post

Opublikowane 13.05.2018 10:09 przez

redakcja

W trzeciej lidze przewaga finansowa potrafi odegrać kluczową rolę. Płacisz więcej, przyciągasz lepszych zawodników. Naturalne, dzieje się tak wszędzie, nie tylko na niższych poziomach rozgrywkowych. Jednak tutaj,  gdzie przeważnie płaci się tyle, by starczyło do pierwszego, większe wypłaty mogą zrobić różnicę.

W trzeciej lidze piłkarze grają przede wszystkim po to, by się wybić. To liga graniczna. Wyżej – lepiej lub gorzej opłacani zawodowcy, którzy w większości przypadków mogą skupić się tylko i wyłącznie na piłce. Niżej – poziom stricte amatorski. Zdarzają się jednak przypadki klubów, które już na czwartym poziomie rozgrywkowym są w stanie płacić naprawdę nieźle. W grupie drugiej trzeciej ligi są to przede wszystkim Elana Toruń i Kotwica Kołobrzeg.

Dlatego Świt Skolwin obrał zupełnie inną drogę. Zbudował drużynę w oparciu o młodych graczy, głównie z regionu, których średnia wieku wynosi niecałe 23 lata. To w większości studenci lub osoby pracujące przy piłce, które mogą poświęcić swój czas na dwa treningi dziennie. W zimowym okresie przygotowawczym aplikowano im nawet 10-12 jednostek treningowych tygodniowo. Dziś przynosi to efekty, bo Świt prowadzi w tabeli, zbliża się do drugiej ligi, a za plecami ma Kotwicę Kołobrzeg, dysponującą dwukrotnie większym budżetem, czy Elanę Toruń – krezusa finansowego rozgrywek.

– Mam nadzieję, że sukces klubu będzie motorem napędowym dla rozwoju dzielnicy Skolwin. Niedoinwestowanej, zaniedbanej, która dopiero od niedawna zaczyna się odradzać – Szymon Kufel, dyrektor sportowy.

  Przez lata marazmu Świt stracił na prestiżu. Jest położony na skrajnej północy, Dzielnica nie jest najbogatsza. Infrastruktura jest tutaj zaniedbana do dzisiaj – Paweł Adamczak, prezes.

Skolwin to północna dzielnica Szczecina. Wysiadając na dworcu głównym, w samym centrum miasta, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby tam trafić. Niby to tylko 15 kilometrów, jednak dojazd – włącznie z przesiadkami – zajmuje półtorej godziny. Koszt przejazdu taksówką wynosi z kolei około 50 złotych. Dojeżdżając na miejsce, trudno popaść w zachwyt. Dzielnica ma swoje uroki – rozlewiska, jezioro Dąbie – krajobraz jest jednak zdominowany przez stare, zaniedbane budynki. To podobno zaczyna się zmieniać, miasto odczuwa potrzebę rewitalizacji Skolwina, ale na razie jest jeszcze daleko od ideału. – Dzielnica pod koniec lat 90. przeżywała trudne chwile. Upadły spore zakłady przemysłowe – papiernia czy huta. Dużo ludzi nie miało pracy, przez co północ Szczecina – która wcześniej była jednym z najważniejszych regionów miasta, gdzie toczyło się całe życie – mocno podupadła. Ostatnie miesiące pokazują jednak, że trend wyraźnie się zmienia. Rozwija się Świt, ale rozwijają się też nowoczesne fabryki. Duże obiekty, jak Teleyard, wracają na północ. Jest szkoła, dom kultury, realizowane są kolejne inwestycje. Dzielnica wyraźnie odżywa – uważa Szymon Kufel.

5

Urokliwa droga na stadion

Stadion Świtu, szczelnie zakamuflowany w głębi dzielnicy, to zwykły, niewielki obiekt. Jeżeli jednak nie przejdzie modernizacji, nie ma szans, żeby został dopuszczony do drugoligowych rozgrywek. Z pomocą klubowi nadeszło jednak miasto. Jakiś czas temu Szczecin przeznaczył 5 milionów złotych na gruntowną renowację obiektu, z czego 200 tysięcy zostało uwzględnione na dokumentację projektową na 2018 rok. Za miejskie pieniądze ma powstać zadaszona trybuna na ponad 1000 miejsc, parking i nowoczesny budynek socjalny. Wszystko ładnie pięknie, z tym że pojawiły się pewne wątpliwości co do tego, kto ma się zająć tym przedsięwzięciem. Klub życzyłby sobie, aby dokumentacji nie sporządzał właściciel stadionu, czyli MOSRiR, który – jak przyznają – często działa dość prowizorycznie, lecz Wydział Strategii Urzędu Miasta. Już w styczniu mówił o tym na naszych łamach dyrektor sportowy Świtu.

Kufel: – Walczymy o drugą ligę, plasujemy się w czołówce, więc wymaga to od władz lokalnych, szczególnie od Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji, aby podjęły działania w tej sprawie. Musimy dostosować nasz obiekt do drugoligowych wymogów. Obecnie niestety nie spełnia on tych kryteriów. Zadaszenie, pomieszczenia dla obserwatorów i sędziów… mamy infrastrukturę, która na trzecią ligę jest w pełni wystarczająca, mankamentem jest tylko nieprofesjonalna wiata dla kamerzysty, ale trzeba też sobie powiedzieć jasno, że tak naprawdę obiekt od lat 70. nie przeszedł żadnej gruntownej renowacji. Po konsultacjach z włodarzami i radnymi miasta doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie zbudować nowy, kameralny obiekt na około 1000-1200 widzów, posiadający zadaszenie i dostosowany do najnowszych wymogów licencyjnych, niż robić coś prowizorycznie, bo mamy przykłady stadionów, które po modernizacji wyglądają, jakby były zrobione na siłę. Mówię chociażby o stadionie w Koszalinie.

