? Czy podpowiedział Paulo Sousie powołanie Kacpra Kozłowskiego i Sebastiana Kowalczyka? Jakie wrażenie zrobił na nim Portugalczyk i czy polscy trenerzy powinni mieć kompleksy wobec zagranicznych szkoleniowców? Dlaczego kluczowym elementem przy wybieraniu […]
04.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021