post
Avatar

Opublikowane 10.07.2019 12:34 przez

redakcja

Dwieście metrów – tyle liczyła sobie kolejka po autograf na jednym z pierwszych treningów Jakuba Słowika w Vegalcie Sendai. Jak przyjęli go japońscy kibice? Dlaczego w ogóle zdecydował się na taki ruch? Jakie są jego wrażenia z miasta, przez które w 2011 roku przeszło ogromne tsunami, powstałe w wyniku czwartego co do wielkości w historii świata trzęsienia ziemi? Były piłkarz Śląska Wrocław opowiada nam o swoich pierwszych dniach w Japonii. 

JAK PODNIEŚĆ SIĘ PO NAJWIĘKSZEJ KLĘSCE OD CZASÓW HIROSZIMY I NAGASAKI? JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ, DO JAKIEGO KLUBU TRAFIŁ JAKUB SŁOWIK, PRZECZYTAJ NASZ REPORTAŻ O VEGALCIE SENDAI

Jak pierwsze dni? Zdążyłeś już się zaszokować?

W zeszłą niedzielę wyleciałem z Polski, w poniedziałek dostałem od razu wolne, by odpocząć po podróży, bo to w sumie 20 godzin. We wtorek miałem testy medyczne, porozmawiałem z trenerem, poznałem się z chłopakami, na koniec dnia było podpisanie kontraktu i jeszcze jedna rozmowa z trenerami. Początkowo nie trenowałem ze wszystkimi, bo drużyna grała w środę Puchar Japonii, ale zależało mi, by jak najszybciej zacząć funkcjonować w szatni. Dopiero 15. lipca mogę być zgłoszony do rozgrywek, a pierwszy mecz mogę zagrać 20. Do 15. lipca w klubie jest Daniel Schmidt, który odchodzi do Belgii. Gra wtedy swój ostatni mecz, a ja płynnie przechodzę w jego miejsce. Letnie okienko w Japonii jest trochę tak jak nasze zimowe, z kolei to zimą robi się największe transfery. Każdy dzień dla mnie jest ważny. Cały czas poznaję chłopaków. W sobotę mieliśmy mecz, więc zostałem z ekipą, która nie jechała. Skupiam się na razie na treningach. Mieszkam jeszcze w hotelu, myślę, że w tym tygodniu uda się pozałatwiać już samochód czy dom. Japończycy starają się we wszystkim pomóc, to od razu rzuca się w oczy.

Odczułeś już, że piłkarz w Japonii jest traktowany trochę inaczej?

W rozmowie z trenerem czułem, że zostałem przez nich dobrze sprawdzony. Trenerzy analizowali mecze, rozmawiali ze mną o poszczególnych sytuacjach, wiedzieli sporo o moim życiu prywatnym. Pytali, kiedy przeprowadzi się rodzina i przedstawili konkretny plan na mnie. Mam do dyspozycji tłumacza, który cały czas ze mną chodzi, na treningu przebiera się w dres i jest do mojej dyspozycji. Tłumaczy mi wszystkie uwagi, które trener przekazuje na treningu. Jak rodzina przyjedzie, mamy zapewnionego polskiego tłumacza.

Tylko dla was?

Tak. Na razie na bazie jest ze mną angielski tłumacz, ale jak moje dziewczyny przyjadą, zostanie nam przydzielony polski. Mamy małe dziecko i nie ukrywam, że przeprowadzka na koniec świata była z tego względu ciężką decyzją. Gdyby nie daj Boże działa się jakaś niekolorowa sytuacja, zależało nam, by ktoś pomagał nam po polsku, dzięki czemu będziemy mieć jasny przepływ informacji. Trudno było też dlatego, że dobrze nam się żyło we Wrocławiu, gdzie zdobyłem szacunek i wyrobiłem sobie pozycję. Po pierwszych dniach rzuca się w oczy pomoc Japończyków. Masz skupić się tylko na piłce. Na każdym kroku zaznaczają, że mam sygnalizować, gdy czegoś nie wiem albo coś mnie trapi. Od razu spróbują pomóc albo coś wyjaśnić.

DSC01212

Krzysiek Kamiński mówił, że – przynajmniej w jego klubie – zawsze będą stawiać na bramkarza z zagranicy, bo japońscy piłkarze często mają kruchą psychikę. Jeśli ktoś ma zapewnić spokój, to właśnie bramkarz. Też dostałeś takie sygnały, że masz być kimś, kto wprowadzi europejskie spojrzenie i zarazi piłkarzy mentalnością?

