JAK CO PONIEDZIAŁEK… WUJO!

Opublikowane 16.10.2017 11:34 przez

redakcja

Autorem tekstu jest osoba niezwiązana z polską piłką, podobieństwo do wszelkich faktycznie istniejących osób – przypadkowe, a fabuła – fikcyjna. Tekst ma charakter żartobliwy i w żaden sposób nie ma na celu urażenia kogokolwiek.

Dziś opowiem wam historię, która wydarzyła się w 2010 roku. Trenowałem wtedy klub Al-Nahda. Prowadziłem ich podczas Pucharu AFC, będącego azjatyckim odpowiednikiem Ligi Europy UEFA. Graliśmy tam między innymi z taką potęgą jak Al-Rayyan, najlepszym klubem z Kataru i jednym z najlepszych w całej Azji. Powiem wam jedno: liga Omanu w porównaniu do katarskiej, to jest przeskok jak z Ekstraklasy do Premier League. Mało tego, Al-Rayyan robił w tym Katarze za Chelsea Londyn! A ja, z chłopakami, których trenowałem przez miesiąc, pojechałem do tej jaskini lwa. I co? Zremisowaliśmy z tymi misiami 3:3! Trzymając się przykładu, wyobrażacie sobie że taka Jagiellonia jedzie na Stamford Bridge, i wywozi stamtąd punkt? Przecież to by było święto polskiej piłki klubowej. To była sensacja, na całym Bliskim Wschodzie mówili o tym meczu.Największa gazeta w Omanie dała mnie z drużyną na okładce, z podpisem „Wójt i jedenastu rozbójników!”. Kiedy Sułtan usłyszał o tym wyniku, to wypierdolił z kraju wszystkich imamów, bo stwierdził że „nie ma na tym świecie większego eksperta od cudów, niż Wujo”. Już chciał mi dać obywatelstwo, tytuł emira, i prywatny harem, ale stwierdziłem, że spędzenie reszty życia na środku pustyni nie jest dla mnie. Nawet jeśli ta pustynia jest bardzo ładnie urządzona.

Po tym epizodzie wróciłem do Polski, do rodzimej Warszawy, ale właściwie… tylko na lotnisko. Ledwie wysiadłem z samolotu, a już mi telefon zadzwonił. I to był telefon nie od byle kogo. Dzwonił sam Sepp Blatter.

Słuchaj Wujo, za dwa dni mamy w Genewie zjazd podsumowujący ostatnie przygotowania do Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki. Każdy związek zrzeszony w FIFA jest zaproszony. Normalnie powinienem zadzwonić do Grzecha, ale wiesz jak jest…Na ostatnim zjeździe jak zaczął gadać po angielsku, to cała sala myślała chłop się popisuje przed  działaczami z RPA i napierdala w języku Tsonga, żeby dostać więcej biletów.Dopiero na bankiecie, jak spytaliśmy południowców co on do nich mówił, to się okazało, że zrozumieli tyle co my. I jeszcze ten jego przydupas, Antoś…

Misiu kolorowy, zrozumiałem. Nie chcesz skompromitować zarówno siebie, jak i polskiej piłki nożnej, co bardzo szanuję. Akurat jestem na lotnisku, to kupię najbliższy bilet do Szwajcarii i jutro melduję się u Ciebie.

Rozłączyłem się z Sepkiem i poszedłem kupić bilet. I tu zaczęła się zabawa… Tak się akurat złożyło, że w Warszawie wylądowałem w nocy, z 15. na 16. kwietnia. Lot do Genewy miałem o 8. rano. Jako że miałem przy sobie telefon i mogłem załatwiać wszystkie sprawy zdalnie, postanowiłem przeczekać te parę godzin na lotnisku. Konkretnie w barze. Kolejne kilka godzin upłynęło mi na butelce whisky i nagabywaniu napotkanych pilotów, żeby zagrali ze mną w makao. Opierdoliłem tych misiów do samych czapek kapitańskich. Bardzo miło spędziłem tam czas, i już miałem iść w stronę samolotu aż tu nagle… ekrany pokazujące przyloty i odloty zrobiły się czerwone jak pyzy działacza Zdzisia po kilku głębszych. Wszystkie połączenia w jednym momencie chuj strzelił! Przez chwilę się przeraziłem, że może znowu jakiegoś pojeba skusiła wizja posiadania 72. hurys za bramami raju. Zobaczyłem jak załoga ostatniego samolotu, który wylądował, wychodzi z tunelu.

