post

Opublikowane 18.12.2018 20:03 przez

Sebastian Warzecha

Pewnie każdy choć raz w swym życiu miał okazję spróbować swoich sił w darcie. Nawet jeśli nie znał tego słowa, a grał w „rzutki” lub „lotki”, rzucając do elektronicznej – a więc innej niż w zawodowych rozgrywkach – tarczy. W Polsce to zwykle co najwyżej zabawa. Na świecie – poważny sport. Pokazują to trwające właśnie mistrzostwa świata.

Dość napisać, że impreza ta odbywa się od 2008 roku w Alexandra Palace. Londyński obiekt pomieścić może – a piszemy tu o największej z jego sal, bo ma ich kilka – 8500 tysiąca osób. Zawodnicy zajmują zwykle co prawda inną (West Hall), gdzie wejść może „tylko” 2500 widzów, ale główna również jest wykorzystywana. Zwykle na potrzeby „wioski fanów”, w której można kupić jedzenie, picie (tak, alkohol też), ale i samemu spróbować swoich sił w rzucaniu do tarczy.

Atmosfera

Obecność tej „wioski” dziwić nie może, bo dart to wciąż przede wszystkim czysta rozrywka. Nie stracił zbyt wiele ze swej barowej atmosfery, nawet jeśli rozgrywa się go w wielkich salach i z transmisją telewizyjną do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Podchmieleni ludzie, wznoszący chóralne okrzyki, to dla tego sportu norma. Atmosfera, jaką generują oni na trybunach, to połączenie masowości najwyższych piłkarskich lig (zresztą bardzo łatwo to skojarzyć, przyśpiewki Anglików są niepodrabialne, a wiele z nich pojawia się też na stadionach) ze swojskością piątej czy szóstej klasy rozgrywkowej.

– Atmosfera na dartach nie jest podobna do tej na snookerze. To jedna wielka impreza, krzyki, tańce, śpiewy i dlatego wielu zawodników gra z zatyczkami w uszach. Wyjmują je dopiero po meczu, gdy trzeba udzielić wywiadu – mówił w rozmowie z TVP Sport Krzysztof Ratajski, najlepszy polski darcista.

Słowa o snookerze nie są tu zresztą przypadkowe. Dwa lata temu na mistrzostwa przeszedł się Ronnie O’Sullivan, być może największy snookerzysta w historii. I był zachwycony. – Zawodnicy darta to nowe gwiazdy rocka. Swoją drogą, kto chciałby zobaczyć mecz snookera z atmosferą z darta? – napisał na Twitterze, dodając później, że byłby po prostu zachwycony, mogąc grać przy takich okrzykach.

Profeska

O ile kibice się bawią, o tyle zawodnicy ciężko harują. Kiedyś na portalu dartbrokers.com swój trening rzutowy opisał Ray Carver, jeden z lepszych amerykańskich zawodników, choć w skali świata wciąż stojący raczej drugim lub nawet trzecim szeregu. Dlatego możecie śmiało założyć, że ci najlepsi trenują jeszcze lepiej i jeszcze więcej. A u Raya wyglądało to tak:

  1. Pół godziny rzutów w „20”, aż będzie się czuł komfortowo i będzie rozgrzany.
  2. Sto lotek w bull’s-eye [środek tarczy], zliczając każdy trafiony, zarówno pojedynczy, jak i podwójny. 128/200 możliwych „punktów” to zadowalający wynik.
  3. Gra w „121”. Ma dziewięć lotek na skończenie rozgrywki od tego stanu punktowego. Zakończyć trzeba trafieniem w podwójną (np. 10 punktów do końca, więc trzeba rzucić podwójną piątkę, jak w trakcie normalnego meczu). Jeśli się uda, przechodzi się do „122” i tak dalej, aż do porażki, po której startuje się od „121”. I tak 2-3 razy.
  4. Trafianie podwójnych, zaczynając od jedynki, przez wszystkie liczby, aż do podwójnego środka. Dobry wynik to zużycie na to trzydziestu lotek.
  5. Normalny mecz darta.

