post

Opublikowane 18.11.2018 08:36 przez

redakcja

Przerwy reprezentacyjne to dla trenerów klubowych niezwykle ważny test. Mogą wtedy sporo wygrać na kolejne tygodnie, ale też wiele przegrać, jeśli obiorą zły kierunek. W Ekstraklasie takich dwutygodniowych pauz mamy przeważnie cztery w sezonie (wrzesień, październik, listopad i marzec), co daje około ośmiu tygodni do zagospodarowania. Czasowo to niemalże dwa okresy przygotowawcze! Kto lepiej wykorzysta ten okres, może później odjechać konkurencji, ale nie ma jednej recepty na sukces, bo przeważnie każdy trener musi uwzględniać nieco inne okoliczności. I to właśnie z ligowymi trenerami rozmawiamy na temat czasu, który mamy obecnie.

Od razu nasuwa się pytanie zasadnicze: co tak naprawdę można wtedy zrobić, jakie jest pole manewru? Czy jest to czas wyłącznie wzmożonego wysiłku, czy też jest miejsce na odpuszczenie?

 – Na początku każdej przerwy przeprowadzamy badania wydolnościowe i szybkościowe. One wskazują kierunek, w którym pójdziemy – czy zwiększyć obciążenia, czy większy nacisk położyć na regenerację. Istotne jest to, ile ta przerwa dokładnie potrwa. Mikrocykle bywają szalone. Zdarzało się, że kończyliśmy w piątek, a po reprezentacji wznawialiśmy granie w poniedziałek, ale też tak, że mecz przed kadrą był w niedzielę, a po kadrze w piątek. Pięć dni różnicy, a to różnica kolosalna – mówi trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik. I dodaje: – To moment, gdy zawodnicy muszą odpocząć psychicznie, a czasami i zejść z obciążeń. Nasza liga jest, wbrew pozorom, trudna, często mecze rozgrywane są na dużej intensywności. Musimy więc i się zregenerować, i popracować, nie da się zrobić tylko jednego.

Podobnie widzi to prowadzący Jagiellonię Białystok Ireneusz Mamrot: – Te przerwy nam się układały teraz tak, że mieliśmy tylko dwa dni wolnego, teraz pierwszy raz mamy trzy. Można złapać oddech, ale później z kolei trenujemy po dwa razy dziennie. Najpierw regenerujemy zawodników, a następnie oni przechodzą do mocniejszej pracy. Ten trzeci dzień oni już mają indywidualnie rozpisany, biegają, mają treningi o charakterze tlenowym, a w pozostałe dni mają zajęcia po dwa razy dziennie. To nie jest tak, że nie pracujemy. Jeśli chodzi o objętość i liczbę jednostek treningowych, to jest tego wręcz więcej.

Głos ma Leszek Ojrzyński, do niedawna szkoleniowiec Arki Gdynia, a wcześniej Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze: – Wiele zależy od tego, kiedy kończy się kolejkę przed przerwą. To spora różnica, czy chodzi o piątek, czy o niedzielę. Ale załóżmy, że mówimy o sobocie. Wtedy od poniedziałku, a najpóźniej od wtorku, mocne treningi przez pierwszy tydzień zakończone sparingiem, w którym robi się przegląd wojska, daje szansę młodym zawodnikom. Po sparingu zazwyczaj trochę oddechu, dwa dni wolnego. A później już mikrocykl startowy, praca jak wcześniej, bez dokręcania śrubyWtedy dochodzi praca nad taktyką, schematami rozegrania piłki, automatyzmami w obronie. Było też więcej czasu, żeby przygotować stałe fragmenty pod danego przeciwnika. W te dni koncentrowaliśmy się głównie na najbliższym meczu, cel był bardziej skonkretyzowany.

Pilka nozna. Puchar Polski. Arka Gdynia - Legia Warszawa. 02.05.2018Leszek Ojrzyński, fot. FotoPyK

 W tym tygodniu mieliśmy pięć treningów i dwa dni wolnego – w poniedziałek i wtorek. Trenowaliśmy więcej w środę i sobotę – zdradza nowy szkoleniowiec Wisły Płock, Kibu Vicuna.