Co się stało? – zapytałem.

Jakiś wulkan na Islandii wybuchnął, Panie Trenerze – odpowiedział pilot. Dumny jak paw, że mnie rozpoznał. Niebywałe, kurwa, osiągnięcie. To tak, jakby rozpoznać na ulicy papieża w stroju służbowym.

Ale wracając do wulkanu, którego nazwę wymyślił najebany Islandczyk w trakcie puszczania pawia po wybiciu ostatniej kolejki w barze, wybuch totalnie pokrzyżował mi plany. Czy się poddałem? Powiem jedno: nie pokonały mnie leśne dziadki ani w Polsce, kiedy prowadziłem Legię, ani na Cyprze. Nie pokonały mnie różne typy spod ciemnej gwiazdy, kiedy poszukiwałem drogi do el Dorado, ani w Zatoce Perskiej, gdy rakiety z wyrzutni typu katiusza rozświetlały niebo tak, jakby bitwa toczyła się o 12. a południe, a nie o 12. w nocy. Nie pokonali mnie najlepsi pokerzyści w Las Vegas i najwytrzymalsze dupy w dzielnicy czerwonych latarni. A teraz miałby mnie pokonać byle pierd, puszczony przez matkę Ziemię? Nigdy! Wsiadłem w taxi, kierunek Warszawa Zachodnia, i po chwili siedziałem w Intercity z kursem na Genewę.

Wparowałem do kabiny maszynisty, i wołam do niego:

No, misiu, szufluj, szufluj!

Aa… On na węgiel już nie jeździ. Teraz wszystko jest na prąd.

Nowy pociąg? Na prąd? To wajcha do przodu i niech zapierdala!

Powiedziałem, zakładając mu dźwignię.Wtedy dopiero ten kawał żelastwa pokazał na co go stać.

Masz tak jechać cały czas.

Wzrok maszynisty mówił mi „zrobię wszystko, tylko nie przychodź do mojej kabiny drugi raz”. I bardzo dobrze. W ten sposób skróciłem podróż do 10. godzin,z planowanych 22. A przynajmniej tak mi się wydawało…

Przejazd przez Polskę był bardzo przyjemny. Spędziłem go na obracaniu kelnerek z Warsu. I tak spędzałem sobie miło czas, kiedy maszynista przywalił po hamulcach! I to z całej siły. Pociąg miał hamulce jak żyletki, tak że biedna kelnereczka przywaliła twarzą o mopy zawieszone w kantorku. Wtedy ten kolejarz wkurwił mnie nie na żarty. Pobiegłem do kabiny, wyważyłem drzwi, i z miejsca zacząłem na niego krzyczeć:

Co mówiłem o zwalnianiu, patałachu?! Czy ty myślisz, że jadę na szkolną wycieczkę? Nie! Mam ważne spotkanie i gwarantuję ci, że teraz od tego czy dojadę w odpowiednim tempie będzie zależeć twoja posada!

Biedny kolejarz zbierał ode mnie joby przez bite 10 minut. A za każdym razem, kiedy próbował mi wejść w słowo, podkurwiał mnie jeszcze bardziej. W końcu, za którymś razem się przełamał i wykrzyczał:

TORY!

Jakie znowu „tory”?

Tory. Nie ma torów!Przed minutą dostałem taką informację przez radio. Musiałem hamować, bo byśmy się wykoleili – odpowiedział przestraszony maszynista.

Ja to, kurwa, sprawdzę! – Rzuciłem mu, wychodząc z lokomotywy.

