post Avatar

Opublikowane 23.05.2019 08:22 przez

redakcja

– Przed laty zarzucano PZPN-owi, że nie zdołał namówić urodzonych w Polsce Miroslava Klosego i Lukasa Podolskiego do gry w reprezentacji Polski. My to robimy z ich następcami. W PZPN funkcjonuje od lat sekcja monitoringu i skautingu wyszukująca i obserwująca młodych Polaków grających za granicą – odpowiada Jacek Magiera na pytanie „Rzeczpospolitej”, czy aby nie przeszkadza mu, że na kadrze część jego zawodników porozumiewa się po niemiecku.

GAZETA WYBORCZA

Awantura o Henricha Mychitariana. Decyzja Arsenalu, by nie zabierać Ormianina na finał Ligi Europy wywołała burzę.

To była wyjątkowo trudna decyzja, ale klub z The Emirates uznał, że został do niej zmuszony. Władze Arsenalu poinformowały, że Henrich Mychitarian chciał lecieć do Baku, ale po rozmowach z trenerem Unaiem Emerym razem doszli do wniosku, iż ryzyko jest zbyt wielkie. Londyński klub już kilka tygodni temu zażądał od UEFA gwarancji bezpieczeństwa w Azerbejdżanie dla piłkarza i jego rodziny. UEFA twierdzi, że przedstawiła Arsenalowi szczegóły takiego planu, ale klub uznał go za niewystarczający. To samo mówi Elkhan Mammadov, sekretarz generalny Azerskiej Federacji Piłkarskiej. „Przedstawiliśmy UEFA gwarancje bezpieczeństwa dla Mychitariana, żeby mógł przyjechać do Baku”. I dodał, że sportowcy z Armenii brali już udział w zawodach rozgrywanych w Azerbejdżanie.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 08.13.16

SUPER EXPRESS

W „SE” dziś dwie rozmowy z uczestnikami MŚ U-20: Radosławem Majeckim i trenerem Jackiem Magierą. Tutaj Majecki:

– Po tym, jak trener Jacek Magiera nie powołał do reprezentacji Marcina Bułki z Chelsea, wszystko wskazuje na to, że będziesz pierwszym bramkarzem.
– Decyzje personalne podejmuje szkoleniowiec. Mnie pozostaje je zaakceptować. Przede mną pierwszy poważny turniej i koncentruję się wyłącznie na tym, by się dobrze zaprezentować. Jeżeli to na mnie postawi trener, dam z siebie wszystko, żeby nie zawieść.

– Pierwszy mecz na mundialu gracie zaledwie cztery dni po zakończeniu nieudanego dla Legii sezonu. Zdążysz wyrzucić z głowy ligowe rozczarowania?
– Wierzę, że na mistrzostwach poprawię sobie humor zepsuty przez nieudany finisz w ekstraklasie.

Tu Magiera:

– Najmłodszy w pana drużynie jest Nicola Zalewski z Romy. Ma szansę, aby stać się odkryciem turnieju?
– Oglądałem go w dwóch turniejach młodszych kategorii, byłem w Rzymie na kilku jego meczach ligowych. Stylem gry bardzo przypomina Piotra Zielińskiego. Technika, ciąg na bramkę to jego walory. Z postury natomiast jest podobny do Sebastiana Szymańskiego z Legii. Może nie jest zbudowany jak gladiator, ale broni się piłkarsko.

– Ciężko było namówić Marcela Zyllę z Bayernu, aby grał dla pana kadry?
– Pierwszy kontakt z Marcelem miałem we wrześniu, po meczach z Włochami i ze Szwajcarią. Zadzwoniłem do niego, rozmawiałem też z ojcem na temat jego występów w reprezentacji Polski. Miał przyjechać na październikowe zgrupowanie, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja. Powołałem go w listopadzie. Zagrał dwa spotkania. Nie było żadnego problemu.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 08.13.25

RZECZPOSPOLITA

Jeśli przysłuchać się szatni drużyny Jacka Magiery, która dziś zaczyna MŚ U-20, słychać nie tylko polski, ale i niemiecki. Między innymi o to „Rzeczpospolita” pyta selekcjonera naszej młodzieżówki.

