Pięciu wspaniałych. Kto zostanie nowym królem wagi ciężkiej?

Opublikowane 05.09.2018 11:29 przez

Kacper Bartosiak

Efe Ajagba, Filip Hrgović, Tony Yoka, Joe Joyce i Ivan Dyczko – zapamiętajcie te nazwiska. Każdy z tych pięściarzy ma na koncie sukcesy na ringach amatorskich i ostatnio coraz lepiej radzi sobie w gronie zawodowców. Choć mają na koncie zaledwie po kilka walk i jeszcze nie podbijają rankingów, to w ostatnich miesiącach bywało o nich naprawdę głośno. Z różnych, nie tylko sportowych względów…

Boks olimpijski i zawodowy często mają się do siebie jak krzesło do krzesła elektrycznego – mawiają niektórzy znawcy tematu. Faktycznie – przejście z jednego do drugiego wcale nie jest takie łatwe. Niektórzy… nie robią tego w ogóle. Genialni Kubańczycy wciąż nie mogą ze względów politycznych (chyba, że zdecydują się wcześniej na ucieczkę z ojczyzny), a Włosi mają tak udany system wsparcia olimpijczyków, że często żyją oni wygodniej niż niektórzy poważni zawodowcy.

Nie każdy utytułowany amator zostaje świetnym zawodowcem, ale ta zależność działa też w drugą stronę – nie każdemu wysoko notowanemu profesjonaliście udało się wcześniej zapisać piękną kartę w boksie olimpijskim. Bryant Jennings (24-2, 14 KO) zaczął boksować mając 24 lata. Stoczył garść walk na amatorstwie i niemal z miejsca przeszedł na zawodowstwo, gdzie pokonywał między innymi Siergieja Liachowicza i Mike’a Pereza – medalistów dużych amatorskich imprez sprzed lat. Jego ofiarą padł także Artur Szpilka – amatorski mistrz Polski oraz ćwierćfinalista mistrzostw świata juniorów.

Pewnie jest zatem jedno – w boksie nie ma reguły, ale patrząc na współczesną wagę ciężką pewne tendencje widać jednak wyraźnie. Trzy pasy mistrzowskie posiada obecnie Anthony Joshua (21-0, 20 KO), jeden z kolei należy do Deontaya Wildera (40-0, 39 KO). Obaj mają na koncie medale igrzysk olimpijskich (Joshua złoto w 2012 roku, Wilder brąz 4 lata wcześniej). Brytyjczyk wcześniej został także amatorskim wicemistrzem świata, Amerykanin z kolei zdobywał ważne trofea na poziomie krajowym. Sukcesy w boksie olimpijskim nie przeszkadzają w dalszej karierze i mogą właściwie tylko pomóc. W ostatnich miesiącach na zawodowych ringach pojawiło się pięciu pięściarzy z ciekawą amatorską przeszłością, którzy w ekspresowym stylu pokonują kolejne szczeble i lada moment mogą zacząć stanowić realne zagrożenie dla miłościwie nam panujących.

Kandydat numer jeden – nowy nigeryjski koszmar?

O nim w ostatnich dniach zrobiło się najgłośniej. Efe Ajagba (6-0, 5 KO) w szóstym zawodowym pojedynku miał zmierzyć się z doświadczonym Curtisem Harperem (13-6, 9 KO). Walki jednak nie było – zamiast tego kibice obejrzeli kuriozalny happening. Pozornie wszystko wyglądało jak zawsze. Dzień przed pojedynkiem pięściarze stanęli na wadze, a potem normalnie wyszli do ringu. Ajagba był wyraźnym faworytem, jednak 24 sierpnia nie mógł pokazać nawet części swoich niebagatelnych umiejętności.