Jakie było moje zaskoczenie, kiedy po wyjściu z pociągu i przejściu 50 metrów wzdłuż trakcji, zobaczyłem że ktoś zajebał trzy metry szyny! Dobrze, że ten maszynista dostał cynk dosłownie w ostatniej chwili, bo przecież doszłoby do tragedii. Przyjrzałem się miejscu, z którego zniknęła szyna i nie mogłem w to uwierzyć. Ktoś wyciął taki kawał żelastwa za pomocą dwóch najtańszych brzeszczotów ze sklepu budowlanego. Takich bez rączki do trzymania, tylko zawiniętych w kawałek szmaty. Jeden się ułamał, więc sprawca zostawił go na miejscu akcji, a drugim pewnie dokończył robotę. Co tu robić, pomyślałem, w pobliżu nie ma żadnego lotniska, zresztą przez ten cholerny wulkan wszystkie loty i tak anulowano. Żaden pociąg nie przejedzie. Taksówkami nie jeżdżę, nie ufam ludziom prowadzącym samochody, w których siedzę. Autobus? Raz, że jest za wolny, i z nerwów po pięciu kilometrach wyrzuciłbym kierowcę przez szyberdach, a dwa, Wujo to nie RadoMatu, żeby się woził czeskim odpowiednikiem PolskiegoBusa. Pozostała tylko jedna opcja: znaleźć złodzieja i zmusić go do oddania „zguby”. Wróciłem do maszynisty, chcąc dowiedzieć się w jakim miejscu w ogóle ugrzęźliśmy. Gdy usłyszałem nazwę najbliższej miejscowości, nie miałem wątpliwości, że właśnie tam znajdę skradzioną szynę. Byliśmy zaledwie dwa kilometry od najbardziej przestępczego miasta w całej byłej Czechosłowacji. Miasta, którego ulice przeszywał zapach zbrodni i… ekskrementów. Ołomuniec, wraz ze swoją słynną mafią, Ośmiornicą. Wiedziałem, że muszę się tam udać. Przy okazji zadzwonił do mnie Blatter. Powiedziałem temu misiowi, że będę za godzinę.

Wróciłem do miejsca w którym została wycięta szyna, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia, w którą stronę poszedł ten cwany misio. Poza pozostawionym brzeszczotem, poczułem jeszcze jedną rzecz, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi. Ludzie kochani, jak tam jebało dyktą! Po samym zapachu tego cholerstwa odnalazłem polną ścieżkę, którą uciekł sprawca. Tam odkryłem, że sprawców było kilku. Musieli załadować to żelastwo na jakiś wózek przymocowany do roweru o wąskich oponach z małym bieżnikiem. I tym tropem, po półgodzinnej przechadzce dotarłem do blokubudynku rudery, w której mieszkał sprawca zamieszania. Jak chciałem wejść na podwórko tej ruiny, to już zza płotu słyszałem „Lady Carneval” Karela Gotta, puszczone na cały regulator z magnetofonu szpulowego Tesla, który już bardziej trzeszczał niż grał. Otworzyłem drzwi od płotu, a tam libacja trwała w najlepsze! Jakiś wąsaty skurwiel siłował się z otwarciem jabola, a dwóch innych meneli trzymało butelkę, żeby korek wyskoczył. Towarzystwo było już nieźle zawiane. Wszyscy wyglądali na koneserów, a jednak zapomnieli że takie trunki nie posiadają korka w środku. Pod płotem stał rower Wigry 3 z przyczepionym wózkiem i łupem: trzema metrami torów, przez które mój pociąg dalej stał na tym wypizdowie.

Joooo!!! – Zadarł się wąsaty, kiedy w końcu udało mu się otworzyć butelkę, po czym dorwał się do gwintu niczym Kowal za najlepszych czasów… do piłki.

Pojedli, popili? To wskakujcie z powrotem na Wigry zapierdalać z tą szyną i odłożyć ją tam, gdzie jej miejsce! – Przywitałem się grzecznie z nieznajomymi.

Dopiero wtedy zwrócili na mnie uwagę.

Stanislav, co děláme?- Gruby odezwał się do wąsatego, który chyba był hersztem tej bandy. Wąsacz patrzył przez chwilę to na mnie, to na nich, po czym krzyknął:

Police! Utíkáme!

Wtedy cała trójka w pijackim amoku zaczęła spierdalać do lokalu socjalnego na pierwszym piętrze. Spokojnie poszedłem za nimi. Nie musiałem nawet wyważać drzwi, korniki już dawno wyżarły miejsce, w którym powinien trzymać się zamek. Otworzyłem drzwi, i popatrzyłem na tą zgraję. Kobieta, która prawdopodobnie była konkubiną wąsacza, siedziała w kącie zapłakana.

Zdenek, utok!- Krzyknął wąsaty. Nagle ten grubas wyleciał na mnie z pustą butelką po dykcie! Na jego nieszczęście, mieli taki syf na swojej melinie, że misio wypierdolił się o butelki porozrzucane po podłodze i wylądował twarzą pod moimi butami.

Stanislav, umřel jsem! Vezme mě do vězení. Uložit mě! – Darł się grubas.

