post Avatar

Opublikowane 09.02.2018 10:20 przez

redakcja

– Panie trenerze, gdzie gubimy talenty w polskiej piłce? – pytają dziennikarze Przeglądu Sportowego.
– Nie wychwytujemy ich z małych klubów, żeby trafiali do lepszych zespołów i bardziej wymagającego środowiska. Po drugie w drużynach młodzieżowych powinna być normalna kadra. Pierwszy trener, drugi i trener bramkarzy – odpowiada Michał Probierz.
– W większości klubów to nierealne. Koszty.
– Kurczę, skoro nierealne, to nie oczekujmy za kilka lat wyników. To podstawa. 

Rzeczpospolita

Legia w sparingach była słaba, choć zimą znacznie się wzmocniła

Legia jest liderem, zimą dokonała ciekawych transferów, ale wyniki sparingów były złe. Pięć meczów, trzy porażki, jedno zwycięstwo. 

Trener Romeo Jozak próbował nowego ustawienia taktycznego. Z trzema pomocnikami i trzema zawodnikami w pierwszej linii. Chociaż nie wychodziło to zbyt dobrze, Chorwat zapowiedział, że przeciwko Zagłębiu właśnie tak ustawi zespół. Obiecał też, że choć przez chwilę da zagrać Miroslavovi Radoviciowi, który przez całą poprzednią rundę był kontuzjowany.

Oczy kibiców będą jednak zwrócone przede wszystkim na nowych piłkarzy, których zimą sprowadzono na łazienkowską. Pytanie, ilu z nich zagra od pierwszej minuty.

Rzepa 09-02-18

Dziś rozpoczynamy igrzyska, Rzeczpospolita pisze więc także o olimpijskim spokoju Polaków

– Staram się skakać tak jak najlepiej potrafię. Wiem, że mogę się poprawić, ale i tak czerpię radość z tego, że tu jestem tak dobrze przygotowany (…) – mówił Kamil Stoch, mistrz olimpijski z Soczi.

Dumnych prognoz od sportowców zatem nie było, ale jedną udało się uzyskać. Gdy wysłannik „Rzeczpospolitej” nieco prowokacyjnie powiedział na widok prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera, znanego optymisty w kwestiach zdobywania medali, że zaraz usłyszymy o siedmiu krążkach w skokach na siedem możliwych, dostał całkiem rzeczową odpowiedź: – Może być nawet osiem, jeśli będą mieli takie same noty

Rzepa2 09-02-2018

Super Express

Rado wraca po 250 dniach. Kapitan Legii nie może się doczekać starcia w Lubinie.

– Nie wiem na jak długo, ale Rado na pewno pojawi się na boisku. Daję słowo – obiecuje trener mistrzów Polski, Romeo Jozak.

Radović wyjawił, że przed dzisiejszym meczem ma większą tremę niż po powrocie do Legii z Chin, i dodał: – Kiedy leczenie się przedłużało, wielu mnie skreśliło. Nie wierzyli, że wrócę na boisko. Cierpliwie robiłem swoje i się udało! Teraz proszę kibiców o wyrozumiałość. Potrzebuję czasu, ale jestem pewien, że jeszcze dam drużynie wiele radości.

Obok – nowy napastnik poznańskiego Lecha, Elvir Koljić, mówi, że wzoruje się na Dżeko.

– Jakiego typu napastnikiem jesteś?
– Najlepiej czuję się na szpicy. Lubię grę kombinacyjną, lubię też często być przy piłce, szukam pozycji. Cieszę się, kiedy to my prowadzimy grę. Jak każdy napastnik kocham strzelać gole, ale najważniejsze, żebyśmy zawsze zdobywali ich więcej niż przeciwnicy.

– Masz jakiś wzór albo ulubiony zespół?
– Świetnym napastnikiem z Bośni jest Edin Dzeko, ma ogromne umiejętności. Strzelał gole dla wielu klubów. Ja jednak najbardziej lubię grę Barcelony, od dziecka kibicuję tej drużynie

SE 09-02-2018

Przegląd Sportowy

PS - okładka 09-02-18

Wraca Ligowy weekend, a w nim między innymi rozmowa z Michałem Probierzem.