Zawodnicy wysłuchali ostatnich instrukcji arbitra, przywitali się na środku ringu, a potem zabrzmiał gong. Sekundę później Harpera nie było już w ringu – po prostu z niego wyszedł i nie oglądając się za siebie udał się do szatni. W szoku byli wszyscy – głównie Ajagba, ale także kibice oraz komentatorzy. Walka otwierała bowiem przekaz telewizyjny i nagle powstała spora dziura do załatania.

Z miejsca pojawiły się dziesiątki teorii spiskowych. Podobno Harper protestował, bo dostał za mało pieniędzy. Według innej z wersji wszystko miało być ukartowane, a ukrytym celem miała być… promocja Ajagby. Faktycznie – klip z „walki” po kilku godzinach obejrzały miliony internautów, które pewnie po raz pierwszy usłyszały o urodzonym w Nigerii pięściarzu.

Prawda leżała gdzieś po środku – Harper podpisał kontrakt na walkę, ale… w żadnym z zapisów nie było ani słowa o tym, że pojedynek zostanie pokazany w telewizji. Gdy pięściarz dowiedział się o tym dzień przed walką, zażądał renegocjacji warunków umowy i lepszej stawki. W jakimś sensie trudno mu się więc dziwić, jednak tak osobliwej formy protestu świat boksu wcześniej nie widział.

Dlaczego w tym całym zamieszaniu warto zwrócić uwagę na Ajagbę? Ma dopiero 24 lata i wyróżnia się kapitalnymi warunkami fizycznymi. Mierzy 196 cm, jednak zasięg jego rąk wynosi aż 224 cm! Żaden pięściarz z szerokiej czołówki nie może się pochwalić w tej kwestii lepszym wynikiem. Od niedawna jego trenerem jest Ronnie Shields, który ma na koncie pracę z legendami wagi ciężkiej – Mikiem Tysonem i Evanderem Holyfieldem. Nigeryjczyk już wcześniej pokazał, że potrafi nokautować naprawdę spektakularnie – dowiódł tego podczas igrzysk olimpijskich w Rio.

„Uważnie obserwowałem wtedy Ajagbę. W pierwszej walce eliminacyjnej błyskawicznie znokautował solidnego jak mogło się wydawać Nigela Paula. Na ringach olimpijskich utrzymywał wysoki procent zwycięstw przez nokaut i można dostrzec w nim łatwość do przewracania rywali. To mocna karta przetargowa wśród profesjonalistów i już teraz wiemy, że tego asa będzie regularnie wyciągał przy okazji kolejnych pojedynków” – ocenia Piotr Jagiełło, komentator boksu w TVP Sport.

„Wcześniej Ajagba trenował – delikatnie mówiąc – w byle jakich warunkach, więc pod okiem Ronniego Shieldsa i zaangażowanego sztabu ludzi powinien czynić regularne postępy. Jest młody, głodny i zdeterminowany. Nigeryjczycy mogą mieć kolejny koszmar w ciężkiej wadze. Warto śledzić tego osiłka” – dodaje Jagiełło.

Ostatnim czempionem z tego kraju i faktycznym „nigeryjskim koszmarem” był Samuel Peter (36-6, 29 KO), który po pas federacji WBC sięgnął w 2008 roku. Wcześniej w gronie zawodowców wyróżniali się między innymi Herbie Hide (49-4, 43 KO) i Ike Ibeabuchi (20-0, 15 KO). Nigeryjskie korzenie ma przecież także Anthony Joshua – to właśnie z tego kraju do Anglii wyemigrowali jego rodzice.

Kandydat numer dwa – chorwacka hybryda braci Kliczko

Jeśli Ajagba to bokserski żywioł, to Filip Hrgović (5-0, 4 KO) jest raczej siłą spokoju. Zawodowcem nie jest jeszcze nawet od roku, a statystyczny serwis Boxrec już klasyfikuje go na 32. pozycji wśród wszystkich ciężkich. Za parę dni może awansować dużo wyżej, ale musi spełnić jeden warunek. 8 września na gali w Zagrzebiu będzie boksował z doświadczonym Amirem Mansourem (23-2-1, 16 KO). Stawką pojedynku będzie także jeden z mniej znaczących pasów federacji WBC, który da zwycięzcy przepustkę do czołowej piętnastki rankingu i realną szansę na walkę z Deontayem Wilderem.

