post
Avatar

Opublikowane 17.09.2017 00:00 przez

redakcja

Sypianie na paletach. Tydzień na owsiance. Śmierdząca woda do picia po treningach. Nieopłacone ubezpieczenia zdrowotne. Pensje na wiecznym zamrożeniu u wiecznie nieodbierających telefonów działaczy.

Piłkarz to podobno najfajniejszy zawód świata. Może i tak, ale na pewno nie w III lidze polskiej, na pewno nie w JKS Jarosław.

***

Dochodziło do tego, że kolega pożyczał pieniądze od mamy, a my od niego. Ja od rodziców nie pożyczałem, ale pożyczałem od dziewczyny. Jak ona nie mogła pożyczyć, to pożyczałem od kolegi, który miał, bo pożyczył od rodziców.

***

Kolega dostał pieniądze za grudzień i od razu usłyszał: “tylko nie mów chłopakom, że dostałeś, bo następnej nie dostaniesz”.

***

21754524_1519870811409560_2074111819_n

Zakwaterowanie pierwotnie miało być w hotelu Coloseum, potem w hotelu Turkus, ale ich nie opłacano, więc zawodnicy zostali wyrzuceni. Zastępstwem został wynajęty domek. Tu chłopaki spali na paletach, ja miałem własną kanciapę z rozwalającym się łóżkiem. Jedna kuchnia na 8-9 osób, czyli rano ciężko cokolwiek zrobić. Zero sztućców. Łazienka w dramatycznym stanie, nawet nie było lustra żeby się przejrzeć. Nie mieliśmy też pralki całą jesień, praliśmy w klubie, na drugą rundę kupiliśmy używaną. Brak ciepłej wody był notoryczny. Do tego wielka rozpadająca się stara szafa z połamanymi półkami.

W listopadzie liga się kończy, wszyscy wyjechali, my w zimie z kolegą przyjechaliśmy na turniej juniorski, bo prowadziliśmy hobbystycznie dzieciaki. Wchodzimy, a tam melina. Puszki po konserwach, papierosy, porozwalane butelki, przestawione meble. Ktoś tam zaglądał i dobrze się bawił. Najśmieszniejsze, że mieliśmy jesienią router Canal+, który był przez kogoś z zewnątrz opłacany. Po zimie przyjeżdżamy, routera nie ma. Prezesi kazali nam go odkupić za litr whisky.

Kazali wam odkupić router za whisky?

Nie wiem czyj to był router, jak przyjechaliśmy już stał. Korzystaliśmy z niego, oglądaliśmy mecze. Pytaliśmy po zimie, czy ktoś go zabrał. Wiadomo kto miał klucze. Prezesi powiedzieli, że mogą oddać jak postawimy whisky. I kupiliśmy whisky, choć w tym czasie brakowało na jedzenie. Jeden kolega tydzień jechał na owsiance. Każdy z domu brał wałówkę żeby potem się podzielić. Ja jestem z Krakowa to nie miałem takiej możliwości – czasami zaległości były takie, że nie miałem na paliwo czy bilet.

***

Musiałem szukać mieszkania na własną rękę i wynajmować. Opóźnienia w czynszu sięgały dwóch miesięcy, więc właścicielka chciała mnie wyrzucić. W klubie powiedzieli, że za grudzień nie będą płacić, bo wtedy nie ma treningów. Choć mieliśmy kontrakty profesjonalne, to usłyszeliśmy, że za grudzień możemy maksymalnie trzysta, czterysta złotych dostać. Jestem z Krakowa. Żeby zarobić na grudniowy czynsz i opłaty za mieszkaniu w Jarosławiu, musiałem iść w Krakowie do pracy.

***

Miałem wpisane w kontrakt obiady w restauracji przez cały okres trwania umowy. Szybko zaczęły się problemy, czyli wypraszanie nas, bo klub nie płacił. Przenieśli nas do innej, gorszej restauracji, gdzie na jedzenie nie dało się nawet patrzeć. Ale okej, do wszystkiego się człowiek przyzwyczai, kombinowaliśmy jak mogliśmy. Ci, którzy byli wpisani listę, ale akurat ich nie było – brałem za nich obiad, żeby mieć na kolację coś do jedzenia. Najgorsze, że stamtąd też nas wyrzucali. Też było niepłacone i też kucharki nie chciały wydawać.

***

Dwa razy wracałem do Krakowa i szedłem do pracy na nockę, by mieć na jedzenie. Płaciłem 40 złotych za podróż, zarabiałem 90zł, ale miałem 50 zł, żeby móc sobie coś w Jarosławiu kupić do jedzenia.

***

Po pół roku chcieli ze mną rozwiązać umowę. Powiedzieli, że nie opłaca im się mnie trzymać, bo gram mało, a oni nie potrzebują tylu zawodników. Dwunastu im wystarczy, resztę wezmą z juniorów.

Miałem na treningu stan zapalny zęba, bolało jak jasna cholera. Trener zwolnił mnie z zajęć. Po tygodniu ćwiczyłem normalnie. Prezesi poprosili mnie później do siebie i powiedzieli, że albo… mój tata dorzuci się do kontraktu, zapłaci za koszulki, piłki, sprzęt, albo nie dostanę zaległych pieniędzy. Przy wszystkich powiedziano mi: “albo twój tata wypłaci pięć tysięcy, albo nie dostaniesz ani złotówki”. Grozili, że jeśli się nie zgodzi, rozwiążą kontrakt z mojej winy, a użyją jako powodu absencji na treningach w czasie, gdy miałem ból zęba. Tata nie zapłacił, pieniędzy nie dostałem.

Gdyby nie to, że czasem od taty pożyczałem pieniądze, nawet nie wiem co bym w Jarosławiu jadł. Nie miałem wyżywienia wpisanego w umowie, tylko “dogadane” z prezesem. W restauracji zgłosili jednak, że ciągle przychodzi jeden więcej i trzeba dopłacać, wtedy dostałem informację, że nie ma pieniędzy na moje jedzenie. Szedłem gdzie indziej, płaciłem i brałem paragon. Do dziś mam cały plik paragonów za rok jedzenia w Jarosławiu.

***

Jeden chłopak dojeżdżał na treningi na skuterze. Powiedział, że na następnym nie będzie, bo nie ma za co dojechać. Działacz dał mu 10 złotych do ręki:

Masz na paliwo.

***

Był taki młodzieżowiec, który dobrze z nami żył. Raz jego ojciec nawet przyjechał do prezesów z pytaniem o pieniądze. Specjalnie się umówił, bo chłopak nie miał za co żyć, a z Rzeszowa dojeżdżał. Nie przyszli. Mi na szczęście rodzice czasem coś przelali, a mama pakowała mrożonki jak przyjeżdżałem do domu.

***

Mieliśmy profesjonalne kontrakty, czyli wszystkie składki ZUS-owskie itd. powinny być odprowadzane. Ale gdy kolega Surmiak, młodzieżowiec, miał podejrzenie wstrząśnięcia mózgu i połamania żeber, prezesi zamiast odwieźć go do szpitala, to jeszcze go wstrzymywali. Poszedł leczyć się na własną rękę i wyszło, że nie jest ubezpieczony.  Kolega Daszyk miał kontuzję, to dowiedział się, że udaje. Do dzisiaj się leczy. My to już zgłosiliśmy do sądu, że nie odprowadzali za nas składek.

***

Jak rozliczałem PIT, to wpisałem, że PIT-u z JKS-u nie dostałem. Nikt go nie dostał, nawet trener.

***

Na treningach dostępna była woda w pięciolitrowych baniakach. Wlewali tam kranówę, zakręcali, myśleli, że się nie kapniemy. A przecież widać po nakrętce, że otwierane. Myśleli, że się nie kapniemy. Czasem tak ta woda śmierdziała, że szkoda gadać.

***

Mieliśmy w pewnym momencie tak wąską kadrę, że grałem na środkach przeciwbólowych, bo nie było ludzi. A działacze w tym czasie chcieli jeszcze rozwiązywać kontrakty. Czasami na treningu było sześć osób. Jakbyśmy juniorów nie mieli, to gierki byśmy nie skręcili.

***

Mimo tego wszystkiego, w pewnym momencie JKS robił sensacyjne wyniki. Po fantastycznej serii zwycięstw wspiął się nawet na trzecie miejsce w tabeli. Potrafił ograć Garbarnię na wyjeździe, czyli dzisiejszego drugoligowca, potrafił ograć liderujące w danym momencie KSZO. Chwalono ich za styl gry i charakter. Mało tego – awansował też do finału okręgowego pucharu.

21741583_1518515368211771_1712276974_n

Screen Shot 09-16-17 at 12.19 PM

Jedyne co nas trzymało, to trener, który dużo pomagał, a także to, że mieliśmy świetną atmosferę. Trener nawet sam z własnej kieszeni wyłożył pieniądze, żeby zrobić transfer – dzieki temu grał z nami Kamil Aab. Byliśmy jak rodzina. Siedzieliśmy wieczorami i była taka pompa, że nie chciało się wychodzić.

Trenerem drużyny był Mariusz Sawa, który przejął zespół w styczniu 2016 roku. Gdy proszę o skomentowanie zarzutów, jakie mają wobec działaczy jego byli podopieczni, chce się zdystansować od sprawy, natomiast prosi by napisać “niczemu co powiedzieli nie zaprzeczam”. Komplementuje też swoich graczy: “to dobre chłopaki, którzy zrobili wynik ponad stan. Bardzo się z nimi zżyłem i życzę im jak najlepiej”. Sawa nie żyje tylko z piłki. Pytam czy nie ostrzegano go przed przejęciem JKS-u.

Tak, ale mówiono, że Jarosław nie ma szans utrzymać się w lidze. Chcę trenować wyżej, mam ambicje. Potraktowałem to jako wyzwanie.