– Jesienią dał Pan zadebiutować w Ekstraklasie młodym jak Adam Wilk, Sebastian Strózik, Sylwester Lusiusz, postawił na Pestkę. Przy negocjacjach z kolejnymi młodymi, o których rywalizuje kilka klubów, to ma znaczenie, że widzą drogę do składu?
– Często na rozmowy przyjeżdżają z rodzicami. Z nimi też rozmawiam, przedstawiam pomysł na ich dziecko. Inny klub może zaoferować większe pieniądze, ale nie wszyscy się tym kierują. Wielu trenerów mówi, że stawia na młodych i… tylko mówi.
– Dlaczego Pan się decyduje?
– Chyba dlatego, że jako siedemnastolatek sam już grałem w Ruchu. Dobrze, jeśli piłkarz w wieku 17-20 lat jest już w lidze. Uważam, że jeśli do tego czasu nie przebije się do Ekstraklasy, trzeba stawiać na innych, młodszych.

PS2 - 09-02-2018

Leon Zawodowiec – do Stanisława Sętkowskiego wszyscy w Zabrzu mają respekt, nawet policja.

Sławę przyniosły mu koguty, które rozdaje najlepszemu, według niego, zawodnikowi meczu. Drobiowa tradycja przy Roosvelta zaczęła się w 1986 roku. – Jeden piłkarz, nie powiem nazwiska, bo że tak powiem, poszedł w tango, odwiedził mnie kiedyś i powiedział, że chętnie wziąłby jednego do domu, to żona zrobiłaby obiad na niedzielę. Traf chciał, że w najbliższym meczu zdobył zwycięską bramkę. Dałem mu koguta i pomyślałem, że mogę tak robić cały czas – opowiada Leon.  

PS 3 - 09-02-18

Co pokaże nowa Jagiellonia? – zastanawia się Tomasz Frankowski

To, że Artur Sobiech zachwalał swojego klubowego kolegę z 2. Bundesligi, a Tomek Kupisz barwnie opisywał walory swojego kumpla z ligi włoskiej, to sympatyczne gesty, lecz niewiele wnoszące. Co potafią przybysze będzie można ocenić po 2-3 spotkaniach (…) Przygnębiająca jest mnogość zagranicznych piłkarzy w lidze. Dotyczy to również Jagiellonii. Nie daję wiary w powtarzaną opinię, że zawodnicy sprowadzani z zagranicy są tańsi od polskich. Przecież zakontraktowanie ich wiąże się nie tylko z wynagrodzeniem, często też z sumą odstępnego dla poprzedniego pracodawcy i prowizjami menedżerskimi, a te potrafią być spore. 

Obok – wywiad z Michałem Buchalikiem. Naśladowanie Neuera często nie popłaca.

– To chyba nie jedyna zmiana. Trener Joan Carrillo chce, by bramkarze grali znacznie dalej od bramki, niż dotychczas. Jak pan to odbiera?
– Gdy zmienia się ustawienie, niektórzy mogą myśleć, że bramkarzy to nie dotyczy, bo cały czas grają na tej samej pozycji. Ale to nie jest prawda. My też musimy się przestawić na inne granie. Z treningu na trening wyglądało to coraz lepiej i wierzę, że przeniesiemy to na ligę.
– By lepiej się przygotować do takiego stylu gry, oglądał pan w zimie archiwalne występy Manuela Neuera, słynącego z odważnej gry poza polem karnym?
– Nie ma co ukrywać, że jest najlepszy w grze nogami, ale nie dajmy się zwariować. W mojej grze nie chodzi o bieganie gdzieś poza pole karne i próbowanie ratowania każdej sytuacji. Jeśli jest taka możliwość, staram się pomóc z dala od bramki, jednak nie wariuję. Paru bramkarzy po ostatnim mundialu zaczęło grać wyżej i źle się to kończyło. Grunt to być skutecznym. Naśladowanie Neuera nie popłaca.

PS 4 - 09-02-18

W swoim cyklu „Chwila z…” Iza Koprowiak rozmawia z Maciejem Szczęsnym. „Śmierć córki uświadomiła mi, ile znaczą zdjęcia”.

– Gdyby dziś miał Pan uchwycić się na zdjęciu, jakiego człowieka by przedstawiało? 
– Trudno mi teraz określić, bo jestem przede wszystkim bardzo stęskniony za żoną. Życie na odległość zaczęło nam dokuczać. Dopadło mnie ogromne zmęczenie związane z przygotowaniem tej wystawy. Ostatnie dwa tygodnie spałem po dwie godziny na dobę, potrafiłem rozmawiać z człowiekiem trzy razy dziennie o tym samym, bo zapominałem, że już coś ustaliliśmy. 
– Zdecydował się Pan na projekt nie tylko trudny, ale i zaskakujący. Robi to Pan dla siebie, czy chce coś pokazać, udowodnić?
– Chciałem pokazać, że sportowiec może mieć pasję, która go rozwija, a nie przeszkadza mu jako piłkarzowi. I zmazać błędne wyobrażenie jakie ludzie mają na mój temat.

