post
Avatar

Opublikowane 13.06.2018 16:12 przez

Kamil Gapinski

W ostatnich dniach przypomniał o sobie Nick Mazurek (9-0, 6 KO) – 23-latek, który wrócił do ringu po roku przerwy. Tuż przed walką powiedział „Super Expressowi”, że chce przebić osiągnięcia Andrzeja Gołoty. Młodemu pięściarzowi już wcześniej przypięto łatkę następcy pierwszego z Polaków, który walczył o zawodowe mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. W sumie to już przynajmniej czwarty pięściarz, którego próbuje się przedstawiać w tym kontekście. Żaden z pozostałych nie osiągnął jednak nawet połowy tego co Gołota.

Polski boks zmaga się w ostatnich latach z wieloma bolączkami. Wystarczy przypomnieć, że na medal igrzysk olimpijskich czekamy już od 1992 roku. Na zawodowych ringach jest raz lepiej, raz gorzej. Obecnie raczej kiepsko – wśród mężczyzn nie mamy mistrza świata i nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja szybko miała się zmienić. Jednym z najbardziej skrytych pragnień wielu kibiców i ekspertów jest jednak marzenie o wychowaniu następcy Andrzeja Gołoty.

Jego kariera była ewenementem w Polsce po transformacji ustrojowej i realizacją wizji „American Dream” w praktyce. Nagle pojawił się ktoś, kto bez kompleksów wychodził do najlepszych pięściarzy świata i chwilami bił się z nimi jak równy z równym. Gołota rywalizował z największymi – Bowem, Lewisem i Tysonem. Najważniejsze walki przegrywał, ale w ojczyźnie i tak wciąż jest wspominany z rozrzewnieniem. Kto nie wstawał w środku nocy na jego walki, ten stracił możliwość uczestniczenia w pewnego rodzaju przeżyciu pokoleniowym. Pierwsi „następcy Gołoty” zaczęli być typowani gdy ten oryginalny jeszcze nie zdążył zawiesić rękawic na kołku. Ile w tym wyrachowanego PR-u, a ile faktycznej nadziei? Nie ma reguły, choć łatwo zauważyć, że pewne mechanizmy się powtarzają.

„To dla nas idealny materiał do wypromowania. On może być nawet następcą Andrzeja Gołoty” – zacierał ręce Leon Margules w 2008 roku. Z czego się tak cieszył? Jego grupa Warriors Boxing szykowała się do wykupienia połowy praw do Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO) – młodego pięściarza wagi ciężkiej, który na zawodowstwo przeszedł w 2006 roku. Chwilę wcześniej zdobył tytuł mistrza Unii Europejskiej. Od Polskiego Związku Bokserskiego miał dostać w nagrodę 10 tysięcy złotych, ale ostatecznie otrzymał prawie 10 razy mniej. Zawodnik uniósł się honorem i dołączył do grona zawodowców, a jego karierą pokierował Andrzej Wasilewski.

Nadzieja, nokaut, doping i biznes…

Co łączyło go z Gołotą? Na pierwszy rzut oka pewno wzrost i tendencja do delikatnego jąkania się. Na ringach amatorskich nie osiągnął jednak nawet połowy tego co słynny poprzednik. Jak na wagę ciężką był juniorem, ale jedno trzeba mu oddać – w kwietniu 2008 roku jako jeden z nielicznych mógł zweryfikować w ringu bajerę Marcina Najmana (12-3). Stawką pojedynku był tytuł mistrza Polski, a obaj pięściarze nie przebierali w słowach.

„Andrzej, będzie taka sytuacja, że będziesz leżał na deskach. I wtedy gdy otworzysz oczy przypomnisz sobie to co teraz mówię. Nie wstawaj! Nie wstawaj, bo to się źle skończy. Apeluję również do trenera, aby wziął to pod uwagę i blisko trzymał ręcznik, bo on naprawdę może się przydać” – zapowiadał Najman. W odpowiedzi dostał od Wawrzyka… pieluchę.

Jaki trash-talking, taka walka – wszystko skończyło się błyskawicznym nokautem w drugiej rundzie. Czy trzeba dodawać na kim? Najman jakimś cudem sam znalazł się na deskach po mocnym prawym prostym i chyba przypomniał sobie własne słowa, bo postanowił jednak nie wstawać.

