post Avatar

Opublikowane 07.09.2018 13:28 przez

redakcja

La Hoya Lorca w brokuły. Cultural Leonesa w krój fraku, Atletico w Spidermana. Zdawało się, że Hiszpanie mają najwięcej polotu w tworzeniu niebanalnych strojów piłkarskich, ale wtedy wszedł Zawisza cały na biało, a na bieli napis „Jebać Psy”.

Screen Shot 09-07-18 at 11.58 AM

Chciałoby się zacytować Zenka Martyniuka „jak do tego doszło nie wiem”, ale w sumie wiemy. Kibice mogli wpisać się na koszulkę Zawiszy dzięki wsparciu jednej z charytatywnych akcji. Inicjatywa fajna – wspierasz szczytny cel, a masz fajny efekt w postaci obecności na ukochanych barwach. Chce się przyklasnąć, a nawet zapytać: dlaczego więcej klubów nie robi czegoś podobnego.

Ale przepuszczenie „Jebać Psy” (swoją drogą, jaki tu szacunek, wszystko z dużej litery!) może bydgoski klub odrobinę zapiec. Cała sytuacja miała potencjał na dużą dawkę pozytywnego PR-u, który podnoszącemu z kolan Zawiszy jest potrzebny. Produkt zdjęto ze sprzedaży, ale i tak z sytuacji, gdzie wystarczyło strzelić do pustej bramki, wyszedł strzał w kolano.

fot. Wikipedia

Opublikowane 07.09.2018 13:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 30
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Siwy z Łęcznej
Siwy z Łęcznej

A czy to nie kibice Zawiszy zrobili swoim piłkarzom na boisku trumny z desek zakupionych w Castoramie, po czym policja przez monitoring w tej Castoramie ich wyłapała? xD

theczarek
theczarek

o kurde ale nick 😀 tak, cały świat interesuje Legia, weź się ogarnij. a dalej – pogromcy Legii osiągnęli już teraz w pucharach więcej, niż każdy inny klub w Polsce w ostatnich latach.
to teraz przyznaj komu kibicujesz 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lewacki Wywrotowiec
Lewacki Wywrotowiec

Z tego co pamiętam to te matoły zbiły krzyże z desek z Castoramy i nie zdrapały kodów kreskowych.

Murphy
Murphy

@Lewacki Wywrotowiec

Bardzo dobrze pamiętasz 😀

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Sprawa umorzona nikogo nie poniósł konsekwencji, ale Ty z tych mądrych widać gówno wiem, ale się wypowiem 🙂
Jesteś wielki jak Legia w Europie 🙂

Wicher
Wicher

No co z tego, że sprawa umorzona? Jak to nikt nie poniósł konsekwencji?? Kurwa debilu społeczeństwo poniosło konsekwencję, że w porę nie wybiła tych ameb. Rozumiesz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos
Świroos

Słuszny przekaz. Stop cenzurze na koszulkach!

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Na trybunach wszyscy prawicowi i konserwatywni, ale „psów jebać”. To zwykli anarchiści są z lewackim podejściem do budowy państwa 🙂 Taka kibolska schizofrenia, typowa dla polskich trybun

efrenbatareyes
efrenbatareyes

Podziwiam twój zapał do analizowania, czy szukania sensu w zachowaniach kibiców. Szczerze podziwiam. Sam już dawno dałłem sobie spokój, bo tu nic się nie klei. Popierdoleni są jak lato z radiem.

