post Avatar

Opublikowane 09.02.2018 10:20 przez

redakcja

– Panie trenerze, gdzie gubimy talenty w polskiej piłce? – pytają dziennikarze Przeglądu Sportowego.
– Nie wychwytujemy ich z małych klubów, żeby trafiali do lepszych zespołów i bardziej wymagającego środowiska. Po drugie w drużynach młodzieżowych powinna być normalna kadra. Pierwszy trener, drugi i trener bramkarzy – odpowiada Michał Probierz.
– W większości klubów to nierealne. Koszty.
– Kurczę, skoro nierealne, to nie oczekujmy za kilka lat wyników. To podstawa. 

Rzeczpospolita

Legia w sparingach była słaba, choć zimą znacznie się wzmocniła

Legia jest liderem, zimą dokonała ciekawych transferów, ale wyniki sparingów były złe. Pięć meczów, trzy porażki, jedno zwycięstwo. 

Trener Romeo Jozak próbował nowego ustawienia taktycznego. Z trzema pomocnikami i trzema zawodnikami w pierwszej linii. Chociaż nie wychodziło to zbyt dobrze, Chorwat zapowiedział, że przeciwko Zagłębiu właśnie tak ustawi zespół. Obiecał też, że choć przez chwilę da zagrać Miroslavovi Radoviciowi, który przez całą poprzednią rundę był kontuzjowany.

Oczy kibiców będą jednak zwrócone przede wszystkim na nowych piłkarzy, których zimą sprowadzono na łazienkowską. Pytanie, ilu z nich zagra od pierwszej minuty.

Rzepa 09-02-18

Dziś rozpoczynamy igrzyska, Rzeczpospolita pisze więc także o olimpijskim spokoju Polaków

– Staram się skakać tak jak najlepiej potrafię. Wiem, że mogę się poprawić, ale i tak czerpię radość z tego, że tu jestem tak dobrze przygotowany (…) – mówił Kamil Stoch, mistrz olimpijski z Soczi.

Dumnych prognoz od sportowców zatem nie było, ale jedną udało się uzyskać. Gdy wysłannik „Rzeczpospolitej” nieco prowokacyjnie powiedział na widok prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera, znanego optymisty w kwestiach zdobywania medali, że zaraz usłyszymy o siedmiu krążkach w skokach na siedem możliwych, dostał całkiem rzeczową odpowiedź: – Może być nawet osiem, jeśli będą mieli takie same noty

Rzepa2 09-02-2018

Super Express

Rado wraca po 250 dniach. Kapitan Legii nie może się doczekać starcia w Lubinie.

– Nie wiem na jak długo, ale Rado na pewno pojawi się na boisku. Daję słowo – obiecuje trener mistrzów Polski, Romeo Jozak.

Radović wyjawił, że przed dzisiejszym meczem ma większą tremę niż po powrocie do Legii z Chin, i dodał: – Kiedy leczenie się przedłużało, wielu mnie skreśliło. Nie wierzyli, że wrócę na boisko. Cierpliwie robiłem swoje i się udało! Teraz proszę kibiców o wyrozumiałość. Potrzebuję czasu, ale jestem pewien, że jeszcze dam drużynie wiele radości.

Obok – nowy napastnik poznańskiego Lecha, Elvir Koljić, mówi, że wzoruje się na Dżeko.

– Jakiego typu napastnikiem jesteś?
– Najlepiej czuję się na szpicy. Lubię grę kombinacyjną, lubię też często być przy piłce, szukam pozycji. Cieszę się, kiedy to my prowadzimy grę. Jak każdy napastnik kocham strzelać gole, ale najważniejsze, żebyśmy zawsze zdobywali ich więcej niż przeciwnicy.

– Masz jakiś wzór albo ulubiony zespół?
– Świetnym napastnikiem z Bośni jest Edin Dzeko, ma ogromne umiejętności. Strzelał gole dla wielu klubów. Ja jednak najbardziej lubię grę Barcelony, od dziecka kibicuję tej drużynie

SE 09-02-2018

Przegląd Sportowy

PS - okładka 09-02-18

Wraca Ligowy weekend, a w nim między innymi rozmowa z Michałem Probierzem.