Trochę tego jest, co? A przed większymi turniejami, czy ważnymi meczami, powtarza to po raz kolejny, jeśli nie jest zadowolony z rezultatów. Dołóżcie do tego wizyty na siłowni, które dla gracza darta są obowiązkowe oraz trening mentalny, równie ważny. Żeby nie trzęsła się ręka, gdy trzeba trafić podwójną „20” w kluczowym dla losów meczu momencie. Jedynym Polakiem, któremu udało się dojść na odpowiedni poziom, jest wspomniany już wcześniej Krzysztof Ratajski. W tym roku – po raz drugi – znalazł się w Alexandra Palace. I, niestety, po raz drugi pożegnał się z nim już w pierwszej rundzie.

Polak był, Polaka nie ma

Przed nim tylko jeden reprezentant naszego kraju miał szansę dostać się do mistrzostw. W 2010 roku Krzysztof Kciuk nie przebrnął jednak kwalifikacji. Jego imiennik nie musiał tego robić – do pierwszej rundy dostał się dzięki bardzo dobrym występom w innych turniejach. Dalej już jednak nie przeszedł. Mimo tego zapisał się w historii tej dyscypliny w naszym kraju.

W tym roku wydawało się, że Polak ma sporą szansę na większe osiągnięcie. W lutym tego roku został pierwszym reprezentantem Polski, który wygrał turniej organizowany przez PDC [Professional Darts Corporation, największą federację darta na świecie – przyp. red.]. W październiku dołożył do tego drugi, a dzień później trzeci – wchodziły one w cykl „Players Championship”. Nie były to zawody telewizyjne, ale bardzo ważne dla rankingu i pozycji w świecie światowego darta. Tę „Polski Orzeł” (taki przydomek nosi) mocno sobie podbił. I to mimo tego, że nie miał „PDC Tour Card” – przepustki do gry we wszystkich turniejach organizowanych przez tę federację – a musiał liczyć na to, że zawodnicy ją posiadający, wycofają się z udziału w danej imprezie. Przede wszystkim jednak takie wyniki zapewniły mu ponowny udział w mistrzostwach świata.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że występ tam nieco spieprzył. Jasne, pierwsza runda to i tak spore osiągnięcie, bo wielu zawodników może o tym tylko pomarzyć. Sęk w tym, że jego rywalem był w niej Japończyk Seigo Asada, najbardziej znany z tego, że trzy lata temu rozegrał mecz, w którym… najprawdopodobniej był pod wpływem. Od tamtego czasu nosi zresztą przydomek „lekko pijanego”. Faworytem był tu Polak, który prowadził zresztą 2-0 w setach (w meczu do trzech wygranych), żeby ostatecznie cały pojedynek przegrać. Wiadomo, że taki wynik to bardzo niebezpieczna sprawa, ale, cholera, liczyliśmy, że tym razem Czesław Michniewicz nie będzie miał racji.

W przypadku Ratajskiego pozostaje więc jedno: czekać na kolejny występ, który – taką mamy nadzieję – już za rok. Mistrzostwa jednak jeszcze trwają. Skończą się zresztą dopiero w 2019 roku, a ci najlepsi dopiero wejdą do gry. Zresztą bardzo opłacalnej.

Gdzie nasze miejsce?

Pula nagród tej imprezy to 2,5 miliona funtów. Zwycięzca zgarnia z tej sumy 500 tysięcy. Przegrany z pierwszej rundy – 7,5 tysiąca. Tyle właśnie dostanie Krzysztof Ratajski, a gdyby awansował dalej, to swój łup powiększyłby dwukrotnie. Nie będziemy ukrywać, że zastrzyk takiej gotówki to naprawdę fajna sprawa i chętnie byśmy go przyjęli. Szybko rzuciliśmy więc okiem na to, jak to wygląda w Polsce. I wnioski są jasne: jeśli ktoś chciałby z tego się utrzymywać, to albo musiałby dojść na poziom Ratajskiego, albo liczyć się z tym, że jeśli zarobi, to co najwyżej grosze. Podkreślamy tu szczególnie słowo „jeśli”.

