post

Opublikowane 07.07.2017 10:09 przez

redakcja

– Michał trochę zrobił z siebie wariata. Wchodził, wtrącał się w nie swoje sprawy, a powinien siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków. Gdyby Andrzej Kuchar był już właścicielem i wszedł do klubu z Michałem, to wtedy w porządku. Mógł rządzić, doradzać. Ale wtrącając się, pokazał, że nie szanuje ludzi – krytykuje Michała Probierza na łamach „Super Expressu” Jan Urban, komentując zawirowania właścicielskie w prowadzonym przez siebie Śląsku Wrocław.

FAKT

W meczu o Superpuchar na polskich boiskach zadebiutuje VAR.

Sędzia główny Szymon Marciniak (36 l.) będzie w kontakcie z siedzącym w wozie i oglądającym spotkanie na monitorach Pawłem Gilem (41 l.).

– VAR nie jest lekiem na całe zło. Ma pomóc sędziom w sytuacjach absolutnie jednoznacznych i kluczowych. Tylko przy czterech wydarzeniach boiskowych sędziowie mogą z niego skorzystać – mówi Faktowi szef dep. rozgrywek krajowych w PZPN Łukasz Wachowski.

O jakie sytuacje chodzi? Arbiter siedzący w wozie może zasygnalizować głównemu błąd, jeśli dotyczy on zdobytej bramki, bezpośredniej czerwonej kartki, rzutu karnego lub błędnej identyfikacji zawodnika (…).

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 07.35.21

Obok – zapowiedź Superpucharu, czyli Magiera chce zacząć jak skończył.

– Legia miała szansę zdobyć to trofeum wielokrotnie, udało się je wywalczyć tylko cztery razy. Mecz z Arką traktuję poważnie i prestiżowo – dodał Magiera.

Jego poprzednicy eksperymentowali ze składem w spotkaniach inaugurujących sezon. Magiera ma inne podejście, wystawi najmocniejszy skład, na jaki będzie go stać, ale i tak nie będzie to zespół, który później będzie walczył o zwycięstwa w ekstraklasie i o europejskie puchary.

GAZETA WYBORCZA

Rafał Stec zadaje pytanie: czy ranking FIFA mówi prawdę? I sobie na nie odpowiada – że w sumie, to mówi niewiele.

W kim natomiast wraz z każdą kolejną publikacją klasyfikacji FIFA rośnie przekonanie, że Polacy są zobowiązani mierzyć w podium mundialu (przybywa otwarcie wspominających o tym komentatorów), temu zaleca się proste ćwiczenie intelektualne. Czy mianowicie wśród faworytów MŚ umieściłby także Szwajcarię?

Ranking informuje, że Nawałka szefuje drużynie regularnej i niepozwalającej sobie na wpadki, podbudowuje piłkarzy, kibicom poprawia samopoczucie z bardzo dobrego na znakomite. Jednak przed mundialem powie nam niewiele. Przyjemnie uzmysłowić sobie, że Polacy remisowali na Euro z przeciwnikami z samego szczytu – pierwszymi dziś Niemcami, czwartą Portugalią, piątą Szwajcarią – ale wypada też pamiętać, że pokonali takiego przeciwnika ledwie raz. Mistrzów świata, przed blisko trzema laty. I prędko nie będą mieli okazji, ponieważ grupę eliminacyjną wylosowali średnią. Zweryfikuje ich dopiero mundial.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 07.37.25

SUPER EXPRESS

Jan Urban ostro o Michale Probierzu. Trenerowi Śląska nie spodobało się zamieszanie w związku z ewentualnym przejęciem klubu przez Andrzeja Kuchara i roli, jaką w tym projekcie miał odgrywać Probierz właśnie.