– Jesienią dał Pan zadebiutować w Ekstraklasie młodym jak Adam Wilk, Sebastian Strózik, Sylwester Lusiusz, postawił na Pestkę. Przy negocjacjach z kolejnymi młodymi, o których rywalizuje kilka klubów, to ma znaczenie, że widzą drogę do składu?
– Często na rozmowy przyjeżdżają z rodzicami. Z nimi też rozmawiam, przedstawiam pomysł na ich dziecko. Inny klub może zaoferować większe pieniądze, ale nie wszyscy się tym kierują. Wielu trenerów mówi, że stawia na młodych i… tylko mówi.
– Dlaczego Pan się decyduje?
– Chyba dlatego, że jako siedemnastolatek sam już grałem w Ruchu. Dobrze, jeśli piłkarz w wieku 17-20 lat jest już w lidze. Uważam, że jeśli do tego czasu nie przebije się do Ekstraklasy, trzeba stawiać na innych, młodszych.

PS2 - 09-02-2018

Leon Zawodowiec – do Stanisława Sętkowskiego wszyscy w Zabrzu mają respekt, nawet policja.

Sławę przyniosły mu koguty, które rozdaje najlepszemu, według niego, zawodnikowi meczu. Drobiowa tradycja przy Roosvelta zaczęła się w 1986 roku. – Jeden piłkarz, nie powiem nazwiska, bo że tak powiem, poszedł w tango, odwiedził mnie kiedyś i powiedział, że chętnie wziąłby jednego do domu, to żona zrobiłaby obiad na niedzielę. Traf chciał, że w najbliższym meczu zdobył zwycięską bramkę. Dałem mu koguta i pomyślałem, że mogę tak robić cały czas – opowiada Leon.  

PS 3 - 09-02-18

Co pokaże nowa Jagiellonia? – zastanawia się Tomasz Frankowski

To, że Artur Sobiech zachwalał swojego klubowego kolegę z 2. Bundesligi, a Tomek Kupisz barwnie opisywał walory swojego kumpla z ligi włoskiej, to sympatyczne gesty, lecz niewiele wnoszące. Co potafią przybysze będzie można ocenić po 2-3 spotkaniach (…) Przygnębiająca jest mnogość zagranicznych piłkarzy w lidze. Dotyczy to również Jagiellonii. Nie daję wiary w powtarzaną opinię, że zawodnicy sprowadzani z zagranicy są tańsi od polskich. Przecież zakontraktowanie ich wiąże się nie tylko z wynagrodzeniem, często też z sumą odstępnego dla poprzedniego pracodawcy i prowizjami menedżerskimi, a te potrafią być spore. 

Obok – wywiad z Michałem Buchalikiem. Naśladowanie Neuera często nie popłaca.

– To chyba nie jedyna zmiana. Trener Joan Carrillo chce, by bramkarze grali znacznie dalej od bramki, niż dotychczas. Jak pan to odbiera?
– Gdy zmienia się ustawienie, niektórzy mogą myśleć, że bramkarzy to nie dotyczy, bo cały czas grają na tej samej pozycji. Ale to nie jest prawda. My też musimy się przestawić na inne granie. Z treningu na trening wyglądało to coraz lepiej i wierzę, że przeniesiemy to na ligę.
– By lepiej się przygotować do takiego stylu gry, oglądał pan w zimie archiwalne występy Manuela Neuera, słynącego z odważnej gry poza polem karnym?
– Nie ma co ukrywać, że jest najlepszy w grze nogami, ale nie dajmy się zwariować. W mojej grze nie chodzi o bieganie gdzieś poza pole karne i próbowanie ratowania każdej sytuacji. Jeśli jest taka możliwość, staram się pomóc z dala od bramki, jednak nie wariuję. Paru bramkarzy po ostatnim mundialu zaczęło grać wyżej i źle się to kończyło. Grunt to być skutecznym. Naśladowanie Neuera nie popłaca.

PS 4 - 09-02-18

W swoim cyklu „Chwila z…” Iza Koprowiak rozmawia z Maciejem Szczęsnym. „Śmierć córki uświadomiła mi, ile znaczą zdjęcia”.

– Gdyby dziś miał Pan uchwycić się na zdjęciu, jakiego człowieka by przedstawiało? 
– Trudno mi teraz określić, bo jestem przede wszystkim bardzo stęskniony za żoną. Życie na odległość zaczęło nam dokuczać. Dopadło mnie ogromne zmęczenie związane z przygotowaniem tej wystawy. Ostatnie dwa tygodnie spałem po dwie godziny na dobę, potrafiłem rozmawiać z człowiekiem trzy razy dziennie o tym samym, bo zapominałem, że już coś ustaliliśmy. 
– Zdecydował się Pan na projekt nie tylko trudny, ale i zaskakujący. Robi to Pan dla siebie, czy chce coś pokazać, udowodnić?
– Chciałem pokazać, że sportowiec może mieć pasję, która go rozwija, a nie przeszkadza mu jako piłkarzowi. I zmazać błędne wyobrażenie jakie ludzie mają na mój temat.