PS 5 - 09-02-18

Oprócz tego, Przegląd Sportowy również przygotowuje nas do igrzysk w Pjongczangu. „Czwartkowe kwalifikacje potwierdziły siłę polskich skoczków” – pisze Kamil Wolnicki.

Za treningi i kwalifikacje nikt medali nie rozdaje, ale w Pjongczangu po raz pierwszy w historii mamy prawo liczyć nie tylko na lidera kadry, ale też jego kolegów, bo wszyscy skaczą daleko. Trener Stefan Horngacher przed kwalifikacjami odstawił  od składu Piotra Żyłę, który pełni na razie rolę rezerwowego, ale i on w każdej chwili i będzie groźny dla najlepszych. (…) Polacy są gotowi. Horngacher od początku sezonu zapowiadał, że szczyt formy ma przyjść w czasie igrzysk i wygląda na to, że jego słowa się sprawdzają.

PS 6 - 09-02-2018

Gazeta Wyborcza

– Taka ma być moja Legia – mówi Dariusz Mioduski.

– Jak podoba się Panu chorwacki sznyt  w Legii?
– Zatrudnienie Jozaka i jego ludzi było ryzykowne, i na początku przyjęto je nieufnie. Ale zadziałało. Świetnie nam się pracuje. Podobnie jak ja Jozak wiele lat spędził w Stanach. Nadajemy na tych samych falach. A jego ludzie są zdyscyplinowani i znakomicie przygotowani merytorycznie.
– Zimowe transfery?
– Życie zweryfikuje, czy były udane. Ale tym razem mam poczucie, że zrobiliśmy wszystko optymalnie. Jakościowi zawodnicy przyszli jeszcze przed pierwszym obozem, czego w Legii nie było od lat.
– Hitem jest 36-letni Eduardo…
– Ciągle wkłada mi się w usta, że chcę Legii najmłodszej w lidze, grającej chłopakami z akademii. Nieprawda. Nie ma na świecie drużyny, która wygrywałaby tytuły tylko młodzieżą.

Wyborcza 09-02-18

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 5
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JuanPablo
JuanPablo

Serio czy kogoś jarają igrzyska? Oczywiście poza konkursem skoczków. Jakieś bobsleje, curlingi i inne wynalazki. Szczerze mówiąc jakbym miał do wyboru obejrzeć jakiekolwiek spotkanie Ekstraklasy i 90% tych zimowych dyscyplin, to postawiłbym na futbol.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Mnie to za bardzo nawet konkurs skoków nie rajcuje. Od wielkiej biedy popatrzyłbym jeszcze na turniej hokeja, ale bez graczy z NHL to trochę jak turniej piłkarski na letniej olimpiadzie.

beppe
beppe

Mnie jarają. W ogóle lubię igrzyska, ale zimowe zdecydowanie bardziej niż letnie. Jasne, nie przebije to piłki, ale przez to, że są raz na cztery lata będę oglądał z wielką przyjemnością. Tym, co psuje mi ich odbiór jest z lekka to uatrakcyjnianie na siłę, np. zawody przy sztucznym świetle itp. Uwielbiam igrzyska takie normalne. Biegi narciarskie, które często są tylko na czas, a więc zupełnie nie widowisko. Curling. Od czasu do czasu narciarstwo alpejskie. Fajne są te nowe dyscypliny narciarsko-snowboardowe. Nie przepadałem nigdy za łyżwiarstwem, ostatnio zmieniły to trochę polskie sukcesy.
Piłki obejrzałem już tak dużo, że bardzo często zdarza mi się odpuszczać nawet potencjalnie hitowe mecze. Igrzyska obejrzę z przyjemnością w ogromnej części. Specjalnie często wstając rano i specjalnie nieraz przekładając prace na później.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
27.03.2020

I liga wzorem Ekstraklasy – minus 50%, 4 tysiące kwoty minimalnej!