Na rok 2018 w budżecie miasta Szczecin zapisano kwotę 200 tysięcy złotych na projekt stadionu. Wykonawcą będzie tak naprawdę miasto Szczecin, które zrealizuje tę inwestycję poprzez Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji, bądź przez wydział Biura Inwestycji. Nie ukrywamy, że liczymy na szerokie konsultacje w tej sprawie. Tak naprawdę ten obiekt ma służyć klubowi i wszystkim tym, którzy będą na niego przychodzić – czy to na mecze, czy inne imprezy – a nie siedzącym za biurkiem urzędnikom, nie zawsze mającym rozeznanie na temat praktycznych wymogów do spełnienia.

Budowa nowego stadionu to jednak proces, który będzie trwał długo. Zarząd Świtu jest w stałym kontakcie z władzami miasta. Zapewnia, że nie jest tak, iż nic w tej kwestii się nie dzieje. Trzeba czekać, jakie kroki zostaną podjęte. Wariantów jest kilka. Jednym z nich jest dostosowanie obiektu do wymogów licencyjnych. – Mimo wszystko, jesteśmy w stanie temu sprostać. Nie są to nie wiadomo jakie wymogi, przy pomocy miasta wszystko jest możliwe – zapewnia Kufel. Drugą opcją jest granie na obiekcie zastępczym, naturalną koleją rzeczy wydaje się obiekt Pogoni, o którym mówi się w Szczecinie dość głośno. – Nie jest to jednak plan, do którego chcielibyśmy dążyć, lecz alternatywa – kontynuuje dyrektor sportowy. Kolejną opcją jest rozgrywanie spotkań na okolicznych boiskach, w Policach czy Świnoujściu, ale to wyjście wydaje się już ostatecznością. Zarząd szuka więc rozwiązania na teraz, a w przyszłości liczy na budowę ładnego, kameralnego stadionu, który wreszcie będzie w stanie zapewnić komfort kibicom.

Kufel: – Jesteśmy na etapie planowania spotkania z miastem w tej sprawie. Mamy informację, że w mieście są przygotowane trzy koncepcje. Szczegółów jeszcze nie znamy. Widzimy, jak to wygląda w innych klubach. Mówię o Środzie Wielkopolskiej czy projekcie w Kaliszu, który na pewno nas przerasta. Myślę jednak, że znajdziemy jakieś rozwiązanie. Ważne, że władze miasta są nam przychylne. Wiemy, jak wyglądają drugoligowe kryteria i naprawdę – nie są to rzeczy, które pozostają w sferze marzeń. Przykładem stadionu, który został dostosowany do wymogów, jest obiekt innego trzecioligowca – Ursusa Warszawa. Nowy stadion dla Świtu to coś, na co ludzie stąd sobie po prostu zasłużyli. Takie wyniki to nie tylko zasługa drużyny, ale wszystkich pracujących wokół klubu.

456

– Zostało jeszcze kilka kolejek, zastanawiamy się nad kryteriami organizacyjnymi, ale nie zapominamy, że tego awansu jeszcze nie mamy. Do końca trzeba zachować pokorę – Kufel.

Świt jednak pewnie zmierza po awans. Na pozycji lidera zimowała toruńska Elana, ale seria siedmiu zwycięstw z rzędu, którą popisał się klub ze Szczecina, pozwoliła wypracować mu solidną przewagę. Seria skończyła się dopiero – a jakże! – w momencie, gdy stadion odwiedziło Weszło.

Byłem na meczu z KP Starogard Gdański. Przed spotkaniem podszedł do mnie trener gości, Łukasz Kowalski, z którym przeprowadziłem w lutym spory wywiad.

 – Co tutaj robisz?

Szykuję tekst o Świcie.

Dobrze trafiłeś. Na ich zimny prysznic.

Słowa trenera okazały się prorocze. Goście wygrali 1:0. Dla Świtu był to jednak tylko i wyłącznie wypadek przy pracy. Starogard Gdański również jest w bardzo dobrej formie – w tym roku dwa razy zremisował, resztę spotkań wygrał. Szczecinianie po tej porażce pewnie pokonali Kotwicę Kołobrzeg i wydaje się, że szybko wrócili na właściwe tory.

Kufel: – Wiosną wygraliśmy siedem meczów z rzędu, ale nie zaskoczyło nas to. Już jesienią dawaliśmy sygnały, że mamy aspiracje, aby grać o jak najwyższe cele. W pewnym momencie pechowo straciliśmy fotel lidera, mogliśmy na niego wrócić w ostatnim meczu w 2017 roku, ale we Wronkach – mimo sporej przewagi – zatrzymała nas poprzeczka. Trenerzy Lecha bardzo nas chwalili. Dostaliśmy jasny sygnał, że awans jest jak najbardziej możliwy. Solidnie przepracowaliśmy zimowy okres przygotowawczy. Wzmocniliśmy się między innymi wyróżniającym się napastnikiem z regionu – Adamem Nagórskim. Do tego doszło dwóch solidnych młodzieżowców, a z kadry nikt nie ubył.

Właśnie. Zimowy okres przygotowawczy. Ogromną zaletą Świtu jest fakt, że ma w składzie wielu młodych zawodników, którzy skupiają się głównie na piłce, przez co mogą regularnie trenować. Zimą nawet do 12 razy tygodniowo.

Kufel: – W tej chwili jednostek treningowych nie ma aż tak wiele, ale trenujemy regularnie. Większość naszych zawodników nie pracuje zawodowo. Poświęcają się piłce, dzięki czemu mamy możliwość przeprowadzenia treningu o 11, a później wyjazdu na mecz do odległej miejscowości o 13. Tam możemy spędzić noc, dzięki czemu rano jesteśmy przygotowani. To bardzo duże udogodnienie. Średnia wieku jest bardzo niska. Trener ceni sobie przede wszystkim zawodników ambitnych. Mamy kilku piłkarzy z ciekawą przeszłością, wspomnę przede wszystkim o Charlesie Nwaogu, ale pierwszym kryterium wyboru zawsze jest podejście danego gracza do swoich obowiązków. Nasza kadra nie zmieniła się w porównaniu z kilkoma ostatnimi sezonami. Co roku dochodzi dwóch czy trzech zawodników, ale trzon zespołu pozostaje. Mamy graczy – w skali kraju – anonimowych, ale zapewniam, że wielu z nich w niedalekiej przyszłości będzie sobie mogło poradzić na poziomie pierwszej ligi czy Ekstraklasy. Na przykład nasz stoper, Michał Kołodziejski, strzelił w tym sezonie już 12 goli. No i również trafiliśmy na bardzo dobrego trenera.

