post
Avatar

Opublikowane 03.06.2019 20:44 przez

red6

Gdy ogłaszaliśmy na łamach Weszło, że Polacy zorganizują finały mistrzostw świata do lat 20, a na stanowisko selekcjonera naszej kadry przymierzany jest Jacek Magiera, pozwoliliśmy sobie na opinię, że to wybór bardzo logiczny, a co za tym idzie – dobry. Mowa była przecież o trenerze, który coś już w piłce osiągnął, i to w tej seniorskiej (w przeciwieństwie na przykład do Marcina Dorny), a jednocześnie zewsząd chwalony był za podejście do młodych piłkarzy. Ta kombinacja autorytetu i cech dobrego wychowawcy miała był gwarancją tego, że turniej na naszych ziemiach będziemy kończyć – niezależnie od fazy, w której odpadniemy – z wysoko podniesionymi czołami. I cóż możemy wam teraz powiedzieć? Na początek tyle, że po raz kolejny przekonaliśmy się, iż w piłce gwarancji nie ma żadnych. 

Dziś rozliczamy za zakończony wczoraj przez nas turniej piłkarzy, na stronie znajdziecie duży tekst z oceną dla każdego uczestnika, więc kilka słów wypada poświęcić również selekcjonerowi. W tym przypadku nie będziemy porywać się na konkretną notę, bo jednak trochę trudniej ocenia się pracę wykonaną przede wszystkim poza okiem kamery, w dużej mierze niedostępną dla mediów w ogóle, a ograniczanie się do efektu końcowego może być w przypadku piłki młodzieżowej bardzo mylące.

Nie będziemy jednak kryć, że gdybyśmy już musieli to zrobić, to selekcjoner na pewno nie wylądowałby ze swoją oceną w tej samej okolicy, co najlepszy w naszym obozie Radosław Majecki (nota 6/10). Więcej – zabawę raczej skończyłby z podobną cenzurką do tych swoich graczy, których uznajemy za rozczarowania.

Ale zacznijmy od trochę innej strony, a mianowicie – od okoliczności łagodzących. Jacek Magiera selekcjonerem kadry do lat 20 został ogłoszony 19 marca poprzedniego roku. Oczywiście pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej zaczął trochę wcześniej – niby w innym charakterze, jako zastępcą dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej, ale nie czarujmy się, że o powrocie na ławkę trenerską dowiedział się w ostatniej chwili. Nie zmienia to oczywiście faktu, że czasu na pracę miał bardzo mało.

LODZ 23.05.2019 MECZ GRUPA A MISTRZOSTWA SWIATA U20 W PILCE NOZNEJ 2019: POLSKA - KOLUMBIA --- 2019 FIFA U-20 WORLD CUP MATCH: POLAND - COLOMBIA JACEK MAGIERA TOMASZ LUCZYWEK PAWEL KOZUB FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Budowa drużyny, którą oglądaliśmy przez ostatnie dni, zaczęła się trochę później. Pierwsze powołania i zgrupowanie? Maj, ledwie dwa dni spędzone w Bydgoszczy. Pierwszy oficjalny mecz? Dopiero wrzesień i spotkanie z Włochami. Łącznie tych gier kontrolnych było tylko osiem, liczba dni na spokojną pracę (również przed samym turniejem) też nie powalała. A nie dość, że kadra klecona była naprędce, to jeszcze z materiału niekoniecznie najwyższej jakości. Może trochę brakuje nam odpowiednich narzędzi, by to obiektywnie ocenić, ale z wielu zaufanych stron słyszymy, że rocznik 1999, na którym ta kadra się opiera, do najmocniejszych nie należy, w dodatku jego dwie gwiazdy – Sebastian Szymański i Kamil Grabara – to już część kadry Czesława Michniewicza.

