post
Avatar

Opublikowane 02.11.2018 10:39 przez

Rafal Bienkowski

Według podręczników do geografii największa depresja w naszym kraju to Raczki Elbląskie leżące 1,8 m poniżej poziomu morza. Ale to już chyba nieaktualne patrząc na to, w jaką deprechę wpadli w Rzeszowie. Asseco Resovia, jeden z najbardziej utytułowanych i najbogatszych klubów PlusLigi, zalicza właśnie dół, jakiego nie pamięta od czasu powrotu do siatkarskiej ekstraklasy. Klub, który osiadł na dnie tabeli i zwolnił swojego najbardziej utytułowanego trenera, ma być teraz leczony przez specjalistę z Rumunii. – Jesteśmy już głęboko pod wodą. Musimy w końcu zacząć wydostawać się na powierzchnię – mówi prezes Bartosz Górski.

 ***

Trzeba zacząć się wreszcie trochę pocić za wypłatę

Idę jutro do prezydenta Rzeszowa, może on coś zrobi z tym klubem. Może będzie miał u siebie w ratuszu robotę dla trenera, sprzątanie gówien po gołębiach albo inną

Taczki już czekają za halą. Szkolenie młodzieży jedno z najlepszych w kraju, a młodzi w innych klubach leją swój klub

Jedyne rozsądne wyjście to zajechać autokarem na stację Orlenu, kupić wódę i zapierniczyć pałę

Mniej więcej w takie treści od kilku tygodni wystrojony jest facebookowy profil Asseco Resovii Rzeszów. Oczywiście są też tacy, którzy zachowują spokój, tonują nastroje i wysyłają słowa otuchy, ale generalnie rządzą pretensje, oskarżenia i szydera. Na przykład, że Resovia to niby nie sekcja plażowa, ale jednak „gra piach”. Padały nawet pomysły, żeby drużynę (która dostała dziką kartę) wycofać z organizowanych w Polsce Klubowych Mistrzostw Świata, bo skoro zespół przegrywa z Zawierciem i Katowicami, to co go czeka w starciach z takimi gigantami światowej siatkówki jak włoskie Trentino, czy brazylijska Sada Cruzeiro.

Jeden z bardziej kreatywnych fanów (może Banksy?) przygotował też grafikę przedstawiającą dwóch Spidermanów. Zwolniony właśnie z Resovii trener Andrzej Kowal jest na niej w doborowym towarzystwie.

44998328_903844289809305_8641996828352446464_o

Kowal to dla Rzeszowa trener-symbol. Dał klubowi trzy tytuły mistrza Polski (2012, 2013, 2015) oraz finał Ligi Mistrzów w 2015 r., w którym Resovia przegrana z wielkim Zenitem Kazań. Był nawet wymieniany w gronie kandydatów na trenera reprezentacji. Szkoleniowiec, który prowadził drużynę z Podkarpacia w latach 2011-2017 i po krótkiej przerwie wrócił ratować ją w połowie ubiegłego sezonu, został w tym tygodniu wymieniony na Rumuna Gheorghe Cretu, obecnie trenera reprezentacji Estonii. Kibice są podzieleni: jedni uważają, że już najwyższy czas, drudzy, że można było przetrzymać kryzys, jeszcze inni, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

Dariusz Łuka, wiceprezes Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej „Resovia”: – Nie reprezentuję wszystkich kibiców, dlatego powiem za siebie. W moim odczuciu źle się stało, że trener Kowal w ogóle podjął rękawicę, którą klub rzucił mu rok temu. Niepotrzebnie wchodził na miejsce Roberto Serniottiego, bo przez splot negatywnych zdarzeń i zły początek tego sezonu, szkoleniowiec z wielkimi zasługami odchodzi w takim stylu. No nie tak to wszystko powinno wyglądać. Panu Andrzejowi Kowalowi należy się ukłon i szacunek, bo jest to największy trener, który od nas odchodzi.

Odchodzi zaliczając z klubem najgorszy start sezonu, od kiedy klub po wielu latach banicji wrócił w 2004 r. do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zaliczana do grona kandydatów do medali Resovia przegrała na starcie wszystkie cztery mecze kolejno z Wartą Zawiercie, ONICO Warszawa, GKS Katowice i Stocznią Szczecin. Ostatnie miejsce w tabeli, jeden punkt, ledwie trzy wygrane sety.

