post Avatar

Opublikowane 07.09.2018 13:28 przez

redakcja

La Hoya Lorca w brokuły. Cultural Leonesa w krój fraku, Atletico w Spidermana. Zdawało się, że Hiszpanie mają najwięcej polotu w tworzeniu niebanalnych strojów piłkarskich, ale wtedy wszedł Zawisza cały na biało, a na bieli napis „Jebać Psy”.

Screen Shot 09-07-18 at 11.58 AM

Chciałoby się zacytować Zenka Martyniuka „jak do tego doszło nie wiem”, ale w sumie wiemy. Kibice mogli wpisać się na koszulkę Zawiszy dzięki wsparciu jednej z charytatywnych akcji. Inicjatywa fajna – wspierasz szczytny cel, a masz fajny efekt w postaci obecności na ukochanych barwach. Chce się przyklasnąć, a nawet zapytać: dlaczego więcej klubów nie robi czegoś podobnego.

Ale przepuszczenie „Jebać Psy” (swoją drogą, jaki tu szacunek, wszystko z dużej litery!) może bydgoski klub odrobinę zapiec. Cała sytuacja miała potencjał na dużą dawkę pozytywnego PR-u, który podnoszącemu z kolan Zawiszy jest potrzebny. Produkt zdjęto ze sprzedaży, ale i tak z sytuacji, gdzie wystarczyło strzelić do pustej bramki, wyszedł strzał w kolano.

fot. Wikipedia

Opublikowane 07.09.2018 13:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 30
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Siwy z Łęcznej
Siwy z Łęcznej

A czy to nie kibice Zawiszy zrobili swoim piłkarzom na boisku trumny z desek zakupionych w Castoramie, po czym policja przez monitoring w tej Castoramie ich wyłapała? xD

theczarek
theczarek

o kurde ale nick 😀 tak, cały świat interesuje Legia, weź się ogarnij. a dalej – pogromcy Legii osiągnęli już teraz w pucharach więcej, niż każdy inny klub w Polsce w ostatnich latach.
to teraz przyznaj komu kibicujesz 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lewacki Wywrotowiec
Lewacki Wywrotowiec

Z tego co pamiętam to te matoły zbiły krzyże z desek z Castoramy i nie zdrapały kodów kreskowych.

Murphy
Murphy

@Lewacki Wywrotowiec

Bardzo dobrze pamiętasz 😀

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Sprawa umorzona nikogo nie poniósł konsekwencji, ale Ty z tych mądrych widać gówno wiem, ale się wypowiem 🙂
Jesteś wielki jak Legia w Europie 🙂

Wicher
Wicher

No co z tego, że sprawa umorzona? Jak to nikt nie poniósł konsekwencji?? Kurwa debilu społeczeństwo poniosło konsekwencję, że w porę nie wybiła tych ameb. Rozumiesz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos
Świroos

Słuszny przekaz. Stop cenzurze na koszulkach!

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Na trybunach wszyscy prawicowi i konserwatywni, ale „psów jebać”. To zwykli anarchiści są z lewackim podejściem do budowy państwa 🙂 Taka kibolska schizofrenia, typowa dla polskich trybun

efrenbatareyes
efrenbatareyes

Podziwiam twój zapał do analizowania, czy szukania sensu w zachowaniach kibiców. Szczerze podziwiam. Sam już dawno dałłem sobie spokój, bo tu nic się nie klei. Popierdoleni są jak lato z radiem.