Kariera jego pogromcy była budowana aż do bólu harmonijnie. Wawrzyk pokonywał kolejnych przeciętnych rywali i wreszcie pojawił się w rankingach. W 2013 roku niepokonany Polak pojechał do Rosji, gdzie boleśnie zderzył się z rzeczywistością i ciosami Aleksandra Powietkina (25-0), który znokautował go już w trzeciej rundzie. Potem zdołał się odbudować, a zwycięstwa z Marcinem Rekowskim (17-2) i Albertem Sosnowskim (49-7) doprowadziły go do kolejnej wielkiej walki.

Zamiast starcia o pas mistrza świata federacji WBC, był jednak dramat innego rodzaju – Wawrzyk wpadł na dopingu. Jedno trzeba mu przyznać – faktycznie nigdy nie wyglądał na kogoś, kto sięgałby po niedozwolone wspomaganie. Od początku twierdził, że winne były zanieczyszczone odżywki. Długo walczył o dobre imię, ale w końcu zorientował się, że na placu boju został sam. Dostał symboliczną i krótką dyskwalifikację i zniknął ze świata boksu. Na pełen etat zajął się rozwijaniem własnego biznesu.

„Dzisiaj jestem w zupełnie innym miejscu. Prowadzę firmę w Polsce i poza granicami kraju. Zajmuje mi to mnóstwo czasu. Zajmuję się tym, co może dać mi dobrą przyszłość. (…) Firma jest producentem suplementów diety i wielu innych rzeczy. Wchodzimy do kolejnych państw, cały czas się rozwijamy” – opowiadał nam niedawno w audycji „Ciosek Na Wątrobę” w Weszło.fm.

Kiedy wróci na ring? Tego nie wie nikt, ale sam Wawrzyk przekonuje, że powrót odbędzie się na jego warunkach. Dziś nie wyobraża sobie już współpracy z żadnym polskim promotorem i sam rozważa zajęcie się organizacją gal. Wciąż ma „tylko” 30 lat, ale z dużym przekonaniem można stwierdzić, że nie osiągnął nawet połowy tego co Andrzej Gołota i ta kwestia raczej się już nie zmieni. Mimo wszystko udało mu się szerzej zaistnieć i dojść do w miarę wysokiego poziomu sportowego, co pozytywnie odróżnia go od pozostałych „następców”.

Tajemnicze zniknięcie

W okolicach 2012 roku „drugim Gołotą” po raz pierwszy zaczął być nazywany Paweł Wierzbicki (3-0, 2 KO). Faktycznie postawił mocny pierwszy krok – został młodzieżowym wicemistrzem świata, zupełnie jak słynny poprzednik. Miał wtedy 18 lat, a do tego mierzył i ważył dokładnie tyle co Gołota w analogicznym momencie kariery. Kilka miesięcy później mógł nawet sparować z legendarnym pięściarzem, który przygotowywał się do ostatniej walki w zawodowej karierze z Przemysławem Saletą (43-7).

Wierzbicki marzył o medalu igrzysk olimpijskich, ale na najważniejszą z imprez nigdy nie pojechał. Zdobywał za to mistrzostwo Polski juniorów, młodzieżowców i seniorów. Mimo to miał opinię pięściarza nierównego, któremu nie zawsze chciało się ciężko pracować. W końcu przeszedł na zawodowstwo – podobnie jak u Wawrzyka decyzja była po części pokłosiem trudnych relacji z Polskim Związkiem Bokserskim. Na tym podobieństwa się nie kończą – on również związał się z prowadzoną przez Andrzeja Wasilewskiego grupą Sferis Knockout Promotions.

Po dwóch występach „Wierzba” miał być jedną z gwiazd gali w Radomiu, którą zorganizowano we wrześniu 2017 roku. Kilka dni przez imprezą został jednak w niecodziennych okolicznościach wycofany z karty walk. „Boks zawodowy jest sprawą poważną. Nie zgadzamy się na to, by zawodnik przychodził prosto z ‚bramki’, jak to się dzieje w boksie olimpijskim. (…) Uznaliśmy, że nie jest przygotowany do walki. (…) My czegoś takiego nie będziemy opłacać ani promować” – komentował w rozmowie z boxing.pl Andrzej Wasilewski.

