post
Avatar

Opublikowane 22.08.2018 13:50 przez

Norbert Skorzewski

Pierwsza liga to rozgrywki, w których trudno doszukać się jakiejkolwiek logiki. Wszyscy ze wszystkimi wygrywają i wszyscy ze wszystkimi przegrywają. Ten sezon oczywiście nie mógł zacząć się inaczej. Po pięciu kolejkach osiem drużyn ma siedem punktów na koncie. Najbardziej znamienny jest przykład GKS-u Katowice. GieKSa znajdowała się na ostatnim miejscu, w poprzedniej kolejce wygrała swój mecz, dzięki czemu wskoczyła na czwartą lokatę. Cuda.

Ze schematu – przynajmniej na razie – wyłamuje się Raków Częstochowa, który z dziesięcioma punktami na koncie jest samodzielnym liderem. Nadzieje w klubie są duże, częstochowianie wydają się jednym z głównych faworytów do awansu. Z tej okazji porozmawialiśmy z ich nowym prezesem, Wojciechem Cyganem, który jeszcze niedawno pełnił tę samą funkcję w GKS-ie Katowice.

– Właściciel po awansie do pierwszej ligi powiedział, że chciałby w ciągu trzech sezonów awansować do Ekstraklasy. Teoretycznie klub ma jeszcze dwa sezony na spełnienie tego marzenia, ale nie jest tak, że właściciel wywiera wielką presję. Nie chodzi za nami, codziennie rano nie mamy odpraw, jak zrobić Ekstraklasę. Podejście jest zdrowe, to pomaga. Patrząc z perspektywy czasu, wydaje mi się, że podejście w Katowicach nie zawsze było właściwe. Presja – choć nie przepadam za tym słowem – chyba była za duża – przyznaje Cygan.

*

20 lat temu, wyprowadzając się do Katowic, myślał pan o powrocie w rodzinne strony?

Nie myślałem, że wrócę do Częstochowy, tym bardziej do Rakowa. Życie jednak płata różne figle, trzeba się rozwijać, iść do przodu. Oferta była konkretna, rozmowa była krótka. Lubię szybkie decyzje, szybkie negocjacje, więc nie było żadnego problemu. Zero przedłużania. Właściciel Rakowa, Michał Świerczewski, jest osobą bardzo konkretną – zarówno w rozmowach, jak i w działaniach. Jego wizja klubu na kilka najbliższych lat jest bardzo ciekawa. Skoro uznał, że mogę być jej częścią, nie mogłem odmówić.

Pojawiło się zaskoczenie, gdy otrzymał pan ofertę?

Byłem zaskoczony. Kiedy składałem rezygnację z pracy w GieKSie, zastanawiałem się, ilu prezesów zmieniało barwy klubowe. Były takie przypadki w polskiej piłce, ale generalnie rzadko zdarza się, żeby prezes po odejściu z jednego klubu, uaktywniał się w kolejnym. Wydawało mi się, że po tylu latach – w ciągu których kojarzono mnie tylko i wyłącznie z GKS-em Katowice – już w żadnym klubie nie zaistnieję. Ale życie potoczyło się inaczej. Trafiłem do Rakowa i robię wszystko, żeby stawał się coraz silniejszy.

10 miesięcy temu złożył pan rezygnacje, niedawno objął Raków. Nie miał pan wrażenia, że to działo się za szybko?

Niby to nie był długi okres, ale liczyła się konkretna oferta i konkretna rozmowa. Nie jestem z tych, którzy hamletyzują, zastanawiają się. To do niczego nie prowadzi. Ale nie ukrywam – nie brakowało momentów, w których się wahałem. Co najmniej dwie noce były nieprzespane. Miało to jednak miejsce wcześniej – zastanawiałem się, czy nie zostać w Katowicach, czy w ogóle wracać do piłki klubowej. Wiadomo, piłka klubowa jest piękna, gdy się wygrywa. Kiedy przegrywasz, przestaje być interesująca. Po wygraniu chodzisz cały tydzień rozanielony i szczęśliwy, ale jak dostajesz w łeb, jest mniej przyjemnie.

Poznał pan to w Katowicach.

