post

Opublikowane 19.04.2018 09:12 przez

redakcja

Wychowywał się na jednym podwórku z Kwadwo Asamohem i Abdulem Azizem Tettehem. Grał w Ameryce i w Dubaju. Ale Evans Frimpong chciał spróbować swoich sił w Europie. Tak trafił do trzecioligowej Jaroty Jarocin. Jesienią grał, ale wiosną nawet nie powąchał boiska. Powód? – Sam chciałbym to wiedzieć. Klub mną pomiata. Zerwali kontrakt, straszyli mnie policją, nałożyli na mnie absurdalną karę. Chciałem zobaczyć jak wygląda futbol w Europie, a spotkało mnie coś, czego się w życiu nie spodziewałem – tłumaczy Evans.

Frimpong urodził się w Ghanie. W jednej z wielu tamtejszych szkółek uczył się futbolu. W akademii Liberty FC grał razem z Kwadwo Asamoahem czy Abdulem Azizem Tettehem. Evans wyróżniał się na tle rówieśników, jeździł na turnieje międzynarodowe, a ostatecznie trafił do Ameryki. W Stanach Zjednoczonych ukończył studia, a jednocześnie kontynuował swoją przygodę z piłką. Rozegrał kilkadziesiąt spotkań w lidze NASL, czyli tamtejszym odpowiedniku naszej I ligi. W zeszłym roku wyjechał do Dubaju, gdzie występował w Al-Najma. Latem wrócił do USA, ale chciał spełnić swoje marzenie i spróbować swoich sił w Europie. Porozmawiał ze swoim kumplem Tettehem, ten polecił mu Polskę. Evans spakował więc walizki i wsiadł do samolotu.

Agent obiecał mu załatwienie klubu, ale długo nic z tego nie wychodziło. Obwoził po amatorskich klubach, obiecywał gruszki na wierzbie. – Pojechaliśmy do jakiegoś klubu z ligi amatorskiej. Mówił, że tutaj mam trenować. Mówię mu „stary, ale nie tak się umawialiśmy, nie przyjechałem tutaj grać w siódmej lidze” – opowiada. Ostatecznie trafił do trzecioligowego Jaroty Jarocin. – Znajomy polecił mi tego chłopaka, a my byliśmy w takiej sytuacji, że brakowało nam piłkarzy do gry. Evans nie stawiał wygórowanych warunków finansowych, na treningach spisywał się nieźle i uznałem, że warto dać mu szansę – mówi Janusz Niedźwiedź, ówczesny trener klubu. Niedźwiedź wkrótce jednak zrezygnował z pracy w Jarocinie, a sam Frimpong starał się wówczas o uzyskanie pozwolenia na pracę. U nowego trenera zagrał sześć meczów na finiszu rundy jesiennej – już po tym, jak został zatwierdzony do gry. Gola nie strzelił, zaliczył jedną asystę. – Dobrze się wtedy prezentował. Uważam, że przydałby się również teraz podczas walki o utrzymanie Jaroty – twierdzi Maciej Parysek z lokalnej telewizji Proart. Frimpong został bowiem odsunięty od składu, a klub rozwiązał z nim kontrakt. Chociaż sprawa jest znacznie bardziej zagmatwana. Ale po kolei…

Evans nie dojechał na pierwsze trzy dni zgrupowania. Powód był dość prozaiczny – z uwagi na burze odwołano jego lot ze Stanów do Polski. Piłkarz pokazuje nam bilety lotnicze. – Zobacz, to mój odwołany lot. Na kolejny musiałbym czekać zbyt długo, dlatego wyłożyłem własną kasę na kolejny bilet, by dolecieć jak najszybciej. Wlepiono mi jednak karę 900 złotych za nieobecność na tych zajęciach, choć regulamin mówi o tym, iż kara powinna wynosić 50 złotych za dzień. Klub wiedział o wszystkim – tłumaczy.

– Nie było go na zajęciach tydzień. Nie mieliśmy z nim kontaktu – twierdzi z kolei Hubert Bachorz, prezes klubu.