Staszek tylko potrząsał wąsem, pozostając nieugięty. Nie zależy ci na koledze misiu kolorowy, pomyślałem, to już ja znajdę coś, na czym ci będzie zależało. Poszedłem pod stolik kuchenny, na którym stały trzy butelki denaturatu. Dwie schowałem za pazuchę, a ostatnią otworzyłem ostentacyjnie, i zacząłem spokojnie sobie sączyć. Wtedy dopiero Staszek zerwał się na równe nogi.

Dejte to pryč! Je to moje fialová ambrosie!

Twoja fioletowa ambrozja? A mój jest pociąg, który stoi tam! Na torowisku, od którego zajebałeś szyny, żeby je opędzlować na złomie! – Powiedziałem, pociągając haust.

Szamotanina wisiała w powietrzu. Po kolejnym łyku organizm Stasia nie wytrzymał nerwów. Pokój był cały w ekskrementach. Smród niemiłosierny.

Dobře, dobře! Vyhráli jste! Jen… dajcie łyka napić się! – Misio był tak zdesperowany, że zaczął nawet dukać po polsku.

Już byś chciał! Robimy tak: ty wsiadasz na Wigry i pedałujesz z tymi szynami na torowisko. Ja będę siedział na bagażniku twojego pojazdu. Jak się zmęczysz, to ja ci już podam odpowiedni bidon, żebyś dalej kręcił kółkami. Tylko mi się nie zapierdol po drodze, bo resztę sam wypiję – Powiedziałem, prezentując szelmowski uśmiech numer cztery.

Dwa razy nie trzeba było go przekonywać. I tak sami pojechaliśmy przez polną ścieżkę, prosto do torowiska. Po drodze trochę pogadaliśmy, Stasiu tłumaczył mi, że wziął te torybo ma taki organizm, że jak go nie nawadnia w odpowiednich ilościach, to może zasłabnąć. A za coś nawadniać trzeba. Pochwalił się też, że działa w piłce nożnej jako trener. Ale ciągle mówił że on do wszystkiego jest „levy”.Trochę żal mi się go zrobiło, więc dałem mu jeszcze butelkę bimbru na drogę powrotną, i jedną radę:

Stachu! Skoro sprzedajesz złom, a nie trenujesz, to chyba na prawdę jesteś lewym trenerem. Ale ja tam cię polubiłem. Słuchaj, jak grałeś w Niemczech i trenowałeś w Niemczech, a w dodatku jesteś swój chłop, Czech, Słowianin, to wyślij swoje CV do Polski. W szczególności na Górny albo Dolny Śląsk. Tam na pewno ktoś to łyknie!

I tak oto mogłem kontynuować swoją podróż do Genewy. Do Seppa przyjechałem jeszcze tego samego dnia. Nie interesowałem się zanadto, co się stało z tym skądinąd sympatycznym czeskim szkoleniowcem. Ale podobno po paru latach znalazł gdzieś pracę w Polsce.

WUJO 

[Zdjęcie główne: szef Ołomunieckiej Ośmiornicy, Stanislav   (po prawej, z charakterystycznym, czerwonym nosem) otwiera kolejną butelkę ambrozji, po udanym rabunku torów kolejowych w okolicach Ołomuńca. W otwarciu pomagają mu konkubina (po lewej) oraz kolega Zdenek (po środku).]

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022
Premier League
16.05.2022

Dodatkowy mecz City z Liverpoolem o mistrzostwo Anglii? Jest na to szansa

Przed nami ostatnia kolejka sezonu 2021/2022 w Premier League i znów zapowiada się ona niezwykle emocjonująco. Na finiszu rozgrywek w grze o mistrzostwo pozostaje Manchester City i Liverpool, czyli dwaj giganci, którzy zdominowali kilka ostatnich edycji rozgrywek. Bardzo możliwe, że obie drużyny zrównają się punktami. Co w takiej sytuacji zadecyduje o mistrzostwie? Tego chyba nikt […]
16.05.2022
Liczba komentarzy: 24
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Siwy z Łęcznej
Siwy z Łęcznej(@huj)
4 lat temu

Wujo a co sądzisz o tej zdradzie narodu:

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol(@janusz-kibol)
4 lat temu

Ja sądzę, że jak chłop chłopa w dupę, to pedał… Ale Wujo jest bardziej światowy człowiek i nie takie rzeczy widział, może mieć więc inne zdanie na ten temat 😉

szroter
szroter(@szroter)
4 lat temu

Pasty na głównej? Proszę was… Zróbcie osobny dzial i kto zechce wejdzie i poczyta

John Connor
John Connor(@johnconnor)
4 lat temu

Dobrze się czytało. Pozdrawiam Panie Trenerze.