Momo1100
Momo1100

Dokładnie sami sobie przeczą, coś gadają o patriotyzmie a patriotyzm to także dbanie o przestrzeń wspólną, u mnie w mieście mecz przyjazni Elana – Widzew i starówka zawalona spalonymi racami, krami z pamiątkami okradzione tak jak i sklepy typu żabka itd i to po kim? Po tzw patriotach… Więc też tu rozumiem dlaczego nienawidzą policji, bo ta łapie ich po tym gdy kradną i śmiecą. To tak jakby pedofil łaził w koszulce „jebać psy”.

nieobiektywny
nieobiektywny

Bardziej pasowałaby dla zoofila!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Przykład idzie z góry, to prawda. W Polsce ten prawicowy, kto do kościoła chodzi a ten kto mięsa nie je to lewak… Urodziłem się w tym kraju, ale za chuja tego społeczeństwa nie jestem w stanie zrozumieć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kunta Kinte
Kunta Kinte

„Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”, jak mawiał Marszałek…

nieobiektywny
nieobiektywny

,,Wam kury szczać prowadzać…” dobitne!

nieobiektywny
nieobiektywny

Jak pojąć ludzi, którym się nie chce ruszyć dupę na wybory, a potem płaczą, że im ustrój nie pasuje.

srednio
srednio

Z welkiej litery.

SzalonyWladek
SzalonyWladek

Wielką literą.
Nie ma za co.

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Stanowski, gdzie świetny prezes według Ciebie Radek Osuch 🙂 ???
Może jakiś wywiad?

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Tu cenzura jak w GazWybie hehe
Stanowski przyjacielu osucha, co tak broniłeś w konflikcie z kibolami Zawiszy.
Gdzie Twój radek superprezio co narobił długów zniszczył piłkę seniorską i młodzieżową na Zawiszy.
Stanio kiedy przeprosisz za wspieranie grubego Radka?

Król Roastów
Król Roastów

Tak zniszczył, że jedyne dwa trofea Zawiszy w historii to właśnie zasługa grubego Radka. Natomiast kibole Zawiszy najbardziej znani są z czterech rzeczy:

1. Zadyma z meczu PP z Widzewem.
2. „Hej czarna, pokaż cycuszki”.
3. Trumny i słynne krzyże z kodami kreskowymi.
4. Jebać psy.

Kiedy przeprosisz za utożsamianie się z przestępcami?

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Kto zadłużył klub ???

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Przestępcą jest Twój gruby Radas, który otrzymał klub w 1 lidze , a zostawił w B KLASIE, z niezapłaconym ZUSem, z wierzycielami, nie przygotowując audytu.
Wiem, że przerasta to Twoje IQ, ale takie życie.

Bez kiboli na stadionie widzów 500 🙂 hahaha Raduś mistrz marketingu, taki wielki prezes, a kampanie plakatową przed każdym meczem musieli mu kibole robić…ale co Ty możesz wiedzieć. My w B klasie mamy więcej sponsorów niż Osuszek w ekstraklasie.

Gdyby nie Ci bandyci to widziałbyś Zawisze w ekstraklasie jak świnia niebo.