Momo1100
Momo1100

Dokładnie sami sobie przeczą, coś gadają o patriotyzmie a patriotyzm to także dbanie o przestrzeń wspólną, u mnie w mieście mecz przyjazni Elana – Widzew i starówka zawalona spalonymi racami, krami z pamiątkami okradzione tak jak i sklepy typu żabka itd i to po kim? Po tzw patriotach… Więc też tu rozumiem dlaczego nienawidzą policji, bo ta łapie ich po tym gdy kradną i śmiecą. To tak jakby pedofil łaził w koszulce „jebać psy”.

nieobiektywny
nieobiektywny

Bardziej pasowałaby dla zoofila!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Przykład idzie z góry, to prawda. W Polsce ten prawicowy, kto do kościoła chodzi a ten kto mięsa nie je to lewak… Urodziłem się w tym kraju, ale za chuja tego społeczeństwa nie jestem w stanie zrozumieć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kunta Kinte
Kunta Kinte

„Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”, jak mawiał Marszałek…

nieobiektywny
nieobiektywny

,,Wam kury szczać prowadzać…” dobitne!

nieobiektywny
nieobiektywny

Jak pojąć ludzi, którym się nie chce ruszyć dupę na wybory, a potem płaczą, że im ustrój nie pasuje.

srednio
srednio

Z welkiej litery.

SzalonyWladek
SzalonyWladek

Wielką literą.
Nie ma za co.

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Stanowski, gdzie świetny prezes według Ciebie Radek Osuch 🙂 ???
Może jakiś wywiad?

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Tu cenzura jak w GazWybie hehe
Stanowski przyjacielu osucha, co tak broniłeś w konflikcie z kibolami Zawiszy.
Gdzie Twój radek superprezio co narobił długów zniszczył piłkę seniorską i młodzieżową na Zawiszy.
Stanio kiedy przeprosisz za wspieranie grubego Radka?

Król Roastów
Król Roastów

Tak zniszczył, że jedyne dwa trofea Zawiszy w historii to właśnie zasługa grubego Radka. Natomiast kibole Zawiszy najbardziej znani są z czterech rzeczy:

1. Zadyma z meczu PP z Widzewem.
2. „Hej czarna, pokaż cycuszki”.
3. Trumny i słynne krzyże z kodami kreskowymi.
4. Jebać psy.

Kiedy przeprosisz za utożsamianie się z przestępcami?

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Kto zadłużył klub ???

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Przestępcą jest Twój gruby Radas, który otrzymał klub w 1 lidze , a zostawił w B KLASIE, z niezapłaconym ZUSem, z wierzycielami, nie przygotowując audytu.
Wiem, że przerasta to Twoje IQ, ale takie życie.

Bez kiboli na stadionie widzów 500 🙂 hahaha Raduś mistrz marketingu, taki wielki prezes, a kampanie plakatową przed każdym meczem musieli mu kibole robić…ale co Ty możesz wiedzieć. My w B klasie mamy więcej sponsorów niż Osuszek w ekstraklasie.

Gdyby nie Ci bandyci to widziałbyś Zawisze w ekstraklasie jak świnia niebo.

