post Avatar

Opublikowane 12.10.2018 19:24 przez

redakcja

– Przygotowując się do rozmowy wypisałem sobie pięć stron kłamstw, które są w tych wywiadach. Praktycznie można tu przy każdym zdaniu się do czegoś przyczepić i powiedzieć, że coś jest nieprawdą, manipulacją czy żartem – mówił na antenie Weszło FM Szymon Jadczak, komentując wywiady Marzeny Sarapaty i Damiana Dukata. Jeśli ktoś przegapił rozmowę w radiu, a woli przeczytać, zamiast posłuchać (KLIK) – zapraszamy.

Nie było ci przykro jak zobaczyłeś, że komuś się wreszcie udało dotrzeć do Damiana Dukata i Marzeny Sarapaty, a ty tak długo się starałeś i nie byli skorzy do konwersacji?

Nie! Ja się bardzo cieszę, że udało się komuś porozmawiać z tymi osobami. Sebastian Staszewski zrobił dobrą robotę. Myślę, że jeśli kogoś nie przekonał mój reportaż, to chyba te rozmowy przekonały, że Wisła Kraków mogłaby mieć lepszy zarząd.

Jakie było twoje pierwsze wrażenie po tym, jak przeczytałeś wywiad z panią prezes?

Muszę przyznać, że się strasznie śmiałem. Rozbawiła mnie rzecz, która jest nieoczywista dla czytelników tych wywiadów. Jest tam taki niuansik. W pierwszym z tych wywiadów pani prezes mówi, że „nie było jej w kraju, jak oglądała materiał i oglądała go w miejscu, w jakim była znaczna różnica czasu”. Pani prezes była w trakcie emisji reportażu w podróży poślubnej w Afryce. Tam nie ma znacznej różnicy czasu. Więc albo pani prezes była słaba z geografii, albo robi z nas wszystkich idiotów.

No bo może nie wie, gdzie była, po prostu było ciepło. Może to było Miami?

Nie no, takie rzeczy sprawdziłem kilka razy, widziałem też zdjęcia i to była Afryka.

Po lekturze wywiadu mam wrażenie, że pani prezes wielu rzeczy nie wie, dlatego może też po prostu nie wiedziała, gdzie jest na wakacjach i faktycznie była tam jakaś różnica czasowa.

No była. Godziny. Chyba, że to jest znaczna różnica czasowa. To są takie szczegóły, które pokazują, z kim mamy do czynienia. Przygotowując się do rozmowy wypisałem sobie pięć stron kłamstw, które są w tych wywiadach. Praktycznie można tu przy każdym zdaniu się do czegoś przyczepić i powiedzieć, że coś jest nieprawdą, manipulacją czy żartem.

Przypomnijmy – pani prezes Marzena Sarapata rozmawiała z Bartłomiejem Stańdo na stronie laczynaspasja.pl, ale także właśnie z Sebastianem Staszewskim na sport.pl. Tutaj na przykład fragment:

„- Ma pani numer telefonu do „Miśka”?

– Nie mam.

– Nie ma pani?

– No nie, nigdy nie miałam.

– To jak się pani z nim kontaktowała w 2014 roku, przez pośredników?

– A widzi pan, wtedy mogłam mieć, dobra uwaga.

– I skasowała pani?

– No chyba tak, zaraz sprawdzę. (pani prezes przegląda telefon)

– No nie mam nic.

– Może pod „M” jak „Misiek”? – Sprawdziłam i nie mam. Może wtedy miałam, ale przecież ludzie zmieniają numery.” No powiem wam, że jak czytam ten wywiad, to myślę sobie, że nie pomagają sobie specjalnie władze klubu – pani prezes i były pan prezes.”

Z kolei Patrycja Trojecka wrzuciła fragment wywiadu z Dukatem:

„- Prowadziłem siłownię, więc siłą rzeczy spotykałem tam masę ludzi. Poza tym ich naprawdę da się polubić. Nie jest tak, że to ludzie od rana do nocy źli. Czasem wychodziłem z nimi na imprezy, czasem tylko dla zasady.

– Dla jakiej zasady?

– Bo wypadało.”

No więc widzisz, nie są to ludzie od rana do nocy źli.

No wiesz co, to jest charakterystyczna rzecz. Oni się odnoszą w tych wywiadach do tego, co jest dla nich wygodne. Pan Damian mówi, że „no, on we Franticu siedział z tymi ludźmi”. Ale przecież ja pokazałem zdjęcia, jak na przykład był w Szwecji, na takim słynnym wyjeździe, gdzie Wisła wspierała Śląsk Wrocław, kiedy jeszcze miała z nim zgodę. I wtedy „Pan Misiek”, jak go pani Marzena nazywa, razem z innymi kibolami został przez policję szwedzką zatrzymany po tym, jak wywołali zadymy. I wtedy pan Damian też tam jakoś dziwnym trafem był. Z tym wyjazdem wiąże się taka śmieszna rzecz, że jak pani Marzena próbowała w sądzie udowodnić, że Gazeta Wyborcza utrudnia resocjalizację Miśka, „Pana Miśka”, a sędzia zapytał: „Gdzie jest „Pan Misiek”, dlaczego nie przychodzi na własne rozprawy”. Pani Marzena zaczęła się tam jakoś głupio tłumaczyć, że „a, szedł ulicą i został zatrzymany”. Wtedy został przez szwedzką policję zatrzymany i zglebowany właśnie w tej zadymie.

Ale jedźmy może po kolei z tym wszystkim.

Jak masz to wypisane, to właśnie.

Ważnym wątkiem jest ta siłownia. Siłownia prowadzona przez „Pana Miśka”… Pani Marzena na konferencji w styczniu, teraz w wywiadach, wszędzie podkreśla, że „no ale przecież jak do kogoś nie było zastrzeżeń, to dlaczego nie mieliśmy podpisywać tej umowy”. No więc sekwencja zdarzeń jest taka: umowę podpisano w 2013 roku. W listopadzie. W październiku, czyli miesiąc przed podpisaniem umowy, przeciwko „Panu Miśkowi” i panu Zielakowi i jeszcze jednemu panu wysłano akt oskarżenia, który 8 października 2013 trafił do sądu w Krakowie. Potem zresztą „Pan Misiek” został skazany w tej sprawie. No i w „nagrodę” za ten akt oskarżenia miesiąc później władze TS-u podpisują z „Panem Miśkiem” umowę na siłownię. Skandaliczną umowę, bo na 16 lat za jakieś śmieszne pieniądze. Potem okazuje się, że nie można tak długiej umowy podpisać, więc aneksują tę umowę w marcu bodajże 2014 roku. Ona jest dalej skandaliczna, bo za jakieś śmieszne stawki, no i z opcją do 2019 z automatycznym przedłużeniem do 2025 roku. No i teraz pani Marzena mówi w wywiadzie, że oni stwierdzili, że umowa narusza ich statut, że jest bezprawna i że będą się starali o jej zerwanie i nieprzedłużanie jej do 2025 roku. No to teraz zgadnijcie, co się stało z tą osobą odpowiedzialną za podpisanie skrajnie niekorzystnej umowy z „Miśkiem”, który miał wtedy akt oskarżenia. Umowy, co do której nawet pani Marzena dziś przyznaje, że jest niezgodna ze statutem. Jak myślicie, co się z nią stało?

Jest na wakacjach?

(śmiech) Nie, ta osoba za czasów pani Marzeny trafiła do Rady Nadzorczej Wisła Kraków SA, nazywa się Ludwig Miętta-Mikołajewicz. Ja ciągle słyszę, że on jest żywą legendą. Według mnie on jest jedną z osób, które najbardziej w ostatnich latach zaszkodziły Wiśle Kraków. No ale jeśli osoba podpisująca takie umowy, według samej pani Marzeny niekorzystne, trafia do Rady Nadzorczej Wisły Kraków, no to ja nie mam więcej pytań. Teraz druga rzecz. Ta siłownia niby jest podpisana, Wisła nie może z tym nic zrobić i wszyscy płaczą: co tu zrobić? W tym wywiadzie pani Marzena powiedziała, że jakiś tajemniczy pełnomocnik się zgłosił i ona z nim negocjuje i są przekonani, że rozwiążą tę umowę. No to ja mam teraz radę dla pani Marzeny. Jest taka strona CEIDG, można tam wejść, wpisać sobie dane Pawła M., żeby było prościej, wpisać ulicę Reymonta jako miejsce prowadzenia działalności i wtedy wyskoczy strona z tą właśnie działalnością, na którą jest zarejestrowana siłownia „Pana Miśka”. Tam sobie można wejść i znaleźć rubrykę: pełnomocnik. I jest w tej rubryce wpisana Agnieszka Kawalec. Więc jeśli pani Marzena nie może znaleźć pełnomocnika „Pana Miśka”, to rada jest taka: wychodzimy z gabinetu, obracamy się w prawo, robimy cztery kroki, obracamy się znowu w prawo, pukamy, otwieramy drzwi z napisem „księgowość” i tam jest pani Agnieszka Kawalec, która jest pełnomocnikiem „Pana Miśka” i mogą sobie negocjować zerwanie, nieprzedłużanie umowy, cokolwiek, z pełnomocnikiem „Pana Miśka”. Przy okazji pani Marzena może spytać, jak to się stało, że pani Agnieszka jest też pełnomocniczką firmy Grzegorza Z. pseudonim „Zielak”, który z kolei w budynkach Wisły przetrzymywał nielegalne papierosy. I pani Agnieszka Kawalec, pracowniczka Wisły, jest pełnomocniczką firmy, która naraża na takie sytuacje Wisłę. Chciałbym, żeby kibice sami odpowiedzieli sobie, czy ktoś z nich nie robi idiotów.

