post

Opublikowane 16.05.2018 18:38 przez

Jan Ciosek

Robert Radwański to facet, którego nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba. To on od początku prowadził kariery Agnieszki i Urszuli i on doprowadził córki do zwycięstw w juniorskich Szlemach oraz prowadzenia w rankingu, a potem do sukcesów w dorosłym tenisie. Teraz rusza z zupełnie nowym projektem i radzimy traktować go serio.

Czemu? Bo kiedy 20 lat temu mówił, że doprowadzi córki do sukcesów w zawodowej grze, wiele osób pukało się w czoło. Kiedy potem Agnieszka wygrała juniorski Wimbledon i Roland Garros, a następnie jej sukcesy powtórzyła Ula – niektórzy wciąż twierdzili, że to tylko juniorska gra i prawdziwe sprawdziany przyjdą potem. I przyszły. Starsza z sióstr Radwańskich wbiła się do pierwszej dziesiątki rankingu, w której pozostała przez lata. Ba, zdołała nawet osiągnąć drugą pozycję na świecie, a przez moment miała nawet szanse na pierwszą. Dotarła do finału Wimbledonu, wygrała 20 zawodowych turniejów i podniosła z kortu ponad 27 milionów dolarów. Urszula miała bardziej pod górkę. Kolejne kontuzje i choroby skutecznie hamowały jej karierę, ale i tak zdołała osiągnąć 29. pozycję na świecie. W sporcie, w którym konkurencja jest tak ogromna – to i tak gigantyczny sukces. Kompetencji Roberta Radwańskiego nikt już nie próbował podważać. Po latach wspólnych treningów i podróży na turnieje, córki podziękowały ojcu i postawiły na młodszych trenerów.

Kozerki zamiast Krakowa

Kiedy więc dziś Radwański mówi, że chce współtworzyć pod Warszawą akademię tenisową z prawdziwego zdarzenia, warto posłuchać, co ma do powiedzenia. Do tej pory w zawodowym tenisie odpowiadał za dwa projekty: w obu przypadkach odniósł sukces.

Zostałem patronem i promotorem nowego przedsięwzięcia. Plany są niesamowicie ambitne i mam nadzieję, że uda się nam zrobić coś naprawdę wyjątkowego – mówi nam papa Radwański, który w piątek zostanie oficjalnie zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej. My jednak już dziś sporo wiemy o projekcie, któremu daje twarz.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Radwański próbuje stworzyć coś na wzór słynnych akademii z USA, czy Hiszpanii. Przez wiele lat, kiedy do najważniejszych turniejów przygotowywał się z córkami w rodzinnym Krakowie, ciągle narzekał na stan infrastruktury. Agnieszka, zawodniczka z absolutnej światowej czołówki, trenowała na kortach, na które solidna juniorka ze Stanów Zjednoczonych nawet by nie spojrzała. Radwański lansował więc pomysł budowy akademii tenisowej z prawdziwego zdarzenia. Namawiał władze Krakowa na to, żeby przeznaczyły tereny na budowę obiektów. Bezskutecznie. Teraz jego marzenie o stworzeniu centrum szkoleniowego wchodzi w końcową fazę realizacji. Ale nie w Małopolsce, tylko pod Warszawą – w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim, naprawdę blisko od Warszawy.

KORTY1

Sąsiedzi: Akademia Legii i Centralny Port Lotniczy

Miejsce nie jest przypadkowe. Akademia, a tak naprawdę Centralny Klub Tenisowy oraz Tenisowa Szkoła Podstawowa dysponują ogromnym terenem tuż pod Grodziskiem Mazowieckim. Do Warszawy jest stamtąd rzut beretem. Autobus szkolny, z którego będą mogli korzystać uczniowie, z centrum stolicy dojedzie na korty w pół godziny. Co ważne, naprawdę blisko obiektów tenisowych ma zostać zbudowana Akademia Piłkarska Legii. To znaczy – takie są plany i obietnice, bo od czterech lat na terenie w Książnicach nikt nie wbił jeszcze łopaty. Jeśli jednak w końcu się uda, to docelowo – rodzic może za jednym zamachem zawieźć córkę do akademii tenisowej, a syna – do piłkarskiej (albo odwrotnie, oczywiście).

