post
Avatar

Opublikowane 22.01.2018 20:00 przez

redakcja

– W momencie przyjścia do Zagłębia nie zakładałem transferu zimą, myślałem o transferze latem, myślałem, że Kuba będzie potrzebował roku, by udowodnić swoją skuteczność. Jednak to się potoczyło tak, że trzeba było te plany weryfikować. Kuba przyszedł z pierwszej ligi, okienko transferowe dalej trwało. Mamy sierpień, coś tam strzelił, koniec okna, wrzesień, skauci wtedy jeszcze tak często nie jeżdżą, kluby się tak nie interesują, jest październik, listopad i koniec rundy. To nie było więc tak, że zagraniczne zespoły interesowały się Świerczokiem od dawna i śledziły ciągle jak gra. Nie miały czasu na zweryfikowanie go w większej liczbie meczów. Nie było więc planowania tego transferu zimą, ale gdy okazało się to realne, to wybór Łudogorca uważam za sensowny. Natomiast nie było moim zdaniem sensu rzucać się – mimo zainteresowania – na solidne kluby zachodnie, funkcjonujące jako lepsze – opowiada Jarosław Kołakowski o transferze Jakuba Świerczoka do Łudogorca.

Kuba długo się zastanawiał, gdy przyszła oferta z Łudogorca?

Zawsze potrzeba chwili, ale doszliśmy do wniosku, że ta droga może być dobra albo bardzo dobra. Wiedzieliśmy, do czego dążymy. Chodziło o to, by warunki kontraktu były dla nas logiczne i gdy to się stało, stwierdziliśmy, że warto to robić. Miałem możliwości z klubów Europy Zachodniej, na przykład z Serie A, ze środka tabeli, zespół niezagrożony spadkiem, ale trzeba się kierować aspektami finansowymi i sportowymi. Powstaje pytanie: czy tam miałby takie okoliczności do gry, jakie ma w Łudogorcu? W Bułgarii aklimatyzacja powinna pójść gładko, będzie traktowany jako bardzo ważny zawodnik, a nie jako uzupełnienie. Świerczok przyzwoicie radzi sobie po angielsku, w tej drużynie mówi się po angielsku, sztab też rozmawia w tym języku. Wiadomo, że chodzi o to, by piłkarz szedł do przodu i klub dał mu szanse wykazania się, by styl drużyny był ku temu sprzyjający. A nie, że zespół broni się, piłkarz musi walczyć, sytuacji pod polem karnym przeciwnika jest niewiele. Wtedy u napastnika liczą się inne elementy, pierwszym pomysłem trenera jest utrzymanie 0:0 czy coś takiego. Natomiast Łudogorec to zespół, który chce wygrywać i musi wygrywać, ma zawodników stwarzających okazje. Uważam, że Kuba jest takim piłkarzem, który jeśli będzie miał sytuacje, to będzie je strzelał. Są zawodnicy mający do tego smykałkę i on ją ma, bo element koncentracji – na boisku i poza nim – jest na wysokim poziomie. On w tym sezonie grał mądrze, przez to tych sytuacji bramkowych miał więcej. Dostał duże wsparcie ze strony bliskich, z mojej, Zagłębia, wiedział, jaki ma cel.

Może pan określić, ile razy więcej będzie zarabiał Świerczok w Bułgarii od tego, ile zarabiał w Zagłębiu?

Nie chciałbym mówić w ten sposób, nie ma sensu porównywać zarobków w Zagłębiu do zarobków w Łudogorcu. Do Lubina Kuba przychodził z pierwszej ligi, do Bułgarii idzie jako czołowy strzelec ekstraklasy, z występami w kadrze. Łudogorec jest budowany z rozmachem, zawodnicy zarabiają sporo. Kuba ma bardzo dobry kontrakt.

HAT-TRICK ŚWIERCZOKA DLA ŁUDOGORCA W SEZONIE 2017/18? KURS 20,00 W LV BET

Dość długi, na cztery lata.

Wydaje mi się, że jest to standardowa umowa. Jeżeli zarobki są dobre, nie ma co się obrażać na jego długość. Słabe kontrakty się skraca, dobre wydłuża. A klub też chce mieć możliwość dysponowania zawodnikiem przez dłuższy czas.

Jak ten transfer świadczy o naszej lidze?

