post Avatar

Opublikowane 02.10.2017 13:52 przez

redakcja

W związku z wydarzeniami w dwóch miastach – Warszawie i Szczecinie – postanowiliśmy zapytać Łukasza Wachowskiego, dyrektora departamentu rozgrywek w PZPN, jakie prawa przysługują piłkarzom. Przypomnijmy, że w Warszawie doszło do ataku na zawodników, a „Przegląd Sportowy” podał informację, że niektórzy myślą o rozwiązaniu kontraktów z winy klubu. Z kolei Pogoń wydała komunikat, że wstrzymuje wypłatę wynagrodzeń piłkarzom i trenerom „do odwołania”.

– Czy piłkarze mogą rozwiązać kontrakt z winy klubu, jeśli klub nie zapewnił im bezpieczeństwa?
– Istnieje cały katalog zdarzeń, których następstwem może być jednostronne rozwiązanie kontraktu. Na przykład ponad dwumiesięczna zwłoka w wypłacie pensji. Wtedy sprawy dzieją się niejako z automatu. Natomiast nie ma w tym katalogu czegoś takiego jak niezapewnienie bezpieczeństwa. W związku z tym piłkarz musiałby złożyć wniosek o rozwiązanie kontraktu, uważając, że został on rażąco naruszony. Musielibyśmy wtedy mieć wgląd w umowę i sprawdzić, czy jest w niej taki punkt. Natomiast nawet gdyby był, to po jednym takim incydencie ja nie głosowałbym za rozwiązaniem kontraktu. Można sobie przecież wyobrazić ustawkę: przyjdźcie, poszarpcie mnie, a ja rozwiążę umowę. To byłaby furtka służąca do omijania przepisów. Ale gdyby sytuacja w Legii powtarzała się i gdyby klub nie reagował, wtedy byłaby inna rozmowa. Ale po pierwszym takim zdarzeniu… Moim zdaniem bez szans na rozwiązanie umowy. Chociaż oczywiście nie wiem, jaką decyzję podjęłaby komisja.

– Czy Pogoń może płacić piłkarzom i trenerom tylko połowę pensji?
– Oczywiście, że nie może. Komunikat klubu był dość lakoniczny, nie wiem jak formalnie tam zostało to przeprowadzone, ale ja to widzę tak: jeśli pojawi się dwumiesięczna zwłoka w wypłacie pensji, to piłkarz może rozwiązać kontrakt z winy klubu. W tym wypadku taka zwłoka utworzy się po czterech miesiącach. Zgaduję, że klub nie będzie chciał do tego dopuścić, więc „odmrozi” te pensje szybciej. Ponadto wszystkie zaległości będą musiały być uregulowane w marcu, gdy ruszy proces licencyjny. Zawodnicy mogą być spokojni, że otrzymają wszystkie środki, jakie gwarantuje im kontrakt.

STAN

Fot. FotoPyK

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 191
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaLk
MaLk

Popełniasz kluczowy błąd założeń porównując to do sytuacji normalnych zakładów pracy. Tutaj akurat związki sportowe mają swoje autonomiczne regulacje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Od tego jest policja jak wszedzie. jak bedzie ktos pracowal przy ukladaniu kostki brukowej i przechodzien da mu w czambo to sad nie nakarze pracodawcy wyplacic kasy za 1-2 lata do przodu.

śal pelacór
śal pelacór

Jutro idę do pracy i mówię kierownikowi że w tym roku będę gorzej pracował bo poprzedni rok był ciężki i muszę odpocząć w tym roku (sezonie) i niech nie wymaga za dużo.
Oczywiście że miałem urlop wypoczynkowy, ale to był urlop dla rodziny a wypoczywał będę w tym roku w pracy.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM

I co poprosilbys kumpli, żeby Ci przyszli wpierdolic bo chcesz się zwolnić? Przecież kurwa dla pracodawcy gówno znaczysz I cie może wypierdolic kiedy będziesz chciał. W przypadku Legii I kontraktach wartych miliony złotych chyba inaczej to wygląda?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
qdlaty81

Pilkarze maja kontrakty na czas okreslony. W takim przypadku trudniej rozwiazac umowe przed czasem jesli nie ma w niej odpowiednich zapisow np. Jak druzyna przegra 3 mecze w sezonie klub ma prawo do rozwiazania kontraktu z winy zawodnika/ obnizenia wynagrodzenia itd

N.
N.

PanJakub – mama dorabiała w Warszawie w agenturze, że aż takie kompleksy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock
vincent van cock

burdelmamy to prostytutki na emeryturze , które już same nie mają klientów

Fidel
Fidel

Wywiad rzeka.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

A ile meandrów 🙂

JakubFalk
JakubFalk

„Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało” – jak powiedział Sofronow

Fidel
Fidel

Ach ci radzieccy dramaturdzy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fidel
Fidel

Również ale dramaty też trzaskał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

karkaras
karkaras

Zalogowałem się tylko po to bu dać ci plusa.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Coś czuję, że niedługo dowiemy się, że ten i tamten obcokrajowiec z „ostatniego zaciągu” rozwiązał z Legią umowę za porozumieniem stron.

DrMabuse
DrMabuse

Na miejscu zawodnikow zagranicznych zrobilbym po kolei:
1. Zlozenie doniesienia na policję (najlepiej w kilku naraz, zeby potem mogli wzajemnie poswiadczyc o okolicznosciach zdarzenia).
2. Opuszczenie Polski
3. Zlozenie wniosku o rozwiazanie kontraktu z winy klubu az do ewentualnego odwolania sie na szczebku europejskim.

Urban
Urban

Oraz próbę przedostania się na fałszywym, syryjskim paszporcie do Niemiec, w celu wyłudzenia zasiłku.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Kontrakt z winy klubu, baju baju, przy takim orzeczeniu klub mu dalej placi minimum do stycznia. Nikt im tego nie da.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

No ale w takim wypadku i tak im pensje do konca kontraktu MUSISZ zapłacic. Więc jaki to zysk dla klubu, ktory jest w średniej aktualnie sytuacji finansowej?

dupa
dupa

No i na tym polega problem, że tych panienek w żaden sposób nie można ukarać. Nie zapłacisz im kasy to polecą do UEFA ze skargą. Wypierdolisz z klubu, to i tak będziesz im musiał płacić.

qdlaty81
qdlaty81

I wraca temat akademii…
Jakby w kolejce czekalo 10 mlodych zdolnych palacych sie so gry (albo 50 z kilku akademii z PL), to klub by ich namowil do podpisania kontraktow na zasadzie niska podstawa i bardzo duze premie np za awans do LM, za gole, za zwyciestwa, za mecze bez straty gola itd.
A jak nie ma konkurencji wsrod naprawde beznadziejnych pilkarzy to wolaja gory zlota np 100kpln miesiecznie pan Jodłowiec

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stona
Stona

Ciekawe co teraz sobie pomyślał Hamalainen? Skoro szokiem dla niego była konieczność uregulowania rachunku za obiad w restauracji, to takie zdarzenie jak to z parkingu mogło wywołać jakąs nieuleczalną traumę…

Camilos
Camilos

co masz na myśli mówiąc o obiedzie?

Stolec
Stolec

w wywiadzie dla PS mial bol dupy, ze kiedys w poznaniu musial zaplacic za rachunek w restauracji. A przeciez jest pilkarzyna, wiec powinien moc zrec za darmo

OtylyKibol
OtylyKibol

być może: „główny i zarazem najobfitszy posiłek w ciągu dnia, spożywany w Polsce najczęściej między godziną 12 a 16. Tradycyjnie składa się z dwóch dań – w Polsce zwykle z zupy oraz dania głównego.”

The BFIYEH
The BFIYEH

W Warszawie ma za to za darmo..nawet liście w promocji dostaje 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
qdlaty81

Atak byl na zamknietym i zabezpieczonym terenie klubu takze na bank pilkarze moga wniesc oskarzenie do sadu. W tym przypadku klub zabezpiecza miejsce pracy

śal pelacór
śal pelacór

Złożyć papiery mogą, ale mam nadzieję że sądy zadziałają w trybie jak dla zwykłego Kowalskiego – trzy lata rozpraw, badania sprawy, przesłuchań….
Każde szybkie rozwiązanie sprawy to będzie skurwysyństwo na tkance narodu 🙂
Oczywiście w tym czasie „normalne treningi” jak w lidze angielskiej, od rana do nocy w klubie.

Blizbor
Blizbor

Nigdy nie byłeś w sądzie pracy, co? 3 lata? W skomplikowanej sprawie to max pół roku, w reszcie mniej skomplikowanych spraw wszystko leci na 1-2 rozprawach, termin masz czasem po tygodniu do miesiąca. Zależy od miejsca.

MaLk
MaLk

Z taką sprawą się idzie do organów związkowych, nie do sądu 😉

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Z czym do organow zwiazkowych, ze chca kase od klubu a trenowac juz nie?

qdlaty81
qdlaty81

O! O! W koncu ktos z pomyslem ;)))

śal pelacór
śal pelacór

Życzę piłkarzom zwycięstwa w sądzie, zwycięstwa pyrrusowego.
Później niech złożą papiery do sądu że w lidze polskiej nie może być angielskich treningów bo to Polska a nie Anglia

Blizbor
Blizbor

I kto poważny przyjdzie zainwestować w polskie kluby? Przecież to jest kompromitacja na całą Europę, ale „na szczęście” dla polskiej ligi, reszta Europy ma Ekstraklasę głęboko w dupie i info dotrze tylko do zainteresowanych.