Budujemy akademię z przytupem. Docelowo chcemy stworzyć realną konkurencję dla akademii tenisowych z Prostejova, Bratysławy, czy Wilna, to ma być centrum polskiego tenisa. Aby to się udało, potrzebujemy infrastruktury, terenów i głośnego nazwiska. O tereny zadbaliśmy, mamy 6 hektarów ziemi, na których budujemy kolejne obiekty – tłumaczy Jarosław Lewandowski z fundacji De Arte Athletica, stojącej za całym przedsięwzięciem. – Teraz zadbaliśmy także o nazwisko, podpisując umowę z Robertem Piotrem Radwańskim, który został patronem projektu. Nie będzie na co dzień w klubie, ale regularnie, co najmniej raz w miesiącu, przyjedzie prowadzić zajęcia i konsultacje.

Korty, hale, hotel, turnieje

Plany Legii Warszawa pod Grodziskiem są ambitne. Ma powstać część hotelowa oraz ośrodek z ośmioma boiskami, na których będą trenować grupy młodzieżowe warszawskiego klubu. To na papierze. W przeciwieństwie do piłkarskich, plany tenisowe już dawno przeniosły się z papieru na plac budowy. Dodajmy: kolejnego etapu budowy, bo część obiektów jest już gotowa. W poprzedni weekend odbywał się tam n przykład turniej skrzatów (do 12 lat) i okazał się wielkim sukcesem, bo zanotowano aż 70 zgłoszeń (pierwszy turniej skrzatów od dawna, w którym trzeba było rozegrać eliminacje). W sumie na terenie sześciu hektarów pod Grodziskiem stoi lub ma stanąć 15 kortów tenisowych (ziemne oraz twarde), trybuny, taras, boisko piłkarskie, tereny zielone oraz 2 korty do padla. Centralny kort tenisowy będzie miał trybuny stałe oraz dobudowywane na łącznie 3 tysiące miejsc. Obok znajdzie się budynek szkoły oraz hotel na 50 pokojów z odnową i rehabilitacją. Na pobliskim stawie ma zostać zbudowany wyciąg do wakeboardindu. Jednym słowem: grubo.

KORTY 3

To bardzo ciekawy projekt. Są na niego pieniądze i budowa kolejnych obiektów przebiega bardzo sprawnie. Ja ze swojej strony próbuję pomóc, bo dobro polskiego tenisa zawsze leżało mi na sercu – podkreśla Radwański. – Ta akademia ma być alternatywą dla akademii w Hiszpanii czy USA. Nie każdego stać na wyjazd na drugi koniec Europy, albo za ocean. My chcemy tu, na miejscu, stworzyć równie dobre warunki do treningu i rozwoju. W planach jest także organizacja na terenie akademii zawodowych turniejów, najpierw rangi ITF, a potem może także małych turniejów WTA, których bardzo nam w Polsce brakuje.

Tym, co wyróżnia akademię spod Grodziska od innych w Europie jest szkoła. Właśnie rozpoczął się pierwszy nabór, do klas od pierwszej do siódmej. Tenisowa Szkoła Podstawowa ma program zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W programie najmłodszych klas jest tyle samo godzin edukacji wczesnoszkolnej, co w państwowych podstawówkach. Różnice są w czym innym: język obcy – pięć godzin tygodniowo zamiast dwóch, religia i etyka – godzina zamiast dwóch. No i oczywiście – zamiast 4 godzin wychowania fizycznego tygodniowo – pięć godzin treningu ogólnorozwojowego plus pięć godzin treningu tenisowego tygodniowo. W starszych klasach podstawówki (4-8) na uczniów czeka mniej matematyki, geografii, chemii i religii/etyki niż w normalnej szkole. Zamiast lekcji w-f dostaną 5 godzin ogólnorozwojówki oraz coraz więcej tenisa – od 7 do 10 godzin w tygodniu.

Inwestycja na 40 milionów

Nie mogę zaakceptować faktu, że czołówki rankingu WTA i ATP są pełne zawodników i zawodniczek z Czech, Niemiec, Niemiec, Słowacji, nawet Rumunii, a naszych zdecydowanie brakuje. Dlatego postanowiliśmy stworzyć akademię, która ma pomóc polskim graczom w dołączeniu do najlepszych – tłumaczy Lewandowski. – Oczywiście, szkoły często są wyrozumiałe wobec młodych sportowców. Ale zawsze znajdzie się jeden, czy drugi nauczyciel, który uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy i będzie robił problemy. My doskonale wiemy, że trzeba się zdecydować: albo wychowujemy Einsteina, albo Federera.

