post Avatar

Opublikowane 02.10.2018 10:20 przez

redakcja

Jedną z najbardziej znaczących zmian, jakich na początku swojej kadencji w Legii dokonał Ricardo Sa Pinto, jest ta w bramce. Arkadiusz Malarz był „jedynką” od dawna, Radosław Cierzniak musiał się zaś zadowalać ochłapami. Dziś to Cierzniak regularnie gra, a jego krzesełko grzeje tyłkiem dotychczasowy pewniak.

Zmiana ta zbiegła się z naprawdę konkretną poprawą legijnych osiągów w lidze. Po sześciu seriach gier, w których bronił Malarz, mistrzowie Polski mieli aż dziesięć bramek straconych i legitymowali się bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu i 2 porażek. Po 1:4 z Wisłą Płock następuje jednak zdecydowana zmiana. Cierzniak staje między słupkami, Legia nie przegrywa czterech kolejnych meczów, traci tylko dwie bramki. Wskakuje z 8. na 4. miejsce. Jej strata do lidera zmniejsza się o trzy punkty.

Ile w tym zasługi Cierzniaka? Spójrzmy na suche liczby:

Radosław Cierzniak – 4 mecze, 2 gole puszczone, 2 czyste konta, 8 strzałów, 6 obronionych (75% skuteczności)
Arkadiusz Malarz – 6 meczów, 10 goli puszczonych, 1 czyste konto, 24 strzały, 14 obronionych (58,3% skuteczności)

Stosunek strzałów obronionych do puszczonych jest więc w przypadku Cierzniaka dużo bardziej korzystny. Sprawdziliśmy jednak – posiłkując się skrótami ostatnich czterech spotkań – także skalę ich trudności.

Czy Cierzniak powinien był obronić strzał Rapy zza pola karnego w pierwszej połowie starcia z Cracovią? Owszem. I obronił.

Czy miał obowiązek obronić strzał Forsella z ostrego kąta na początku meczu z Miedzią? No tak. I obronił.

Czy wpadką było puszczenie uderzenia Fina zza pola karnego? No nie. Kamera zza bramki tylko to potwierdza – widoczność, jaką miał bramkarz Legii uniemożliwiała natychmiastową reakcję, a gdy piłka wyłoniła się zza obrońców, było już za późno.

Zrzut ekranu 2018-10-02 o 08.39.16

Czy miał obowiązek obronić uderzenie Jankowskiego na 1:0 w meczu z Arką? Niektórzy twierdzą, że tak, ale jednak to nie była oczywista sytuacja i trudno mówić o ewidentnej wpadce.

Czy miał obowiązek odbić strzał Kolewa z narożnika pola karnego, mocny, ale oddany z trudnej pozycji? No tak. I obronił.

Pozostałe uderzenia były zaś tak niskiej jakości, że osoby odpowiedzialne za „cięcie” skrótów nie uznały ich nawet za warte umieszczenia.

Wchodząc więc w szczegóły okazuje się, że owszem – dotychczasowy zmiennik Arkadiusza Malarza wybronił, co miał do wybronienia, a puścił te dwa uderzenia – Jankowskiego i Forsella – za które ciężko go winić i którym i Malarz będący w dobrej formie prawdopodobnie również nie byłby w stanie zapobiec.

Cierzniak na pewno trafił jednak w dobry czas, by udowodnić swoją przydatność. Obrona Legii po interwencji Pazdana na czerwoną kartkę w spotkaniu z Cracovią wyglądała już dużo solidniej, a z każdym kolejnym meczem zdaje się zyskiwać na pewności. Mało tego – cały zespół po prostu gra lepiej. Podczas gdy za pierwsze sześć kolejek średnia nota zawodnika Legii wynosiła u nas 4,16, za cztery ostatnie jest to już 4,49. Obniżone jeszcze pałą dla Pazdana za asa kier w starciu z krakowskimi Pasami.

Na dziś trudno więc powiedzieć, że wejście Cierzniaka do bramki jakoś gruntownie odmieniło Legię. Po pierwsze – byłoby to uproszczeniem, bo widać, że mając wreszcie trenera na stanowisku trenera cała drużyna gra lepiej. Po drugie – o ile żadnego gola nie zawalił, nie popełnił też jakichś rażących błędów, to jednak na spektakularne interwencje, jakimi będzie Legii wygrywał mecze, wciąż trzeba jeszcze poczekać. Na dziś raczej nie zamyka dyskusji, czy roszada między słupkami była konieczna.

fot. FotoPyK

Opublikowane 02.10.2018 10:20 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 72
Subscribe
Powiadom o
guest
72 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Broncur Rynek
Broncur Rynek (@broncur_rynek)
2 lat temu

A może zmiana Mączyńskiego?

WujaNieMaEunuchKochany
WujaNieMaEunuchKochany (@wujaniemaeunuchkochany)
2 lat temu

No i gdzie te nowe reklamy?