W sezonie 15/16 trwała reorganizacja, w lidze zostawało raptem sześć zespołów. JKS po jesieni zajmował bezpieczne miejsce, ale mimo to nie brakowało osób, które twierdziły, że biedny, utrzymujący się tylko z dotacji miejskich klub nie jest w stanie powtórzyć tak dobrej rundy. A jednak JKS dowiózł utrzymanie kosztem m.in. Polonii Przemyśł czy Lublinianki.

W sezonie 16/17 JKS znowu miał walczyć o byt. Dzięki rewelacyjnej grze wywalczył go już… jesienią. Dziś Sawa tylko przez kwestie licencyjne nie prowadzi jeszcze klubu w II lidze.


Konferencja trenera po meczu ze Stalą. od 3:00 o tym, jak jeździli na mecze w 11. Od 5:20 o najtrudniejszym klubie, w jakim pracował

W Jarosławiu dobra gra nie spotkała się z radością działaczy. Kilka osób potwierdza, że miało miejsce absurdalne zdarzenie: po kolejnym zwycięstwie do szatni wszedł jeden z działaczy i powiedział, że awans go nie interesuje.

Na początku nam nie szło, potem zaskoczyło. Wygrywaliśmy wszystkie mecze. Po którymś zwycięstwie prezes wchodzi do szatni i mówi, że jego nie interesuje czwarte miejsce, a trzynaste. Nie będą tu robić nie wiadomo czego, ma być tylko utrzymanie. Generalnie przekaz taki, że za dobrze nam idzie. Chodziło o to, że nie chcieli płacić premii za zwycięstwa – 3000 zł do podziału, 1500 za remis na wyjeździe. Łącznie jak ktoś grał wszystko, to uzbierało się 2500. Do dziś żadna z premii nie jest wypłacona.

Ta sama historia z innych ust:

Mieliśmy premie płacone za wygrane mecze. Wygraliśmy 7-8 premii pod rząd, w końcu działacz się zdenerwował i przyszedł do szatni zły, że robimy za dobre wyniki, bo mamy się tylko utrzymać.

Miesięczna pensja piłkarza? 2000 złotych na rękę plus widmowe premie.

Prawnik łącznie z odsetkami i premiami wyliczył moje zaległości na ponad dziesięć tysięcy złotych. Dla mnie to są duże pieniądze. Dlaczego mam się ich zrzekać?

Są osoby, których dawno nie ma w klubie, a JKS wciąż im wisi kupę siana.

***

Próbowaliśmy się dowiedzieć o co chodzi na własną rękę. Wiemy, że jest huta szkła w Jarosławiu, która ma mnóstwo pieniędzy. Dlaczego nie mogłaby być sponsorem? Ale ludzie nie chcą sponsorować JKS-u, bo włodarze nie chcą wpuścić kogokolwiek z zewnątrz. Dlatego pieniądze są zawsze do ręki, nie na przelew. Dlatego nie byliśmy ubezpieczeni. Dlatego nie dowiedzieliśmy się nigdy, że była jakaś premia ze związku za dojście do finału pucharu.

***

Prezesem JKS-u jest Witold Rogala, wojskowy. Zdaniem moich rozmówców Rogala który nie wie o wielu sprawach, które dzieją się w klubie. Faktyczną władzę sprawować ma pracujący w szpitalu wiceprezes Maciej Głowa, którego prawą ręką jest Bartłomiej Kud. Chłopaki nie są pewni czym prywatnie zajmuje się pan Kud.

Zdaniem zawodników działacze zaczęli świadomie działać przeciw drużynie.

Cztery razy w tygodniu mieliśmy treningi. Prezesi potrafili specjalnie wysłać gospodarza obiektu, żeby podczas naszego treningu akurat urządzał walcowanie bądź koszenie trawy – facet normalnie jeździł po pachołkach i między zawodnikami. Prezesi siedzieli na trybunach i na to patrzyli. Ja myślę, że każda pora do koszenia lub walcowania jest dobra, poza tą, gdy odbywa trening. My to odbieraliśmy tak, że chcą nam zrobić pod górkę.

Co udało mi się zweryfikować: choć trener zostawiał w klubie plany treningowe, tak nie były one respektowane. Przyjeżdżał na stadion, zawodnicy też, w planach była ważna jednostka treningowa, tymczasem na płycie odbywał się turniej juniorów. W jednym z tygodni murawa miała być nawożona, w konsekwencji treningi trzecioligowców przełożono na a klasowe boisko. W piątek na stadionie, dzień przed meczem, juniorzy grali w dziadka.

Podczas wałowania miała mieć miejsce nieprzyjemna sytuacja. Jeżdżący między graczami sprzęt przejechał niebezpiecznie blisko jednego z graczy, ten musiał usunąć się, bo przejechałby mu po nogach. Zawodnik ze złości kopnął piłką w traktor. Za to miał po wszystkim otrzymać z klubu karę.

Tajemnicą poliszynela jest, że pracownicy klubowi także mieli nie mniejsze problemy z wypłatami, począwszy od wspomnianego gospodarza obiektu. Kierowca autokaru przed jednym z meczów powiedział, że jeśli nie dostanie teraz pieniędzy w gotówce, to żadnego wyjazdu nie będzie. Czasami do ostatniej chwili ważyło się, czy będą stroje, bo człowiek za nie odpowiedzialny nie chciał ich wydać. 2-3 razy ich nie spakowano, bramkarz bronił w koszulce treningowej i z numerem naklejonym taśmą. Fizjoterapeuta miał mieć płacone w dziwnej formie “za liczbę masaży”. To był człowiek, który kiedyś bronił w JKS-ie, był też asystentem trenera. Potem miano mu powiedzieć, że, jak chce to niech masuje, ale płacone mieć nie będzie.

Zawodnicy zakładają JKS-owi sprawy sądowe.

Działacze uważają, że są bezkarni. Robią z klubem co chcą. My nie damy sobie pluć w twarz.

Piłkarze wysłali nawet pismo do burmistrza, by poinformować go o tym co dzieje się w klubie. Ich zdaniem burmistrz ma bardzo ograniczoną wiedzę w kwestii tego co dzieje się ze środkami. Urząd miasta regularnie wysyłał transze, nie wiedząc, że w klubie rosną zaległości. Ostatnio JKS wygrał w budżecie obywatelskim 200 tysięcy złotych na renowację stadionu (wymiana krzesełek, wymiana nagłośnienia, strefa odnowy biologicznej, sala pamięci oraz system nawadniania). Osobiście nie mam szczęścia do burmistrzów, podobnie jak w Nowym Dworze, także w Jarosławiu burmistrz był na urlopie.

Screen Shot 09-16-17 at 05.07 PM

Screen Shot 09-16-17 at 05.05 PM

Screen Shot 09-16-17 at 05.05 PM 001

Screen Shot 09-16-17 at 05.05 PM 002

Screen Shot 09-16-17 at 05.06 PM

Działacze zdaniem piłkarzy potrafili robić sobie PR w mieście, korzystając mocno z tego, że wywodzą się ze środowiska kibicowskiego. Piłkarze byli regularnie lżeni, potrafili usłyszeć: “dostajecie pieniądze, a nie chce wam się grać”, choć robili wynik ponad stan. Na mieście pokutowała opinia, że wszystko jest płacone na czas. Pytanie “dlaczego jedenastu zawodników odeszło w jednym okienku, skoro jest tak dobrze” nie padło.

Opinie z jarosławskiego forum pokazują, że przeciętny kibic nie miał pojęcia co się dzieje w klubie:

“Czy opóźnione wyjście naszych piłkarzy na mecz ze Stalą Rzeszów to jakiś protest czy coś takiego? Czyżby kasy brakowało w klubie?

Wyglądało na strajk, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę”.

Dzisiaj JKS prowadzi Arkadiusz Baran, dawniej piłkarz Cracovii, dla którego trzecia liga to szansa. Zarazem JKS ma zupełnie nową kadrę, gdzie poza juniorami nie ma lokalnych zawodników. Wyjątkiem kapitan Bartłomiej Gliniak, który do samego końca liczył, że weźmie kto ktoś lepszy – był m.in. na testach w Jagiellonii. Nie udało się i został. Wszyscy inni uciekli.

Zrobiliśmy otoczkę wokół JKS-u. Był wychowanek, który całe życie spędził w klubie i nigdy go nie szanowali, to też musiał powiedzieć swoje. Nikt tam nie chciał pójść. Znajomym z Lublina, zapłacili trzy miesiące z góry, żeby tylko przyszli grać. A więc znalazły się pieniądze, choć uporczywie uchylają się od zapłaty naszych zaległości.

JKS przed tym sezonem zagrał dwa sparingi. Po siedmiu kolejkach jest przedostatni w tabeli, stracił najwięcej bramek w lidze. Z Pucharu odpadł w jeszcze gorszym stylu:

Screen Shot 09-16-17 at 05.11 PM

***

Problemy ze sprowadzaniem zawodników miały się pojawiać już wcześniej, bo długi to nie kwestia z tego sezonu, tylko jarosławski standard.

Szantaż polegał na tym, że musiałeś przedłużyć kontrakt, jeśli chciałeś dostać pieniądze. Kolega miał taką sytuację, że po jednej stronie stołu gotówka z zaległymi pieniędzmi, po drugiej umowa. Niektórzy kombinowali, mówili, że zostają, żeby dostać pieniądze. Jeden się dogadywał, przyjechał na trening, żeby go nie podejrzewali. Pyta się Kuda, Kud mówi: “tak, mam, dam ci po treningu”. Po treningu wchodzi jeszcze w butach do kantorka, a Kud: “musiałem w czasie treningu gdzieś jechać, dam ci jutro”.