PS 5 - 09-02-18

Oprócz tego, Przegląd Sportowy również przygotowuje nas do igrzysk w Pjongczangu. „Czwartkowe kwalifikacje potwierdziły siłę polskich skoczków” – pisze Kamil Wolnicki.

Za treningi i kwalifikacje nikt medali nie rozdaje, ale w Pjongczangu po raz pierwszy w historii mamy prawo liczyć nie tylko na lidera kadry, ale też jego kolegów, bo wszyscy skaczą daleko. Trener Stefan Horngacher przed kwalifikacjami odstawił  od składu Piotra Żyłę, który pełni na razie rolę rezerwowego, ale i on w każdej chwili i będzie groźny dla najlepszych. (…) Polacy są gotowi. Horngacher od początku sezonu zapowiadał, że szczyt formy ma przyjść w czasie igrzysk i wygląda na to, że jego słowa się sprawdzają.

PS 6 - 09-02-2018

Gazeta Wyborcza

– Taka ma być moja Legia – mówi Dariusz Mioduski.

– Jak podoba się Panu chorwacki sznyt  w Legii?
– Zatrudnienie Jozaka i jego ludzi było ryzykowne, i na początku przyjęto je nieufnie. Ale zadziałało. Świetnie nam się pracuje. Podobnie jak ja Jozak wiele lat spędził w Stanach. Nadajemy na tych samych falach. A jego ludzie są zdyscyplinowani i znakomicie przygotowani merytorycznie.
– Zimowe transfery?
– Życie zweryfikuje, czy były udane. Ale tym razem mam poczucie, że zrobiliśmy wszystko optymalnie. Jakościowi zawodnicy przyszli jeszcze przed pierwszym obozem, czego w Legii nie było od lat.
– Hitem jest 36-letni Eduardo…
– Ciągle wkłada mi się w usta, że chcę Legii najmłodszej w lidze, grającej chłopakami z akademii. Nieprawda. Nie ma na świecie drużyny, która wygrywałaby tytuły tylko młodzieżą.

Wyborcza 09-02-18

Opublikowane 09.02.2018 10:20 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 5
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JuanPablo
JuanPablo

Serio czy kogoś jarają igrzyska? Oczywiście poza konkursem skoczków. Jakieś bobsleje, curlingi i inne wynalazki. Szczerze mówiąc jakbym miał do wyboru obejrzeć jakiekolwiek spotkanie Ekstraklasy i 90% tych zimowych dyscyplin, to postawiłbym na futbol.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Mnie to za bardzo nawet konkurs skoków nie rajcuje. Od wielkiej biedy popatrzyłbym jeszcze na turniej hokeja, ale bez graczy z NHL to trochę jak turniej piłkarski na letniej olimpiadzie.

beppe
beppe

Mnie jarają. W ogóle lubię igrzyska, ale zimowe zdecydowanie bardziej niż letnie. Jasne, nie przebije to piłki, ale przez to, że są raz na cztery lata będę oglądał z wielką przyjemnością. Tym, co psuje mi ich odbiór jest z lekka to uatrakcyjnianie na siłę, np. zawody przy sztucznym świetle itp. Uwielbiam igrzyska takie normalne. Biegi narciarskie, które często są tylko na czas, a więc zupełnie nie widowisko. Curling. Od czasu do czasu narciarstwo alpejskie. Fajne są te nowe dyscypliny narciarsko-snowboardowe. Nie przepadałem nigdy za łyżwiarstwem, ostatnio zmieniły to trochę polskie sukcesy.
Piłki obejrzałem już tak dużo, że bardzo często zdarza mi się odpuszczać nawet potencjalnie hitowe mecze. Igrzyska obejrzę z przyjemnością w ogromnej części. Specjalnie często wstając rano i specjalnie nieraz przekładając prace na później.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
15.08.2020

To już oficjalnie: po sezonie 20/21 Piszczek odchodzi z Borussii Dortmund

Cholera, jak ten czas zapieprza. Jeszcze niedawno czytaliśmy w 99% artykułach dotyczących Borussii Dortmund słynne zdanie „warto przypomnieć, że w BVB gra trzech Polaków”. Wydawałoby się to być prawie, że wczoraj, gdy na plecach trójki z Dortmundu chcieliśmy podbijać Euro 2012. Cieszyliśmy się, bo w końcu mieliśmy znaczących graczy z pola w Europie. Cóż, nadal […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Wisła Płock. Klub, który się nie rozwija

Wisła Płock może się cieszyć, że w przyszłym sezonie zdegradowana zostanie tylko jedna drużyna. Jeśli ktoś ma stanąć do walki o spadek z beniaminkami, „Nafciarze” są najoczywistszym z kandydatów. Ale to nie znaczy, że to się stanie. Raczej nastawiamy się na spokojne utrzymanie, pewnie już kilka kolejek przed końcem. Ale nie dlatego, że Wisła nas […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Pierwsze sensacje za nami, Zagłębie Sosnowiec i Korona Kielce odpadają z Pucharu Polski!