– W pana kadrze jest dwunastu zawodników z klubów polskich i dziewięciu z zagranicznych. Sześć z nich to kluby niemieckie. Słyszałem, jak piłkarze porozumiewają się po niemiecku. Mnie to nie przeszkadza, ale czy to nie jest problem dla trenera – inny język, obyczaje. Jak oni się dogadują?
– Znak czasów. Przed laty zarzucano PZPN-owi, że nie zdołał namówić urodzonych w Polsce Miroslava Klosego i Lukasa Podolskiego do gry w reprezentacji Polski. My to robimy z ich następcami. W PZPN funkcjonuje od lat sekcja monitoringu i skautingu wyszukująca i obserwująca młodych Polaków grających za granicą. Niektórzy zostali zauważeni przez trenerów reprezentacji innych krajów. Tak było choćby z Adrianem Stanilewiczem, który wkładał już koszulkę reprezentacji Niemiec. Ale po jednym z meczów przekonałem go, że warto grać dla Polski, i zobaczymy go na mistrzostwach.

– Ale mieszka w Niemczech?
– Kilku z powołanych mieszka w Niemczech, bo albo tam się urodzili, albo jako dzieci wyjechali z rodzicami poszukującymi lepszej pracy. Tam chodzą szkoły, mają niemieckie dziewczyny, więc i myślą po niemiecku. To normalne. Ale w domach rozmawia się po polsku. Na zgrupowaniach reprezentacji również. Na trybunach będą ich rodziny, które zostały w Polsce.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.57.29

SPORT

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.21.49

Piast Gliwice, czyli mistrz po przejściach. Większość piłkarzy przychodząc do Gliwic miała za sobą trudne chwile.

Co warte podkreślenia, przychodząc do Piasta każdy z tych piłkarzy miał za sobą trudne momenty. Hateley był od kilku miesięcy bez klubu i trenował indywidualnie dzięki gościnności szkockich Rangersów, których legendą jest jego ojciec, Mark. Jodłowiec i Czerwiński byli niechciani w Legii i nagle dowiedzieli się, że nie lecą z drużyną na obóz do USA i mogą szukać sobie klubów. O pozostałych mówiono, że mają więcej wad niż zalet. Plach miał za sobą tylko jedną rundę, w której grał regularnie, ale za to często wyciągał piłkę z bramki Senicy. Gdy pytaliśmy duńskich dziennikarzy o Kirkeskova, który zaliczył spadek w lidze norweskiej, usłyszeliśmy, że… nie potrafi bronić, a atuty ma tylko w ofensywie. Dziś brzmi to jak żart, ale widać, ile pracy wykonali i piłkarz, i trener Fornalik. Gdy dodamy, że Joel Valencia, przychodząc do Piasta, ciągnął za sobą bagaż kilku kontuzji w Słowenii, można powiedzieć, że nie wyglądało to dobrze.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.22.00

Marcin Brosz zwleka z podpisaniem kontraktu, bo Górnik latem może stracić pół zespołu.

Górnik prowadzi (lub będzie prowadzić) rozmowy na temat zatrzymania reprezentanta Gruzji na dłużej, ale może to być trudne. W „górniczej” jedenastce 24-latek pokazał, że jest nietuzinkowym graczem, a 6 asyst ma swoją wymowę.

Nie wiadomo też co z Sekuliciem, który był jednym z odkryć rundy wiosennej. Dobry w tyłach, widoczny z przodu. Serb ze słowackim paszportem ma kontrakt do końca czerwca, z opcją przedłużenia o rok. Pytanie, czy tak klasowego obrońcę uda się Górnikowi zatrzymać? Gdyby tak było, to będzie to spory sukces. Kończy się też wypożyczenie z Udinese Pawła Bochniewicza. Słychać, że młodzieżowy reprezentant Polski na brak ofert nie narzeka. Podobnie jak mający za sobą dobry sezon skrzydłowy Jesus Jimenez. Kończy się też kontrakt Daniemu Suarezowi, a w nowym sezonie nie będzie już wspomnianego Żurkowskiego, od lipca zawodnika Fiorentiny.