Podkarpacie Live, 2013 rok, komentarz jednego z użytkowników po odejściu Pawła Bartnika (pisownia oryginalna – przyp. red.):

Ludzie ale wy jesteście żałośni! Macie bardzo dużo do powiedzenia a tak na prawde nic nie wiedziecie jak jest na prawde!!! Usłyszycie jakieś plotki dodacie coś od siebie i tak właśnie powstają historyjki z rękawa wyjęte! To że któryś z zawodników wyjeżdża za granice na wakacje żeby zarobić sobie trochę to wcale im się nie dziwie życie kosztuje nie oszukujmy się! A skoro prezesi maja zawodników gdzieś i obiecują im złote góry a później ich w ciula robią to już nikogo nie obchodzi! Mówią że kasę wypłacą a jak przychodzi co do czego to wymyślają jakieś wymówki a kasy dalej jak nie mieli tak nie mają patrzą tylko na siebie żeby im czasem kasy nie brakło przy korycie a zawodników odsyłają z kwitkiem! Więc wcale się nie dziwie chłopakom którzy szukja innych klubów gdzie przynajmniej będą mieli kase wypłacaną w terminie tak jak sie wcześniej ugadali! Jeszcze trochę a nie będzie miał kto w tym klubie grać! Bo jak dalej będą zalegać z kasa to wszyscy odejdą! Prezesi będą sami biegali po murawie za piłką jak sie nie ogarną i nie zobaczą co się dookoła nich dzieje.. I niech zaczną brać bardziej pod uwagę zawodników a nie swój własny czubek nosa!! pozdrawiam.

***

Kibice cisnęli nas strasznie. Działacze siadali z nimi i rzucali na nas kurwami z trybun. Są mocno umocowani w środowisku kibicowskim i się z tym nie kryli. Jak pojechaliśmy na Wólkę na mecz pucharowy – takie mini derby – przyjechali w czterech, wszyscy w koszulkach JKS-u. Wólczanka Wólka Pełkińska to klub, w którym niedawno kilku zawodników zginęło tragicznie w wypadku. I w takim miejscu wyzywali, kurwowali wszystkich przeciwników z imienia, nazwiska, z miejsca zamieszkania, na matkę, na wszystko. Tylko tamci mieli piłkę, a leciały kurwy. Sędziował arbiter z Jarosławia, więc usłyszał “nie pokazuj się w związku ty pizdo”. Masakra. Klub z Wólki zaprosił drużynę na poczęstunek, na którym przepraszaliśmy za pijanych działaczy. Trenerzy się znali, my też znaliśmy się z piłkarzami, jak nie osobiście, to przed kogoś. Było nam wstyd.

***

Najgorsze jest to, że kiedy przychodził termin wypłaty, nie padało: kurde, chłopaki, przepraszamy, teraz nie ma, ale zrobimy co możemy. Poczekajcie, wykombinujemy. Tylko: nie ma. Nie wiem kiedy będą. Względnie wyłączony telefon, a potem “przecież nie dzwoniłeś”.

Napisałem SMS czy będą wypłacone pieniądze. Prezes Głowa odpisał mi: “święta są raz w roku”. Na ostatniej rozmowie powiedział mi, że czerwiec bedzie nie zapłacony, ale wszystko pozostałe tak i rozliczymy się 30 czerwca. Umówiliśmy się, tego dnia dzwonię. Pięć razy, dziesięć, do jednego, do drugiego, nikt nie odbiera. W końcu Głowa odpisał: “Przepraszam, jestem na urlopie. Pozdro”.

Piszę więc, że nie tak się umawialiśmy i zaczynam postępowanie sądowe.

“Proszę bardzo, pozdro”.

***

Gdy wpłynęły pieniądze z miasta, jeden kolega poszedł zapytać, czy mu zapłacą. Powiedzieli, że nie. Na to im odpowiedział, że pójdzie do sądu. Jeden z działaczy rzucił: “lepiej tego nie rób, bo masz dziewczynę w Jarosławiu”. Do tego co straszyli, żeby uważał, bo ma dziewczynę w Jarosławiu, nagle po pana telefonie się odezwali i chcą się dogadywać, na raty rozbijać kwotę, choć gościa nie ma 2.5 roku w klubie.

Kwestie zastraszeń pojawiają się w kilku pogłoskach. Byłego bramkarza, którego dług urósł do kilkudziesięciu tysięcy, podobno chciano bić w klubie. Nie udało mi się tego potwierdzić u źródła. Należy zaznaczyć, że są to historie, jakkolwiek powtarzane regularnie, tak z drugiej ręki. Natomiast bardzo zastanawia pewien wpis na Facebooku pana Andrzeja Łukaszczuka, działacza.

Jak jest mecz to jest szefem ochrony, zawsze był w klubie nieważne o której godzinie. Wiem, że nawet jak kolega wysłał pismo o zapłatę, to on odebrał od listonosza, a takie listy zawsze są priorytetowe i mogę je odebrać tylko ludzie z klubu.

Screen Shot 09-16-17 at 10.26 AM

Screen Shot 09-16-17 at 10.31 AM

Screen Shot 09-16-17 at 10.32 AM

Nie wiem w jakim celu pan Andrzej, obok wpisów takich jak “osoba, która nigdy nie była na meczu, a wypowiada się o kibolach, jest jak dziwka mówiąca o miłości”, wkleił bez komentarza akurat ten wycinek artykułu. Nie wiem też dlaczego nie tonował w komentarzach osób, które pochwalały skandaliczne wydarzenie.

Może dlatego, że szef bezpieczeństwa na stadionie w Jarosławiu polajkował wpis “i tak ma być!” dotyczący gróźb wobec byłego zawodnika.

Screen Shot 09-16-17 at 04.02 PM

Pytam chłopaków, czy się nie boją. Na forach internetowych są wymieniani z imienia i nazwiska, na portalu “Podkarpacie Live” pojawiają się mocne wyzwiska.

Nie damy się. My wszyscy stawaliśmy w szatni, pytaliśmy co z opłatami za mieszkanie, co z pensjami, co z jedzeniem. Co z normalnymi kwestiami. Ja teraz gram w IV lidze. Jakoś wszystko może być na czas, jakoś wszystko może być z szacunkiem, po prostu na zdrowych zasadach.

***

Kwestie finansowe stawiają jasne pytanie: jak to możliwe, że JKS otrzymał licencję na grę w III lidze, skoro ma zaległości wobec graczy?

Screen Shot 09-15-17 at 12.16 PM 002

Licencje na III ligę przyznają okręgowe związki, w tym przypadku Podkarpacki OZPN. Bez porządku w finansach nie ma szans przystąpić do rozgrywek, jak to więc możliwe, że JKS, który ma zobowiązania wobec byłych zawodników, przystąpił do rozgrywek? Odpowiada Kamil Hajduk z komisji licencyjnej ds. licencji kllubowych:

JKS Jarosław ma układ ratalny spłat wobec Urzędu Skarbowego i ZUS, co jest dopuszczalne. W maju spełniał wszystkie wymogi, a co do zaległości wobec zawodników, powiem szczerze, oczywiście coś słyszałem zakulisowo, ale nie przedstawiono mi na papierze żadnej konkretnej informacji, żadnego dokumentu, nie zgłosił się też żaden zawodnik. Klub podpisuje oświadczenie, a później żaden podmiot nie wykazał, że coś jest nie tak, więc nie było podstaw by nie dać licencji, choćby z nadzorem. Jeśli zaległości wobec piłkarzy wynikają wobec umów nie będących kontraktami o profesjonalnym uprawianiu sportu, to też nie jest to wiążące i rozpatrywane przez związek piłkarski. Z doświadczenia wiem, że często kluby podpisują umowy o amatorskie uprawianie piłki nożnej, a to umowa cywilna.

Rozliczenie premii też jest konieczne?

Premie wchodzą w rachubę licencyjną, ale podkreślam: nie mieliśmy żadnego zarzutu, że nie zostały wypłacone. Jeśli natomiast w toku prowadzonych przez zawodników spraw sądowych udokumentowane zostaną zaniedbania, klub na pewno czekają sankcje.

Chcieliśmy to zgłosić, ale było za późno. Powiedziano nam, że już zostały licencje przyznane i trzeba spróbować w zimie, wtedy znowu będzie rozpatrywana. Cały czas to załatwiamy i na zimę przygotujemy dokumenty.

***

Pan Rogala nie miał ochoty rozmawiać drogą telefoniczną. Pan Głowa nie odbierał telefonu. Być może piłkarze mają do pana Bartłomieja Kuda rozliczne zarzuty, ale ja muszę zaznaczyć, że przynajmniej podjął rękawicę i miał odwagę rozmawiać.

Dziwi pana opinia, że JKS Jarosław jest zarządzany kabaretowo?

Dziwi. Na pewno tak nie jest.

Dlaczego wałowanie boiska i strzyżenie trawy odbywało się podczas treningów?

Jeśli chodzi o strzyżenie, fakt, miało miejsce dwa razy, ale z tego względu, że po prostu pozwalała na to pogoda, poza tym zajęło tylko pół godziny. Było wcześniej skoszone 75% murawy, gospodarz chciał dokończyć. Trener też mógł opóźnić trening o 15 minut i nie byłoby zamieszania. Jeśli chodzi o wałowanie, jesteśmy uzależnieni od wynajęcia traktora, gdyż jako trzecioligowy klub nie mamy własnego.

Czy woda przeznaczona dla zawodników była kranówką?

To jest pomówienie i oszczerstwo. Chłopaki mieli zapewnioną wodę na treningi, była to woda kupowana w sezonie tzw. pozawakacyjnym w Biedronce, a w sezonie wakacyjnym, miesiące ciepłe, mamy podpisaną umowę odnośnie dostarczenia wody przez sponsora.

Jak było z routerem Canal+, który zaginął po zimie i trzeba go było wykupić za whisky?

To był router pana Andrzeja Łukaszczuka, którego dobra wola sprawiała, że chłopaki nie musieli płacić za niego rachunków. W zamian w podzięce z własnej nieprzymuszonej woli kupili butelkę whisky. Nie jest to chyba przestępstwo.