Władze klubu odcięły się od mediów już po trzecim przegranym meczu. Prezes uznał, że nie będzie rozmawiał, podejrzewam, że chciał ochłonąć. Nawet ostatnie oświadczenie było bardzo lapidarne – dodaje Łuka. – To ciężki okres, frustracja wśród kibiców na Podpromiu jest duża. Ale jesteśmy pełni optymizmu, bo przychodzi nowy trener, a z formą gorzej już przecież być nie może.

22.10.2018 RZESZOW SIATKOWKA PLUSLIGA 2018/2019 MEN VOLLEYBALL POLAND POLISH PLUS LIGA LEAGUE SEASON 2018/2019 MECZ ASSECO RESOVIA RZESZOW - GKS KATOWICE N/Z KIBIC NAPIS KOSZULKA ANDRZEJ KOWAL CZLOWIEK BEZ HONORU NIE DLA KOWALA FOT MACIEJ GOCLON / FOTONEWS / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

***

Tak wygląda dziś obraz klubu, który jeszcze niedawno trząsł PlusLigą. Klubu, do którego wielu graczy przyszłoby na kolanach, bo Rzeszów przez lata był nie tylko gwarancją wysokiego poziomu sportowego, ale też finansowego.

Potęga została zbudowana dzięki Asseco, czołowemu polskiemu producentowi oprogramowania, który finansuje klub od 2006 r. Informacje o wysokości swoich budżetów kluby PlusLigi zostawiają zwykle dla siebie, ale całkiem prawdopodobne jest, że to właśnie Resovia dysponuje najgłębszą kieszenią. Według nieoficjalnych danych podawanych przez Polsat Sport, a więc kanał należący do firmy będącej w dużej mierze żywicielem PlusLigi, klub z Podkarpacia może mieć rocznie do dyspozycji nawet od 14 do 16 mln złotych. Dalej mamy Skrę Bełchatów (10-12 mln), ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (10-11) i Jastrzębski Węgiel (9-10 mln). Nie dziwi więc, że według tych samych nieoficjalnych danych, w gronie najlepiej opłacanych graczy ligi figuruje m.in. Mateusz Mika, który właśnie po kilku latach wrócił do Rzeszowa.

Co ciekawe, Asseco Resovia jest w finansowym topie nie tylko PlusLigi, ale w ogóle klubów i związków sportowych w Polsce. Takie wnioski płyną przynajmniej z raportu „Rynek sponsoringu 2018” przygotowanego przez firmę Sponsoring Insight. W TOP10 największych organizacji pod względem przychodów ze sprzedaży praw sponsoringowych, Rzeszów znalazł się nie tylko obok wspomnianej już Skry, ale także Legii Warszawa, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Ekstraklasy, PZPN-u, PKOL-u, PZPS-u oraz PZN-u (w zestawieniu brano pod uwagę łączny wolumen zawartych kontraktów sponsorskich).

Bo portfolio jest imponujące. Klub wspierany jest obecnie przez ponad trzydzieści podmiotów (firmy plus samorządy), a oprócz Asseco są to również chociażby STS, czy Leżajsk. Klub jest sportowym pępkiem Podkarpacia, gdzie zwyczajnie modne jest wykładanie kasy na Resovię. Nic więc dziwnego, że przez lata Rzeszów stać było na ściąganie takich stranieri, jak Marko Ivović, György Grozer, czy Jochen Schöps oraz najlepszych krajanów, takich jak Bartosz Kurek, Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, czy Marcin Możdżonek.

Klub był na fali jeszcze do 2016 r., kiedy zdobył wicemistrzostwo. Później było już tylko gorzej. W sezonie 2016/2017 drużyna zajęła rozczarowujące czwarte miejsce, a w ostatniej kampanii jeszcze niższe – szóste. Zaliczając przy okazji bardzo słaby sezon zasadniczy naznaczony aż jedenastoma porażkami.