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski(@sebastian-rolewski)
4 lat temu

wybitny zwrot akcji Panie Trenerze

emeste79
emeste79(@emeste79)
4 lat temu

Ekhem… co on zrobil z tymi drzwiami w pociagu? wy… wy… moze napiszcie wy**alem z kopa czy cos.

Kondredd
Kondredd(@kondredd)
4 lat temu
Reply to  emeste79

Zwłaszcza, że pisząc „wyjebałem z kopa” nie napisze się, kurwa, jakiegoś „wywaRZa”! Noż w mordę.

emeste79
emeste79(@emeste79)
4 lat temu
Reply to  Kondredd

Taka byla tez istota mojego komentarza 🙂

Janusz Wójcik
Janusz Wójcik(@janusz-wojcik)
4 lat temu
Reply to  emeste79

Przepraszam urażonych tym błędem! Na swoje usprawiedliwienie dodam, że często używam słowa „warzyć” w kontekście piwowarskim. Autokorekta nie poprawiła, a oko ,przyzwyczajone do warzenia, nie wyłapało.
Pozdrawiam!

Kondredd
Kondredd(@kondredd)
4 lat temu
Reply to  Janusz Wójcik

I to się nazywa prawilne usprawiedliwienie. Niech Ci będzie odpuszczone, Wujo.

emeste79
emeste79(@emeste79)
4 lat temu
Reply to  Janusz Wójcik

Spodziewalem sie krotkiego, zolnierskiego „S***alaj misiu kolorowy” niz usprawiedliwien od trenera wszechczasow i wielkiego motywatora… 🙂

Przemyslaw
Przemyslaw(@przemyslaw)
4 lat temu

Z każdym odcinkiem to się robi coraz bardziej nudne i oklepane. Chyba formuła się wyczerpała.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Przemyslaw

Czyli jednak nie tylko ja tak uważam? Na jeden niezły tekst, przypada pięć zupełnie przeciętnych lub słabych, a z całą pewnością wtórnych.

Pasta
Pasta(@pasta)
4 lat temu

Nudny to jesy twoj stechly ryj pod kazdym artykulem, odechciewa sie wchodzic na weszlo, bo wszedzie te twoje skundlone wynaturzenia na poziomie gimbusa. A wujo jest zajebisty

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Pasta

Konstruktywna krytyka ma to do siebie, że nikomu nie ubliża, nie obraża, odnosi się tylko do twórczości. Nie ma na celu zdyskredytować jej cel, lecz wytknąć niedoskonałości, które można poprawić. Oczywiście z krytyką nie trzeba się zgadzać, tym bardziej, że ma charakter subiektywny. Możesz uważać, że „wujo jest zajebisty”, a ja wymagam od niego więcej, bo nie raz pokazał, że może…
Aha i jeszcze jedno… Jeśli używasz jakiś słów, to warto wcześniej poznać ich znaczenie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu

Wierz mi, że wymagam od siebie bardzo wiele.
Szczególnie wymagające jest nie zniżanie się do poziomu rynsztoku niektórych wyzywających i ubliżających mi osób. Taplanie się w gnoju mnie na szczęście nie kusi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Siwersik
Siwersik(@siwersik)
4 lat temu

Bardzo fajnie się dziś czytało 🙂 Wujo? Czekam na opowieśći z Olimpiady i grubym melanżem przed finałem 🙂

Murzyn_rapujący_jak_opona_z_łańcuchem
Murzyn_rapujący_jak_opona_z_łańcuchem(@fidelowski)
4 lat temu

Nudne powoli robi się już strasznie nudne.

Przemyslaw
Przemyslaw(@przemyslaw)
4 lat temu

Uważaj, bo tu nie można tego krytykować (patrz wyżej).

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
4 lat temu
Reply to  Przemyslaw

Można, można! Chyba, że przejmujesz się jakimś bluzgaczem na poziomie intelektualnym koła zapasowego do taczki dwukółki.