Jedźmy dalej. Pani Marzena i pan Damian D. mówią takie rzeczy na przykład, że prawnik tych ludzi, którzy zostali skazani polecił im podpisać to pismo. I oni podpisali to pismo mimo że nie wiedzieli, kto to jest. Wiem, że mieli nieprzyjemną rozmowę z tym prawnikiem, bo ten prawnik – zresztą to wynika z akt – wcale nie prosił pana Damiana i panią Marzenę o napisanie pisma, tylko oni sami jej napisali. I wiem, że już na ten temat była nieprzyjemna rozmowa.

Dalej. Pani Marzena mówi, że była szantażowana. Wow. Mowa jest o anonimie, który przyszedł do klubu. Tam jest właśnie zdjęcie pana Damiana z rekinem na klacie i jest też mowa o innych rzeczach. Pani Marzena w wywiadzie sugeruje, że ja mam z tym anonimem coś wspólnego, bo zarzuty z anonimu pokrywają się z tym, co jest w Superwizjerze. Nie. Nie ma nic wspólnego mój materiał z anonimem, ponieważ rzeczy z anonimu nie znalazły się w moim materiale, bo nie znalazłem na to potwierdzenia. A w anonimie jest mowa o tym, że pani Marzena i pan Damian wyprowadzają poprzez spółki zarejestrowane na ich partnerów – na męża pani Marzeny i partnerkę pana Damiana – pieniądze ze spółki. Mam pytanie do kibiców: dlaczego nie pytacie pani Marzeny i pana Damiana o takie rzeczy, tylko pytacie, co Jadczak odpowie na zarzuty pana Sarary.

To jest kolejna rzecz. Przez miesiąc Wisła myślała, co mądrego odpowiedzieć na mój materiał, no i w którymś momencie wymyślili, że wypowie się pan Sarara. Pan Sarara to jest trener boksu w tej właśnie sekcji Trenuj Sporty Walki. Pan Sarara zarzuca mi, że on mnie zaprosił na trening, wszystko pokazał, a ja zamazałem twarzy tych ludzi, którzy brali udział w treningu, że to byli biedni studenci, a ich matki teraz płaczą, bo teraz nie wiedzą, gdzie ci studenci chodzą. No więc sytuacja wygląda tak: pan Sarara na Facebooku czy na YouTube może powiedzieć wszystko. Ja dotarłem do dokumentów, które są pod rygorem prawnym w aktach tych wszystkich spraw. Z nich wynika, że sekcja jest własnością Pawła M., pseudonim „Misiek”. Że w tej sekcji trenerem był „Młody Macho” czyli jeden z bandytów, którego pokazano, jak bije na trybunach kibiców Wisły. Pan Sarara był trenerem „Miśka” i po godzinach szkolił „Miśka” i „Zielaka”. Na to, że szkolił „Zielaka”, to jest taki fajny filmik na YouTube, polecam kibicom Wisły, nie wystawia on najlepszego świadectwa panu Sararze, bo trenowany przez niego pan Grzegorz Z. pseudonim „Zielak” dostaje straszny oklep, nie zadaje bodaj ani jednego ciosu i to na turnieju właśnie w hali Wisły doznaje porażki. Pan Sarara nie powiedział też, co też jest w aktach, że trenował kiboli na jakichś obozach w Zakopanem. I teraz ja zostałem zaproszony na ten trening, żeby pokazać tych ludzi z twarzami i ze wszystkim. Musiałbym mieć od nich oczywiście zgody wizerunkowe, bo jak wiemy w tym kraju jest takie prawo, żeby kogoś pokazać, to ten ktoś musi się zgodzić. Więc musiałbym w siedzibie Sharksów, zapytać tych ludzi, którzy są na treningu, czy wobec tego, że robię materiał o Sharksach, bandytach, którzy właśnie tutaj mają swoją siedzibę, oni mogą mi podać swoje pełne dane osobowe i wystąpić pod imieniem i nazwiskiem. Dodam tylko, że pilnował nas taki jeden fajny „Shark”, pod budynkiem też stało paru fajnych „Sharksów”. Myślę, że o tym pan Sarara zapomniał powiedzieć, ale to według mnie trochę zmienia okoliczności całego zdarzenia.

Skoro jesteśmy przy tych Sharksach, to jest fragment wywiadu Sebastiana Staszewskiego z Damianem Dukatem:

„- Chyba mocno pan polubił „Sharksów” skoro rekina wytatuował pan sobie na piersi. 

– Mam wiele tatuaży, większość z symboliką wiślacką. Ten też, nie ukrywam tego. Ale dla mnie rekin to nie symbol jakiejś grupy przestępczej, ale kibiców tego klubu. Wcześniej miałem tatuaż z moją byłą dziewczyną. Rozstaliśmy się i chciałem go usunąć, ale nawet laserowo się nie dało. Strasznie bolało. Postanowiłem więc go przerobić na inny. Ktoś ze znajomych zaproponował mi rekina, pokazał projekt, który mi się spodobał. I zrobiliśmy to. 

– Wiedział pan czy zajmują się „Sharksi”? 

– Powiem szczerze: nie. 

– Mieszkał pan w Krakowie i pan nie wiedział? 

– Oczywiście, że słyszałem o różnych sytuacjach, ale nie dopytywałem kto gdzie był i co robił. 

– Prokuratura oskarża członków grupy o morderstwa, porwania, kradzieże, wyłudzenia. I pan nic nie wiedział? Myślał pan: kibice-sportowcy? Proszę ze mnie nie żartować. 

– Wychodzę z założenia, że im się mniej wie, tym lepiej się śpi. Poza tym w Krakowie panuje prawdziwa zmowa milczenia. Mówią o tym otwarcie oficerowie policji. Jak coś się stanie to nikt nie lata po ulicy i się tym nie chwali. Naprawdę nie miałem świadomości wielu spraw.”

Moim zdaniem należy mi się jakaś nagroda, że czytałem to wszystko i się nie zaśmiałem.

To jest niebywałe. Już jak ten wywiad się ukazał, napisało do mnie dwóch Sharksów: „zobacz, w końcu się znalazł ktoś od nas, kto nie wiedział czym się zajmowaliśmy i ten ktoś siedzi w zarządzie.” Bardzo ciekawe. W 2012 roku był taki mecz z Lechem Poznań, tam doszło do przerwania spotkania z powodu rzucania rac na trybuny. Była też taka sektorówka. Przeczytam fragment oświadczenia SKWK, pan Damian był wówczas w komisji rewizyjnej SKWK. „Dwie imponujące oprawy. Pierwsza została zaprezentowana na wyjście piłkarzy. Środek trybuny C został przykryty przez sektorówkę z rekinem, po bokach ułożony został napis WS – Wisła Sharks. Na dole widoczny był transparent: Nie ma na to leku, finał będzie w grobie, wszyscy cierpicie na galeofobię.” I tutaj w nawiasie: „to trudne słówko, lęk przed rekinami”. Klub został ukarany 20 tysiącami złotymi grzywny i kibice reagowali oburzeni na Facebooku, że może dość tego dymu, tych Sharksów, tego wszystkiego. Wtedy na białym koniu na Facebooka wjechał pan Damian. Napisał tak: „ty pierdolony hipokryto. Ty hipsterze bez pasji. Udający, że kibicuje, a o kibicowaniu nie ma zielonego pojęcia. Dla ciebie najpiękniejsze co może być w futbolu to Leo Messi. Jesteś idiotą. Tu przychodzi się dla atmosfery, a nie dla tych marnych grajków. I ta kara już dawno się zwróciła. Spuść z tonu dzieciaczku, bo będziemy rozmawiać inaczej. Ja w przeciwieństwie do ciebie, internetowy pokemonie, dysponuje danymi prosto z klubu i prosto z klubu mogę dowiedzieć się więcej. Zrozumiałeś sugestię, baranie?”