Adam Góral, właściciel sponsora generalnego, jest zafiksowany na punkcie siatkówki, w przeszłości zdarzało mu się nawet odwiedzać zawodników w szatni, żeby ich zmotywować. O dokładnych przyczynach tamtych i aktualnych niepowodzeń piszemy w dalszej części tekstu, ale wymowne były słowa, które prezes firmy Asseco Poland powiedział przed rokiem w „Przeglądzie Sportowym”: – Miniony sezon był najgorszym z tych ostatnich sześciu lat. Proszę też zwrócić uwagę, że nie ceniliśmy wielu zwycięstw. Przenieśliśmy taką presję na zawodników, że odbierała ona satysfakcję z tego zwycięstwa ze słabszym i sprowadzała rozgrywki do kilku spotkań. To było bardzo niedobre. Nie wiemy, na ile ta przez nas i przez kibiców przeniesiona presja zadziałała negatywnie, a to są tylko ludzie.

Ten komentarz dobrze oddaje, jak wymagające jest rzeszowskie środowisko. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze, z wielkiej tradycji, bo miasto w siatkówce rozkochane jest przynajmniej od lat 70., kiedy Resovia zdobyła aż cztery tytuły mistrzowskie i dawała reprezentacji wielu znakomitych graczy. Po drugie, w regionie nie ma w zasadzie innego klubu sportowego, który mógłby rywalizować z siatkarzami o kibica. 3 tys. karnetów co sezon sprzedaje się na pniu, a w hali zwykle zasiada komplet, czyli 4300 osób. Jak mówią w siedzibie klubu, na trybunach jest więc 4300 ekspertów, bo siatkówka to najważniejszy sport w regionie. A ekspert wymaga.

***

Po dokonaniu roszady na stanowisku trenera, władze klubu przerwały też ciszę medialną. O klubowe zamieszanie zapytaliśmy więc u źródła – prezesa Bartosza Górskiego.

To dla pana najtrudniejszy moment, od kiedy został pan prezesem klubu?
Tak, bo nie przypominam sobie sytuacji, żeby drużyna była na ostatnim miejscu w tabeli. Przed zespołem zawsze były stawiane wysokie cele i historia ostatnich dziesięciu lat pokazuje, że były one często realizowane. Są sukcesy, ale są też smutne chwile związane z porażkami i ten najtrudniejszy okres teraz przyszedł. Nikt z nas nie spodziewał się, że budując taki zespół, będziemy mieć tak ciężki początek rozgrywek. Trener Andrzej Kowal (na zdjęciu – red.) mówił przed sezonem, że to jego autorski projekt. Dostał zawodników takich, jakich chciał i otwarcie przyznawał, że to drużyna zdolna walczyć o medal mistrzostw Polski. Niestety, pierwsze spotkania pokazały, że nie gramy na miarę swojego potencjału. Po trzecim meczu, z Katowicami, usiadłem z trenerem i on bardzo odpowiedzialnie przyznał, że być może drużyna potrzebuje jakiegoś impulsu. Powiedział, że zrozumie ewentualne działania klubu zmierzające do znalezienia nowego trenera. I od tamtego momentu rozpocząłem poszukiwania.

22.10.2018 RZESZOW SIATKOWKA PLUSLIGA 2018/2019 MEN VOLLEYBALL POLAND POLISH PLUS LIGA LEAGUE SEASON 2018/2019 MECZ ASSECO RESOVIA RZESZOW - GKS KATOWICE N/Z ANDRZEJ KOWAL - I TRENER ( HEAD COACH ) RAFAEL REDWITZ FOT MACIEJ GOCLON / FOTONEWS / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Jak długa była lista?
Braliśmy pod uwagę kilkunastu trenerów. Zdecydowanie byli to szkoleniowcy zagraniczni, polskie nazwiska były tylko dwa. Wybór padł na Gheorghe Cretu. To świetny fachowiec, który doskonale zna naszą ligę i nie musi się jej uczyć. Umowę podpisaliśmy do końca sezonu. Spodobało mi się, że nie żądał od razu dwuletniego kontraktu, tylko uznał, że jeśli jego praca przyniesie spodziewane efekty, to przedłużymy umowę.

Czym pana przekonał?
Zadecydowała bezpośrednia rozmowa, w której trener zapewnił, jak bardzo wierzy w tę drużynę, w jej możliwości. Bo proszę pamiętać, że gdybyśmy oceniali zawodników indywidualnie, to są to mistrzowie świata, mistrzowie Europy, ludzie reprezentujący naprawdę bardzo wysoki poziom. Znalezienie tożsamości tej drużyny, a także zmiana trybu gry, będą więc podstawowymi zadaniami trenera, bo dotychczasowy system po prostu się nie sprawdził. Mam nadzieję, że szybko coś się zmieni, bo jesteśmy już głęboko pod wodą i musimy w końcu zacząć wydostawać się na powierzchnię. Chcemy zacząć odbudowywać zaufanie do naszego klubu już od sobotniego meczu z Będzinem.