molibden
molibden

@Król Roastów, ja rozumiem, że niekiedy narracja typu „kibice są winni” pasuje idealnie do kibicowskiej, polskiej rzeczywistości, ale akurat nie zgodzę się z tym, że w przypadku Zawiszy wszystko jest czarno-białe. Sam uważam sporą grupę kiboli za intelektualne dna, lecz nie można powiedzieć, że to kibice są winni upadku Zawiszy. Jakby nie patrzeć, z kibicami długo nie było problemów. Nawet po awansie sam Radosław Osuch opowiadał jak ważni są dla niego i Zawiszy, był przemarsz na bydgoski rynek, gdzie nie słyszałem, aby zdemolowano wtedy pół miasta. Problemy pojawiły się od zadym podczas meczu z Widzewem (które odbyły się w przedziwnych okolicznościach). Kibice twierdzą, że nastąpiła policyjna prowokacja, policjanci strzelali gumowymi kulkami, a podobno jeden z kibiców nawet stracił oko. Ogólnie łatwo można byłoby to zweryfikować np. taśmami z monitoringu, ale okazało się, że te tak po prostu zniknęły czy ich nie było, bo monitoring przestał wtedy na jakiś czas działać. Mimo licznych znaków zapytania (nawet nie wiem, czy było jakieś śledztwo w tej sprawie), niektórzy bez zastanowienia wskazywali winnych, czyli kibiców. Zrobił to także prezydent Bydgoszczy, który podczas jednego ze spotkań podłożył stowarzyszeniu kibiców Zawiszy do podpisania pismo, które miało m.in. potępić zachowanie uczestników starć z ochroną i policją oraz potępić obraźliwe wyzwiska. Podobno podczas tego spotkania kibice zaproponowali powołanie specjalnej komisji, która miałaby wyjaśnić okoliczności wydarzeń, lecz ta propozycja została przez miasto i Państwa Osuchów odrzucona. Poniekąd nie dziwię się kibicom, bo jednak potępienie zachowania kibiców podczas meczu z Widzewem byłoby równoznaczne z przyznaniem, że to oni byli winni tych zajść. W tamtym momencie nikt nie miał dowodów, że tak było; co więcej, były podstawy, by sądzić, że było inaczej. Szkoda, że nie udało się w cywilizowany sposób rozwiązać tej kwestii, bo uważam, że oskarżanie kibiców za zadymy tylko dlatego, że są kibicami jest mimo wszystko niesprawiedliwe. To trochę tak jakby uważać, że ktoś z Radomia coś ukradł, bo jest z Radomia, więc musi kraść. Wystarczyłoby spokojnie zbadać sprawę, przedstawić kibicom dowody i jeżeli kibice by się z tym nie zgodzili to oni wyszliby na głupków. A tak wszystko rozgrywało się w jakiejś tajemniczej otoczce i w ogóle nie było to przejrzyste.
Potem nastąpiła jeszcze większa eskalacja konfliktu. Kibice często w idiotyczny sposób pokazywali swoją niechęć do tamtejszych władz spółki. Żenująca akcja z trumnami, koncert wyzwisk m.in. w kierunku Radosława Osucha i prezydenta podczas meczu młodzieżówki w Bydgoszczy (!) i kilka innych. Rykoszetem dostało też SP Zawisza (zajmowało się m.in. trenowaniem młodzieży), utożsamianie z kibicami, wchodzące wtedy w struktury Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. Zostało one wykluczone ze struktur CWZS (później okazało się, że nielegalnie) i nie mogło korzystać za darmo z obiektów zarządzanych przez ten związek (m.in. obiektów przy Gdańskiej). Po akcji z trumnami miasto naciskało na CWZS, aby wykluczyć stowarzyszenie. Chodzą też plotki, że miasto wręcz zagroziło CWZS, że w przypadku niewykluczenia SP Zawisza, przekaże zarządzanie miejskich obiektów Radosławowi Osuchowi. Prezydent Bruski dopiął swego, wykluczył z miejskich obiektów stowarzyszenie. Niestety, problem pojawił się później. Okazało się, że SP Zawisza został wykluczony nielegalnie; CWZS został obciążony kosztami sądowymi (ok. 200 tysięcy złotych). Co więcej, gdyby SP Zawisza chciał ubiegać się o odszkodowanie za brak możliwości korzystania z miejskich obiektów te kwoty były zdecydowanie większe, ale na szczęście i CWZS, i SP Zawisza udało się dogadać i Zawisza powoli wraca na Gdańską. Miasto zaś teraz uważa, że to nie jego sprawa.
W ogóle ciekawy jest w tym konflikcie wątek Weszło. Podczas jednej z konferencji prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, przekonywał, że winnymi upadku Zawiszy są kibice, argumentując to… czytaniem artykułu właśnie z tego portalu (!!!). Naprawdę w pewnym momencie dyskusja o Zawiszy w samej Bydgoszczy zrobiła się bardzo niemerytoryczna. Kibice głównie wyzywają prezydenta i Radosława Osucha, prezydent miasta przy każdej możliwej okazji przekonuje, że wszystko to wina kiboli (raz nawet na jedną z konferencji przyniósł kamień, który rzucił mu do domu któryś z kibiców). Byłoby fajnie, jakby jakiś poważny dziennikarz zainteresował się tematem, ale na to się chyba nie zanosi…
Podsumowując, kibice mają swoje za uszami, ale na pewno trudno winić ich za upadek. W końcu za zarządzaniem klubu był odpowiedzialny ktoś inny. Inna sprawą jest zachowanie prezydenta Bruskiego. Jeżeli przez pięć lat przekazujesz ponad 17 mln złotych na spółkę, by ta m.in. miała promować miasto, to jednak wydaje się trochę mało rozsądne patrzenie jak ta spółka upada i krzyczenie, że winni są kibice, co nie?