Trener Paweł Ozga już raz wygrał tę ligę, ale później przegrał baraże z Odrą Opole.

Zrobił świetny wynik, a w barażach Vineta wcale nie była gorsza. Dużo ludzi krytykowało ten ruch, bo rok po wygraniu ligi, klub zajął przedostatnie miejsce w tabeli i spadł. Nie chodziło jednak o to. Skupialiśmy się na warsztacie trenera i uznaliśmy, że będzie to ruch w dobrym kierunku. Na razie wszystko pokazuje, że był to bardzo słuszny krok. Rozmawiając z Pawłem, zakładaliśmy, że powalczymy o drugą ligę w ciągu dwóch lat. Okazuje się, że szansa na awans nadarzyła się już wcześniej.

Postanowiliśmy więc zamienić kilka słów z trenerem Pawłem Ozgą.

Tak dobre wyniki chyba pana nie zaskoczyły. Od początku nastawiał się pan na walkę o awans.

Raczej tak. Wiedziałem, że Świt jest bardzo dobrze poukładany pod kątem organizacyjnym i posiada w sztabie ludzi, którzy wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego od początku nastawiałem się na dobre wyniki, które – jak na razie – udaje nam się osiągać.

Walczycie o awans, macie bardzo młodą, niedoświadczoną drużynę. To pewne utrudnienie?

Szczerze mówiąc, nie odczuwam żadnej presji. Jedyna presja to taka, którą sami sobie narzucimy. Oprócz tego, że chcemy wygrywać, staramy się grać w swoim stylu. Najważniejsza jest radość i satysfakcja, a wynika ona z naszego technicznego sposobu gry. Drużyna była budowana bardzo mądrze, ja nie miałem w tym udziału. Stworzono zespół w oparciu o młodych zawodników, którzy studiują, a jeżeli pracują, to najczęściej przy sporcie. Niektórzy są zatrudnieni w projekcie „Przedszkoliada”, inni są nauczycielami wychowania fizycznego w szkołach. Nie ma problemu z tym, żebyśmy mogli regularnie trenować. Zresztą, to był jeden z warunków, które postawiłem – musimy pracować dużo, żeby wykorzystać cały nasz potencjał i w kluczowych momentach, dzięki wypracowanym schematom, zrobić różnicę. Udaje nam się to. Zimą mogliśmy trenować bardzo często, nawet 10-12 razy tygodniowo. Teraz też trenujemy codziennie, czasami odbywamy dwie jednostki jednego dnia. Mamy dostęp do siłowni, odnowę – można tylko chwalić.

Dzięki temu można wypracować swój styl. Ostatnio na Facebooku zamieścił pan akcję z jednego z meczów.

Chcemy utrzymywać się przy piłce, dominować i grać ofensywnie. Taki jest styl Świtu. Często gramy trzema napastnikami, standardem jest gra dwoma. Może raz w sezonie wyszliśmy z jednym zawodnikiem na szpicy. Staramy się wymieniać podania, prowadzić atak pozycyjny – wychodzę z założenia, że gra ma dawać satysfakcję piłkarzom i kibicom. A co do filmiku, który umieściłem – na koniec sezonu, kiedy wykonamy swoją robotę, wrzucę znacznie więcej fajnych, zakończonych bramkami akcji.

Ma pan doświadczenie, dwa sezony temu udało się panu wygrać ligę z Vinetą Wolin.

Udało mi się stworzyć tam ciekawy zespół, który jako beniaminek trzeciej ligi wygrał całe rozgrywki. A to również nie był nie wiadomo jak doświadczony zespół. Nie ukrywam – doświadczenie z tamtego okresu pomaga, łatwiej mi zażegnać potencjalne kryzysy i wyjść z nich obronną ręką.

Świt bardzo panu zaufał. Po wygraniu ligi z Vinetą, w następnym sezonie zaliczył pan spadek.

Nie ukrywam, że był to bardzo słaby sezon, ale dla mnie – pod względem pracy trenerskiej i zebranych doświadczeń – zdecydowanie najlepszy. Negatywne doświadczenia angażują do pracy i mobilizują do rozwoju. W rundzie wiosennej nie wygraliśmy żadnego spotkania, a w poprzednim sezonie przegraliśmy tylko dwa mecze. Szybko spadłem z piedestału, ale pomaga mi to być teraz lepszym trenerem. Mogę też na własnym przykładzie pokazać chłopakom, że nie pracując odpowiednio, możemy za chwilę po prostu spaść. Granica z nieba do piekła jest w sporcie minimalna.

4

Fot. Newspix.pl

Sposób gry odzwierciedla sytuacja w tabeli. Świt to lider, który ma najlepszą średnią punktów zdobytych na mecz – 2,33. Najwięcej strzelonych goli, aż 61 (2,26 na mecz), i najwięcej zwycięstw – 20.

Świt jest również blisko odświeżenia umowy o współpracę z Pogonią Szczecin. Jej również zależy na awansie drużyny z północy. – Po rozmowach z włodarzami wiemy, że chcieliby mieć blisko możliwość ogrywania zawodników na jak najwyższym poziomie. A druga liga to już poziom centralny, poważniejsze granie. W Szczecinie brakuję pomostu pomiędzy Pogonią a trzecią czy czwartą ligą. Jeżeli awansujemy, może przyjść do nas kilku zawodników jeszcze za słabych na Portowców, ale już za dobrych na te niższe szczeble. Naszym celem będzie ogrywanie właśnie ich, a nie ściąganie gwardii zaciężnej z całego kraju. Chcemy w jakimś stopniu pomóc wywindować szczecińską piłkę na wyższy poziom – tłumaczy Kufel.