Tak pisał w 2012 roku pan Damian D., później wiceprezes klubu. I dalej:

„Wystarczy, że niedługo będę miał twój adres koleżanko. Niedługo będziesz miał okazję powiedzieć mi wszystko, a może coś więcej, w twarz. Ty jebana cioto.”

To określenie hipster bez pasji było najfajniejsze.

Potem pan Damian podsumowuje: „jebać poprawność polityczną”. Takie pan Damian miał podejście do kibiców, to zostawiam kibicom do rozstrzygnięcia, czy taki człowiek jest właściwą osoba na właściwym miejscu. Mam jedno pytanie: w oświadczeniu po naszym reportażu pan Damian napisał, że nikogo nie uderzył. Sebastianowi w tym wywiadzie dla Sport.pl mówi tak:

W kwietniu 2013 roku był pan u boku Piotra M., gdy ten pobił na trybunie kibica. Nagrania monitoringu pokazują zresztą, że pan też wtedy uderzył jedną z osób. Marka Z. też pan znał.

No, był to błąd. Teraz wiem, że drugi raz bym tego nie zrobił. Tak samo z tą sytuacją na meczu z Piastem. To była zbyt ostra wymiana zdań. Inna sprawa, że ja też dostałem w twarz.

To kiedy on mówi prawdę? Bił czy nie bił? Są takie momenty w tym wywiadzie, że robi mi się aż niedobrze. Raz dziennikarz pyta o te pozdrowienia dla bandytów. Damian D. porównuje to do sprawy Maćka Dobrowolskiego, który przesiedział długo w areszcie na jakichś lichych zarzutach. I ten gość porównuje sprawę wysyłania kartek do takiego zwyrodnialców jak Misiek, który wlewał wrzątek do gardła i katował kolegów po szalu? Do sprawy Dobrowolskiego? To jest obrzydliwe.

Pozostaje kwestia Barcelony, bo on utrzymuje, że w niej był:

Proszę zobaczyć, tu jest dowód zakupu biletów do Barcelony, tu są moje dane, a tu mojej byłej dziewczyny [Dukat pokazuje wydruk zakupu – przy. aut.]. Nawet nie oglądałem wtedy meczu. O wszystkim dowiedziałem się z MMS-ów od znajomych.

To, że kupił pan bilety do Barcelony, nie oznacza, że pan tam był.

Na Facebooku wrzuciłem zdjęcie z Barcelony, co można łatwo sprawdzić. Z łatwością możemy też dowiedzieć się do jakich stacji nadawczych logował się mój telefon. Sprawa tego pomówienia będzie przeze mnie kontynuowana w sądzie. To naprawdę poważne oskarżenia.

Nie widziałem tego zdjęcia i mam pytanie: komu mam wierzyć? Człowiekowi, który zeznaje pod rygorem prawa, który zostaje uznany przez prokuraturę za wiarygodnego, przez którego zostaje skazanych ileś tam osób? Czy człowiekowi złapanego wielokrotnie na kłamstwach, który broni się w taki sposób? Ja wierzę zeznaniom, panu Damianowi nie wierzę. Bilet widziałem, on moim zdaniem niczego nie potwierdza. Poza tym zarzuty postawione w reportażu dotyczą meczu z Cracovią, on się odbył wcześniej, na tę okoliczność pan Damian biletu nie przedstawił.

Coś jeszcze w tym wywiadzie do czego chciałeś się odnieść?

Opowiem wam jedną historię. Kibice tropią jakieś nieścisłości w tym materiale, mówią, że ja jestem jakimś kibolem Radomiaka, że życzyłem komuś śmierci. Totalne bzdury. Ale nie widzę, by dopytywali z jakąś zajadłością zarząd o to wszystko. Kibice Wisły są w stanie tworzyć fake newsy szkodzące klubowi. Na przykład zorientowałem się, że ktoś wypuszcza newsa: Jadczak szantażuje sponsorów Wisły i grozi im, że jeśli nie odejdą, opisze ich negatywnie. Zadałem sobie trochę trudu, by znaleźć człowieka, który to rozpuszcza. Wszystko mi opadło, jak się zorientowałem, kto to. Tym człowiekiem jest wykładowca prawa rzymskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pozdrawiam, panie Tomaszu. Taki człowiek jest super przykładem dla swoich studentów… Napisałem do niego, on stwierdził, że robił to w imię prawdy. Dziękuję za taką prawdę.

A propos zastraszania sponsorów – pani Sarapata powiedziała, że trzeba było skończyć rozmowy z Paulem Bragielem, bo Jadczak go zastraszył. Wkurzyłem się, napisałem do Paula: słuchaj, jakie groźby, o czym ty mówisz? Pogadaliśmy, pożartowaliśmy, na końcu powiedział, że może wróci, jak polska piłka będzie oczyszczona. Nie miałem jednak wrażenia, że był zastraszony. Zastraszani przeze mnie ludzie raczej by ze mną nie żartowali. Gdzie byśmy nie spojrzeli na ten wywiad, tam jest zonk.

Lecimy dalej z wywiadem:

Wróćmy do Pawła M., ps. „Misiek”. Rządził w klubie?

To jest teza, której kompletnie nie rozumiem. Właściwie co ona oznacza? Że powinien stać tutaj i pilnować, co mówię do pana? Przez dwa lata wszyscy, również dziennikarze, mieli otwarte drzwi, spotykali się z nami, rozmawiali w pomieszczeniach klubu – rozumiem więc, że musieli go widywać? Śmiem twierdzić, że nigdy go w klubie nie widzieli.

Pani Sarapata mówi, że dziennikarze mieli otwarte drzwi, a ja pokazałem, jak ucieka ode mnie tylnym wyjściem z restauracji u Wiślaków. Pamiętam jak dzisiaj: 28 czerwca. Czekam po walnym, wraz ze mną dwóch krakowskich dziennikarzy. Czekamy, czekamy, nic się nie dzieje, samochody pani Marzeny i pana Damiana stoją przed klubem. I ci otwarci, transparentni działacze uciekają tylnym wyjściem. Szokująca transparentność.

Jeszcze co do siłowni:

Umowa wygasa w listopadzie 2019 roku, ale dążymy do tego, by została rozwiązana przed tym terminem. Tutaj podkreślam, że umowa nie przedłuży się automatycznie, bowiem zapis taki jest obejściem statutu, który wyraźnie mówi, że zawarcie umowy najmu na czas określony dłuższy niż 6 lat wymaga zgody walnego. Takiej zgody nie było, ale nie można obejść tego zapisu w taki sposób, że wpiszemy automatyczne przedłużenie na kolejne sześć lat.

To jest kuriozum. Pełnomocniczką Miśka jest pani Angieszka Kawalec, która jest pracowniczką Wisły. Pracuje ściana w ścianę z panią Marzeną. To dlaczego pani Marzena nie wyjdzie ze swojego gabinetu, nie pójdzie do gabinetu po prawo? Ludzie, to wynika z papierów. Jak mi nie wierzycie, wejdźcie sobie na CEIDG, wpiszcie Paweł M., Reymonta, tam wyskoczy wam firma, macie rubrykę – pełnomocnik: Agnieszka Kawalec. Jak nie wierzycie mi, to może uwierzycie ministerstwu, które prowadzi te rejestry? Nie wierzcie ślepo pani Marzenie, tylko sprawdzajcie dokumenty.

Powstała opinia, że Jakub M. został podstawiony przez grupę gangsterów, bo Tele-Fonika nie mogła sprzedać bezpośrednio akcji TS-owi. „Kompletna bazdura, to nie było tak, że TS marzył o tym, żeby przejąć spółkę i nią zarządzać”.

Co do Jakuba M., w ostatnich dniach dowiedziałem się takich rzeczy o jego powiązaniach z Sharksami, których na razie nie chcę ujawniać, bo to wylałoby dziecko z kąpielą. Zaczynam się coraz mocniej zastanawiać nad tą historią. Będę musiał nad nią chwilę popracować, to jest baaardzo ciekawy wątek.

Zdradzisz chociaż trochę?

Zdradzę tyle, że te więzi są głębsze niż nam się wszystkim wydawało. Wracając do wywiadów. Linia obrony pani Marzeny to „nic nie wiedziałam”, „nic nie słyszałam”. Pana Damiana podobnie. No i znowu się nie dogadali przed tymi wywiadami. A propos podpisywania umów z ludźmi, którzy w przeszłości mieli problemy z prawem: oboje mówią, że to oni je podpisywali. „Młody Macho” i „Korek” mieli zakazy stadionowe. Jak klub może nie sprawdzić, czy osoby, które zatrudnia, przypadkiem nie mają zakazów na jego własny stadion? Do tego też nie można mieć dostępu? A zakazy stadionowe dostali za wydarzenia, w których uczestniczył Damian D. – on też tego nie wiedział?

