post

Opublikowane 19.12.2017 18:59 przez

redakcja

Już przy podpisywaniu kontraktów sponsorskich w środowisku było słychać bardzo różne głosy dotyczące działalności firmy Lyoness. Wejście z impetem w świat piłki nożnej międzynarodowej „wspólnoty zakupowej” wywołało dyskusję na temat sposobów zarabiania, ale i samego mechanizmu działania mecenasów sportu ze Szwajcarii. Tym bardziej, że Lyoness na przestrzeni kilku tygodni podpisał umowy sponsorskie z trzema wielkimi klubami – Legią Warszawa, Lechem Poznań i Lechią Gdańsk, potem do brydża zgarniając jeszcze Wisłę Kraków. Dziś głos zabrał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ujawnił, że Lyoness „może być elementem jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej”. Ale – co istotne – to nie ten sam Lyoness, który sponsoruje polskie kluby.

Cofnijmy się do 2016 roku, gdy podpisywano umowy sponsorskie między klubami Ekstraklasy a firmą Lyoness. Najczęściej obiekcje zgłaszali wówczas dziennikarze branżowi, którzy na co dzień śledzą choćby słynne firmy MLM – oferujące wielopoziomowy marketing, co w wielu wymiarach jest co najmniej dwuznaczne etycznie. Bez owijania w bawełnę – pewnie sami macie kumpli, którzy po pięciu latach milczenia zapraszali na spotkanie biznesowe, na którym oferowali wam perfumy i środki czystości. Lyoness miał być czymś podobnym – miejscem, w którym wysokość zarobków zależy od tego, na jak wiele wydatków naciągniesz swoją sieć kontaktów. Najgłośniejszy przywoływany tekst był jeszcze z 2012 roku, a jego autorem był dziennikarz ekonomiczny Gazety Wyborczej – Maciej Samcik. Wówczas zastanawiał się, czy Lyoness można określić mianem piramidy finansowej, w tytule dopytując nawet: „Amber Gold to przy nich pikuś?”.

Nie wchodząc w szczegóły – uznano, że może i Lyoness faktycznie wykorzystuje w swojej działalności efekt piramidy (im wyżej w systemie jesteś, tym więcej zarabiasz, głównie na tych, którzy są pod tobą), ale robi to zgodnie z prawem i bez wykorzystywania czy oszukiwania osób przystępujących do programu. W klubach zresztą głównym profitem ze współpracy z firmą, poza korzyściami finansowymi, było stworzenie systemów cash-back, w których specjalizuje się Lyoness. Ruszył projekt „Lechia Gdańsk Cashback Fan Card”, a w ślad za nim podobne systemy u pozostałych partnerów szwajcarskich magików. Całość trwa do dziś, a w lutym 2018 roku miną dokładnie dwa lata od nawiązania współpracy między Lyoness i ekstraklasowcami.

I tu wchodzi na scenę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale i Komisja Nadzoru Finansowego. Najpierw komunikat tego pierwszego:

„Inwestycje” alternatywne i piramidy finansowe. Uważaj – oszustwo

Prezes UOKiK ostrzega: uważaj na oszustwa i „inwestycje” alternatywne, które mogą wykorzystywać model piramid finansowych. (…) – Uważaj na oferty łatwego i szybkiego zysku w zamian za to, że kupisz „kupony”, „pakiety inwestycyjne”, „świadectwa uczestnictwa”, kryptowalutę itp. Takie obietnice istnieją tylko w reklamach. Bądź czujny, gdy ktoś obiecuje pieniądze za to, że namówisz inne osoby. To może być piramida finansowa. Zawiadamiamy organy ścigania oraz prowadzimy postępowania w sprawach, w których podejrzewamy, że konsumenci mogą tracić pieniądze – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK. (…)

Prezes UOKiK prowadzi postępowania w związku z działalnością następujących podmiotów:

(…)

Lyoness – oferuje korzyści materialne, które są uzależnione od wprowadzania innych osób do programu. Wcześniej uczestnik wpłaca zaliczki na zakup bonów lub kart podarunkowych bądź dokonuje zakupów u partnerów handlowych.

Sygnały dotyczące działalności tych podmiotów prezes UOKiK otrzymał od KNF w pismach z 22.02.2017 r. i 11.05.2017 r., w których zwrócono uwagę, że mogą one być elementami jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej.