Prezydent Katowic Marcin Krupa w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem mówi o tym, dlaczego na GKS mimo kolejnych niepowodzeń są wydawane kolejne miliony.

– Co odpowie pan wszystkim tym, którzy burzą się na samą myśl, ile milionów złotych zostało wydanych na piłkarską GieKSę?
– Sport to taka działalność, w której czasem bywają niespodziewane zwycięstwa i porażki. Można było zadać sobie pytanie, czy chcemy sportu, czy należy go „zwinąć” (…). Widzimy, ilu mamy sympatyków sportu. Szkoda byłoby to wszystko „gumkować”. Sport jest w ujęciu rozwoju miasta bardzo istotny. GKS to marka, która powinna być cały czas na topie. Piłkarze bardzo mocno zawiedli, ale mamy też hokeistów, którzy sięgnęli po brązowy medal, no i grających w środku tabeli PlusLigi siatkarzy. To są sukcesy naszego miasta. Oczywiście, chciałoby się więcej. Jesteśmy stolicą województwa, dużym regionem i dobrze byłoby zawsze walczyć o mistrzowskie tytuły, ale do tego potrzeba nie tylko zaangażowania osób, lecz także środków finansowych. One płyną, ale jeszcze nie tak dynamicznie, jak byśmy chcieli. Nie może się to wszystko opierać tylko i wyłącznie na barkach samorządu. W ten sposób za daleko nie zajedziemy.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.22.11

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.31.41

Dziś zaczyna się mundial U-20. Według FIFA Radosław Majecki jest jedną z dziesięciu potencjalnych gwiazd turnieju.

Według FIFA golkiper Legii jest jedną z dziesięciu z potencjalnych gwiazd rozpoczynającego się dzisiaj turnieju jako jedyny przedstawiciel „polskiej” grupy i jeden z zaledwie trzech Europejczyków. Czy to specjalnie go mobilizuje?

– Motywacją jest dla mnie w ogóle to, że tutaj jestem. Marzenia? Najlepiej zdobyć złoto. Ale jeśli wejdziemy do fazy finałowej, będę szczęśliwy – twierdzi 19-latek, który rozpocznie MŚ U-20 w podstawowym składzie biało-czerwonych.

Majecki jest pewniakiem do wyjściowej jedenastki, ale obsada kilku innych pozycji to wciąż zagadka. Bezpośrednio przed mistrzostwami selekcjoner miał bardzo mało czasu na podjęcie decyzji personalnych na podstawie obserwacji zawodników na zgrupowaniu w Łodzi. Między zakończeniem ligowego sezonu a meczem z Kolumbią były zaledwie trzy dni wspólnych treningów.

Kogo najbardziej się obawiać w zespole Kolumbii? Dominik Piechota stawia na Cucho Hernandeza.

W tym sezonie 20-latkowi nie udało się utrzymać Hueski w LaLiga. Dostała się tam jednak w głównej mierze dzięki niemu. Po dwuletnim wypożyczeniu wraca do Watfordu, ale pewnie tylko po to, by klub z Vicarage Road mógł na nim zarobić. Anglicy już wyznaczyli cenę, za którą mogą sprzedać Kolumbijczyka bez dodatkowych pytań: 25 milionów euro. Na tyle wyceniają talent i doświadczenie błyskotliwego napastnika, co pokazuje, jak duże drzemią w nim możliwości. Do Europy trafił za drobne, więc to byłby świetny interes. Pewnie zostanie sprzedany nieco taniej, ale zainteresowanych sprowadzeniem go do drużyny nie będzie brakować. Pozytywnie oceniali go na przykład skauci Manchesteru City czy Interu Mediolan.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.31.47

Największe zaskoczenie w kadrze U-21 na Euro? Przemysław Płacheta. Co wiemy o pomocniku Podbeskidzia?

