post

Opublikowane 25.04.2019 13:49 przez

redakcja

Izolator Boguchwała to polski król niebanalnego piłkarskiego miana, bywalec wszystkich rankingów z gatunku „zabawne nazwy klubów”. Na obecność obok szanownej Swornicy Czarnowąsy i nie mniej szanownego Interu Gnojnica nie ma się co zżymać: dzięki temu Izolator nie jest w Polsce anonimowy. Może przesadą byłoby powiedzieć, że zna go nad Wisłą każdy, ale jest niewielkim ryzykiem teza, że ma większą rozpoznawalność niż połowa pierwszoligowców.

Magnetyczność nazwy jest niepodważalna. Oto na przestrzeni dwóch słów obserwujemy owocne małżeństwo nowego ze starym, technologii z tradycją, terminologii godnej science fiction z losowo wybranym akapitem „Chłopów” Reymonta. Izolator Boguchwała jest niepodrabialny, nie ma szans, by nie zapadł w pamięć. Ale raz jeden zadajmy pytanie, jakie w stosunku do Izolatora nie pada prawie nigdy:

Jak w Boguchwale kopią piłkę?

***

Dromader Chrząstów. Zagłada Lisów. Albatros Szufnarowa. Tygrys Solca Wielka. Prawda Stara Prawda. Skałki Stolec. Iskierka Śmierdnica. Iskra Samoklęski Duże. Trash Attack Lipiny. Old Boys Kurza Góra. Celtic Reda. Parys Niedobczyce. Żyrzyniak Żyrzyn. Francesco Olszanica.

Wybór z pierwszego z brzegu – padło na Onet – rankingu nieprzeciętnie nazwanych. Pierwsze miejsce? Oczywiście Izolator Boguchwała.

A tu o Izolatorze w Miodowych Latach.

***

– Nasz burmistrz mi opowiadał, że pojechał na Mazury, wchodzi do jakieś knajpki, patrzy: tam szalik Izolatora.

Prezes klubu, Roman Stefanik, zdaje sobie doskonale sprawę z rozpoznawalności Izolatorów. Skąd jednak wzięła się taka nazwa?

Kursy na najbliższy mecz Izolatora w ETOTO: Izolator 1.20 – remis 5.60 – Stal Gorzyce 9.00

Boguchwała to podrzeszowskie miasteczko liczące sobie sześć tysięcy mieszkańców. Należy do najstarszych osad w gminie, pierwszy dokument potwierdzający jej istnienie pochodzi z 1374 roku. Jak opowiada mi Kamil Gołąbek, człowiek orkiestra w klubie, pierwotnie mieścina nazywała się Pietraszówka, ale książę Lubomirski sam zadał sobie pokutę w postaci budowy kościołów w szeregu miejscowości pobliskich jego włościom. Budował je Bogu na chwałę i stąd zamiast Pietraszówki – Boguchwała.

Izolator z kolei pochodzi od mieszczącej się w mieście fabryki porcelany elektronicznej, czyli produkującej – a jakże – izolatory, szczególnie na słupy wysokiego napięcia. Klub od zawsze związany jest z tą fabryką, dzisiaj należącą do ZAPEL S.A – nawet prezesami Izolatora zawsze były osoby w ten lub inny sposób powiązane z zakładem. Roman Stefanik to księgowy w ZAPEL-u.

29682_boguchwalazapel

Fabryka niegdyś

Boguchwala_1-810x540

Kościół w Boguchwale

17510_afsdafa

Rynek miejski w Boguchwale

Gołąbek prowadzi w klubie między innymi stronę internetową i trzeba powiedzieć, że mało który czwartoligowiec posiada taki portal. Mnie ujmuje troska o historię, bo znajdziemy tutaj choćby nazwiska WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW jacy kiedykolwiek kopnęli piłkę w barwach Izolatora, a także monografię. To z niej możemy się dowiedzieć, że pierwsze kopnięcia wykonano w Boguchwale jak tylko minęła okupacja niemiecka, a animatorem był mistrz murarski Stanisław Starzak wspólnie z ówczesnym dyrektorem fabryki inżynierem Stanisław Syska. Grano na ugorze koło fabryki, bramki były czysto prowizoryczne, a pierwszy mecz, rozegrany w lipcu 1945 z Traktorem Rzeszów, skończył się porażką 1:10. Stadion w drugiej połowie lat czterdziestych powstawał przez rok rękami miejscowych zapaleńców, a za tworzywo robiły tysiące kubików tzw. złomu porcelanowo-szamotowego i gipsowego.