Przeczuwaliśmy, że jakieś niespodzianki w Pucharze Polski się przytrafią – za nami dość szalone półrocze, podczas którego w niektórych klubach doszło do trzęsienia ziemi. Ale że jednocześnie odpadną dwa kluby całkiem niedawno występujące w Ekstraklasie, w dodatku gubiąc się na dość niskich płotkach? Unia Janikowo niemiłosiernie męczyła się w rundzie wstępnej z IV-ligowym Zawiszą Bydgoszcz, […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Jak bardzo rozjechały się drogi Walukiewicza i Sobocińskiego?

6 września 2019 roku. Jan Sobociński i Sebastian Walukiewicz tworzą parę stoperów reprezentacji Polski U21 na mecz eliminacyjny z Łotwą. Z obozu młodzieżówki dochodzą głosy, że jeśli ktoś z tego duetu usiądzie na ławce w kadrze, to prędzej Walukiewicz i za niego wskoczy Wiśniewski. 14 sierpnia 2020 roku. Sebastian Walukiewicz po bardzo udanym sezonie w […]
15.08.2020
Niemcy
15.08.2020

Czapki z głów, panie Flick!

Dużo po wczorajszej kompromitacji Barcelony mówi się o potrzebie rewolucji w Dumie Katalonii, o Robercie Lewandowskim, który gra być może sezon życia, o ciekawym przypadku Coutinho i tak dalej. Tematów jest mnóstwo, a gdzieś w tle, na drugim planie, jawi się postać Hansiego Flicka, szkoleniowca Bawarczyków. I chyba niesłusznie tak mało się o nim wspomina, […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Legia znakomita na papierze. Optymizm przed meczami w Europie wskazany!

Rok w piłce? Wieczność. 12 miesięcy temu Legia miała za sobą stracony sezon, wymagała poważnych zmian i zmierzała w niezbyt dobrym kierunku. Teraz zmiażdżyła ligowych rywali, ale co ważniejsze – zaliczyła rewelacyjne okno transferowe. Już dawno nie mieliśmy tak silnego wrażenia, że nasz reprezentant może coś ugrać w Europie. Wiadomo – ciężko przechodzą takie słowa przez klawiaturę, […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Poznań zapłacze za Gytkjaerem? Czy Ishak lepiej wpasuje się do ofensywnego Lecha?

Christian Gytkjaer strzelił dla Lecha 65 goli w 119 meczach. Został najlepszym strzelcem wśród obcokrajowców grających w Kolejorzu. – I gdy strzelał, to było bardzo dobrze. Problem w tym, że gdy jednak nie trafiał, to Lech jakby grał w dziesięciu. Wydaje mi się, że Kolejorz potrzebuje dziś napastnika bardziej pasującego do obecnego stylu gry – […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Nieustanny pech. Niemieckie media podają, że Kownacki ma koronawirusa

Wielu mieliśmy pechowych polskich piłkarzy. Wydawało się, że pół życia spędzali na przechodzeniu pod drabinami, śledzeniu czarnych kotów czy biciu kolejnych lusterek. Pech ich nie opuszczał, był najlepszym przyjacielem, takim, którego się zabiera na ryby i zwierza z sercowych rozterek. No można sobie wyobrazić lepszego kompana i pewnie kolegę chciałby zmienić Dawid Kownacki, którego zły […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Widzew zaczyna sezon. Czy w końcu zadowoli swoich kibiców?

Pięć lat zajęło Widzewowi dotarcie na zaplecze Ekstraklasy. Były nieplanowane przystanki w trzeciej i drugiej lidze. Był awans, który spowodował zamieszki na stadionie. Było różnie – raz lepiej, raz gorzej – kibice Widzewa chyba zgodzą się, że raczej gorzej, bo jak na klub z takim potencjałem i budżetem, nie wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku. […]
15.08.2020
Weszło
15.08.2020

Dziewięć lat bez sukcesu. Jak Guardiola przegrywał w Lidze Mistrzów

W sezonie, w którym Guardiola wygrał ostatni raz Ligę Mistrzów, dla reprezentacji Polski zagrali Hubert Wołąkiewicz i Roger Guerreiro. Wisła Kraków była mistrzem Polski, Widzew uplasował się w środku ligowej stawki, Łukasz Teodorczyk sięgał po króla strzelców Młodej Ekstraklasy, a Jerzy Dudek bronił w Realu Madryt. Tak. Ładnych kilka lat minęło. Prawie dziesięć. Guardiola od […]
15.08.2020

Stan Futbolu po klęsce Barcelony!