Hrgović ma dopiero 26 lat, a na amatorstwie zdążył zostać mistrzem Europy (2015) oraz brązowym medalistą igrzysk w Rio. Legendy na jego temat krążyły już wcześniej. W 2013 roku to on sprawił, że nie doszło do hitowej walki Davida Haye’a z Tysonem Furym. Na jednym z ostatnich sparingów potężny cios Chorwata sprawił, że „Hayemakerowi” pękł łuk brwiowy i pojedynek trzeba było odwołać. Hrgović był także sparingpartnerem Kubrata Pulewa przed mistrzowską walką z Władimirem Kliczką. Nic dziwnego – jego styl faktycznie może kojarzyć się trochę z tym, z czego słynęli ukraińscy dominatorzy wagi ciężkiej.

„Coś w tym jest – Hrgović przypomina taką hybrydę braci Kliczków. Ma świetne podstawy techniczne i potrafi wyprowadzić każdy cios. Dla mnie jest obecnie jedynym godnym spadkobiercą starej szkoły jugosłowiańskiej. Już jest w Chorwacji wielką gwiazdą, a nie zdziwię się jeśli zostanie kimś na miarę Novaka Djokovicia u Serbów, bo jest naprawdę tak dobry” – przewiduje Jakub Biłuński, pięściarski analityk portalu Bokser.org.

„Hrgović ma naturalną pracę nóg. Może nie ma takiej siły ciosu jak Joshua, ale nawet w jego walkach olimpijskich było widać, że to zawodnik najbardziej predysponowany do zawodowego boksu z ówczesnej elity. Chorwat nie boi się wymian i składa ciekawe kombinacje. Walka z Mansourem to kapitalna sprawa – może zbudować Hrgovicia jako najlepszego z grona tych wschodzących gwiazd. Zdecydowanie jest poważnym materiałem na przyszłego mistrza świata. Z całej tej piątki wydaje się być na ten moment pięściarzem najbardziej zaawansowanym technicznie” – dodaje Biłuński.

Choć Hrgović nie osiągnął jeszcze nic znaczącego na ringach zawodowych, to w ojczyźnie już został wyróżniony Orderem Chorwackiej Jutrzenki. Za rozwój jego kariery odpowiadają bracia Sauerlandowie – wciąż znaczące postacie w świecie europejskiego boksu. Plan wydaje się prosty – wszyscy na każdym kroku podkreślają, że 26-latek jest gotowy na największe wyzwania i ma być ekspresowo prowadzony w kierunku mistrzowskiej walki.

Kandydat numer trzy francuski Joshua po przejściach

Na drodze do olimpijskiego złota stanął Hrgoviciowi w Rio Tony Yoka (5-0, 4 KO). Dziś obaj mają na zawodowstwie identyczny bilans i podobną pozycję. Pierwszy jest absolutnym bohaterem w Chorwacji, drugi z kolei przyciąga do boksu coraz większe tłumy we Francji. Obaj urodzili się w 1992 roku i najlepsze zdają się mieć dopiero przed sobą.

Yoka wygląda na kolejne „złote dziecko” boksu. Można odnieść wrażenie, że jego kariera przebiega nadzwyczaj harmonijnie. Amatorskie mistrzostwo świata? Jest. Olimpijskie złoto? Zaliczone. Ten drugi triumf smakował szczególnie – nigdy wcześniej żaden reprezentant Francji nie wygrał olimpijskich zawodów w najcięższej kategorii. Triumf Yoki w finale wielu ekspertów uważało jednak za dyskusyjny, co jest kolejną rzeczą, która łączy go… z Anthonym Joshuą. Wygrana Brytyjczyka cztery lata wcześniej także pozostaje kwestionowana do dziś.