Usłyszałem, że router działał całą jesień, a gdy przyjechali po zimie, nie było go i musieli wykupić butelką.

Nie do końca tak było. I zaznaczam, to był pełen pakiet Canalu+ w granicach stu złotych miesięcznie, jednarazowo wydać 50-70 złotych na whisky to taka wielka sprawa za to? Poza tym czy zachowaniem profesjonalnego zawodnika, za jakich się uważali, było oddawanie moczu z drugiego piętra na wyniesione na taras sofy? Medal ma zawsze dwie strony. Ja podchodzę do tego na chłodno. Nikt tu nie pracuje zawodowo. Każdy wykonuje swoją pracę sumiennie, staramy się najlepiej jak możemy, obowiązki służbowe nie zawsze pozwalają w pełni poświęcić się klubowi i stąd rodzą sie niedociągnięcia. Są kluby, które mają aspiracje grać w II, I lidze, niech chłopaki tam szukają zatrudnienia.

Screen Shot 09-15-17 at 03.34 PM 001

Zdjęcia nadesłane przez pana Kuda. Odpowiedź piłkarzy: “tylko rysunki nasze, do tego się przyznajemy. Szuflada to jaja, tam cały dom się sypał, tak samo elewacja, która jednemu z nas prawie na samochód spadła”

Screen Shot 09-15-17 at 03.34 PM Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM 001 Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM 002 Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM 003 Screen Shot 09-15-17 at 03.35 PM

Czym pan się zajmuje na co dzień?

Jest to moja prywatna sprawa. Pracuję w jednej z jednostek mundurowych.

Kim w klubie jest pan Andrzej Łukaszczuk?

Kierownikiem do spraw bezpieczeństwa.

Największym problemem są naturalnie zaległości finansowe.

Zaległości sięgają dwóch miesięcy i wobec nikogo nie przekraczają dziesięciu tysięcy złotych. Wliczając zaległe premie, które są wypłacane w zależności od kondycji finansowej klubu. Wyjątkiem jest pan Marcin Świech, ale sprawa z nim zakończy się najprawdopodobniej w sądzie, bo doznał kontuzji na zawodach uczelnianych. My jako klub półamatorski odpowiadamy za kontuzję na meczu i treningu, ale tu zawodnik doznaje kontuzji na zawodach uczelnianych, a był informowany, że w takim przypadku istnieje możliwość rozwiązania z winy zawodnika. Daliśmy mu też szansę, bo trzy miesiące siedział w domu, potem wrócił do nas trenować. W jego przypadku zaległość wynosi trzy miesiące, u pozostałych to dwa miesiące. Dwa miesiące, kiedy zaczęły się notoryczne i powtarzające się libacje alkoholowe. Do tej pory razem z prezesem chodzimy do burmistrza i tłumaczymy się za te wybryki.

Zadzwoniłem do Marcina Świecha z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Odpowiedź: – Prawda, że doznałem kontuzji na zawodach uczelnianych. Ale miałem też pozwolenie na wyjazd od trenera, tak jak inny zawodnik w tym czasie. Jechałem na nie ze względu na to, ze miałem szansę na stypendium. W klubie już nie płacili, trener rozumiał, że szukam jakiegoś sposobu na dorobienie i zwolnił mnie na ten wyjazd w obecności całej drużyny. Zaległości mam za pół roku i wszystkie premie niewypłacone – ponad dwanaście tysięcy złotych. Później chcieli się dogadać, że wypłacą mi za okres trwania kontuzji po tysiąc złotych, ale się nie zgodziłem. Wspomniane stypendium otrzymałem – na szczęście, bo od klubu nie  dostałem ani grosza. Od momentu doznania kontuzji usłyszałem, że pensje mi się nie należą.  Leczyłem się na własną rękę 2.5 miesiąca.

 Jak notoryczne były wspominane przez pana libacje?

Co tydzień, co dwa tygodnie. Stąd mogę domniemywać dlaczego na finiszu przegraliśmy prawie wszystkie mecze.

Podobno nie płaciliście składek lekarskich.

Jeżeli chodzi o składki lekarskie mamy wykupione ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, chłopaki mieli zapewnioną opiekę medyczną, rehabilitację. Gdy pan Bartek Daszyk doznał kontuzji, leczył się na własną rękę, ale potem wysłał faktury, wszystko zostało wyrównane.

Smutne, że wasi zawodnicy musieli pożyczać na jedzenie.

Mieli zagwarantowane wyżywienie w restauracji “Słowik”, gdzie serwowano typowe obiady domowe. Chłopakom nie pasowało menu.

Podobno były problemy z wydawaniem, bo obiady nie zawsze opłacano, co też było powodem przeniesienia się do “Słowika”.

Tak, to prawda, obiady zostały przeniesione do “Słowika” z baru “Europejskie klimaty” ze względu na koszty. Żyjemy w trzeciej lidze, nie jesteśmy hegemonem finansowym, opieramy się na budżecie urzędu miasta, nie mamy sponsorów i szukamy oszczędności gdzie możemy. Na pewno jednak nie zostali pozbawieni z dnia na dzień wyżywienia, zapisy w kontraktach gwarantujące mieszkanie i wyżywienie zostały spełnione. Realia bywają trudne, jesteśmy klubem półzawodowym, poza pierwszą drużyną mamy sześć młodzieżowych, z których każda gra w lidze podkarpackiej, a nie okręgowej.

Obawiacie się spraw sądowych?

Nie, w żaden sposób. Jesteśmy w kontakcie z naszym opiekunem prawnym. Wszystkie zaległości zostaną uregulowane, choć ciężko mi powiedzieć, czy w tym roku czy na początku przyszłego. Większość zawodników jest w nowych klubach i życzę im powodzenia. Chciałbym podkreślić, że żaden kontrakt w JKS-ie nie został rozwiązany z winy klubu. Otwieram natomiast 90minut, czytam: Jakub Arak, kontrakt z Ruchem rozwiązany z winy klubu.

Czy dom, który piłkarze zostawili w takim a nie innym stanie, miał wcześniej przeprowadzony spis mienia, kosztorys itd, a co zostało podczas odebrania domu porównane?

Miał spis mienia, zostało to przeprowadzone przez biuro pośrednictwa wynajmu. Mam na to dokumenty. Po powrocie właścicielki, która na stałe mieszka we Francji, wyliczyła straty na kwotę dziesięciu tysięcy złotych, o czym poinformowała cały ratusz, burmistrza, zastępcę burmistrza. Stąd nasze wizyty w ratuszu w celu wyjaśnienia sprawy.

Dlaczego skoro nie boją się państwo żadnych spraw sądowych, to od wczoraj telefon piłkarzy rozdzwonił się z prośbą o dogadanie się?

Ja dzwoniłem jeden raz, Maciej Głowa jeden raz, po czym tak samo jak i Maciej wysłaliśmy smsy. Ja w celu jakby dowiedzenia się nru przedstawiciela prawnego, a co do smsa, który wysłał pan Maciej, oto jego treść:

“Cześć. Możesz rozmawiać i możesz zadzwonić? Chciałbym to jakoś rozwiązać polubownie – te wszystkie nasze sprawy – i raz na zawsze zamknąć temat. Myślę, że jakoś się dogadamy. Oczywiście poprzez Waszą i naszą kancelarię, aby miało to podstawy i ramy prawne”.

Był to pierwszy kontakt pana Macieja Głowy z zainteresowanym od czterech miesięcy, czyli od ostatniego meczu ligowego. Gdy piłkarz chciał rozliczyć się ze sprzętu i przyjechać z Krakowa do Jarosławia, pan Maciej w ogóle nie odbierał, ani od niego, ani od jego menadżera. Piłkarze byli w szoku, że pan Głowa potrafi sam z siebie zadzwonić.

Tu sms pana Bartka:

kud

Chłopaki kontrują, że dwa miesiące zaległości to nawet nie jest średnia, a każdy z nich czeka na ponad 10 tysięcy złotych.

U burmistrza się tłumaczyli, że zniszczyliśmy dom i dlatego są zaległości. Ja nie mieszkałem w domu, a też nie dostałem pieniędzy. Zasłaniają się mieszkaniem, które ani nie było na nas, ani nie był sporządzony żaden kosztorys i wycena rzeczy. Tak samo nikt nie przyjechał odebrać tego mieszkania, spisać protokołu. Mogli po naszym wyjeździe zrobić w domu wszystko. Miał do niego klucze każdy.

Zrobiliśmy w domu dwie imprezy, wkupne i zakończenie. Tam przesadziliśmy, to trzeba przyznać. Ale dostaliśmy zgodę od trenera, żeby wtedy trochę poluzować, wszystko było konsultowane. Mieliśmy takie relacje z trenerem, że balibyśmy się zrobić coś bez jego wiedzy, był jednym z nas. Ale nie będę niczego wybielał: tak, zaistniała sytuacja z sikaniem miała miejsce, ale nie na sofy, poza tym nie przez nas,  którzy zgłosili pozwy do sądu, zapewniam. Jedyne co ,,zniszczyliśmy” to ścianę, gdzie każdy namalował swoją osobę – widać jak wychodzę po schodach na wprost Ale każda nie większą niż dłoń, co nie zmiana faktu ze została zniszczona całą ściana. I za nią mogę zapłacić za ani jedna rzecz więcej.

Powyższy film nagrany został 18 czerwca przez kolegę, który z nami mieszkał i któremu zalegają jedną pensję – był w klubie jakieś 5 miesięcy. Jeśli trzeba może potwierdzić jaki był stan całego domu po naszym wyjeździe i w jakich warunkach mieszkaliśmy.