Poznaniak
Poznaniak (@poznaniak)
2 lat temu

Nikt normalny nie bedzie placil za te obsceniczne jaja ktore serwuja za kazdym razem

skynet
skynet (@skynet)
2 lat temu

Dokładnie! Czekam i czekam od rana 🙁

fryzjer
fryzjer (@fryzjer)
2 lat temu

Chyba nikt kto jest normalny nie zapłacił by za taki artykuł jak i za ten o niesfornym piłkarzu city

Poznaniak
Poznaniak (@poznaniak)
2 lat temu

Skoro taki dobry Cierzniak grzal lawe to dlaczego przez ten caly okres wchodziliscie do dupy i to bez mydla Malarzowi Arek byl swiety No jak to kurwa jest

Urkides
Urkides (@urkides)
2 lat temu
Reply to  Poznaniak

Bo oni na piłce znają sie tak jak na muzyce, wiedzą kiedy gra a kiedy nie. Natomiast bez statystyk już nie potrafią nic sensownego powiedzieć.
Napisali artykuł z którego nic nie wynika. Ot, omówili cyferki ze statystyk. No ale czy zauważyli że w meczach Malarza średnio na mecz oddawano 4 strały na bramkę a Cieżniaka tylko 2? Czy postawa całej obrony ma wpływ na efektywność bramkarza?
Te statystyki są beznadziejnie głupio wykorzystywane. Gdyby brac pod uwagę temperaturę powietrza, jego wilgotność i ciśnienie w czasie meczów i nałożyć to wyniki spotkań, to łatwo można stworzyć teorię, że w określonej temperaturze i ciśnieniu zespół ma mniejsze lub większe szanse na zwycięstwo a np. napastnicy strzelają częściej przy wyższych temperaturach, a pomocnicy przy większej wilgotności powietrza.
To są takie same „ciekawostki” jak te w których minutach zespoły strzelają albo tracą bramki częściej.
Nie ma żadnego przełożenia na prognozowanie, bo wynika z uśrednienia wyników z przeszłości, które są dużej części wynikiem zbiegów okoliczności.
Ja myślę że tak stosowane statystyki, bardziej wprowadzają w błąd niż cokolwiek wyjaśniają.

Korniszon
Korniszon (@korniszon)
2 lat temu
Reply to  Poznaniak

Malarz ma dobry PR, wiesz… żona reporterka i te sprawy 😉 Ale czy Cierzniak to taki mistrz to też bym nie powiedział, aczkolwiek obaj na cienką Extraklape wystarczą. Gdybym miał decydować to raczej bym ogarnął kogoś nowego na bramke.

Spektakularny
Spektakularny (@spektakularny)
2 lat temu

A pisalem, ze Malarz jest slaby 😉

maaciekw
maaciekw (@maaciekw)
2 lat temu

ktoś zapomniał dodać, że Arek obronił ponad 2 razy więcej piłek (14 vs. 6), a zagrał tylko 2 mecze więcej, co świadczy o słabości całej obrony

macko1977
macko1977 (@macko1977)
2 lat temu

„Czy wpadką było puszczenie uderzenia Fina zza pola karnego? No nie. Kamera zza bramki tylko to potwierdza – widoczność, jaką miał bramkarz Legii uniemożliwiała natychmiastową reakcję, a gdy ta wyłoniła się zza obrońców, było już za późno.”

Czy redakcja ma widoczność na takie językowe lapsusy i od czasu do czasu byłaby skłonna podjąć skuteczną interwencję?

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
2 lat temu
Reply to  macko1977

Bo zasadniczo, jakby na Ciebie wyłoniły się równocześnie widoczność, kamera, bramka, Legia i reakcja, to też by już było za późno. Kwiecisty styl jest zatem jak najbardziej uzasadniony.

macko1977
macko1977 (@macko1977)
2 lat temu
Reply to  Voitcus

Nie mam nic przeciwko kwiecistości, niech nawet będzie trzynastozgłoskowiec, ale perspektywa wyłaniającej się widoczności powoduje u mnie migotanie przedsionków…

Voitcus
Voitcus (@voitcus)
2 lat temu
Reply to  macko1977

Już poprawili 😉

Urkides
Urkides (@urkides)
2 lat temu
Reply to  macko1977

Liczba błędów językowych jest zatrważająca. Wielu z tych gości nie znaczenia słów których używa. Wiele z tych błędów można porównać do strzału na aut z rzutu karnego, czyli goście którzy chcą krytykować piłkarzy za ich niski poziom, robią to na jeszcze niższym poziomie, zarówno gramatycznym jak i umysłowym.
To jest charakterystyczne dla naszej „strefy klimatycznej” że każdy rości sobie prawo do krytyki a tak słabo wykorzystuje prawo do nauki. To w zasadzie idzie ze sobą w parze, bo im większa wiedza, tym trudniej jest krytykować. Ale ponieważ uwielbiamy krytykować i rozliczać, to bycie baranem jest bardzo praktyczne.

macko1977
macko1977 (@macko1977)
2 lat temu
Reply to  Urkides

Może, skoro szef wszystkich szefów napisał, że planuje skok na mamonę, ułamek promila tej kasy przeznaczony zostanie na normalną, redakcyjną korektę. Skoro mamy płacić – a nie mam zasadniczo nic przeciwko temu – to płaćmy za towar pełnowartościowy.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu

Roznica miedzy Cierzniakiem a Malarzem wielka nie jest, aczkolwiek ostatni rok to Malarz gral raczej za zaslugi. Ani w poprzednich ani w ostatnich eliminacjach do LM i LE nie pomogl.
Legia potrzebuje porzadnego bramkarza, idealnie jakby udalo sie sciagnac kogos pokroju Borubara albo Bialkowskiego. Tylko na to pewnie kasy nie ma.

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

No, Białkowski to musi być w super formie skoro grzeje ławę w angielskim drugoligowcu i to na rzecz gościa, który był od lat jego zmiennikiem.

allende73
allende73 (@allende73)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

No fajnie, a czy zastanawiałeś, że poziom wspomnianej drugiej ligi angielskiej jest wyższy aniżeli poziom eklapy?