W Katowicach było różnie. Mnóstwo pięknych chwil, kiedy graliśmy dobrze, stawiano nas w roli faworytów do awansu. Niestety, pojawiały się również gorsze momenty. Przede wszystkim chodzi mi o mecz z Kluczborkiem dwa sezony temu, który przegraliśmy u siebie 2:3. Zaprzepaściliśmy wówczas szansę na awans. Drużyna, która spadała z ligi, zabrała nam marzenia w ciągu kilkunastu minut, kiedy strzelała gole. To strasznie bolało.

Po doświadczeniach z GKS-u, już chyba nic nie może pana zaskoczyć.

Myślę, że to była jedna z przyczyn, dla której Michał Świerczewski zdecydował się na mnie postawić. Zdawał sobie sprawę, że mimo stosunkowo młodego wieku, jak na sportowego działacza, w ciągu ośmiu lat w Katowicach przeżyłem prawie wszystko i nic nie może mnie zaskoczyć. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w Rakowie.

Częstochowa mocno się zmieniła podczas pana nieobecności?

Wcześniej bywałem w Częstochowie sporadycznie, z uwagi na to, że część mojej rodziny mieszka w tym mieście. Teraz jestem codziennie i muszę przyznać, że zbytnio się nie zmieniła. Ot, kwestia odświeżenia sobie ścieżek komunikacyjnych, by płynnie poruszać się samochodem. Wiadomo, Częstochowa trochę wyładniała, jak każde miasto. Jest trochę fajniejszych restauracji, miejsc, gdzie można spędzić czas. Ale całościowo nie zauważyłem tak dużej przemiany jaka na przykład nastąpiła w Katowicach.

Musiał pan długo poznawać drużynę?

Podczas mojego pobytu w GieKSie, przez klub przewinęło się kilku zawodników, którzy dziś grają w Rakowie. Igor Sapała był w Katowicach, kilku graczy poznałem przy innej okazji. Wiadomo, kiedy drużyny przyjeżdżają na mecze, poznaje się niektórych piłkarzy. Znałem z 20-30 procent kadry Rakowa, którą zastałem. Pozostałych kojarzyłem jedynie z boiska, ale minął miesiąc, wypracowujemy zaufanie, jest coraz lepiej. Myślę, że ta współpraca będzie owocować.

Pierwsze dni po przejęciu klubu zawsze są wymagające, to bardzo pracowity okres. Trzeba przejrzeć dokumenty, zobaczyć, w jakim miejscu organizacyjnym znajduje się klub. Do tego dochodzi wiele spotkań z ludźmi wokół klubu – z kibicami, klubem biznesu, sponsorami, przedstawicielami miasta, prezydentem. Wydaje mi się jednak, że ten najbardziej pracowity okres mam już za sobą, powoli mogę inaczej układać kalendarz niż tylko żyć ze spotkania na spotkanie.

W jednej z rozmów przyznawał pan, że wszyscy, którzy są wokół klubu, myślą o jednym. O awansie.

Podchodzimy do tego spokojnie, co więcej – wydaje mi się, że w porównaniu do moich katowickich doświadczeń, jest dużo spokojniej. Właściciel po awansie do pierwszej ligi powiedział, że chciałby w ciągu trzech sezonów awansować do Ekstraklasy. Teoretycznie klub ma jeszcze dwa sezony na spełnienie tego marzenia, ale nie jest tak, że właściciel wywiera wielką presję. Nie chodzi za nami, codziennie rano nie mamy odpraw, jak zrobić Ekstraklasę. Podejście jest zdrowe, to pomaga. Patrząc z perspektywy czasu, wydaje mi się, że podejście w Katowicach nie zawsze było właściwe. Presja – choć nie przepadam za tym słowem – chyba była za duża.

Kluczem do waszego ewentualnego sukcesu może być osoba trenera?