Od tamtej pory minął prawie rok, a Wierzbicki w ringu pojawił się tylko raz – w październiku 2017 roku walczył w Białymstoku. Potem słuch o nim zaginął – z dnia na dzień przestał się odzywać w mediach społecznościowych. Milczenie trwa do dziś i wygląda cokolwiek niepokojąco. „Paweł zupełnie zniknął – po prostu zapadł się pod ziemię. Nie mamy z nim kontaktu ani kontraktu” – potwierdził nam w rozmowie Andrzej Wasilewski. Epilog jest więc przykry – Wierzbicki ma wciąż „tylko” 23 lata i jak na wagę ciężką jest młokosem, ale nic nie wskazuje na to, by w tym sporcie czekała go jakaś przyszłość.

„Wierzba” na ringach amatorskich walczył i wygrywał z Kamilem Mroczkowskim, któremu udało się zdobyć brąz młodzieżowych mistrzostw Europy. Podczas tego turnieju wygrał z Danielem Dubois (7-0, 7 KO) – jedną z wschodzących gwiazd brytyjskiego boksu. Tego młodego Polaka w roli „następcy Andrzeja Gołoty” przedstawił w swoim wideoblogu Andrzej Kostyra. Mroczkowski w rozmowie przyznał, że od pewnego czasu w ogóle nie trenuje, ale wciąż marzy o przejściu na zawodowstwo.

„Niestety nie mogę się rozwijać, nie mam możliwości… Dostałem propozycję w Anglii – na razie trwają rozmowy. Może coś z tego wyjdzie. (…) Zajmuję się teraz czymś innym. Nie mam możliwości zająć się w tej chwili w stu procentach boksem” – mówił w marcu. Dziś ma 21 lat, ale już waży ponad 120 kilogramów – bądźmy szczerzy, nie wróży to dobrze.

„Nowy Gołota”, ale… z USA

Jak na tym tle prezentuje się wspomniany na początku Nick Mazurek? U niego podobieństwa z Gołotą sprowadzają się do sylwetki, sposobu wyprowadzania ciosów oraz współpracy z Samem Colonną. To właśnie do tego szkoleniowca trafił na początku lat dziewięćdziesiątych stawiający pierwsze kroki w USA Polak. „To od niego wszystko się zaczęło. (…) Colonna był inny – potrafił słuchać. (…) Sam potrafił zrobić coś, czego wielu trenerów nie umie – wychodził przed szereg i stawał w ogniu krytyki, broniąc w ten sposób swojego pięściarza” – wspominała Mariola Gołota.

Trudno jednak realnie ocenić umiejętności 23-latka, bo nie walczył jeszcze z nikim solidnym – żaden z pokonanych przez niego rywali nie miał choćby dodatniego bilansu. W 2017 roku Colonna w rozmowie z „Super Expressem” ocenił go jednak w samych superlatywach. „Nick jest bardzo pracowitym i lojalnym pięściarzem, jak każdy z nich na początku. Wierzę, że będzie walczył o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Przypomina mi Andrzeja Gołotę pod wieloma względami – między innymi tym jak zadaje ciosy” – ocenił szkoleniowiec.

Sprawa jest jednak trochę bardziej skomplikowana. Po pierwsze – Mazurek to „tylko” Amerykanin o polskich korzeniach. Jego ojciec pochodzi z Polski, matka jest Włoszką – Nick czuje się z tymi korzeniami związany, ale po polsku nie mówi. To trochę inna sytuacja niż na przykład z Adamem Kownackim (17-0, 14 KO), który urodził się w Łomży, a do USA wyemigrował jako dziecko i dziś ma podwójne obywatelstwo.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że cała sprawa ma także mocno marketingowe podłoże. W USA Mazurek jest jednym z kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu raczkujących „ciężkich” i z oczywistych względów nie budzi tam większych emocji. Podkreślając na każdym kroku polskie korzenie odnalazł pewną niszę – teraz o jego walkach piszą wszystkie największe bokserskie portale w naszym kraju.

Sam pięściarz często wspomina, że bardzo chciałby kiedyś w Polsce wystąpić. Dwa lata temu przewidywał, że w 2018 roku będzie już walczył o mistrzostwo świata. W tym czasie stoczył jednak tylko dwie walki – i to z tym samym rywalem. Po drodze miał spore problemy z promotorem i też na pewien czas oddalił się od boksu. W marcu związał się umową z Jackiem Galarą – byłym doradcą Andrzeja Fonfary i Mateusza Masternaka.