Niestety w Polsce zawodnicy wybijający się nie są w stanie dostać naprawdę dobrych pieniędzy, a przynajmniej nie wszyscy i muszą odchodzić. Mogę powiedzieć, że stworzyłem bardzo realną cenę odejścia dla Świerczoka i to była cena, o którą czołowe polskie kluby mogłyby się pokusić. Ale jak widać, to było za dużo. Nasze zespoły robią niewiele płatnych transferów i to jest problem. Zagłębie otrzymało kwotę za Świerczoka, jakiej żaden polski zespół nie chciał zapłacić. Co to więc znaczy? Że Zagłębie dostało ponadstandardowe pieniądze, które w Polsce były nieosiągalne, więc transakcja musiała się odbyć z klubem zagranicznym. Zagłębie wzięło piłkarza z pierwszej ligi i po pół roku sprzedało go za kwotę ponad 10 razy większą. Nie znam innego biznesu, w którym można zarobić 10 razy w ciągu sześciu miesięcy. Zagłębie Lubin podjęło dobry wybór, postawiło na napastnika, który miał okazję się rozwinąć. A były kluby w naszej ekstraklasie, z którymi prowadziłem rozmowy, ale nie wierzyły tak w Świerczoka. Zagłębie w niego uwierzyło.

CO NAJMNIEJ 3 LIGOWE GOLE ŚWIERCZOKA DLA ŁUDOGORCA W TYM SEZONIE? KURS W LV BET: 2,00

Czyli dobrze rozumiem, że było zainteresowanie polskich klubów, ale chciały zbijać kwotę odstępnego?

Było zainteresowanie, jednak brakowało konkretów.

A jeśli chodzi o sam rozwój piłkarza, liga bułgarska to dobra droga? Puchary się kiedyś skończą, pewnie wcześniej niż później.

Transfer do Łudogorca moim zdaniem godzi wszystkie aspekty – finansowe i sportowe. Nie uważam, że muszą odpaść zaraz z pucharów, Milan nie będzie murowanym faworytem w 1/16 Ligi Europy. Poza tym to nie jest tak, że CSKA czy Lewski są drużynami gorszymi niż Zagłębie. Między pierwszym Łudogorcem a drugim CSKA jest tylko punkt różnicy. To nie są słabe rozgrywki, co widać po wynikach w europejskich pucharach w starciach z polskimi drużynami, czy po wynikach w sparingach. Na przykład Łudogorec zremisował ostatnio z Szachtarem 2:2. To naprawdę dobra drużyna i sprzedaje piłkarzy za duże kwoty, Europa nabrała do nich szacunku.

KURS NA GOLA ŚWIERCZOKA W DWUMECZU Z MILANEM W LV BET: 2,50

Choć tylko trzy transfery z klubu przekroczyły milion euro. Palomino za cztery miliony, Caicara za 4,5 i Cafu za 7,5.

A który polski klub sprzedał kiedykolwiek piłkarza za 7,5? Żaden, nikogo. Robert Lewandowski odchodził z Lecha bodaj za 4,5 miliona, a był królem strzelców naszej ligi. Odjidja odszedł za dwa, Prijović też za około dwa. Oni prawdopodobni mogliby zrobić tych drogich transferów więcej, ale starają się swój skład utrzymywać. To nie jest tak, że ja chcę teraz sławić Łudogorca. Ale to ciekawy projekt. Wydaje się, że Kuba może tam dużo zyskać. W momencie przyjścia do Zagłębia nie zakładałem transferu zimą, myślałem o transferze latem, myślałem, że Kuba będzie potrzebował roku, by udowodnić swoją skuteczność. Jednak to się potoczyło tak, że trzeba było te plany weryfikować. Kuba przyszedł z pierwszej ligi, okienko transferowe dalej trwało. Mamy sierpień, coś tam strzelił, koniec okna, wrzesień, skauci wtedy jeszcze tak często nie jeżdżą, kluby się tak nie interesują, jest październik, listopad i koniec rundy. To nie było więc tak, że zagraniczne zespoły interesowały się Świerczokiem od dawna i śledziły ciągle jak gra. Nie miały czasu na zweryfikowanie go w większej liczbie meczów. Nie było więc planowania tego transferu zimą, ale gdy okazało się to realne, to wybór Łudogorca uważam za sensowny. Natomiast nie było moim zdaniem sensu rzucać się – mimo zainteresowania – na solidne kluby zachodnie, funkcjonujące jako lepsze. Po przerwie zimowej idzie Polak na przykład do Włoch albo do Hiszpanii, tam też była jedna-druga możliwość, ale moment jest trudny. Nie ma przygotowań, sezon trwa, wszyscy grają, zawodnik z Polski musi iść innym rytmem. Niektóre tematy byłyby więc dobre w lecie, ale gdyby teraz Kuba poszedł do Włoch, drużynie by szło, trener uznałby, że jest nie przygotowany, grania miałby mniej i szansę – na przykład pod kątem reprezentacji – by stracił. Tutaj jest wszystko otwarte, ale też Łudogorec jest krokiem do przodu, zaraz będą mecze z Milanem i walka o mistrza.