Zdecydowanie. W Rakowie trener może pracować spokojnie. Jak mówiłem – każdy chciałby awansu, ale nie nakładamy nie wiadomo jakiej presji, podchodzimy do wszystkiego spokojnie. Marek Papszun jest osobą, która odcisnęła piętno na tym klubie. Wywalczył awans do drugiej ligi, ma dobrą pozycję w Rakowie. Zawsze powtarzam, że jeżeli prezes nie jest przekonany do tego, jaką pozycję ma trener, a potem wmawia wszystkim, że ma silną, to już powoli zaczyna się rozglądać za jego następcą. Ja nie mam żadnych obaw. To bardzo dobry szkoleniowiec, który – mam nadzieje – osiągnie z Rakowem upragniony awans. Pracuje tutaj już trzy lata, co pewnie dla niektórych jest nie do pomyślenia. No bo jak to, tak długo w naszych realiach? Mnie się jednak bardzo dobrze pracuje z trenerem Papszunem. Przyznam szczerze, że wcześniej nie miałem okazji go bliżej poznać, po prostu spotykaliśmy się, gdy przyjeżdżał na mecze ligowe. Teraz spotykamy się dość często, rozmawiamy dość dużo. Z każdą kolejną rozmową przekonuję się, że to właściwa osoba na właściwym miejscu.

Sezon zaczęliście w kratkę – wygrana, remis, przegrana. Ostatnie dwa mecze wygraliście 1:0. Takich zwycięstw Rakowowi w poprzednim sezonie – głównie w rundzie wiosennej – brakowało.

Coś może w tym być. W zeszłym sezonie byłem w Częstochowie na meczu z Wigrami Suwałki. Raków prowadził grę, powinien wygrać spokojnie, właśnie 1:0, jednak w doliczonym czasie Patryk Klimala zdobył bramkę i Raków pozostał bez punktów. Na pewno widać zmianę, jednak byłbym daleki od określania tendencji po pięciu kolejkach. Niektóre kluby twierdzą, że teraz już na pewno walczą o awans, bo są w czołówce. Przypominam, że ta czołówka jest bardzo spłaszczona. Powiedziałbym, że wszystkie drużyny w tym momencie są w czubie, jakkolwiek to brzmi. Naprawdę trudno wyciągać wnioski po samym początku.

Przykład z ostatniej kolejki. GKS Katowice zaczynał na ostatnim miejscu w tabeli, a dzięki wygranej wskoczył na czwarte.

Owszem. Tym bardziej nie można mówić o kandydatach do awansu. Trzeba podejść do tego spokojnie. Tabela jest spłaszczona w sposób wybitny. Nie kojarzę ligi, w której tak dużo zespołów zajmuje ex aequo drugiej miejsce w tabeli.

Patrząc na pierwsze kolejki, na razie trudno przyczepić się do waszych transferów.

Na tyle, na ile możemy wyciągnąć wnioski po pięciu kolejkach, trzeba przyznać, że letnie transfery okazały się solidnymi wzmocnieniami. Rywalizacja jest znacznie większa, nowi występują w jedenastce. W chwili obecnej decydują o obliczu Rakowa. Trzeba się cieszyć, że tak jest. Ale wiadomo – to dopiero pięć kolejek, trzeba dać im więcej czasu. Niektórzy zawodnicy w pierwszej kolejce zagrali bardzo dobrze, ale potem zaliczyli słabsze występy. Muszą nawiązać do udanego początku.

Co się dzieje z Darkiem Formellą? Cały czas nie może odnaleźć się w Rakowie.

Darek, po wiosennych meczach na wahadle, teraz jest brany pod uwagę tylko i wyłącznie przy obsadzie „dziesiątki”. A mamy tam jednego młodzieżowca, który musi grać i Maćka Domańskiego, który prezentuje się bardzo dobrze. Przed Darkiem trudne zadanie. Rywalizacja jest duża, ale obserwuję go na treningach i wierzę, że już niedługo będziemy mogli oglądać jego poczynania na boisku. Nie jest wcale daleko od podstawowej jedenastki.

Jaki byłby dla pana wymarzony scenariusz na koniec sezonu?

Awans dwóch drużyn z województwa śląskiego, obojętnie z którego miejsca awansowałby Raków.

Awans Rakowa i GieKSy byłby spełnieniem marzeń?

To byłoby coś wielkiego. W Katowicach nastąpiły duże zmiany kadrowe, ale i tak czuję, że cząstka mojej pracy w GKS-ie jest. Pamiętam, jak ten klub wyglądał kilka lat temu, a jak prezentuje się dzisiaj. Duża zmiana. Teraz znów walczy o awans, podobnie jak my. Gdyby zarówno Raków, jak i GKS wywalczyły awans, byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Rozmawiał Norbert Skórzewski

Fot. FotoPyk

Norbert Skorzewski

Opublikowane 22.08.2018 13:50 przez

Norbert Skorzewski

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
07.01.2020

Czy piłkarski Kołobrzeg to dziki kraj?