Co do Wojciecha Ł.. Pani Marzena wspomina, że parę dni temu przyszedł do niej pracownik i klubu mówi: – Marzena, przecież wszyscy wiedzieli, kim jest ten gość. Nawet, gdyby pani Marzena faktycznie nie wiedziała… Ja mam tak, że lubię sobie pewne rzeczy sprawdzić w Google. Gdyby pani prezes tak zrobiła, wyskoczyłby jej list gończy z tym człowiekiem. Był ścigany listem gończym, dostał list żelazny i dopiero wtedy przyjechał do kraju. Ten list żelazny do dziś jest w internecie. No ale pani Marzena tego nie wiedziała, nie wpadła, no, sorry, no…

Pojawiły się komentarze, że nie chcecie w ogóle składać pozwu. Kiedy można się go spodziewać? „Oczywiście, że złożymy, mam nadzieję, że będziemy mogli o tym fakcie poinformować już w ciągu najbliższych dni”. Stresujesz się pozwem?

To bardzo ciekawy wątek, ponieważ potwierdzili wszystkie tezy z mojego materiału – pani Marzena pośrednio, a pan Damian właściwie w stu procentach. No, oprócz tezy, że był w Barcelonie i nie rzucał racami. Ale to z kolei potwierdzają zeznania złożone w sądzie przez świadków. To czego ten pozew ma dotyczyć, skoro oni wszystko potwierdzili z tego materiału?

A, jest jeszcze kwestia koszulki z Kamilem D.. Pani Marzena mówi, że właściwie nie wie, jak to się stało. Pan Damian mówi, że to chyba oni musieli mieć wiedzę, że takie koszulki będą. Oni nie potrafią dziś powiedzieć, kto sprawił, że ten gangster znalazł się na koszulkach piłkarzy. To pytam: są w tym klubie jakieś dokumenty, jakiś obieg papierów? Wszystko zostało spalone, zniszczone i nie wiadomo, kto się pod tym podpisał? Gdzie my żyjemy? Przecież to normalna firma, w której powinny być takie dokumenty. W sobotę 15 września wyemitowano materiał, to w poniedziałek 17 września pani Marzena wychodzi do mediów i mówi, że „tutaj jest dokument, pod którym się podpisał ten i ten, właśnie go zwolniłam i nie chcemy mieć z nim nic wspólnego, bo wsadził nas na minę”. Tak to powinno się odbyć.

Prezes Wisły w temacie swojego milczenia mówi tak: – Podjęłam taką a nie inną decyzję o drodze wyjścia z kryzysu. Jestem pyskata, czasem złośliwa i w takim momencie na gorąco to nie wiem, czy pani rzecznik siłą nie wyciągnęłaby mnie z jakiegoś programu na żywo. Jestem człowiekiem czynu, pojawiła się trudna sytuacja, więc musiałam zareagować, uspokajając kibiców i sponsorów. W tym się odnajduję. 

Sponsorów na pewno nie uspokoiła. Jestem z nimi w kontakcie, piszą do mnie, dzwonią. Mówią, że są tak wku…rzeni na to co się dzieje w Wiśle… A najbardziej na to, że przez pierwsze dni nikt w klubie nie odbierał od nich telefonów, nie odpowiadał na pisma.

A to ciekawe, tego publicznie wcześniej nie stwierdzono.

Panie Marzena jednemu ze sponsorów przez kilka dni dobijającemu się do klubu, któremu dopiero później wysłała pismo, odpowiedziała, że „nasze pismo się minęło”… Do dziś relacje między sponsorami a Wisłą są napięte.

Myślisz, że są o krok, żeby z klubu wyjść?

Nie chcę tego rozstrzygać, to są ich decyzje. Mają podpisane umowy i pewnie nie bardzo mogą też te umowy rozwiązać. Nie wiem, jak to się będzie rozstrzygało, ale na pewno nie są zadowoleni z tego, co się dzieje w klubie. Zresztą, pani Marzena w pewnym momencie zniknęła na trzy dni. Wyjechała za granicę. Nikt nie wiedział, gdzie była, nikt nie miał z nią kontaktu. Tak nie zachowuje się człowiek, który ma kryzys, któremu grunt się wali pod nogami. Co to ma być? Zresztą, poza tymi dwoma wywiadami nie widzę, żeby ktoś tam próbował sprzątać ten syf. W SKWK, którego prezesem był pan Damian, znaleziono te kradzione rzeczy. Słyszeliście, żeby jakieś konsekwencje wobec SKWK zostały wyciągnięte? Ja nie słyszałem. W firmie „Zielaka”, której pełnomocniczką jest pani Kawalec, znaleziono fałszywe fajki. Słyszeliście o jakichś konsekwencjach wobec pani Kawalec? Ja nie.

Wracając do koszulek. Oni twierdzą, że nie wiedzieli, kto to jest Dudek, że dowiedzieli się potem. Pan Damian mówił, że krzyknął „kur.. mać!”, gdy się dowiedział. Nie będę im mówił, co sądzę czy myślę. Będę mówił o tym, co jest w aktach. A tam są zeznania gości, który mówi, że do Dudka po tym postrzale, kiedy leczył się na Śląsku, przyjechał „Misiek”. Dał mu pieniądze na leczenie, mówiąc: – Jak nas zamkną i coś się stanie, masz tu numer do Damiana D. i do niego będziesz dzwonił, on ci będzie pomagał. Albo ktoś pomawia Damiana D., albo pan Damian robi z nas idiotów. W rozmowie z Sebastianem Staszewskim mówi, że siłownią „Miśka” zajmował się do wakacji 2017 roku. Zakładam, że to prawda. Dudka postrzelono w październiku 2016. Cała ta ekipa o tym wszystkim rozmawiała m.in. na siłowni, te tematy były tam wałkowane, trenowali tam ludzie biorący w tym udział. Pan Damian tym zarządzał i, kurczę, był jedyną osobą, która o niczym nie wiedziała. Niebywałe.

Zakładając nawet, że on i pani Marzena naprawdę o niczym nie wiedzieli. Zadaję pytanie normalnym kibicom Wisły Kraków: czy wy chcecie mieć zarząd, który nie ma pojęcia, co się dzieje w klubie? Czy wam się wydaje, że taki zarząd będzie dobry dla Wisły? Mnie się wydaje, że średnio…

Wybierasz się do Krakowa na galę nagród MediaTory, gdzie otrzymałeś nominację za reportaż o Wiśle Kraków? – pyta Dariusz Dec na Twitterze. Ostatnio mówiłeś, że nie spieszysz się, żeby się tam pojawić. Teraz coś się zmieniło?

Zaraz zacznie się największy smog w Krakowie. Może na wiosnę, jak się smog przerzedzi.

Myślałem, że powiesz, że teraz możesz, bo w smogu nie będzie cię widać.

Jeszcze jedną rzecz chciałbym powiedzieć. Panie Marzena mówi, że była zdziwiona, że „Zielak” i reszta bandytów weszła na lożę VIP, rozmawiała z Nawałką i innymi VIP-ami. Z tego, co wiem, nie była to jednorazowa sytuacja. Sponsorzy są strasznie wkurzeni o to. Przyjeżdżają tam pokazać się, a dochodziło do sytuacji, że musieli się w lożach zamykać, bo bali się tych bandytów. Pani Marzena mówi, że może ochroniarz ich znał, albo się przestraszył, że nie wiadomo co. Wracam do zeznań złożonych przy jednej ze spraw: „opaski VIP-owskie brał od ochrony Grzegorz Z. ps. „Zielak”, zakładał je na łapy tym bandytom i ci bandyci wchodzili na loże”. To nie był przypadek, to nie było tak, że ktoś ich nie zobaczył. Dysponuję dowodami, na których widać na łapach tych bandytów opaski VIP-owskie. To trochę walka z wiatrakami. Ja coś mówię, zarzucają mi kłamstwo, a nie pokazują dowodu na to kłamstwo, tylko opowiadają jakieś historie, które nie mają poparcia w rzeczywistości.

Coś chcesz przekazać jeszcze kibicom, którzy cię często pytają na Twitterze, chciałbyś się do czegoś ustosunkować?

Niestety czasami taka dyskusja nie ma sensu, bo jest głównie obrażanie.

Poprosiłem o pytania na swoim profilu. Mało było merytorycznych rzeczy.