Co do Pogoni; na Zachodzie i w cywilizacji inszej fakt braku wypłaty pracownikom jest powodem nie tylko do wstyd (aczkolwiek jest to jeden z głównych powodów, dla którego nikt się tym nie chwali), ale również niezgodne z prawem. U nas? Kurwa, klub oficjalnie takie rzeczy ogłasza poprzez komunikat prasowy. Przecież tutaj powinna liga wkroczyć i przypierdolić tym pustym szczecińskim łbom tak, żeby się inny nauczyli.

To uderza w wizerunek całej ligi. Boniek nałożył ograniczenia w przyjmowaniu piłkarzy spoza UE, to teraz jeszcze klub oficjalnie stwierdza, że za złą grę nie będzie płacił. I kto szanujący swój czas i umiejętności przyjdzie do polskiej ligi? Pójdzie gdzie indziej za 10% mniej.
Co więcej, ligi wschodnie coraz bardziej się rozwijają i mają więcej pieniędzy. Dawniej Mołdawia, Azerbejdżan, Uzbekistan itd. to były wiochy i nie płaciły dużo. Dzisiaj? W Kazachstanie mają budżety po 10-20 mln€ i stać tamtejsze ligi na płacenie piłkarzom dobrych pensji. Straciliśmy już pewnie niejeden talent z powodu wzrostu tych lig, ale ciągle zero reform i przede wszystkim ciągle mentalność dziadowska. Na całym świecie sport to biznes, robi się kasę na piknikach. U nas? Biznes robią łyse pały na trybunach.

„A w Polsce jak w lesie, nie, jak w chlewie obsranym gównem!”
2017 rok a wydawałoby się poważna firma myśli, że środkiem dyscyplinującym może być niewypłacanie pensji. W prawie jasno stoi, kiedy można nie wypłacać pensji.
Na miejscu piłkarzy Pogoni po prostu nie przychodziłbym na mecze, a jak płaca połowę to grał jedną połowę i na drugą nie wychodzę.

N.
N.

Uwaga, rozróżnimy pojęcie złej gry, od obecności na boisku. Akurat pierwsi na graczy ze Szczecina postanowili mieć wyjeb#ne szczecińscy kibice – jeden z bardziej ich znanych zawodników podczas rozmowy „wychowawczej” powiedział, że nie wiedział, iż na Pucharze Polski w zeszłym sezonie tak bardzo zależy kibicom. I gdyby im wcześniej powiedzieli, to by się bardziej przyłożyli do meczy z Lechem w półfinale PP. Zawodowy piłkarz tak orzekł inkasujący cos ok 30-koła miesięcznie. Ale to kibice źli.

Dareios
Dareios

Co nie znaczy że można go bić. Jakie standardy ty wyznajesz?

N.
N.

jakie standardy? Jak ktoś mnie w uja próbuje zrobić, to nie bawię się w oświadczenia na weszło.

Ot premia za wydajną pracę, zaangażowanie. Jak widać, drineczki nie wzmocniły formy sportowej.

bennua
bennua

Podczas rozmowy wychowawczej, Kurwa ludzie,wam naprawdę odjebało? Nie podoba sie gra swojego klubu to po prostu nie idę na stadion,nie oglądam w tv i wszystko w temacie

N.
N.

bennua – jak widać, kibice inaczej podchodzą do pewnych spraw. Kibic płaci , kibic wymaga. Pomijam fakt poziomu sportowego, ale odpowiedź „pana piłkarza”, ze trzeba było im wcześniej powiedzieć, że mają wygrać ważny dwumecz – to już nawet nie kpina, to samobójstwo. Można mieć małe umiejętności techniczne, można nie mieć szczęścia, ale do cholery – wymagać należy walki, zaangażowania i nieustępliwości.

To kibiców wina, że polska piłka klubowa jest gdzie jest, bo panowie piłkarze zainteresowani są wchodzącymi przelewami, instagramem, drineczkami i popychaniem nieswoich zon. Skandal.

bastion79
bastion79

Oczywiście, że tak, ich wina. Nie wszystko oczywiście, ale swoją cegiełkę dorzucili nie raz. Żaden poważny sponsor nie chce być kojarzony z zadymami, czy pustymi trybunami jak na Realu.

bennua
bennua

N ,dlatego nie warto tracić czasu i nerwów na kogoś takiego,trzeba wywalić laske na nich i isc na pifko

qdlaty81
qdlaty81

Pilkarze to w wiekszosci polglowki utwierdzane wysokimi pensjami w swojej zajebistosci. To czego oczekujesz? Jak Ci szef da 30kola pensji to myslisz ze jestes chujowy i musisz zapierdalac czy ze jestes dobry i zasluzyles? Itd itp

Urban
Urban

Nie rozumiesz, że to ludzie ograniczeni, prawdopodobnie lekko upośledzeni. Mimo kupy lat na karku dalej żyją tylko piłką.

bennua
bennua

A tyle cudownych rzeczy można zrobić w ciagu 2 godzin. Może trzeba ich resocjalizować,może trzeba powiedzieć że futbol to taka zabawa że trzeba mieć dystans,ale czy to pomoże? Po wczorajszej nocy wątpię,bo rozumiesz, ludzi trzeba utrzymać na trybunach bo interes musi się kręcić

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Kupili karnety.

bennua
bennua

Następnym razem nie powinni kupować,niech grają przy pustych trybunach,oni mają Cię w dupie ty też ich miej

dupa
dupa

Po 1. Nie podoba się gra piłkarzy – drużyny, a nie klubu.
Po 2. Idąc Twoim tokiem myślenia, kibic ma nie przychodzić na mecze, nie płacić za bilety nie wspierać klubu. Czy na serio uważasz, że to pomoże klubowi? Brak pieniędzy nikomu jeszcze nie pomógł!

bennua
bennua

A czy ty uważasz że rozmowy wychowawcze potem lanie piłkarzy z liścia rozbijanie ich aut (zagłębie lubin) spowoduje że ci piłkarze będą lepiej grać w piłkę, lepiej kiwać, celniej strzelać. Może wystawmy pręgierze w każdym mieście co dzień przywiazujmy innego piłkarza poddajmy ich batożeniu,wtedy Liga Mistrzów już na zawsze będzie Polska? I czy naprawdę myślisz że dochód z biletów jest znaczącą częścią budżetów klubowych, chyba sobie kpisz, powiedz że żartujesz

qdlaty81
qdlaty81

Chujowi trenerzy poczynajac od wuefistow to jak pilkarze maja byc dobrzy?

Krawiec kraje jak materialu staje

qdlaty81
qdlaty81

Jak mi nie smakuje jedzenie w ulubionej knajpie po zmianie kucharza to pogadam z szefem i wiecej nie przyjde przez jakis czas. Szef zauwazy ze po przyjsciu nowego kucharza spadly mu przychody i go wypierdoli z roboty. Zatrudni nowego i oglosi to np na fejsie. Wroce sprawdzic czy sie zmienilo ba lepsze itd.
Dokladnie tak samo to wyglada w kazdej branzy. Przetraw, przemysl, i pierdol tych amatorow dopoki nie zaczna prezentowac wystarczajacego poziomu

qdlaty81
qdlaty81

Gorzej jak nie masz nic innego do roboty a klub gra piach… wtedy przychodza rozne pomysly

Blizbor
Blizbor

Przestałem czytać po „podczas rozmowy „wychowawczej”. Dowód anegdotyczny, czyli wyszło to pewnie od „wychowawców”, w których słowa nie wierzę, bo za dużo gówna się wylało z tych środowisk, żeby cokolwiek od nich brać na poważnie.

I nawet przyjmując, że tak powiedział, to ciągle nie usprawiedliwia to takiego oświadczenia klubu. To, co oni chcą zrobić, jest nielegalne. Nielegalne!

Ale Polska to dziki kraj, że ludzie czegoś takiego bronią.

bennua
bennua

„Rozmowy wychowawcze ” polscy kibole powinni opatentować to nowe zjawisko na naszych stadionach,kurwa ręce opadają

N.
N.

bennua – tak, bo w innych ligach, gdzie grajki kładą lachę na swe kontraktowe obowiązki, to kibice im kwiaty za samo wyjście na boisko rzucają. I pewnie to Polacy na emigracji często gęsto szturmują ośrodki treningowe swoich „gwiazdorów”.
U nas , jak zawsze, winien trener, który źle przygotował do sezonu.
Piłka to sport, ktoś wygrywa, ktoś przegrywa, czasami remisuje się.
Jeśli jednak po X kompromitujących spotkaniach wypadałoby pokazać ambicję na boisku – kopacze Legii przegrali 5 na 11 spotkań w lidze, odpadli z pucharów, mają po 11 kolejkach ujemny bilans bramkowy. Wredni kibice wymagają jednak zapierdzilania na boisku. Straszna rzecz. Równolegle w Szczecinie kibice Pogoni olewają mecz swoich „gwiazd” i jada na rezerwy do Kołobrzegu.
Ile wcześniej razy rozmawiali ze swoimi kopaczami, i jak te rozmowy wyglądały – to już tajemnica. Argumenty kopaczy z buddysty zrobiłby jednak zawodnika w szeregach ISIS.