Zdarzyło się panu wkroczyć do szatni po ostatnich porażkach?
Wkraczam tam wyłącznie, żeby fizjoterapeuta mnie trochę ponastawiał…. A mówiąc poważnie, staram się tam nie zaglądać, to enklawa zawodników. To miejsce, gdzie siatkarze mają budować ducha drużyny i nie jest rolą prezesa wyważanie drzwi i wbieganie z pretensjami. W Rzeszowie staramy się szukać przyczyn problemów w spokojnej rozmowie, analizie. Chociaż oczywiście rozmawiałem indywidualnie z każdym z zawodników. Starałem się znaleźć przyczynę, dlaczego tak gramy. I zdaniem chłopaków, w szatni nie było żadnych tarć, grupek. Natomiast ta tożsamość gdzieś kruszyła się w momencie wyjścia na boisko i samego grania. I nie było powszechnego przekonania, że jedynym problemem był sposób prowadzenia drużyny przez Andrzeja Kowala. Było kilka innych, powtarzających się czynników, które się na to złożyły. Mam nadzieję, że każdy z graczy też uderzy się w pierś, bo część winy spoczywa oczywiście również na nich.

Często można spotkać się z opinią, że niektórzy zawodnicy po prostu nie wytrzymują dużego ciśnienia, jakie towarzyszy grze w Rzeszowie.
Każdy z nich powinien zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, którą bierze podpisując kontrakt w takim klubie jak Asseco Resovia. Przez lata wydawało się, że ta koszulka wielu zawodnikom mocniej ciąży niż w innych środowiskach i to prawda, bo presja jest tutaj ogromna, wiadomo jakie są oczekiwania. Chociaż absolutnie nie podejrzewam żadnego z nich o brak sportowych ambicji. Oni sami przyznają, że jednym z czynników podpisania z nami kontraktu, była chęć wygrania tytułu. I wierzę, że jesteśmy w stanie wspólnie to osiągnąć.

***

Trudno jednak tłumaczyć fatalny początek sezonu wyłącznie dużym ciśnieniem ze strony trybun i sponsorów. Tak samo niesprawiedliwe byłoby również obwinianie za całe zło wyłącznie Andrzej Kowala, nawet jeśli ten w ostatnim czasie ewidentnie się pogubił. Problemy Resovii nie zaczęły się bowiem wraz z początkiem sezonu. Ropień, który właśnie pękł, rósł co najmniej od dwóch lat.

Andrzej Grzyb, menadżer siatkarski mieszkający na co dzień w Rzeszowie, przypomina, że budowa drużyny polega na określonej strukturze. I wylicza na palcach kolejno: budżet, cel, dyrektor sportowy, trener, dobór sztabu, konstrukcja drużyny, budowa zespołu, organizacja. – W Resovii bardzo dobrze funkcjonuje budżet i organizacja klubu. Cel jest mierzony budżetem. Niestety, pozostałe elementy struktury zupełnie się pomieszały – mówi Weszło.

Przede wszystkim, rok po roku powtarza się sytuacja wymiany dużej liczby zawodników. Kolejny raz drzwi budynku klubowego wręcz się nie zamykają. Przed tym sezonem Rzeszów opuściło aż siedmiu graczy: Jochen Schöps, Lukáš Ticháček, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Paweł Rusek i Elviss Krastins. W ich miejsce sprowadzono ósemkę: Rafał Buszek, Mateusz Mika, Rafael Redwitz (powroty), Damian Schulz, Nicolas Szerszeń, Luke Perry, David Smith i Kawika Shoji (dwaj ostatni, Amerykanie, to brązowi medaliści tegorocznych MŚ). Na papierze maluje się nam bardzo mocna paka, która po prostu ma obowiązek bicia się o ligową czwórkę, ale… papier przyjmie wszystko.