Powstaje pytanie, czy danie piłkarzom w kość to reguła podczas przerwy na reprezentację? – Zazwyczaj śrubę dociska się w pierwszym tygodniu, zaś w drugim schodzi z obciążeń i jest klasyk typowo startowy. Teraz jednak trzeba mieć na uwadze, że to ostatnia przerwa reprezentacyjna w tym roku, a zostało jeszcze pięć meczów do rozegrania, dlatego zmieniliśmy trochę sposób pracy – tłumaczy Fornalik.

 Lekko generalizując, my to dzielimy na trzy grupy – pierwsza to ta, która najmniej gra, ona pracuje najciężej. Druga to taka „solidna”, a trzecia to ta, która dochodzi do siebie po kontuzjach. Zawodnicy, którzy mogą w tym czasie trochę nadrobić. Ewentualnie dochodzi czwarta grupa, która jest po urazach, nie jest do treningu, ma regenerację, ćwiczenia profilaktyczne. Ale tak naprawdę to tylko zarys, każdy ma w tym czasie dobrane wszystko indywidualnie. Najliczniejsza jest ta grupa pracująca najciężej, wtedy się skupiamy tylko na aspektach fizycznych, bo nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać pod względem taktycznym. Jak mamy siedmiu-ośmiu, nawet zdarzyło się dziewięciu wyjeżdżających, teraz pierwszy raz tylko pięciu, wtedy skupiamy się na aspektach motorycznych. Ale jak każdy, wolałbym mieć wszystkich – komentuje Mamrot.

Podobnie na grupy zawodników dzieli następca Ojrzyńskiego w Arce, Zbigniew Smółka. – Podczas przerwy jest i więcej czasu na zindywidualizowanie treningu, co jest zdecydowanie korzystne. Wszystko opieramy na szczegółowych badaniach. Są momenty, jak choćby pierwsza przerwa na reprezentację, kiedy pracowaliśmy bardzo ciężko, przy drugiej przerwie na kadrę z kolei wyglądało to motorycznie dobrze i impulsowaliśmy innym treningiem, żeby przyszedł głód piłki. No a w tej chwili jest taka przerwa, że mamy jedną grupę, która mocno dostała w kość i zakończyła to w sobotę meczem w rezerwach i drugą, która potrzebowała więcej odnowy, regeneracji, analizy indywidualnej i indywidualizacji zajęć treningowych. Każdy okres, również bez meczu, można dobrze wykorzystać, by poprawić pewne elementy – tłumaczy.

Inaczej widzi to Kibu Vicuna. Jego zdaniem podczas przerwy reprezentacyjnej uwagę należy poświęcić przede wszystkim kwestiom związanym z samą grą. – Nie skupiamy się aż tak bardzo na aspekcie siłowym, przede wszystkim liczy się dla nas wymiar taktyczny. Oczywiście są elementy przygotowania fizycznego, ale nie wydaje mi się, by to był dobry czas na mocne treningi fizyczne. Raczej fizyczno-analityczne. Czasami siłownia, badania wydolnościowe, interwały, ale przede wszystkim trenujemy ciężko, intensywnie z piłką. W czwartek rano był porządny trening na siłowni, ale nie wydaje mi się, byśmy mogli trenować w tym czasie tylko fizycznie. Oczywiście mówiąc o wymiarze taktycznym, nie chodzi mi o statyczne treningi, mówię o intensywnych zajęciach, ale z naciskiem na technikę i taktykę – przedstawia swoja wizję.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Wisla Plock - Piast Gliwice. 27.10.2018Kibu Vicuna, fot. FotoPyK

O dziwo Ojrzyński – choć chętnie daje piłkarzom w kość – również nie uważa, że zawsze z urzędu trzeba wziąć wszystkich w obroty. Czasami lepsze efekty daje subtelniejsze działanie. – Jeśli trzeba było podostrzyć zawodnikom z treningami, zwłaszcza tym mniej grającym, robiliśmy to bez wahania. U tych grających wszystko lub prawie wszystko trzeba było być ostrożniejszym, żeby nie przesadzić. Nieraz należy indywidualizować obciążenia, nie można wrzucać wszystkich do jednego kotła. Zdarzało się też, że wysyłałem kogoś na 4-5 dni wolnego, żeby odpoczął, zresetował się psychicznie, uporządkował jakieś sprawy. Przeważnie pomagało, taki zawodnik wracał i był potem w lepszej dyspozycji. Trener musi być obserwatorem i diagnozować przyczyny problemów. Nie w każdym przypadku chodzi o kwestie treningoweCo do samego treningu, warto również doskonalić to, z czego człowiek już wcześniej był zadowolony, żeby nic nie uciekło. Niekoniecznie musisz się skupiać tylko na tych aspektach, które ewidentnie nie funkcjonowały – podkreśla Ojrzyński.