mon3

mon4

Klub w swojej historii najwyżej doszedł do III ligi, gdzie grał regularnie w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Pamiętajmy jednak, że to czasy, gdy na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce grało ponad sto drużyn w szeregu grup.

Screen Shot 04-25-19 at 10.43 AM

W sezonie 94/95 Izolator rywalizował choćby z Cracovią

Screen Shot 04-25-19 at 10.45 AM

Sezon 97/98, czas reorganizacji III ligi był ostatnim rokiem Izolatora na trzecim poziomie rozgrywkowym. Od tamtego czasu wędrował między IV ligą a nową III, czyli w praktyce piątym i czwartym poziomem rozgrywkowym. Szansa na powrót do – było nie było – dawnej chwały pojawiła się w sezonie 07/08. Izolator przegrał jednak baraż z Ponidzie Nidą Pińczów – zdecydowały dwa gole, które rywal strzelił na wyjeździe. Pińczów spadł po sezonie gry w II lidze wschodniej.

Screen Shot 04-25-19 at 10.51 AM

Źródło: 90minut.pl

Rzeczywistość klubu jest siłą rzeczy mocno zespolona z kondycją ZAPEL-u. Znamy ten schemat w polskiej piłce: małe miasteczko, w nim potężny zakład, który potrafił w niektórych przypadkach wywindować klub na szczyt. Wronki nie są większe od Boguchwały, a rywalizowały z Herthą Berlin, Atletico Madryt i Glasgow Rangers w europejskich pucharach. Bruk-Bet potrafił wprowadzić Niecieczę do mistrzowskiej ósemki Ekstraklasy. Pierwsze więc co mnie interesuje, to czy Boguchwała ma potencjał na to, by iść aż tak ambitną drogą.

Stefanik, z racji wykonywanej w ZAPEL-u funkcji, ma informacje z pierwszej ręki: – Sytuacja gospodarcza jest jaka jest. Firma musi przede wszystkim zarobić na siebie. Ceny prądu niestety idą w górę, a firma jest dość prądożerna. Przede wszystkim trzeba sprzedać to, co się produkuje, a potem szukać wydatków na inne rzeczy.

Między wierszami można wyczytać, że drugiej Niecieczy, Wronek czy Grodziska Wielkopolskiego w Boguchwale raczej nie będzie. Stefanik aktywnie poszukuje zainteresowania sponsorów, jest otwarty nawet na znaną z żużlowych aren praktykę doczepiania nazwy inwestora do nazwy klubu.

– Nie zamykamy się. Stokrotka Izolator, Biedronka Izolator… mówię żartem, ale jeśli chcemy gdzieś grać wyżej, to z tym budżetem… Gmina naprawdę mocno nam pomaga, ale to nie wszystko.

Słyszę, że budżet mieści się w środku czwartoligowej stawki – nie wiem czy tak jest w istocie, mówimy o zespole, który w dwóch poprzednich sezonach był wicemistrzem. Tak czy siak żaden z piłkarzy nie jest zawodowcem, nawet Patryk Zieliński, autor dwudziestu trzech bramek z czterdziestu ośmiu jakie ma na swoim koncie w tym sezonie Izolator. W przypadku braku awansu może być ciężko zatrzymać Zielińskiego, ale jeśli Izolator awansuje, mają się znaleźć pieniądze na miejscową gwiazdę. Trener Tomasz Głąb  z kolei łączy pracę trenerską z pracą w szkole.