Frimpong rozpoczął okres przygotowawczy z zespołem, ale wkrótce został poinformowany, że nie będzie miał miejsca w osiemnastce meczowej. – Byłem zdziwiony. Na treningach nie odstawałem, czułem się dobrze pod względem fizycznym. A na ławce w sparingach siadali chłopcy z juniorów, ja pozostawałem poza kadrą. Rozmawiałem na ten temat z kolegami z drużyny i nawet oni byli zdziwieni tą sytuacją – wspomina Evans. – Dano mi do zrozumienia, że jestem niechciany. I nikt nie wytłumaczył mi dlaczego. Nikt nie przyszedł i nie powiedział „słuchaj Evans, nie nadajesz się, jesteś za słaby”. Wtedy bym zrozumiał. Ale nie byłem słabszy od innych piłkarzy. Decydowały względy pozasportowe, których nie jestem w stanie zrozumieć.

– Szkoda mi Frimponga bo uważam, że o jego usunięciu z drużyny nie decydowały względy sportowe. Od dłuższego już czasu w Jarocie zauważam cięcie kosztów. Chodzi przecież o to, żeby wydać jak najmniej, a osiągnąć przy tym jak największy sukces – mówi Parysek.

– Włożyliśmy sporo wysiłku, by sprowadzić Frimponga do Jaroty. On do mnie dzwonił i domagał się miejsca w składzie. Ale ja nie jestem od tego, by ustalać skład. Trudno się z nim dogadać, spóźnił się na okres przygotowawczy, zniknął na tydzień w trakcie jego trwania – wymienia Bachorz.

– Przychodziłem normalnie na treningi. Jestem tu sam, więc co miałem innego robić? Przyszła oferta z Karpat Krosno, wyjechałem tam na tygodniowe testy za zgodą Jaroty. Mogłem tam zostać, ale Jarota nie wyraziła zgody na transfer – opowiada Ghańczyk.

– Na pierwszym spotkaniu zarządu uznaliśmy, że zawodnik dostanie wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Nie widzieliśmy dla niego przyszłości w Jarocie. To była decyzja oparta na przesłankach sportowych, ale też tych pozasportowych – mówił trener Marcin Woźniak w telewizji Proart.

Wkrótce Frimpong dostaje informacje od trenera – od 23 marca przestaje być zawodnikiem Jaroty, zostaje wyrejestrowany z klubu, jest wolnym piłkarzem. Ponadto powinien zdać sprzęt i ma zakaz przychodzenia na treningi. – Z naszej strony temat Evansa jest zakończony. Jego niesubordynacja jest nieakceptowalna. Mieliśmy prawo do jednostronnego rozwiązania umowy, nie potrzebowaliśmy jego podpisu – tłumaczy Bachorz.

Oto pismo, które Jarota przedstawił piłkarzowi:

Dublino (Irlanda), 02/08/2017 Sampdoria/Manchester United-Sampdoria (Amichevole) Karol Linetty-Henrikh Hamleti Mkhitarian

Dublino (Irlanda), 02/08/2017
Sampdoria/Manchester United-Sampdoria (Amichevole)
Karol Linetty-Henrikh Hamleti Mkhitarian

Frimpong twierdzi jednak, iż swoje nieobecności usprawiedliwił i ma na to wystarczające dowody. Mowa tutaj właśnie o opóźnionym samolocie. – Słuchaj, przyjechałem tutaj sprawdzić się w Europie. Grałem w Dubaju, grałem w Stanach. W Ameryce w ligach półamatorskich mógłbym zarobić więcej niż tutaj, w III lidze. Nie chodzi o kasę, nie dbam o to. Chciałem grać, walczyłem o swoją pozycję, ale nagle jestem odstawiony od składu, robi się ze mnie popychadło, a na koniec rozwiązuje kontrakt tuż przed końcem okna transferowego. Zostałem na lodzie – mówi wyraźnie rozczarowany.