W tym czasie można tylko pewne rzeczy skorygować, poprawić. Nie da się wypracować od zera czegoś, czego się nie wypracowało podczas okresu przygotowawczego. To jest fundament. Ale dziś nie widzę, żeby ktoś w lidze zepsuł okres przygotowawczy, mówimy więc o sytuacjach ekstremalnych – podkreśla Fornalik. – Większość trenerów wyznaje zasadę, że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz i to właśnie on jest punktem odniesienia do tego, nad czym będzie się pracować podczas przerwy reprezentacyjnej – podsumowuje Ojrzyński.

Wśród naszych rozmówców nie ma zgody co do tego, czy sparing w okresie ligowej pauzy jest punktem obowiązkowym. – Jeżeli mamy iluś na kadrze, paru kontuzjowanych, wówczas nie chcemy grać sparingu. W zeszłym sezonie rozegraliśmy jeden, w tym sezonie póki co też jeden. Taki mecz ma sens, jeżeli większość zostaje, wszyscy są zdrowi. My graliśmy trochę meczów poza ligą. Mogliby grać więcej ci, co mniej grają, owszem, ale jak w treningu zdrowych mamy od 12 do 14 w przerwie reprezentacyjnej, to nie ma to większego sensu, bo powinno być tak, że zagrają dwie jedenastki po 45 minut, albo 60 i 30, zależy, jak wychodzi z obciążeń – takie podejście ma Ireneusz Mamrot.

Waldemar Fornalik analizuje podobnie: – Akurat teraz mieliśmy krótką przerwę. W niedzielę 11 listopada graliśmy z Koroną, a już w piątek 23 listopada mamy mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Z tego względu zrezygnowaliśmy z gry kontrolnej, zwłaszcza że zaczynają się pojawiać przeciążenia i urazy. Wcześniej graliśmy sparing z Cracovią, uznaliśmy, że to właściwy czas, by zawodnicy mniej eksploatowani mieli swój mecz wyrównawczy.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice - Legia Warszawa. 12.08.2018Waldemar Fornalik, fot. FotoPyK

„Gdyńska” szkoła uważa trochę inaczej: – Zawsze jestem za rytmem meczowym, czyli uważam, że trzeba grać jak najwięcej. I za każdym razem staramy się przeprowadzić czy to grę wewnętrzną, czy sparing. Szczególnie ważne jest to dla zawodników, którzy grają mniej, natomiast ci grający regularnie mogą mieć więcej regeneracji, treningów motorycznych, powrotu do sił. W ten sposób to robimy – mówi Zbigniew Smółka. Leszek Ojrzyński ma tu najbardziej stanowcze podejście. – To stały punkt programu. Zawsze „przemycało” się jakichś młodych zawodników, którzy trenowali w tygodniu z drużyną i takie mecze były dla nich mega doświadczeniem. To też najlepszy sposób, żeby przećwiczyć wszystkie kwestie taktyczne. Wiadomo, można je przetestować w grze wewnętrznej, ale to nie to samo. W sparingu po drugiej stronie masz rywala, który chce z tobą wygrać, który nie będzie szedł na kompromisy, odstawiał nogi. Jeśli przećwiczone warianty sprawdzą się w takich okolicznościach, ma to dużo większą wartość – przekonuje.

Zdarza się, że ktoś chce rozegrać sparing, ale po prostu nie ma takiej możliwości. Tak miał teraz Vicuna z Wisłą Płock: – Chcieliśmy zagrać mecz towarzyski, ale nie było partnera – w I i II lidze prawie każda drużyna gra, a ci, którzy mieli wolne w terminarzu mieli już dogadany mecz. Zamiast tego zagraliśmy w sobotę między sobą dwa razy po 30 minut na głównej płycie w Płocku. Intensywność w tym tygodniu była dobra. Pozytywne jest też to, że masz czas, żeby przyjrzeć się też piłkarzom z drugiej drużyny i juniorom.