Screen Shot 04-25-19 at 11.23 AM

Kursy na najbliższy mecz Izolatora ze Stalą Gorzyce w ETOTO: OVER 3.5 2:10, UNDER 1.5 5.00

Z drugiej strony, można sobie w Boguchwale nieźle dorobić, w niektórych przypadkach na prawie drugą pensję, a pieniądze są na czas. Najbardziej cenieni są ci, którzy w Boguchwale są od lat, czyli tacy jak Krzysztof Domin, miejscowa legenda, w klubie grający nieprzerwanie od 2003 roku.

Roman Stefanik: – Mamy taką politykę, że bardziej interesują nas młodzi zawodnicy z okolicy, którzy u nas nabiorą doświadczenia. Wiadomo, że trzeba dwóch-trzech takich, którzy będą wzorem dla innych, takim kimś był na pewno Łukasz Szczoczarz, zawodnik z przeszłością w Ekstraklasie. Też trzeba jednak patrzeć na realia finansowe, taki zawodnik nie będzie chciał grać za guziki. Kominów u nas nie ma, nierówności w płacach groziłyby tym, że w szatni rodziłyby się niesnaski. U nas tego nie ma. Byliśmy w III lidze między 2009 a 2016, koszty nie były aż o tyle większe. Myślę, że z naszym budżetem sięgającym sześciuset tysięcy złotych spokojnie podołalibyśmy trzecioligowym warunkom także dziś.

Za Skauting odpowiada Kamil Gołąbek – nazwałem go człowiekiem orkiestrą między innymi dlatego, bo z jednej strony opiekuję się witryną internetową i social mediami, z drugiej pomaga przy czym się da, także przy obserwowaniu potencjalnych wzmocnień. Gołąbek powie o sobie, że gdyby nie narzeczona, w jego życiu najważniejszy byłby Izolator.

– Na Podkarpaciu skauting stoi na niskim poziomie. Jeśli przyjeżdżają z daleka, to tylko na młodzieżowe ligi. Ja początkowo bazuję na liczbach, sprawdzam te, które rzucają się w oczy. Najważniejszym kryterium z racji faktu, że odmładzamy drużynę, jest wyszukanie młodych zawodników, którzy mają dużo minut. Potem staram się wypytywać zaprzyjaźnionych osób z klubów, wreszcie jadę zobaczyć piłkarza. Obserwuję go na trzech, czterech meczach, jeśli i tu wypadnie pozytywnie zapraszamy go na testy.

Kontakty Gołąbek faktycznie ma dobre, działa również na portalu PodkarpacieLive, pieczołowicie prowadzonej stronie poświęconej piłce z tego regionu, swoistym wirtualnym centrum tutejszego futbolu. Do tego swego czasu Gołąbek pisał również na PolskieLigi.Net.

Screen Shot 04-25-19 at 11.11 AM

Izolator w CV Łukasza Szczoczarza. Były piłkarz Cracovii skończył w tym roku 35 lat. Źródło: 90minut.pl

Pieniądze na pewno nie idą tylko na pensje zawodników, to nie ten rodzaj klubu. Izolator idzie całkiem szeroko.

Po pierwsze, ma warunki w postaci Izo Arena, czyli powstały ponad dziesięć lat temu kameralny stadionik na tysiąc widzów, wciąż po dziś dzień jeden z bardziej funkcjonalnych na Podkarpaciu – dość powiedzieć, że w związku z remontem własnego stadionu gra tutaj drugoligowa Stal Stalowa Wola. W tym sezonie Boguchwałę odwiedził więc siłą rzeczy choćby Widzew Łódź. Na mecze Izolatora przychodzi od stu do kilkuset kibiców, jest też stała grupa wyjazdowiczów – to dwadzieścia kilka osób, które od wielu lat jeżdżą na wszystkie mecze.

Klub ma swoją klubową telewizję, z cotygodniowymi skrótami, a zdarzają się też kulisy. Trzeba przyznać, że relacje nie są robione na odwal się, mają nawet stylową czołówkę.