Płacheta zapracował na miejsce w kadrze narodowej dobrą postawą w I lidze. Do Podbeskidzia dołączył pod koniec letniego okna transferowego z Pogoni Siedlce, z czasem zaczął występować w podstawowym składzie, szczególnie jesienią się wyróżniał. W sumie, w 23 występach strzelił sześć goli i miał dwie asysty, co wystarczyło do zna- lezienia uznania w oczach Michniewicza. Mimo że do środy szkoleniowiec ani razu nie wezwał wychowanka Pelikana Łowicz na obóz młodzieżówki, lewonożny pomocnik będzie miał okazję zagrać w EURO U-21. – Wcześniej nie został zaproszony na zgrupowanie, ale pozostawał pod naszą czujną obserwacją. To bardzo obiecujący zawodnik i uznaliśmy, że jego szybkość i przebojowość mogą nam się przydać – komentował selekcjoner dla Łączy nas piłka.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.31.56

Michał Kucharczyk odejdzie z Legii? To bardzo prawdopodobne. Oferta jest na stole, ale podpisu nadal nie ma, a końcówka sezonu tylko zwiększa wątpliwości.

Wątpliwości zaczął mieć zawodnik. Jego ostatni występ w Legii to 45 minut z Piastem (0:1). Trener Aleksandar Vuković, który po tamtej porażce podpisał roczną umowę z klubem, zdjął go w przerwie i nie wystawiał do końca rundy. Oficjalnie z powodu kontuzji. Z Piastem, z 20 podań skrzydłowego 9 było celnych, z 15 pojedynków wygrał 5.

Piotr Waśniewski, prezes Śląska, chce walczyć z wysokimi kontraktami w klubie z Wrocławia.

– Nie mam pretensji do nikogo, że ma wysoki kontrakt. Ktoś przecież musiał wcześniej go zaakceptować. Nie będzie Klubów Kokosa ani wysyłania ludzi na bieganie po parku, żeby zniechęcić ich do gry w Śląsku. W moim mniemaniu różnice płacowe mogą jednak zakłócać wewnętrzne funkcjonowanie szatni. Gdybyśmy mieli medal, w ogóle nie rozmawiałbym o wysokości kontraktów. Ale nie mamy medalu. Od lat bronimy się przed spadkiem. Może wręcz w niektórych przypadkach należy się zastanowić wspólnie z zawodnikiem, czy nas na siebie nawzajem stać? – pyta Waśniewski.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.32.08

Marek Jóżwiak zaczyna pracę w Płocku od kilku ważnych kadrowych decyzji.

W czerwcu ośmiu piłkarzom kończą się kontrakty z Wisłą. W tej grupie są: bramkarz Mateusz Kryczka, obrońcy: Adam Dźwigała, Marcin Warcholak, Cezary Stefańczyk i Angel Garcia oraz pomocnicy Semir Štilić, Nico Varela i Jakub Łukowski. Dodatkowo trzem graczom wygasa wypożyczenie do klubu. W takiej sytuacji znajdują się: Igor Łasicki (jego macierzystym klubem jest Napoli), Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) i Justinas Marazas (z litewskiego FK Trakai).

Aby zacząć podejmować strategiczne decyzje, Jóźwiak spotka się z trenerem płocczan Leszkiem Ojrzyńskim. Obaj muszą ustalić kontraktowo-transferowe priorytety. Po ich rozmowie zdecyduje się przyszłość kilku piłkarzy. Wydaje się, że najbliżej prolongaty kontraktu jest Garcia. Lewy obrońca trafił do Płocka zimą i, kiedy tylko był zdrowy, albo nie pauzował za kartki, to grał.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.32.17

W „PS” historia piłkarskie teksty, to te o polskich zwycięzcach Ligi Mistrzów. Naszą uwagę przykuł wywiad z Józefem Młynarczykiem o starciu Porto z Bayernem.