W wychowaniu nowych Federerów ma pomóc armia trenerów. Docelowo klasy w szkole podstawowej będą liczyć maksymalnie po 16 osób. Początkowe treningi będą się odbywały w grupach, z biegiem czasu coraz mniejszych. W niedługim czasie w ośrodku ma postać także liceum z internatem. Obie szkoły mają pomieścić w sumie do 180 osób, z których część będzie na stałe mieszkać na miejscu. Dbać o ich rozwój tenisowy będzie nawet setka trenerów.

Oczywiście, wszystko kosztuje. Budżet na dokończenie inwestycji to 30-40 milionów złotych, więc mówimy o naprawdę dużych kwotach – zdradza Lewandowski. – Uczniowie muszą opłacić wpisowe oraz czesne. Na razie oferujemy specjalne warunki i koszt nauki w prywatnej szkole plus treningów tenisowych to nieco ponad 1800 złotych miesięcznie. Co więcej, Fundacja De Arte Athletica będzie dofinansowywać najzdolniejszych uczniów. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby tracić talenty sportowe tylko dlatego, że ktoś ma gorsze warunki finansowe.

Fundacja zamierza więc inwestować w kariery najzdolniejszych zawodników. Będą podpisywane specjalne umowy. Na ich mocy, gracz dostanie wszelkie potrzebne wsparcie, a jeśli uda mu się zrobić zawodową karierę i zarobić duże pieniądze – odda procent swoich zarobków Fundacji. Te pieniądze wrócą do programu i umożliwią pomaganie kolejnym talentom.

KORTY 2
Taka pomoc jest bardzo ważna, o czym doskonale wie na przykład Robert Radwański. On na początku lat dziewięćdziesiątych spędził dłuższy czas w Niemczech, pracując jako trener. Zarobił na tyle dużo, że kiedy zdecydował się na powrót do Polski, kupił kawał ziemi pod Krakowem i chciał budować dom. W międzyczasie okazało się, że córki mają dryg do tenisa. Korty, treningi, wyjazdy na turnieje – wszystko pochłaniało coraz więcej pieniędzy. W efekcie Radwański nie tylko nie zbudował domu, ale szybko wydał wszystko, co na niego oszczędził. W kluczowym momencie, kiedy kasa się skończyła, jego ojciec Władysław sprzedał co nieco ze swojej kolekcji obrazów i przeznaczył uzyskane pieniądze na rozwój kariery wnuczek. Inwestycyjny strzał w dziesiątkę.

Dla mnie zaangażowanie w tę akademię to świetna sprawa z kilku powodów. Nie tylko będę mógł zrobić coś dobrego dla polskiego tenisa, ale także regularnie będę odwiedzał córki w Warszawie – śmieje się Radwański.

JAN CIOSEK

Fot. Newspix.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Kawał siatkówki w Warszawie. Pierwszy wielki hit PlusLigi w tym sezonie nie rozczarował

Jeszcze w połowie drugiej partii wydawało nam się, że to będzie wyjątkowo jednostronny mecz. Dołujący siatkarze Projektu Warszawa uruchomili jednak blok – zdobyli nim kilka punktów, a potem poszli za ciosem, niespodziewanie kradnąc mistrzom Polski seta. Ostatecznie, po tie-breaku, wygrali nawet cały mecz. To co jednak bezstronnych kibiców powinno cieszyć najmocniej: oglądaliśmy naprawdę pasjonującą siatkówkę. […]
16.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Inne sporty
13.10.2021

Hurkacz zagrał, jak na zawodnika z pierwszej dziesiątki przystało

Niezależnie od losów środowego meczu wiedzieliśmy na temat Huberta Hurkacza jedno: po zakończeniu Indian Wells po raz pierwszy w karierze awansuje do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Ten zaszczyt zapewniło mu pokonanie Francesa Tiafoe w poprzedniej rundzie turnieju. Dzisiaj natomiast miał zrobić kolejny krok, którym była wygrana z Asłanem Karacewem. I choć Rosjanin do słabeuszy nie […]
13.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tenis. Hurkacz ograł Tiafoe w dwóch setach. Teraz Karacew

Historia rywalizacji Huberta Hurkacza z Francesem Tiafoe sugerowała, że trudno będzie wskazać faworyta do zwycięstwa w ich spotkaniu. W bezpośrednich meczach 2:1 prowadził bowiem Amerykanin. Sęk w tym, że obie wygrane odniósł w 2018 roku, a od tego czasu Hurkacz poczynił wielkie postępy. Dziś w nocy to udowodnił. Mimo przerwania meczu na dwie godziny przez […]
12.10.2021
Inne sporty
10.10.2021