Rudy z UE
Rudy z UE

jest nazwisko osucha na koszulce? idol weszło tak jak swego czasu greń

ZwyklyKibic
ZwyklyKibic

Gdzie masz osuch stanowski gdzie masz osucha???
Róźnica między twoim ziomem Radkiem , a kibolami jest taka, że on klub rozjeb,,ł przy Twoich oklaskach, a oni dwa razy go odbudowali….więc zabstować dziennikarzyny weszło.

N.
N.

Pytanie do red. Stanowskiego – prywatnie przyjaciela Osucha – czy czytelnicy Weszło dowiedzą się, w jakim stanie został pozostawiony poprzez dobrodzieja klub Zawisza Bydgoszcz?
Wróble ćwierkają, że została masa długów, a dobrodziej dokonał zapłaty za klub dopiero po przelaniu dotacji przez miasto – co ukazuje patologiczne związki włodarzy miasta i dobrodzieja Osucha.
Poniżej w komentarzach ktoś opisał okoliczności pozbycia się SP Zawisza z obiektów i wyroków sądowych..

Zawisza Osucha jawi się jako pralnia pieniędzy i nic więcej.

Weszło FM
02.12.2020

Środa w Weszło FM – TSW, Estadio Weszło, Dwaj Zgryźliwi Tetrycy i mecze!

Środę na antenie Weszło FM rozpoczniemy tradycyjnie już o godzinie 7:00. W „Dwójce bez sternika” przywitają Was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński, a ich rozmowy zdominują mecze Ligi Mistrzów. Gośćmi audycji będą m.in. Rafał Nahorny, Radosław Chmiel i Kamil Rogólski. Nie zabraknie również tematu meczów koszykarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Bądźcie z nami! […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Debiutant ratuje Liverpool, Ajax pod ścianą

Liga Mistrzów, Anfield, Liverpool. Niby wszystko się zgadza, ot, Salah i Mane obecni, Robertson gotowy w blokach startowych, Henderson wyprowadza zespół na murawę. Jest kim straszyć, niejeden rywal myślałby w tej chwili o defensywce, ale nie Ajax. Nie, Ajax nie dał się oszukać, wiedział, że z pierwszego garnituru Anglików została co najwyżej górna część garderoby. […]
02.12.2020
Weszło
01.12.2020

Inter zaprosił Borussię na solo za garażami, Borussia podjęła rękawicę

Real Madryt potyka się na Szachtarze i zwycięzca meczu Borussii z Interem będzie miał szansę wykiwać „Królewskich” w walce o awans? Ta dwójka stwierdza więc zgodnie: nie będziemy się bawić w żadne pozwy. Będziemy się napierdalać. Niemcy i Włosi zafundowali nam dzisiaj kawał meczycha. Pięć bramek, anulowany gol ze spalonego, który mógł wszystko zmienić, fatalne […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Pierwsza liga to nadal styl życia

Szukamy elementu, którego w tym meczu nie było. Gra bez młodzieżowca, która wynika z nieklarownie sformułowanych przepisów? No była, ŁKS przez moment grając w dziesiątkę zrezygnował z usług młodych zawodników. Czerwona kartka po dwóch faulach bez piłki dla kudłatego napastnika? Była, Samuel Corral przez cały mecz chodził tak nabuzowany, jakby Miedź reprezentowała wszystkie demony z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Joao Felix bawił się z Bayernem B, a potem na boisko wszedł Mueller i żarty się skończyły