Rozmawiał Paweł Paczul

Fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 22.01.2018 20:00 przez

redakcja

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Udowodnić swoją klasę. Wyzwania przed Maciejem Skorżą

O tym, że temat powrotu Macieja Skorży do Lecha Poznań istnieje, pisaliśmy już wiele tygodni temu. Teraz wiadomo oficjalnie, że Skorża po sześciu latach ponownie poprowadzi ekipę „Kolejorza”. Jakie stoją przed nim wyzwania? SKORŻA MUSI… POWALCZYĆ O PUCHARY Cóż – na tym polu Skorża wiele zapewne nie zdziała, ale też nie można powiedzieć, by Lech […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 70
Subscribe
Powiadom o
guest
70 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Carlitos
Carlitos (@carlitos10)
3 lat temu

„Milan nie będzie murowanym faworytem” buahahahahhahahahhahaha. No bo Bonucci spęka przed Świerczokiem a Montolivo na widok Góralskiego spierdolił od razu!

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  Carlitos

MUROWANYM nie będzie. Przeleżałeś 10 lat pod lodem? Milan to średniak Serie A.

Carlitos
Carlitos (@carlitos10)
3 lat temu

I co z tego, że średniak? To jest ich szansa na LM a po drugie co to jest Łudogorec żeby Milan sobie nie poradził?

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu
Reply to  Carlitos

Milan jako zwyciezca LE, smieszne.

donpabloeldiablo
donpabloeldiablo (@donpabloeldiablo)
3 lat temu
Reply to  Carlitos

Carlitos przed meczem z AEK-iem można by te same pytania zadawać . Milan to żenada w tym sezonie , dlatego porażka z Ludogorcem nie powinna być dużym zaskoczeniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

ArthurNYC
ArthurNYC (@arthurnyc)
3 lat temu

Kolak dobra prowizje wzial ityle. A swierczok w lidze wloskiej tez by zawiele nie nastrzelal. Ludgorec to sufit Dla niego

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  ArthurNYC

Treść usunięta

Spektakularny
Spektakularny (@spektakularny)
3 lat temu

Dopiero co odeszli Cafu, Caicara i Palomino za hajs jaki Legia robi w ciągu 5 sezonów. Sry, ale u nas klubem na poziomie Ludogorca to może była Wisła sprzed 15 lat i tyle

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Spektakularny

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu

Tylko Ludogorets kosztuje 10 mln eur rocznie a Legia 35 mln eur rocznie.
Ludogorets już dwa razy grał w LM, raz w 1/8 LE i 2 razy w 1/16 Legia w tym samym okresie zagrała raz w LM i raz w 1/16 LE.
Najwyższe zarobki w Ludo to bodajże 500 tys eur rocznie. Średnie to 180 tys eur rocznie. W Legii to odpowiednio 850 tys eur i 320 tys eur.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Treść usunięta

Spektakularny
Spektakularny (@spektakularny)
3 lat temu

Co ty wymyślasz xD?

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu

Podaj 10 zawodników Legii czy Lecha, którzy przebili się do poważnych drużyn w ostatnich 5 sezonach.
Kamyk, Kędziora, Linetty z Lecha.
Niko, VOO i Prijo z Legii.

Kogoś pominąłem?

łysy grubas
łysy grubas (@lysy-grubas)
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Bereszyński,Kownacki,Teodorczyk

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  łysy grubas

Kownaś gra w pierwszym składzie? Nie gra.
Teo też ostatnio raczej nie gra.
O Beresiu faktycznie zapomniałem.