Krzysztof Stanowski i Wojciech Kowalczyk, dwóch wielkich fanów Barcelony, spotka się dzisiaj w naszym studiu, by omówić wczorajszą klęskę. Towarzyszyć będą im Marcin Borzęcki, Adam Kotleszka i Szymon Borczuch. Możemy się spodziewać, że Quique Setien zostanie rozjechany walcem, ale to na pewno nie będzie jedyna z dzisiejszych atrakcji. Zapraszamy!
15.08.2020
Hiszpania
15.08.2020

Recepta dla Barcelony? Granat do środka i budowa od nowa

Już kilka razy pisaliśmy, że Barcelona coraz bardziej się odbrązawia w oczach przeciwników, że sama siebie demitologizuje. Od dłuższego czasu gołym okiem było widać, że wszystko zmierza ku temu, by po odejściu Leo Messiego lub zakończeniu przez niego kariery Blaugrana stała się po prostu jedną z wielu europejskich drużyn. Drużyn bardzo dobrych, ale nie mających […]
15.08.2020
Weszło
14.08.2020

Lewandowski dziś nieco w cieniu, ale kropkę nad „i” postawił

Robert Lewandowski rozgrywał dziś jeden z najważniejszych meczów w swoim życiu. I nie chodzi tylko o to, że po – w założeniu – wyeliminowaniu Barcelony zmierzałby po wyśniony triumf w Lidze Mistrzów. Polak na oczach całego świata miał udowodnić, że wszedł już na najwyższy możliwy poziom w piłkarskiej hierarchii, czyli dorównał Leo Messiemu i Cristiano […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

8:2. BARCELONY EUROWPIERDOL WSZECH CZASÓW

Szybko stracona bramka ustawiła przebieg meczu i Barcelona przegrała z Bayernem 2:8, notując swój osobisty eurowpierdol wszech czasów. Barcelona, w tym kształcie, w tym zestawieniu, w tej formule – jak zwał tak zwał – jest skończona. Nie ma żadnej przyszłości. Chyba, że interesuje ją zjeżdżanie po równi pochyłej, z prędkością gwarantująca obtarcie tyłka do krwi. […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Bardzo udana próba generalna Legii. Tylko czy taka może się odbywać bez rywala?

Próbą generalną Legii przed tym sezonem miało być starcie z Cracovią, ale wiemy, co się stało – do drzwi zapukał koronawirus, chcielibyśmy, żeby sobie poszedł, ale on nie chce i uparcie przeszkadza. Pierwszym meczem Wojskowych okazała się więc rywalizacja z Bełchatowem i można było się zastanawiać, czy ten mecz – ze względu na klasę rywala […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Najładniejsza piłka w Polsce przyniesie wreszcie trofea?

Naprawdę nie chce nam się po raz wtóry stosować metafory z Adamem Miauczyńskim. To już nudne, to oklepane. Lech Poznań też jest już znudzony tym, że jest wiecznie drugi. Dlatego wyznaczył sobie nowy cel – chce grać najładniejszą piłkę w kraju. Czy ten cel przyniesie tytuł mistrzowski? Tego nie wiemy. Póki co w rozdaniu przed […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Ekstraklasa, czyli najbardziej łaskawy rynek pracy

Ekstraklasowy piłkarz to ma klawe życie. Nie bardzo musi go interesować wynik jego drużyny, bo on doskonale wie, że miejsc pracy na rynku jest tyle, że wystarczy dwa-trzy razy celnie kopnąć piłkę i ktoś się nabierze. Odbudujemy go! Ma potencjał! Jest względnie tani (czyli zarabia 20 tysięcy)! I tak to się kręci. Gdyby Dariusz „dwa […]
14.08.2020
Weszło
14.08.2020

Tęskniliśmy za tym: Jerzy Brzęczek ogłosił zagraniczne powołania!

Sytuacja jest wciąż dość trudna. Coraz częstsze odwoływanie spotkań, te które się odbywają cały czas rozgrywane są z bardzo ograniczoną publicznością, do tego co i rusz komunikaty zespołów medycznych, które informują o zakażeniach koronawirusem wśród piłkarzy. Tym większa jest radość, gdy docierają do nas okruchy dawnej normalności. Jednym z takich okruchów jest zapowiadany powrót futbolu […]
14.08.2020