Bo tak naprawdę nagrody w naszym kraju to kwestia frekwencji. Im więcej przyjedzie zawodników, tym więcej kasy zarobią najlepsi, bo niemal wszystko bierze się z wpisowego. Sponsorzy? Są, ale nieliczni i niewielcy, bo dart to u nas wciąż sport, który tkwi w powijakach. Mimo że jego popularność da się zauważyć, choćby teraz – w trakcie mistrzostw – gdy często pojawia się w mediach i dyskutuje się o nim m.in. na Twitterze. Jednak, jak mówił Łukasz Kamiński, prezes Małopolskiej Organizacji Darta, w wywiadzie dla TVP Sport:

– Patrząc ogólnikowo, to powiedzmy, że od trzech-czterech lat nic się [w kwestii rozwoju darta] nie zmienia. Jeżeli zagłębisz się, to według mnie od pewnego czasu, małymi krokami, ale idziemy do przodu. Mamy bardzo duże zaległości, jeśli chodzi o PR. Nie posiadamy baz ze zdjęciami, ofert sponsoringu. Teraz każdy się budzi, że trzeba o to walczyć. Ja zawsze proszę o głupie „lajki” na Facebooku. Umówmy się, że teraz media społecznościowe mają ogromną siłę przebicia. Kolega ze stowarzyszenia pojechał do potencjalnego sponsora, a on mu powiedział: „pokażcie mi zasięgi na Facebooku i Twitterze”. To w tej chwili potęga. Dla nas każde polubienie zdjęcia i wydarzenia to wielka pomoc. 

Ile trzeba by tych lajków? Pewnie kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy. A na razie nawet Ratajski ma ich na swoim koncie… 1400. Mimo że jego nazwisko staje się powoli znane nie tylko w Polsce. Wspomniana Małopolska Organizacja Darta, jedna z najprężniej działających w naszym kraju, ponad trzy razy mniej. To pokazuje, gdzie na mapie światowego darta znajduje się Polska. Albo inaczej: dlaczego jej na niej nie ma. Bo jeden Ratajski to za mało.

Fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Kawał siatkówki w Warszawie. Pierwszy wielki hit PlusLigi w tym sezonie nie rozczarował

Jeszcze w połowie drugiej partii wydawało nam się, że to będzie wyjątkowo jednostronny mecz. Dołujący siatkarze Projektu Warszawa uruchomili jednak blok – zdobyli nim kilka punktów, a potem poszli za ciosem, niespodziewanie kradnąc mistrzom Polski seta. Ostatecznie, po tie-breaku, wygrali nawet cały mecz. To co jednak bezstronnych kibiców powinno cieszyć najmocniej: oglądaliśmy naprawdę pasjonującą siatkówkę. […]
16.10.2021
Inne sporty
15.10.2021

Wyjątkowi na papierze, ale (na razie) nieskuteczni na parkiecie. Czy Los Angeles Lakers odpalą?

Los Angeles Lakers nie zbudowali może najlepszej drużyny w historii, ale na pewno najbardziej gwiazdorską. Projekt na czele którego stoi LeBron James zakładał w dużej mierze zebranie grupy zawodników ze szczególnie okazałym CV. Problem jest jeden – niemal wszyscy najlepsze lata mają już za sobą. Zespół z Kalifornii jest określany jako faworyt do tytułu, choć […]
15.10.2021
Inne sporty
14.10.2021

Zabójstwo Agnes Jebet Tirop. „Kenia straciła klejnot”

Miała przed sobą prawdopodobnie jeszcze mnóstwo lat wielkiej kariery. W jej dorobku już znajdował się rekord świata w biegu na 10 kilometrów, dwa medale lekkoatletycznych mistrzostw świata ze stadionu i tytuł mistrzyni w biegach przełajowych. Mogła zdobyć sporo kolejnych wyróżnień, gdyby tylko dostała na to szansę. Niestety, jej życie zostało brutalnie przerwane. Agnes Jebet Tirop […]
14.10.2021
Inne sporty
13.10.2021