Murzyn_rapujący_jak_opona_z_łańcuchem
Murzyn_rapujący_jak_opona_z_łańcuchem(@fidelowski)
4 lat temu

bo robi się nudne i taka prawda, ostatni raz czytałem tak nudne teksty w 1944.

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Rutkowski: „Będziemy chcieli przeznaczyć spore środki i wzmocnić zespół”

Piotr Rutkowski w programie „Ekstraklasa po godzinach” przyznał, że Lech Poznań w letnim okienku transferowym ma zamiar jeszcze dodatkowo wzmocnić skład, by uniknąć spadku formy w kolejnym sezonie. – Nie można powiedzieć tak, że my zaczynaliśmy w tym sezonie od zera. Ten sezon zaczął się o wiele wcześniej. Jak zaczynaliśmy, to sezony porażek były ciężkie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Prezes Lecha Poznań nie rozumiał, co skandują kibice? „On głównie dośpiewywał”

Jak pisaliśmy rano, Piotr Rutkowski mocno zagalopował się podczas mistrzowskiej fety Lecha Poznań. Prezes „Kolejorza” wraz z kibicami obrażał między innymi głównego konkurenta w walce o tytuł, skandując „Raków-cwel”. Dawid Szymczak z portalu Sport.pl informuje jednak, że Rutkowski… twierdzi, iż nie rozumiał, co dokładnie wykrzykują kibice. – Piotr Rutkowski odezwał się do Michała Świerczewskiego i […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Chelsea wchodzi do walki o Roberta Lewandowskiego?

Możliwy jest zaskakujący zwrot akcji w sprawie Roberta Lewandowskiego. Dotąd wydawało się, że Polak albo zostanie w Bayernie Monachium na kolejny sezon, albo już latem trafi do FC Barcelony. Jednak zdaniem dziennikarzy „The Guardian” do gry o napastnika wkracza też Chelsea. I coś w tym może być, biorąc pod uwagę okoliczności. W The Blues przeprowadzane […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Coming out w Anglii. Piłkarz Blackpool ogłasza: „jestem homoseksualistą”

To może być olbrzymi przełom w świecie angielskiego futbolu. Po raz pierwszy od 1990 roku aktywny, profesjonalny piłkarz przyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Na coming out zdecydował się Jake Daniels, 17-letni zawodnik Blackpool. W sezonie 2021/22 Jake Daniels rozegrał jeden mecz na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Stawia więc dopiero pierwsze kroki w zawodowej piłce, ale z […]
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klęska reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach Europy

Katastrofą zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni przegrali z Francją aż 1:6. Dla polskie kadry U-17 to trzeci występ na mistrzostwach Europy. W 2002 roku Polacy odpadli w fazie grupowej, dziesięć lat później dotarli do półfinału turnieju. Teraz zanosi się raczej na powtórkę tego pierwszego scenariusza. Co tu dużo tłumaczyć, […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klopp: „Będę zaskoczony, jeśli uda nam się pokonać Real Madryt”

Wielkimi krokami zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów. 28 maja 2022 roku zmierzą się ze sobą Liverpool oraz Real Madryt. Juergen Klopp, szkoleniowiec The Reds, faworyta do triumfu widzi w „Królewskich” z uwagi na ich doświadczenie. – To oni [Real Madryt] są zdecydowanymi faworytami. Mają olbrzymie doświadczenie. My też jesteśmy bardziej doświadczeni niż […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wybrano gracza sezonu w Bundeslidze. Lewandowski nie zdobył nagrody

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Robert Lewandowski jest powszechnie wskazywany jako najlepszy piłkarz Bundesligi. Ale nie w tym sezonie. Jak poinformowała liga za pośrednictwem mediów społecznościowych, najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Christophera Nkunku. 24-letni pomocnik RB Lipsk faktycznie imponował formą w sezonie 2021/22. Zapisał na swoim koncie 20 bramek, dołożył też do kolekcji 13 asyst. […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szymanowski: „Niech się teraz legendy wiślackie tłumaczą”

Wisła Kraków po porażce z Radomiakiem Radom pożegnała się z Ekstraklasą. Rozgoryczenia tym faktem nie ukrywa Antoni Szymanowski, jedna z największych postaci w historii „Białej Gwiazdy”. 82-krotny reprezentant Polski wypowiedział się na łamach Interii. – Degradacja Wisły to zbyt trudny dla mnie temat, jako dla człowieka od dawna pozostawionego na bocznym torze. Przede mną postawiono […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022