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  allende73

Czy na pewno wyższy poziom Championship to 100% gwarancja zakontraktowania lepszego bramkarza? Kuciak czy Mucha siedzieli na ławie klubów z Premiership i po powrocie do e-klapy ile baboli popełniali i bramek puszczali?
W zeszłym sezonie – Kuciak 64.8% obronionych, Mucha 64.7% a Malarz 77.9%.

allende73
allende73 (@allende73)
2 lat temu
Reply to  Patton

To prawda, przy czym Białkowski w przeciwieństwie to Muchy bądź Kuciaka nie odbił się od tej ligi, tylko faktycznie sporo tam bronił, raczej zdobywając dobre noty. Można zatem – raczej dosyć bezpiecznie – założyć, iż Białkowski najpewniej stoi o poziom wyżej aniżeli Malarz bądź większość pozostałych bramkarzy z eklapy.

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  allende73

To zgadza się ale że teraz w e-klapie byłby najlepszym bramkarzem to jednej złotówki na to bym nie postawił. Za dużo w ostatnich sezonach pewnie obaj widzieliśmy niewytłumaczalnych zdarzeń w e-klapie by być tego pewny. Zresztą czy po tylu latach Białkowskiego motywowałaby gra w polskiej lidze? Szczerze wątpię – tak jak większość ostatnio powracających widząc co tu dzieje się szybko poziomem dostosowałby się do reszty nieudaczników. Tu może chcieć się młodym czy takim jak Prijović czy Ofoe którzy chcieli pokazać się i szybko uciec stąd. A Białkowski – 31 lat i szansa na kolejny wyjazd byłaby znikoma. Nie dawno wrócił ponoć jeden z najlepszych bramkarzy ligi norweskiej – Leciejewski i co? W bramce Lubina stoi 23 latek a on tylko co miesiąc patrzy na konto czy mu kaska wpływa.

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  allende73

A czy zastanawiałeś się może, że niegrający bramkarz, to niegrający bramkarz? Jeżeli nie, to popatrz na Miedź i mega talent Kanibołockiego praktycznie bez gry przez 1,5 roku i w jakiej dyspozycji jest koleś, który powinien tę ligę przerastać umiejętnościami.

allende73
allende73 (@allende73)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

??? Zdajesz sobie sprawę, że Białkowski nie pasuje do Twojej wizji, chociażby dlatego, że w ciągu ostatnich 2 sezonów (+ 1/4 obecnego) opuścił 8 spotkań w lidze (z czego 5 w tym sezonie)…

@Patton – fakt, masz rację co do tego

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  allende73

A zdajesz sobie sprawę, że jest od kilku meczów rezerwowym, a okienko jest zamknięte i do tego czasu jeszcze długo może posiedzieć? Do tego wymieniłeś Borubara, który cały poprzedni sezon spędził na ławie i ten też spędzi. Jeżeli Legia chce mieć porządnego bramkarza to powinna jednak sięgnąć po kogoś regularniej grającego i nie ma że drogo. To samo absolutnie powinien zrobić Lech.

Blizbor
Blizbor (@blizbor)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

Daj ze mu spokój, on jeszcze po MŚ odpoczywa.

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
2 lat temu
Reply to  Blizbor

1. Pisałem już dawno, że zaryzykowałbym i postawił na Cierzniaka, wzbudzałem śmiechy na tej stronie, ok. W końcu mam okazję nieco przypatrzeć się jak gra. Radek zdecydowanie gra nie tak pewnie jak w Wiśle Kraków. Czy jest lepszy od Arka Malarza, jeszcze nie wiem. Radek ma trochę takie niepewne wyjścia z bramki, jakby reakcja czy tam refleks trochę wolniejszy od Arka. Zdecydowanie szybciej ma ochotę wznawiać grę, czy to wyrzutem czy wykopem. To mi się akurat podoba. Chyba, mówię chyba, bo trochę za mało go widziałem w akcji, nie ładuje piłek w auty, co się często zdarzało Malarzowi. Ale to jeszcze obczaję.

2. Malarzowi niedawno zmarł ojciec, a wcześniej matka. Ma swój wiek. Może te dwie sprawy się nałożyły i trener to dostrzegł. Myślę, że to będzie jego ostatni sezon w Legii i koniec kariery, ale oczywiście życzę mu by powalczył jeszcze.

3. Patton.  dejwid Ildefons dzbankowiak Malarz, którego nigdy nie byłem wielkim fanem (po prostu nie spełnia moich wyobrażeń jak powinien wyglądać i grać bramkarz, ale to szczegół), także wrócił z zagranicy, aczkolwiek nie z drugiej/trzeciej ligi angielskiej. W dość późnym wieku trafił do Legii. Do pierwszego składu wskoczył bodaj po roku jak pamiętam. W Legii nie odcinał kuponów, a więc nie ma reguły, że starszy po wojażach patrzy tylko na sianko i ma w piździe.

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu

Ale po jakim czasie w Legii Malarz ogarnął się? Przecież początki miał katastrofalne – w Poznaniu czerwona kartka czy w PP z Chojniczanką ośmieszył się przy strzale Mikity. Przyszedł w styczniu 2015 a jakieś przebłyski niezłej gry miał dopiero wiosną 2016 a właściwie dopiero od sezonu 2016/17 można mówić że był silnym punktem Legii. Wiadomo że w 100% nie sprawdza się to co napisałem we wcześniejszym komentarzu. Ale jakby tak zrobić zestawienie powracających w ostatnich latach do ekstraklasy to na bank więcej nazwisk umieścilibyśmy po stronie badziewiaków niż kozaków ekstraklasy.