Patrząc na filmowe migawki z treningów i analizując jego amatorską karierę (dwa razy wygrywał prestiżowy turniej „Golden Gloves”) jedno jest pewne – Mazurek na pewno ma talent i szybkie jak na takie warunki fizyczne ręce. Niech wiedzie mu się jak najlepiej, ale co by się nie wydarzyło, to nie zostanie pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej. Może zostać co najwyżej pierwszym mistrzem świata królewskiej kategorii o polskich korzeniach, ale i od tego dzieli go długa i wyboista droga. Bez względu na dalszy rozwój jego kariery o jedno możemy być spokojni – to na pewno nie ostatni „następca Gołoty”, o którym przyjdzie nam usłyszeć.

KACPER BARTOSIAK

Fot. 400mm.pl

Kamil Gapinski

Opublikowane 13.06.2018 16:12 przez

Kamil Gapinski

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie „przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Inne sporty
28.12.2020

Polscy skoczkowie nie wystąpią w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni!

2020 rok dał nam wszystkim wiele razy po mordzie, ale dzisiejszy strzał jest jednym z najboleśniejszych, jakie otrzymaliśmy w minionych, popieprzonych miesiącach. Reprezentanci Polski nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, w Oberstdorfie! Czy Dawid Kubacki obroni tytuł sprzed roku? A może Kamil Stoch nawiąże swoimi występami do najlepszych lat? Zapewne niejeden wujek poruszał […]
28.12.2020
Inne sporty
28.09.2020

W Warszawie da się biegać, czyli jak zorganizowano cztery maratony w… dwa dni

Koronawirus, rzęsisty deszcz i porywisty wiatr – to wszystko nie zatrzymało uczestników 42. PZU Orlen Maratonu Warszawskiego. Impreza, która odbywała się w miniony weekend w stolicy, okazała się równie oryginalna, co udana. Cztery serie po 250 biegaczy. Pierwsza startująca w sobotę o 16, ostatnia w niedzielę o 13. Pomiędzy nimi elita biegnąca o 8 rano, […]
28.09.2020
Inne sporty
25.09.2020

Bieg, którego nie zatrzymał stan wojenny. Startuje kolejna edycja PZU Orlen Maratonu Warszawskiego

PZU Orlen Maraton Warszawski to od zawsze była impreza, której uczestnicy potrafili sobie radzić z przeciwnościami losu. Bieg odbył się nawet w stanie wojennym, a w 2002 roku, gdy wydawało się, że przez problemy organizacyjne nie uda się go przeprowadzić, zawodnicy skrzyknęli się w Parku Saskim i zaliczyli królewski dystans. Koronawirus też ich nie zatrzymał, […]
25.09.2020
Weszło
14.08.2020

„Góry” w Warszawie, czyli nowoczesny trening, który pomoże biegaczom i triathlonistom poprawić wyniki

Chcesz zbudować odpowiednią formę na maraton albo inny, chociażby triathlonowy start, wyjedź w góry. Jeśli potrenujesz kilka tygodni na właściwej wysokości, efekty muszą przyjść. Te dwa zdania to oczywiście nadal prawda, ale… nie do końca. Albowiem świat biegów i triathlonu, podobnie jak chociażby ten piłkarski, ewoluuje. Dlatego wypracowanie wysokiej dyspozycji nie jest już połączone wyłącznie […]
14.08.2020
Weszło
10.07.2020

Jobczyk: Mecz z ZSRR? Umówiliśmy się, żeby jak najniżej przegrać

„Jest Wiesław Jobczyk, jeden na jeden, jest ostry strzał i gol! No to już tego meczu nie przegramy…”. Słowa relacjonującego to spotkanie Stefana Rzeszota dźwięczą do dziś w uszach nie tylko hokejowych kibiców. 8 kwietnia 1976 doszło cudu większego niż piłkarskie mistrzostwo Europy dla Grecji w 2004 roku. Reprezentacja Polski pokonała naszpikowaną gwiazdami ekipę Związku […]
10.07.2020
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Thor Steinar
Thor Steinar (@thor-steinar)
2 lat temu

Golden gloves nie jest od kurwa stu lat prestiżowy !!!!! Czy mister Bartosiak obejrzał chociażby jedną walkę tego placka żeby pierdolić kurwa porównania z Gołotą ???????

Yazz
Yazz (@yazz)
2 lat temu

Czy tych pismaków posrało? Drugi Gołota , czwarty Messi, jedenasty Ronaldo , czy nikt nie może być sobą?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Jurand Spychowski
Jurand Spychowski (@jurand-spychowski)
2 lat temu

Tak jest, nowy Gołota. Za to Adam „Godzilla” Kulik będzie to nowy Evander Holyfield. Się wie.

Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021