Sparing plus intensywne treningi przez pierwszy tydzień mogą sprawić, że nawet jeśli da to dobre efekty, to nie od razu. – Bywało, że ewidentnie jakiś zespół w pierwszej kolejce po powrocie do grania nie miał jeszcze świeżości, bo motorycznie ćwiczył więcej, ale w następnych meczach już było inaczej i zbierał plony – zauważa Ojrzyński. Fornalik nie jest zwolennikiem takiego sposobu myślenia: – Staramy się zawsze tak dozować obciążenia, żeby ten pierwszy mecz po przerwie nie był „poświęcony” na rzecz kolejnych tygodni i nie zakładamy wtedy słabszej dyspozycji. Zawsze na sto procent.

Ojrzyńskiego w temacie wyciskania maksa z dwutygodniowych przerw można traktować jako autorytet. W zeszłym sezonie żaden zespół Ekstraklasy nie wywalczył więcej punktów po kadrowych pauzach niż Arka (biorąc pod uwagę po dwa mecze po powrocie do gry).

legia

 – Byłem bardzo zadowolony z tego, jak graliśmy po przerwach reprezentacyjnych. Tylko raz zremisowaliśmy pierwsze spotkanie, w pozostałych przypadkach wygrywaliśmy. Wiele zyskaliśmy na wrześniowej przerwie, gdy mieliśmy passę sześciu meczów bez zwycięstwa. Po wznowieniu ligi odwróciliśmy kartę i sześciu kolejnych meczów nie przegraliśmy. Zawsze czuliśmy, że wykonywaliśmy dobrą robotę – potwierdza sam zainteresowany.

W tym sezonie możemy na razie analizować przerwę wrześniową i październikową.

przerwy na kadre2

przerwy na kadre3

Zostając przy kryterium dwóch meczów „po”, widać, że Jagiellonia w obu przypadkach znajduje się w czołowej trójce punktujących. – W tym roku akurat nam się te wyniki poukładały. W zeszłym roku chyba skupialiśmy się za bardzo na pracy motorycznej. Teraz jesteśmy trochę mądrzejsi, zmieniliśmy obciążenia pod kątem indywidualnym, bo gdy wszyscy trenowali razem, nie przynosiło to tak dobrego efektu. Na pewno ostatnia przerwa na kadrę, w październiku, pomogła. Graliśmy na początku sezonu w pucharach i przyszedł taki moment, że nagromadziło się sporo urazów. Miesiąc przed październikową przerwą reprezentacyjną zeszliśmy z obciążeń, co było widać na boisku. W przerwie mogliśmy mocno popracować i w meczu z Pogonią Szczecin wyglądaliśmy dużo lepiej fizycznie niż w spotkaniach z Koroną i Śląskiem, w których zaprezentowaliśmy się słabo – Ireneusz Mamrot nie ukrywa, że popełniał błędy, z których wyciągał wnioski.

Dobre starty po wznowieniu ligowej rywalizacji są tym bardziej godne podkreślenia, że jak na średnią w Ekstraklasie, Jagiellonia zawsze dostarcza ponadprzeciętną liczbę kadrowiczów. – Na pewno z jednej strony jest to problem, że tylu zawodników wyjeżdża. Plus jest taki, że reszta może popracować. Wiadomo też, że zawodnicy jadący na kadrę to przeważnie ci, którzy grają najwięcej – komentuje Mamrot.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Wisla Plock - Jagiellonia Bialystok. 04.11.2017Ireneusz Mamrot, fot. FotoPyK

Vicuna jest dopiero w trakcie swojej drugiej ekstraklasowej przerwy w roli samodzielnego trenera, ale znajduje się w bardziej komfortowym położeniu niż jako asystent Jana Urbana. – W Lechu i Legii zawsze mieliśmy 8-10 powołanych zawodników. Ostatnio w Trakai miałem sytuację, kiedy ubyło nam dziesięciu piłkarzy. Pięciu dostało powołania do pierwszej reprezentacji, pięciu do U-21. Musieliśmy trenować razem z drugą drużyną, mieliśmy 8-9 piłkarzy z pierwszego zespołu. Teraz jest inaczej. Podczas ostatniej przerwy na reprezentację byliśmy na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim i było to dla mnie bardzo ważne. Dopiero przejąłem drużynę, chciałem, żeby zawodnicy zrozumieli dobrze, jak chcemy grać, ale też spotkać się z nimi poza boiskiem, porozmawiać z nimi – mówi Hiszpan.

Punktu widzenia obu stron – selekcjonera i trenera klubowego – doświadczył w takich sytuacjach Waldemar Fornalik. – Powołanie do reprezentacji to zawsze olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt. W tych kategoriach do tego podchodzę. A czasami taki pobyt na kadrze z klasowymi zawodnikami, którzy są na wyższym poziomie umiejętności, może dać niesamowitego kopa i zadziałać na kogoś lepiej, niż gdyby został w klubie – uważa.