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
2 lat temu
Reply to  Patton

Nieno, ja się z Tobą zgadzam. Jak mówię, Malarz nigdy nie był moim typem na bramkarza w Legii. Ale jak już został i nawet dał radę… Ale to od początku było nie to. Pamiętacie jak Kuciak odchodził i był blady strach. To kto ma bronić? Chyba nie Malarz…

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu

Tu też zgodzę się bo i moim nie był – każdy strzał to obawa gdzie wypluje piłkę a każde dośrodkowanie w pole karne to obawa czy któryś z legionistów z pola zdąży pierwszy piłki dopaść. Choć Cierzniak też dla mnie żadna rewelacja – refleks ma słaby. Nie rozumiem – jest Kudrjavcevs i Majecki i stawiałbym na nich a jak obaj byliby fatalni broniąc w jednej całej rundzie to wtedy szukałbym doświadczonego bramkarza. A tak zapewne zimą Majeckiego znów gdzieś wypożyczą a z Cierzniakiem i być może jeszcze z Malarzem w czerwcu na 1 rok kontrakty przedłużą. W Legii to wszystko na opak – młody bramkarz zagra albo i nie w 3 ligowych rezerwach a na siłę promowani są inni młodzi z pola – Szymański i Wieteska którzy w takiej dyspozycji jak są w tej rundzie to podczas spotkań nadają się jedynie do roli chłopców od podawania piłek a nie do gry w koszulce Legii. 🙂

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  Patton

Otóż Malarz ogarnął się w Legii bardzo szybko. Rzucasz papierową datą, a nie zwracasz uwagi, że po czerwonej w Poznaniu został skreślony i odstawiony na ławkę. Ciężko jest więc mówić o późnym ogarnięciu bo jak tylko ponownie dostał szansę, to już jej nie zmarnował(po odejściu Kuciaka).

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

No i słusznie po Poznaniu został odstawiony bo wcześniej choćby z Jagą czy Wisłą też bronił słabo. A po odejściu Kuciaka które nastąpiło rok po przyjściu Malarza to z kim miał przegrać rywalizację? Ze Skabą czy Budziłkiem – bądźmy poważni. Cierzniak też jak przyszedł i dostał szansę to dał popis nieudolności w Dortmundzie.

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  Patton

Chyba nie rozumiesz. Ja nie mówię, że Malarz został niesłusznie odstawiony po Poznaniu, tylko że jak dostał ponowną szansę po odejściu Kuciaka, to bronił dobrze i nie ma tu nic do rzeczy to jakich miał konkurentów. Jakby dawał dupy, to by w następnym okienku zakontraktowali kogoś z miejsca do gry, a jego wysłali na ławę.

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

Ja zostanę przy swoim zdaniu że tak właściwie pozytywnie zaczął zaskakiwać od początku sezonu 16/17. Natomiast po odejściu Kuciaka to wiosną 2016 wcale nie błyszczał. To linia obrony w składzie Lewczuk, Hlousek, Jędza, Pazdan i nawet Rzeźnik została bardzo dobrze przygotowana przez Staśka do rundy wiosennej. Większość z wymienionych to chyba się nie pomylę jak stwierdzę że ani wcześniej ani później w Legii lepiej nie grali.

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  Patton

Zdaje się(chyba tak czytałem w wywiadzie), że Stasiek Czerczesow też miał wysokie mniemanie o Malarzu i do tej pory są w dość regularnym kontakcie, także coś tam musiał w nim widzieć. Dla mnie Cierzniak nie jest bramkarzem na Legię i mam nadzieję, że nie przedłużą z nim kontraktu. Jeżeli ktoś ma tu w końcu dostać szansę, to niech to będzie ten Majecki bo póki co to wygląda, że skończy jak Szumski, czy inny Jałocha.

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  UBecja_Forever

Nie wiem co oni kombinują bo dla mnie Majecki już powinien być nr1 a jakby popełniał babole to wtedy szansę powinni dostać emeryci ale tylko do ogarnięcia się młodego.
Obawiam się że z oboma emerytami przedłużą o 1 rok kontrakt choć liczę że Malarz po tym sezonie powie pas.. Mam małą słabość do Cierzniaka bo gdy siedział na ławie to po jego reakcjach w czasie spotkań było widać że żyje grą Legii a takich zawodników nam trzeba. Dodatkowo przez tyle czasu nie dostawał szansy i nie słyszałem by miał pretensje.

Travis
Travis (@pacholek)
2 lat temu
Reply to  Patton

odpalaj cweliga jaromira i minusuj tęczowy siurku buhahahaha

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  Travis

Założyć konto o nazwie „pachołek” to jest dopiero buhahaha dzbanie.
PS. pozdrów odstrzelonego urwipełcia 🙂 🙂 🙂

Travis
Travis (@pacholek)
2 lat temu
Reply to  Patton

przecież pachołek to ten facet na zdjęciu, dopiero teraz skumał xDDDDDDDDDDD

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu
Reply to  Travis

Ale ci zwieracze puściły. 🙂 🙂 🙂

Travis
Travis (@pacholek)
2 lat temu
Reply to  Patton

szybki jesteś w przelogowywaniu szeliga a zarazem żałosny, ps. ile masz lat tak na serio?

Taiczo
Taiczo (@taiczo)
2 lat temu

Zmiana GK dała impuls dla całej drużyny. Wszyscy zrozumieli, że nie ma świętych krów.
To rywalizacja i forma ma decydować.