Koncert Igi Świątek – Polka awansowała do 1/8 turnieju Indian Wells

Dziesiąty października to bez wątpienia najważniejsza data w tenisowej karierze Igi Świątek. Równo rok temu właśnie dziesiątego października objawiła się całemu światu, w fenomenalnym stylu wygrywając turniej French Open. Dziś w ramach okrągłej rocznicy uczciła swój największy sukces w karierze meczem z Wieroniką Kudiermietową podczas turnieju Indian Wells. Polka sama sobie – i nie tylko […]
10.10.2021
Inne sporty
09.10.2021

Tenis. Indian Wells: Świątek gra dalej, Linette skreczowała

Przed meczem Igi Świątek w II rundzie Indian Wells mieliśmy właściwie jedno życzenie: żeby uporała się z rywalką szybko i można było przełączyć się na spotkanie Magdy Linette, które miało rozpocząć się mniej więcej półtora godziny później. Iga faktycznie łatwo wygrała, ale na mecz Magdy musieliśmy poczekać – a gdy już się zaczął, przeżyliśmy w […]
09.10.2021
Inne sporty
20.02.2020

Roger Federer poszedł pod nóż i wypadł z gry aż do czerwca

W styczniu po raz kolejny udowodnił, że wiek to tylko liczba i że mimo prawie czterech dych na karku, wciąż doskonale sobie razi z młodszymi o połowę rywalami. Prawda jest jednak taka, że nawet taki gigant, jak Roger Federer miewa problemy. Teraz na przykład, po konsultacji z lekarzami poddał się operacji kolana i z głowy […]
20.02.2020
Inne sporty
16.02.2020

Urodziny, wygrany turniej i 43 tysiące dolarów – taką zabawę w Tajlandii to my rozumiemy

Tajlandia to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Można tam latać, by posmakować egzotyki i przysmaków jednej z najlepszych kuchni na świecie. Można korzystać w uroków rajskich plaż, spróbować tajskiego boksu, znakomitych masaży, albo setek innych atrakcji. Można także… wygrać turniej rangi WTA. Magda Linette właśnie triumfowała w Hua Hin, zgarniając drugi tytuł WTA i […]
16.02.2020
Inne sporty
30.01.2020

Djoković – Federer 27:23. Jubileuszowy pojedynek dla Serba

Tak to niestety bywa z okrągłymi jubileuszami. Podczas, gdy wszyscy oczekują, że będzie epicko, spektakularnie, przebojowo, że tej imprezy to na pewno nikt nie zapomni, często okazuje się, że jest nieco drętwo, nudno, przewidywalnie. Słowem: przeciętnie. Niestety, dokładnie tak było z jubileuszowym, pięćdziesiątym pojedynkiem tenisowych legend. Novak Djoković do jednej bramki ograł zmagającego się z […]
30.01.2020
Inne sporty
28.01.2020

Niezatapialny!

Do tej pory najczęstszymi przymiotnikami, których używano do opisywania Rogera Federera były „największy”, „genialny”, „wybitny”, „długowieczny”, „fantastyczny”. W tegorocznym Australian Open Szwajcara najlepiej opisuje jednak inne słowo: „niezatapialny”. Geniusz z Bazylei jest w gorszej formie niż zazwyczaj, do tego zmaga się z kontuzją. A jednak, kiedy spotyka tenisową kostuchę, mającą go wyrzucić z turnieju, tylko […]
28.01.2020
Inne sporty
23.01.2020

ŚmIga aż miło. Świątek już w trzeciej rundzie Australian Open

Hubert Hurkacz w ostatnich tygodniach zachwycał formą, regularnie lejąc wyżej notowanych rywali. Magda Linette także miała papiery na to, żeby w Australian Open zaliczyć naprawdę solidny wynik. Zaś przy nazwisku Igi Świątek stał wieki, soczysty znak zapytania, bo przecież nastolatka z Warszawy po raz ostatni na korcie była widziana w lecie, na US Open. Tymczasem […]
23.01.2020
Inne sporty
16.01.2020