Jeśli gość nazywa imprezą to, że na Ligę Mistrzów jechała pizza i piwo, to nie wie o czym mówi. Nikt nie mówi, że nie piliśmy w ogóle piwa, ale te butelki były chyba z trzech lat wstecz, więc nie popadajmy w paranoję. Każdy z nas marzy o większej piłce. Jeśli jakikolwiek alkohol był, to tylko wtedy, kiedy było daleko do meczu.

Zrobiliśmy dwie imprezy, gdy nie płacili po kilka miesięcy, nie mieliśmy ZUS-u, lecieli w ch..a cały rok. I oni nam to wyciągają? Śmieszne.

 Zarzucają brak płacenia zaległości na rzekomy stan mieszkania, a sami weszli tam w czerwcu. Zaległości były od zimy.

Oskarżają nas o zniszczenie mieszkania, w którym nic się nie dało zniszczyć, a taka szafa rozpadała się sama ze starości. Oskarżali nas o kradzież piłek, które poginęły na treningu. A po cholerę mi stara rozkopana piłka? Ostatecznie na koniec sezonu trenowaliśmy sześcioma. Później, gdy już nas nie było, jakoś cudownie znalazł się kolejny worek piłek, które były gdzieś schowane przez gospodarza. Dowiedzieliśmy się tego od kolegi, który w lipcu podjął treningi. Został wysłany po piłki, a tam brudne, rozkopane, ewidentnie te same, którymi ćwiczyliśmy. Z 6 zrobiło się 18.

***

Jeśli chodzi o dziesięć tysięcy szkód, to widzę tylko jedno wytłumaczenie uzasadniające kwotę – meble muszą być tak stare, że nabrały statusu zabytku. Nie kupuję też argumentów o wielkim imprezowaniu zawodników. Jeśli działacz, strona w tym sporze, mówi, że w końcówce sezonu, gdy już dawno się utrzymali, i gdy od kilku miesięcy nie dostawali pieniędzy, chłopaki imprezowali z rażącą częstotliwością “co tydzień lub dwa”, to wybaczcie, nie brzmi to jakoś skrajnie.

Skrajnie brzmią natomiast historie o zastraszeniach. Nie wiem ile w nich prawdy, ale pan Andrzej, szef ochrony, otwarcie popierający zastraszenie zawodników, daje do myślenia. Dla samych kibiców JKS, którzy tak fanatycznie wspierali klub, będzie pewnie niemałym szokiem, że szefostwo, ludzie ich środowiska, sami hamowali piłkarzy, by ci nie ważyli się zrobić awansu.

A dla mnie najistotniejszy jest fakt, że drugi raz w ostatnich tygodniach zgłaszają się do mnie trzecioligowi gracze, i tak samo jak w Drwęcy jestem przekonany, że kluczową kwestią nie jest tutaj brak pieniędzy, ale brak szacunku.

Wierzę, że w JKS-ie Jarosław brakowało kasy, ale nie sądzę, by to ich brakowało najbardziej.

Leszek Milewski

Zaproponuj autorowi wymianę routera na whisky

redakcja

Opublikowane 17.09.2017 00:00 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Weszło
08.05.2021

“Nie znam zapachu skarpet w szatni, ale nie czuję się przez to mniej kompetentny”

Jest skautem Arsenalu. Pracował w West Bromwich czy Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Jako jeden z nielicznych Polaków ukończył studia FIFA Master. Tomasz Pasieczny opowiada o tym, dlaczego Arsenal go nie zwolnił przy masowych cięciach. Ale głównie rozmawiamy o tym, jak wyglądałby pion sportowy zarządzany przez niego. Bo Pasieczny nie ukrywa, że chciałby zostać dyrektorem sportowym w […]
08.05.2021
Weszło Extra
25.04.2021

Chcemy pozbyć się przypadkowości, błędów i transferów last minute

Jagiellonia Białystok utworzyła dział skautingu i analiz. To ważna chwila dla podlaskiego klubu, który do tej pory opierał transfery na „kuleszingu”. Na czele nowego działu stanie Gerard Juszczak – do tej pory asystent Bogdana Zająca i Rafała Grzyba, wcześniej reprezentacyjny analityk w sztabie Adama Nawałki, gdzie odpowiadał za monitoring piłkarzy i rozpracowanie rywali, pracujący później […]
25.04.2021
Weszło Extra
24.04.2021

“Kino sportowe nigdy nie mówi tylko o sporcie. Musi być coś jeszcze”

– W sporcie mamy do czynienia z ludźmi, którzy przekraczają własne limity, łamią ograniczenia ciała i umysłu w dążeniu do doskonałości. Nie bez powodu pewien kult sportu jest w naszej cywilizacji obecny od tysięcy lat. I twórcy filmowi wykorzystują tę mitologię, by pokazać nam miejsca, w których sportowa doskonałość styka się z jakąś ludzką niedoskonałością. […]
24.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

“To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. “Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 86
Subscribe
Powiadom o
guest
86 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Skoro mają kontrakty to powinni dostawać kasę na czas. Po to sporządza się umowę aby obie strony wywiązywały się z jej zapisów. Czy to kurwa tak ciężko zrozumieć troglodyto? Poza tym w sumie chuj ci do tego czy mają kontrakty w 4 lidze czy nie, ktoś je sporządził, ktoś podpisał i trzeba te zapisy respektować Pewnie jesteś tym klaunem od łamania przeszczepów, bo konto nowe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Nie gram nawet w piłkę ty śmieciu i przestań pierdolić głupoty. Poza tym nie każda praca musi być pożyteczna społecznie cymbale. Tyle, że ty pewnie tego nie wiesz tępaku bo skończyłeś najwyżej średnią szkołę na samych dwójeczkach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Gówno mnie obchodzi kto wypłaca im kasę. Czy ty kurwa jesteś tak tępy żeby zrozumieć to, że jeżeli jest umowa to trzeba się wywiązywać i gówno to kogo obchodzi czy zasługują czy nie. Umowa jest umową i tyle. Poza tym cymbale weź już się nie wypowiadaj, bo przecież kurwa żal patrzeć jak nieudolnie bronisz swojego gównianego interesu. Ewidentnie widać, że jesteś albo tą pizdą z facebooka od straszenia albo tym grubym, niewychowanym prezesem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

To zesraj się do swojego prezesika, że chciał je podpisać, a nie atakujesz piłkarzy, bo mylisz skutek z przyczyną, ale to pewnie dlatego, że na świadectwie były kurwa same dopuszczające.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Ty się kurwa nie przejmuj tymi piłkarzami, bo sam pewnie zapierdalasz jako robol w fabryce na trzy zmiany. Żyj swoim życiem chociaż pewnie go nie masz dlatego musisz się podbudować pierdoląc głupoty o innych na internetowym forum. Nowe konto specjalnie pod ten artykuł widać, że z tym klubikiem masz coś wspólnego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

HOHOHO, ale mi dojebałeś prezesiku. Jak na takiego idiotę jak ty, to i tak szybko wymyśliłeś taką kąśliwą ripostę. Jestem pod wrażeniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  LOBO

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Przestan sie juz kompromitowac umyslowy kaleko.

pilkarzyk
pilkarzyk (@pilkarzyk)
3 lat temu
Reply to  LOBO

Nie wiem co im nie pasowało w “Słowiku”. Czasem tam jadałem i naprawdę przyzwoite obiady.

Ftbl
Ftbl (@gardze_kretynami)
3 lat temu

W sumie zgadzam się że (ogół piłkarzy) to księżniczki, 4 liga to kopanie się po czole, e-klapa jest przepłacona. Nawet poniekąd zgadzam się z tym że ten kraj jest piłkarsko stracony. Ale tak dla sprawiedliwości żebyś nie wyszedł na jakiegoś dzięcioła który wytyka innym pracę i zarobki opowiedz nam coś o swojej pracy. Czym się zajmujesz zawodowo kolego “ja”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Ftbl

Treść usunięta

dambibi
dambibi (@dambibi)
3 lat temu

Owszem, może 3 liga nie powinna być na profesjonalnych kontraktach. Jednak ktoś je kurwa podpisał, a umów powinno się dotrzymywać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dambibi

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
3 lat temu

Ale czemu atakujesz piłkarzy za to, że walczą o swoje, że domagają się, aby druga strona respektowała umowy, którą podpisała? Atakujesz piłkarzy za to, że przystali na warunki kontraktowe, że powinni uczciwie pracować, a grać na amatorskich kontraktach i za granie nie dostawać wynagrodzenia. Analogiczna sytuacja. Ktoś oferuje Ci 20 tys złotych za pojawianie się w firmie na kilka godzin, podpisanie paru dokumentów, pokręcenie się po firmowym budynku, poflirtowanie z sekretarkami i takie tam. Rozumiem, że odrzuciłbyś taką ofertę, bo przecież jak nienaharujesz się jak wół, to gryzłoby Cię sumienie przez resztę dnia. Czytając Twoje komentarze, można odnieść wrażenie, że w tej sytuacji, to głównym winowajcą są piłkarze. Przecież nie przystawili pistoletu do głowy działaczom JKS-u przy podpisywaniu kontraktów. Twoje emocjonalne zaangażowanie w atak na piłkarzy, ale przede wszystkim język jakiego używasz, jako żywo przypominają osobę pana Łukaszczuka z tekstu. LOBO sprytnie zauważył, że coś jest tutaj nie tak. Nowe konto, praktycznie bez historii. Pojawiłeś się niemalże jak artykuł się ukazał. W nocy tutaj się produkowałeś, z rana też prężnie działasz w komentarzach. Skąd to emocjonalne zaangażowanie w sprawę?