Bodek
Bodek (@bodek)
2 lat temu
Reply to  Taiczo

Bardzo istotny argument. Poza tym jednak Cierzniak jest lepszy na przedpolu od Malarza, przez co kasuje potencjalne zagrożenie już w początkowej fazie.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 lat temu
Reply to  Taiczo

Też mi się wydaje, że trenejro potrzebował takiego kozła ofiarnego.

Taiczo
Taiczo (@taiczo)
2 lat temu
Reply to  nieobiektywny

Nie kozła bo nie odstawił Malarza definitywnie, ale raczej najlepszego możliwego przykładu na wstrząs i przemyślenie dla wszystkich.
I tylko dziwi mnie wystawianie KK w top11 skoro on jest naprawdę fatalny i nawet kibice Legii maja go już dosyć.

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu
Reply to  Taiczo

Skąd wiesz, czy odstawił go definitywnie, czy nie? Póki co zdaje się 4 mecze z rzędu spędził na ławce, a zagrał jak zawsze gra się rezerwowym bramkarzem – w pucharze Polski.

DrMabuse
DrMabuse (@drmabuse)
2 lat temu

Legia poprawiła organizację gry, odbiór w środkowej strefie, doskok do gracza rywali będącego przy piłce. I tu trzeba szukać przyczyn, a nie jakichś wydumanych różnicach pomiędzy Malarzem a Cierzniakiem.

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
2 lat temu
Reply to  DrMabuse

Dokładnie. Ja bym to uprościł jeszcze. Zaczęli biegać, wyglądają lepiej fizycznie, a bez kondycji to nie ma ani doskoku, ani pressingu, ani odbioru.

Pytanie tylko co oni robili na treningach z Jozakiem i Klafuriciem. W karty grali, czy co?

UBecja_Forever
UBecja_Forever (@ubecja_forever)
2 lat temu

Malarz nawet w słabej dyspozycji jest dużo lepszy od Cierzniaka. Taka prawda, nie przedłużali z nim kontraktu i nie grał w 1 składzie dlatego, że był od Cierzniaka gorszy. Strzał z Arką zdecydowanie na konto Cierzniaka – cały on. Co ma złapać to złapie(chociaż często na raty), ale i zawalić lubi. Prawdę mówiąc na ligę to i tak powinien wystarczyć, ale po sezonie bez względu na wszystko powinien się z Legią pożegnać.

Skoro już się tak posiłkujecie statystykami to warto też chyba wspomnieć, że Malarz zagrał z Chojniczanką w pucharze i też zachował czyste konto i mocno się do niego przyczynił.

Matinho88
Matinho88 (@matinho88)
2 lat temu

zmiana bramkarza mogła też wpłynąć na postawę obrońców, może np. nie lubią grać z Malarzem albo bardziej się stresują bo na nich głośno krzyczy :O

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Patton
Patton (@jaromir)
2 lat temu

Czy czasami nie warto poczekać z takimi porównaniami jeszcze te 2 spotkania Cierzniaka w bramce Legii czy też do 24 celnych strzałów na jego bramkę? Zaraz Śląsk i Wisła i z 2 puszczonych goli może zrobić się 10 przy ledwie 20 oddanych strzałach. I ze skuteczności 75% zrobi się szybciutko 50% 🙂

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
2 lat temu
Reply to  Patton

Nie będę długo pierdolił – zgadzam się.

technojezus
technojezus (@technojezus)
2 lat temu

Trzeba podziękować Arkowi za grę, za to co wybronił ale już się do grania nie nadaję.Po sezonie do widzenia i tyle w temacie.
Na obecną chwilę Cierzniak > Malarz, tylko kompletnie nie rozumiem czemu Majecki nie dostaje szans.
Co za rok licząc że Arka nie będzie to Cierzniak nr.1 na X lat a Majecki będzie w pp tylko bronił jak teraz Malarz?

Travis
Travis (@pacholek)
2 lat temu
Reply to  technojezus

Nie tylko Ciebie martwi sytuacja Majeckiego, co ma powiedzieć trener Magiera który widzi go w swojej kadrze U-20?

Travis
Travis (@pacholek)
2 lat temu
Reply to  Travis
Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu
Reply to  technojezus

Bo Majecki jest na razie za slaby. Ja rozumiem, ze potrzeba sukcesow w Legii, niektorym nawet byle jakich, ale wystarczy popatrzec na Szymanskiego. Pompowanie mlodego mimo mocno przecietnej gry.

demagog
demagog (@demagog)
2 lat temu

Cierzaniak i Malarz to bramkarze podobnej klasy- porządni, nic ponad to. Czyli ligowa czołówka jakby nie patrzeć. Szalę na korzyść Radka przeważyła jego dobra gra na przedpolu, Malarz był dospawany do linii i to widział każdy kto choć trochę ogarnia piłkę. Tak czy inaczej, Legia traci mniej goli, gra Cierzniaka jest oczywiście jedną ze zmiennych, ale tu ważniejsza jest jednak dobra gra obrońców, szczególnie Jędzy i wyszydzanego na legijnych forach Wieteski.

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
2 lat temu
Reply to  demagog

Kolego, to że Radek częściej wychodzi (może i tak, muszę jeszcze poobserwować, czy tak częściej), nie znaczy, że dobrze interweniuje. Ja mam wybitne wrażenie, że jego każde wyjścei do centry czy do kontry śmierdzi katastrofą. Malarz trochę takich interwencji też miał, i myślę, że o ile przy dośrodkowaniach chyba wzrost nie teges, to przy wyjściach 1 na 1 nawet to wyglądało lepiej u niego niż u Cierzniaka.