Nie ma merytorycznych rzeczy. Przeglądam forum kibiców Wisły. Analizują te wywiady. Pani Marzena mówi co innego, pan Damian mówi co innego. Ich wersje różnią się o sto procent. Co na to kibice Wisły? „To bardzo dobrze, że ich wersje się różnią, bo to znaczy, że nie dogadywali się i mówią szczerze”. Jezu! Ja myślałem, że jak jeden mówi coś innego i drugi coś innego, to jeden z nich musi kłamać. A tutaj kibic wytłumaczy sobie, że jest to na plus.

Jeszcze jedno. Słychać spiskowe teorie, że tu chodzi o grunty, że Jadczak pomaga przejąć je jakiejś frakcji w Wiśle. To totalna bzdura. Te grunty jeszcze nawet do Wisły nie należą, są oddane w użytkowanie wieczyste. Żeby je wykupić, trzeba sporo zapłacić, a do tego są one obciążone hipoteką. Po drugie – grunty należą do TS-u, a w tej chwili inwestor przejmie Wisłę SA, która nie ma żadnego prawa do tych gruntów. Ta teoria jest wzięta totalnie z czapy.

Poprzednim razem wzbraniałeś się przed odpowiedzią, czy twoim zdaniem Wisła dogra ten sezon do końca. A teraz?

Mój optymizm nie urósł.

Dyplomatycznie.

Od dwóch lat ciągle słyszę o audytach, które mają być robione. Jak jest jakieś zamieszane, pani prezes mówi o audycie. Słyszeliście, żeby jakiś się odbył, widzieliście jakieś dane z niego? Część inwestorów mogących wejść w klub dzwoni również do mnie. Jeden człowiek powiedział, że udało mu się zajrzeć w papiery i… nie jest różowo.

Spotkałeś się z jakimiś wyrazami poparcia ze strony kibiców Wisły?

Materiał wiele osób przekonał, ale dużo pozytywnych sygnałów dostałem też po wywiadzie pana Damiana. Jak można w 2018 roku powiedzieć w październiku, że nie wiedział, czym się Sharksi zajmowali. To niektórym osobom otworzyło oczy. Widzą, że ten człowiek był w zarządzie ich ukochanego klubu, a teraz go ośmiesza i kompromituje. Jeden z największych hejterów, którego kilka razy blokowałem, potem znów odblokowywałem, nieraz się kłóciliśmy, w prywatnej wiadomości napisał mi po tym wywiadzie, że no, hmm, chyba jednak coś jest na rzeczy.

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 12.10.2018 19:24 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 56
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irasiad72
Irasiad72

„na podstawie pierdolenia jadczaka napisałem Władcę Pierścieni ” … Tolkien

Kolo
Kolo

Kolejny ślepak z Wisły co broni bandytów. Brawo. Widzę jak Ci zależy na własnym klubie haha. Nie martw się, za niedługo biznes padnie i Misiek z handlem narkotykami i morderstwami przeniesie się gdzieś indziej. Czuwaj

Irasiad72
Irasiad72

po dzisiejszej aktywności jadczaka widać, że najlepszym wyjściem dla Wisły było milczenie. nikt go przez miesiąc nie zapraszał, powoli wszyscy go olali, aż do tych wywiadów. po nich znowu się gość uaktywnił i znowu pierdoli to samo, biorąc kasę od frajerskich redakcji …

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Ojej ale go przeswietliles, pierdolony jelopie

leszeczek
leszeczek

Stara sprawdzona metoda. jak gówno się wylało to poczekać aż przyschnie. Usłużni „dziennikarze” posłusznie przemilczą

podszyszkownik
podszyszkownik

No tak,niby stara,sprawdzona metoda,ale przyschnięte gówno pozostanie gównem.Chyba że liczą na to,że się wykruszy.Zostanie śmierdząca plama.

MaLk
MaLk

„Jak mi nie wierzycie, wejdźcie sobie na CEIDG, wpiszcie Paweł M., Reymonta, tam wyskoczy wam firma, macie rubrykę – pełnomocnik: Agnieszka Kawalec. ”

Tak, geniuszu, a kawałek dalej zakres tego pełnomocnictwa. Wpisy i relacje z CEIDG. Czyli jedyne co se pani pełnomocnik może zrobić, to zmieniać wpisy do CEIDG.
Powodzenia w negocjowaniu z takim pełnomocnikiem rozwiązania umowy dzierżawy…
Ech, dziennikarz śledczy od siedmiu boleści 😀

leszeczek
leszeczek

Ale mowa była, że się z formą nie można skontaktować. a pełnomocnik za ścianą. Pani Agnieszka też nie mogła się z lochą skontaktować. O jakie to smutne.

orlik
orlik

Źle odczytujesz dane. To jest zakres pełnomocnictwa określony tylko i wyłącznie do kontaktów z CEIDG. W innej rubryce masz zakres ogólny pełnomocnictwa który jest oznaczony jako ‚-‚. Co oznacza, że pełnomocnictwo bez określonego zakresu, a więc pełne. Dziennikarz ma rację.

MaLk
MaLk

W Polsce nie ma czegoś takiego jak „pełne” pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo może być ogólne, rodzajowe albo do poszczególnej czynności. Gdyby ta pełnomocnik miała pełnomocnictwo ogólne (do czynności zwykłego zarządu), taka właśnie adnotacja byłaby w tym miejscu. Brak jakiejkolwiek adnotacji w tym miejscu (znaczek „-„) oznacza dokładnie to samo, co brak adnotacji (taki sam znaczek) np. w rubryce adres do doręczeń. Brak ustanowienia…

Beata
Beata

brawo za słuszną uwagę. Proponuje redaktorowi sprawdzić to w pierwszym lepszym urzędzie zanim będzie udzielał mylnych informacji.

Beata
Beata

oczywiście, że nie ma racji. proszę sprawdzić w jakimkolwiek urzędzie jak również w kancelarii notarialnej czy prawniczej

komar
komar

To mnie ostatecznie przekonalo „jeden z największych hejterów, którego kilka razy blokowałem, potem znów odblokowywałem” napisał Jadczakowi, że hm no coś chyba jest na rzeczy.

Urkides
Urkides

Pani Marzena i pan D. w tych wywiadach tłumaczą się w tym samym stylu co złodzieje z Dw. Centralnego którzy okradali podróżnych. Jak jednego z nich złapali z cudzym portfelem, to powiedział że właśnie go znalazł i niesie na komisariat żeby oddać zgubę.
Na Centralnym poradzili sobie ze złodziejami, w klubach też powinni jeśli będą chcieć.

Świroos
Świroos

Jakieś linki do tych wywiadów, ktoś podrzuci?

JanS
JanS
Świroos
Świroos

Dzięki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

W Wiśle jest jak jest, ale kto to jest kurwa ten Jadczak?!

BartH
BartH

Miska w Goeteborgu glebowala policja ale nie za to ze wszczynal zadymy, tylko zglebowala wszystkich sharksow po tym jak IFK wjechala w pub w ktorym siedzieli wislacy, szwedzka policja po prostu postanowila zatrzymac mniej licznych polakow niz hordy szwedzkiej. Czasami naoczne fakty roznia sie od tego co sie dziennikarz dowie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO
LOBO

Pewnie kwiaty i tęczowe szaliki.

BartH
BartH

Krzeszla i szklany z pubu, ewidentnie nie krakowski klimat. Tak czy inaczej tekst o „wszczynaniu zadym” w Szwecji mija sie z prawda. Drugi tekst o „wspieraniu Slaska” tez troche na bakier bo akurat na tym wyjezdzie Slask i sharksi osobno… reszta tez przytaczanych przez Jadczaka pewnie w wiekszosci prawda ale co ja tam wiem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BartH
BartH

Ja tam nic w rece nie mialem to moze i na glebie nie skonczylem, fakt jest taki ze sharski siedzieli w ogrodku piwnym, IFK wjechalo w ten ogrodek ze sporo przewaga taka z 10-15 do 1, wpadla policja Szwedzi sie cofneli, zostali potarmoszeni polacy wiec nawet bez paralizatora sie obylo, powychodzili tego samego dnia w wiekszosci lub na drugi dzien. Ja na wlasne oczy cala sytuacje widzialem wiec prostuje

Ja, Felek
Ja, Felek

Jeżeli policja oskarża paru kiboli z Wisły o handel narkotykami, to nie mam powodu, żeby nie wierzyć.
Tak samo jak nie mam powodu nie wierzyć w oskarżenie kibola Legii o handel narkotykami (Dobrowolski?).
U Stanowskiego jest jednak inaczej. On zupełnie nie wierzy policji oskarżającej legionistę (spisek, panie!), ale w oskarżenia kiboli Wisły wierzy, że aż się trzęsie z oburzenia. I to nie tylko policji, ale i zwykłemu bajokowi Jadczakowi, nocnikarzowi z TVN.