Postępowania prowadzone przez organy ścigania oraz prezesa UOKiK mogą zakończyć się zarzutami karnymi lub wydaniem decyzji dotyczących naruszenia zbiorowych interesów konsumentów w szczególności w razie podejrzenia stosowania zakazanego przez polskie prawo systemu promocyjnego typu piramida.

Co to w praktyce oznacza? Na razie niewiele – prezes UOKiK ostrzega, że dostał od Komisji Nadzoru Finansowego pisma, na podstawie których wszczął postępowanie wyjaśniające, które może zakończyć się zarzutami, m.in. dla ludzi z Lyoness. Wskazuje, że te firmy mogą zostać wkrótce ukarane za działania niezgodne z prawem a ich klienci mogą popaść w długi przez nieuczciwe umowy zawierane z tymi podmiotami. Może, może, może? Tak, w teorii niewykluczony jest scenariusz, w którym postępowanie wyjaśniające zakończy się odwołaniem alarmu. Ale w praktyce? Wydźwięk komunikatu jest jednoznaczny – mamy ich na widelcu, trzymajcie się od nich z daleka.

Poza tym… Może i można byłoby zlekceważyć tego typu komunikat, ale w kraju mamy bardzo bogate i nieprzyjemne doświadczenia z Amber Gold. W Polsce wszystko, co choćby w najmniejszym stopniu kojarzy się z tzw. „piramidą finansową” jest traktowane jako projekt totalnie spalony. Jeśli więc po tego typu określenia sięga instytucja tak szanowana jak UOKiK – trzeba zakładać, że sprawa jest wyjątkowo poważna a klienci naprawdę zagrożeni.

A skoro tak… Czy to nie czas, by zareagowały kluby? Dzisiaj niewiele dało się wydusić od rzeczników – Bartosz Zimkowski ze Sportowych Faktów wydzwonił rzeczników Lecha i Lechii i od obu usłyszał, że sytuacja jest dynamiczna i na razie „niczego nie można wykluczyć”. Nikt nie zajął jasnego stanowiska: odcinamy się od firmy Lyoness, jutro zrywamy z nią wszelkie umowy. Nikt też jednak nie zaprotestował, że w KNF musiało dojść do pomyłki, bo Lyoness to „super firma”. Potem jednak głos zabrała sam Lyoness, a właściwie… MyWorld Poland.

MyWorld Poland to bowiem firma, która dawniej nazywała się Lyoness Poland. I jednocześnie firma, która nie ma nic wspólnego z Lyoness Europe AG z siedzibą w Szwajcarii, wobec której toczy się postępowanie UOKiK. Innymi słowy – wobec sponsora czterech klubów Ekstraklasy UOKiK nie ma żadnych zastrzeżeń. Na ile można utożsamiać metody działania Lyoness Europe AG z metodami działania Lyoness Poland, na ile można powiązać jedną markę z drugą – to kwestia dyskusyjna. Z jednej strony oczekiwalibyśmy, by kluby zadziałały błyskawicznie, gdy tylko na ich sponsorów padł cień podejrzeń o funkcjonowanie w nielegalny sposób – bo przecież każdego kolejnego dnia z reklamami Lyoness na swoich stronach zachęcają ludzi do czegoś, co wprost odradza im UOKiK. Sęk w tym, że reklamy na ich stronach odnoszą się do innej firmy, która już nawet nazwą nie nawiązuje do szwajcarskiej centrali – obecnie na strojach widnieje Cashback World, a całość nosi miano „myWorld Poland”.

Dlatego postanowiliśmy oddać wam głos. Jak sądzicie – sponsorzy ekstraklasowców powinni być jak żona Cezara, czy jednak kluby winny zaczekać na oficjalne zarzuty i decyzje UOKiK bezpośrednio wobec tych podmiotów, które ich sponsorują?