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu
Reply to  Grimmy

Atakuje bo to może sam prezes albo szef ochrony i dlatego.
Prezes podpisał kontrakt i powinien się niego wywiązać, skoro miasto płaci a pieniędzy na działalność klubu nie ma bo nawet kierowca potrafi nie dostać kasy to od razu widać że ktoś kasę chowa do swojego portfela. Kilku cwaniaków z kręgów kibicowskich dorwało się do władzy w klubie i niszczą klub który podobno kochają.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Momo1100

Treść usunięta

Regio.Kibic
Regio.Kibic (@regio-kibic)
3 lat temu

Skoro ktoś ich sprowadził to wypadałoby im płacić 🙂 Mimo że kasy w tej lidze aż tak wielkiej nie ma to jednak te kilka stówek minimum powinno wpadać bo mimo wszystko jest to już liga półzawodowa. Niekiedy wyjazdy mają ponad 300 km więc też nie można zarzucać zawodnikom tego że chcą pieniędzy jak ich nie ma w domu całe weekendy (bo powiedzmy sobie szczerze, mało kto może pozwolić sobie na wyjazd dzień wcześniej więc zazwyczaj się wyjeżdża 5-7 rano). Ponadto zauważcie że są to osoby z Krakowa, dla mnie to osobiście absurd aby iść grać w III Lidze do miasta oddalonego o ponad 200 km i to jeszcze w innym województwie.

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Nie wiem za co te minusy. Przestałem czytać po tym jak musial iść do pracy. Kurwa! Musiał iść do pracy!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  bastion79

Treść usunięta

bastion79
bastion79 (@bastion79)
3 lat temu

Jako społeczeństwo to jesteśmy debilami, nic dziwnego, że sąsiedzi rozbierali nas trzy razy.
W Grodzisku Maz miasto (czyli pan, pani, społeczeństwo) płaci ponad 700 tyś na klub. W trzeciej lidze. Ale jak zaprowadzisz dzieciaka to musisz płacić! Petarda. Jest kasa dla grajków ale nie ma dla dzieci. Żłobek? Zapomnij, tylko prywatne. Czy to jest kurwa normalne?

Baton
Baton (@baton)
3 lat temu

Umów należy dotrzymywać. Ale z drugiej strony… na serio na IV poziomie ktoś płaci 2 tys. zł?? To jest chore. Inwestowanie w gości, którzy nie potrafią grać w piłkę. Nie lepiej w chłopców 16, 17, 18 letnich?

Regio.Kibic
Regio.Kibic (@regio-kibic)
3 lat temu
Reply to  Baton

Nawet obiło mi się o uszy że i 5000 zł płacą 🙂

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
3 lat temu
Reply to  Regio.Kibic

w niejednym klubie są takie stawki jak ja grałem w 4lidze(5poziom)dostawałem 1300 choć z regularnością wypłat bywało różnie

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
3 lat temu
Reply to  Baton

znam klub płacący po 2tys w a klasie

Regio.Kibic
Regio.Kibic (@regio-kibic)
3 lat temu
Reply to  Habanero

Mało to takich pasjonatów futbolu co z pieniędzmi nie mają co zrobić? 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Regio.Kibic

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
3 lat temu

Przejadana jest kasa ale przez nieudolny zarząd, a nie przez piłkarzy, bo oni mają papier, który ktoś chciał z nimi podpisać.

Regio.Kibic
Regio.Kibic (@regio-kibic)
3 lat temu
Reply to  Habanero

Mało to takich pasjonatów futbolu co z pieniędzmi nie mają co zrobić? 😀

Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
3 lat temu
Reply to  Regio.Kibic

tam to już w ogóle jest el dorado średnia zarobków 1,5 tys kadra licząc 20 0sób dyrektor sportowy a wszystko w aklasie ale dokładnie jak piszesz kto bogatemu zabroni

Regio.Kibic
Regio.Kibic (@regio-kibic)
3 lat temu
Reply to  Habanero

To u nas takiej zabawy nie ma ale jest drużyna w okręgówce która ma sporo kasiory jak na ten poziom, sponsor nie żałuje a i nawet inwestuje w obiekt 🙂 Ogólnie spoza mojego regionu (podkarpacie) takie zjawisko że lokalny biznesmen się bawi jest w Mostkach (przerastała drużyna ligę ale awansować nie chciała) 🙂

C39
C39 (@c39)
3 lat temu
Reply to  Regio.Kibic

W ciemno strzelam, Kolorado? Chłopaki stamtąd mają łeb na karku. Prowadzą czterogwiazdkowy hotel, w nim spa, zrobili fajne boisko. Często goszczą tam na zgrupowaniach kluby (głównie Stal, ale była też Korona) i reprezentacje młodzieżowe. Miło widzieć, że wycisnęli ze swoich karier maksa pod względem sportowym (Kamil Rado został mistrzem Polski z Wisłą), a później mądrze zainwestowali.

Regio.Kibic
Regio.Kibic (@regio-kibic)
3 lat temu
Reply to  C39

Niestety nie 🙂 Chodzi o Sokół Sokolniki 🙂 Sponsor nie żałuje 😀

zielonywojownik
zielonywojownik (@zielonywojownik)
3 lat temu

JKS Jarosław to mi się kojarzy z Darkiem Pietryną, który strzelał tam latami jak na zawołanie, kto by pomyślał, że i na weszło się pojawią 🙂

wojciechp2
wojciechp2 (@wojciechp2)
3 lat temu

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ – TRAFILI 283 KURS WCZORAJ I SKAN NA BLOGU ! NA DZIŚ MAJĄ SPECJALNĄ PROMOCJĘ WAŻNĄ DO GODZ 14:00!!! POLECAM, sam grałem ich ostatnie 3 kupony i trafiłem

Prejuce Nakoulma
Prejuce Nakoulma (@prejuice-nakoulma)
3 lat temu

Panie Głowa, wiesz pan co to jest reinkarnacja? Słyszałeś w swoim życiu taki dłuuugi wyraz? W prostych słowach chodzi o to, że po śmierci człowiek odradza się pod inną postacią, na przykład jako zwierzę. To, kim będziesz w przyszłym życiu, zależy od tego, jakie życie prowadziłeś do tej pory. Jedni po śmierci przyjmują postać tygrysa, sokoła albo lamparta. Jeżeli o Pana, Panie Głowa chodzi, to nie wróżę Panu żadnych rewelacji. Kaczka – to max, co może z Pana być.

Mario
Mario (@mario)
3 lat temu

4 poziom to już w większości amatorzy, ale jak podpisano umowę to trzeba ją respektować. Niestety porywanie się z motyką na słońce to codzienność. Działacze (nie tylko sportowi) chcą by było profi i szybki awans, ale klub nie ma fundamentów i potem wychodzą takie kwiatki.
Fragment o tym, że kibice razem z działaczami jechali z piłkarzami wcale mnie nie dziwi. Wystarczy pojechać na mecz jakiejś niższej ligi żeby się przekonać. Kibice nienawidzą i jest to normą od reprezentacji do c-klasy. W okregówkach, czwartych ligach, szczególnie w klubach, które wg. kibiców powinny grać o coś więcej, piłkarz jest cacy tylko wtedy gdy wygrywa i to przynjamniej 3-0. Porażek nigdy się nie wybacza. Lubię pojeździć na mecze od 4 ligi do B-klasy, ale ciągły hejt, lżenie piłkarzy czy sędziów przez kibiców (zwykle z piwem czy częściej wódką w ręku) trochę odbiera przyjemność z oglądania tej kopaniny.

wafelll
wafelll (@wafelll)
3 lat temu

Przeczytałem cały artykuł dwa razy. Potem komentarze i… oczom nie wierzę. Jeśli ktoś chce iść i kopać za 2 tysiące piłkę, jego wybór. Mógł iść do pracy i zarobić dwa razy więcej, ale wybrał taką drogę. Tak was boli, że dostają aż tyle pieniędzy za grę? To sami idźcie pokopać, a nie nazywacie piłkarzy księżniczkami, bo dostają pieniądze za grę w piłkę. Ciekawe, kto zostałby u pracodawcy, który ciągle się miga od wypłaty pensji za pół roku!?!?! Jak czytamy, każdy z zawodników miał profesjonalną umowę, która gwarantowała im wszystkie świadczenia oraz pewność wypłaty pieniędzy co miesiąc. Umowę podpisują obie strony, pracodawca i pracownik, i każdy z nich obowiązuje się respektować jej zasady. Tylko jeden z działaczy klubu odebrał telefon i co powiedział? Że robili imprezy co tydzień albo dwa- ciekawe za co. Zdjęcie rozwalonej szafki- no faktycznie, szkody na miliony. I to porównanie do Ruchu… Żałosne. Tu nie chodzi o to, ile oni zarabiali, tylko o to, że zostali bez środków do życia (które mieli gwarantowane umową!) i o brak szacunku dla nich. A tak zapewne dzieje się w wielu klubach…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  wafelll

Treść usunięta

Mario
Mario (@mario)
3 lat temu

To wina piłkarzy, że JKS jest klubem miejskim i mają płacone z urzędu miasta? Płaci im miasto tak jak urzędnikom, sprzataczkom czy nauczycielom. Piłkarze dostają pieniądze za reprezentowanie miasta. Nawet jeśli to trzecia liga. Niech mieszkańcy zagłosują na tego kto zlikwiduje finansowanie klubu z miejskiej kasy i będzie po problemie. Może większość winy leży po stronie tego kto wpadł na pomysł zawodowych kontraktów w trzeciej lidze? Pracownik (w tym wypadku piłkarz) musi myśleć o swoim życiu, a nie o tym czy wypłata jest z urzędu miasta czy od prywaciarza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Mario

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Mario

Treść usunięta

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu

A jak nazwać zarząd w takim razie który sam podpisał z nimi takie kontrakty a pózniej nie chce ich płacić choć pewnie zarząd ma kontrakty znacznie wyższe i one wypłacane są regularnie? Kierowcy potrafią nie dostawać kasy a zarząd dostaje (bo chyba nie wierzysz w brednie że zarząd głodem przymiera?).

abscess
abscess (@abscess)
3 lat temu

Brawo!!!!?Nareszcie ktoś odważył się napisać o tym szambie i tej patologii jaka panuje w naszym kochanym Jks-ie.Panowie Rogala,Głowa razem ze swoim wysuszonym przydupasem Meganem,Walania,Łukaszczuk to tylko kilka osób które powinny być WYPIERDOLONE na zbity pysk z klubu z dozgonnym zakazem wejścia na Bandurskiego przez tyle lat te pijawki doją klub z kasy pozatrudniali się w klubie na jakiś śmiesznych,chorych umowach tylko dlatego żeby za każda zrobioną pierdołę dla klubu doić kasę.Pytam się co zrobiono w klubie oprócz szatni i kostki za bramą za otrzymane ciężkie pieniądze z urzędu miasta???Kolejne pytanie dlaczego zarząd klubu nie zgodził się na zatrudnienie ksiegowej w klubie która mogłaby trzymać wszystkie sprawy za pysk związane z finansami odpowiedź nasuwa się sama.Mam nadzieję że odpowiedni ludzie którym lod Jks-u nie jest obojętny a mają odpowiednie instrumenty w rękach żeby zrobić porządek z tą patologicznà mafią która urządziła sobie kolesiowski folwark w ukochanym Jks-ie.