22.10.2018 RZESZOW SIATKOWKA PLUSLIGA 2018/2019 MEN VOLLEYBALL POLAND POLISH PLUS LIGA LEAGUE SEASON 2018/2019 MECZ ASSECO RESOVIA RZESZOW - GKS KATOWICE N/Z MATEUSZ MASLOWSKI DAMIAN SCHULZ MARCIN MOZDZONEK SMUTEK PORAZKA PRZEGRANA EMOCJE FOT MACIEJ GOCLON / FOTONEWS / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Obecna Resovia nie ma kręgosłupa, drużyna każdy z czterech dotychczasowych meczów rozpoczynała innym składem (jedynymi, którzy za każdym razem znaleźli się w „podstawie” byli jedynie Możdżonek i Mika). Nie ma na kim oprzeć gry, czego dowodem jest przykry fakt, że na cztery mecze tylko jeden zawodnik raz przekroczył granicę 20 pkt. Na starcie sezonu drużyna sprawia wrażenie, jakby się nie znała.

W klubie, który zatrudnia wielu reprezentantów różnych krajów, jasne jest, że spotkają się oni tuż przed ligą i na dużym zmęczeniu. A nie ma możliwości zgrania się w ciągu kilku dni – mówi rzeszowianin Andrzej Grzyb upierając się, że powodem zamieszania jest m.in. brak dyrektora sportowego. Człowieka, który ma wieloletni plan na prowadzenie zespołu, wybiera zawodników, sztab, a po sezonie dokonuje korekt w drużynie. – Dyrektor sportowy powinien w swoim wieloletnim planie dbać o utrzymanie konstrukcji drużyny. Wtedy, nawet jeśli zawodnicy zjadą dwa tygodnie przed ligą, to już znają się z poprzednich sezonów i ze zgraniem nie będzie problemu. Doskonałymi przykładami są tutaj Skra i ZAKSA – tak się buduje zespoły. A w Rzeszowie mamy galimatias.

Chociaż w tym miejscu należy podkreślić, że ten problem dotyczy większości klubów PlusLigi. Stanowisko dyrektora sportowego najczęściej nie jest u nas obsadzane.

Kolejną bolączką Resovii jest dobór sztabu. Za dużo przyjaźni, tradycji, za mało żelaznej konsekwencji. Mecz z GKS Katowice był przykładem braku dobrego przygotowania fizycznego. Akurat tak się stało, że w tym meczu „wypunktował” ich zresztą w tym elemencie były trener Resovii Andrzej Zahorski. Do tego fatalna analiza gry: aż prosi się, żeby powiedzieć: Mieszko Gogol wróć – dodaje Grzyb. – Wydaje się też, że kolejnym błędem była kalkulacja liczby obcokrajowców. M.in zablokowano pozycję rozgrywającego, mając w zanadrzu polskich wychowanków, wcale nie gorszych sportowo. Zatrzymano też nie wiedzieć po co aż pięciu środkowych i wprowadzono grę na dwóch libero, co nie daje szans żadnemu z nich zgrać się z drużyną. To przykłady braku konstrukcji zespołu.

No i charakter. Gołym okiem widać, że w Asseco Resovii nie ma dzisiaj za wielu zawodników, którzy krzykną i pociągną innych za sobą. Kto wie, czy odpowiedzą na pytanie, dlaczego drużyna jest tak ugrzeczniona, nie jest tweet, jaki po pierwszej kolejce sezonu opublikował na swoim koncie prezes Bartosz Górski. Była to strona z napisanej przez niego książki, a na niej zdanie, które miało też odnosić się do aktualnych wydarzeń: „Chłopaki czują się wystarczająco podle po porażkach, zwłaszcza tych bolesnych, a krzyki w szatni (przynajmniej w Rzeszowie) nie pomagają”.

***

Co teraz?

Gheorghe Cretu, który w przeszłości prowadził w Polsce Indykpol AZS Olsztyn i Cuprum Lubin, a za granicą m.in. rosyjski Biełgorod, ma na pewno dużo do sprzątania. Kibice w Rzeszowie mówią o nim z nadzieją (bo przecież „gorzej już być nie może”), ale też nie oczekują, że w kilka tygodni dokona cudu. Dlatego wśród kibiców i działaczy słychać przede wszystkim, że w tym depresyjnym czasie liczy się tylko najbliższy, sobotni mecz z Będzinem.