Okej, to tyle jeśli chodzi o trudności, bo w dodatku nie można zapominać o tym, że Magiera w momencie przyjęcia posady był ich w pełni świadomy, nic nie wysypało się nagle. Może zaczniemy od personaliów, skoro już o nich wspomnieliśmy. Nie zdziwimy się nic a nic, jeśli największą karierę ze wszystkich polskich graczy urodzonych w lub po 1999 roku zrobi… Marcin Bułka, dla którego w kadrze Magiery zabrakło miejsca. Był członkiem tej reprezentacji, zaczynał między słupkami pierwszy jej mecz, ale z czasem został poinformowany, że jeśli nie będzie grał choćby w drużynie u-23, to status piłkarza Chelsea (którego widziałyby u siebie też inne wielkie kluby) mu nie pomoże.

Magiera był tu konsekwentny i w sumie trudno robić z nieobecności bramkarza wielki zarzut – jak już wspominaliśmy, Majecki był naszym najpewniejszym punktem.

Dlatego miano największego nieobecnego chyba należy przyznać Tymoteuszowi Klupsiowi z Lecha Poznań. Słyszeliśmy, że nawet drużyna (a już szczególnie koledzy wychowani w Lechu Poznań) była zdziwiona tym, że został pominięty. Co prawda Klupś od początku nie należał do faworytów Magiery, ale mówimy o chłopaku, który wiosną regularnie grał w Ekstraklasie, sporo meczów zaczynał w pierwszym składzie – koledzy z kadry doświadczenia, które zebrał w tym i w poprzednim sezonie, mogą mu jedynie zazdrościć. No i tu – inaczej niż w przypadku bramkarzy – ci, którzy na turniej pojechali zamiast Klupsia zawiedli na całej linii.

Przyczyna? Plotka głosi, że Klupś został pominięty, bo Magierze nie spodobało się jego zaangażowanie w meczu rezerw, na który selekcjoner wybrał się incognito, ale dość trudno w nią uwierzyć. A skoro już o Lechu mowa, to trzeba też przypomnieć, że w minionym sezonie błysnął również Filip Marchwiński, kolejny pominięty. Tego samego choćby o Benedyczaku powiedzieć nie potrafimy, a jednak dla piłkarza Pogoni miejsca w kadrze nie zabrakło.

W dalszej kolejności chyba wypada zwrócić uwagę na to, jak w ogóle przebiegała selekcja, bo choć czasu było mało, to trzon zespołu można było, a nawet wypadało stworzyć. Z tej perspektywy za pewnego rodzaju jego marnotrawstwo uchodzić może stawianie na Adama Chrzanowskiego (5 występów, w tym w ostatnich meczach przed MŚ, niektóre z opaską), Jakuba Modera (6 występów) czy Sebastiana Strózika (6 występów). Nie twierdzimy, że gracze, którzy mieli miejsce w pierwszoligowych klubach czy zawodnik, który 21 razy zagrał w tym sezonie w Cracovii, zbawiliby tę kadrę, ale trochę czasu Magierze zajęło jednak dojście do wniosku, że tak nie będzie. Czasu, którego – jak już kilka razy wspominaliśmy – nie miał. W ich sytuacji zmieniło się w międzyczasie niewiele, Chrzanowski nawet specjalnie poszedł z Lechii do Wigier, żeby się optymalnie przygotować.

Inna kwestia – czołową postacią tej drużyny w trakcie roku przygotowań był też Łyszczarz, który w reprezentacji się znalazł, ale na samym turnieju potrzebny był tylko na zrobienie ogórkowej w meczu z Tahiti. Trochę dziwne. A – tak swoją drogą – wrzucenie do grupy w ostatniej chwili Zalewskiego czy Nawrockiego atmosfery raczej nie poprawiło.

Olbrzymim zaufaniem Magiera obdarzył natomiast tych, którzy wychowali się poza naszym systemem i terminują na Zachodzie. Oczywiście to nic złego, bo warto wyławiać najzdolniejszych, żeby nie powtórzyła się historia z Podolskim, który kiedyś odbił się od drzwi w PZPN-ie, ale wydaje nam się, że niektórzy zostali po prostu przecenieni. Taki Stanilewicz – abstrahując od tego, że w sparingach sprawdzany był głównie na innej pozycji – może i dostał nagrodę w postaci debiutu w pierwszej drużynie Bayeru Leverkusen, ale poza tymi trzema minutami przeciwko Larnace w Lidze Europy, chłopak na co dzień grał tylko i wyłącznie w juniorach. Niby jeszcze ma czas, ale nie myli się ten, kto skontruje, że w Niemczech 19-letni piłkarze z potencjałem już zdecydowanie głośniej pukają do drzwi w pierwszej drużynie.