łysy grubas
łysy grubas (@lysy-grubas)
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Kamiński teź w kaźdym meczu w pierwszej jedenastce nie wybiega jak juź chcesz być taki dokładny

B123
B123 (@b123)
3 lat temu

Dajcie spokój trochę szacunku dla czytelników …

lookass
lookass (@lookass)
3 lat temu
Reply to  B123

No właśnie. Dawno takiego gówna tutaj nie czytałem. Połowa ,,wywiadu” w leadzie. Jakieś marne tłumaczenie dlaczego Świerczok odszedł do Łudogorca. Kurna to już chyba 3 czy 4 tekst typu ,,Łudogorec: dlaczego to dobry wybór?” , ,,Nasz kolega Jarosław Kołakowski opowiada o interesie życia” , ,,Liga bułgarska – kariery piłkarzy, których wypromowała Premier League Bałkanów!”. Dajcie spokój, poszedł to poszedł. Nie wiem po co to tak roztrząsać. Jako liga jesteśmy ogórkami i wiadomo to od dawna. Ten transfer to tylko potwierdza.

fronda
fronda (@fronda)
3 lat temu

Rutki wolą wypożyczyć nołnejma za frytki.Nie rozumiem,że nie sciagneli Świerczoka.

WujaNieMaEunuchKochany
WujaNieMaEunuchKochany (@wujaniemaeunuchkochany)
3 lat temu
Reply to  fronda

Wiesz, inny klub o euroaspiracjach też się nie ruszył tylko ściągnął dziadka, który myślał, że popije tu drinki z palemką. Niestety może tylko napić się czystej więc pewnie szybko da stąd nogę… O ile jej prędzej nie złamie…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  fronda

Świerczok to jest nejm?

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu
Reply to  fronda

dokładnie jeśli wierzyć plotkom trzeba było dac za niego 750tys euro. szkoda gadac

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  fronda

Treść usunięta

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu

muszę przyznać ci rację.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu

I to jest rzeczowy komentarz. Doskonały przykład Rakelsa z jedną rundą życia.
A Świerczok będzie ponad 300 tys eur kosił więc wcale nie mało.

jeremy
jeremy (@jeremy)
3 lat temu

Agenci piłkarscy to zło, nawet ci co spacerują z Naczelnym po Barcelonie

DrPlama
DrPlama (@drplama)
3 lat temu
Reply to  jeremy

Zwłaszcza, gdy spacerują z dziennikarzami pod rękę. Z dziennikarzami, którzy później nakręcają spiralę pt.” kupuj kupuj kupuj”, dla samego zakupu jak robi np 80 % angielskich klubów, bez pomysłu i jakiejkolwiek wizji.

Lelumpolelum
Lelumpolelum (@lelumpolelum)
3 lat temu

Sześć razy z rzędu Łudogorec wygrał mistrzostwo Bułgarii, taką tam ma konkurencję. Świerczok przeszedł do lepszego klubu, ale do ligi słabszej, notowanej w rankingu niżej niż Ekstraklasa. Do tego zacofana infrastruktura, kurniki i niska frekwencja. Co tu więcej drążyć?

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu
Reply to  Lelumpolelum

Przecież nawet tutaj nie ukrywa, że chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Nawet Micanski się dziwił, że ktoś chce na te pastwiska w Bułgarii grać. Zresztą skoro chciał go średniak Serie A to gdzie on się chce z tego Ludogorca wybijać? Do Realu i Barcelony?

Jan Serce
Jan Serce (@janserce)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Kołakowski nigdy nie patrzy na dobro klienta. Dla niego najważniejszy jest szmal, choćby piłkarz miał przepaść w jakiejś dziurze bez wieści.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Transfer do Łudogorca godzi DWA aspekty – finansowy i sportowy. Minusem jest gówniana liga rozgrywana na wiejskich stadionach. Bądźmy szczerzy!