– W szatni Bayernu panował smutek, a w waszej ogromna radość.
Tego nie da się opisać. Był szampan, okrzyki, śpiewy. Czegoś takiego chyba nie przeżyłem… no może w Widzewie czy po zdobyciu medalu w mistrzostwach świata. Ale trudno mi po latach to porównywać.

– Na pewno nie przeżył pan tego, co czekało na drużynę po powrocie do Porto.
– To było szaleństwo. Kiedy w nocy dolatywaliśmy na lotnisko, pilot poinformował nas, że czekają na nas tysiące kibiców. Rzeczywiście widok był niesamowity. Fani wdarli się na płytę i znaleźli się przy samolocie. Nie mieliśmy szans na wyjście. Spędziliśmy trochę czasu na pokładzie i dopiero kiedy prezes klubu zaprosił kibiców na stadion, mogliśmy wyjść z samolotu. Szliśmy w wąskim szpalerze, a właściwie przedzieraliśmy się przez tłum… były straty. Do autokaru dotarłem bez rękawów marynarki i koszuli. Koledzy byli jeszcze bardziej „poszkodowani”. Na stadion jechaliśmy w towarzystwie tysiąca samochodów i dopiero tam, gdzieś koło szóstej nad ranem, mogliśmy kibicom zaprezentować wywalczone w Wiedniu trofeum. Do domu dotarłem po dziesiątej.

Zrzut ekranu 2019-05-23 o 07.32.53

fot. FotoPyK

Opublikowane 23.05.2019 08:22 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
26.10.2020

Cieszę się, że żona jeszcze mnie nie spakowała

Ma 67 meczów w Ekstraklasie, tylko 27 lat, jeszcze w sezonie 17/18 grał w ekstraklasowej wówczas Niecieczy. Tymczasem Patryk Fryc dzisiaj, zamiast grać na przynajmniej centralnym poziomie, jest grającym prezesem okręgówkowej Kotwicy Korczyna. Winda potrafi zjechać po piłkarza, zabrać go wysoko, ale może też posłać w dół. Patryk Fryc opowiada nam o swojej nowej rutynie […]
26.10.2020
Weszło Extra
26.10.2020

Na co byłoby dziś stać reprezentację Rzeczpospolitej Obojga Narodów?

Z powodu kalendarzowych zawirowań nie ma pewności, którego dokładnie dnia Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Carstwem Rosyjskim rozejm w Dywilinie. Mógł to być 11 grudnia 1618 lub 3 stycznia 1619 roku. Tak czy owak, na mocy porozumienia przypadły Rzeczpospolitej terytoria – ziemia smoleńska, czernihowska i siewierska. Przyjmuje się, że obszar państwa sięgnął wówczas miliona kilometrów […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

Śmierć pięknych dziesiątek

Kiedy myślimy o klasycznej futbolowej dziesiątce, najczęściej wymieniamy takie postacie jak Juan Carlos Valeron czy Juan Roman Riquelme. Starsi mogą pokusić się o choćby Michela Platiniego, Michaela Laudrupa czy Kazimierza Deynę. A teraz? Co możemy zrobić teraz? Ano niewiele, bo piękne dziesiątki za naszych czasów umarły. W pogoni za dziecięcymi marzeniami Bazarowe podróbki klubowych koszulek […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

PRASA. „Mam wrażenie, że część klubów I ligi kombinuje i celowo przekłada mecze”

W poniedziałkowej prasie Andrzej Iwan sugeruje kombinatorstwo u niektórych pierwszoligowców, Dariusz Dziekanowski chwali styl gry Lecha, Piotr Wołosik i Janekx wyśmiewają żebractwo Jagiellonii, a Zbigniew Boniek mówi o łagodnym przebiegu zakażenia koronawirusem. Jest też tekst o tym, jak wyglądałaby idealna akademia.  PRZEGLĄD SPORTOWY Antoni Bugajski o fatalnym początku Piasta Gliwice. Największy ekstraklasowy pożar w Piaście […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