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu
Reply to  abscess

W końcu komentarz kibica a nie prezesa i jego przydupasów.

StaszekPrawy
StaszekPrawy (@staszekprawy)
3 lat temu

Leszek, na robieniu za KONFIDENTA szacunku nie zdobędziesz.
Tyle w temacie.

blazej przybylowicz
blazej przybylowicz (@blazej-przybylowicz)
3 lat temu
Reply to  StaszekPrawy

Jak ktoś pisze o konfidentach to już wiadomo że patologia. Jednym zdaniem uwiarygodniłeś ten artykuł.

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu

Dokładnie, udowodnił że artykuł jest prawdziwy a wiele komentarzy tutaj jasno wskazują ze to prawda i prezes z kolegami wbili aby przedstawić piłkarzy w złym świetle.

Ted
Ted (@ted)
3 lat temu

Oooo ktoś raczył dostrzec iż rodzima piłka to patologia 😀
Od ekstaraklapy do Beee klasy jest bardzo podobnie.
Weźcie budżet jakiegokolwiek klubu, na jakimkolwiek poziomie rozgrywek, jako 100 i zobaczcie ile z tego kluby MUSZĄ odprowadzać HARACZU, w różnych formach na tych związkowych “działaczy”.
W samych klubach jest również ciekawie. Wielu klubowych działaczy potrafi wydać naprawdę niezłą kasiorkę na ..konsumpcję i popitkę 😛 Jednak bardzo oszczędnie potrafią gospodarować funduszami w temacie: stroje, sprzęt, zorganizowanie wyjazdów, pomieszczenia klubowe, boiska, miejsca dla kibiców, sprawy medialne.
W efekcie tego, coraz więcej sponsorów olewa piłkę nożną czy wręcz sport jako taki i nie ma zamiaru nawet złotówki ładować w takie badziewie 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Trollosiewicz
Trollosiewicz (@trollosiewicz)
3 lat temu

Fajnie by w miasteczku był klub piłkarski, ale sprawa zawsze rozbija się o to samo – sposób finansowania. Wszystko się wali, nie ma kto grać, zaległości finansowe, IV poziom rozgrywkowy… Pytanie po co? Jeśli ci chłopcy są na tyle dobrzy to trafią w końcu do profesjonalnej piłki, jak nie to trudno, niech się wezmą za uczciwą pracę, a tak żyją złudzeniami, że są piłkarzami. “Działacze” spijający tam śmietankę to już kolejny powód do przerwania takiego czegoś. Ludzie myślą, że jak miasto nie da, to nie będzie sportu, dupa, będzie i to na wyższym poziomie.

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Ta główna fotka to myślałem, że byla robiona w mojej bylej stancji na studiach 😀
Tylko palet nie miałem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  michalszostak

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

No Panie, miesiecznie ponad 30 % dochodow szla na ta dziuple. Takie realia.

dziewczyna
dziewczyna (@dziewczyna)
3 lat temu

Nie spodziewalam sie, ze wlasnie tutaj znajde chetnych do pracy za darmo 🙂 ! Zapraszam – Was i Waszych rodzicow ! ZROBIMY KONKURS, kto dla mnie dluzej bedzie dostepny. Oferuje prace 5 dni w tygodniu, 200km od Waszego kochanego domu w warunkach jak na zdjeciach (jakis problem? to bardzo wygodne lozko) Kwestii jedzenia nie poruszajmy, bo przeciez to III liga, tutaj nikt nic nie je 🙂 Mysle, ze na brak skladek Zus, skladek zdrowotnych, chorobowych i emerytalnych tez nie bedziecie narzekac (to sprawa dalekorzedna, ktorej nie bedziemy rozstrzasac i chetnie ja jako Wasz nowy pracodawca to przemilcze …bo przeciez jestescie mlodymi osobami, ktore nie choruja i pierwszy raz do lekarza przyjda za 40 lat, a jak zdarzy sie Wam jakies nieszczescie, to sobie za nie zaplacicie.
Wytlumaczcie tez swoim UKOCHANYM DZIEWCZYNOM, ze caly Wasz swiat bedzie sie krecil wokol pilki, ze Was NIE BEDZIE NA MIEJSCU, ze spoznicie sie na wszystkie wesela, uroczystosci rodzinne, wazne momenty bliskich Wam osob, badz w ogole sie na nich nie pojawicie, bo przeciez nie dojedziecie na czas 200km i wiecej w 5 minut. Wytlumaczcie ukochanym, ze ciagle Was cos po ciezkich treningach boli, ze jak wyjdziecie gdziekolwiek w sobote wieczorem, to dosyc normalne zjawisko, ze po ciezkim meczu Wam sie przysnie, ze czasami brak sil na inne tematy … ( WSZYSTKO ZA OBIECANE, NIEWYPLACONE DWA TYSIACE )Poswieccie tez wyksztalcenie wyzsze z wiadomych wzgledow, hmmm ale przeciez po co Waszym zdaniem studia chlopakowi, ktory gra w pilke i czysto logistycznie nie ma mozliwosci czesto spelnic swoich aspiracji. Od dziecka kochasz to, co robisz, chcesz byc jak najlepszy i nawet jesli jestes, to czesto bywa tak, ze zabraknie Ci odrobiny szczescia, zeby dostac sie wyzej – na przykladzie tego topowi pilkarze nie dostali sie od razu do super klubow, tylko przebyli ta cala droge ciezko, uczciwie (dla Twojego zdziwienia w II i III LIGACH) Tak jak Wy siedzicie w marnych, z komentarzy wnioskujac pomniejszajacych Wasza inteligencje pracach za najnizsza krajowa, DALEJ na zlosc smiejscie sie z chlopakow, dla ktorych to caly swiat. Nie wiem co jest gorsze brak szacunku, glupota, czy zazdrosc. Idz pobiegaj zeby byc w jednej SETNEJ dobry tak jak CHLOPCY NA BOISKU I DLA SWOJEJ KOBIETY W LOZKU, bo Ci mozg i brzuch ciazy. NIEKTORZY POSIADAJA ODWAGE PONAD PRZECIETNA, DLATEGO TEZ SA NAD WAMI i inni grajacy przed Nimi z Nimi i po Nich w myslach im za to podziekuja. Zaprzaszam do wspomnianej wczesniej darmowej wspolpracy, czekam na zgloszenia!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dziewczyna

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  dziewczyna

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Carlito
Carlito (@carlito)
3 lat temu

Bodajże 22 komentarze pod jednym artykułem ze świeżo założonego konta. Naprawdę cię musiał zaboleć temat wydawania kasy przez urzędy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Carlito

Treść usunięta

Carlito
Carlito (@carlito)
3 lat temu

“Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt”. Zacznij coś robić, żeby zniszczyć patologię. Od pisania chamskich komentarzy na weszło świat nie stanie się lepszy.

sqnatop
sqnatop (@sqnatop)
3 lat temu

Korwa czlowieku iz do normalnej prace ktos ci kaze grac w pilke na UWAGA 3. poziomie rozgrywkowym ?!!! Moj brat gra w.drozynie ktora wymieniles posrednio… Smial sie z tego artykulu do rozpuchu…m gra i pracuje w normalnej firmie wez sie chuju do roboty a nie z siebie Lewandowskiego robisz masz problem z pracodawca? Idz do sondu a nie sie zalisz i afere robisz! Grasz… Sory kopiesz pilke po zadupiach i co jak bedziesz mial 40+ lat??? Powstanie tekst o pseudokopaczach bez pozniejszego zatrudnienia z nizszych lig? Nie raz nie dwa po podstawowce? Wez rzuc to w choj i idz zapierdalac na tasmie bedziesz mial wszystko wporzo i na czas! I tak amatorsko kopiesz gale, ciezka prwca ręce kale??? Pizda nie mężczyzna!!!

DmitrijWierchowcow
DmitrijWierchowcow (@dmitrijwierchowcow)
3 lat temu
Reply to  sqnatop

Słabiutki ten bait.