Wciąż nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym właścicielem klubu. To bardzo przeszkadza w pracy?
Trzeba się odciąć od spekulacji, na które nie mam żadnego wpływu, skupić na treningach i wzmacnianiu kadry. Wszystkie transfery są bezgotówkowe, doszło sześciu piłkarzy, a i tak wciąż nam ich brakuje. Nie ma co ukrywać, że ta sytuacja ma wpływ na przebieg rozmów z kandydatami do gry. Nikt nie chce przychodzić na niepewne.

Klub miał kupić Andrzej Kuchar, a udziałowcem i „nadtrenerem” miał zostać Michał Probierz. Mogło wtedy pana już nie być w Śląsku?
Michał trochę zrobił z siebie wariata. Wchodził, wtrącał się w nie swoje sprawy, a powinien siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków. Gdyby Andrzej Kuchar był już właścicielem i wszedł do klubu z Michałem, to wtedy w porządku. Mógł rządzić, doradzać. Ale wtrącając się, pokazał, że nie szanuje ludzi.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.21.42

Piotr Rutkowski zdradza, że połowa pieniędzy uzyskanych z transferu Jana Bednarka została już wydana na wzmocnienia.

Nie da się ukryć, że niektórzy zawodnicy powinni już ten klub opuścić.

Dlaczego?
Każdy przypadek jest inny. Jesteśmy dumni z karier Karola Linetty’ego czy Jana Bednarka, ale zależy też nam, żeby nasi młodzi wychowankowie spełniali marzenia. Bo na Ekstraklasie świat się nie kończy.

Wypuszczacie ich za wielkie pieniądze. Co się z nimi stanie?
Prawie połowę pieniędzy zarobionych na transferze Bednarka już wydaliśmy, zbliżamy się do 3 milionów euro. A trzeba  pamiętać, że pieniądze przychodzą w ratach, czasami nawet dwuletnich. To nie jest tak, że nagle mamy całą kwotę na koncie i myślimy co z tym zrobić. Pobiliśmy w tym roku rekord transferowy Ekstraklasy sprzedając Bednarka, ale funkcjonowanie klubu się nie zmieni. Nadal inwestujemy w Akademię najwięcej w Polsce i mamy tego efekty.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.21.51

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.36.19

Fragment zapowiedzi Superpucharu cytowaliśmy przy okazji „Faktu”, „PS” do zapowiedzi dodaje historię Patryka Kuna, jednego z nowych piłkarzy Arki.

Kilka lat wcześniej był w tej samej drużynie z bratem Dominikiem. Najpierw Koszałek Opałek Węgorzewo, potem Vęgoria i Stomil Olsztyn. Później Dominik trafił do Pogoni Szczecin, a następnie Wisły Płock.

Zanim Patryk wylądował w ekstraklasie, spędził trzy sezony na jej zapleczu. – Na podwórku często rywalizowaliśmy. Dużo graliśmy jeden na jednego, ale zawiści nie było. Dominik zawsze wygrywał, jest starszy, było mu łatwiej, bo miał przewagę fizyczną. Tamte porażki ukształtowały mój charakter. Przegrywałem, ale starałem się doskonalić, żeby w końcu dopaść brata. Teraz on gra w Wiśle, ja w Arce, może będzie okazja się zmierzyć? – zastanawia się Patryk Kun.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.36

A do tekstu o wprowadzeniu VAR w meczu o Superpuchar – rozmowa o tym systemie z Szymonem Marciniakiem.

Sędziowie boją się VAR-u?
Wszędzie mają obawy. Najłatwiej uczyć się na błędach kolegów, ale kiedy samemu przyjdzie podjąć decyzję… Śmialiśmy się: podbiegasz do monitora, tętno 200, pot spływa do oczu, większe zmęczenie niż w trakcie meczu. Potem dziwisz się: „Kurde, co ja widziałem? Przecież kamerka pokazuje co innego”. Mamy pewnych siebie sędziów. Potrafimy pokazać cojones. To najważniejsze, bo musisz mieć odwagę, żeby podważyć własną decyzję.