Nie jestem kozakiem, który zdominuje wszystkich w I lidze

Dlaczego nie wyszło mu w Lechu? Jak wspomina okres pracy z Adamem Nawałką i czy były selekcjoner reprezentacji Polski potrafi być przekonujący? Dlaczego nie bolały go słowa Tomasza Rząsy o tym, że w porównaniu do wychowanków Lecha wypada niekorzystnie? Czego mógł nauczyć się od Pedro Tiby? Dlaczego nie ma żalu do Dariusza Żurawia, że nie […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

MVP Szymański, Przybyłko demoluje MLS, Krychowiak wyleciał z boiska | STRANIERI

Kolejny udany weekend w wykonaniu biało-czerwonych za nami. Robert Lewandowski z hattrickiem, Mateusz Klich z asystą – to wszyscy wiemy. A co słychać poza mainstreamem? Kolejne skalpy do kolekcji zbiera Kacper Przybyłko, Sebastian Szymański czaruje w Rosji, a Grzegorz Krychowiak przesadza ze wślizgami. Łapcie nasz cotygodniowy raport stranieri i sprawdźcie, jak radzili sobie Polacy w […]
26.10.2020
Weszło FM
25.10.2020

Poniedziałek na Weszło FM – co nas czeka?

Początek nowego tygodnia po zmianie czasu nigdy nie jest łatwy. Na świecie robi się ciemniej i bardziej ponuro. Poranek wspólnie z Wojtkiem Pielą i Darkiem Urbanowiczem może być jednak wspaniałym pomysłem na to, aby poprawić sobie nastrój. W Weszło FM „Dwójkę bez sternika” rozpoczniemy już o 7:00, a w programie rozmowy choćby z napastnikiem Rakowa […]
25.10.2020
Anglia
25.10.2020

Tak wygląda prawdziwy kanonier

Jeśli sztywno trzymalibyśmy się nazewnictwa, to napisalibyśmy, że w tym meczu zagrało czternastu Kanonierów – jedenastu piłkarzy Arsenalu z pierwszego składu i trzech wchodzących z ławki. Ale to tylko słowotwórstwo od klubowego przydomka. Na boisku był bowiem tylko jeden kanonier i to wcale nie w drużynie Mikela Artety. O kogo może chodzić? Oczywiście o Jamiego […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Lech w pucharach – STRONG, Lech w lidze – WEAK

Dobra postawa w pucharach i słabiutki występ w lidze. Wydaje się, że Lech Poznań złapał już swój rytm i przyzwyczaja do niego kibiców od początku tego sezonu. Jesteśmy świadkami powtórki z sezonów 2010/11 i 2015/16 – lechici wtedy też weszli do grupy Ligi Europy, a w Ekstraklasie prezentowali się kiepściutko. Dzisiaj Cracovia potrzebowała jednej wrzutki […]
25.10.2020
WeszłoTV
25.10.2020

LIGA MINUS. Paczul, Kowal, Białek, Roki

Halo, halo! Niedzielny wieczór bez Ligi Minus? Nie ma takiej możliwości. O 19:45 startujemy z waszym ulubionym magazynem poświęconym naszej kochanej Ekstraklasie. Wpadajcie na żywo, albo chociaż z odtworzenia! 
25.10.2020
Inne sporty
25.10.2020

Gigant Formuły 1 znów to zrobił. Hamilton wygrywa i bije rekord wszech czasów

Ostatni raz byliśmy tak zdziwieni, kiedy polski rząd ogłosił plany podniesienia płacy minimalnej. Lewis Hamilton, Mercedes i pierwsze miejsce – te pojęcia w 2020 roku zwykle występują razem. Dzisiejsze zwycięstwo w portugalskim Portimao było o tyle wyjątkowe, że Anglik wygrał Grand Prix po raz dziewięćdziesiąty drugi. Nikt nie ma więcej zwycięstw w Formule 1 niż […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Pan piłkarz Ivi Lopez. Głębia składu Rakowa budzi uznanie