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
3 lat temu

Najgorsze jest to, że to wcale nie musi być bait. Może, lecz nie musi. Może wydawać się to szokujące, ale sporo ludzi o podobnej mentalności chodzi po tej ziemi

sqnatop
sqnatop (@sqnatop)
3 lat temu
Reply to  Grimmy

Mam smiac sie czy plakac??? Ogarniaczu filozofii tej ziemi… Niestety chodza po niej również tacy jak ty

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
3 lat temu
Reply to  sqnatop

“Mam smiac sie czy plakac” – Chuj mnie to obchodzi, Twoje życie, sam to ogarnij. Ze wszystkim potrzebujesz podpowiedzi? To się wróć, nieogarze, do przedszkola i zasięgnij opinii przedszkolanki. Co za tłuk…

Maxizer
Maxizer (@maxizer)
3 lat temu

Ta historia jest prawdziwa. A w każdym razie list do burmistrza na pewno napisał jakiś młody piłkarz. Wnioskuję po interpunkcji, ortografii, stylu…

abscess
abscess (@abscess)
3 lat temu
Reply to  Maxizer

A jakie to ma znaczenie kto napisał list młody czy stary mądry czy głupi???ważne że napisał i opisal całe to gówna pływające w klubie z które odpowiedzialni są Głowa,Kud,Rogala,Walania i Łukaszczuk jak napisałem wcześniej te osoby powinny natychmiast zniknąć bezpowrotnie z Bandurskiego.Mam nadzieję że burmistrz uzdrowi klub z tej patologii

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Najlepsza dyszka
Najlepsza dyszka (@jacek12345)
3 lat temu

Panie “ja” piłkarze podpisali kontrakty więc mają dostać kasę zgodnie z umową. Trzeba było ruszyć dupsko wziąć się do pracy i poszukać takich którzy będą grali na kontraktach amatorskich. A po drugie jakimi złodziejami i …… musi być “zarząd klubu” skoro najpierw wali Urząd miasta na kasę dla siebie, na kontrakty dla piłkarzy. A potem okrada tychże piłkarzy nie płacąc im podpisanych przez siebie kontraktów.

Aslo88
Aslo88 (@aslo88)
3 lat temu

Jak nie lubię JKS-u to tutaj widzę po stronie zawodników manipulację żeby nie napisać kłamstwa. Przede wszystkim trudno mi uwierzyć że nie wiedzieli o nagrodzie finansowej za awans do finału okręgowego Pucharu Polski. Po meczu drużyna robiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wielkim okazjonalnym czekiem na 10 000 zł. Może zawodnik który udzielał informacji nie brał udziału w tym spotkaniu ale drużyna musiała wiedzieć jaką nagrodę finansową klub dostał.

Inna sprawa to mecz w Wólce Pełkińskiej. Z kontekstu wypowiedzi grajka można odnieść wrażenie że tragedia ze śmiercią zawodników miała miejsce na stadionie lub jego okolicy i w związku z tym należy tam zachować się w sposób, powiedzmy, godny… Otóż nie wypadek miał miejsce w Weryni ok 75 km od Wólki Pełkińskiej. Można nie zgadzać się na obrażanie z trybun zawodników drużyny przeciwnej, ale wszyscy wiemy że na stadionach od kartoflisk w “b” klasie, do Ligi Mistrzów takie zdarzenia mają miejsce. Nie podoba mi się wykorzystywanie tragedii jaka spotkała klub Wólczanka, a zwłaszcza rodziny tamtych zawodników do jakiś gierek z którymi nie byli związani.

Oczywiście podstawowa sprawą jest to że zawartych umów należy dotrzymywać i tutaj klub powinien wypłacić wszystkie pieniądze należne zawodnikom.
Jednak ich niektóre komentarze i zarzuty są niepoważne, np problem z routerem, łącznie z faktami które przedstawiłem nakazują mi z dużym dystansem brać wszystko co mówią. Wydaje się że gwiazdorzą, zapominając że są zawodnikami na IV poziomie, gdzie większość klubów jest półamatorska, i tak powinni do tego podejść Ci młodzi ludzie, dlatego też celowo nie używam słowa “piłkarze”. Jeżeli ich umiejętności (tak jak mi moje) nie pozwalają grać na poziomie gdzie wynagrodzenie pozwala siebie i rodzinę spokojnie utrzymać, to powinni grę w piłkę traktować jako hobby a zająć się pracą. Taj jak tysiące innych chłopaków w całej Polsce amatorsko grających w niższych ligach.

Ekstraklasa stan umysłu
Ekstraklasa stan umysłu (@pershing)
3 lat temu

Ale do kogo kurwa te pretensje? Gracie w 4 lidze. Nasza ekstraklasa to gówno od którego ma się srake, czyli 4 liga to już kurwa amatorstwo do kwadratu. Weźcie się za pracę, a nie udajecie piłkarzy na wsi. Zdzwieni kurwa, że w 4 lidze stać ich na owsiankę. Może chcecie po 10k zarabiać? Jakby to była 1 lub 2 liga to ok, ale kurwa 4 i z czego afera?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

wafelll
wafelll (@wafelll)
3 lat temu

Dzień dobry Panu. Pan chyba przeczytał nie ten artykuł, co trzeba, albo nie do końca. Myśli Pan, że ktokolwiek poszedłby do niewypłacalnego klubu? Tym bardziej z Krakowa? Skąd mają się brać polscy piłkarze, jeśli nie z tych zaczynających w niższych klasach? Ci którzy mają płacone za swoją pracę, aby nie porzucali pasji i dalej szlifowali swój talent, by na końcu mógł Pan ich oglądać w telewizji z szalikiem na szyi. Kariera piłkarza inaczej wygląda, niż Pan myśli. Oni nie mogą sobie tak po prostu odejść z klubu, bo trzymają ich kontrakty. A od decyzji, kto jest winny, nie są oni, tylko PZPN. PZPN ogłasza decyzję i albo jest z winy klubu, albo z winy zawodnika. A który zawodnik znalazłby klub w środku sezonu… Większość drużyn ma już kadry pozamykane. Jak pośle Pan dziecko do szkółki, to dowie się Pan co i ile kosztuje. Nie piszę tego z przekąsem, tylko w celu uświadomienia, że nie można mierzyć wszystkich swoją miarą. Łatwo mówić, żeby przenieść się do wypłacalnego klubu. Ale jak to sprawdzić? W jks wszyscy mieli na początku płacone. Dopiero po paru miesiącach zarząd przestał płacić. Co do routera- to ten gość, który to miał nieładnie postąpił. Pod nieobecność zawodników wszedł i zabrał sobie router. Jak małe dziecko, które się obraziło. Przecież to był dom zawodników i oni odpowiadali za rzeczy w środku, a ktoś sobie wchodzi jak do siebie i zabiera zabawki. Niepoważne. Piłkarze nie dostawali pieniędzy za kilka miesięcy, a Pan pisze, czy nie mogli się zrzucić razem na coś… Przecież się zrzucali! Pożyczali pieniądze, szli do pracy na noc, brali wałówkę z domu. Nie rozumiem, co mieli zrobić więcej bez pieniędzy. Aby mogli się rozwijać i zapewniać swoje zaangażowanie w grę, klub musi zapewnić do tego środki. Pan jak jest w pracy, to ma Pan zapewnione niezbędne rzeczy do pracy od pracodawcy. Piłkarze nie mogą mieć? Końcówka Pana komentarza wygląda, jakby Pan nie czytał artykułu. Najlepiej to wyręczać klub we wszystkim. Może jeszcze sami powinni sobie płacić za grę?
Pozdrawiam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  wafelll

Treść usunięta

abscess
abscess (@abscess)
3 lat temu

Tylko dymisja tego śmiesznego mafijnego zarzadziku może uzdrowić klub.Jks musi sie pozbyć tej szumowiny w zarządzie.Co do wody raz piszą że kupowali wodę w Biedronce drugi raz że wodę dostarczał Makarowski mętne tłumaczenie.Tylko dymisja!!!!!!!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

kiko
kiko (@kiko)
3 lat temu

Witam czytajac ten artykul i widzac zdjecia zadam jedno pytanie do zawodnikow .Jaki normalny czlowiek nie mowiac o profesjonalny piłkarz zgodził by sie na zamieszkanie w takich warunkach?Nie szanujesz siebie i swojej ambicji a wymagasz szacunku od kogos.Druga sprawa pilkarzyki a nie stac ich na wlasny dekoder na 8 osob to po ile wyjdzie za miesiac .Jestem kibicem JKS znam wasza sytuacje w klubie i co sie dzieje tam teraz po objeciu wladzy przez tą szajke.To ze klub ma zaleglosci co do zawodnikow to nie nowosc widzac co sie dzieje poprostu odeszli z klubu pomimo tego ze pochodza z Jaro i czekaja 3 lata na zaleglosci.Graja w innych klubach i nie placza ze ktos ich zastraszl czrojamy inne jakies bajki . Szkoda mi tylko ze zamiast walczy o swoje sa rozne instancje co rozwiazuja takie problemy to wy uzalacie sie nad soba jak to biedni poszkodowani zostalicie.Jestescie wporzadku grupa kolesi ktora szanuje za walke na boisku.Ale robicie opinie klubowi a nie tym co was oszukali.Natepna sprawa co do bzdur ze strojami znam osobiscie gospodarza i wiem ze zawsze robil wszystko aby bylo czyste nawet je u siebie w domu.A co przywozenia jedzenia z domu to chyba jest normalne zwykly pracownik budowa
lany jadac w delegacje tez zabiera wyzywienie ze soba . Wasz placz o glodowce czy totalnej biedocie jest obraza samych siebie wystrojeni szmatki firmowe fryz na zel dajcie spokoj nie raz widzialem jak sie bawicie w klubach chyba nie na zeszyt a wypisujecie bzdury o owsiance.Chlopaki znam was i smieje sie z tego co wypisujecie i nie spodziewalem sie az tak malej ambicji po was sami siebie tym artykule osmieszacie.A jeszcze jedno dobry suchar ze jechales do domu i pracowales na nockach.Wescie sie za siebie i nie uzalajcie sie nad soba tylko zrobcie porzadek i odzyskajcie to co wam sie nalezy przez rozne urzedy piszcie pisma do prawnikow a nie bzdury na spoleczniakach bo tu kasy nie odzyskacie.Szkoda ze w tak nie fortunnej sytuacji opusciliscie JKS zycze wam powodzenia i przestancie obrazac i robic zla renome naszemu miastu i klubowi . Pozdrowienia dla wszystkich bo imprezowicze z was klasa.

Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021