Po przejściu na zawodowstwo Francuz związał się z doświadczonym trenerem Virgilem Hunterem, który największe sukcesy świętował z genialnym Andre Wardem (32-0, 16 KO) – niepokonanym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych. Yoka stoczył pięć walk – wszystkie we Francji. W ostatniej pokonał przed czasem słynącego z twardej głowy Dave’a Allena (13-3-2, 10 KO). W międzyczasie pojawił się jednak pewien osobliwy problem…

Pięściarz przyciągał na trybuny coraz więcej fanów i budził coraz większe zainteresowanie. Podpisał czteroletnią umowę z Canal+, która miała mu zagwarantować nawet 10 milionów euro. Między lipcem 2016 roku a lipcem 2017 roku wystąpił zgrzyt – Yoka trzykrotnie naruszył przepisy Francuskiej Agencji Antydopingowej (AFLD). Za każdym razem w ten sam sposób – nie poinformował o swoim miejscu pobytu, co jest kluczowe dla funkcjonowania wyrywkowego programu antydopingowego. Został zawieszony na rok. „To zbyt ciężka kara za coś, co zostało wskazane jako zwyczajne niedopełnienie formalności. Będziemy się odwoływać” – zapowiadał adwokat pięściarza. Wcześniej pojawił się kolejny problem – z powodu choroby trenera zawieszona została współpraca z Hunterem.

Jak Yoka prezentuje się pod kątem czysto pięściarskim? Imponuje przede wszystkim sposobem poruszania się w ringu. Zupełnie nie wygląda na kogoś, kto waży prawie 110 kilogramów. Choć nie dysponuje potężnym pojedynczym ciosem, to coraz lepiej składa kombinacje. Twardego Allena zastopował właśnie kumulacją uderzeń.

„Ten pojedynek pokazał, że Yoka zaczyna wcielać w życie filozofię boksu wpajaną mu przez byłego już niestety trenera Virgila Huntera. Szkoleniowiec chciał, by praca nóg Francuza była bardziej wydajna. Próbował eliminować amatorskie naleciałości – takie jak zbyt dużo „biegania” po obrzeżach ringu. Kontrola dystansu przednią ręką przez dwumetrowca wygląda coraz lepiej. Coraz skuteczniej też „przysiada” na ciosach, co odczuł wspomniany Allen” – tłumaczy Andrzej Pastuszek, pięściarski analityk portalu boxing.pl oraz autor wideobloga RSC, w którym rozkłada boks na czynniki pierwsze.

„Tony to inteligentny kontrbokser, którego styl powinien szlachetnieć jak dobre wino. Przy dobrym prowadzeniu i stałych postępach Francuz powinien dołączyć do elity, a przy możliwym w przyszłości 'uwolnieniu’ pasów może będzie w stanie sięgnąć po jeden z tytułów. Pracy jest jednak dużo i szkoda, że „lepienia” przyszłego czempiona nie dokończy Virgil Hunter” – dodaje Pastuszek.

Kandydat numer cztery – faworyt Davida Haye’a

W finale ostatnich igrzysk olimpijskich Yoka pokonał w dyskusyjnych okolicznościach Joe Joyce’a. Obaj na zawodowstwo przeszli niedługo po zakończeniu turnieju, ale Brytyjczyk wydaje się mieć zdecydowanie mniej czasu. Ma 32 lata – to naprawdę zaawansowany wiek jak na pięściarza, który stawia pierwsze kroki na zawodowstwie. Tyle ma na przykład Deontay Wilder, który zdążył zaliczyć 40 zawodowych walk.

Nie da się ukryć – Joyce późno trafił do boksu. Pierwszy raz założył rękawice gdy miał 22 lata. Wcześniej zapowiadał się na dobrego lekkoatletę. Ogólnej sprawności może mu do dziś zazdrościć wielu pięściarzy. Jego znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim intensywny styl, ale także robione po zwycięstwach w ringu salto.