– Kiedy porozmawia się z trenerami, zawodnikami – może nie do końca szczecińskimi działaczami – potwierdza się, że potrzebny jest klub, który może „pomagać” Pogoni. Na pewno wiele osób widziało w tej roli inne zespoły. Pogoń jednak chce z nami współpracować, więc to potwierdzenie tego, że wykonujemy dobrą robotę – dodaje prezes Paweł Adamczak.

Klub, do którego będą mogli trafić zawodnicy jeszcze za słabi na Pogoń, lecz już z umiejętnościami przewyższającymi niższe szczeble, jest bardzo potrzebny. Tym bardziej że zainteresowanie grą w Świcie jest ogromne. Latem, na pierwszym treningu Pawła Ozgi, zjawiło się około 50 chętnych. Widać, że klub przez ostatnie lata zbudował sobie renomę w regionie. Trener nie boi się stawiać na młodych, a to naturalny magnes, który przyciąga zawodników. I co najważniejsze – Świt jest w pełni wypłacalny.

Kufel: – Nie jesteśmy krezusami finansowymi jak Elana Toruń, Bałtyk Gdynia czy Kotwica Kołobrzeg, gdzie wynagrodzenia zawodników są już owiane legendą. Nie staramy się jednak budować kominów finansowych, nie obiecujemy czegoś, czego nie jesteśmy w stanie zrealizować. Nie ma u nas opóźnień, co przecież nie jest normą. Trafiają do nas zawodnicy z całej Polski, są sytuacje, że dany gracz ma zapisaną w kontrakcie konkretną kwotę, a okazuje się, że otrzymuje z niej 15%, a o resztę walczy w sądach, kończy się na ugodzie i ostatecznie dostaje połowę tego, co ma w kontrakcie. To nie nasz styl. Nie obiecujemy złotych gór, jednak myślę, że zawodnicy są zadowoleni.

Nie stać nas na wykupowanie zawodników za kwoty 40-50 tysięcy złotych. A tego rzędu pieniądze czasami przewijają się na tym poziomie. Jesteśmy w stanie poświęcić znacznie mniejsze kwoty, ale nie chcemy mówić o rewolucji kadrowej, bo jej nie będzie. Zespół, w razie awansu, na pewno będzie wymagał wzmocnienia, jednak jeżeli obecni zawodnicy awansują, większość z nich będzie zasługiwała na szansę w drugiej lidze.

45

Świt Skolwin zapewnia przede wszystkim stabilność, wydaje się bardzo dobrze poukładanym klubem, choć gdyby nie upór pasjonatów, już dawno zniknąłby z piłkarskiej mapy Polski. Adamczak: – Zostałem prezesem w 2000, Świt grał wtedy w A-klasie. Wraz z kolegami, z którym wcześniej regularnie wychodziliśmy na boisko, chcieliśmy uratować klub przed zamknięciem. Była taka obawa. „Macie tutaj papiery, decyzja należy do was. Zamykacie klub, albo prowadzicie go dalej” – usłyszeliśmy. Postawiliśmy sobie za punkt honoru, żeby wyprowadzić Świt na prostą. Trwało to dość długo, zakładaliśmy zdecydowanie krótszy okres. Chcieliśmy przede wszystkim awansować do trzeciej ligi. Każdy sezon przynosił coś nowego. Sportowo wyglądało to coraz lepiej, ale przeszliśmy naprawdę długą drogę… To już 18 lat. Musiało upłynąć dużo czasu, żebyśmy mogli znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy. Dzięki mozolnej pracy staliśmy się drugim klubem w Szczecinie. Stadion dziś nie wygląda najlepiej, ale włożyliśmy w niego mnóstwo pracy. Przez ponad 10 lat sami zarządzaliśmy tym obiektem. Ważna była pomoc lokalnych przedsiębiorców. Uporządkowaliśmy wiele spraw, a później – kiedy fabryka papieru ogłosiła likwidację ze względu na dostawy ciepła – oddaliśmy obiekt pod rządy miasta, bo skala inwestycji byłaby już dla nas za duża. Ubolewam nad tym faktem. Gdyby nie to, nadal sami ustalalibyśmy zakres inwestycyjny. Dziś jesteśmy tylko użytkownikami. Ale liczymy, że w przyszłości powstanie tutaj nowy stadion i wszystko będzie wyglądało zdecydowanie lepiej.

Dziś jednak Świt ma się dobrze. Stawia przede wszystkim na młodych zawodników. Co ważne – z regionu, a nawet na jeszcze niższych szczeblach nie zawsze jest to codziennością. Zarząd nie ukrywa, że po ewentualnym awansie kadra zbytnio się nie zmieni. Z jednej strony rolę odgrywają finanse, z drugiej – jeżeli zawodnicy wywalczą awans, dostaną szansę zaprezentowania się wyżej.

Przy okazji klub ma stanowić trampolinę dla rozwoju tak bardzo zaniedbanej dzielnicy Skolwin. Rola społeczna jest w tym wypadku równie ważna.