Rozmowy wychowawcze vs poziom naszej piłki klubowej.
Jak to pogodzić?
No jak…

N.
N.

Blizbor – zależność jest taka, ze to kibice utrzymują klub (bilety, karnety, gadżety, prawa telewizyjne), nie „kosmici”. Szejkowie nie wchodzą w kluby X, tylko w marki z kibicami i historią. Do meritum – to nie wina kibiców, ze piłkarze reprezentują taki a nie inny poziom sportowy, w dodatku jeszcze niższy poziom ambicjonalny. Przychodzi sponsor na loże VIP, zajada smakołykami, popija drogi alkohol i ogląda – tu za przeroszeniem „gówno” nie poziom. Gra mistrz z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, a jakości piłkarskiej tyle, co w IV regionelnej Bundeslidze…A kontrakty na poziomie słabszych klubów Bundesligi. Tak, kibol winien poziomu.

Blizbor
Blizbor

„zależność jest taka, ze to kibice utrzymują klub”

Co, jaki klub w Polsce się utrzymuje chociaż w 20% z przychodów od kibiców? Żaden.
Prawa telewizyjne, sponsorzy, dotacje miejsce to główne źródła utrzymania klubów w Polsce.

Przychody od kibiców to mają w trzech klubach w kraju: Lech, Legia i Górnik.
Z czego w Zabrzu i tak najwięcej na klub łoży podatnik.

„Do meritum – to nie wina kibiców, ze piłkarze reprezentują taki a nie inny poziom sportowy”

Kibice mają w dupie poziom sportowy, także ich wina. Im na klubach nie zależy, żeby im tylko prezesi na trybunach nie przeszkadzali.
Casus Ruchu to jasno pokazał, jak klub dymał Lipskiego na tysiące, winny był piłkarz, ale jak im 10 złotych podwyżki dali, to wtedy nagle zły klub był. A ile lat patoli tolerowali?

Kasa od ultrasów nigdy nie jest znaczącym procentem w budżecie żadnego klubu.
Jak Hoeness powiedział ultrasom Bayernu, którzy narzekali właśnie na VIP i inne komercje.

„Te loże sponsorują wasze niskie ceny biletów na „curvach””

I tak jest w zdrowym klubie -kasa płynie zewsząd, kibic nieawanturujący się to kibic płacący, a jak płaci to można mieć lepszych piłkarzy, lepszy poziom, za co za tym idzie sponsorzy więcej zapłacą, telewizje więcej zapłacą i tak się klub rozwija.

W Polce nie ma takiego czegoś, bo to jest związane z inwestycjami, których w klubach nie ma.

N.
N.

A kibic to nie podatnik? FCB mnie nie interesuje, to zupełnie inny poziom sportowy, nie ta liga. U nas ten ultras jest przeważnie na każdym meczu, w przeciwieństwie do VIP-ów, którzy pojawiają się na szlagierach, tudzież na europejskich pucharach. P0iłkarze Legii oddali wczoraj jeden strzał celny – ciekaw jestem, co by było, gdyby dostali 10 procent swej pensji, jako nagrodę za styl (piłka to sport, każdy może pogubić punkty – co udowodnił w zeszłym roku Real Madryt na Ł3).

qdlaty81
qdlaty81

U nas sie inwestuje w kary

Dareios
Dareios

Już wstydem było gdy Real przyjechał grać przy pustych trybunach. Tak to jest jak kluby układają się z kibolami.

Donrzuan
Donrzuan

Zastanawia mnie dlaczego na świecie przyjął się zwyczaj że w razie nie powodzeń zespołu zwalnia się trenera.. To on gra jak ciapa na boisku? To on źle podaje? To on nie potrafi strzelić na bramkę? NIE!! To zawsze nie dorobiony zawodnik który widzi wszystkich winnych wkoło poza sobą, wtedy zawsze fajnie zrzucić na trenera. Zresztą nie rozumiem jak można grać w piłkę dajmy na to od 7 roku życia i potem juz w wieku seniorskim grac taka padake jak w naszej ekstraklasie? Przecież jeśli coś trenujesz 20 lat to co by to nie było, będziesz w tym mistrzem. No ale może nasi kopacze są nie dorozwinięci

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

7-latek a 20-latek mają zupełnie inną budowę ciała, nie można tak na to patrzeć, druga rzecz to to, że u nas po prostu nie ma trenerów juniorów, więc ciężej o dobrze wyszkolonego technicznie zawodnika

Donrzuan
Donrzuan

Chodziło mi o to że zaczyna trenować w wieku 7 lat, a potem mając 27 dalej gówno potrafi

Urban
Urban

27latek ma inną budowę niż 26latek. Czas tak szybko pędzi, że nie nadążają się przystosować.

qdlaty81
qdlaty81

Miales kiedys WF? Jak wygladal? Bo u mnie wfista czesto nawet nie wychodzil z kanciapy tylko wyrzucal jakas pilke na sale/boisko. Zero rozgrzewki, cwiczen, Ogolnorozwojowki, rozciagania. Zero przekazanej wiedzy na temat orhanizmu, miesni, stawow itd. Chcialem wyzej skakac. Nigdy mi sie udalo bo dowiedzialem sie co nalezaloby robic jak mialem 25lat i wtedy to juz mialem w dupie.

Moj brat 15 lat ttenowal pilke. Od 5 roku zycia jakos. I bylo dokladnie tak jak napisal Malk. Trener wstawial najwiekszych bo gwarantowali wynik. Porazki przyszly jak inne druzyny tez wyrosly i zaczely sie liczyc umiejetnosci. Niscy techniczni pilkarze zostali za mlodu pokopani tak, ze musieli przez kontuzje zakonczyc przygode z pilka. Przeciez juniorzy nie maja ubezpieczenia ani opieki zdrowotnej.
Moj brat na meczu kadry polski U-16 czy cos dostal pilka w twarz. Wstrzas mozgu itd. Musieli mu pomagac zejsc z boiska bo on nie kumal gdzie w ogole jest. Trener sie nawet nie zaoteresowal kontuzjowanym pilkarzem tylko jak najszybciej chcial wprowadzic rezerwowego. Niewazne ze nierozgrzany. Wazny przeciez wynik. Mecz kadry, dosc powazna kontuzja mlodego chlopaka. A my zostalismy z przelatujacym przez rece braciakiem przy linii bocznej. Nie bylo jeszcze komorek zeby od razu zadzwonic po pogotowie. Trzeba bylo szukac kogos kto pomoze i pojdzie wezwac karetke, bo przeciez nie moglismy zostawic mlodego. Ale inni rodzice mieli w dupie bo przeciez mecz i presja wyniku. Sami rodzice nigdy nie odniesli sukcesu to nakladali presje na swoje dzieci, trenerow itd.

Brat byl krolem strzelcow swojej ligi 7 lat pod rzad. Nikt sie takim pilkarzem nie zainteresowal.

Takze zacznijmy od podstaw. Tyle ze podstawy buduje sie dlugo i mozolnie. A u nas kazdy chcialby osiagnac cel polsrodkami (szybkimi transferami na chybil trafil). I tak mamy jeden awans do LM na 20 lat.

Sad but true

MaLk
MaLk

Ależ odpowiedź na to pytanie jest od dawna powszechnie znana. Uwzględniając nasz system szkolenia młodzieży polegający na olewaniu umiejętności technicznych i stawianiu na najbardziej wyrośniętych, żeby za wszelką cenę wygrywali fizycznością tu i teraz ze swoimi rówieśnikami – jest to całkiem możliwe.

realbiedra
realbiedra

Nie do końca ogarniam tą logikę. Tak, w teorii takie wydarzenia mogą być ustawkami ale tutaj przecież nie ma o tym mowy? Jeśli pracownik (piłkarz) w miejscu pracy jest przedmiotem napaści pomimo obecności ochroniarzy i pomimo tego, że pracodawca miał podstawy domyślać się możliwości zajścia takiego zdarzenia (przecież to bydło nie zebrało się w ciągu sekundy znikąd) to jak można to traktować inaczej niż rażące zaniedbanie obowiązków pracodawcy/klubu?

Czy PZPN zaczyna już się bać precedensu, który finansowo może całkowicie udupić cweloną regularnie przez kiboli ekstraklapę? Może dobrzy wujkowie z UEFA pomogą, przecież stara k****a tak mocno zabiega o dobre relacje z tą organizacją.

śal pelacór
śal pelacór

Bo masz pokręconą logikę. Za bezpieczeństwo na obiekcie nie odpowiada pracodawca tylko WYNAJĘTA FIRMA OCHRONIARSKA.
Jeżeli firma ochroniarska jest na terenie zakładu a podaje się pracodawcę że cię pobili na terenie zakładu to jakie obowiązki ma firma ochroniarska i jaką odpowiedzialność??
Pracodawca w pierwszej kolejności podaje do sądu firmę ochroniarską, wygrywa i ma czyste ręce.
Pobity może domagać się odszkodowania OD FIRMY OCHRONIARSKIEJ a nawet od pracodawcy ale nie ma to związku ze zrywaniem kontraktu bo firma ochroniarska dała dupy.