Ale to dodatkowa presja.
Sędziowie w ekstraklasie są gruboskórni. Zdaję sobie sprawę, że ludzie nie będą rozumieli, dlaczego arbiter VAR nie reaguje, nie pomaga przy każdej decyzji. Kłania się protokół, z którym kibice i piłkarze powinni się zapoznać, aby wiedzieć, kiedy arbiter może skorzystać z VAR. Nie możemy go łamać, bo to wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.46

Jagiellonia czekała na Martina Pospisila półtora roku. Czy było warto? Czech przekonuje, że zrobi wszystko, by tak właśnie było.

Dużo czasu upłynęło od pierwszych zapytań Jagiellonii w pana sprawie do podpisania umowy.
Tak, pierwszy raz o zainteresowaniu Jagiellonii dowiedziałem się półtora roku temu, więc ta podróż tutaj trochę trwała. Wcześniej na transfer nie zgadzał się Miroslav Pelta, szef mojego czeskiego klubu FK Jablonec. Twierdził, że jestem ważnym zawodnikiem zespołu i nie chciał mnie puścić. 

Bardzo blisko transferu był pan już pół roku temu. Jagiellonia twierdzi, że nawet porozumiała się z panem w sprawie kontraktu.
Ale jednak usłyszałem, że będę potrzebny w rundzie wiosennej. Przedłużyłem też umowę z obietnicą, że latem nikt nie będzie mi już robił problemów.

Wpływ na to, że dostał pan zgodę na transfer miało zamieszanie z Peltą (Pelta, do niedawna także szef czeskiej federacji piłkarskiej, wiosną został aresztowany i jest podejrzewany o malwersacje finansowe)?
To nie miało wpływu, bo już jest na wolności i znów ma wiele do powiedzenia w klubie.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.54

Nie milkną echa zwolnienia Marcina Kaczmarka z Wisły Płock. Z klubem mogą się przez całą tę sprawę pożegnać prezes Jacek Kruszewski oraz… Dominik Furman.

Wygląda na to, że Dominik Furman, który miał otwarcie krytykować metody treningowe szkoleniowca może szukać sobie nowego pracodawcy, choć dopiero co został wykupiony z Toulouse i podpisał z klubem 3-letni kontrakt. Jakim cudem zdecydował się na związanie z Wisłą, skoro nie odpowiadał mu szkoleniowiec? Tego nie potrafią zrozumieć w ratuszu i żądają wyciągnięcia konsekwencji wobec zawodnika. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ten już został ukarany finansowo za swoje zachowanie wobec trenera. Być może to nie koniec i będzie musiał odejść z klubu.

(…)

Właściciel wyraził się jasno: jak najszybciej zażegnać kryzys. Drużyna nie może pozostawać długo bez szkoleniowca. Już rozpoczęły się szybkie poszukiwania następcy. W Płocku mogą pracować Maciej Bartoszek lub Jacek Zieliński. Nawet szybkie ugaszenie pożaru nie musi oznaczać, że pracę zachowa Kruszewski. Jest wielce prawdopodobne, że za chwilę przyjdzie weryfikacja jego ostatnich decyzji, zakończona rozstaniem z klubem. Miasto podkreśla jednoznacznie: za wszystko, co dzieje się w klubie odpowiada zarząd. I tej narracji nie buduje w sposób łagodny. 

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.36.05

Kapustka ląduje w fabryce młodych gwiazd, jak nazywa Freiburg w swoim artykule Michał Trela.