Obaj są średni, jak na naszą ligę raczej ponadprzeciętni, za Cierzniakiem przemawia wiek i warunki fizyczne.

lupi45
lupi45 (@lupi45)
2 lat temu

Kiedy Wy te artykuły piszecie. Nie na bieżąco? Pytanie do redakcji. Mamy 15 zl płacić za coś takiego. Przecież Legia ma obecnie punkt straty do lidera, nie trzy . To po pierwsze. Po drugie, ten artykuł jest do dupy.

Laguna
Laguna (@laguna)
2 lat temu
Reply to  lupi45

Do dupy, bo jest za darmo.

Korniszon
Korniszon (@korniszon)
2 lat temu
Reply to  Laguna

Laguna – dzięki tobie zrozumiałem o co chodzi w tym myku z płaceniem. Otóż gdy zapłacisz to nie napiszesz – artykuł jest chujowy, bo tym samym przyznałbyś sie do bycia frajerem bo zapłaciłeś za gówno, a wiadomo jak ludziom ciężko przyznać się do błędu. Sprytna zagrywka psychologiczna 😀

afrousa
afrousa (@afrousa)
2 lat temu

Malarz to przeciętny bramkarz, nie rozumiem o co tyle szumu. Może wg Malarza on sam zasługuje jeszcze na grę w Reprezentacji, wieki splendor, chwałę i dożywotnie miejsce w składzie Legii, ale patrząc na jego grę można było się zastanawiać na kogo on ma kwity w Legii. Bardzo słaba gra nogami, wyprowadzanie piłki do gry nogą, najczęsciej kończyło się piłką na aucie, albo 10 metrów od celu. Notoryczne wypluwanie prostych strzałów przed siebie. Mniemanie o sobie ma bardzo wysokie, ale w Legii grać powinni młodzi bramkarze. Dlatego, że można ich dobrze sprzedać. Trener Dowhańa ma reputację gościa spod którego skrzydeł wypłynęło wielu utalentowanych bramkarzy. Dlaczego więc nie wykorzystać jego reputacji i nie grać młodymi, których biorą bogatsi z zachodu. A biorąc pod uwagę, że Legia, to drużyna, która przynajmniej na papierze powinna mieć najlepszych piłkarzy w lidze, a co za tym idzie, to ona powinna prowadzić grę. W takim przypadku bramkarze Legii nie powinni być często niepokojeni i powinni mieć o wiele mniej pracy niż ich koledzy z e-klapy. Moim zdaniem powinien grać Majecki, na którym można zarobić pieniądze. Łatwiej jest uzupełnić skład bramkarzem, który nie musi być szczególnie długo zgrywany z resztą zespołu, niż np. środkowym pomocnikiem, napastnikiem czy którymś z obrońców, których czasami zgrywa się ze sobą przez cały sezon, a w profesjonalnych ligach, jaką na pewno nie jest liga polska, latami.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu
Reply to  afrousa

Widziales mlodego, ze sie tak go domagasz? Bo jakby Majecki byl zawodnikiem Gornika czy Sosnowca to pies z kulawa noga by sie nim nie interesowal. Ale jest w Legii to pompujemy balonik.

afrousa
afrousa (@afrousa)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Czyli wg twojej teorii, w klubie nigdy nie powinni występować wychowankowie, bo ich się nie widziało, a piłkarzy aktualnie grający powinni grać do emerytury, bo alternatywnych się nie widziało.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu
Reply to  afrousa

Co Ty misiu kolorowy tworzysz? Jakis czlowiek internetowy domaga sie stawiania na mlodego bo mlody, choc pewnie w zyciu go na treningu nie widzial.
Samo wystawianie mlodego bramkarza nie zrobi z niego dobrego bramkarza.
Legia to poza Borucem bramkarza nie wychowala ostatnio:
Fabian – przyszedl z Lecha i od razu wskoczyl do pierwszej druzyny. Wg mnie wtopa Lecha jak Legii z Lewym.
Legii wypromowala: Onyszke, Muche czy Kuciaka.
A wychowankowie Legii to zacny poczet: Gostomski, Skaba, Jalocha i Szumski. Same asy normalnie.
Jeden Borubar na 20 lat i Fabian (ktory wychowankiem Legii nie jest). Od sprzedazy Fabiana w bramce Legii coraz gorszy sort staje niestety.

afrousa
afrousa (@afrousa)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Nic nie tworzę. Twoja logika – w Legii żadnych wychowanków, bo od grania lepsi się nie staną, a ogólnie bramkarze przychodzili gotowi. Lewandowskiego w sumie w Legii też nie widziałeś, a dzisiaj piszesz, że to wtopa Legii :D:D Lewą ręką do prawego ucha z twoimi teoriami 😉

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu
Reply to  afrousa

Kolego ja wiem, ze logiki juz nie ucza w szkolach.
Wskaz mi prosze tych legijnych wychowankow z ostatnich 20 lat co nie przepadli po wyjezdzie do silniejszych lig.
Ja znam tylko jeden przypadek: Borubar.
Natomiast sporo zawidnikow sie wypromowalo, choc wychowankami Legii nie byli np. Bereszynski czy Rybus.

afrousa
afrousa (@afrousa)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

No właśnie widzę kolego, że myślenie logiczne troszkę u ciebie kuleje 😉

Polityka kadrowa Legii polega głownie na tym właśnie że wszystko co kupione jest lepsze. Legia nie stawia na wychowanków, więc co za tym idzie tych wychowanków w Legii nie ma. Wydaje się dość logiczne, czy potrzebujesz więcej czasu?