śal pelacór
śal pelacór

Można dodać że jeżeli firma ochroniarska miała licencję, wydaną przez organy państwowe, to można pracodawcy nagwizdać bo państwo poświadczyło że firma ochroniarska POTRAFI CHRONIĆ OBIEKT i POWIERZONY MAJĄTEK jaki by on nie był, nawet ludzi.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Grasujesz tutaj od dłuższego czasu i przekonujesz że kibice są pracodawcami dla piłkarzy, a skoro tak to skoro zostali pobici przez pracodawców to chyba żadne zwalanie winy na ochronę nic nie da…?

śal pelacór
śal pelacór

No więc podaj pracodawców z trybun do sądu

N.
N.

Wróżka Weszława – jak dostaniesz z liścia od swej dziewczyny, gdy powiesz o słówko za dużo, to też polecisz zgłosić pobicie na komendę? Jak ja się cieszę, że w czasach mego dzieciństwa nie było internetu, a na podwórku kształtowało się charakter…

Dareios
Dareios

O tak, podwórko kształtowało charakter – poziom osiedlowego kozaczka a nie człowieka z klasą. Jeżeli dziewczyna uderzy faceta to jest to przemoc i nie należy sobie na to pozwalać.

N.
N.

Dareios podaje do sądu każdą dziewczynę, która go klepnie w pośladek, bądź uszczypnie. Od razu wyskakuje z cała lista zarzutów z K.K. Przemoc!

whooyemooye
whooyemooye

Na zachodzie całe społeczeństwo jest takie pizdowate, dlatego islamiści z nimi jadą bez żadnego problemu. Teraz pizdeczki chcą tego samego u nas.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Wynajęcie firmy do ochrony zwalnia, twoim zdaniem, pracodawcę od odpowiedzialności?

śal pelacór
śal pelacór

Tak, to tak jak z wynajęciem firmy sprzątającej, zwalnia to prezesa firmy od mycia podłogi.
Radzę się zastanowić na pojęciem LICENCJA PAŃSTWOWA. Co to takiego jest i po co jest przyznawane i jakie są z tego obowiązki i jaka odpowiedzialność.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Zwalnia od mycia, ale nie zwalnia od odpowiedzialności za czystość podłogi. To jest jak w wojsku: jeżeli kapitan wyda rozkaz sierżantowi, a sierżant zleci to szeregowemu i szeregowy nawali, to twoim zdaniem w oczach kapitana sierżant będzie niewinny? Otóż nie. Kapitan opierdoli sierżanta, a sierżant szeregowego, co nie zmieni faktu, że winny będzie sierżant, który źle wykonał rozkaz przełożonego.

testoviron
testoviron

tak zwalnia go z mycia podłogi, ale jeśli ktoś się wyjebie na mokrej podłodze, to do sądu nie podaje firmy sprzątającej tylko firmę, na terenie której się wyjebał…

śal pelacór
śal pelacór

W takim razie nikt nie jest za nic odpowiedzialny bo sprzątaczka może powiedzieć byłam jedna a rura pękła i zalała, nie nadążałam zbierać wody, zamarzło i pracownik się wyjebał i połamał. To samo z 30 ochroniarzami jak atakuje ich 500 typów i włazi przez płot.
Wyznajecie jakieś szaleństwo w stylu amerykańskim – poparzył się kawą to producent kawy ma mu oddać 10 milionów dolarów.
W europie jest coś takiego jak licencja która chroni podmiot który takiej firmie z licencją płaci i żadna gorąca kawa w niego nie uderzy.

Marlowe
Marlowe

Trochę się w tym gubię. Co zatem będzie, jak ktoś się wyjebie w firmie ochroniarskiej na mokrej podłodze i dostanie z liścia od sprzątaczki? Kto będzie winny? Sierżant, czy może żona z licencją?

śal pelacór
śal pelacór

Mioduski będzie winny bo nie zapewnił suchej wody

Dareios
Dareios

Nie rozumiesz podstawowej zależności kto przed kim odpowiada. Jeżeli klub do zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnia odrębną firmę nie oznacza że przestaje za to odpowiadać. W razie draki to właśnie on jest odpowiedzialny przed tymi którym to bezpieczeństwo miał zapewnić. Dla poszkodowanych to klub jest podmiotem z którym mają umowy, a nie odrębna firma z którą nie mają nic wspólnego. Natomiast już dla klubu podmiotem jest ta firma i z tą firmą może się dochodzić.

śal pelacór
śal pelacór

Jak napisałem wyżej, Legia może podać firmę ochroniarską, piłkarz może nawet podać pracodawcę ale co ma piernik do wiatraka że w przypadku pobicia przez osobę trzecią to pracodawca ma ci kontrakty wypłacać i zwalniać z obowiązków?
Może wypłacić ci odszkodowanie które odda mu firma ochroniarska która się nie wywiązała z obowiązków (druga sprawa czy była w stanie się z nich wywiązać) ale dlaczego oczekujesz zrywania kontraktu jak firma ochroniarska się nie wywiązała z obowiązku?
Jak połamiesz nogę na boisku i karetka przyjedzie za późno i będą komplikacje, a pracodawca opłacił pogotowie ratunkowe to jest sposobność do odszkodowania czy za korek na mieście odpowiada pracodawca i możesz zerwać z nim kontrakt??

Dareios
Dareios

Jeszcze raz – to kto przed kim odpowiada i kto do kogo może zgłaszać roszczenia definiują umowy. To umowy definiują zakres obowiązków wobec stron. A to w jaki sposób te umowy są realizowane to już sprawa tych którzy zobowiązali się je wykonać. I tak Legia jak najbardziej może się dochodzić z firmą ochroniarską, bo to firmie ochroniarskiej zleciła konkretne usługi z których ta się nie wywiązała. Ale piłkarz nie ma żadnego stosunku prawnego z tą firmą ochroniarską – on ma kontrakt z klubem i to klub przed nim odpowiada. Podobnie jest z mobingiem w pracy – mobingować nie musi szef – może to robić kolega z pracy. Ale odpowiada firma bo to na niej spoczywa odpowiedzialność za warunki w pracy. A czy konkretnie w tym przypadku piłkarz może rozwiązać kontrakt? Nie wiem, ale roszczenia może zgłaszać właśnie do klubu.

śal pelacór
śal pelacór

Tak jest ,zgadzam się z tobą. Właśnie o to chodzi, czy może rozwiązać kontrakt, to jest podstawowe pytanie tego artykułu.
Odszkodowania może żądać ale ja nie widzę podstaw do rozwiązywania kontraktów.
Jakby prezes zlecił pobicie to co innego ale tutaj jacyś z miasta przyszli, rozdali liście i ktoś ma kontrakty wypłacać z tego powodu?
Prezes swoje minimum zrobił, zgodnie z prawem, zatrudnił firmę ochroniarską.
Liczby napastników nie znał, ci spuścili wpierdol firmie ochroniarskiej i piłkarzom i to ma być powód aby ukarać zarząd rozwiązaniem kontraktów i można powiedzieć zniszczyć mu firmę poprzez pozbawienie go pieniędzy i pracowników (piłkarzy)?
Mi się nie wydaje.

DrMabuse
DrMabuse

Ci się moze nie wydawac, ale sąd bedzie oceniał, czy klub zrobił wystarczajaco duzo i czy to minimum był minimum.
Wystarczy, ze sąd zastanowi się, jakim cudem po klubowych obiektach spacerował niejaki Staruch.

śal pelacór
śal pelacór

Wtedy sąd zastanowi się czy Mioduski otworzył mu drzwi na stadion czy może zrobiła to firma ochroniarska?
A może Mioduski ma za nim z pistoletem biegać?

DrMabuse
DrMabuse

Mioduski jak i Lesnodorski wczesniej powinni powiesic ganlotę „tych klientow nie obslugujemy” i zdjecie Staruchowicza w gablocie na otwarcie gabloty.
A bardziej serio – tak jak Ci ludzie piszą wczesniej, w przypadku przegrania sprwy o rozwiazanie kontraktow Mioduski moze pozwac o te straty finansowe firme ochroniarska (bo wlasnie taka a nie inna jest kolejnosc postepowań) ale juz widzę jego minę kiedy sedzia spyta, czy wyraznie wskazal ochroniarzom osoby ktore w przeszlosci byly zagrozeniem dla pracownikow klubu i bezpieczenstwa na trybunach?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

śal pelacór
śal pelacór

Najpierw klub, później klub firmę ochroniarską, firma ochroniarska pociągnie pana piromana jak go znajdzie ,ale to nie jest powód aby klub wypłacał ci rentę inwalidzką

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

śal pelacór
śal pelacór

To za co odpowiada firma jak za nic nie odpowiada? Po co jej płacić jak za nic nie odpowiada?
Wychodzi na to że firma ochroniarska to wyprowadzanie kasy z klubu.

qdlaty81
qdlaty81

Dokladnie. Winny bedzie klub. A jesli jakas firma podpisze z klubem umowe i zgodzi sie na regres kar itd to wtedy klub moze dochodzic od firmy. Taka umowa kosztowalaby z 1000razy drozej od zwyklej umowy, bo kazda firma ochroniarska musialaby sie zabezpieczyc zeby zarobic, takze nikt by sie na to nie zdecydowal (dla klubu za drogo bo moze sie przeciez nic nje wydarzyc, a firma za frajer odpowiedzialnosci za stado nieodpowiedzialnych kiboli nie wezmie).
Takze odpowiada klub.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Za pobicie przez osoby trzecie tak. jak pojdziesz do banku i w korytazu obrobi cie zlodziej to bedziesz chcial aby bank oddal ci kase?