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

No to geniuszu jaki to jest lepszy aspekt sportowy? Najlepszy skrzydłowy Bułgarów gra w ostatnim zespole naszej ligi, jeden z większych talentów nie przebił się w Cracovii. Widać dla Świerczoka i jego menago tylko kasa się liczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

dzygit
dzygit (@dzygit)
3 lat temu

Ze Sławią Sofia a nie Lewskim.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dzygit

Treść usunięta

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu

Gość odbija się od słabego zespołu Bundesligi potem nic nie gra przychodzi z 1 ligi i wymiata w średnim zespole eklapy a wyciąga go zespół że średnia frekwencja 1500 osób na mecz. A wielkie kluby Lech i Legia nie są w stanie nic zrobić.Nasza liga to dno…a tak nawiasem czy ta jego lubinska panna też tam się przynosi ?bo jak nie to tanie Bułgarki sprowadzą Jakuba na złą drogę

The BFIYEH
The BFIYEH (@the-bfiyeh)
3 lat temu

A może polskie kluby uznały, że szkoda kasy na zawodnika, który dopiero coś zaczął grać pół sezonu. A Kołakowski dorabia teraz ideologię do tego, że proziję skasował. Gdyby mu zależało na karierze zawodnika to dałby mu spokojnie dograć sezon w ZL aby forme ustabilizował,

Chata Kumba
Chata Kumba (@bartezzz)
3 lat temu
Reply to  The BFIYEH

Gdyby Kołak dał mu dokończyć sezon, a ten by ustabilizował formę i strzelił więcej bramek to logiczne, że byłby jeszcze droższy. Jest odstępne , tylko po takim hipotetycznie zajebistym
sezonie na odstępnym tej wielkości by się nie skończyło. Nasi wolą brać graczy sprawdzonych w bojach, po przejściach w kilku ligach, którzy z niejednego pieca chleb jedli i z niejednej ligi zostali wypierdoleni a których wyróżnia jedna wspólna cecha – są do wzięcia za darmochę.

Chata Kumba
Chata Kumba (@bartezzz)
3 lat temu

Hultajski- niedawno był na Weszło wywiad ze skautem Lecha, który na pytanie dlaczego nie wyciągają wyróżniających się zawodników z I Ligi odpowiedział, że mimo tego że też się z tym nie zgadza to taką mają strategię. Coś w deseń że I liga jest słaba, to żadna weryfikacja umiejętności zawodnika, w Lechu duża presja itd. Przeczytaj sobie, bo ja nie mogłem uwierzyć. Jak dla mnie debilizm totalny

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu
Reply to  Chata Kumba

masz rację transfer z 1 ligi to mniejsze koszta i mniejsze ryzyko niż ściąganie szrotu

skurminator
skurminator (@skurminator)
3 lat temu

Tylko pytanie czy wielkie kluby nie są w stanie, czy raczej nie chcą? Przecież Legia czy Lech mają braki na innych pozycjach niż napastnik.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
3 lat temu

Kołakowski to jest cwaniak. Wykuł żelazo póki gorące i przytulił pewnie za to fajną sumkę, jak każdy cwany agent piłkarski – takie czasy. Bardziej boli to że w naszym prawie 40mln kraju nie ma żadnej konkurencji dla takiego klubu jak Ludogorets Razgrad, by próbować sprowadzić takiego zawodnika.
Oczywiście też trzeba było upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i wrzucić kursy LV bet na wydarzenia w ogórkowej lidze.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
3 lat temu

mysle ze jego niebotyczne ego niespecjalnie by pasowalo do na przyklad Kolejorza, widac po przeprowadzanych transferach, ze Rutki wola jakos sciagac mniej nadetych ludzi, oczywiscie Nicki Bille ma te dziary i w ogole ale jestem przekonany, ze w kontakcie bezposrednim to nie da sie łajzy nie polubic.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

Jak Świerczok ponad milion euro ma tam zarabiać, Lech miałby tworzyć dla niego taki komin płacowy? Nawet Odzidzia tyle nie zarabiał.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

caly hipotetyczny tranfer do Lecha to czysta abstrakcja, a odnosilem sie tylko do jego charakteru, oczywiscie zadnych kominow. I to nieistotne czy dla Swierczoka czy kogokolwiek innego, to jest dzialanie demotywujace zarowno wspolpartnerow z druzyny jak i zainteresowanego.