To było pewne jak sobota po piątku – po tym, jak komunikat na temat obniżenia kontraktów piłkarzy wydała Ekstraklasa, na podobny krok zdecydowały się władze zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Podobny, bo taki sam być rzecz jasna nie mógł, gdyż pierwsza liga operuje na trochę innych kwotach. I tak jak zgadzają się procenty – tu i […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Ranking najbarwniejszych postaci XXI wieku (61-70)

Kto ucieszył się, że może odebrać wypłatę w kafelkach? Kto do kogo w loży VIP krzyczał, że ma „spierdalać”, a potem zmienił zdanie, że jednak ma „wypierdalać”? Czyj podpis tatuowano na ręce? Kto chciał przekonać PZPN, że piętnaście minut przerwy to za mało, bo nie da się skorzystać z cateringu i wrócić na czas? Zapraszamy […]
27.03.2020
Blogi i felietony
27.03.2020

Gorąca prośba do prezesów – nie rozwalcie pieniędzy od PZPN-u

PZPN zrobił to, co właściwie musiał zrobić w tej sytuacji – zaproponował klubom pomoc, a kluby tę pomoc przyjmą, bo innego wyboru nie mają. Po to związek chomikował pieniądze na koncie, by właśnie w takim momencie móc nimi ulżyć reszcie: na nic przydałyby się te miliony pod materacem, gdyby liga padła. Natomiast mam gorącą prośbę […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

„Cięcia u piłkarzy to najlepsze, co spotkało kanapowych hejterów”. Ligowcy o decyzji Ekstraklasy

Mamy dużo numerów w naszej redakcyjnej bazie. Chcemy porozmawiać na jakiś temat o konkretnym klubie? Nie ma problemu – lista jest bogata. Ale dzisiaj coś było chyba nie tak z siecią telekomunikacyjną, bo większość telefonów odbierał jeden człowiek. Miał być piłkarz X, był on. Miał być zawodnik Y, był on. Miał być działacz Z, był […]
27.03.2020
Kanał Sportowy
27.03.2020

Smokowski i Pol o programie pomocowym PZPN, Hejt Park ze „Smokiem” i Podolińskim

Tomasz Smokowski i Michał Pol zapraszają na specjalny program dotyczący pomocy od PZPN dla polskich klubów. A po jego zakończeniu – HejtPark. Gościem Robert Podoliński.
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Prawnik: „Odbieram uchwałę Ekstraklasy jako środek nacisku, a nie rozwiązanie, które zamyka sprawę”

ESA wydała uchwałę, która ma obciąć pensje piłkarzom o połowę. Czasami jednak zdrowy rozsądek swoją drogą, a prawo – inną. Pytanie brzmi więc: czy taka decyzja w ogóle ma umocowanie prawne? Spytaliśmy o to więc Mateusza Stankiewicza, prawnika, specjalisty od prawa sportowego. Jego zdaniem – nie ma. A piłkarze, jeśli zdecydowaliby się iść na wojnę, […]
27.03.2020
Blogi i felietony
27.03.2020

Zamiast Klubów Kokosa otwierajmy Kluby Wesołego Szampana

Kiedy po raz pierwszy zapytałem piłkarza, czy skoro nie chce grać, to nie chce także zarabiać nie brakowało osób, które uważały, że to populizm. Bo dlaczego miałby nie zarabiać? Koronawirus nie jest jego sprawką. Dzisiaj jesteśmy o kilkanaście dni dalej i o… kilkadziesiąt procent dalej. Ekstraklasa SA przyzwoliła obciąć pensje i to aż o połowę, […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Oficjalnie: kluby Ekstraklasy mogą obniżyć pensje piłkarzy o połowę

Mocny komunikat Ekstraklasy SA. Rada Nadzorcza uchwaliła dziś zasady, na jakich kluby mogą obniżać kontrakty swoich zawodników. No i tym graczom, którzy nie chcieli godzić się na niższe zarobki polubownie, tak czy siak dostanie się po tyłkach. Najważniejszy element komunikatu? Kluby mogą obniżyć pensję zawodnika o 50%, aż do kwoty 10 tysięcy złotych. Czytamy w […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

„50 procent klubów zastanawiało się nad startem w nowym sezonie”

Kryzys nikogo nie oszczędza, najwięksi muszą ciąć koszty. Ale jednak nie da się ukryć – z dala od najbardziej uczęszczanych piłkarskich traktów i bez kryzysu zdarzało się ledwo wiązać koniec z końcem. Druga liga, czyli trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce, to dobry przykład – już wysoko jeśli chodzi o hierarchię w piramidzie piłkarskiej, już poziom […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Pomoc od PZPN-u? To dalej równanie z wieloma niewiadomymi

– Z tego, o czym na szybko rozmawiamy z kolegami prezesami innych klubów wynika, że istotny jest termin, w jakim pieniądze zostaną przelane. Zaraz się może okazać, że największy problem z płynnością finansową klubów będzie w okresie maja i czerwca, a nie za osiem czy dziesięć miesięcy, kiedy być może sytuacja wróci do normy. Z […]
27.03.2020
Bukmacherka
27.03.2020

Ile goli padnie na Białorusi? Sprawdź promocje w Superbet!