DrMabuse
DrMabuse

Tak, mozesz pozwac bank o niedostateczną ochronę, takie przypadki się zdarzają.

qdlaty81
qdlaty81

Dobre co? Ciekawe czemu w takim razie firma ochroniarska nie placi kar do UEFA.
Widac sie komus odpowiedzialnosc z zakresem obowiazkow pojebala.

MikeMuc89
MikeMuc89

Idziesz na skróty i to jeszcze od tyłu. Pozwać można osobę/firmę, która ma wobec Ciebie jakieś zobowiązania. Czyli jeżeli jest taki zapis w kontrakcie lub ogólne przepisy – zawodnik pozywa klub. Bo raczej wątpię, że zawodnicy mają podpisane umowy o ochronę osobistą z firmą ochroniarską. 🙂 Dopiero PÓŹNIEJ klub może pozwać ochronę za niedopełnienie obowiązków, co spowodowało takie i takie straty, w tym straty poniesione wcześniejszymi pozwami zawodników przeciw klubowi. Tak działa KC.

Dareios
Dareios

Nie nie nie, to firma w której pracujesz ma zapewnić ci bezpieczeństwo, a to czy wynajmie do tego jakąś firmę ochroniarską, czy sam prezes będzie stał i pilnował to już jest jego sprawa. To jest kwestia odpowiedzialności. Na tej samej zasadzie np generalny wykonawca na jakiejś budowie może zatrudnić podwykonawców, ale za robotę to on odpowiada.

śal pelacór
śal pelacór

Nie w przypadku stadionu Wrocław – tam pieniędzy nie dostali podwykonawcy, ale główny wykonawca dostał.
Oczywiście pod warunkiem że kara to jest brak wypłaty a nie opierdol od inwestora za fuszerkę 😀

Dareios
Dareios

Inwestor nie płaci podwykonawcom. Oni w ogóle nie są stroną dla inwestora bo nie z nimi zawierali umowy. Jak można tego nie rozumieć?

śal pelacór
śal pelacór

Ja to rozumiem ale mi chodzi kto dostał po piździe najwięcej. Nie są stroną ale podwykonawca spadł na cztery łapy.
Czy oddali ci pieniądze za fuszerę? Mam na myśli czy Urząd Miasta oddał ci pieniądze (podatnikowi) od podwykonawcy co zapłacił za fuszerę?
Jesteś jak ten pobity piłkarz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

dwie stare siostry W twoim rozumowaniu jest błąd. Poszkodowany dochodzi swoich roszczeń w tym przypadku od pracodawcy. A dopiero potem pracodawca, czyli Legia może żądać od podwykonawcy, czyli firmy ochroniarskiej zwrotu kosztów poniesionych przez niewłaściwe wykonanie umowy. Piłkarza nie interesuje kto komu co zlecił i nie będzie szukał firmy, która jest na końcu łańcuszka powiązań. On ma podpisaną umowę z Legią Warszawa i to ją skarży za niedotrzymanie warunków. Gdyby stosować twój tok rozumowania, jako podwykonawców w jakiejkolwiek branży zatrudniano by kogokolwiek, byle by był tańszy, nie zwracano by uwagi na to czy jest w stanie wykonać zadanie. Przykładowo budujesz wieżowiec. Płacisz firmie X zaliczkę. Ta wynajmuje po taniości jednoosobowe przedsiębiorstwo w postaci Pana Mietka Żula. Mietek nic nie zbudował, Zhandlował za to zakupione przez ciebie materiały na wino. I co? Idziesz do firmy X a oni w świetle prawa mogą ci powiedzieć, że za nic nie odpowiadają? Każą ci zaskarżyć Mietka, który jest bez grosza przy duszy? No to nic tylko zakładać takie firmy, przytulać kasiorkę i za nic nie odpowiadać! Myślcie trochę ludzie zanim coś napiszecie 😉

śal pelacór
śal pelacór

Tak jak napisałem ,firma z LICENCJĄ PAŃSTWOWĄ nie zatrudnia żuli. Licencja państwowa poświadcza że firma nie jest żulerska tylko zna się na rzeczy.
Jeżeli firma z licencją zatrudni żula to odpowiada za niego szef firmy z licencją.
Nie porównuj firmy z licencją z ochroniarzem na bramce w dyskotece. Licencja państwowa poświadcza zdolność firmy do ochrony a za bramkarza z dyskoteki wiejskiej nikt nie poświadcza.
Chyba wyraziłem się jasno.
Wykonanie zadania lub nie osądzi sąd i jak firma z licencją nawaliła to tym większą karę dostanie a nie dostanie jej Legia bo jest kryta przez państwowy sąd który poniekąd poświadczył za firmę ochroniarską gdyż i sąd i organa wydające licencję z jednego chuja wodę ciągną.

Dareios
Dareios

Ty cały czas nie rozumiesz, że ta licencja państwowa którą się tak podniecasz niczego tu nie zmienia. Legia odpowiada przed piłkarzami, firma ochroniarska przed legią

śal pelacór
śal pelacór

No więc po co jest licencja jak nic nie zmienia i jaką odpowiedzialność ma firma z licencją?
Według ciebie licencja to taki slogan prawny a odpowiedzialność nie istnieje.
Legia odpowiada przed piłkarzami ale nie skutkuje to zrywaniem kontraktu (TEMAT PRZEWODNI) bo piernik chociaż jest z mąki a i mąka była w wiatraku to mówi się co ma piernik do wiatraka.

qdlaty81
qdlaty81

Bo prawo tego wymaga. Mecz to impreza masowa (1000+ osob). Takowa wymaga okreslonej ilosci osob z licencjami sluzb informacyjnych oraz okreslonej ilosci osob z licencjami sluzb porzadkowych. W zaleznosci od klasyfikacji ryzyka ilosci tych osob sa rozne. Klub spelniajac wymog wynajmuje firme, ktora mu zapewnia te osoby. Koniec

Janusz Kibol
Janusz Kibol

dwie stare siostry Po pierwsze, państwowa licencja, zezwolenie, uprawnienia lub koncesje są wymagane niemal w każdej branży, od transportu po budowlankę. Państwo dopuszcza w ten sposób do wykonywania danej działalności. Ale nie jest to równoznaczne z tym że państwo bierze odpowiedzialność za postępowanie danej firmy, a już na pewno nie odpowiedzialność finansową. Co ty w ogóle chcesz człowieku nam tutaj wmówić? Firma ochroniarska dostała licencję, bo spełniła w danym momencie odpowiednie wymagania. Jeżeli później dojdzie do jakichś naruszeń przepisów przez tą firmę, to przecież państwo nie może brać za to odpowiedzialności, To tak jakbyś powiedział, że państwo musi kryć sprawców wypadków drogowych, bo kiedyś wydało im prawo jazdy. Ty się dobrze czujesz? Nie pisz już więcej i się nie pogrążaj. Na koniec dodam. że Legia może wyjść na zero w całej tej sprawie, bo będzie miała prawo zaskarżyć firmę ochroniarską za fuszerkę i dochodzić od niej odszkodowania. Pytanie tylko czy ta firma ochroniarska ma taki majątek żeby się wypłacić za straty jakie poniesie Legia? I tu są wątpliwości. I dlatego właśnie nie bierze się byle kogo na podwykonawcę.

vincent van cock
vincent van cock

dokładnie ,wszędzie ochrona jest głównie po to by można można było zrzucić odpowiedzialność i umyć ręce , łatwiej wymienić firmę , niż tłumaczyć się za własnych pracowników

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Pobity moze domagac sie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu jak bylo ponizej 7 dni. Przy obrazeniach gdy byl w szpitalu pow. 7 dni prokuratura zajmuje sie sprawa z urzedu. Rozwiazanie kontraktu z powodu dzialan osob trzecich nie wchodzi w rachube.

Dareios
Dareios

A kto powiedział, że nie? To klub na swoim terenie odpowiada za to aby tego działania osób trzecich nie było. No i mylisz odpowiedzialność karną z odpowiedzialnością cywilną.

MaLk
MaLk

Panowie, zgubiliście w swoich rozważaniach art. 429 KC 😉

DrMabuse
DrMabuse

Zapominasz, ze podobne zdarzenia juz sie na Legii zdarzały, co moze byc potraktowane jako PRZEWLEKŁY brak zapewnienia zawodnikom bezoiecznego wypelniania zobowiazan kontaktowych. A jesli potwierdzi sie, a na 99 procent tak bedzie, udzial Starucha w ostatnich zdarzeniach, to juz w ogole klub ma przewalone w takim procesie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
qdlaty81

Czy Staruch jest wlascicielem firmy ochroniarskiej?
Mozna by wtedy dowodzic ze napierdalajac pilkarzy chronil klub

qdlaty81
qdlaty81

I tak sprawa by sie ciagnela dluzej niz kariery pilkarzy

Gandzialfinho
Gandzialfinho

wg mnie to klub powinien rozwiązać kontrakty z bandą leserów! gdybym tak się opitalał w pracy jak gwiazdy Legii to dawno już bym wyleciał

N.
N.

Co za czasy, ze broni się piłkarzy ( w zasadzie to podróbki piłkarzy – w aktualnej formie) , którzy nie mają siły ani ambicji biegać za piłką , inkasując po kilkadziesiąt tyś zł miesięcznie za swą „pracę”.
Kolejny artykuł będzie o tym , że biedni kopacze zostali wygwizdani i czują się mobingowani w pracy?