Gdy Ivi Lopez meldował się w Ekstraklasie, witaliśmy go gromkim: czy aby na pewno? Czy skoro za dziewiątką w Rakowie grają Tijanić i Cebula, bezsprzecznie gwiazdy początku rozgrywek, to jest potrzebny Hiszpan? Dodajmy: Hiszpan na wysokim kontrakcie, jednym z najwyższych w Rakowie, a więc na pewno sprowadzany nie po to, by przy tym duecie siedzieć […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Zgodnie z planem? No nie do końca, ale Raków idzie dalej

Chyba tylko tak zwana logika Ekstraklasy mogła sprawić, by Raków Częstochowa nie wygrał dziś ze Stalą Mielec. Pierwsi są rewelacją sezonu, liderem i drużyną zbierającą wysokie noty ze styl, drudzy przed chwilą dostali szóstkę od Wisły Kraków, wcześniej nie potrafili strzelić Podbeskidziu i generalnie jeszcze nie udowodnili, że do ligi się nadają – fani naszej […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Niepokonany Górnik Łęczna na podium 1. ligi. Czas myśleć o awansie?

Możesz zagrywać piętkami „na ścianę”, jak Kamil Zapolnik i Paweł Zieliński. Możesz zakładać „dziury” rywalom jak David Panka. A nawet mieć w ekipie samego Goku. To jednak nic nie znaczy, gdy przyjeżdżasz do Łęcznej. Beniaminek ma za sobą sześć domowych spotkań i nie odnotował jeszcze ani jednej porażki. Ba, mało tego – drużyna Kamila Kieresia […]
25.10.2020
Włochy
25.10.2020

Reca dośrodkowuje, Walukiewicz wyprowadza, czyli włoska ziemia potwierdza talenty Polaków

Południe. Serie A. Cagliari kontra Crotone. Gdyby nie Polacy w obu ekipach, nigdy nie odpalilibyśmy tego meczu. Ciekawsza wydaje się nawet setna powtórka opolskiego festiwalu sprzed dziesięciu lat. Ale skoro już Arkadiusz Reca i Sebastian Walukiewicz spotkali się na włoskiej ziemi, to okej, postanowiliśmy zobaczyć, jak chłopakom pójdzie. Efekt? W sumie to nawet zabawne, że […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Na co jeszcze stać ekipę Andrei Pirlo?

Mistrzowie Włoch kontra sąsiedzi w tabeli. Brzmi absurdalnie, gdy dodamy, że nie chodzi o Romę, Napoli czy Milan, a o Hellas Werona? Trochę tak, ale ekipa z miasta Romea i Julii miała mnóstwo szczęścia, otrzymując trzy punkty za błąd Romy. Gdyby nie one, nie byłoby tak kolorowo. Dlatego spotkanie z Juventusem to szansa na ugranie […]
25.10.2020
Live
25.10.2020

LIVE: Lech wymęczył remis z Cracovią

Rosołek zaliczony, schabowy pewnie też, czas więc na niedzielnie granie! W ligach zagranicznych cudów się nie spodziewamy, nie ma jednego meczu, który wybijałby się ponad resztę. Za to na krajowym podwórku zagrają najpierw Raków Częstochowa (ze Stalą Mielec) i Lech Poznań (z Cracovią), więc oczekiwania jak na polskie realia mamy dość spore. Obyśmy się nie […]
25.10.2020
Anglia
25.10.2020

Premier League w tym sezonie stanęła na głowie. I nam się to podoba!

Everton, Aston Villa czy Leeds? Nie, raczej Tworki czy Choroszcz. Takie pytanie byście usłyszeli, sugerując na początku tego roku, że trzy wspomniane kluby na starcie sezonu 2020/21 zagoszczą w ścisłej czołówce Premier League. To, co wyprawia się na czele w lidze angielskiej, można wręcz porównać do karamboli w amerykańskich seriach wyścigowych. Dzieje się mnóstwo, każdy […]
25.10.2020