Norbert Skórzewski

Fot. Norbert Skórzewski

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
05.08.2021

„Finanse nie stanowiły głównej motywacji odejścia Leo Messiego”

– Uważam, że finanse nie stanowiły głównej motywacji odejścia Messiego z Camp Nou. Zarobił już tyle forsy, że jego ruch determinowała chęć sięgania po największe laury. On chce być najlepszy w historii piłki nożnej. Z kolei uczestniczenie w takim projekcie sportowym, jakim była Barcelona przez ostatnie 3/4 lata, musiały być dla niego mordęgą. Po prostu. […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Świat wewnętrznego dziecka runął

Najtrudniejszy w takich chwilach jest początek. Pierwsze zdania, które trzeba sklecić mimo lawiny myśli. O tyle dobrze, że na klawiaturze jest nieco łatwiej. Gdyby chodziło o list, zapewne kilogram makulatury wylądowałby w koszu, zanim udałoby mi się zgrabnie przelać emocje na papier. To trudne. Cholernie trudne. Słowo „oficjalnie” przy informacji o odejściu Messiego z Barcelony […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Znów show w meczu Śląska. Ale znów też dobry wynik

Śląsk zrobił sporo, żeby zapracować na swoją szansę w Lidze Konferencji. Żeby dowiedzieć się o ewentualnym rozstawieniu w czwartej rundzie, trzeba było najpierw zrobić swoje na dwóch pierwszych przeszkodach, a wiemy, jak to bywało z polskimi klubami w przeszłości. Różnie, delikatnie mówiąc. Śląsk nie zawiódł, ba, momentami bawił – pozytywnie – swoją grą. Takich reprezentantów […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Definitywny koniec epoki romantyzmu

Tak, wiemy, ogłaszaliśmy ten koniec tysiąc razy, nie tylko my, ale całe środowisko piłkarskie. Był koniec futbolu, jaki znamy, gdy z Manchesteru United zwinęła się cała klasa ’92, potem jeszcze poprawił to Sir Alex Ferguson swoim odejściem. Był koniec futbolu, gdy ze sceny schodził Paolo Maldini, był jeszcze inny koniec futbolu, gdy dobiegała końca piękna […]
05.08.2021
Felietony i blogi
05.08.2021

Dlaczego cieszę się, że Messi odejdzie z Barcelony

Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby Messi grał do pięćdziesiątki, nawet, jeśli pod koniec na jeden nodze. Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby klub podpisał z Leoklauzulę pierwokupu – pierwokontraktu? – na wszystkich jego potomków siedem pokoleń do przodu. Gdybym był kibicem Barcelony, pewnie czułbym się właśnie, jakby mi wyciągnięto świat spod nóg. A może […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Gdzie zagra Leo Messi?

Leo Messi odchodzi z Barcelony. To jest tak sensacyjna informacja, że aż trudno przechodzi przez klawiaturę, bo mimo masy plotek w ostatnich miesiącach czy tygodniach, pewnie 99% z nas myślało – e tam, czcze gadanie, pewnie i tak zostanie. A jednak. Informacja na teraz jest taka, że Messi odchodzi. Ale przecież będzie grał w piłkę. […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Definitywny koniec epoki romantyzmu

Tak, wiemy, ogłaszaliśmy ten koniec tysiąc razy, nie tylko my, ale całe środowisko piłkarskie. Był koniec futbolu, jaki znamy, gdy z Manchesteru United zwinęła się cała klasa ’92, potem jeszcze poprawił to Sir Alex Ferguson swoim odejściem. Był koniec futbolu, gdy ze sceny schodził Paolo Maldini, był jeszcze inny koniec futbolu, gdy dobiegała końca piękna […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

STAN IGRZYSK. Dramat Marcina Lewandowskiego…

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Igrzysk! Pogadamy m.in. o dramacie Marcina Lewandowskiego, ale też sporo powinno być o rzucie oszczepem. Jutro bowiem o medal powalczy Maria Andrejczyk. Skład w programie: Wojciech Piela, Maciej Topolewski, Szymon Szczepanik, Kacper Marciniak. Start 17:00.
05.08.2021
Liga Konferencji
05.08.2021

Na ustach modlitwa, na rękach krew. Rubin Kazań chce wrócić na szczyt

Rubin Kazań nieco ponad dekadę temu wymiatał w rosyjskiej ekstraklasie i dokazywał również na europejskiej arenie, zaskakując tam między innymi FC Barcelonę. Dzisiaj ekipa z Tatarstanu szuka drogi powrotnej na piłkarski szczyt. Za politykę kadrową odpowiada ten sam człowiek, który budował potęgę klubu przed laty – Rustem Sajmanow. I idzie mu nieźle. Jak widać nie […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Śląsku, nie zwalniaj tempa

Czy Śląsk ma autostradę do fazy grupowej Europa Conference League? Nie, niech nas nie zwiodą dotychczasowe wyniki polskich drużyn – żaden klub Ekstraklasy nie ma w pucharach autostrady do czegokolwiek. Chyba, że do porażki na Kaukazie przy 42 stopniach. Ale, bez pompowania wrocławskiego balonika, trzeba zarazem powiedzieć: Śląsk ma realne szanse na fazę grupową. Realne, […]
05.08.2021
Prasówka
05.08.2021

PRASA. Plach dogra sezon w Piaście i odejdzie za darmo?

Czwartkowa prasa zbyt wiele w temacie piłki nie oferuje. To jeden z tych nielicznych dni, gdy schodzi ona na dalszy plan, ale trudno mieć pretensje, skoro nasi olimpijczycy zdobywają coraz więcej medali.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dla dyrektora sportowego Śląska Wrocław, Dariusza Sztylki czwartkowe starcie z izraelskim Hapoelem Beer Szewa ma dodatkowy podtekst. Kiedyś z jego angażu […]
05.08.2021
Brama dnia
05.08.2021

Bach, bach, Karabach | BRAMA DNIA

Halo, halo. Jak codziennie zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo do wyboru „Bramy dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was trafienie sprzed jedenastu, a także sprzed dwudziestu jeden lat. Oglądajcie i głosujcie! RASAD SADIQOV VS WISŁA (05.08.2010) 5 sierpnia 2010 roku. Czarny dzień w historii Wisły Kraków i w ogóle polskiej piłki. Karabach Agdam wyrzucił „Białą […]
05.08.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP (@grand_champ)
3 lat temu

I bardzo dobrze, w Polsce jest o wiele za mało klubów z większych miast. Szczecin byłby dopiero piątym obecnie miastem z dwoma lub więcej klubami na szczeblu centralnym obok Poznania, Krakowa, Katowic i Łodzi

kreator
kreator (@kreator)
3 lat temu

zdjecie trenera pierwsza klasa. szacunek.