Dariusz Łuka, wiceprezes stowarzyszenia kibiców „Resovia” wierzy jednak, że choróbsko minie: – Od kilku sezonów mamy huśtawkę formy, ale pamiętam czasy, kiedy w 2004 r. wracaliśmy do ligi. Też borykaliśmy się z problemami, też przegrywaliśmy z potencjalnie słabszymi przeciwnikami. Ale minęło kilka lat i proszę, byliśmy trzykrotnie mistrzami Polski.

RAFAŁ BIEŃKOWSKI

Fot. newspix.pl

Rafal Bienkowski

Opublikowane 02.11.2018 10:39 przez

Rafal Bienkowski

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

GP Baku czyli szaleństwo. Verstappen i Hamilton bez punktów!

We współczesnej F1 często wieje nudą. Zdarzają się wyścigi, gdy właściwie nic się nie dzieje. Dzisiejsze Grand Prix Baku też długimi momentami tak właśnie wyglądało. A potem zaczęło się istne szaleństwo. Najpierw z wyścigu wyleciał lider klasyfikacji generalnej, Max Verstappen, a potem również Lewis Hamilton. To oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie wyścig […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

KSW 61: Pudzian wygrywa walkę, a Juras sympatię kibiców

Powiedzmy sobie szczerze – walka wieczoru przede wszystkim miała być dobrym show. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski razem mają 84 lata, więc ciężko się po nich spodziewać tych kocich ruchów. Kiedyś byłby to pewnie freak fight,  ale odnosimy wrażenie, że dziś to miano zarezerwowane jest dla pojedynków youtuberów z gwiazdami Instagrama. Chociaż czekajcie, przecież sam […]
06.06.2021
Inne sporty
31.05.2021

Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros!

Naomi Osaka, wiceliderka światowego rankingu, zdecydowała o wycofaniu się z wielkoszlemowego Roland Garros po I rundzie. Powodem nie jest jednak kontuzja, a jej zdrowie psychiczne. Wcześniej zdecydowała się nie udzielać konferencji prasowych, a dziś w oficjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje z udziału w kolejnych rundach, bowiem “najlepszą rzeczą dla turnieju, innych graczy i mojego dobrego […]
31.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
02.11.2020

Kolejne nieco wybrakowane derby Łodzi

Nie ma Łódź szczęścia do meczów derbowych w ostatnich tygodniach. Te piłkarskie, pomiędzy Widzewem a ŁKS-em, odbyły się w cieniu koronawirusowych obostrzeń – bez kibiców gości i z mocno ograniczoną liczbą gospodarzy. Teraz nadszedł czas na siatkarskie, podczas których ŁKS zmierzy się z Budowlanymi i niestety – tu również na pierwszy plan wysuwa się pandemia.  […]
02.11.2020
Inne sporty
21.06.2020

Nie godzą się na przeciętność. Transfery w Resovii

Od lat dysponują czołową kadrą w PlusLidze. Opartą zarówno na reprezentantach Polski, jak i solidnym zaciągu zza granicy. W ubiegłym sezonie jakościowe nazwiska na kontraktach absolutnie nie przełożyły się jednak na jakość na parkiecie. Asseco Resovia Rzeszów ma za sobą absolutnie koszmarne rozgrywki. Jej ostatnie ruchy transferowe sygnalizują jasno, że władze klubu zamierzają jak najszybciej […]
21.06.2020
Inne sporty
22.05.2020

W siatkarskiej Gieksie zamieszanie trwa. Koniec? Nie widać

Sezon PlusLigi oficjalnie zakończono 25 marca. Ostatnia kolejka odbyła się za to nieco ponad dwa tygodnie wcześniej. Od tamtego czasu kluby skupiły się głównie na ogarnięciu swojej sytuacji w obliczu pandemii koronawirusa. GKS Katowice też. Tyle że na Śląsku uznano najwidoczniej, że skoro sezon zakończył się przedwcześnie, wypadałoby zagwarantować wszystkim inny rodzaj rozrywki. Na przykład […]
22.05.2020
Weszło
13.05.2020

Syn prezesa, libero Skry, właściciel restauracji. Rozmawiamy z Kacprem Piechockim