Trener mówił, że podczas analizy moich meczów podobało mu się liderowanie od tyłu. Powiedział, żebym żył w bramce i był sobą, przenosił swoją grę w Ekstraklasie na J-League. Dlatego zależy mi na dobrej komunikacji z obrońcami i zespołem. Krzysiek ma większe doświadczenie, bo jest w Japonii już piąty rok. Wypytywałem go o kraj i ligę. Zachwalał i zapewniał, że będę z tego kroku zadowolony. Po obejrzeniu pucharowego i ligowego meczu Vegalty wydaje mi się, że w Polsce liga japońska jest niedoceniana.

Dobrze, że o tym mówisz. Niektórzy mogą myśleć, że pojechałeś do egzotycznej ligi zarobić trochę pieniędzy, a fakty są takie, że J-League to większy poziom i czołowi japońscy piłkarze – o ile nie myślą jak Morioka, który chciał się wypromować – są nieosiągalni dla klubów Ekstraklasy.

Dokładnie. W Polsce niewiele wiemy o lidze japońskiej. Moje wrażenie było identyczne: gdzie do Japonii? Na drugi koniec świata? Popytałem o wszelkie aspekty życiowe czy sportowe i wszyscy pochlebnie się wypowiadali, tak Krzysiek, jak i moi japońscy znajomi. Będąc tu ponad tydzień widzę w swoim zespole dużą jakość piłkarską. Wyszkolenie techniczne jest na wysokim poziomie. Po jakimś czasie będzie mi łatwiej coś więcej powiedzieć, ale mam wrażenie, że przechodząc tu zaliczam progres. Nasz trener bramkarzy wychował Daniela Schmidta, który jest reprezentantem kraju. Treningi są bardzo dobre. Dostałem możliwość rozwijania się, więc chcę ją wykorzystać. Zrobię wszystko, by odpaliło.

Przyjeżdżasz do regionu, który osiem lat temu przeżył potworne tsunami, powstałe w wyniku czwartego co do siły trzęsienia ziemi w historii świata. Zginęło ponad 20 tysięcy ludzi, 300 tysięcy z nich zostało bez dachu nad głową. Odczułeś już, jak ważne są te wydarzenia dla miejsca, w którym jesteś?

Gdy jechałem z dyrektorem sportowym z lotniska, od razu rzuciło mi się w oczy, że wybrzeże jest opustoszałe, są tam tylko pola uprawne.

Ludzie po prostu boją się tam osiedlać.

Gdy wjedziesz wgłąb miasta, nie widzisz, że stała się tu taka tragedia. Budują się w centrum, którego tsunami nie dotknęło aż tak bardzo. Nie ukrywam, że pytałem też o trzęsienia ziemi, ale każdy mnie zapewniał, by się nie bać. Konstrukcje domów są do nich przystosowane. Musiałoby być niesamowicie silne trzęsienie, by coś nam się stało. Równie dobrze samochód może cię potrącić na przejściu dla pieszych, nie masz na to wpływu. Jestem pełen podziwu i mam olbrzymi szacunek do tutejszych ludzi, że tak szybko odbudowali się po tragedii.

DSC01297

Vegalta odegrała wielką rolę w powrocie mieszkańców Sendai do normalności. Była jedyną rozrywką, która przetrwała. Jakkolwiek brutalnie to brzmi, każdej z osób jadącej na pierwszy wyjazd zginął ktoś bliski. 

Za krótko tu jestem, by to czuć. Wiedzę mam bardziej z materiałów, które mi podesłałeś. Widać, że kibice bardzo żyją klubem. Może ta tragedia scaliła ich miłość do Vegalty. Jestem naprawdę pod wrażeniem kibiców. Byłem tylko na Pucharze Japonii, ale cały mecz śpiewali, mega rytmicznie. Są bardzo życzliwi. Po niedzielnym treningu, nie chcę cię skłamać, zobaczyłem dwustumetrowy tunel osób czekających na zdjęcie czy autograf. Tak samo po moim pierwszym treningu było kilkudziesięciu kibiców, którzy mówili, że serdecznie mnie witają i służą pomocą w każdej sprawie.

Do autografów będziesz musiał się przyzwyczaić. W Jubilo Iwata zatrudniono nawet osobę, która odpowiada za pomoc przy autografach – chodzi z mazakami i pomaga robić zdjęcia.