Na zawodowstwie Joyce trafił pod skrzydła Davida Haye’a. Wszyscy wiedzieli, że potrzebował ekspresowego prowadzenia i początkowo faktycznie na to się zanosiło. Z czasem jednak jego kariera wyhamowała. Haye próbował załatwić mu walkę z Dereckiem Chisorą (29-8, 21 KO), ale publiczne negocjacje zakończyły się niepowodzeniem i kompromitacją.

Gdy „Hayemaker” zakończył karierę po drugiej porażce z Tonym Bellew, Joyce znalazł się na rozdrożu. Wcześniej obaj pracowali z Ismaelem Salasem, ale trener postanowił poszukać nowych wyzwań. Ambitny pięściarz postanowił zaryzykować. Wyleciał do USA, by przekonać do siebie Abela Sancheza – długoletniego szkoleniowca Giennadija Gołowkina. Przy okazji udało się znaleźć także nowego promotora i Joyce dołączył do projektu Ala Haymona.

„Oglądanie boksu Joyce’a nie przysporzy kibicom doznań estetycznych. Rusza się jak wóz z węglem, a jego ciosy nie należą do najszybszych. Ma jednak znakomite warunki fizyczne, dobry lewy prosty, stosunkowo ciężkie ręce i ciąg na rywala. W odróżnieniu od kilku napompowanych mięśniami rywali z wagi ciężkiej Joyce jest twardy i niezmordowany. Potrafi narzucać mocne tempo i wywierać nieprzyjemną presją. Niejednego rywala zajechał podczas sparingów i pewnie niejednego zajedzie w oficjalnej walce” – przewiduje Andrzej Pastuszek.

„Jaki ma potencjał? Moim zdaniem zbliżony do Jarrella Millera (pięściarz z TOP 5 trzech federacji – przyp. red.), czyli bez większych szans na zdobycie tytułu, ale ze stylem gwarantującym ciekawe starcia z bokserami z czołówki rankingu. Jeśli doczeka się mistrzowskiej szansy, to w niesprzyjających dla siebie okolicznościach i na pewno nie będąc faworytem” – dodaje autor bokserskiego vloga RSC.

Kandydat numer pięć – gigant z Kazachstanu

Wyjątkowym egzemplarzem jest także ostatni z tej piątki. Ivan Dyczko (7-0, 7 KO) pochodzi z Kazachstanu, ale kolejne zawodowe szczeble pokonuje w USA. Jest najwyższy z tego grona (206 cm) i zdążył zaliczyć najwięcej walk w gronie profesjonalistów. Żaden z jego pojedynków nie wyszedł na razie poza trzecią rundę, ale też trzeba przyznać, że nie walczył jednak z tak solidnym rywalami jak choćby Joyce czy Yoka.

Dyczkę wyróżnia też coś innego – dwukrotnie zdobył medal igrzysk olimpijskich i za każdym razem był to brąz. W 2012 roku przegrał minimalnie w półfinale z Anthonym Joshuą, z kolei cztery lata później na tym samym etapie lepszy okazał się inny Brytyjczyk – Joe Joyce. Ogólnie jego bilans amatorskich walk musi robić wrażenie – wygrał 181 walk przy zaledwie 18 porażkach. Oprócz dwóch medali igrzysk ma także w gablocie aż trzy krążki mistrzostw świata.

„Medale najważniejszych światowych imprez plus kapitalne warunki fizyczne – Dyczko z pewnością będzie niewygodny w ringu dla wielu przeciwników, ale na razie jest wokół niego sporo znaków zapytania. Nie jest tak eksplozywny jak Ajagba, choć na razie porozbijał dokumentnie wszystkich rywali. To pięściarz o regularnej charakterystyce, który poniżej pewnego poziomu nie schodzi” – ocenia Piotr Jagiełło.