yesiu
yesiu (@yesiu)
3 lat temu

Magnes nie magnez

StaszekPrawy
StaszekPrawy (@staszekprawy)
3 lat temu

Magnez. Co za debil.
„Trener nie boi się stawiać na młodych, a to naturalny magnez, który przyciąga zawodników.”

richardfreitag
richardfreitag (@richardfreitag)
3 lat temu
Reply to  StaszekPrawy

XDDDd jedna literówka we w sumie dosc ciekawym artkykule a ty już nazywasz kogoś debilem. ciekawe masz zycie

StaszekPrawy
StaszekPrawy (@staszekprawy)
3 lat temu
Reply to  richardfreitag

ryj bulę

StaszekPrawy
StaszekPrawy (@staszekprawy)
3 lat temu

zdjęcie robione pod jasne okno – kurła mistrzostwo fotografii

tss
tss (@tss)
3 lat temu
Reply to  StaszekPrawy

Facet wygląda jak w materiałach o świadkach koronnych.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  StaszekPrawy

Niedobre zdjęcie, literówka – czas powiadomić starszyznę dziennikarską i wyjebać gościa z Polski. Najlepiej po rozstrzelaniu.

Red17
Red17 (@red17)
3 lat temu

Bardzo prawdopodobne że w przyszłym sezonie takie miasta jak Szczecin, Poznań, Katowice, Łódź będą mieć po dwa kluby na centralnym szczeblu rozgrywek, Kraków nawet trzy a dwumilionowa Warszawa tylko jeden. Niby jest Ursus i Polonia która wiąże koniec z końcem a reszta to już typowa amatorska piłka. Po prostu słabo to wygląda w stolicy.
Brawa dla Świtu, widać że mają pomysł na klub i wszystko robione jest z głową..

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
3 lat temu
Reply to  Red17

Mało tego, nawet i rezerwy Legii nie potrafią wydobyć się z III ligi. A takie było swego czasu pyszczenie o to, żeby dopuścić automatycznie niektóre rezerwy na poziom centralny…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Staszek Anioł

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Przypuszczam, że wątpię.

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
3 lat temu

Tak się wydaje, ale przypomnij sobie Polonię Warszawa, która po awansie deklarowała chęć zrobienia kolejnego awansu, a spadła z II ligi z hukiem. ŁKS natomiast pokazuje, że ta liga jednak ma swoją siłę, bo na boisku przegrali z Finishparkietem Drwęcą, ale kupili sobie awans i chyba bez większych wzmocnień mają szansę na kolejny awans.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Szynkers88

Treść usunięta

Red17
Red17 (@red17)
3 lat temu

Szkoda mi Polonii że tak im nie wyszło. Piłkarsko wcale nie byli najgorsi w II lidze a jednak spadli. Chciałbym zobaczyć ich kiedyś jeszcze w Ekstraklasie. Derby stolicy to zawsze fajny smaczek dla kibica ( nie mam na myśli burd na stadionach). Większość stolic Europy ma derby na najwyższym poziome rozrywkowym szkoda że nie ma tak i u nas.

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
3 lat temu

„Z hukiem” to mam na myśli „rozgłos medialny” tego spadku i zderzenie „odradzającej się” rzekomo Polonii z tuzami polskiego futbolu typu Gryf Wejherowo czy Rozwój Katowice, z całym szacunkiem dla tych klubów, których jednak potencjału kibicowskiego, osiągnięć, nie można nawet porównać z „Czarnymi Koszulami”. Ja jako kibic zupełnie neutralny czułem duże rozczarowanie spadkiem Polonii, bo liczyłem na jej szybki powrót przynajmniej do I ligi. Natomiast sportowo, to rzeczywiście Polonia walczyła do samego końca o utrzymanie, niemniej było widać, że ta drużyna była po prostu słaba – nie była w stanie wygrać meczu, co najwyżej zremisować.

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
3 lat temu
Reply to  Szynkers88

W

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
3 lat temu
Reply to  Szynkers88

W jaki sposób ŁKS kupił sobie awans? Coś przeoczyłem?

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
3 lat temu
Reply to  Staszek Anioł

ŁKS zajął drugie miejsce w lidze. Ligę wygrała Drwęca, ale nie przystąpiła do rozgrywek II ligi, nawet nie próbowała przejść procedury licencyjnej. Nie wiem, czy ŁKS kupił sobie awans, czytałem o tym w komentarzach i pewnie nikt oficjalnie tego nie jest w stanie potwierdzić, ale kibice z Warmii pisali, że właściciel otrzymał Drwęcy spotkał się z władzami ŁKS-u i otrzymał pokaźną sumkę, żeby oszczędzić sobie wysiłków w zdobyciu wymogów licencyjnych. Więcej powiedziałby nam na ten temat ówczesny trener Drwęcy Sławomir Majak. Powiem tak: kibice pisali już wcześniej, że dojdzie do takiej sytuacji w komentarzach, ja nie wierzyłem, ale po pewnym czasie „słowo ciałem się stało”. Także, jeżeli tak nie było, to przepraszam kibiców ŁKS-u, ale subiektywnie, po tym, co czytałem, jestem przekonany, że tak właśnie było.

Szynkers88
Szynkers88 (@szynkers88)
3 lat temu

Dla mnie to, co świadczy o mocy tej ligi, to występy w tym roku beniaminków. Poza Victorią Sulejówek wszyscy inni prawdopodobnie spadną, mimo, że taka Warta Sieradz z ogromną przewagą awansowała do III ligi. To świadczy o dużej stabilizacji klubów właśnie tej grupy. Dzięki reformie z 4 grupami III ligi widać, że niektóre kluby wzrastają, stają się lokalnymi liderami, i według mnie bardzo fajnie, że np. Sokół Ostróda czy Huragan Morąg to dzisiaj ciekawe kluby regionalne, a nie anonimy wśród wielu mniejszych.