Dlaczego uważa, że jest gorszym libero niż Wojtaszek i Zatorski? Jak wygląda życie w związku z siatkarką? W którym mieście musiał uciekać do taksówki przed wściekłymi kibicami? O co ma pretensje do sędziów z PlusLigi? Czemu kibice Skry nie akceptują go w 100%? Czego zabrakło, by zrobić karierę w GKS-ie Bełchatów? Jak doszło do tego, […]
13.05.2020
Weszło
03.05.2020

Żewłakow to klasa, ale gdy grałem przeciwko Murkowi, z emocji trzęsły mi się ręce

Dlaczego mundial we Francji obejrzał od deski do deski? Kto z siatkarskiego środowiska mógłby powalczyć o czołowe lokaty w naszym rankingu najbarwniejszych postaci w polskiej piłce? Jak się czuje młody zawodnik, który zablokował Dawida Murka, a jak wtedy, gdy głęboko w oczy zaglądają mu Janusz Wójcik i Piotr Gabrych? Dlaczego nigdy nie odegrał większej roli […]
03.05.2020
Inne sporty
31.05.2019

Ile Wagnera jest w Heynenie?

Jeszcze rok temu taki tekst byłby herezją, a jedyne co można byłoby poradzić autorowi, to żeby wziął dobry rozbieg i dla otrzeźwienia uderzył głową w słupek od siatki. Ale po mistrzostwie świata porównanie Vitala Heynena do Huberta Jerzego Wagnera już nie jest takie nieuprawnione. Tym bardziej, że patrząc na styl prowadzenia drużyny przez szalonego Belga, […]
31.05.2019
Inne sporty
23.05.2019

Ahoj kapitanie Grbić

Gdyby porównać pozycję rozgrywającego do pracy reżysera, byłby bardziej Francisem Fordem Coppolą niż Jamesem Cameronem. Nigdy nie rozrzucał piłek opakowanych efektami specjalnymi, bardziej stawiał na skromne środki wizualne, ale to i tak nie przeszkodziło mu być do bólu skutecznym i zapracować sobie na miano siatkarza absolutnie wybitnego. Nikola Grbić, który został właśnie trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, […]
23.05.2019
Inne sporty
20.05.2019

Polski trener dał Fenerbahce pierwszy od siedmiu lat mistrzowski tytuł

Polscy trenerzy siatkarscy pracujący za granicą to dziś rzadkość, a ci odnoszący tam sukcesy to już w ogóle gatunek na wymarciu. Mariusz Sordyl, który ma za sobą trip po Rumunii i Katarze, zaliczył teraz jednak wejście smoka do ligi tureckiej – na dzień dobry zdobył z Fenerbahce Stambuł mistrzostwo, puchar kraju i wprowadził drużynę do […]
20.05.2019
Inne sporty
01.05.2019

Od Legii do ONICO, czyli siatkarska odbudowa Warszawy

23 lata czekała Warszawa na drużynę, która zgarnie medal mistrzostw Polski. Chociaż w tym czasie nasza siatkówka zdążyła przenieść się z ciasnych salek do nowoczesnych obiektów, a reprezentacja wygrała wiele medali, to jednak stolica długo było nieco z boku tego szaleństwa. Ale to już chyba przeszłość, bo ONICO Warszawa zrobiło to, co przez lata nie […]
01.05.2019
Inne sporty
02.04.2019

Siatkarska Kuba, czyli wyCASTROwany gigant

Osmany Juantorena, Joandry Leal, Robertlandy Simon – już w środę zobaczymy ich w Łodzi podczas półfinału Ligi Mistrzów, w którym Skra Bełchatów powalczy z Cucine Lube. Co łączy tych trzech gości oprócz gry w jednym klubie? Każdy z nich urodził się na Kubie, ale jednocześnie żaden z nich nie gra w reprezentacji swojego kraju. A […]
02.04.2019
Inne sporty
17.03.2019

Dreszczowiec pod siatką

– Pamiętam ceremonię wręczania medali. Na telebimie powtórzono akurat decydującą akcję, w której Michał Winiarski obijał ręce lewoskrzydłowego i publiczność zareagowała na to głośnymi gwizdami. Niektórzy rosyjscy zawodnicy myśleli, że to do nich, ale to było absolutnie pod adresem sędziów – wspomina Daniel Pliński pytany o finał Ligi Mistrzów z 2012 r., w którym Skra […]
17.03.2019
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021