molibden
molibden

@Król Roastów, ja rozumiem, że niekiedy narracja typu „kibice są winni” pasuje idealnie do kibicowskiej, polskiej rzeczywistości, ale akurat nie zgodzę się z tym, że w przypadku Zawiszy wszystko jest czarno-białe. Sam uważam sporą grupę kiboli za intelektualne dna, lecz nie można powiedzieć, że to kibice są winni upadku Zawiszy. Jakby nie patrzeć, z kibicami długo nie było problemów. Nawet po awansie sam Radosław Osuch opowiadał jak ważni są dla niego i Zawiszy, był przemarsz na bydgoski rynek, gdzie nie słyszałem, aby zdemolowano wtedy pół miasta. Problemy pojawiły się od zadym podczas meczu z Widzewem (które odbyły się w przedziwnych okolicznościach). Kibice twierdzą, że nastąpiła policyjna prowokacja, policjanci strzelali gumowymi kulkami, a podobno jeden z kibiców nawet stracił oko. Ogólnie łatwo można byłoby to zweryfikować np. taśmami z monitoringu, ale okazało się, że te tak po prostu zniknęły czy ich nie było, bo monitoring przestał wtedy na jakiś czas działać. Mimo licznych znaków zapytania (nawet nie wiem, czy było jakieś śledztwo w tej sprawie), niektórzy bez zastanowienia wskazywali winnych, czyli kibiców. Zrobił to także prezydent Bydgoszczy, który podczas jednego ze spotkań podłożył stowarzyszeniu kibiców Zawiszy do podpisania pismo, które miało m.in. potępić zachowanie uczestników starć z ochroną i policją oraz potępić obraźliwe wyzwiska. Podobno podczas tego spotkania kibice zaproponowali powołanie specjalnej komisji, która miałaby wyjaśnić okoliczności wydarzeń, lecz ta propozycja została przez miasto i Państwa Osuchów odrzucona. Poniekąd nie dziwię się kibicom, bo jednak potępienie zachowania kibiców podczas meczu z Widzewem byłoby równoznaczne z przyznaniem, że to oni byli winni tych zajść. W tamtym momencie nikt nie miał dowodów, że tak było; co więcej, były podstawy, by sądzić, że było inaczej. Szkoda, że nie udało się w cywilizowany sposób rozwiązać tej kwestii, bo uważam, że oskarżanie kibiców za zadymy tylko dlatego, że są kibicami jest mimo wszystko niesprawiedliwe. To trochę tak jakby uważać, że ktoś z Radomia coś ukradł, bo jest z Radomia, więc musi kraść. Wystarczyłoby spokojnie zbadać sprawę, przedstawić kibicom dowody i jeżeli kibice by się z tym nie zgodzili to oni wyszliby na głupków. A tak wszystko rozgrywało się w jakiejś tajemniczej otoczce i w ogóle nie było to przejrzyste.
Potem nastąpiła jeszcze większa eskalacja konfliktu. Kibice często w idiotyczny sposób pokazywali swoją niechęć do tamtejszych władz spółki. Żenująca akcja z trumnami, koncert wyzwisk m.in. w kierunku Radosława Osucha i prezydenta podczas meczu młodzieżówki w Bydgoszczy (!) i kilka innych. Rykoszetem dostało też SP Zawisza (zajmowało się m.in. trenowaniem młodzieży), utożsamianie z kibicami, wchodzące wtedy w struktury Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. Zostało one wykluczone ze struktur CWZS (później okazało się, że nielegalnie) i nie mogło korzystać za darmo z obiektów zarządzanych przez ten związek (m.in. obiektów przy Gdańskiej). Po akcji z trumnami miasto naciskało na CWZS, aby wykluczyć stowarzyszenie. Chodzą też plotki, że miasto wręcz zagroziło CWZS, że w przypadku niewykluczenia SP Zawisza, przekaże zarządzanie miejskich obiektów Radosławowi Osuchowi. Prezydent Bruski dopiął swego, wykluczył z miejskich obiektów stowarzyszenie. Niestety, problem pojawił się później. Okazało się, że SP Zawisza został wykluczony nielegalnie; CWZS został obciążony kosztami sądowymi (ok. 200 tysięcy złotych). Co więcej, gdyby SP Zawisza chciał ubiegać się o odszkodowanie za brak możliwości korzystania z miejskich obiektów te kwoty były zdecydowanie większe, ale na szczęście i CWZS, i SP Zawisza udało się dogadać i Zawisza powoli wraca na Gdańską. Miasto zaś teraz uważa, że to nie jego sprawa.
W ogóle ciekawy jest w tym konflikcie wątek Weszło. Podczas jednej z konferencji prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, przekonywał, że winnymi upadku Zawiszy są kibice, argumentując to… czytaniem artykułu właśnie z tego portalu (!!!). Naprawdę w pewnym momencie dyskusja o Zawiszy w samej Bydgoszczy zrobiła się bardzo niemerytoryczna. Kibice głównie wyzywają prezydenta i Radosława Osucha, prezydent miasta przy każdej możliwej okazji przekonuje, że wszystko to wina kiboli (raz nawet na jedną z konferencji przyniósł kamień, który rzucił mu do domu któryś z kibiców). Byłoby fajnie, jakby jakiś poważny dziennikarz zainteresował się tematem, ale na to się chyba nie zanosi…
Podsumowując, kibice mają swoje za uszami, ale na pewno trudno winić ich za upadek. W końcu za zarządzaniem klubu był odpowiedzialny ktoś inny. Inna sprawą jest zachowanie prezydenta Bruskiego. Jeżeli przez pięć lat przekazujesz ponad 17 mln złotych na spółkę, by ta m.in. miała promować miasto, to jednak wydaje się trochę mało rozsądne patrzenie jak ta spółka upada i krzyczenie, że winni są kibice, co nie?