[yop_poll id=”52″]

Fot.FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Liczba komentarzy: 45
Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Baton
Baton (@baton)
3 lat temu

Tak, jest to piramida finansowa(nie jedyna w Polsce, pozdrawiamy obecnie rządzących i prezesów SKOKów) i wiadomo o tym od kilku lat. Jest to szeroko rozpisane na forach internetowych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Baton

Treść usunięta

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu

Dokładnie tak. Amber Gold, Finroyal i Bezpieczna kasa Gorbelnego to były piramidy finansowe. Lyoness to marketing sieciowy z dodatkowymi opcjami – kuponami. Może to o nie chodzi. Nie wiem na czym polega tu oszustwo. Jest to trochę wypłukiwanie złota z powietrza – jak będziesz robił zakupy w supermarkecie to dostaniesz zwrot może i 50 zł rocznie (ho ho). Równie dobrze można by zakazać punktów na stacja benzynowych.
Może jest to trochę zabawne bo ludzie zamiast kupować tam gdzie jest taniej, gdzie jest ciekawsza oferta i lepsza obsługa to kupują tam gdzie „zbierają punkty/cashback” itd. Oczywiście chodzi także o to, aby wciągać w interes innych ale gdzie tu oszustwo?

SzalonyWladek
SzalonyWladek (@szalonywladek)
3 lat temu

„być jak żona Cezara” – ciekawe, kto nie zrozumiał, hehe

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Doghunter
Doghunter (@doghunter)
3 lat temu

Który klub ma podpisaną umowę sponsorską z ZUS-em?

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  Doghunter

większość zespołów to ma chyba umowę z PFRON…

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 lat temu
Reply to  PhoenixLk

Hahahahaha. To dobre

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Doghunter

Treść usunięta

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu

Haracz – być może. Umowę z ZUSem to masz jak tam pracujesz 🙂

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu

Największa głupota która cięgle powtarzana robi ogromną karierę. FUS (a nie ZUS) to po prostu wydzielona cześć naszych podatków która idzie na emerytury. Ludzie mają obowiązek płacić składki a PAŃSTWO ma obowiązek wypłacać emerytury. Państwo a nie ZUS. Jak na emerytury nie starcza ze składek to rząd dopłaca z innych podatków, które też zbiera od nas.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
3 lat temu

tak btw. ze zdjecia tytulowego po tej budowie atlety rozpoznaje Jakuba Wawrzyniaka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu

Lyoness nie ma produktów. A czy ty się nabierasz na „promocje” w markecie? Ja się czasem nabieram

kloszard_z_głównego
kloszard_z_głównego (@benolinho)
3 lat temu

Pytanie na końcu tekstu powinno brzmieć inaczej: czy w obliczu gówno-sponsorskich umów ala LOTTO kluby stać na zerwanie jakiejkolwiek umowy sponsorskiej z gówno-firmami.

Mr Gold
Mr Gold (@mrgoldofficial)
3 lat temu

Co sądzicie o moich planach:
1) The Powerball Fireland Football Empire w Chełmie (województwo lubelskie)
2) The Powerball Fireland Hockey Empire w Kowlu (obwód wołyński)
3) The Powerball Fireland Ice Hockey Empire w Prużanie (obwód brzeski)
4) Platforma / Imperium Konserwatywnych Tytanów – centro-prawicowa partia konserwatywno-demokratyczna
5) Global Titans 10000 Every Month (1 dnia każdego miesiąca oficjalny / końcowy ranking z poprzedniego miesiąca i start głosowania za nowy miesiąc, codziennie każdy użytkownik może rozdawać punkty dla 10 miejsc, od 10 punktów dla 1 miejsca do 1 punktu dla 10 miejsca, ale nie trzeba wykorzystywać wszystkich punktów oczywiście, jak ktoś będzie chciał tylko dać sobie 10 to może, a później będzie miał tę opcję zablokowaną aż do następnego dnia, bo wszystkie punkty z każdego pojedynczego miejsca będą zatwierdzane oddzielnie).
Oczywiście mam lepsze nazwy dla klubów i partii, ale nie chcę, żeby ktoś ukradł moje pomysły. Myślałem o Lublinie, ale Chełm jest bliżej Ukrainy i Białorusi, a poza tym bardzo ważny, żeby nie powiedzieć fundamentalny jest czynnik zanieczyszczonego powietrza funkcjonującego w Lublinie. Generalnie to my Polacy musimy to wszystko zasponsorować, bo jesteśmy bogatsi od Ukraińców i Białorusinów. Z drugiej strony oni też są Słowianami, w dużej mierze Chrześcijanami i europejczykami, więc z nich też na pewno może być duży pożytek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Mr Gold