– Chciałem wam to wszystko opowiedzieć, bo znam chłopaków z Ghany, którymi też się pomiata. A ja nie jestem głupkiem, skończyłem szkoły i wiem, że mam swoje prawa. Nie można mnie ot tak wyrzucić z klubu. Dlatego nie podpisałem tego rozwiązania kontraktu. W klubie straszyli mnie, żebym wracał do Stanów, bo tutaj jeśli nie mam pracy, to zacznie się mną interesować policja. Jest jeszcze sprawa mieszkania, które klub tytułem kontraktu musiał mi wynajmować. Wracam pewnego razu do niego, a tam siedzi inny facet, a moich rzeczy brak. Klub bez mojej wiedzy przeniósł moje ciuchy i rzeczy osobiste do innego pokoju w innym miejscu. Powiedziałem im, że nie mogą tak robić i następnym razem to ja wezwę policję.

pele

Kto w tym sporze ma racje? Kto ściemnia, a kto mówi prawdę? Nie wykluczamy, że sprawy nie rozstrzygniemy na łamach Weszło i będzie miała ona dalszy swój ciąg w sądzie. Frimpong twierdzi bowiem, iż Jarota nie miała prawa go zwolnić z kontraktu, bowiem zarzut, że nie przychodził na treningi jest nieprawdziwy. Dlaczego zatem klub chciał się go usilnie pozbyć? Popytaliśmy tu i tam. Jarota finansowo ledwo zipie. Nie ma pieniędzy, na wychowanków stawia się z konieczności, aby ciąć koszty. Po Frimpongu spodziewano się, że pożre III ligę, a on okazał się piłkarzem na jej poziomie. Zagrał sześć meczów, nie strzelił w niej gola, więc uznano, że jest kulą u nogi, choć kokosów nie zarabiał. Szukano więc pretekstu, by się go pozbyć. Odstawiono go od składu, wywierano presję, by odszedł. Temat z transferem do Krosna nie wypalił (chodziło o współdzielenie pensji piłkarza), więc rozwiązano z nim kontrakt. Czy zgodnie z prawem? To pewnie rozstrzygnie już sąd lub organy związkowe.

– Gdybym opowiedział ci o tej sytuacji na ulicy, to pewnie wysłałbyś mnie do diabła. Dlatego przyniosłem w teczce wszystkie dokumenty. Nie jestem jednym z tych piłkarzy, którzy chodzą do mediów i płaczą „nie grałem, bo trener mnie nie lubił”. Chciałem grać, chciałem zobaczyć piłkę nożną w Europie, ale widocznie trafiłem do złego miejsca – kończy Evans.

Trochę nam żal tego chłopaka, bo widać, że nie jest głupim gościem. Chęci miał dobre – chciał jak wielu kopaczy z Afryki spróbować swoich sił w Europie. Ale starcie z tutejszym futbolem ma brutalne. Sami jesteśmy ciekawi jak ta sprawa się zakończy. Jeśli Frimpong dowiedzie swoich racji przed sądem, to dowiedzie przy okazji, że nasze kluby wciąż nie wyzbyły się wiejskich praktyk. Podstawą biznesu jest zasada, że z umów należy się wywiązywać, a – jak dobrze wiemy – w przeszłości w wielu miejscach na futbolowej mapie Polski ta podstawa przerastała pojmowanie różnej maści prezesów.

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Na zapleczu
18.10.2021

Jakim trenerem jest Dariusz Dudek?

Kiedy pandemia przerwała rozgrywki w Polsce, Dariusz Dudek stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec. Nie były to wymarzone okoliczności: przez następne tygodnie w mediach jedna strona twierdziła, że powodem tego był brak zrozumienia wobec konieczności obniżenia wynagrodzenia, a druga broniła się, że pieniądze nie były żadnym problemem. Niemniej – było to rozstanie nieprzyjemne, a biorąc pod […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Brama dnia
18.10.2021