Tutaj głos oburzenia Tęczowego Krzysia z „Naszej Legii”:
weszlo.com/2015/04/30/35-roku-za-kratami-bez-procesu-godzimy-sie-na-to/
„Wczoraj kibice Legii wywiesili transparent ze słowami otuchy dla Macieja Dobrowolskiego. Miły gest, ale mały. Tu, korzystając z możliwości, proponuję zorganizowanie manifestacji pod siedzibą rządu. Takiej, jaką zauważą wszystkie media”
„Pamiętam go jako poczciwego chłopaka, normalnego, bez ciągotek do gangsterki, ale oczywiście nie dam sobie za niego ręki uciąć, bo to by było niepoważne, skoro nie mieliśmy kontaktu na co dzień.”
„Napisałem, że człowiek niewinny, ponieważ nawet nie ruszył proces, w którym miałby zostać skazany, nikt mu żadnej winy nie udowodnił.”
————
Kto jest skazany na Wiśle?
————
No oczywiście ten gość nie ma związków mafijnych. Ani jego adwokat. Na Wiśle mają, ale na Legii nie.. …lol… „Staruch”, a „Misiek” to naprawdę inna sprawa. Leśnodorski i dziary od „Starucha” to też inna sprawa. Tu trzeba dialektyki kolesiowskiej, żeby to zrozumieć.
No a tak broni kolegi groteskowa strona „niezalezna”.

niezalezna.pl/101944-wytypowali-macka-dobrowolskiego-bo-liczyli-ze-jako-inteligent-sie-zalamie-szokujace-slowa-adw

„Mecenas Krzysztof Wąsowski jest obrońcą w procesach kibiców. Oprócz Maćka Dobrowolskiego bronił „Starucha” i „Kelnera”, oskarżonych w słynnej Akcji Widelec”

– „Mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą. Z czynami o charakterze zbrodni i przestępstw narkotykowych. Pan Maciej Dobrowolski jest numerem jeden w tej grupie – tak mówił jeszcze niedawno sędzia Jerzy Leder z warszawskiego Sądu Apelacyjnego. Jak się okazało, sędzia Leder według akt IPN „członkiem plenum komitetu miejskiego i gminnego PZPR”. W III RP powierzono mu zaś sprawę sądową… Czesława Kiszczaka.”

oglądam piłkę nożną dla beki
oglądam piłkę nożną dla beki

Pełna zgoda. Albo te pierdy że Pan Maciuś z Legii/ktoś tam inny to przypadkowa osoba. Taaa, bo świadek koronny czy kto tam oskarżał, wzioł w kiciu książkę telefoniczną i wylosował bogu ducha winną osobę. A że osobą wylosowaną była pani Mirosława (lat 89) z Roskopsztynek większych i nawet nie wie że takie coś jak „Legia” istnieję, to nie jest ważne.
_
Jeżeli widzę że mój znajomy bawi się w interes lewy, albo mam podejrzenia, to mam dwie opcję. Zajebiście proste opcje.1) Zrywam z tą osobą kontakt i odcinam się od niej, by nie zostać ubrudzony gównem. 2)Uważam go dalej za spoko ziomka, i akceptuje ryzyko że może chcieć mnie wrobić. Pan Macius z Legii wybrał opcję 2, to posiedział za koleżkę pare lat. Jak robisz dym, to naucz się spierdalać, albo bądź ekspertem od prawa, a jak nie to trzymaj się z daleka od podejrzanych ludzi. Bo temat przerośnie. Niektórych przerasta, i o ile trzeba uszanować wybraną przez nich drogę, o tyle nie rozumiem tego narzucania współczucia.

Alfredzik
Alfredzik

Rozwaliło mnie to totalnie Jadczak, mówi o swoim skruszonym informatorze powiązanym z hoolsami Wisły: „mam pytanie: komu mam wierzyć? Człowiekowi, który zeznaje pod rygorem prawa, który zostaje uznany przez prokuraturę za wiarygodnego, przez którego zostaje skazanych ileś tam osób?” I oczywiście we wszystko wszystko co ten typ mówi, włącznie z wykopywaniem zwłok i wieszaniem na płocie, wierzy. Wszystkie osoby które jego informator pomówił są oczywiście uznane za winne i idą siedzieć tylko na podstawie jego zeznań. No i teraz wchodzi analogiczna sytuacja sytuacja Świętego Macieja ze środowiska kiboli Legii. Obciążające zeznania składa na niego świadek koronny, który od wielu lat zeznaje, więc też sąd uważa go za wiarygodnego. Ale tu już według Jadczaka człowiekowi, który zeznaje pod rygorem prawa i dostaje status świadka koronnego nie wierzy. Gówniarz z Krakowa, którzy wpadł prawdopodobnie za narkotyki i obciążył kolegów dla uniknięcia wyroku jego dla niego kompletnie wiarygodny, a czołowy świadek koronny który przyczynił się do rozbicia wielu warszawskich grup przestępczych już niewiarygodny i zarzuty wobec świętego Macieja są liche. Totalna hipokryzja.

Ja, Felek
Ja, Felek

Jak to jest na Legii? Skąd się biorą gangsterzy na Legii? Takie „Słowiki” czy „Czerwusy” rozwalają się po lożach i stadionie. Czy mafiozi „wykupują” loże na Legii i w ten sposób nielegalnie finansują ten klub? No chyba na to wychodzi, nie? Czy to niecne kalumnie, wg Stanowskiego? No, na Wiśle kibol na loży to skandal. Na Legii „każdy sobie może kupić” i nic ci do tego (Stanio wyśmiewa Dukata, a sam robi to samo). …lol…
.
Ja raczej sądzę, że poprzez sklepik klubowy i loże opłacane przez mafiozów utrzymuje się Legia. Skąd te wielkie pieniądze w tym klubie? Tylko frajer może uwierzyć, że Legia zarabia na swój budżet sportowo.

Skruszony gangster „Masa” publicznie wyjawił wiele rzeczy.
Przepustki i bilety załatwiają bandziorom Leśnodorski i Mioduski. Gangsterzy latają samolotem prezesów Legii.

se.pl/wiadomosci/polityka/jaroslaw-masa-sokolowski-bandyci-z-pruszkowa-trzesa-legia_909135.html

Jarosław „Masa” Sokołowski: Bandyci z Pruszkowa trzęsą Legią
„Czerwus” i jego kumpel „Pałka”, który kiedyś był jednym z „kapitanów” „Rympałka”, trzęsą teraz Legią.

Przecież „Czerwus” chwalił się Hiszpanom, że w Polsce miał 17-letni wyrok, to nie przestraszyło go kilka dni w hiszpańskim więzieniu.

Zdziwiły mnie informacje, otrzymane od znajomych, których część mam wspólną z ludźmi pracującymi dla klubu. „Czerwus” chodził po klubie i stadionie, był w miejscach, w których nie powinien się pojawić. Facet z 17-letnim wyrokiem w tym samym samolocie co prezesi, trenerzy i piłkarze lecący i wracający z wyjazdowego meczu w europejskich pucharach!? Przecież to jest jakiś cyrk!

W grupach przestępczych na 10 ludzi pięciu kapowało. Kibole są bardziej hermetyczni. Kapuje np. pięciu, ale na 100!

HWDP
HWDP

Ale to nie jest o Legii…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Travis
Travis

Czyli wg logicznych podejrzeń usera Ja Felek ległą rządzą bandyci którym Szopen załatwia bilety i miejscówki na loży Vip + sklep dla dzieci z gimnazjum które kupują klubowe pamiątki. Pożyczka od Bociana + pożyczki na % od gangsterów i może jakoś przeciupią do końca sezonu i doczłapią przy pomocy Varciniaka, Musiała etc. Co będzie w następnym sezonie skoro budżet jest opierany na awansie do Ligi Europy którego nie będzie? Bo mogą dostać od pasterzy bo są chujowi? Ległę czekają chude czasy i degrengolada xD

HWDP
HWDP

Mozesz sobie pomarzyc zazdrosny biedaku

Travis
Travis

Vicenza Calcio was dojedzie wasi odwieczni pogromcy

albercik90
albercik90

„Skruszony gangster „Masa” publicznie wyjawił wiele rzeczy” Hahaha! Masa powie wszystko co mu pomoże ugruntować aktualną „pozycję”. Masz poczytaj jak to Masa trzęsie Legią: http://stadionowioprawcy.net/bez-kategorii/legia-warszawa-lechia-gdansk-02-04-2016/

Travis
Travis

Nie sraj labadziaro z batorego

HWDP
HWDP

No ty na tego Batorego w końcu przyjedziesz, czy tylko sie naspałeś i zrobiłeś z siebie jeszcze większego frajera ni jesteś w rzeczywistości? Taki hardy byłeś i na napince się skończyło. Weź daj już spokój bo dużo większego głupka z siebie nie zrobisz…

Travis
Travis

Obciągnij mi lache multikonciarska ściero? po co żebyś stał ze strażą miejską? buhahaha JEBANY ŚMIECIU od Krawczyka, możesz mi possać kule przy rodzicach o ile podasz dokładny adres hahahaha

bez tytułu.bmp
HWDP
HWDP

1. ZA strażą miejską (za dawnymi budynkami staży, kto jest z Warszawy wie o co chodzi) a nie ZE strażą, jebany analfabeto!
2. Tamten komentarz był do urwipałki, apropo multikont.
3. W niedzielę jest mecz, znowu mogę poczekać na ciebie ZA budynkami gdzie kiedyś była straż miejska, FRAJERZE.