U nas wyjechało trzech zawodników z kadry pierwszego zespołu plus bramkarz. Natomiast na kadrze zawodnicy też nie leżą, tylko są przygotowywani optymalnie – dla Zbigniewa Smółki powołania nie są większym problemem.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Legia Warszawa - Arka Gdynia. 28.09.2018Zbigniew Smółka, fot. FotoPyK

Z tego typu wyzwaniem nie mierzył się raczej Leszek Ojrzyński. – Pracowałem w klubach, które skazywano na spadek i w których do reprezentacji powoływano niewielu zawodników. W Arce znikali w zasadzie jedynie Pavels Steinbors na kadrę Łotwy, Luka Zarandia na gruzińską młodzieżówkę i Jan Łoś na U-18. Trzech nieobecnych nie stanowi większego problemu, zwłaszcza że kadrę mieliśmy dość szeroką i mogliśmy dać szansę innym. Co innego na przykład w Legii, gdzie teraz trenuje mój syn. W ostatnich dniach na treningi do „jedynki” poszło dziesięciu z drugiej drużyny. To już całkiem inna praca i utrudnienie dla trenera – przyznaje.

Jego zdaniem w tym okresie najwięcej do wygrania mają młodzi. – Janek Łoś dobrze zaprezentował się w sparingu w Grudziądzu, dzięki czemu na stałe trenował z pierwszą drużyną i zadebiutował w Ekstraklasie. Podobnie Szymon Nowicki, który w listopadzie rok temu zagrał dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski – podaje przykłady.

Dla Fornalika nie ma to aż takiego znaczenia: – Weryfikacja trwa z tygodnia na tydzień, postawa podczas jednej przerwy reprezentacyjnej nie może być decydująca, ale na pewno może mieć częściowy wpływ na postrzeganie zawodnika.

Przerwa reprezentacyjna to też w wielu przypadkach – na nieszczęście dla jednych, a z korzyścią dla drugich – czas, w którym szefowie klubów decydują się na trenerskie zmiany. Pytamy samych zainteresowanych, czy jeśli już decydować się na takich ruch, to właśnie wtedy?

Ireneusz Mamrot: – Trener ma wtedy więcej czasu, a to pomaga, nie ma co ukrywać. Mając dwa tygodnie, może popracować i fizycznie, ale i – jeśli nie wyjeżdża mu na zgrupowanie tak wielu zawodników – również taktycznie. Jeżeli przejmuje drużynę w poniedziałek, a ma mecz ligowy w piątek, to ewentualnie może wpłynąć na zespół mentalnie, przećwiczyć stałe fragmenty gry, a na wdrażanie swoich pomysłów ma czas dopiero później.

Leszek Ojrzyński: – Każdy pracuje nieco inaczej, na co innego kładzie nacisk, a wiadomo, że jeśli zmienia się szkoleniowca, mamy jakiś problem i trzeba go najpierw zdiagnozować. Nowy trener mając na „dzień dobry” dwa tygodnie jest już w stanie wpłynąć na drużynę w większym wymiarze niż tylko sfera mentalna.

Kibu Vicuna może tu powiedzieć najwięcej, bo sam dopiero co przyszedł do Płocka podczas październikowej przerwy. – Zawsze jest wtedy więcej treningów przed meczem niż przy graniu co tydzień. Oczywiście nigdy nie masz całej drużyny, teraz na przykład brakuje nam powołanych Szymańskiego, Merebaszwilego i Zawady, ale i tak trener może więcej zrobić na starcie. Mamy dwudziestu czterech piłkarzy, czyli okej, brakuje trzech, ale pozostali mogą trenować. Mamy ligę, puchar, zdarzają się kartki, kontuzje, każdy może być kiedyś potrzebny. Teraz koncentrowaliśmy się przede wszystkim na naszym stylu gry i od poniedziałku będziemy już skupieni na następnym meczu z Lechem Poznań – komentuje.

Początkowego handicapu Hiszpan nie zmarnował. Wisła w czterech kolejkach nie doznała porażki, wywalczyła osiem punktów i strzeliła aż dziewięć goli.