Bez Lewandowskiego. Bez Muellera, Neuera, Gnabry’ego, Goretzki… Bayern Monachium wyszedł na dzisiejsze starcie z Atletico Madryt niemal zupełnie rezerwowym składem. Gospodarze do pewnego momentu z tego korzystali, spokojnie prowadząc, a chwilami wręcz bawiąc się z Bawarczykami. Problem w tym, że za dużo w ich grze było właśnie tej zabawy, a za mało konkretów. No i […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Real Madryt robi wszystko, żeby nie wyjść z grupy

Żeby zagwarantować sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Real Madryt musiał swoje spotkanie wygrać. A rywala miał całkiem odpowiedniego, bo ukraiński Szachtar, osłabiony kilkoma znaczącymi nieobecnościami. Co Real zrobił? Ano przegrał. I to całkiem zasłużenie. W pierwszej połowie Królewscy naciskali na gospodarzy, ale nie byli w stanie sfinalizować żadnej z akcji. Sytuacje dwukrotnie zmarnował […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Sześć goli, cztery rzuty karne i przełamanie Mraza. Działo się w Bielsku!

Nie będziemy was czarować: gdyby nie wypadało ze względu na zawód, który wykonujemy, raczej byśmy dziś nie włączyli telewizora dla meczu Podbeskidzia z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski. Pierwsza połowa tylko nas utwierdziła w tym przekonaniu. Na szczęście potem działo się tyle, że brakowało już chyba tylko baby z brodą, choć w sumie dożyliśmy takich […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Paweł Magdoń dyrektorem sportowym Wisły Płock. Kim jest następca Jóźwiaka?

Paweł Magdoń. Solidny ligowiec, przez wielu piłkarzy wspominany jako jedna z najweselszych postaci spotkanych w szatni. Jednokrotny reprezentant Polski. Były dyrektor sportowy Lechii Tomaszów Mazowiecki, nowy dyrektor sportowy Wisły Płock. Kogo zatrudniają „Nafciarze” i czy ten – nie da się ukryć – eksperyment może wypalić? Paweł Magdoń – kariera piłkarska Średnia jednego gola na mecz w […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Odliczanie do świąt z eWinner – 24 dni promocji!

Odliczanie do pierwszej gwiazdki może być przyjemne! W eWinner czekają na nas 24 bonusy, które możemy odbierać codziennie, aż do świąt. To wszystko w ramach kalendarza adwentowego, na który ten legalny bukmacher przygotował nam mnóstwo atrakcji, promocji oraz konkursów. Sprawdźcie szczegóły promocji! Od dziś do 24 grudnia eWinner będzie dla nas „rozpakowywał” jeden prezent. Co […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Bramkarz Stomilu farciarzem tygodnia

Są takie dni, kiedy wszystko ci wychodzi. Dla odmiany są takie, kiedy wszystko bez powodu się wali. Ale są też takie, kiedy niby psujesz, zawalasz, powinieneś zebrać od losu baty, a wszystko uchodzi ci płazem. Taki dzień miał bramkarz Stomilu Olsztyn, Vjaceslavs Kudrjavcevs. Łotewski młodzieżowiec dwa razy pokpił dzisiaj sprawę tak, że to powinny być […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

24 dni promocji! Kalendarz Adwentowy w TOTALbet

Legalny bukmacher TOTALbet wie, jak zorganizować nam odliczanie do świąt. W ramach promocji „Kalendarz Adwentowy” na graczy czekają aż 24 różne bonusy przez blisko cztery tygodnie! Od 1 do 24 grudnia będziemy odkrywać kolejne „okienka” i zgarniać czekające na nas nagrody.  Codziennie o północy strona Kalendarza się odświeży, trzeba będzie odnaleźć i kliknąć zielonego Mikołaja, […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Super bonus w Superbet! 50 PLN za obstawianie Ligi Mistrzów!