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Nikt nie broni piłkarzy jeśli chodzi o słabą grę, ba, zdaję się że w całej piłkarskiej Polsce mają z nich pompę. Broni się natomiast ludzi przed jebanymi bandyckimi ścierwami. I nie ma znaczenia czy to piłkarz czy listonosz.

N.
N.

Uwaga, spójrz w lustro – czym się różnisz ubliżając w necie, od tych którym ubliżasz? Przecież nie wolno, to prawie groźby karalne! I do tego te przekleństwa…

Dareios
Dareios

Bronić piłkarzy? Tu chodzi o elementarne standardy które powinny dotyczyć każdego.

N.
N.

Teraz napisz to do grajków widzianych w nocy z drineczkami na balecie, kilkanaście godzin przed ważnym meczem, gdzie na boisku spacerowali sobie. Na pewno wezmą sobie twe uwagi głęboko do serca. I nie krzycz, bo to już mobing!

Dareios
Dareios

Nie rozumiesz – to że ktoś nie wypełnia swoich obowiązków, albo robi to źle nie odwołuje nietykalności cielesnej.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

„Jak w chlewie obsranym gównem” – powiedział z 10 lat temu pewien filozof i nic się nie zmieniło. Co za czasy, że ludzie bez wstydu i zażenowania publicznie bronią bandytów…
Zbydlęcenie? Zezwierzęcenie? Myślę że coś koło tego.

qdlaty81
qdlaty81

Hitler do spolki ze Stalinem wybil polska inreligencje to czego sie spodziewasz…?

DrMabuse
DrMabuse

O, proszę, uajwnił się prymityw troglodyta. No, moze ujawnił to trochę za duze slowo, ale prymityw troglodyta dał głos…

Quotsa
Quotsa

Zarobki nie mają nic do rzeczy. Pracujesz gdzieś ? Chciałbyś dostać po twarzy w miejscu pracy ?

qdlaty81
qdlaty81

Dla wielu Polakow zwlaszcza optujacych za obecnie rzadzacymi napierdalanie bogatych jest OK takze ten tego

N.
N.

Kiedy artykuł, że biedni kopacze zostali wygwizdani i czują się mobingowani w pracy?

śal pelacór
śal pelacór

Dobre pytanie. Mogą podać Probierza że „pohukuje na nas z za linii”

Dareios
Dareios

„Można sobie przecież wyobrazić ustawkę: przyjdźcie, poszarpcie mnie, a ja rozwiążę umowę.” No przecież właśnie o to chodzi że można urządzić taką ustawę – byle głupek może wejść na teren klubu i zlać kogo chce. Więc o czym ten pan mówi? Gdyby dostali w pędzel gdzieś na mieście to faktycznie, trudno mieć pretensje do klubu. Ale dostali na terenie klubu na którym to osoby postronne w ogóle nie powinny się znajdować.

DrMabuse
DrMabuse

To samo pomyślałem od razu kiedy przeczytał m tę notkę. Gość chrzani aż miło.

N.
N.

Widział to jeden z drugim? Był któryś świadkiem?

bastion79
bastion79

Bitwy pod Grunwaldem też nie widziałem, ale wiem, że się odbyła. Postaraj się bardziej, bo nie gadasz do kumpli pod trzepakiem.

N.
N.

Do nikogo nie gadam, jeśli już, to piszę. Nie kumpluj się z parówami pokroju DrMabuse, który pomawiają ludzi, a potem boi się podpisać nazwiskiem. Pomijam fakt, że ani jeden , ani drugi nie był uczestnikiem tych rozmów, żadnego temat też nie dotyczył.
Zainteresowani widzą, jak przebiegła „rozmowa” i jakie były jej przyczyny.
Sami piłkarze, w przeciwieństwie do parów tu lamentujących nie wypowiadają się.

DrMabuse
DrMabuse

Ty naprawdę, gosciu, nie qodzsz, ze robisz z siebie tqk koncertowego idiotę, ze Jas Fasola by Ci pozazdroscił? Juz pomijam zarzucanie anonimowosci komus przez kogos kto sam jest anonimowy.
Ale trzeba byc totalnie niedojebanym mozgowo, zeby zaprzeczac ciagle zdarzeniu, ktore zdazyli juz potwierdzic wszyscy, z zarzadem i trenerem Legii na czele. Ogarnij się, błaźnie 🙂

DrMabuse
DrMabuse

Klub to juz potwierdzil w oswiadczeniu, przestan robic z siebie idiotę, bo ze smiesznego step by step zmieniasz się w zwyczajnie żałosnego.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Może i można sobie zrobić ustawkę, ale kurwa nie na klubowym terenie. Nie ma mowy żeby ktoś z klubu o tym nie wiedział, ba, bez czyjegoś „przyzwolenia” takie zdarzenie nie miałoby miejsca. Tylko najbardziej naiwni mogą myśleć że kibice przyjechali i ot tak wbili na teren klubowy… Czy pozwolił im na to Mioduski czy inny gamoń z ochrony to nie ma znaczenia, tak czy siak: pracownik klubu. Wydaję mi się że jest to podstawa do rozwiązania kontraktu z winy klubu. Pytanie czy jest to sprawa dla P. Wachowskiego? W to akurat wątpie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

N.
N.

„Ultrasi są w wielu klubach, również zagranicznych, w wielu sportach, nawet w żużlu – tylko że zajmują się tylko i wyłącznie fajną zorganizowaną częścią kibicowania. Są kolorowi, robią przyśpiewki, razem skoczą na piwo po meczu. To jest fajne. A nie łysi troglodyci terroryzujący ludzi, zawodników i też miasto. Którzy myślą, że jak się podeprą patriotyzmem i raz wymalują pokoje w szpitalu, to ich winy nie są ważne i mogą lać po mordach i handlować syfem.”

Pleciesz bzdury i to strasznie. Pierwszy przykład – polityka- albo mam straszny problem ze wzrokiem, bo na prawie każdym meczu Barcelony (w lidze hiszpańskiej!) wiszą flagi Katalonii (jak można, przecież sport to nie polityka)
Ultrasi OM, Napoli, ultrasi w Rzymie (Roma, Lazio), fanatycy Ajaxu ( propagowanie judaizmu podczas meczy w Amsterdamie – sport powinien by,c wolny od religii) – dalej nie chce mi się wymieniać.

Niedawno, po wizycie Legionistów w Madrycie, gdy pisałem o brutalności ichniejszej policji, to połowa komentujących tu wyzywała mnie – jak widać po zdjęciach i filmikach z Barcelony, nie żałują razów nawet staruszkom…..

Sami eksperci…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton
Baton

Teraz sobie wyobraźmy, że na miejscu bandytów, zjawiają się bandyci z nożami, albo terroryści z rozpylaczami. Oczywiście, że mogą rozwiązać kontrakty, bo klub nie potrafi im zapewnić bezpieczeństwa(tutaj zwykłe wyrostki, a co z poważnymi zagrożeniami?).

śal pelacór
śal pelacór

Czy piłkarze Borussi Dortmund mogą rozwiązać kontrakty z klubem bo nie zapewnił im bezpieczeństwa podczas podróży autokarem i jakiś piroman chciał ich odstrzelić?
Mogą, bo nie wynajął F-16 i eskadry czołgów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

śal pelacór
śal pelacór

Tak, teren autobusu to obiekt klubu. Droga z pracy i do pracy, delegacja.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton
Baton

No właśnie BVB zapewniła im bezpieczeństwo. Radzę poczytać na ten temat :D, a nie się ośmieszać. Nikt z BVB nie wpuścił kiboli, nikt z BVB nie dał przyzwolenia na bicie/podkładanie bomb.

śal pelacór
śal pelacór

A kto ci powiedział że pracownicy Legii dali przyzwolenie na pobicie piłkarzy?
Przecież to jest pomówienie.
podejrzewam że Mioduski też nie dał przyzwolenia na podkładanie bomb.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

Tylko, ze to nie jest pierwsze takie zdarzenie. Swego czasu w twarz dostał Rzezniczak i dla dobra klubu zrobił z siebie tchorza, ktory ze strachu zaprzecza, ze cokolwiek zaszło.
Teraz mamy znowu Starucha w glownej roli i jest to MEGA KOMPROMITACJA kolejnych wladz Legii, ze ten patol cały czas moze swobodnie łazić po legijnych obiektach.
Osobiscie uwazam, ze dobry prawnik bez problemu pokazujac historie Legii za ostatnich kilkanascie lat zdoła przeforswoac przed europejskimi organami rozwiazanie kontraktu z winy klubu.

N.
N.

Byłeś przy tej sytuacji? Zajmij się lepiej tematem własnego podwórka, bo chyba ostatnio troszkę przemytu z Ukrainy na obiekcie Wisły zarekwirowały służby.
Rzeźniczak ubliżył i dostał za to Plaskacza, co wychwyciły kamery.
Teraz pytanie – gdzie ty wczoraj tam Starucha widziałeś?
Podpiszesz się nazwiskiem pod tym?
Czy będziesz trzepał anonimowo pomówienia?