Travis
Travis

Już wiadomo HWDP = @13mistrz13 JEBANY GNOM SZELIGA, ciągnij mi laskę wieśniaku z bieszczad buhahah MULTIKONCIARSKA ŚCIERO, szybko zmieniasz loginy śmieciu, bez odbioru GÓWNOJADZIE o aparycji wieśniaka z modnym irokezem i w okularkach

HWDP
HWDP

Czyli jak zwykle się zesrałaś…

Travis
Travis

Zesrała to sie twoja matka podczas analu szeliga

HWDP
HWDP

Jak na razie to wiadomo, że jesteś zwykłą internetową pizdą.

Travis
Travis

Waruj szeliga psie buhahahahahahah

Travis
Travis

Jak tam twój post na trybunie, chyba nie ma wielkiej aprobaty?

Too9
Too9

Najbardziej w kibicach Wisły kocham to łapanie nieścisłości Jadczaka. No kuźwa, nawet jeśli macie rację, to jakie miałoby znaczenie to, że złapalibyście go na jakiejś pierdole, gdy tutaj w grę wchodzi mafia, morderstwa, rozboje, narkotyki itd? 😀 Szczerze rzecz biorąc nigdy nie spotkałem się od głupszych „kibiców” niż tych z Wisły, a czytałem kilka źródeł – nie tylko Twittera. Jakaś porażka.

MaLk
MaLk

Niewielkie ma znaczenie. To znaczy z perspektywy sprawy Miśka, to ja mam głęboką nadzieję, że gość więcej z Wisłą nie będzie miał do czynienia. Dukat podobnie. Czy Sarapata będzie, czy nie będzie, to mnie nie za bardzo grzeje, choć czepianie się niektórych rzeczy uważam za kompletnie bezzasadne. A co ona niby ma wspólnego z morderstwami, mafią, rozbojami czy narkotykami… skoro zarzuty Jadczaka dotyczą np. tego, że nie próbowała rozwiązać umowy z pełnomocnikiem, który nie miał w tej sprawie umocowania albo nie łapała po lożach sharksów?
Zamiast zarzucać jej prawdziwe konkrety (jak np. kwestia rozwalenia budżetu w ubiegłym sezonie), dla taniej sensacji za wszelką cenę usiłuje się z niej zrobić jakąś figurę mafijną. Bez sensu. Przede wszystkim – nie ten kaliber…

Too9
Too9

A nie zauważyłeś, że coś tu śmierdzi i jej wytłumaczenia również śmierdzą? Naprawdę same przypadki? Najpierw reprezentowała Miśka w sądzie – stwierdziła, że praktycznie tylko raz go widziała, nie ma jego numeru i generalnie mimo tego reprezentowania w zasadzie w ogóle go nie zna. Potem przypadkowo została prezesem Wisły (bo była najlepsza oczywiście) i zadaje się z kumplami Miśka. Tych przypadków jest rzecz jasna znacznie więcej. No po prostu splot przypadków, jakie się nie zdarzają normalnym ludziom. Dziwi mnie ta taryfa ulgowa wobec jej osoby, chyba wynika z płci. Widać jak na dłoni, że ona jest w środku tego środowiska i doskonale z tego sobie zdaje sprawę.

Kolo
Kolo

Dokładnie też z nich mam bekę. W ich klubie pracują ludzie z wyrokami, ogólnie nawet 5 letnie dziecko wie o tam się odwala, ale to Jadczak jest idiotą, bo to opisał.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

ja osobiscie akurat w narkotykach nie widzę nic złego. Morderstwa i rozboje, fakt, przykra sprawa, ale narkotyki normalny produkt i normalny handel (tzn. o tyle nienormalny, że z jakiegoś powodu tępiony przez nieporadne państwo)

Marshall
Marshall

Kto zlecił ten reportaż,kto za niego zapłacił?czy chodzi o udupienie Wisły,ludzi zarządzających,bandyterki czy organów bezpieczeństwa czyli ludzi Ziobry?

Tralalala
Tralalala

Dzięki za wersję rozmowy do poczytania, bo nie mogłem tego odsłuchać.

Niesamowita patologia w tej Wiśle. I oczywiście nikt o niczym nie wiedział…

Mx1237
Mx1237

Po co rozgrzebywać stare sprawy powszechnie znane. Wisła pomału ale idzie w dobrym kierunku i nie trzeba jej przeszkadzać. Pisarku może opisz jak kibole i inne osoby biły zawodników , to byłaby ciekawa sprawa, a do tego odbywała się po sąsiedzku.

mdxkrk
mdxkrk

Niestety wielu kibiców Wisły ma takie podejście. Jadczak zły, weszło złe, a fakty są takie, że nawet jeśli połowa tego co on napisał jest prawdą, a jest, to patologia w tym klubie jest niesamowita. To jest szokujące, że potrafili robić akcje, bojkoty i srać się do Bednarza, jak wziął się za walkę z takimi dukatami, którzy ostrzelali swój własny stadion, a nie zrobią bojkotu teraz, żeby wykopać tych szkodników.

MaLk
MaLk

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że w tej chwili bojkot meczowy oznacza de facto upadłość spółki?
Przychody z dnia meczowego są na ten moment jedynymi dostępnymi na bieżąco pieniędzmi, bez nich można automatycznie gasić światło i rozejść się do domu.
A Wisła rozpocznie nowy sezon w najlepszym przypadku na poziomie IV ligi, oczywiście pod auspicjami jedynego podmiotu, który ma prawo do nazwy i tradycji, czyli… TS.

Beata
Beata

Pełnomocnik w CIEDG może załatwiać sprawy związane z wpisem właśnie w CDEIG jak:
-zmiana danych;
-zawieszenie firmy;
-wznowienie;
– ZUS
To są głównie pełnomocnictwa potrzebne/ułatwiające pracę biura księgowego i księgowych- elektroniczne wysyłanie deklaracji chociażby czy płatnik do ZUS. Większość biur rachunkowych i księgowych takie ma u swoich klientów do US i ZUS. Ludzie pomyślcie najpierw logicznie. Ona z takimi papierami po prostu może pracować w swoim zawodzie ‍♀️ To nie są pełnomocnictwa to zarządzania kogoś majątkiem takim jak np. środki trwałe, nieruchomości, umowy najmu itp. Każdy prawnik a nawet księgowy to wie, każdy normalny człowiek to wie !

Weszło
28.10.2020

Hit bez Ronaldo, ale ze Szczęsnym, czyli Juve – Barca

Miał być hit, miało być prawdziwe El Clasico z ostatnich lat, czyli pojedynek Cristiano Ronaldo z Leo Messim. I co? I nie będzie, bo CR7 nie zmierzy się z największym rywalem z powodu koronawirusa. To oczywiście spore osłabienie „Starej Damy”, która w meczu z Barceloną może mieć kłopoty. Po ostatnich wynikach Juve w lidze kusi, […]
28.10.2020
Weszło
27.10.2020

Borussia M’gladbach i przeklęty doliczony czas, Real cudem się uratował

Gdyby nie było doliczonych czasów gry, Borussia M’gladbach po dwóch meczach z Interem i Realem Madryt miałaby sześć punktów. Wymarzona pozycja wyjściowa. Real miałby punktów zero i mocno paliłoby mu się w dupkach, zwłaszcza że przed nim teraz dwa boje z mediolańczykami. Ale to scenariusz alternatywny, bo podopieczni Marco Rose w obu przypadkach na ostatniej […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Wszystkie twarze bezwzględności według Manchesteru City

Ekipa Pepa Guardioli przypominała stereotypowego angielskiego dżentelmena. Nieco flegmatycznego, trochę nobliwego, nieprzesadnie eksplozywnego, ale zawsze wiedzącego, jak skutecznie ukłuć. Takiego, co choć nie chce ubrudzić się jesiennym błotem, to wcale nie będzie szukał drogi na skróty, tylko z klasą przymierzy najbardziej zabłocony teren w mieście. Marsylia nie miała absolutnie nic do powiedzenia i chyba oczywiste […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Ciężko się to oglądało. Liverpool wymęczył trzy punkty z Midtjylland

„Heavy metal football”? Nie dziś. Liverpool pokonał wprawdzie Midtjylland w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale spotkanie było tak ekscytujące, że już jutro nie będziemy pamiętać jego przebiegu. Nie chcemy się przesadnie The Reds czepiać. Sparingowa atmosfera, rywal z niższej półki, napięty terminarz, kilka kontuzji. Podopieczni Juergena Kloppa mieli powody, by dzisiaj nie szarżować. […]
27.10.2020
Weszło FM
27.10.2020

Środa z Ligą Mistrzów i odejściem Bartomeu na Weszło FM!