Hurkacz zagrał, jak na zawodnika z pierwszej dziesiątki przystało

Niezależnie od losów środowego meczu wiedzieliśmy na temat Huberta Hurkacza jedno: po zakończeniu Indian Wells po raz pierwszy w karierze awansuje do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Ten zaszczyt zapewniło mu pokonanie Francesa Tiafoe w poprzedniej rundzie turnieju. Dzisiaj natomiast miał zrobić kolejny krok, którym była wygrana z Asłanem Karacewem. I choć Rosjanin do słabeuszy nie […]
13.10.2021
Inne sporty
14.10.2021

Zabójstwo Agnes Jebet Tirop. „Kenia straciła klejnot”

Miała przed sobą prawdopodobnie jeszcze mnóstwo lat wielkiej kariery. W jej dorobku już znajdował się rekord świata w biegu na 10 kilometrów, dwa medale lekkoatletycznych mistrzostw świata ze stadionu i tytuł mistrzyni w biegach przełajowych. Mogła zdobyć sporo kolejnych wyróżnień, gdyby tylko dostała na to szansę. Niestety, jej życie zostało brutalnie przerwane. Agnes Jebet Tirop […]
14.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tenis. Świątek przegrała z Ostapenko

To był mecz dwóch triumfatorek wielkoszlemowego French Open. Ostapenko wygrała w 2017 roku, Iga Świątek trzy lata później. W obu przypadkach było to zresztą spore zaskoczenie, wręcz sensacja. Ze sobą grały wcześniej raz, jeszcze przed tytułem Igi z Paryża – w 2019 roku Polka przegrała w Birmingham 0:6, 2:6. Dziś zdobyła więcej gemów. Ale wynik […]
12.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tysiąc wyścigów w nogach. Michał Gołaś i jego kariera

Zawodową karierę zaczynał w 2007 roku. Początkowo miał pecha – drużyny, do których dołączał, traciły sponsorów, rozpadały się. Z czasem trafił jednak do największych zespołów w peletonie, stając się jednym z najbardziej lubianych i szanowanych pomocników. Bo w pewnym momencie musiał zdecydować – mógł walczyć o triumfy w mniejszych ekipach i na niewielkich wyścigach, albo […]
12.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tenis. Hurkacz ograł Tiafoe w dwóch setach. Teraz Karacew

Historia rywalizacji Huberta Hurkacza z Francesem Tiafoe sugerowała, że trudno będzie wskazać faworyta do zwycięstwa w ich spotkaniu. W bezpośrednich meczach 2:1 prowadził bowiem Amerykanin. Sęk w tym, że obie wygrane odniósł w 2018 roku, a od tego czasu Hurkacz poczynił wielkie postępy. Dziś w nocy to udowodnił. Mimo przerwania meczu na dwie godziny przez […]
12.10.2021
Inne sporty
09.10.2021

Pogacar najlepszy w Lombardii. Marczyński skończył karierę

W „wyścigu spadających liści”, jak tradycyjnie nazywana jest Il Lombardia, najlepszy okazał się Tadej Pogacar, pieczętując fantastyczny sezon w swoim wykonaniu. W ten sposób zakończył się jednak nie tylko jego kolarski rok, bo tegoroczna impreza w Lombardii to też ostatni w tym sezonie wyścig worldtourowy, a więc należący do najwyższej kategorii. Nas najbardziej interesowało jednak […]
09.10.2021
Inne sporty
09.10.2021

Tenis. Indian Wells: Świątek gra dalej, Linette skreczowała

Przed meczem Igi Świątek w II rundzie Indian Wells mieliśmy właściwie jedno życzenie: żeby uporała się z rywalką szybko i można było przełączyć się na spotkanie Magdy Linette, które miało rozpocząć się mniej więcej półtora godziny później. Iga faktycznie łatwo wygrała, ale na mecz Magdy musieliśmy poczekać – a gdy już się zaczął, przeżyliśmy w […]
09.10.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Manchester United atakowany. Klubowi zarzuca się hipokryzję

