Czas na kolejny Redakcyjny OS, który tworzymy razem z Orlenem. Cykl ten ma za zadanie codziennie dostarczać wam garść ciekawostek i statystyk. Będziecie mogli błysnąć przed znajomymi. Tym razem jest to odcinek wyjątkowy, bo w sporej mierze dotyczy występu biało-czerwonych. Niestety występu nieudanego. 

Redakcyjny OS: jedno podanie Milika z Lewandowskim

1 – Thiago Cionek jest pierwszym piłkarzem w biało-czerwonych barwach, który strzelił gola samobójczego na mundialu.

1 – Japonia jako pierwszy zespół z Azji pokonała przedstawiciela Ameryki Południowej na MŚ. Chodzi oczywiście o Kolumbię.

1 – Tyle podań przez cały mecz z Senegalem wymienili Milik z Lewandowskim!

2 – Carlos Sanchez wyleciał z boiska dokładnie w drugiej minucie i 56 sekundzie. To druga najszybsza czerwona kartka w historii mistrzostw świata. Szybciej do szatni odesłany został tylko Urugwajczyk Jose Alberto Batista. W 1986 roku przydarzyło mu się to już w 54. sekundzie.

2 – Juan Quintero to pierwszy Kolumbijczyk, który zdobywał bramki dla tej reprezentacji na dwóch różnych mundialach. Do siatki trafił również cztery lata temu.

3 – to trzeci kolejny mundial, na którym pierwszy czerwoną kartkę ogląda piłkarz z reprezentacji południowoamerykańskiej. W 2010 roku najwcześniej wyleciał Nicolas Lodeiro z Urugwaju, cztery lata później kolejny Urugwajczyk Maximiliano Pereira, a teraz wspomniany Kolumbijczyk Carlos Sanchez.

4 – już tyle goli na rosyjskich MŚ padło po strzałach z rzutów wolnych. To więcej niż przez cały mundial w Brazylii cztery lata temu (3).

4 – po raz pierwszy od 1974 roku aż cztery reprezentacje z Ameryki Południowej nie wygrały swojego pierwszego meczu na turnieju.

5 – tyle goli samobójczych padło już na rosyjskim mundialu, a za nami przecież dopiero pierwsza kolejka fazy grupowej. Już teraz przebito wszystkie poprzednie turnieje w tym względzie – poza Francją ’98. Wtedy piłkę do własnej bramki pakowano sześć razy.

6 – tyle z rzędu meczów otwarcia na MŚ nie potrafimy wygrać. Zresztą, pierwszy na mundialu wygraliśmy tylko raz – w 1974 roku z Argentyną (3:2).

6 – Keisuke Honda miał udział przy sześciu z ostatnich ośmiu goli Japonii na mundialach (trzy gole, trzy asysty).

8 – łączne tyle goli Arabii Saudyjskiej i Egiptowi zapakowali Rosjanie, co oznacza, że wyrównali rekord Włochów z 1934 roku jeśli chodzi o liczbę bramek zdobytych przez gospodarzy mundialu w pierwszych dwóch spotkaniach. To też wyrównanie… strzeleckiego dorobku Hiszpanów z 2010 roku, gdy sięgali po mistrzostwo!

8 – Senegal jest jednym z ośmiu zespołów, który wygrał co najmniej połowę swoich meczów na MŚ (sześć meczów, trzy zwycięstwa).

9 – od tylu meczów mundialowych Polska nie potrafi zagrać na zero z tyłu. Po raz ostatni udało nam się to z Portugalią w 1986 roku (1:0).

10 – już tyle rzutów karnych podyktowano na tych mistrzostwach. Wykorzystano osiem, pudłowali Messi i Cueva z Peru.

11 – Denis Czeryszew na tym mundialu ma już trzy gole dla reprezentacji Rosji i są to też jego wszystkie gole w kadrze. We wcześniejszych jedenastu spotkaniach nie trafił ani razu.

19 – tyle procent goli padło na razie po rzutach karnych (8 z 42).

40 – co najmniej tyle milionów Polaków ma teraz gorszy humor niż miało dzień wcześniej.

Najnowsze

Suche Info

Trener Pogoni: – Wstydzimy się tego wyniku. To niedopuszczalne

redakcja
3
Suche Info

Runjaić: – To nie powinna być czerwona kartka

redakcja
17
Weszło

Sokół Kleczew jak u Boccaccia – zdolny do poświęceń [REPORTAŻ]

Arek Dobruchowski
6
Weszło

Wzlot i upadek. 10 najważniejszych momentów Krychowiaka w reprezentacji Polski

redakcja
11
Weszło

GieKSa ambitna, ale wypunktowana. Pewny awans Górnika Zabrze

redakcja
11
Suche Info

Robert Lewandowski nominowany do nagrody zawodnika miesiąca LaLiga

redakcja
11

Weszło

Weszło

Sokół Kleczew jak u Boccaccia – zdolny do poświęceń [REPORTAŻ]

Arek Dobruchowski
6
Weszło

Wzlot i upadek. 10 najważniejszych momentów Krychowiaka w reprezentacji Polski

redakcja
11
Weszło

GieKSa ambitna, ale wypunktowana. Pewny awans Górnika Zabrze

redakcja
11
Ekstraklasa

Na co komu Liga Mistrzów? Pogoń i Legia zapewniły większe emocje

Przemysław Michalak
203
Weszło

Cracovia ma wąską kadrę? Bramkarz Górnika postanowił temu zaradzić!

Jan Mazurek
Weszło

Miłosierny Polsat

Jakub Białek