Jeszcze dobrze nie opadł kurz po wtorkowej rywalizacji w Lidze Mistrzów, a już nadchodzi kolejny dzień pełen emocji! Na Weszło FM jak zawsze rozpoczniemy go „Dwójką bez sternika” czyli naszym porankiem, w którym tym razem przywitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Nie zabraknie rozmów o meczach wczorajszych, ale także tych dzisiejszych ze starciem Juventus […]
27.10.2020
Uncategorized
27.10.2020

Słaby Lewy, ale Bayern wygrywa w „polskim” meczu Ligi Mistrzów

Nie wiemy, czy w Polsce jest legalne powiedzieć, że Lewandowski zagrał kiepski mecz, ale Lewandowski zagrał kiepski mecz. Jak ktoś chce koniecznie Lewego pochwalić, polecamy  mówić „ABSORBOWAŁ UWAGĘ OBROŃCÓW”, bo jak wyliczyło WeszłoStats, Lewy zaabsorbował dzisiaj obrońców Lokomotiwu dokładnie bardzo wiele razy. Nie czepiamy się: oczywiście maszyna, która strzela w Bundeslidze gola co 37 minut, […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Kibice Barcy otwierają szampany – Bartomeu odchodzi z klubu!

Josep Maria Bartomeu. Człowiek, który zaszedł za skórę chyba każdemu kibicowi Barcelony na świecie. Gość, który zdaniem wielu jest ojcem klęsk i porażek, które sprawiły, że z roli światowego potentata „Blaugrana” spadła do roli piniaty do bicia przez Bayern czy Romę. Czarny charakter? Raczej czarna owca. Czy przypominamy o tym dlatego, że chcemy poznęcać się […]
27.10.2020
Kanał Sportowy
27.10.2020

„Jesteśmy w takiej formie, że bez problemu puknęlibyśmy reprezentację San Marino!”

– Najlepszy piłkarz w Ekstraklasie? Kuba Błaszczykowski. A spoza Wisły największe wrażenie robi na mnie Pedro Tiba – mówi Dawid Szot z Wisły Kraków, bohater ostatniej ankiety „Weszło z butami”. Spisaliśmy dla tych, którzy wolą czytać niż słuchać, zapraszamy! Szoty czy drinki? Domyślałem się, że może się pojawić to pytanie. Ja alkoholu nie pijam. Trzeba […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Siedem lat poza rajem. Jak zmieniała się Marsylia i dlaczego jest tu, gdzie jest?

Olympique Marsylia A.D. 2013 był jak Polska w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy w 2012 roku. Drużyna tak jak i kraj – w budowie. A dodajmy jeszcze do tego Stade Velodrome, które również przechodziło przeobrażenie. Dziś OM ma znów drużynę na miarę Ligi Mistrzów, a stadion w swoim obecnym kształcie mógłby ugościć nawet finał. Porównując […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

50 PLN zakładu bez ryzyka i „Wielki Kurs” na Ligę Mistrzów eWinner!

Myślicie, że jesteście gotowi na Ligę Mistrzów? Jeśli nie słyszeliście jeszcze o promocjach eWinner na te rozgrywki, to zaufajcie nam – nie jesteście! Ten legalny polski bukmacher przygotował dla graczy świetną ofertę na drugą kolejkę najlepszych rozgrywek na kontynencie. Na graczy eWinner czeka zakład bez ryzyka do 50 PLN oraz podwyższenie kursu do poziomu 10.00! […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Pójść za ciosem po El Clasico. Real pozbiera się po Szachtarze?

Nastroje kibiców Realu Madryt muszą przypominać sinusoidę. Porażka z Cadiz, przegrana z Szachtarem, zwycięskie El Clasico – na nudę narzekać nie można. Ale zamiast nudy lepiej byłoby unikać wpadek, bo w grupie Ligi Mistrzów „Królewscy” są na dziś ostatni. Zmienić to może spotkanie z Borussią Moenchengladbach, które obstawiamy w TOTALbet! Borussia Moenchengladbach – Real Madryt […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Kozacy i badziewiacy. Frydrych wszedł do ligi jak do siebie

Mają ostatnio szczęście kluby Ekstraklasy do czeskich stoperów. Tomas Petrasek przebył długą drogę wraz z Rakowem Częstochowa od drugiej ligi do liderowania w najwyższej klasie rozgrywkowej, stając się po drodze jej gwiazdą i reprezentantem swojego kraju. Davida Jablonsky’ego trudno było nie zmieścić w czołówce najlepszych środkowych obrońców poprzedniego sezonu – zanim dopadły go dawne grzechy, […]
27.10.2020
Weszło Extra
27.10.2020

Gigant w klubie, przeciętniak w kadrze. Historia Dmitrija Łoskowa

W lidze rosyjskiej był prawdziwym gigantem. Postacią numer jeden. Ubóstwiali go kibice Lokomotiwu Moskwa, w którym spędził lwią część swojej długiej kariery, ale doceniali go również obiektywni eksperci. Wielokrotnie wybierano go najlepszym piłkarzem Priemjer-Ligi. Co zresztą nie może dziwić, ponieważ grał niezwykle efektownie, jak rasowy playmaker, a przy tym był niesamowicie skuteczny. Regularnie zdobywał przeszło […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Ofensywa przede wszystkim, czyli Atalanta – Ajax w Lidze Mistrzów

Czy wtorek w Lidze Mistrzów będzie emocjonujący? Patrzymy na zestaw par, w którym Liverpool, City, Real czy Bayern są zdecydowanymi faworytami i mamy co do tego wątpliwości. Ale wtedy pojawia się ona. „La Dea”, piękna Atalanta, która tak czaruje nas swoją ofensywą. W dodatku w parze z nią idzie rewelacja sprzed dwóch lat, czyli Ajax, […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Klub z komputera kontra futbolowi giganci. Midtjylland czeka na Liverpool

Jest deszczowy wieczór w Londynie. Rasmus Ankersen przybył właśnie na spotkanie z Matthew Benhamem, świeżo upieczonym właścicielem Brentford, aby porozmawiać w sprawie objęcia urzędu wicedyrektora. Duńczyk miała jednak pewne obawy – zastanawia się, na co stać The Bees, które w trzeciej lidze zajmują trzynaste miejsce. W odpowiedzi usłyszał: mamy dokładnie 42.3% szans, aby awansować. Okazało […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Po co mi cztery samochody zamiast dwóch? Marzę, by Pogoń coś wygrała

Wokół Jarosława Mroczka pojawiło się w ostatnich miesiącach dużo emocji. Dla części kibiców stał się powodem, dla którego Pogoń zmarnowała w zeszłym sezonie szansę walki o puchary. Prezes i współwłaściciel szczecińskiego klubu odnosi się w szerokim wywiadzie do wielu palących kwestii. Dlaczego brak cierpliwości kibiców to najtrudniejszy element bycia prezesem Pogoni? Które oskarżenia uważa za […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Cezary Kucharski zatrzymany, czyli kolejna odsłona wojny z Robertem Lewandowskim

Polskie media obiegły dziś zdjęcia Cezarego Kucharskiego z charakterystycznym czarnym paskiem na oczach. To kolejny efekt trwającej od dłuższego czasu przepychanki pomiędzy Kucharskim i Robertem Lewandowskim, jego byłym agentem. Albo raczej: wojny, bo etap przepychanek obaj panowie dawno już zakończyli. O co chodzi w całej tej sprawie? Odpowiedź na to pytanie moglibyśmy w zasadzie streścić […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Na ile Lewandowski pozwoli swoim kolegom?

Ile goli swoim kolegom pozwoli strzelić Robert Lewandowski, który jest głodny bramek w Lidze Mistrzów, po tym, jak zaliczył pusty przelot z Atletico Madryt? Czy znowu błyśnie Leroy Sane? Jak Manchester City radzić sobie będzie bez Kuna Augero? Czy ultra-ofensywne Ajax i Atalanta zrobią show i czy Real Madryt pójdzie za ciosem po zwycięstwie w […]
27.10.2020