DrMabuse
DrMabuse

Spytaj, skaczący koguciku, pani Koprowiak…

N.
N.

Fleciku Miśka, podpiszesz się nazwiskiem? Czy anonimowo dalej będziesz grał na fleciku?

DrMabuse
DrMabuse

☺️ ☺️ ☺️ facet podpisujący się N żąda full jawności
dobre. Trochę karykaturalne, ale dobre

N.
N.

Czy to ja kogoś o pobicie pomówiłem na tym portalu, czy ty?
Sraczka, gdy zapytałem, czy podpiszesz się nazwiskiem?

DrMabuse
DrMabuse

Przedstaw sie. Wtedy ja tez się przedstawię. Tyle w temacie. Sraczka? ☺️ ☺️ przed takim niewydarzonym centurionem? ☺️ ☺️

N.
N.

Jeszcze raz- zarzuciłeś komuś pobicie, podpiszesz się nazwiskiem , czy nadal Misiowi na flecie będziesz grał krakowski Patolu?

DrMabuse
DrMabuse

Uparty głupek. Juz chyba z piec mediow napisalo o udziale Starucha w wydarzeniach z parkingu, a głupek skacze, skacze, skacze…. Jak te dwa dresy w skeczu Limo.

N.
N.

Piece palą, nie piszą. Kibice z Poznania wrócili ok 3ej w nocy, piłkarze byli ok północy w Warszawie. Piotrek był w Poznaniu. Teraz ponowię pytanie: podpiszesz się nazwiskiem?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Jeżeli DrMabuse popełnił przestępstwo, złóż na niego doniesienie. Jego dane zostaną bez problemu ustalone przez odpowiednie organy. Popełnił?

M.S.
M.S.

To już wiadomo dlaczego Mioduski przy 3-0 opuszczał stadion. Chyba już zabunkrowany w Szwajcarii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

He, he, he, a wszystkiemu z K2 tzn. dachu stadionu przyglądał się mocno zarośnięty jegomość z koralikami ( w trakcie otwierał butelkę z szampanem ).

Jovanah
Jovanah

Uruchom swój zespół na pierwsze miejsce! https://mybasketteam.com/pl

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Widzę tutaj olbrzymią dysproporcję w podejściu do pewnych spraw. Co to w ogóle za argument, że to może być ustawka z kibolami żeby rozwiązać kontrakt z winy klubu? Przecież równie dobrze taki Cierzniak mógł dogadać się z trenerem Pawłowskim, żeby przejść za friko do Legii, ale jakoś nie wzięto tego pod uwagę. Poza tym, zesłanie na kilka dni do rezerw jest dużo mniejszą represją dla zawodnika niż bicie go po głowie. W pierwszym przypadku jest powoływanie się na nie zapewnienie właściwych warunków do treningu i rozwoju. W drugim można powiedzieć, że nie zapewniono jeszcze bardziej podstawowych rzeczy, czyli bezpieczeństwa. Bez bezpieczeństwa nie ma mowy też o treningu. Przecież teraz taki piłkarz może powiedzieć, że ma traumę i boi się iść na zajęcia, bo klub nie jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć terenu. No właśnie, nie mówimy tutaj o pobiciu przez jakichś anonimów na mieście jednego piłkarza. Mówimy o pobiciu całej drużyny przez kilkudziesięciu kibiców klubu, z przywódcą oficjalnego zrzeszenia na czele. Działo się to na strzeżonym parkingu Legii. Klub nie może więc powiedzieć, że to nie ich wina. Ich pracownicy wpuścili bandę oprychów. Argument, że to było jednorazowe zdarzenie, jest moim zdaniem niedorzeczny o tyle, że tu idzie o zdrowie, być może nawet życie. Wiem, że przesadzam, ale przecież nie można mieć pewności co zrobią bandyci. Według Wachowskiego zawodnik ma czekać aż zostanie znowu pobity? Ile razy musi dostać po mordzie, żeby móc rozwiązać kontrakt? Może ma czekać aż mu nogi połamią? Poza tym był już przypadek, że Rzeźniczak dostał w papę. I co zrobił klub ze Staruchem? Bandzior dalej ma wstęp na tereny Legii. Z całym szacunkiem, ale argumenty podnoszone przez tego gościa z PZPN są mało poważne. Przed poważnym sądem taka obrona raczej poległaby z kretesem.

DrMabuse
DrMabuse

Dokladnie tak. Wachowski urwal się z sufitu z tą argumentacją. A klub ma przewalone, jesli potweirdzi sie szeroko oglaszany w mediach udzial Starucha w oststnich wydarzeniach – nie ma zadnych szans na wybronienie sie przed rozwiazaniem kontraktow.

N.
N.

Idź zapytaj kolegów z trybun, jak mobilizowali zawodników Wisły przed meczem ze Śląskiem Wrocław w 2012 r, który dal ostatecznie wrocławianom tytuł MP 2012.
Albo jesteś idiotą (to możliwe) albo udajesz naiwnego.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

N. Jesteś następnym, który urwał się z choinki i szuka po omacku argumentacji z dupy. Jasne jest, że w innych klubach też zdarzały się przypadki napaści psychicznej i fizycznej na piłkarzy. Ale my teraz mówimy o konkretnej sytuacji w Legii i zastanawiamy się, czy jest możliwe tutaj rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Ogarniasz to hajlujący Rzymianinie? 😉

N.
N.

Pewnie z 90 % kibiców Legii życzyłoby sobie rozwiązania kontraktów przez tych artystów. Zwolnili jednego trenera, teraz grają na zwolnienie kolejnego. Dziwnym trafem kilku zawodników miało więcej sił, niż podczas ostatnich meczy podczas nocnych wojaży w pewnym modnym klubie. U nas pretensje można mieć tylko do trenera, bo „źle przygotował ” drużynę, nigdy do samych zawodników.
Bawi mnie to, ze 99% komentujących tu nie jest z Legii, nie wie, co w trawie piszczy, a trzepie komentarz za komentarzem.

Rogal
Rogal

Zaczyna sie tamat gdzie kazdy za duzo zarabia , nikogo nie chce bo duzo kosztuje , nie wiem

N.
N.

Zdecydowanie Panowie Piłkarze powinni podać do sądu pracy wszystkich kibiców zgromadzonych na sektorze przyjezdnych. Wygwizdali ich, co zdecydowanie wyczerpuje znamiona mobingu. Kontrakty natychmiast należy rozwiązać z winy klubu!

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Naprawdę przyrównujesz gwizdanie do napadu i pobicia? Brak mi słów, aż ciężko o jakąkolwiek polemikę bo ewidentnie coś ci nie styka, obawiam się nawet że powinieneś być odizolowany od cywilizowanego społeczeństwa.

N.
N.

Pisze to gość nazywający się Wróżką Weszławą.
Niesamowite.
Co ty byś zrobił w życiu bez internetu…

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Ale że… co? Rozwiń proszę że tak to górnolotnie ujmę „myśl”.

Dareios
Dareios

Sąd pracy nie ma tu zastosowania. Oni są na kontraktach, nie na umowie o pracę

N.
N.

Akurat rozwiązania kontraktów z armią nieudaczników i pijaczyn ściągniętych latem życzyłby sobie każdy kibic (L). Aczkolwiek z prawnego punktu – niewykonalne.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Ale oni chca dalej kase dostawac, tylko nie trenowac

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Nie te czasy, nie ten klimat.
Tak jak piszesz – priorytetem jest teraz nie własny honor, charakterność, a to co piszesz, sesje dla jakiejś Vivy czy Pudelka w galeriach. I takich kopaczy jest u nas w lidze od groma.
Czasy ludzi typu Świerczewski, Jacek Wiśniewski, czy Hajto – przy których młody autentycznie bał się wejść do szatni (i znał swoje miejsce w szeregu) już minęły.
Teraz mamy sesje fotograficzne, balejażyki, mokre włoszki, żelik, fantazyjnie przycięte grzyweczki i bródki (komu zdążyły urosnąć), tysiące fanów(-ek) na portalach (które nawiasem mówiąc co poniektórym zajmują stanowczo za dużo czasu – a może by tak porządny trening zamiast tego?!) i to u szczawików którzy jeszcze 3 razy dobrze piłki w życiu nie kopnęli. Jednym słowem – prawdziwi gwiazdorzy miszcze. I tyczy się to nie tylko Legii. W tej lidze w każdym zespole znajdzie się sporo takich „prawdziwków”.

dupa
dupa

No to mamy niezłą patologię. Piłkarza nie można w żaden sposób ukarać za to, że zwyczajnie się opierdala.
Na miejscu Pogoni płaciłbym tym panienkom 200% wynagrodzenia co dwa miesiące. Wtedy omijamy przepisy, a panienki będą musiały czekać na kasę 60 dni.

kociosrocio
kociosrocio

http://polofixed.blogspot.com/ – Trafiają regularnie kursy 450 meczów ht/ft i dają skany na bloga! na dziś znowu mają kupon! polecam bo sam grałem ich ostatni kupon

3-5-2
3-5-2

Czas na związek zawodowy.