Wydaje się, że Kapustka trafia w idealne dla siebie miejsce. Streich, pracujący w klubie od ponad dwudziestu lat, potrafi prowadzić zdolną młodzież. Początkowo trener działał w akademii, a od pięciu lat zajmuje się pierwszym zespołem. W tym czasie dwa razy awansował do europejskich pucharów i zaliczył spadek. To jednak niczego nie zmienia, bo klub od ponad dwóch dekad działa w ten sam sposób – wychowuje piłkarzy w jednej z najlepszych akademii w Niemczech, daje szansę zawodnikom z niższych lig oraz niechcianych w bogatszych klubach, promuje ich, a później sprzedaje z zyskiem. Czasem, gdy narybek jest akurat gorszy, spada na sezon do niższej ligi, ale zwykle szybko wraca. Tak było w zeszłym sezonie, gdy Freiburg jako beniaminek zrobił furorę i zapewnił sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie. Kapustka jest najprawdopodobniej przewidywany do gry na lewym skrzydle, w systemie 4-4-2, gdzie nie będzie miał wielkiej konkurencji.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.40.13

fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Liczba komentarzy: 24
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły (@zbanowany_banan)
4 lat temu

O Jezus, Gil w wozie z telewizorami przed stadionem… Przecież ten człowiek nie rozróżnia Klanu od Plebanii – w jaki sposób on ogarnie VAR?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły (@zbanowany_banan)
4 lat temu

VAR (w obecnej formie) już się skompromitował podczas Pucharu Konfederacji. Zamiast Gila Boniek mógłby desygnować Steviego Wondera do obsługi tych telewizorów – wyszłoby na jedno…

Jaguar
Jaguar (@jaguar)
4 lat temu

Ja tez nie odrozniam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
4 lat temu

Jak raz na pół roku to w sumie całkiem nieźle.
Skoro piłkarze którym będzie sędziował kopią się po czołach w co drugim meczu…

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
4 lat temu

No jak Bigos nie da rady we Freiburgu to będzie żenada.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Jaguar
Jaguar (@jaguar)
4 lat temu

Zaraz mecz…To sparing i tyle, kogo interesuje o ktorej.

bennua
bennua (@bennua)
4 lat temu

Odnośnie Probierza,klasyczna sodówka. Zagłaskali,zachwalili chłopa no i instalacja mu pier..lła

bastion79
bastion79 (@bastion79)
4 lat temu

„Właściciel wyraził się jasno” Nic bardziej mylnego. Zarząd nie zajął stanowiska po deklaracji trenera, przyjął dymisję a teraz dowiaduję się, że ukarał zawodnika. Więc jak? Jeśli zawodnik miał rację to czemu został ukarany, a jeśli trener to czemu się rozstali? Tu nic nie ma klarownego i należy się pała z zarządzania.

piotrz
piotrz (@piotrz)
4 lat temu

Z tych 4 zasad wynika że sędzia Var nie będzie mógł informować głównego o padolino.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  piotrz

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek (@szczepek)
4 lat temu

Poczeka aż go zwolnią i przytuli kasę za resztę kontratku. Jeśli nie wytrzyma ciśnienia to może za porozumieniem stron się zgodzi o zrzeknie się powiedzmy połowy. Tak czy inaczej źle na tym nie wyjdzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Erni
Erni (@erni)
4 lat temu

Śmieszne są Twoje urojenia. Zawsze płacze jak to Legii pomagają. Zacznijcie grać, a nie żalić się wiecznie.

Jaguar
Jaguar (@jaguar)
4 lat temu
Reply to  Erni

to sie nazywa 'sciaganie presji'
Jestesmy mistrzem swiata, tylko sedziowie nam na nic nie pozwalaja… tak w Europie, jak i w Polsce. Przebrzydli

M.S.
M.S. (@mariusz-szewczyk)
4 lat temu
Reply to  Jaguar

To jest ściąganie majtek i wystawianie dupala.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Erni

Treść usunięta

Jaguar
Jaguar (@jaguar)
4 lat temu

Jak sadze, kiedy robi sie podobne ankiety wsrod pilkarzy w Hiszpanii, Niemczech czy Francji zapewne rowniez latwo wskazac kluby, otrzymujace w nich najwiecej glosow.
To oczywiscie jedynie przypuszczenie.
Powolywanie sie na tego rodzaju 'ewidencje' do obrony stawianych, przez siebie tez, nie jest raczej tozsame z istotami majacymi tenze rozum na karku (przepraszam, nie lubie zdrobnien).

grosiak1970
grosiak1970 (@grosiak1970)
4 lat temu

Wreszcie ludzie zaczęli pisać prawdę o Probierzu. Odwaliło mu już dawno, a poza Białymstokiem nic nie osiągnął.