Liga białoruska to łakomy kąsek dla wszystkich fanów bukmacherki, a legalny bukmacher Superbet chętnie z tego korzysta. Dzięki Superofercie znajdziemy tu ciekawe zakłady na piątkowe spotkania. Co warto zagrać? Sprawdzamy! Opóźnione zapłony Osiem spotkań pierwszej kolejki i tylko dwa gole do 20 minuty spotkania. Taki bilans pozwala nam zakładać, że na Białorusi gole zbyt szybko […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Boniek: Przeraża mnie brak wizji. 8-9 dni i kluby są w sytuacji podbramkowej

— To, co mnie najbardziej boli, gdzie czuję niepewność, to jak ten cały koronawirus wpłynie na mentalność. Na umiejętność zarządzania klubami sportowymi w Polsce. Dzisiejsza sytuacja, po 8-9 dniach, jest wręcz podbramkowa. Kluby na kolanach piszą jakieś uchwały dotyczące redukcji pensji piłkarzy, chcą żeby PZPN im je zatwierdzał. Widzę dużą nerwowość, która pokazuje, że zarządzanie […]
27.03.2020
Bukmacherka
27.03.2020

Combo Dnia – gole i kartki na Białorusi z eWinner!

Druga kolejka ligi białoruskiej to najważniejsze piłkarskie wydarzenie na świecie. Tak, nie przesłyszeliście się. Diego Maradony w Brześciu co prawda już nie ma, ale i tak wszystkie oczy zwrócone są na naszego wschodniego sąsiada. Co mamy dziś w menu? Hitowy pojedynek Eniergietyka-BDU z Ruchem Brześć i starcie Żodziny z Biełszyną! Combo dnia – postaw ligę […]
27.03.2020
Bukmacherka
27.03.2020

Yunost Mińsk w drodze po tytuł. Postaw na hokej z BETFANEM!

Hokejowe mistrzostwa Białorusi powoli dobiegają końca. W pierwszym finałowym meczu rozgrywek Yunost Mińsk zagra z Szachtarem Soligorsk. Gospodarze to obrońcy tytułu i faworyt całego sezonu. Szachtar natomiast wyeliminował Nemana Grodno i chce sprawić kolejną niespodziankę. Sprawdźcie, na co warto dziś postawić! Yunost Mińsk – Szachtar Soligorsk Ostatnie mecze bezpośrednie: RWWRP Poprzednie mecze Yunostu: WWPWW Ostatnie […]
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Klub był fair wobec nas, my chcemy być fair wobec niego

Trochę łatwiej, delikatnie mówiąc, zejść z pensji, gdy jest się piłkarzem zachodniego klubu. W Ekstraklasie też bieda nie zajrzy ci w oczy. Ale taka II liga? Rozgrywki profesjonalne, ale gdzie – nie ukrywajmy – wiele klubów żyje od pierwszego do pierwszego. Niektórym właśnie usunął się grunt pod nogami. Przedzwoniliśmy więc do Macieja Orłowskiego z Górnika […]
27.03.2020
Kanał Sportowy
27.03.2020

STANOWISKO #2: Ekstraklasa grana w izolacji? Dlaczego to się nie zdarzy?

W drugim odcinku swojego vloga Krzysztof Stanowski analizuje pomysł właściciela Rakowa Częstochowa, aby PKO Ekstraklasa grała w izolacji. Dlaczego to się nie wydarzy? 
27.03.2020
Weszło
27.03.2020

Sawicki: Chcieliśmy, żeby pakiet pomocowy dotarł do każdego szczebla piramidy piłkarskiej

116 milionów dla polskiej piłki, z czego 30 milionów do podziału dla klubów Ekstraklasy. Jaki będzie to podział? Czym obwarowany? Do tego choćby Puchar Polski, w którym za zwycięstwo będzie można wygrać 5 milionów złotych, ale też od fazy 1/32 będzie obowiązek gry dwoma młodzieżowcami. O pakiecie pomocowym PZPN dla polskiej piłki rozmawiamy z Maciejem […]
27.03.2020
Anglia
27.03.2020

Gdy brakuje piłkarzy, by dokończyć mecz. Rzeźnia na Bramall Lane

Dla wielu z was sztandarowym przykładem meczu, w trakcie którego na boisku robi się zdecydowanie więcej miejsca, niż powinno, zapewne jest spotkanie Portugalii z Holandią, rozegrane na mundialu w 2006 roku. Z murawy z powodu kartek wylecieli wtedy kolejno Costinha, Khalid Boulahrouz, Deco i Giovanni van Bronckhorst. Jednak pal licho gdy sędzia – w tym […]
27.03.2020