Na mecz z Leicester City, Manchester United wybrał się samolotem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała podróż wynosiła raptem 160 kilometrów.  To nie spodobało się wielu osobom na Wyspach, które znalazły kolejny powód do ataków na Czerwone Diabły. Klubowi zarzuca się skrajną konsekwencję i nieodpowiedzialność – nadmiernej emisji spalin można […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Potrzebujemy punktów jak tlenu

Osiem ligowych meczów, trzy zwycięstwa na koncie. Sytuacja Legii Warszawa przed meczem z Lechem Poznań nie jest najlepsza, o czym doskonale wie trener stołecznego klubu – Czesław Michniewicz.  – Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja w lidze, przegraliśmy wiele spotkań. Mamy świadomość, w którym miejscu jesteśmy. Wiemy też, że Lech dobrze rozpoczął […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Mamy spore szanse, żeby przywieźć z Warszawy jakieś punkty

Na ostatniej konferencji prasowej Lecha Poznań temat mógł być tylko jeden – starcie z Legią Warszawa. W Poznaniu podchodzą do tego meczu bardzo poważnie, wyjeżdżających piłkarzy żegnała spora grupa kibiców i czuć, że Kolejorz ma ciśnienie na wygranie tego starcia.  Tym bardziej, że coraz pewniej czuje się Lechia Gdańsk Tomasza Kaczmarka. Wczoraj udało im się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Sadio Mane w ekskluzywnym gronie piłkarzy

Dzięki swojemu trafieniu przeciwko Watfordowi, Sadio Mane wszedł na listę piłkarzy z przynajmniej setką trafień na poziomie Premier League. Senegalczyk jest 32. piłkarzem w zestawieniu.  Drogę do stu bramek Mane miał ułatwioną przez Mo Salaha. To właśnie po cudownej asyście autorstwa Egipcjanina 29-latek mógł wpakować piłkę do siatki, a co za tym idzie zapisać się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kuriozalna czerwona kartka dla piłkarza Lazio

Wczorajszy hit Serie A zagwarantował kibicom mnóstwo emocji. Lazio ostatecznie pokonało Inter 3:1, tłamsząc rywala w drugiej połowie spotkania. Mimo tego Maurizio Sarri nie był najbardziej szczęśliwym człowiekiem na świecie – jeden z jego zawodników został ukarany kuriozalną czerwoną kartką.  Luiz Felipe na mecz z Interem wyszedł w podstawowym składzie. Grał pewnie, miał spory wkład […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Kiereś: Takie mecze jak z Piastem musimy przekuwać na trzy punkty

Górnik Łęczna zdobył dzisiaj kolejny punkcik do swojego dorobku w Ekstraklasie. Najpierw stracił bramkę, ale potem się ogarnął i zdołał odpowiedzieć. Nie udało się jednak przechylić szali w stronę zwycięstwa, zabrakło lepszego wykończenia. Słowem: dzisiejszego Piasta dało się pokonać i dobrze wiedział o tym trener beniaminka. – Dwutygodniową przerwę staraliśmy się optymalnie wykorzystać. W sytuacji, […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dyrektor sportowy Odry Wodzisław Śląski trafi do Ekstraklasy

Transfery osób, które budują struktury klubu zamiast zakupów piłkarzy? Zdarzają się, także takie planowane ze sporym wyprzedzeniem. Z naszych ustaleń wynika, że w najbliższym czasie do Ekstraklasy trafi jeden z dyrektorów sportowych z niższych lig. Damian Wróbel, bo o nim mowa, ma zostać pracownikiem Piasta Gliwice. Damian Wróbel obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Odry Wodzisław […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dani Alves: Jeśli Barca mnie potrzebuje, wystarczy, że zadzwonią

Oriol Domenech, dobrze zorientowany dziennikarz w kwestiach związanych z Barceloną, poinformował, że Dani Alves wyraził otwartość na grę dla „Dumy Katalonii”. Alves w połowie września rozstał się z Sao Paolo, bo klub zalegał z pensjami. 38-latek zapowiedział, że od 2022 roku będzie miał nowy klub, bo chce jeszcze pojechać na mundial w Katarze. – Jeśli […]
16.10.2021