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
3 lat temu

Dlatego problemem nie była klauzula, ale zarobki. Kołakowski jak większość agentów jest łasy na kasę. I tak jak pisałem wyżej skoro chciał go średniak Serie A to niby gdzie się Świerczok chce z tego Ludogorca grając na tych pastwiskach wybijać? Do Napoli czy Juventusu? MŚ przed nim, a tylko nadarzyła się okazja to spierdolił za kasą. I jeszcze niektórzy wmawiają, że to krok do przodu w jego karierze. Niech sobie pooglądają skróty meczów z ligi bułgarskiej. W IV lidze mamy lepsze stadiony i boiska.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

dokladnie jak piszesz. Tak samo pomyslalem. Gdyby byl naprawde ambitny to by poszedl grac do jakiejs Sampdorii czy innego Eibar zamiast tluc(? chuj wie tak narawde jak sie ta jego przygoda zakonczy poniewaz tamtejszym ligowcom moze sie wcale nie spodobac, ze trafilo do nich nowe wcielenie Pele, Messiego i Maradony w jednym) bulgarskie ogorki bedace na poziomie organizacyjnym i sportowym Stomilu Olsztyn.

Dejw
Dejw (@dejw)
3 lat temu

A co to za ambicja grać w jakimś Eibar? Ambicja walczyć o 7 miejsce? Ludogorets chociaż walczy o mistrza i o jakieś sukcesy w Europie. Nie zdziwię się jak przejdą ten Milan. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby grać o środek tabeli (tj przechodzić z klubu grającego w pucharach), obecnie liczy się tylko hajs, dlatego polska ekstraklasa jest taka gówniana, bo wystarczy zatrzymać skład na 2 lata robiąc pojedyncze korekty i te nasze ekipy może coś osiągnęłyby. A tak jest co sezon rewolucja, bo trzeba sprzedać i kupić szrot, sprawdzi się 1 na 4, 1 sprzedamy, przyjdzie znowu szrot, czasem się coś trafi i tak do usranej śmierci. Kluby nie mają żadnych ambicji, tylko żeby sprzedać.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
3 lat temu
Reply to  Dejw

chodzilo mi w sumie bardziej o mozliwosc bycia dostrzezonym bo zalozmy, gra w Eibar i szarpie tam jak prawdziwy knur, dostrzega to dajmy na to Villareal i go sciaga do siebie i dalej, znowu walczy do upadlego, hektolitry potu, zaciskanie zebow i zglasza sie np. Valencia(albo Everton czy inny West Ham), a nie oszukujmy sie z Razgradu to go wyjma co najwyzej chinole lub inne araby i tyle.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  Lluc93

Jaki milion euro? Coś ponad 300 tys eur rocznie. W Zagłębku zarabiał 60 tys eur rocznie.
Ludogorets ma budżet 10 mln eur (nie tylko na płace).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Treść usunięta

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
3 lat temu

Ten transfer godzi interesy Kołakowskiego i.. Kołakowskiego…
innych profitów nie widzę

Spektakularny
Spektakularny (@spektakularny)
3 lat temu

„Niestety w Polsce zawodnicy wybijający się nie są w stanie dostać naprawdę dobrych pieniędzy, a przynajmniej nie wszyscy i muszą odchodzić. ”

A tyle można się naczytać piszczenia ludzi, również tutaj w komentarzach, jak to nasi pilkarze są za drodzy, dlatego sięga się po obcokrajowców 🙂

MArekPolkowski
MArekPolkowski (@marekpolkowski)
3 lat temu

Swego czasu byla polska trojka w Borussi, to teraz moze czas na trio w Ludogortsu? Bedziemy pasjonowac sie starciami Swierchokova z obroncami Dunava Ruse czy Etaru, poezja.. 🙂 ciekawe kto dolaczy do Goralskiego i Swierczoka

DrPlama
DrPlama (@drplama)
3 lat temu

Piłkarze to są jednak głupi. Chyba nie widzą, że większość kasy, które wielkie kluby wydają na często nieprzemyślane transfery mogłyby trafić do ich kieszeni, o prowizji agentów nie wspominając.

Sereck
Sereck (@sereck)
3 lat temu

Proponuje jeszcze przed runda wiosenna tak z 10 artykulow n/t tego Ludogorca, no i potem w kazdy weekend live z meczow ligi Bulgarskiej 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu

Aspekty finansowe i sportowe to godzi Lewy w Bayernie czy Glik w Monako, a nie kurwa Bułgarzy w Łudogorcu, ludzie trzymcie mnie bo nie wytrzymie… Jak można być takim pajacem? Jak można wciskać ludziom taką ciemnotę? Idź pan w chuj panie Kołakowski.