Rudy z UE
Rudy z UE

jest nazwisko osucha na koszulce? idol weszło tak jak swego czasu greń

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Gdzie masz osuch stanowski gdzie masz osucha???
Róźnica między twoim ziomem Radkiem , a kibolami jest taka, że on klub rozjeb,,ł przy Twoich oklaskach, a oni dwa razy go odbudowali….więc zabstować dziennikarzyny weszło.

N.
N.

Pytanie do red. Stanowskiego – prywatnie przyjaciela Osucha – czy czytelnicy Weszło dowiedzą się, w jakim stanie został pozostawiony poprzez dobrodzieja klub Zawisza Bydgoszcz?
Wróble ćwierkają, że została masa długów, a dobrodziej dokonał zapłaty za klub dopiero po przelaniu dotacji przez miasto – co ukazuje patologiczne związki włodarzy miasta i dobrodzieja Osucha.
Poniżej w komentarzach ktoś opisał okoliczności pozbycia się SP Zawisza z obiektów i wyroków sądowych..

Zawisza Osucha jawi się jako pralnia pieniędzy i nic więcej.

Weszło
22.09.2020

Michniewicz na tle poprzedników, czyli czy CV prawdę ci powie?

Kultowy niedźwiedź z wieloletnim doświadczeniem w rosyjskich klubach. Albańczyk, który w Belgii przewrócił się na piłkach. Mentor, który wychował tłumy młodych. Romantyczny twórca nowych definicji piłkarskich, który nie nadawał się na trenera. Jego efemeryczny następca. Awanturujący się wagabunda o wdzięcznym pseudonimie Ryszard Lwie Serce. Pan od zapieprzania. Oto poprzednicy Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej Legii […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Kenny Saief, czyli nadzieja Lechii na choćby przyzwoity sezon

Lechia Gdańsk w ostatnich latach – delikatnie mówiąc – nie słynęła z obsady pozycji numer dziesięć. Cholera, być może trzeba się cofnąć aż do czasów Razacka Traore, by znaleźć naprawdę konkretnego piłkarza, a i on wędrował przecież na boisku w różne rejony, od skrzydła po napad. W każdym razie w kolejnych latach nikt lepszy się […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Legia z prezentem, a później pokrzywdzona. Wilusz zasłużył na wykluczenie

Czy Legia została skrzywdzona? A może tym razem zyskała na błędach sędziów? Czy Maciej Wilusz powinien pić meliskę przed meczami? No i co z tymi przeklętymi zagraniami ręką w polu karnym? Kolejny weekend znów przyniósł nam kilka weryfikacji w Niewydrukowanej Tabeli. Choć tak po prawdzie, to nie była łatwa kolejka do sędziowania. Zaczynamy od meczu […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Przeklęte Wyspy Owcze i technologiczny skok. Sukcesy i porażki Michniewicza w kadrze U-21

Czesław Michniewicz jest już jedną nogą poza reprezentacją Polski do lat 21. Odejdzie z niej raczej prędzej niż później. Ale co po sobie zostawi? Jaki bilans po trzech latach sprawowania stanowiska przez Michniewicza, mają biało-czerwoni? Co mu się udało, a co zawalił lub najzwyczajniej w świecie mógł zrobić trochę lepiej? Nie ma wątpliwości, że bilans […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Jeden klub, jeden trener. Klich i Kapustka od Tarnovii do kadry | KOPALNIE TALENTÓW