741852963
741852963 (@741852963)
3 lat temu

A, że tak spytam z ciekawości, w jakim celu, co mecz działacze Skolwina bratają się, przed meczem, z sędziami, w ich szatni?
Ciekawym jest również fakt, że Skolwin wykonywał aż 13 karnych. Dziś ponownie wygrał po karnym (w meczu z rezerwami Pogoni). Zagrano 28 kolejek, więc wychodzi prawie 1 karny na 2 mecze.

TaG1928
TaG1928 (@tag1928)
3 lat temu
Reply to  741852963

Bo nie stać ich na drogich zawodników ale na arbitrów już tak. Prezes Świtu ogarnia temat. Elana też nie zasypia gruszek w popiele. Za naście lat Weszlo bedzie mialo o czym pisac. Tymczasem bedzie ciekawie w ostatnich kolejkach… kto da więcej, z siebie ha ha
Cel uświęca środki.

albertini
albertini (@albertini)
3 lat temu
Reply to  TaG1928

OMG. Panowie może warto zgłosić sprawę do odpowiednich instytucji.
Ja pofatygowałem się i obejrzałem wszystkie skróty meczów tej drużyny. Na 13 czy 14 karnych może jednego bym nie podyktował. Przeciwko nim karnych było 9 chyba. Moim zdaniem(po skrótach) oceniam, że to zespół grający bardzo ofensywnie i otwarcie. Gratulacje dla nich, mam nadzieję, że zajrzę na mecz jakiś w Szczecinie.

TaG1928
TaG1928 (@tag1928)
3 lat temu
Reply to  albertini

Przeciwko nim było 6 karnych, więc mają 7 na plus; Elana +4 a taki Bałtyk minus 5 dla ścisłości. A gdzie albertini znalazłeś wszystkie skróty meczów ? Coś ściemniasz bo Świt jest oszczędny w pokazywaniu swoich dokonań…

albertini
albertini (@albertini)
3 lat temu
Reply to  TaG1928

Może wystarczy grać ofensywnie? Sprawdziłem bo nie lubię niedomówień… Świt z zespołami z czołówki : ELANA, BAŁTYK, KOTWICA, KALISZ, KLECZEW, LECH, ŚRODA – 1 rzut karny u siebie z Środą na 3-0 – ewidentna ręka. Skróty na YT. Czytając Twoje opinie wnioskuję, że Świt i Elana dzięki karnym przewodzą w lidze a Bałtyk mimo przeciwności- też walczy? Przepraszam za dociekliwość ale bardzo kibicuję małym klubom.

741852963
741852963 (@741852963)
3 lat temu
Reply to  albertini

Ale gdzie sprawdziłeś, tak z ciekawości, te karne wszystkie

Suche Info
05.08.2021

Schwarz: – W Izraelu chcemy wygrać, a nie bronić zaliczki

Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Hapoel Beer Sheva w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji i znajduje się w stosunkowo komfortowej pozycji przed rewanżem w Izraelu. Petr Schwarz, pomocnik Śląska, zapowiada, że wrocławska ekipa nie zamierza bronić wyniku. – Pokazaliśmy dziś dużą determinację – i w ataku, i w obronie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Kieszek w Wiśle, Lis w Turcji

Wisła Kraków dokonała przemeblowania obsady bramki. Z klubu odszedł Mateusz Lis, a w jego miejsce przyszedł Paweł Kieszek.  Odejścia Lisa można było spodziewać się od jakiegoś czasu. Raz, że prezentował bardzo równą formę. Dwa, że Wisła mogła na nim solidnie zarobić. Biała Gwiazda ogłosiła, że nowym pracodawcą Lisa został Altay SK, czyli beniaminek tamtejszej Superligi. […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Le Parisien: PSG nie ściągnie Messiego

Skoro Leo Messi nie może przedłużyć kontraktu z Barceloną, na rynek transferowy trafiło wybitne nazwisko. Spekulacje rozgorzały. Jednym z najczęściej opisywanych potencjalnych kierunków dla argentyńskiego gwiazdora jest PSG. Le Parisien twierdzi jednak, że Paryżanie nie są specjalnie zainteresowani sprowadzeniem Messiego.  Sami, analizując różne możliwości transferowe dla Messiego, pisaliśmy tak: Paryżanie mają mnóstwo pieniędzy, kompletują skład […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

„Finanse nie stanowiły głównej motywacji odejścia Leo Messiego”

– Uważam, że finanse nie stanowiły głównej motywacji odejścia Messiego z Camp Nou. Zarobił już tyle forsy, że jego ruch determinowała chęć sięgania po największe laury. On chce być najlepszy w historii piłki nożnej. Z kolei uczestniczenie w takim projekcie sportowym, jakim była Barcelona przez ostatnie 3/4 lata, musiały być dla niego mordęgą. Po prostu. […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Świat wewnętrznego dziecka runął

Najtrudniejszy w takich chwilach jest początek. Pierwsze zdania, które trzeba sklecić mimo lawiny myśli. O tyle dobrze, że na klawiaturze jest nieco łatwiej. Gdyby chodziło o list, zapewne kilogram makulatury wylądowałby w koszu, zanim udałoby mi się zgrabnie przelać emocje na papier. To trudne. Cholernie trudne. Słowo „oficjalnie” przy informacji o odejściu Messiego z Barcelony […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

„La Liga nie liczy się z Barceloną”, czyli komunikat Barcelony

FC Barcelona na bieżąco reaguje na sytuacje ostatnich godzin. Leo Messi niespodziewanie nie mógł przedłużyć kontraktu z katalońskim klubem. Barcelona wydała komunikat krytykujący La Ligę.  Oto treść komunikatu (za FCBarca.com): FC Barcelona, po przeanalizowaniu niedawnego oświadczenia LaLigi na temat strategicznego porozumienia z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym CVC, chce przedstawić poniższe stanowisko: FC Barcelona uważa, że ta operacja, […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Znów show w meczu Śląska. Ale znów też dobry wynik