LIGA MINUS. Quiz wiedzy o Ekstraklasie – Kowal prowadzącym!

29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Pięciu rywali, z którymi Marcin Najman miałby szansę

Marcin Najman dostał wczoraj w trąbę. Nie jest to informacja sensacyjna, sensacją byłoby to, gdyby w trąbę nie dostał. W każdym razie Najman przemówił następującymi słowami: – Jeżeli zrobicie mi jakieś ładne pożegnanie, to być może jeszcze raz się skuszę. Trzeba tylko będzie zrobić odpowiedni matchmaking, żeby ten rywal nie był tak silny, jak „Bestia”. […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

500 zł dodatkowego bonusu w BETFANIE! Zgarnij Extra Siano

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla graczy specjalną promocję. Dzięki niej możemy zyskać aż do 500 zł dodatkowego bonusu. Jak odebrać dodatkową kasę i na czym dokładnie polega ta promocja? Wyjaśniamy. Do końca marca gracze BETFANA mogą zyskać naprawdę solidny bonus. Extra Siano to dodatkowy bonus 100% od depozytu aż do 500 zł. Warunki otrzymania bonusu […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Koniec kawioru i szampana, czas na suchy chleb dla konia. Angielski futbol w potrzasku.

Legendarny menedżer Liverpoolu mawiał: “Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, że to coś o wiele ważniejszego”. Choć przez lata te słowa były dla miłośników futbolu swoistym credo wyrytym w głębi serc, dziś stały się tylko groteskowym wspomnieniem czasów minionych. Powiedzenie Billa Shankly’ego to jednak […]
29.03.2020
Inne sporty
29.03.2020

O, to jest ten Olejniczak – miło się na niego patrzy!

Kibic polskiej piłki ręcznej zachwycał się retro meczami dużo wcześniej niż kibic piłki nożnej, zmuszony od kilku tygodni do oglądania powtórek w związku z koronawirusem. Od MŚ 2017 nasz handball dołuje, więc niedługo później można było wejść we wspominkowy tryb pt. „Kiedyś to było”. Jeśli mielibyśmy wytypować jednego szczypiornistę, który może sprawić, że przestaniemy żyć […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

KOWAL MANAGER 10 | Czy NAPRAWDĘ nie zakwalifikujemy się na EURO 2020?!

Ostatni odcinek skończyliśmy typowym cliffhangerem – 0:2 z Izraelem, druga połowa, jedna bramka od wylotu z Euro 2020 (w grze nie ma wirusa, chociaż tam). Czy uda się dowieźć ten cudowny rezultat? Podpowiedzi szukajcie w miniaturce u góry. Ale przede wszystkim – oglądajcie! 
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Dlaczego nieszanowani przez kluby mogą nie zgodzić się na obniżkę pensji?

Wyobraź sobie, że pracodawca nie ma szacunku do twojej pracy i przez wiele miesięcy nie wypłaca ci regularnie pensji. Tłumaczenia są różne – bo trzeba czekać na pieniądze od miasta, bo jeszcze nie teraz, bo potem, bo jutro, które jutro zastępuje nowe jutro, bo jeszcze pierdyliard różnych rzeczy. Człowiek długo zaciska zęby, czasami ubiega się […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Egzotyczne pojedynki w eWinner – wysokie kursy na Nikaraguę!

Co tam panie w egzotyce? Nikaragua wciąż kopie, a my korzystamy z atrakcyjnej oferty eWinnera na tę ligę! Dzięki niej obstawimy pojedynki między poszczególnymi drużynami po bardzo korzystnych kursach. Na czym spróbujemy dziś zarobić? Sprawdźcie naszą analizę! Pojedynek: Juventus FC – Chinandega FC Jedne z najgorszych wyjazdowych drużyn w lidze w korespondencyjnym pojedynku? Brzmi jak […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„Bez dystansu człowiek nie poradzi sobie w zawodzie sędziego”

– Jak ktoś chce być sędzią, musi wyłączyć potrzebę bycia docenionym. To może zabrzmi dziwnie, ale naprawdę rzadko docenia się nas za cokolwiek. Albo przechodzimy niezauważeni, albo się nas krytykuje. Jeśli ktoś sobie z tym nie radzi, jeśli ktoś nie ma dystansu do tego co się wydarzyło, jaką decyzję podjął, jak przeprowadził zawody, przepadnie – […]
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Liga białoruska z Totolotkiem – zarób na golach i kartach!

Legalny bukmacher Totolotek oferuje graczom ciekawe zakłady na ligę białoruską! W ofercie znajdziemy m.in. typy na strzelców bramek czy ilość żółtych kartek. Sprawdźcie, na czym można zarobić, obstawiając mecz Niomana Grodno z FK Witebsk! Nioman Grodno – FK Witebsk Ostatnie mecze bezpośrednie: RWPRR Poprzednie spotkania Niomana: PPRPW Ostatnie mecze Witebska: WPPPP Nioman Grodno ostatnie zwycięstwo odniósł […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„Niekochani” w Brzęczku nie rozkochali

Wczoraj premierę miał pierwszy odcinek „NIEKOCHANYCH”, czyli serialu dokumentalnego o reprezentacji Jerzego Brzęczka. Moment, z jednej strony, idealny: cały sport stoi, tegoroczne danie główne, czyli Euro, przełożone, ludzie są spragnieni biało-czerwonych. Ale z drugiej strony, ten film, w trakcie sportowej próżni, nabiera większej wagi, niż nabrałby normalnie. Jest w centrum zainteresowania. Wzbudza sto razy większe […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

QUIZ. Czy jest jakiś klub, którego nie prowadzili?

Dobra, od razu opowiemy na tytułowe pytanie – tak, są takie kluby. Ale faktem jest, że trenerska karuzela kręci się u nas w takim tempie, że kilku szkoleniowców mogłoby zacząć dorabiać jako przewodnicy po kraju – w tak wielu miejscach pracowali. Stąd pomysł na nasz kolejny quiz. My podajemy nazwisko trenera i cztery nazwy klubów, […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Koronawirus nie oszczędza największych pomników. Óscar Tabárez zwolniony

Był kimś znacznie więcej niż selekcjonerem. Był rewolucjonistą, który jednak zamiast jak jego poprzednicy chwytać za bagnety, chciał przemiany opartej o organizację, mądrość, rozwiązania systemowe. Óscar Washington Tabárez przez ostatnich czternaście lat przemieniał urugwajską piłkę. Wyrugował brutalność i cynizm, nie zatracając po drodze tego, co czyniło Celeste wyjątkowymi – „garra charrua”, wojowniczego charaktery narodu znad […]
29.03.2020

LIGA PL #1 – TRAŁKA, WAWRZYNIAK, ŻEWŁAKOW I KĘDZIOREK

Łukasz Trałka, Jakub Wawrzyniak, Michał Żewłakow i Maciej Kędziorek zapraszają na pierwszy odcinek programu #LigaPL.
29.03.2020
Bukmacherka
29.03.2020

Zakłady specjalne na ligę białoruską w Superbet!

Za naszą wschodnią granicą rozgrywki trwają w najlepsze, więc kontynuujemy naszą serię porad dla graczy. W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet znajdziemy specjalne zdarzenia, dzięki którym obstawimy kombinację dwóch dzisiejszych spotkań. Które zdarzenia dadzą nam zarobić? Sprawdźcie naszą analizę! Dzień z ligą białoruską – zakłady specjalne Superbet! Legalny bukmacher Superbet oferuje graczom ciekawą ofertę zakładów specjalnych. […]
29.03.2020
Weszło Extra
29.03.2020

„Służba Bezpieczeństwa mnie nachodziła, dlatego chciałem wyjechać z Polski”

– Nie planowałem, że pozostanę w Austrii na stałe. Chciałem wyjechać tylko na jakiś czas. W Polsce strasznie mnie nachodziła Służba Bezpieczeństwa. Chcieli, żebym zapisał się do partii, tak jak kiedyś Tomaszewski. Gnoje nachodzili mnie i moją rodzinę. Nie wiem, może miałem na kogoś kapować? Utrudniali mi życie, choć trzymałem się przecież daleko od polityki. […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

„50% obniżki to dużo, nie godzimy się na to”. Pierwszoligowcy o cięciach w wypłatach

Mateusz Borek w Kanale Sportowym stwierdził niedawno, że pierwsza liga to najdroższe rozgrywki w kraju, bo pieniędzy z praw telewizyjnych wiele nie ma, a płacić trzeba na poziomie Ekstraklasy. Kluby zaplecza poszły śladem kolegów z wyższej ligi i zapowiedziały, że cięcia płac mogą sięgać 50%, ale zarobki nie będą niższe niż 4000 zł brutto. Jak […]
29.03.2020
Weszło
29.03.2020

Juventus zaoszczędzi 90 milionów euro! Piłkarze i trener nie podbiorą czterech pensji

Jedne kluby ogłosiły już, że wobec kryzysu nie muszą ciąć płac, bo wypracowały zawczasu pokaźną górkę – patrz na przykład Athletic Bilbao. Inne – jak FC Barcelona – redukować będą zdecydowanie, zdaniem hiszpańskich mediów, nawet o 70 procent. Piłkarze lidera Serie A Juventusu wraz ze swoim trenerem Maurizio Sarrim poszli jednak jeszcze o krok dalej – za […]
29.03.2020