„Czy będzie w stanie dołączyć element zaskoczenia do swojego repertuaru? Na razie musimy poczekać ze zdecydowanymi sądami. Komentowałem jego pojedynek na igrzyskach olimpijskich z Ajagbą, który wygrał skrupulatnością. Mam jednak wrażenie, że dzisiejszy Ajagba byłby już o wiele bardziej złożony w ringu niż podczas brazylijskich zmagań” – dodaje komentator boksu w TVP Sport.

Główną motywacją Dyczki do przejścia na zawodowstwo jest chęć rewanżu z Anthonym Joshuą. W półfinale igrzysk przegrał minimalnie (11:13), ale zdaniem wielu ekspertów ten wynik nie oddawał przebiegu wydarzeń w ringu. Ciosy Kazacha miały większą wymowę, a oprócz tego boksował z wykorzystaniem lepszych warunków fizycznych. Rewanż to jego ostateczny cel, ale zanim w ogóle stanie się realną perspektywą, to Dyczkę czeka jeszcze kilka mniejszych kroków.

Ogólna ocena pięciu największych talentów wagi ciężkiej z bogatym zapleczem amatorskim sprowadza się w dużej mierze do osobistych preferencji. Efe Ajagba ma naturalną siłę i znakomite warunki fizyczne. Filip Hrgović wydaje się być za to idealnie stworzony do boksu zawodowego – na pewno może się pochwalić twardą szczęką i już zdążył zostać bohaterem sparingowych legend. Tony Yoka potrafi robić wokół siebie szum i może okazać się postacią, dzięki której francuski boks zdoła się odbudować. Joe Joyce ma z tego grona najmniej czasu, ale też na tę chwilę najbardziej wybuchowy styl, który powinien pozwolić mu szybko dołączyć do szerokiej czołówki. Ivan Dyczko z kolei zdaje się mieć wszystko, by zostać kolejnym gigantem, którego wszyscy najlepsi będą chcieli unikać.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Newspix.pl

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Inne sporty
22.01.2022

Świątek w czwartej rundzie Australian Open. W kolejnym meczu będzie faworytką?

Darja Kasatkina, pogromczyni Magdy Linette, nie zamierzała łatwo dać za wygraną. Świetnie czuła się dziś w długich wymianach, nie oddawała zazwyczaj punktów za darmo. Kiedy jednak przychodziło, co do czego musiała uznawać wyższość Igi Świątek. Polka górowała nad rywalką w decydujących momentach i wywalczyła awans do 4. rundy w Australian Open (6:2, 6:3). Tym samym […]
22.01.2022
Inne sporty
21.01.2022

I znowu oberwaliśmy mocno po głowach, tym razem od Szwedów…

Jeśli liczyliście na to, że po koszmarnym występie z Norwegią Polacy zmobilizują się na Szwecję i co za tym idzie pokażą w tym spotkaniu odpowiednie umiejętności i charakter, mamy dla Was złą wiadomość: Biało-Czerwoni zagrali chyba jeszcze gorzej niż wczoraj. Po meczu bez historii przegraliśmy na Euro 2022 z Trzema Koronami 18:28… Pierwszą połowę tego […]
21.01.2022
Inne sporty
21.01.2022

Siatkarze grają za często? Ja bym zamienił wszystkie treningi na mecze!

Jastrzębski Węgiel walczy w tym sezonie na trzech frontach, ale Tomasz Fornal nie narzeka na zmęczenie. Wręcz przeciwnie – zapewnia, że mógłby grać z taką częstotliwością jak w NBA. Zresztą rywalizacji nigdy mu mało. Przepada też za tą wirtualną, czasem odpala transmisję na Twitchu. Polski siatkarz, mimo młodego wieku, zrobił już w swojej karierze sporo, […]
21.01.2022
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul „Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

„American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

„Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin „Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie „Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022