Ich pierwszy trener mówi o przypadku, twierdząc, że Mateusz Klich i Bartosz Kapustka poradziliby sobie gdziekolwiek by nie zaczynali, a on akurat miał szczęście, że na nich trafił. Większe zasługi niż sobie przypisuje rodzicom swoich najbardziej znanych byłych podopiecznych. Chyba jednak prowadzący ich za młodu Krzysztof Świerzb jakąś cegiełkę do tego dołożył, skoro nawet teraz […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Chodyna na radarze, Makowski cofa się w rozwoju

Za nami cztery kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Gdy patrzymy na ten okres przez pryzmat młodzieżowców, trochę brakuje nam odkryć. Jasne, poprzedni rok pokazał, że warto w tej kwestii trochę poczekać, bo choćby Michał Karbownik, Bartosz Białek czy Jakub Moder wypłynęli na szerokie wody dopiero z czasem, ale byli też tacy, którzy zaskoczyli od pierwszej kolejki […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Spokojnie, zaraz się rozkręci. Boruc jak film o facecie w łódce?

Powrót Artura Boruca do Legii Warszawa to bez dwóch zdań największe wydarzenie trwającego jeszcze okienka. Celowo nie użyliśmy w tym kontekście słowa „transfer”, bo ten ruch wykracza poza same kwestie sportowe, ale jedno trzeba wyraźnie zaznaczyć – to właśnie one wciąż powinny być na pierwszym planie. A na starcie tego sezonu nie ma co kryć […]
22.09.2020
Włochy
22.09.2020

Sfałszowany egzamin z włoskiego, czyli w co pogrywa Luis Suarez?

„Spoczywa na tobie wielka odpowiedzialność. Jeśli go oblejesz i gość nie dostanie obywatelstwa, to dopiero się zacznie. Rozpoczną atak terrorystyczny” – mówi na nagraniu rozmówca Stefanii Spiny. Czy to fragment filmu akcji? Nie. To konspiracyjna konwersacja uniwersytecka w sprawie językowego egzaminu Luisa Suareza, koniecznego do uzyskania włoskiego paszportu. Egzaminu, który Urugwajczyk podobno zdał z łatwością. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Czereszewski: Holendrzy w Stomilu? Dzięki mnie klub zarobi na nich niemałe pieniądze

Temat Stomilu, dziwnych transferów do klubu i zmian, które w ciągu ostatnich dni zaszły w Olsztynie, nie schodzi z ust kibiców. Wczoraj przyjrzeliśmy się jednej stronie sprawy, o której rozmawialiśmy także w I-ligowej części „Weszłopolskich”. Dziś oddajemy głos drugiej ze stron, a konkretniej Sylwestrowi Czereszewskiemu, który nie stroni od mocnych słów. Doniesienia portalu stomil.olsztyn.pl nazywa […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Gdy rozum śpi, a Lewandowski zagrywa krzyżakiem, budzą się demony

Środkowy pomocnik przejmuje piłkę na środku boiska, zagrywa ją na prawo do skrzydłowego, ale nie zatrzymuje się, tylko biegnie na pełnej w pole karne. I słusznie, bo zaraz dostaje podanie zwrotne od kolegi, wystarczy dołożyć nogę i po wszystkim. Tak też się dzieje – pewny strzał i bramkarz nie ma szans. Ale co to? Kibice […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Ring cię zweryfikuje. Nie masz za kim się schować”

– Moja walka? Jakbyś Rocky’ego oglądał. Cały mój plan szybko poszedł w pieruny. Myślałem, żeby dużo tańczyć, atakować seriami i odskakiwać, tak miałem zaplanowane treningi. Ale walczyliśmy na najmniejszym możliwym wymiarze ringu, więc nie było za bardzo gdzie uciekać. Trener powiedział mi więc „Kamil, musisz się bić”. A że lubię się bić, to się biliśmy. […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