Szukając wypowiedzi najlepiej podsumowującej i zamykającej temat, jeszcze raz oddajemy głos Waldemarowi Fornalikowi: – Ogólnie zazwyczaj jest tak, że gdy zespół znajduje się na fali wznoszącej i regularnie punktuje, przerwa na kadrę prędzej mu zaszkodzi niż pomoże. W drugą stronę zazwyczaj pomaga, jest czas na korekty. W tej rundzie była przerwa, z której najchętniej bym zrezygnował i grał cały czas.

Skoro jednak dwa tygodnie „wolnego” i tak są przymusowe, każdy trener stara się je jak najlepiej wykorzystać. Sami widzicie, że sposoby są różne. Jedni zawsze chcą rozgrywać sparing, u innych to zależy. Jedni chętnie dają w kość w pierwszym tygodniu, drudzy od razu wolą przejść do szlifowania kwestii taktycznych, a bywa też, że szkoleniowiec najbardziej skupi się na odpoczynku mentalnym drużyny. Niektórzy tracą przez powołania wielu zawodników i muszą się ratować młodzieżą, ale dla większości ubytki kadrowe najczęściej są stosunkowo niewielkie i główny problem jest omijany już na początku (liczbę powołanych na listopadowe mecze reprezentacyjne analizowaliśmy TUTAJ). Każdy w pewnym stopniu pracuje według własnego wzoru, choć zdążyliście się przekonać, że są też punkty wspólne, których nikt nie pomija.

A kto to wszystko najlepiej połączył, będziemy się przekonywali już od piątku. Czy Vicuna obroni się ze swoją koncepcją i nadal nie będzie przegrywał? Czy Jagiellonia znów mocno wystartuje, co jest tym bardziej prawdopodobne, że tym razem wyjechało jej mniej zawodników? Czy Zbigniew Smółka zbliży się do wyniku Leszka Ojrzyńskiego w meczach bezpośrednio po przerwie reprezentacyjnej? Przyznajcie sami: to frapujące kwestie, a tęsknota za ligą mimowolnie zaczyna już rosnąć.

PRZEMYSŁAW MICHALAK

SZYMON PODSTUFKA

fot. główne FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło Extra
13.10.2021

Grosicki: – Dałem Sousie piłkę do pustej bramki

Sam mówi, że wystawił Sousie piłkę do pustej bramki, zostając na wiosnę w WBA. Brzmi jak człowiek pogodzony z tym, że nie pasuje do koncepcji selekcjonera, bo nie jest typowym wahadłowym. Z bohaterem hitowego transferu do Ekstraklasy rozmawiamy o brazylijskiej Pogoni Ptaka, zwodzeniu Jacka Magiery, drużynie „Portowców” czekającej na duży sukces, zaletach pozostania w WBA na […]
13.10.2021
Weszło Extra
07.10.2021

Nie chcę być gościem, który wszystko wie najlepiej

Dlaczego nigdy nie dowiemy się, kim naprawdę jest? Jak przestał być ciekawostką? Co wyciągnął ze stażu u Jessego Marscha? Czy naprawdę wyżej cenił sobie pracę w niemieckiej trzeciej lidze niż w polskiej Ekstraklasie, kiedy zdecydował się poprowadzić Fortunę Koeln, a nie Zagłębie Sosnowiec? Kiedy najbardziej bał się o swoją reputację w niemieckim futbolu? Ile znaczy […]
07.10.2021
Weszło
24.09.2021

„Dopiero po karierze zacząłem czytać o biznesie. Mogłem czytać zamiast grać w karty”

Bartosz Ślusarski nigdy nie był uważany za piłkarza wybitnego. Ale w Ekstraklasie zagrał prawie 250 meczów. Pograł w portugalskiej ekstraklasie i w Championship. Zaliczył dwa występy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery – jak sam przyznaje – miał dość piłki. A teraz wraca do niej nie jako trener, nie jako menadżer. Tworzy platformę, która ma […]
24.09.2021
Weszło Extra
12.09.2021

Żuraw: Porywam się z motyką na słońce

Dlaczego nie lubi krzyczeć? Czy rywale wygrywają z jego zespołami poprzez „determinację, zaangażowanie i zakrzyczenie”? Dlaczego inspiruje się drużynami, a nie trenerami? Jakie były przyczyny kryzysu Lecha? Czy w pewnym momencie czuł się czołowym polskim trenerem? Dlaczego Lech nie mógł osiągnąć więcej? Czy miał wystarczająco szeroką kadrę i czy mógł mieć jakikolwiek wpływ na wymuszenie […]
12.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