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP (@grand_champ)
3 lat temu
Reply to  Mr Gold

Myślę, że tak

Rymas
Rymas (@rymas)
3 lat temu

Rzetelne dziennikarstwo obliguje do zgłębienia tematu, przedstawieniu zasad działania firmy oraz przeanalizowaniu na ile to możliwe, umów sponsorskich pod kątem jak i kiedy któraś ze stron może zerwać umowę. Ale weszło i rzetelne dziennikarstwo są w innych galaktykach. Typowy artykuł na wywołanie gównoburzy a najgłośniej będą krzyczeć ci, którzy kompletnie nie znają tematu.

Chata Kumba
Chata Kumba (@bartezzz)
3 lat temu
Reply to  Rymas

„Sygnały dotyczące działalności tych podmiotów prezes UOKiK otrzymał od KNF w pismach z 22.02.2017 r. i 11.05.2017 r., w których zwrócono uwagę, że mogą one być elementami jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej.” Jak dla mnie styka informacji. Tu nie ma co więcej sprawdzać tu trzeba spierdalać i to z prędkością nadświetlną.

Rymas
Rymas (@rymas)
3 lat temu
Reply to  Chata Kumba

Ale można było dodać informację, że jednym z głównych partnerów tego przedsięwzięcia od wielu lat jest Orlen… A wyręczając ten żenujący portal dodam, że działa to z grubsza tak: zakupuje sobie Janusz za pośrednictwem CW bon do sklepu Napoleona za 200 PLN. Idzie do wymienionego sklepu i za ten bon bierze wódę na święta i dostaje zwrot w postaci 10 zł. Jeżeli wciągnie do programu szwagra, który zrobi taki sam zakup dostanie dodatkowo 5 zł itd. Za te kasę może nakupić kolejnych bonów albo dostać wszystko na konto. Ot cała filozofia… Swoją drogą pół roku minęło od raportu KNF a sprawa wypływa dopiero teraz?

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu
Reply to  Rymas

słusznie

Mario70
Mario70 (@mario70)
3 lat temu
Reply to  Rymas

Zgadzam się

FcWaikiki
FcWaikiki (@fcwaikiki)
3 lat temu

Zapomnieliście dodać, że obecnie firma Lyoness nazywa się CASHBACK WORLD.

Plastelinho
Plastelinho (@plastelinho)
3 lat temu
Reply to  FcWaikiki

I jest uznana z piremide finansowa w kilku panstwach europejskich 🙂 duzo szukac nie trzeba, zeby to sprawdzic 🙂

Mario70
Mario70 (@mario70)
3 lat temu
Reply to  Plastelinho

Kolego piszesz bzdury bo jeżeli by to było nielegalne to już by w tych krajach było zakazane. Proponuję zagłębić się bardziej w lekturę.

Plastelinho
Plastelinho (@plastelinho)
3 lat temu
Reply to  Mario70

i jest 🙂

Mr Gold
Mr Gold (@mrgoldofficial)
3 lat temu

Jestem darmowym agentem Rosji.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick (@pozniej-wymysle-nick)
3 lat temu
Reply to  Mr Gold

jestes najwiekszym beztalenciem jakie sie kiedykolwiek pojawilo na Weszlo.

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu
Reply to  Mr Gold

To się nazywa „agent wpływu”. Lenin takich nazywał „pożyteczni idioci”. To oczywiście nie o Tobie tylko taka dygresja.

AbediPele
AbediPele (@abedipele)
3 lat temu

Autor nic nie wie o MLM i porownuje ten model biznesowy do piramidy,naciagania etc. Podstawowa roznica pomiedzy MLM a piramida finansowa jest brak obrotu zuzywalnym produktem w tej drugiej. A pieniadze nie biora sie z naciagania kumpla na mydlo czy deodorant lecz z wynagrodzenia za uslugę marketingową jaka partner wykonuje w ramach wspolpracy z firma. To są w ogole dwa swiaty jak hurt I detal.