Suche Info
22.09.2021

EFL Cup: Klich i Bednarek przechodzą dalej, Everton odpada

We wtorkowy wieczór rozegrało się kilka meczów EFL Cup. Grała połowa Premier League, a więc streścimy wam pokrótce, co działo się na angielskich boiskach. Liverpool gładko opędzlował Norwich 3:0. Czy zagrał Przemysław Płacheta? No cóż, bez zaskoczenia – nie było go w kadrze meczowej. Juergen Klopp dość lajtowo podszedł do tematu, nie zagrał nikt z […]
22.09.2021
Weszło
21.09.2021

Podpuścić i skasować, który to już odcinek?

Klasyczny Inter Mediolan. Chciałoby się nawet może napisać: klasyczny Antonio Conte, gdyby nie fakt, że Conte już z San Siro się rozstał. Podczas dzisiejszego spotkania z Fiorentiną Inter zaprezentował całą gamę swoich dobrze znanych sztuczek. Handanović wyczyniający cuda w bramce. Pozorny bałagan w pierwszym okresie gry. Przetrzymanie wzmożonego pressingu rywala. I wreszcie ten kluczowy moment: […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Bez niespodzianki: Zagłębie opędzlowało rezerwy Śląska

We wtorkowych meczach Pucharu Polski doszło tylko do jednej niespodzianki. Co chcemy przez to powiedzieć? Ano to, że Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami spokojnie poradziło sobie z rezerwami Śląska Wrocław. Był to mecz dla Zagłębia… co najmniej niewygodny. Gdyby lubinianom zdarzyła się wpadka z rezerwami lokalnego rywala – a „Miedziowi” wielokrotnie udowadniali, czy to z […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Ryszard Wieczorek: – Mam nadzieję, że będzie to nawóz pod rozwój klubu

Zakurzony Ryszard Wieczorek góruje dziś nad renomowanym Kostą Runjaiciem. Co miał do powiedzenia po meczu? Cytujemy za oficjalną stroną Pogoni: – Źle zaczęliśmy mecz, myślę, że zjadła nas trochę trema. Zbyt łatwo dopuszczaliśmy Pogoń pod bramkę i straciliśmy gola. To nas odblokowało. Zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mieliśmy dwa stałe fragmenty gry, wyrównaliśmy i uwierzyliśmy w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Runjaic: – Puchary rządzą się swoimi prawami

Tak! Mamy to! Czuliśmy, że to słynne hasło padnie już w pierwszej rundzie. I padło. Kosta Runjaic stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że „puchary rządzą się swoimi prawami”. Brawo! To są wypowiedzi, o które nic nie robiliśmy! Natomiast nie chcemy tylko szydzić, bo Runjaic wziął na siebie pełną odpowiedzialność za ten mecz. Na spotkaniu z dziennikarzami […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Hej, Pogoń. Nie startuj już w Pucharze Polski. Nigdy

Drodzy „Portowcy”, jesteście fajnym klubem, dokonujecie sensownych ruchów, macie na siebie pomysł, macie w mieście klimat do piłki, dobrze szkolicie młodzież, budujecie okazały stadion. Jako że trudno nie pałać do was w ostatnich latach sympatią, chcemy podsunąć wam pewien pomysł. Z czystej życzliwości. Gorąco prosimy o przemyślenie go na najbliższym spotkaniu pionu sportowego. Nasz pomysł […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021