Czuć duże wsparcie, piszą wiele wiadomości na social media. Wielka gościnność i chęć niesienia pomocy. Gdy przed transferem oglądałem kibiców na YouTube, byłem pod wrażeniem. Mam nadzieję, że dalej będą naszym dwunastym zawodnikiem.

Jak pojawiła się ta oferta? Zabiegałeś o opcję egzotyczną czy przyszła sama?

W tym okienku miałem kilka telefonów od różnych agentów z różnymi kierunkami: Azerbejdżan, Turcja, Cypr, Rosja. Doświadczony wcześniejszymi latami pytałem za każdym razem o konkrety, ale ich brakowało. Gdy spotkałem się z moim agentem, powiedział mi, że zainteresowane mną są dwa zagraniczne kluby – jeden z Portugalii i Vegalta Sendai. Od razu zaznaczył, ze Japończykom bardzo zależy. Mówię: “OK, mam jeszcze ważny kontrakt, dobrze się czuję we Wrocławiu, ale jak się pojawi konkretna oferta to mogę usiąść i porozmawiać”. W ciągu tygodnia mieli skontaktować się ze Śląskiem z zapytaniem, za ile można mnie wykupić. W poniedziałek pojechałem na pierwszy trening i okazało się, że wpłynęło nie tylko zapytanie, ale już pierwsza oferta. Kluby w ciągu kilku dni się dogadały, została moja kwestia. Pierwszych warunków nie zaakceptowałem i mimo że kluby się dogadały, szło nam ciężko, lecz w końcu znaleźliśmy wspólne porozumienie. Traktuję to jako życiowo-sportową szansę. Pojawiło się wyzwanie i postanowiłem je przyjąć. Gdybym nie spróbował, może za kilka lat plułbym sobie w brodę, że tego nie zrobiłem? Skoro dostałem szansę pracy w Japonii, chcę poznać też kulturę i zagłębić się w zwyczaje. Wychodzę z założenia, że nasze życie to jedna wielka podróż.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK 

Fot. Jakub Białek / FotoPyK 

DSC01206

DSC01303 DSC01295

redakcja

Opublikowane 10.07.2019 12:34 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Brama dnia
15.06.2021

Kto ładniej huknął w końcówce – Ronaldo czy Nihat?

Wczorajsze głosowanie na “Bramę dnia” było nad wyraz wyrównane. Ostatecznie różnicą jednego głosu zwyciężył Denis Czeryszew i jego trafienie na mistrzostwach świata w 2018 roku. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo dwa kolejne turniejowe gole. Oba zostały zdobyte w starciach o niesamowitej dramaturgii, mimo że toczonych jeszcze w ramach fazy grupowej. […]
15.06.2021
Prasówka
15.06.2021

“Nawet Macedonia dała kibicom więcej radości. Ciężko znaleźć kogoś, z kim możemy wygrać”

Co znajdziemy w pomeczowej prasie? Falę krytyki, ale on specjalnie nie dziwi. Od “zera” w ocenach dla Grzegorza Krychowiaka, po opinie byłych kadrowiczów – Radosława Kałużnego, Jana Tomaszewskiego czy Jacka Bąka. Mamy felietony, mamy korespondencje z Petersburga. Do nas najbardziej trafiają słowa Kamila Kosowskiego, który zauważa, że jesteśmy najgrosi na całym EURO. – Trudno mi […]
15.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Prosinecki i Czeryszew się bawią, wy głosujecie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu z miażdżącą przewagą zatriumfował Robin van Persie i jego przepiękna główka w starciu z Hiszpanią na mistrzostwach świata w Brazylii. Dzisiaj też mamy dla was gole mundialowe, lecz z 1998 i 2018 roku. Zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo na kolejne głosowanie. Czas na “Bramę dnia”! ROBERT PROSINECKI VS JAMAJKA (1998) […]
13.06.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Legia zagra z Bodø/Glimt w eliminacjach Ligi Mistrzów

Legia poznała swojego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Będzie nim norweski zespół Bodø/Glimt. Bodø/Glimt w zeszłym sezonie zdobyło swoje pierwsze mistrzostwo Norwegii (cztery razy był wicemistrzem). Teraz, po siedmiu kolejkach tamtejszej ekstraklasy – tak, te rozgrywki właśnie trwają – rywal Legii zajmuje pierwsze miejsce. Na siedem meczów wygrał pięć, jeden zremisował, jeden przegrał. Cóż, […]
15.06.2021