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu
Reply to  AbediPele

Sensowny głos z drugiej strony. Czyli to takie „wypłukiwanie pieniędzy z powietrze” 😉

AbediPele
AbediPele (@abedipele)
3 lat temu

Podam prosty przykład. Myjesz zęby? Włosy?Kapięsz się , to oczywiste. W Mlm budujesz ,tworzysz siec klientow ktorzy zakupy zamiast w Rosmanach,Sephorach etc. zaczynają robić w danych firmach Mlm.Pieniadze biora sie z roznic cen jakie ma osoba nowa I ta ktora jest dluzej w.biznesie. w normalnej strukturze dziala to mniej wiecej tak : Producent-Przedstawiciel-Hurtownia-Detalista-Klient + Producent inwestuje w reklamę konwencjonalną średnio około 30 % ceny produktu.Mlm omija to I łączy klienta bezposrednio z producentem. Panowie z Weszlo zero wiedzy merytorycznej.Pozdro

Michal.Grzywaczewski
Michal.Grzywaczewski (@michal-grzywaczewski)
3 lat temu
Reply to  AbediPele

Chyba żartujesz. Czyli kupujesz szampon do włosów prosto z fabryki P&G na Zabranieckiej za pośrednictwem lyoness ?? kpina

AbediPele
AbediPele (@abedipele)
3 lat temu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AbediPele

Treść usunięta

AbediPele
AbediPele (@abedipele)
3 lat temu

Podaj prosze przykład takiego samego produktu dostepnego w MLM i w normalnej sprzedaży sklepowej.Nie podasz bo cos takiego nie istnieje.Proszę Cię o wypowiadanie się w tematyce którą kojarzysz choc trochę bo…. pierdolisz głupoty małolat

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AbediPele

Treść usunięta

AbediPele
AbediPele (@abedipele)
3 lat temu

Aloes Firmy Forever Living Products, czekam na odpowiedź..

AbediPele
AbediPele (@abedipele)
3 lat temu
Reply to  AbediPele

Od Ponad 20 lat współpracuję z Firmą. Znam ten rynek bardzo dobrze,. 65% wszystkich upraw aloesu na Świecie należy do nas.Wiem dokładnie ile czasu od ręcznego ścięcia do ręcznego filetowania mija i ile czasu mija od ścięcia liścia do stabilizacji samego miązszu aloesowego.Wiem gdzie są nasze plantacje. Nie znajdziesz nic w internecie na temat jakiegokolwiek innego aloesu stary nawet gdybyś siedział miesiąc w necie. Owszem są inne firmy. Chodzi o to , że MLM jako forma biznesu jest bardzo mało znana w Polsce , a dla zwykłego zjadacza chleba jest synonimem zła ze względu na wiele małych non stop powstających i upadających firemek które psują po prostu rynek naciągając ludzi.

Capo8.8
Capo8.8 (@capo8-8)
3 lat temu

Wszelkie wasze śmieszne organy, hejterzy i prawnicy w podkoszulkach..
Jedyne co możecie począć to zrobić nam lachę. 😉

Czy wam się to podoba czy nie i wy będziecie używać karty cash back bo was zmuszą. Nie tylko kluby sportowe ale także sieci handlowe i wasze banki w których macie swoje puste konta bankowe..

Pozdro dla kumatych!

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu

Sami promujecie dziadostwo w postaci np. tych książek o chuliganach, wiedząc że naciągacie na pieniądze ludzi. Ale robicie to, bo pieniądz nie śmierdzi, nie oczekujcie więc od klubów że będą świętsi od was.

MarcinDrazek
MarcinDrazek (@marcindrazek)
3 lat temu

Stało się… Na Weszło mamy ankiety w stylu brukowców.
Następna będzie ankieta czy Niezgoda ma grac w zielonych, czarnych czy białych butach.
A wy jak sądzicie……………….. 🙂

Mario70
Mario70 (@mario70)
3 lat temu

Poczytajcie sobie najpierw jakie firmy zostały ukarane przez UOKiK i KNF a potem zastanówcie się dlaczego dalej korzystacie z usług tych firm zamiast oskarżać firmę której dopiero został postawiony domniemany zarzut nielegalnego działania. A może wystarczyło by najpierw poznać zasady działania zanim zacznie się wypisywać brednie.

xxx
xxx
7 miesięcy temu

Skoro tyle lat działa to oznacza tylko jedno ze nic nie maja na to ,żal ściska ze jest się nie robem bez kasy ‍♂️Ale co się dziwić tacy tez musza być pozdro

Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021