„Nie lubię nudy. Najbliżej mi do wściekłej filozofii Red Bulla”

– Najbliższa mojemu sercu, tak się trochę z tego śmieję, jest filozofia fast&furious, czyli szybcy i wściekli, trochę tak jak robią to w Red Bullu. Dynamicznie, atakująco, napastliwie – jak najszybciej do przodu, jak najszybciej odebrać, jak najszybciej działać. Piłkarze w tym systemie są wybiegani, silni, szybcy. Dużo się dzieje na boisku. Ale to jest […]
11.09.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Zagłębie Lubin – mało kto w formie, a punktów dużo. Trzeba docenić

Zagłębie Lubin to ciekawy przypadek na początku tego sezonu Ekstraklasy. Jego gra w większości meczów nie porywa, wielu liderów zespołu znajduje się pod formą, do pewnego momentu brakowało skutecznego napastnika. A mimo to „Miedziowi” wygrali pięć razy i są dość wysoko w tabeli. Jeśli dziś sięgną po pełną pulę w Mielcu, wskoczą na piąte miejsce […]
18.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Dla piłki żył nielegalnie w Anglii, przez kontuzję chciał kończyć karierę. Kim jest Raphael Rossi?

Raphael Rossi to czołowa postać Radomiaka Radom. Pomógł drużynie w awansie do Ekstraklasy, wrócił do niej i gra pierwsze skrzypce. W wywiadzie z nami przedstawia się polskim kibicom. Opowiada o tym, jak przez kilka miesięcy nielegalnie żył w Anglii, żeby walczyć o swoje marzenie i grać w piłkę w Europie. O gwiazdach, które spotkał w […]
18.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Na zapleczu
18.10.2021

Jakim trenerem jest Dariusz Dudek?

Kiedy pandemia przerwała rozgrywki w Polsce, Dariusz Dudek stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec. Nie były to wymarzone okoliczności: przez następne tygodnie w mediach jedna strona twierdziła, że powodem tego był brak zrozumienia wobec konieczności obniżenia wynagrodzenia, a druga broniła się, że pieniądze nie były żadnym problemem. Niemniej – było to rozstanie nieprzyjemne, a biorąc pod […]
18.10.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

„To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. „Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
19.10.2021

Lewandowski z ofertą na 140 milionów

Wydawało się, że w kwestii transferu Lewandowskiego panowała podczas ostatniego okienka względna cisza, ale Gianluca di Marzio na evencie promującym jego książkę, podzielił się inną informacją. Polak może nie był o krok od zmiany klubu, natomiast do Bayernu trafiła naprawdę ciekawa oferta. Di Marzio przekazał: – Lewandowski nie odejdzie z Bayernu w najbliższym czasie, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

328 milionów przychodu Ekstraklasy. Teraz misja „prawa telewizyjne”

Ekstraklasa SA podsumowała finansowo sezon 2020/21 i wybrała nową radę nadzorcza na bieżący sezon. Według raportu – w poprzednim sezonie skonsolidowane przychody spółki wyniosły 328 milionów złotych. Teraz przed nową radą nadzorczą kluczowe zadanie – przygotowanie i sprzedaż praw telewizyjnych. Na tak wysokie przychody Ekstraklasy złożyły się w dużej mierze przychody z praw telewizyjnych. To […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

De Bruyne: Lewandowski był najlepszy przez ostatnie dwa lata

– Jeśli miałbym wybierać, to w dwóch ostatnich latach najlepszy na świecie był Robert Lewandowski  – stwierdził Kevin de Bruyne. Belgijski pomocnik docenił dorobek Polaka w dwóch ostatnich sezonach, gdy zapytano go o jego typ na zdobywcę Złotej Piłki. Lewandowski w typowaniach bukmacherów zajmuje drugie miejsce wśród faworytów do zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza świata. […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Są zarzuty za śmierć Emiliano Sali

W tym tygodniu rozpoczął się proces w sprawie Davida Hendersona. To on miał zorganizować lot, w którym tragicznie zginął Emiliano Sala oraz pilot kierujący awionetką.  Sala 19 stycznia 2019 roku został kupiony przez Cardiff z FC Nantes za 17 mln euro, co oznaczało nowy rekord transferowy walijskiej ekipy, walczącej o utrzymanie w Premier League. Dwa […]
18.10.2021