Pół roku transmisji sportowych za darmo – promocja specjalna PKO Banku Polskiego

Nasi partnerzy z PKO Banku Polskiego mają do zaproponowania kapitalną promocję dla wszystkich ekstraklasowych świrów. I nie tylko! Do zgarnięcia półroczny darmowy dostęp do transmisji sportowych lub filmów na platformie CANAL+ telewizja przez internet. Na czym polega cała akcja? Już tłumaczymy. Najpierw trzeba założyć PKO Konto za Zero z Oficjalną Kartą Ekstraklasy. Jedną z tych, […]
22.09.2020
KTS
22.09.2020

Podryw na zerwane więzadło i kolejny rekord! KS Bednarska 1:15 KTS Weszło

Idziemy jak burza. W rywalizacji z ostatnią w tabeli Bednarską wydatnie poprawiliśmy bilans strzelecki. Drużyna nie zawiodła i zaaplikowała rywalom aż 15 bramek. Łapcie obszerne kulisy ostatniego spotkania KTS-u Weszło.  fot. FotoPyk
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

PRASA. Strejlau: Legia robi błąd. To Jacek Zieliński powinien zostać jej trenerem

Temat dnia w prasie jest oczywisty – Czesław Michniewicz w Legii Warszawa. W „Przeglądzie Sportowym” o nowym szkoleniowcu wypowiadają się eksperci. Mocną tezę wysunął Andrzej Strejlau. – Zastanawia mnie, kto zdecydował o zwolnieniu trenera Vukovicia. Strategię klubu wyznacza prezes, wiceprezes albo dyrektor sportowy. Któryś z nich popełnił błąd, decyzja o zwolnieniu była tego dowodem. Uważam, […]
22.09.2020
Weszło
22.09.2020

„Bielsa uczy: największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich”

– Bielsa wychodzi z założenia, że największe błędy popełnia się w chwilach triumfu albo tuż po nich. Wtedy najłatwiej jest coś zepsuć. Trudniej wtedy spostrzec, że zespół potrzebuje zmian, żeby się rozwijać. Bo przecież jest wciąż wynik. A pewna formuła może się właśnie kończyć i trzeba nie lada geniuszu, by dostrzec ten moment nim będzie […]
22.09.2020
Anglia
21.09.2020

Wilki się nie położyły, ale na Citizens to i tak za mało

Nadspodziewanie dobrze zaprezentował się zespół Wolverhamptonu na tle Manchesteru City. A może raczej wypadałoby napisać – zaskakująco niewielki był opór Citizens przed powstrzymywaniem ataków Wolves. Oczywiście, Manchester City przeważał przez większą część spotkania. Oczywiście, utrzymał również korzystny wynik do 90. minuty. Ale chyba nikt nie przypuszczał po bramce Fodena na 2:0, że gospodarze zdołają jeszcze […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

Jagiellonia ściągnęła Piasta na dno

Piast miał się podbudować meczem z Jagiellonią przed starciem z FC Kopenhaga, tymczasem tylko się dobił. Za nami już cztery ligowe kolejki, a gliwicki zespół ciągle czeka na premierowego gola. Na dodatek nie pomógł dziś Frantisek Plach i w efekcie „Jaga” przełamała passę czterech kolejnych porażek z podopiecznymi Waldemara Fornalika. To nie tak, że Piast […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

WESZŁOPOLSCY: MICHNIEWICZ W LEGII WARSZAWA, WIELKI MECZ GÓRNIKA

Powiedzieć, że to gorący dzień w Ekstraklasie, to nic nie powiedzieć. I trzeba przyznać, że termin naszego programu zgrał się idealnie: ledwo Legia ogłosiła Czesława Michniewicza, a wjeżdżają Weszłopolscy w składzie Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek, Paweł Paczul, Adam Sławiński, Szymon Janczyk, Samuel Szczygielski. Jaka będzie ta Legia? Co dalej z Vukoviciem? Kto w szatni Legii […]
21.09.2020