Albertini kontra Rivaldo | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu AC Milan zremisował u siebie 3:3 z FC Barceloną, a spotkanie przeszło do historii jak pojedynek strzelecki między Demetrio Albertinim (dwa gola) a Rivaldo (hat-trick). Wracamy do tego spotkania w ramach „Bramy dnia”. DEMETRIO ALBERTINI VS BARCELONA (18.10.2000) W całym meczu padły aż cztery gole z dystansu (dwa autorstwa Włocha, dwa […]
18.10.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pat_England
Pat_England (@pat_england)
3 lat temu

może gdyby napił się kwitu…

Kondredd
Kondredd (@kondredd)
3 lat temu
Reply to  Pat_England

Klub miał za mało kwitu na jego utrzymanie, więc prezes, po paru tęgich łykach dobrego kwitu, wpadł na pomysł, żeby wysłać mu kwit z wypowiedzeniem umowy i myślał, że będzie z nim kwita.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Pat_England

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

madoo
madoo (@madoo)
3 lat temu

Jarota to rodzaj męski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zenon Zawodowiec
Zenon Zawodowiec (@zzawodowiec)
3 lat temu

Chciał zobaczyć jak wygląda futbol w Europie i poszedł do polskiej trzeciej ligi.
No to zobaczył.

Matiborek
Matiborek (@tkz)
3 lat temu

Dublino (Irlanda), 02/08/2017
Sampdoria/Manchester United-Sampdoria (Amichevole)
Karol Linetty-Henrikh Hamleti Mkhitarian

co

theczarek
theczarek (@theczarek)
3 lat temu
Reply to  Matiborek

o co chodzi?

koster
koster (@koster)
3 lat temu
Reply to  Matiborek

no własnie kurwa tez się zastanawiałem, co to za ciąg myśli ktoś tu wylał…

Wojtello23
Wojtello23 (@wojtello23)
3 lat temu

Moze mi ktos powiedziec o co chodzi z tym kwitem? Bo chyba przegapilem jakis artykuł, a też chciałbym mieć bekę.

Pat_England
Pat_England (@pat_england)
3 lat temu
Reply to  Wojtello23

Zalecam łyk kwitu, może sie opamietasz..

Suche Info
19.10.2021

Lewandowski z ofertą na 140 milionów

Wydawało się, że w kwestii transferu Lewandowskiego panowała podczas ostatniego okienka względna cisza, ale Gianluca di Marzio na evencie promującym jego książkę, podzielił się inną informacją. Polak może nie był o krok od zmiany klubu, natomiast do Bayernu trafiła naprawdę ciekawa oferta. Di Marzio przekazał: – Lewandowski nie odejdzie z Bayernu w najbliższym czasie, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

328 milionów przychodu Ekstraklasy. Teraz misja „prawa telewizyjne”

Ekstraklasa SA podsumowała finansowo sezon 2020/21 i wybrała nową radę nadzorcza na bieżący sezon. Według raportu – w poprzednim sezonie skonsolidowane przychody spółki wyniosły 328 milionów złotych. Teraz przed nową radą nadzorczą kluczowe zadanie – przygotowanie i sprzedaż praw telewizyjnych. Na tak wysokie przychody Ekstraklasy złożyły się w dużej mierze przychody z praw telewizyjnych. To […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

De Bruyne: Lewandowski był najlepszy przez ostatnie dwa lata

– Jeśli miałbym wybierać, to w dwóch ostatnich latach najlepszy na świecie był Robert Lewandowski  – stwierdził Kevin de Bruyne. Belgijski pomocnik docenił dorobek Polaka w dwóch ostatnich sezonach, gdy zapytano go o jego typ na zdobywcę Złotej Piłki. Lewandowski w typowaniach bukmacherów zajmuje drugie miejsce wśród faworytów do zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza świata. […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Są zarzuty za śmierć Emiliano Sali

W tym tygodniu rozpoczął się proces w sprawie Davida Hendersona. To on miał zorganizować lot, w którym tragicznie zginął Emiliano Sala oraz pilot kierujący awionetką.  Sala 19 stycznia 2019 roku został kupiony przez Cardiff z FC Nantes za 17 mln euro, co oznaczało nowy rekord transferowy walijskiej ekipy, walczącej o utrzymanie w Premier League. Dwa […]
18.10.2021