Śląsk zrobił sporo, żeby zapracować na swoją szansę w Lidze Konferencji. Żeby dowiedzieć się o ewentualnym rozstawieniu w czwartej rundzie, trzeba było najpierw zrobić swoje na dwóch pierwszych przeszkodach, a wiemy, jak to bywało z polskimi klubami w przeszłości. Różnie, delikatnie mówiąc. Śląsk nie zawiódł, ba, momentami bawił – pozytywnie – swoją grą. Takich reprezentantów […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Messi znika z kadry Barcelony

Ktoś powie, że to żaden news, ale takie mamy czasy, że wiele informacji wyciąga się z najprostszych cyfrowych szczegółów i detali. Leo Messi właśnie zniknął z zakładki „pierwszy skład” na oficjalnej stronie Barcelony.  Jest Antoine Griezmann, jest Martwin Braithwaite, jest Ousmane Dembele, jest Ansu Fati, jest Sergio Aguero, jest Memphis Depay, ale nie ma Leo […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Mundo Deportivo: Messi jest w szoku

Świat piłki nożnej stanął na głowie. Leo Messi nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie zobaczymy Argentyńczyka w koszulce Blaugrany. Kończy się pewna epoka. Kończy się nagle, niespodziewanie. Ponoć również nawet dla samego Leo Messiego.  Mundo Deportivo podaje, że Leo Messi jest w szoku. Dziennik informuje: „Leo Messi przyswaja sobie […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Barcelona żegna Messiego

Chaos panuje w szeregach Barcelony. Tak to trzeba nazwać. Klub na wszelkie sposoby próbuje żegnać swoją legendę i wyjść z całej sytuacji z twarzą, ale wychodzi nieco… niezręcznie.  Barcelona wydała oświadczenie. Pomimo osiągnięcia porozumienia między Barceloną a Leo Messim oraz wyraźnego zamiaru obu stron podpisania nowego kontraktu, nie może on zostać sformalizowany z powodów przeszkód […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Definitywny koniec epoki romantyzmu

Tak, wiemy, ogłaszaliśmy ten koniec tysiąc razy, nie tylko my, ale całe środowisko piłkarskie. Był koniec futbolu, jaki znamy, gdy z Manchesteru United zwinęła się cała klasa ’92, potem jeszcze poprawił to Sir Alex Ferguson swoim odejściem. Był koniec futbolu, gdy ze sceny schodził Paolo Maldini, był jeszcze inny koniec futbolu, gdy dobiegała końca piękna […]
05.08.2021
Felietony i blogi
05.08.2021

Dlaczego cieszę się, że Messi odejdzie z Barcelony

Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby Messi grał do pięćdziesiątki, nawet, jeśli pod koniec na jeden nodze. Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby klub podpisał z Leoklauzulę pierwokupu – pierwokontraktu? – na wszystkich jego potomków siedem pokoleń do przodu. Gdybym był kibicem Barcelony, pewnie czułbym się właśnie, jakby mi wyciągnięto świat spod nóg. A może […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

„Odejście Messiego ma charakter ekonomiczny”

Hiszpański dziennik Marca jako pierwszy poinformował, że Leo Messi nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną. Juan Ignacio Gallardo, dyrektor gazety, zdradził trochę kulisów takiego zwrotu akcji.  – Powody wydają się mieć charakter ekonomiczny, przepisy są takie same dla wszystkich i Barcelona musi ich przestrzegać – powiedział Gallardo. W podobny sposób o sprawie pisze doskonale obeznany […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Frankowski w Ligue 1

Przemysław Frankowski przejdzie testy medyczne i zostanie nowym piłkarzem Lens, zagra w Ligue 1.  Une faim de #Mercato ? 🤤 On vous conseille la nouveauté de la maison 🇺🇸 🇵🇱#BonAppétit pic.twitter.com/DVfOgxPhXY — Racing Club de Lens (@RCLens) August 5, 2021 Lens w minionym sezonie zajęło siódme miejsce w tabeli Ligue 1. Przemysław Frankowski ostatnie sezony […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Gdzie zagra Leo Messi?

Leo Messi odchodzi z Barcelony. To jest tak sensacyjna informacja, że aż trudno przechodzi przez klawiaturę, bo mimo masy plotek w ostatnich miesiącach czy tygodniach, pewnie 99% z nas myślało – e tam, czcze gadanie, pewnie i tak zostanie. A jednak. Informacja na teraz jest taka, że Messi odchodzi. Ale przecież będzie grał w piłkę. […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Ile Messi wygrał z Barceloną?

Leo Messi to piłkarz epokowy dla całego piłkarskiego świata, ale przede wszystkim dla Barcelony. Niezależnie od okoliczności jego odejścia z Katalonii, Argetyńczyk już na zawsze będzie kojarzyć się wszystkim ze złotymi czasami Barcy. To dzięki niemu hiszpański klub stał się globalną potęgą na niewyobrażalną skalę. Ile z nią wygrał? Niełatwo to zliczyć. Mistrzostwa Hiszpanii: 10 […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

BARCELONA POTWIERDZA: MESSI ODCHODZI!

Tak długo, jak chodziło tylko o doniesienia medialne, wciąż wątpiliśmy. Bo jak to, Barca bez Messiego? Ale jednak, nawet Barcelona potwierdziła już na swoich socjalach, ze Messi odchodzi. To koniec epoki. „Mimo porozumienia między Lionelem Messim i Barceloną, nie może dojść do podpisania kontraktu z przyczyn finansowych i strukturalnych (regulacje ligi hiszpańskiej). Z tej przyczyny […]
05.08.2021
Inne sporty
05.08.2021

Zrobił to! Jan-Krzysztof Duda wygrał szachowy Puchar Świata!

Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Pucharu Świata – to brzmi dumnie. W szachach nie mieliśmy jeszcze takiego kozaka, któremu ta sztuka by się udała. Dopiero on zdołał wejść na taki poziom. Po tym, jak w półfinale odprawił Magnusa Carlsena, wczoraj i dziś zmierzył się z Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. W pierwszej partii – w której Polak grał czarnymi […]
05.08.2021