Na Izo Arena i przyległych mu terenach baza w Boguchwale się nie kończy. W mieście jest jeszcze jedno boisko, z którego korzysta klub. W okręgówce gra Jedność Niechobrz, w A-klasie Iskra Zgłobień, w B-klasie Grom Mogielnica, LKS Novi Nosówka i LKS Płomyk Lutoryż. Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Niechobrzu to sam w sobie stadion na 250 miejsc siedzących, a stadion w Mogielnicy słynie z jednej z lepszych B-klasowym muraw w regionie. Rywalizacja wewnętrzna sobie, ale kluby sobie pomagają: te tereny są dostępne dla Izolatora, a najlepszym przykładem sposób w jaki funkcjonuje akademia Izolatora Boguchwała.

Kursy na najbliższy mecz Izolatora w ETOTO: zarówno Izolator jak i Stal Gorzyce strzelą gola. TAK 2.35, NIE 1.52

W Akademii uczy się futbolu ponad setka dzieciaków pod okiem sześciu szkoleniowców. Co ważne, para nie idzie w gwizdek, tej wiosny w zasadzie pół jedenastki pierwszej drużyny to wychowankowie. Akademia Izolatora pomaga gminnym klubom z niższych lig rozwiązując ich problem z juniorami. Zebrać chłopaków do gry w B-klasie jeszcze się zbierze, ale po awansie często problemem jest konieczność stworzenia zespołu młodzieżowego – akademia „podpina” więc swoje zespoły pod Zgłobień czy Niechobrz, dzięki czemu mają one ten kłopot z głowy. Wychowankowie, którzy nie znajdą miejsca w Izolatorze, wypożyczani są do innych klubów w gminie.

Zresztą, klub wychowuje sobie nie tylko zawodników. Dla trenera pierwszej drużyny, Tomasza Głąba, praca w Izolatorze to pierwsza przygoda z seniorami. Dał się zauważyć robiąc ponadprzeciętne wyniki z juniorami tego klubu, dzięki czemu zyskał wewnętrzną promocję.

– Pochodzę z Rzeszowa, natomiast z Boguchwały pochodzi moja żona. Po ślubie mieszkaliśmy pięć lat w Boguchwale. Tak to się zaczęło. Teraz od dziewięciu lat mieszkam w Rzeszowie, tu zbudowałem dom, ale z Rzeszowa na stadion Izolatora mam dziesięć kilometrów. Prowadziłem najpierw grupy młodzieżowe, trampkarzy, juniorów młodszych, później kilka lat juniorów starszych, gdzie udało nam się awansować z klasy okręgowej do drugiej ligi, a potem po sezonie do pierwszej. Po tym okresie dostałem propozycję prowadzenia seniorów.

Pytam czy da się połączyć pracę zawodową z trenerką.

– Da się to w miarę połączyć, ale jest to czasochłonne i odbywa się kosztem rodziny. Pewnie nie można się w pełni poświęcić ani jednemu, ani drugiemu, ale tak funkcjonuje większość trenerów w niższych ligach, wyjątkiem nie jestem. Chciałbym się rozwijać jako trener i się rozwijam, nawet biorąc pod uwagę to, co robiłem kilka lat temu, bo praca z seniorami to zupełnie co innego. Mam jeden z najmłodszych zespołów w IV lidze, bardzo ambitny, faworytem w grze o awans nie jesteśmy, ale będziemy walczyć, żeby zrobić niespodziankę.

Izolator nie zdradza ambicji mocarstwowych w rozumieniu choćby Niecieczy, natomiast ma ambicje by być wzorcowym klubem gminnym. Gdy pytam Romana Stefanika o najbliższe plany, mówi o sekcji bokserskiej – bokserzy uczniowskiego Gimnasionu Boguchwała i tak trenują w hali Izolatora, mogliby przejść pod jego szyld. Są tu tradycje, w Gimnasionie trenuje choćby Adam Ziomek, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów.