Bednarczyk też zadebiutował u Aptekarzy, lecz na wypożyczeniu do Sankt Pauli od pierwszej drużyny się odbił, szanse dostając tylko w rezerwach klubu z zaplecza Bundesligi. Zylla? Kolejny junior. Wielkiego Bayernu Monachium, ale tylko junior. Dla Kopacza szczytowe osiągnięcie to również siedzenie na ławce w Bundeslidze. Nawrocki i Zalewski – kolejni juniorzy.

To po prostu nie wypaliło. Tak samo jak niespodziewane pojawienie się Bogusza w pierwszym składzie na Kolumbię, po którym do końca turnieju schowano go do szafy.

LODZ 23.05.2019 MECZ GRUPA A MISTRZOSTWA SWIATA U20 W PILCE NOZNEJ 2019: POLSKA - KOLUMBIA 0:2 --- 2019 FIFA U-20 WORLD CUP MATCH: POLAND - COLOMBIA 0:2 MARCEL ZYLLA JACEK MAGIERA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Skupiając się już tylko na grupie, która została wyselekcjonowana, cholernie smutne były dwie rzeczy. Zresztą zapewne ze sobą powiązane. Po pierwsze raziło to, że jedynym naszym pomysłem na sforsowanie obrony rywali były długie piłki i chaotyczne, indywidualne zrywy. Oznacza to tyle, że albo w trakcie tego roku nie udało się z tą grupą wypracować na treningach żadnych schematów i automatyzmów, albo się udało, ale z jakiegoś powodu piłkarze nie potrafili przenieść tego na murawę. Możemy sobie mówić, że było coraz lepiej, że ekipa rozkręcała się z każdym kolejnym meczem, że momentami brakowało szczęścia, ale nie możemy pozbyć się wrażenia, że to zaklinanie rzeczywistości, a fakty są po prostu takie, że nie strzeliliśmy żadnego gola normalnym rywalom i nawet nie byliśmy szczególnie blisko. Tyczy się to również stałych fragmentów, które przecież mogły być naszą bronią, gdy z samej gry nie szło.

I tu dochodzimy do punktu numer dwa – nie wykluczamy, że ta boiskowa niemoc wynikała w dużej mierze z tego, iż nasi zawodnicy nie dźwignęli tego turnieju mentalnie. Mogą o tym świadczyć zarówno pełne portki u niektórych na murawie, jak i pomeczowe wypowiedzi, w których słuchaliśmy jakichś pierdół o dumie z tego, jak się zaprezentowali i tak dalej. A to już nie tyle kamyczek, co głaz do ogródka Magiery, bo przecież uchodzi za świetnego psychologa, który inspiruje swoim słowem, czynem czy lekturą.

W tym aspekcie coś nie zagrało. Zresztą, przy linii i przy decyzjach podejmowanych w trakcie meczu sam Magiera sprawiał wrażenie człowieka, który jest trochę zaskoczony tym, że wyglądało to wszystko aż tak źle.

Choć oczywiście na sali konferencyjnej trzymał fason. Jemu medialnego obycia odmówić nie można, a jest to też typ człowieka, który raczej unika publicznego mówienia o swoich błędach (przykład – wiemy, jakie błędy przy okazji kompromitacji Legii w pucharach popełnił Dariusz Mioduski, a dalej nie wiemy, co nie wyszło Magierze). Dlatego usłyszeliśmy wiele okrągłych słówek, trochę “nawałkizmów” i w zasadzie trudno się było do selekcjonera przyczepić.