Legia nie stawia na młodych i swoich, bo zawsze kupują „gotowy” produkt

Podejrzewam, że gdyby Eduardo trafił kilka goli, na początku gdy trafił do Legii, to Niezgoda poszedłby na wypożyczenie do gdzieś do Miedzi czy innej szrot drużyny.
Także na spokojnie, przeanalizuj sobie, to wszystko jeszcze raz i może dojrzejesz do jakiś wniosków 😉

JesusChristPose
JesusChristPose (@jesuschristpose)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Nie widziałem w akcji, a do nie dawna nawet nie wiedziałem że jest w kadrze.

afrousa
afrousa (@afrousa)
2 lat temu

Nie widziałeś, bo Arek tylko zapowiadał walkę o miejsce w kadrze.

Piotr Szkudlarek
Piotr Szkudlarek (@pietraszenko)
2 lat temu

Legia ma taki potencjał w polu jak na naszą ekstraklase że sensowniejsze byłoby postawienie na 19letniego Majeckiego, który za rok dwa by mógł odejśc za kilka milionów euro niz wybierać miedzy 35-latkiem a 38-latkiem…

Weszło
21.01.2021

Jak kończyli poprzednicy Brzęczka w XXI wieku?

Czy Jerzy Brzęczek zapisze się w naszych wspomnieniach jako nieudacznik? Nie, aż tak raczej nie. Nie zmienia to jednak faktu, że przez ponad dwa lata mieliśmy do czynienia z selekcjonerem, który słusznie zapracował na szereg batów ze strony opinii publicznej. W jakimś stopniu to wina Zbigniewa Bońka, który swojemu podwładnemu zapakował do rąk  buty o […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Papszun: Kadra? Jeszcze nie teraz

W czwartkowej prasie Marek Papszun komentuje swoją obecność w szerokim gronie kandydatów na nowego selekcjonera, Mariusz Piekarski mówi o Michale Karbowniku w Brighton, a Piotr Czachowski ocenia Marco Giampaolo. Mamy też teksty o stworzeniu jednej Odry Wodzisław i przejściu Mateusza Zachary do ligi bośniackiej.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Mariuszem Piekarskim o transferze Michała Karbownika do […]
21.01.2021
Anglia
21.01.2021

Znowu to zrobili! Manchester United uciekł spod topora siódmy raz w sezonie!

Dzisiejszego wieczoru los pchnął nas w taki układ gwiazd, że o fotel lidera walczyły dwie ekipy z Manchesteru. Emocjom daleko było do korespondencyjnego starcia, które decydowało o mistrzostwie Premier League w 2012 roku, ale i tak nie mogliśmy narzekać. Manchester United tylko sobie znanym sposobem najpierw odrobił starty z Fulham, a później obronił prowadzenie i […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Niech pan zapyta Łunina, niech pan zapyta Diaza… Real odpada z trzecioligowcem!

Vincente Parras, trener Alcoyano, co prawda mówił, że marzy o magicznej pucharowej przygodzie. Ale wtedy jeszcze zdawało się, że chodzi mu o jakiś inny puchar. Albo raczej o Puchar Quidditcha. Bo marzenia marzeniami, ale jednak po drugiej stronie Real Madryt. Może słaby Real, może w mocno eksperymentalnym składzie, ale jednak Real Madryt w zderzeniu z […]
21.01.2021
Weszło
20.01.2021

Juventus z Superpucharem, Szczęsny w głównej i pozytywnej roli

Wiadomo, że Superpuchar – właściwie każdy – to nie jest najcenniejsze trofeum w futbolu. Fajnie, jak jest w gablocie, ale żeby się o niego zabijać? Raczej nie. Tyle że dla i Napoli, i dla Juventusu, to mogła być dość istotna szansa na wygranie czegokolwiek w tym sezonie, bo forma obu zespołów nie wskazuje specjalnie na […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Fortuna Bayernu kołem się toczy

W tym sezonie Bayern wszedł w dziwaczny taniec z losem. Żaden to wyćwiczony foxtrot, żaden walc wiedeński, żadne pasodoble. To zwykłe igranie z losem. Bo tak jak podopieczni Hansiego Flicka mieli szczęście remisując z Lipskiem, tak jak sprzyjała im fortuna, kiedy Robert Lewandowski w ostatniej sekundzie meczu odwracał historię spotkania z Bayerem Leverkusen, tak wszystko […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zieliński z superpucharem, United obronią fotel lidera?

Ligi Mistrzów nie ma, ale też jest… fajnie. Parafrazując słynny cytat. W środę kibice będą zadowoleni, bo czekają nas hitowe spotkania we Włoszech i w Anglii. Na południu Europy o Superpuchar Włoch powalczą Juventus oraz Napoli. Natomiast na drugim końcu Starego Kontynentu Manchester United spróbuje utrzymać się na szczycie Premier League. Na jakie typy warto […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Polak bramkarzem wszech czasów szwedzkiego klubu. Szacuneczek

Polacy doceniani za granicą? Coraz częściej spotykany przypadek. Ale ilu z nich zapisało się na kartach danego klubu do tego stopnia, by trafić do jedenastki wszech czasów? No właśnie, to już trudniejsza sprawa. Ale tak wyróżniony został Ryszard Jankowski, były bramkarz Lecha Poznań, który spędził pół dekady lat dziewięćdziesiątych w Trelleborgu, a gdzie pomógł zezłomować […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zagraniczny inwestor w Radomiaku? Trwają rozmowy