Liga Mistrzów wchodzi w decydującą fazę gry w grupie, więc Superbet postanowił to uczcić. Ten legalny bukmacher oferuje nam znakomity deal: my stawiamy na Champions League, oni wypłacają nam bonus. Tak, tylko tyle trzeba zrobić, żeby zgarnąć 50 PLN ekstra! Zasady promocji są naprawdę proste. Dziś, czyli 1 grudnia, musimy postawić zakład lub zakłady z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Inter wraca do żywych, strzelanie w Liverpoolu | TYPY NA LIGĘ MISTRZÓW

Liga Mistrzów wchodzi już w taką fazę, że albo czekają nas mecze o nic, albo o wielką stawkę. Na szczęście dla nas w drugiej z grup znajdziemy całkiem sporą liczbą hitów. Dziś terminarz wręcz pęka w szwach, dlatego sprawdziliśmy ofertę naszych zaprzyjaźnionych bukmacherów. Na co warto postawić, gdzie szukać okazji i promocji?  Borussia Moenchengladbach – […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Real o awans, Bayern o przedłużenie passy. Wtorek w Lidze Mistrżów

Real, który potrzebuje opędzić się przed Szachtarem, który ośmieszył go już w tej edycji. Bayern, którego fantastyczna passa kolejnych zwycięstw trafia pod celownik bandy Simeone. Na drugim biegunie Marsylia, która chciałaby nie przegrać w Champions League pierwszy raz od czasów Sneijdera w Interze. Co dzisiaj w ligomistrzowym menu? Zapraszamy. *** LEWANDOWSKI STRZELI GOLA: KURS W […]
01.12.2020
Weszło Extra
01.12.2020

Tripletta Jose Mourinho. 10 lat temu Inter był najlepszy na świecie

– Jesteś gównem – rzucił Marco Materazzi do Jose Mourinho, gdy ten odchodził z Interu. Czy zebrało mu się na szczerość do trenera, u którego był ostatnio głównie rezerwowym? Nie, wręcz przeciwnie. – Jak możesz zostawić nas tutaj z Rafą Benitezem. Nigdy ci tego nie wybaczę – dodał obrońca, który stał się bohaterem jednego z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Lechia strzeliła prawidłowego gola, a co z kontrowersjami z Zabrza?

W Zabrzu działo się tyle, że jeden mecz dostarczył nam tylu sytuacji kontrowersyjnych, ile czasem mamy w całej kolejce. Kibicom Pogoni nie dziwimy się, że podnosili larum, ale ostatecznie żadnej decyzji na ich niekorzyść nie weryfikujemy. I od razu tłumaczymy dlaczego. Cztery kontrowersje z Zabrza Sytuacja najmniej kontrowersyjna – rzut karny i czerwona kartka dla […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Kozacy i badziewiacy. Defensywa Jagiellonii istnieje teoretycznie

Aż czterech piłkarzy dostarczyła nam Jagiellonia Białystok do zestawienia badziewiaków kolejki. I co najgorsze dla kibiców Jagi – właściwie można się było tego spodziewać w momencie odkrycia przez Canal+ grafik ze składem na mecz przeciw Stali Mielec. Już sam fakt, że duet stoperów stworzyli Bodvar Bodvarsson i Ariel Borysiuk mówi sporo, ale gdy dodamy jeszcze […]
01.12.2020
Weszło Extra
01.12.2020

Grałem w piłkę, żeby zapomnieć o głodzie. Jak mogłem marzyć o Manchesterze City?

W jego wiosce nie było prądu i bieżącej wody. Grał w piłkę, by zapomnieć o głodzie. Już sama gra w akademii mieszczącej się w stolicy Ghany była dla niego szokiem. A co dopiero transfer do Manchesteru City? Yaw Yeboah o szansie, jaką dostał od Boga, docenianiu tego, co się ma, indywidualnych treningach z Davidem Silvą, […]
01.12.2020