Hubert, ale ty masz silną psychikę! Hurkacz wygrał szósty mecz z rzędu

Hubert Hurkacz nowy rok rozpoczął z naprawdę wysokiego C. Polak najpierw w turnieju ATP Cup ograł trzech wyżej notowanych rywali, w tym piątego na świecie Dominika Thiema, a teraz równie dobrze radzi sobie w turnieju ATP w Auckland. Dziś po thrillerze pokonał Feliciano Lopeza i zameldował się w półfinale. W czwartek poznaliśmy też wyniki losowania […]
16.01.2020
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mareck1
mareck1 (@mareck1)
3 lat temu

I tu tak samo jak w piłce nożnej widać, że jeżeli ma się fundusze to warto zainteresować się inwestycjami w infrastrukturę. Dlatego tak boli mnie, że większość polskich klubów żeruje na miastach i zadowala się jedynie 2-3 boiskami w fatalnym stanie. Gdzie mają trenować juniorzy, skoro seniorzy nie mają boiska dla siebie?

A tak ponadto fajny artykuł, już kolejny nie piłkarski ostatnio.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  mareck1

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

2-3 boiska w fatalnym stanie to komfort? Przecież odnosisz się do słów przedmówcy, a tam nie było nic o 2-3 boiskach do grania.

3-5-2
3-5-2 (@3-5-2)
3 lat temu

A jakby z tym całym tenisem nie wyszło, to się pobuduje jakiś hotel na godziny.

3-5-2
3-5-2 (@3-5-2)
3 lat temu
maniuuu
maniuuu (@maniuuu)
3 lat temu

ciekawy arykul w koncu ktos sie bierze za polski tenis brawo za kilka kilkanascie lat beda z tego owoce

fryzjer
fryzjer (@fryzjer)
3 lat temu
Reply to  maniuuu

Musze cie zasmucic , jesli powstanie to w charakterze maszynki do robienia kasy , mistrzowie w tenisie rodzą sie po cichu , Kilka razy rocznie odwiedzam Jofre Porte i uwierz mi ze jest to kilka kortów plus silownia w piwnicy , swietlica na parterze I pokoje z pietrowymi lozkami . A gosc wychowal nadala czy moye , bywam rowniez u nadala w manacor i osrodek przeogromny , dziestaki kortow , bursa , hotele , szok .. ale maszynka do robienia kasy . Sami azjaci oraz emiraty .

Olala
Olala (@olala)
3 lat temu

Kraków nie oddał darmo ziemi pod interesik. Znaleźli się chętni.

3-5-2
3-5-2 (@3-5-2)
3 lat temu
Reply to  Olala

Tam już wszystko zaklepane pod „zwroty spadkobiercom”.

Weszło
19.10.2021

Strzelanie w cieniu Salaha. Sadio Mane w „Klubie 100”

W sobotnim meczu z Watfordem Sadio Mane po raz setny trafił do siatki w Premier League. Takie osiągnięcie to kawał historii, do którego Senegalczyk dążył jednak w cieniu. Obecny Liverpool ma bowiem twarz Mo Salaha. To jego sylwetka kojarzy nam się najbardziej ze świętowaniem strzelonych bramek przed pełnymi trybunami na Anfield. Musimy jednak pamiętać, że […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Marzec na wylocie z Arki

Dariusz Marzec jest na wylocie z Arki Gdynia, informuje Janekx89. Arka w tym sezonie rozczarowuje. Ma lepszy skład niż w zeszłym sezonie, co podkreślają sami piłkarze, a wyniki są bardzo przeciętne. Wydawało się, że nastąpił przełom – 2:0 z Puszczą, 5:1 z Jastrzębiem, 5:0 w Pucharze Polski z Bełchatowem – ale nie. Przyszli silniejsi rywale, […]
19.10.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Transfer na linii Lech – Zagłębie?

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że może dojść do transferu na linii Lech – Zagłębie. Do Lubina miałby powędrować Mateusz Skrzypczak. To 21-letni środkowy obrońca, który nie może zbytnio liczyć na grę u Skorży. W tym sezonie wystąpił tylko w Pucharze Polski, w Ekstraklasie nie dostał nawet minuty, gra w rezerwach. W sumie – patrząc […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Lewandowski z ofertą na 140 milionów

Wydawało się, że w kwestii transferu Lewandowskiego panowała podczas ostatniego okienka względna cisza, ale Gianluca di Marzio na evencie promującym jego książkę, podzielił się inną informacją. Polak może nie był o krok od zmiany klubu, natomiast do Bayernu trafiła naprawdę ciekawa oferta. Di Marzio przekazał: – Lewandowski nie odejdzie z Bayernu w najbliższym czasie, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021