I tu już nie o to chodzi, by na siłę to zrobić i łapać za słówka. To była ciekawa, niejednoznaczna, choć jednocześnie rozczarowująca (również dla niego) przygoda z kadrą do lat 20. Sami jesteśmy ciekawi, jak potoczą się teraz dalsze losy Magiery, ale w tym momencie kluczem jest chyba to, żeby o tym turnieju nie zapominać (choć chciałoby się!), a przekuć go w jakąś reformę, zmianę, w coś dobrego. Tak jak po dorosłym mundialu raport w PZPN-ie złożył Adam Nawałka, tak chyba to samo powinien zrobić teraz Magiera. W teorii jest to nawet bardziej na miejscu, bo wnioski powinny być bardzo pomocne w wychowywaniu kolejnych pokoleń piłkarzy. Takich, na których grę będzie dało się patrzeć. Oczywiście pod warunkiem, że taki raport tym razem nie będzie sporządzony na kolanie.

Fot. FotoPyK

red6

Opublikowane 03.06.2019 20:44 przez

red6

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
26.07.2019

Duma nie pozwoliłaby mi grać w innym śląskim klubie

O porównaniach do ojca. O przywiązaniu do Górnika Zabrze. O mizernych początkach w Ekstraklasie i przemianie w rundzie wiosennej. O ambicjach sięgających gry w młodzieżowej kadrze. O… psach, które ma dwa, a już planuje kolejnego. O tym wszystkim i paru innych sprawach porozmawialiśmy z Przemysławem Wiśniewskim.   Od małego wiedziałeś, że pójdziesz w ślady ojca? Od […]
26.07.2019
Weszło
26.07.2019

A co tam, panie, na zapleczu? Sto pytań przed powrotem I ligi

Przygotujcie sobie szklankę wody, bo będzie dość sucho. Zapraszamy na najmniej poważną zapowiedź pierwszoligowego sezonu, który dzisiaj z buta wjedzie w rozkład jazdy każdego najbardziej cierpliwego kibica. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na wiele nieistotnych pytań, jeśli macie ochotę przeczytać wyssane z palca wróżby, zapraszamy serdecznie.  1. Czy I liga powinna zmienić nazwę na “Ekstraklasa 2”? […]
26.07.2019
Weszło FM
25.07.2019

Kierunek Tokio. Urbanowicz, Petruczenko

W kolejnej audycji “Kierunek Tokio” na rok przed startem IO w dalekiej Japonii gościem Dariusza Urbanowicza był Maciej Petruczenko – dziennikarz Przeglądu Sportowego oraz kopalnia anegdot olimpijskich. Zapraszamy!
25.07.2019
Weszło
24.07.2019

Bida naszym Bąbelkiem, a Wojtkowski to na razie Szczawik

Nie prosiliśmy o to. Ba! Nawet odradzaliśmy to rozwiązanie, w porywach byliśmy wręcz jego zdecydowanymi przeciwnikami. PZPN uparł się, żeby każda drużyna PKO Bank Polski Ekstraklasy zawsze miała na boisku przynajmniej jednego młodzieżowca, a według nas zasada powinna być prosta – grają najlepsi, bez względu na wiek, obywatelstwo, kolor włosów czy numer buta. Zdania nie […]
24.07.2019
Weszło
23.07.2019

Kolew: jestem od strzelania dla Arki. Statystyka: raz na 1558 minut!

Mignął nam gdzieś niedawno w miarę ciekawy nagłówek. Tekst jak tekst, typowa młócka lokalnego dziennikarza, ale na tytuł zwróciliśmy uwagę. Otóż dostaliśmy w nim odpowiedź na nurtujące nas pytanie – zastanawialiśmy się kilka razy, czy Aleksandyr Kolew wie, co ma robić na boisku. Patrząc na jego występy, zachodziliśmy w głowę, czy w ogóle ma na świadomość […]
23.07.2019
Weszło
21.07.2019

Czy leci z nami pilot?

Dariusz Mioduski chowający twarz w dłoniach. Nie widzimy jej, choć pod zasłoną wypisana jest bezradność. Na głowie szefa Legii Warszawa dodatkowo wylądowała kolorowa bejsbolówka ze śmigłem. W połączeniu z pytaniem: “czy leci z nami pilot?”, przekaz staje się bardzo wymowny. W ten sposób przemówiła Żyleta w trakcie meczu wicemistrza Polski z Europa FC.  Wydaje nam […]
21.07.2019
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021