Mało tego: w Boguchwale jest też drużyna kobieca. Stefanik: – Zgłosiła się do nas kilka lat temu Dorota Ślusarczyk, w przeszłości piłkarka. Wspomniała, że trochę dziewczyn chciałoby grać w piłkę. Powiedziałem, że nie ma sprawy, koszty nie są nie wiadomo jakie. Na pierwszych treningach pojawiło się może dwadzieścia dziewcząt. Wprawdzie początki były trudne, bo pierwsze mecze to 0:14, ale dla nich to był cenny chrzest bojowy. Dzisiaj coraz lepiej to idzie, walczą o awans. Są zadziorne, ambitnie walczą, piłkarsko też jest coraz lepiej.

1-4

Screen Shot 04-25-19 at 12.07 PM

Źródło: 90minut.pl

Tekst wypada wręcz aż zbyt cukierkowo, to nigdy nie jest korzystne, gdy wiem, że czytelnikowi cukier aż chrzęści między zębami. Ale czego mam się przyczepić? Praca z młodzieżą jako sposób na budowę własnej kadry – proszę bardzo, trendy w które mierzą w Ekstraklasie tu już dawno zaszczepione. Współpraca z resztą klubów w gminie na zasadzie symbiozy, wspierania ich, a nie podejścia „my jesteśmy najwięksi, inni się nie liczą, cała kasa dla nas” – o to chodzi, a połączeniu z masowym jak na warunki gminne szkoleniem młodych sprawia, że klub faktycznie pełni ważną rolę dla lokalnej społeczności. Zespół kobiet to wisienka na torcie, pokazująca przede wszystkim otwartość, chęć aktywizacji mieszkańców. Do tego wychowany przez siebie trener, któremu zaufano i spokojnie prowadzi zespół, pamięć i troska o historię, ale i otwartość na nowe sposoby dotarcia do kibiców….

Jeśli Izolator Boguchwała był synonimem piłki prowincjonalnej, to niech sobie dalej będzie, ale z pamięcią o tym, że dobrze zorganizowanej.

Leszek Milewski

Fot. Boguchwala.pl, zksizolator.eu

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Brama dnia
03.08.2021

Douglas daje nadzieję, Sorloth ją odbiera | BRAMA DNIA

Wczoraj w „Bramie dnia” zatriumfował Didier Drogba. Dzisiaj o palmę pierwszeństwa powalczą natomiast Alexander Sorloth oraz Barry Douglas. Ten pierwszy gol – co tu dużo mówić – to bolesne wspomnienie dla kibiców polskiej piłki, zwłaszcza Arki Gdynia. Ten drugi ma natomiast słodko-gorzki smak dla sympatyków Lecha Poznań. Do głosowania zapraszamy wraz z naszymi partnerami z […]
03.08.2021
Ekstraklasa
02.08.2021

W Ekstraklasie ostro jak w oktagonie. Sypią się czerwone kartki

To jeszcze Ekstraklasa czy już gala MMA? Początek sezonu przyniósł nam kilka niespodzianek, rozczarowań i parę w sumie całkiem niezłych spotkań. Przede wszystkim szokuje jednak liczba czerwonych kartek, jakie zdążyli już obejrzeć nasi ligowcy. Osiem czerwonych kartek w 2. kolejce Ekstraklasy W pierwszej kolejce było jeszcze spokojnie – sędziowie ani razu nie zostali zmuszeni do […]
02.08.2021
Weszło
02.08.2021

Oddaj fartucha – kto po wielkiej imprezie przestawał być potrzebny reprezentacji?

Za dwa tygodnie Paulo Sousa roześle pierwsze po EURO 2020 powołania, ogłaszając kadrę na eliminacyjne mecze z Albanią, San Marino i Anglią. Jak mocno zmieni się zestawienie reprezentacji Polski po przegranych finałach ME i czy przed którymś z podopiecznych portugalski selekcjoner drzwi do kadry zamknie na dobre? W XXI wieku po takich imprezach zawsze zdarzali […]
02.08.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021