W najbliższym czasie może dojść do niespodziewanej współpracy na zapleczu Ekstraklasy. Z naszych ustaleń wynika, że Radomiak Radom prowadzi rozmowy z zagranicznym inwestorem. Dzięki temu wsparciu klub chciałby odważniej włączyć się w walkę o awans z pierwszej ligi. Na czym ta współpraca miałaby polegać? Tu robi się ciekawie, bo niekoniecznie chodzi o przejęcie części akcji […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zmierzch ery Juventusu? Pirlo przytłoczony problemami

– Lata lecą. Staramy się, jak możemy, ale podtrzymanie naszej passy i zdobycie 10. mistrzostwa z rzędu byłoby czymś nieprawdopodobnym. Nie jest łatwo, dajemy z siebie wszystko, ale mamy za sobą dwa ‚black-outy’, za które zapłaciliśmy bolesnymi porażkami z Fiorentiną i Interem – te słowa Giorgio Chielliniego, jednego z symboli Juventusu, wstrząsnęły włoskimi mediami. Dlaczego? Bo dopatrzono […]
20.01.2021
Anglia
20.01.2021

Jon Flanagan jednak nie dla Jagiellonii. I całe szczęście

Od kilku dni media belgijskie oraz polskie grzały temat transferu Jona Flanagana do Jagiellonii. Angielski lewy obrońca miał trafić do Białegostoku po kompletnie nieudanej przygodzie w Charleroi. Ostatecznie jednak nie wyszło, 28-latek nie przeszedł testów medycznych i z transakcji nici. Wbrew obiecującym początkom kariery tego piłkarza, możemy śmiało powiedzieć: całe szczęście.  W 2014 roku był […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Klauzula „anty-Włochy” wstrzymuje Milika

Arkadiusz Milik wciąż czeka na finalizację przejścia do Olympique Marsylia. Z klubem już się porozumiał, ale cały transfer wstrzymuje oczywiście Napoli. Kwota transferu nie jest problemem, więc co nim jest? Napoli chciałoby skonstruować transakcję w ten sposób, że Milik miałby zostać wypożyczony z Napoli do Olympique na pół roku z przymusowym wykupem przez francuski klub […]
20.01.2021
Blogi i felietony
20.01.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Wszystko było już zaplanowane, w maju Aleksander Łukaszenko uświetnia swoją obecnością imprezę otwarcia, potem lansuje się wśród błysków fleszy aż do finałowego meczu. Zapalony fan hokeja, który nawet w szczycie pandemii chętnie udzielał wywiadów prosto z lodowiska, tegoroczne Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie będzie musiał jednak obejrzeć w telewizji. Białoruś, a konkretnie Mińsk, a jeszcze […]
20.01.2021
Francja
20.01.2021

Powrót na tron w najmniej spodziewanym momencie, czyli ostatni tytuł Marsylii

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Marsylia była jedną z największych piłkarskich potęg Starego Kontynentu. Na Stade Velodrome wręcz roiło się od czołowych postaci światowego futbolu, takich jak choćby Jean-Pierre Papin, Abedi Pele, Rudi Voeller czy Chris Waddle. Zespół regularnie sięgał po mistrzowskie tytuły we Francji, dokładając też do tego znaczące sukcesy na kontynentalnej arenie. […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Problemy w klubie Polaków. Derby nie płaci, a szejk czeka na zielone światło

Derby od miesiąca nie płaci swoim piłkarzom pensji. Nad klubem wisi wizja bankructwa, a w tle trwają przeciągające się rozmowy z szejkiem, który ma przejąć klub. Kibiców próbuje uspokajać Wayne Rooney, który ma być gwarantem lepszej przyszłości Derby. Tymczasem ligowe władze sprawdzają, czy Derby trafi we właściwie ręce.  Widać było po graczach Derby dużą ulgę […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

GKS Bełchatów wybrał nowego prezesa

Pierwszoligowy GKS Bełchatów niedawno ogłosił konkurs na stanowisko nowego prezesa klubu. Nowy sternik przejmie stanowisko po Wiktorze Rydzu, który zrezygnował w grudniu ubiegłego roku. Jak udało nam się ustalić, zostanie nim Wojciech Zając, w przeszłości związany m.in. z Resovią Rzeszów. Zając to osoba, która jest współtwórcą sukcesu rzeszowian. To on był prezesem klubu kiedy Resovia […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Dali kilka powodów, by walnąć whisky. XI dekady Jagiellonii

Dwa srebrne medale. Jeden brązowy. Finał Pucharu Polski. Kilka grubych transferów. I miano ligowej czołówki przez kilka lat. Bez dwóch zdań to najlepsza dekada w historii Jagiellonii Białystok, która w 2020 roku obchodziła stulecie swojego istnienia. Wybraliśmy najlepszą XI minionego dziesięciolecia. Z góry uprzedzamy – może pojawić się element kontrowersji. Na kilku pozycjach mieliśmy sporą […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Niezły Numer – Jak Brzęczek marnował najlepszego napastnika świata?

W zasadzie mamy pewne wątpliwości, czy aby na pewno liczba bramek Roberta Lewandowskiego za kadencji Jerzego Brzęczka to „Niezły Numer”. Bo przecież mówimy o najlepszym piłkarzu na świecie. Drugim najlepszym strzelcu w pięciu topowych ligach w Europie. Pięciokrotnym królu strzelców Bundesligi. Gościu, który coraz bardziej zagraża rekordowi Gerda Müllera. I ten oto gość przez dwa […]
20.01.2021