Wyobraź sobie trzecioligowy klub, który: – Zapewnia zawodnikom nawet pięciocyfrowe sumy w kontraktach, ale opóźnienia potrafią sięgnąć pół roku. – Przed ważnym meczem reguluje płatności jedynie tym graczom, którzy wychodzą w pierwszym składzie. – W momencie sporych poślizgów w wypłatach chce zmotywować pieniędzmi ligowego rywala tak, by ten spiął się przed meczem z drużyną walczącą […]
07.01.2020
Weszło
31.08.2019

Czy ŁKS popełnia błąd Zagłębia Sosnowiec?

Jedno zwycięstwo w sześciu meczach. Przedostatnie miejsce w tabeli. Porażka z Lechem Poznań. Porażka z Piastem Gliwice. Porażka z Wisłą Kraków. Porażka z mocno rezerwową Legią Warszawa. ŁKS miał wnieść do ligi powiew świeżości, miał stanowić odtrutkę dla zmęczonych ślęczeniem dniami i nocami nad toporną piłką kibiców Ekstraklasy. I co? I momenty były, jasne, ale koniec końców wielkie […]
31.08.2019
Weszło
30.08.2019

Małecki wraca do gry?

W tygodniu – spore zamieszanie i spore zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Z funkcji prezesa zrezygnował Marcin Jaroszewski, który przejmował klub w trudnym momencie, gdy ten odradzał się i grał w drugiej lidze. Przez kilka lat swojej prezesury zrobił – jak wspominał – prawie wszystko.  Zreformował akademię, stworzył drugą drużynę, wczołgał się z sosnowiczanami do Ekstraklasy. Ale […]
30.08.2019
Weszło
30.08.2019

Piłkarskie dzieciństwo: Roman Kosecki

Romana Koseckiego z boiska kibice kojarzą z długich włosów oraz kolczyków. Był buntownikiem, zawsze walczył o swoje, miał własne zdanie. Wróżono mu wielką karierę, porównywano do Kazimierza Deyny. W ramach cyklu “Piłkarskie dzieciństwo” porozmawialiśmy z nim o jego piłkarskich początkach, własnej akademii oraz polskiej piłce.
30.08.2019
Weszło
30.08.2019

JAK CO TYDZIEŃ… ELDO. Kolos ma rysę

Lada dzień w Chinach rozpoczną się koszykarskie mistrzostwa świata. Reprezentacja Polski wystąpi w nich po bardzo długiej przerwie. Polacy nie należą jednak do faworytów. Awans z grupy powinniśmy przyjąć z zadowoleniem. Kibice czekają jednak głównie na występ reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Być może jednak czekają najbardziej na to, czy jakiejkolwiek reprezentacji uda się amerykanów pokonać. Niedawno […]
30.08.2019
Weszło
29.08.2019

Lewandowski 2023! Najpierw najlepszy start w lidze, teraz nowy kontrakt

Szósty sezon w Bayernie i… nie wystarczy! Robert Lewandowski podpisał nowy, obowiązujący do 2023 roku kontrakt z Bawarczykami, potwierdzając tym samy, że w zespole mistrza Niemiec spędzi całą karierę, a na pewno jej ostatnie najlepsze lata, i pokusi się jeszcze o pobicie kilku rekordów, które pozostały do pobicia. Tym samym zapewne definitywnie kończy się długoletni […]
29.08.2019
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
asddsa
asddsa (@asddsa)
2 lat temu

z jednej strony dwa artykuly powaznych redaktorow o tym jak uzdrowic polska pilke, nastepnie rozmowka z jakims gosciem… a szkoda slow, chyba wszyscy wiedza o co chodzi. smiech na sali.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
2 lat temu

Ekstraklasa albo śmierć! Eeeee, to nie tu 🙂

Toprano
Toprano (@toprano)
2 lat temu

Rakow I GKS ale JASTRZEBIE…

Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021