Dejw
Dejw (@dejw)
3 lat temu

A gdzie miał kurwa iść. Do Benevento? Bułgarzy grają z Milanem i za rok zobaczysz ich znowu w LM albo znowu wyjdą z grupy LE. To, że polskie kluby są budowane idiotycznie oraz piłkarze mają pojebanych agentów to prawda, bo mógłby iść do Lecha czy Legii ale ONI GO NIE CHCIELI. Zagłębie nie miało nic do powiedzenia, bo była kwota odstępnego. Chłopak mógł zostać w Zagłębiu albo iść do Ludogorca. Obie opcje były dobre, jednak obiektywnie opcja w Bułgarii jest lepsza. Najgorsza byłaby wyjazd na zachód. TUTAJ GRA O COŚ. A NIE O SPADEK CZY O ŚRODEK TABELI, JAKI JEST KURWA SENS GRANIA O ŚRODEK TABELI NO KURWA. TU GOŚĆ GRA W PUCHARACH!

B123
B123 (@b123)
3 lat temu
Reply to  Dejw

dejw jaki ty k.. durny jesteś lepiej chyba grać regularnie w lidze z Milanem i 5 lepszymi jeszcze niż zagrać sobie z takim Milanem 2 razy w roku

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  B123

Kluczowe słowo: „zagrać”. Myślę, że prędzej Świerczok w Ludo zagra 2 razy przeciwko Milanowi niż w Benevento.

Dejw
Dejw (@dejw)
3 lat temu
Reply to  B123

I o co będziesz grał w tym Benevento? O wpierdol do Serie B? Dzieciom opowiesz, no grałem sobie w ostatniej drużynie Serie A i zjebaliśmy się z ligi 10 kolejek przed końcem sezonu, chyba rekordzistą jestem hehe. Ludogorec jak przejdzie Milan to może się i w 1/4 LE zatrzymać.

Abominator
Abominator (@abominator)
3 lat temu

Najniższa forma ciennikarstwa – włażenie w dupę po znajomości agencinie piłkarskiej. Poniżej dwa artykuły – jeden po znajomości, drugi bez. Wnioski zupełnie przeciwne:
http://weszlo.com/2018/01/18/dzis-bulgaria-jutro-niemcy-lub-francja-swierczok-trafil-ligi-ktorej-mozna-sie-wybic/
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/733070/jakub-swierczok-w-ludogorcu-razgrad-czyli-liczy-sie-tu-i-teraz-bulgaria-nie-jest

Jan Serce
Jan Serce (@janserce)
3 lat temu

Kołakowski, nie wierzę w żadne słowo tego dżentelmena.

kibicu
kibicu (@kibicu)
3 lat temu

Nie wiem czemu podniecacie się tak tym transferem. Nic wielkiego, przeciętniak europejski z Bułgarii a podniecacie się jakby przeszedł do Bayernu albo Barcelony przynajmniej. A i tak patrzę Ci nasi wspaniali z Euro 2016 bohaterowie poza Lewandowskim i może Glikiem nic wielkiego nie zwojowali klubowo. Pazdan nie odszedł i nie odejdzie z Legii, Krychowiak czasami gra czasami nie w przeciętnym WBA, Grosicki w 3 lidze gnije a Milik ciągle się leczy. Obawiam się jak by to byli Czesi albo Serbowie to wylądowali by w lepszych klubach. Taka prawda.

A i transfery w tym sezonie nie robią szału. Hitu żadnego się nie spodziewajmy. Najbardziej żal Grosickiego że gnije w tak słabym klubie. Ale to tylko z jego winy. Miał pewną pozycję w Rennes, dobrym francuskim klubie to spróbował Anglii i marnie na tym wyszedł. To już Mistrz Australii Mierzejewskiego prezentuje chyba wyższy poziom. Grosicki niech dalej więc gnije w prawie 3 lidze i słucha disco-polo bo to mu jedynie pozostało. Poziomu na Mistrzostwa graniem tam nie podniesie.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu
Reply to  kibicu

A Bereś, Kamyk czy Linetty to gniją niby?
Nawet taki Kownaś (rezerwowy) daje radę w Serie A.

Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021