post Avatar

Opublikowane 07.07.2017 10:09 przez

redakcja

– Michał trochę zrobił z siebie wariata. Wchodził, wtrącał się w nie swoje sprawy, a powinien siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków. Gdyby Andrzej Kuchar był już właścicielem i wszedł do klubu z Michałem, to wtedy w porządku. Mógł rządzić, doradzać. Ale wtrącając się, pokazał, że nie szanuje ludzi – krytykuje Michała Probierza na łamach „Super Expressu” Jan Urban, komentując zawirowania właścicielskie w prowadzonym przez siebie Śląsku Wrocław.

FAKT

W meczu o Superpuchar na polskich boiskach zadebiutuje VAR.

Sędzia główny Szymon Marciniak (36 l.) będzie w kontakcie z siedzącym w wozie i oglądającym spotkanie na monitorach Pawłem Gilem (41 l.).

– VAR nie jest lekiem na całe zło. Ma pomóc sędziom w sytuacjach absolutnie jednoznacznych i kluczowych. Tylko przy czterech wydarzeniach boiskowych sędziowie mogą z niego skorzystać – mówi Faktowi szef dep. rozgrywek krajowych w PZPN Łukasz Wachowski.

O jakie sytuacje chodzi? Arbiter siedzący w wozie może zasygnalizować głównemu błąd, jeśli dotyczy on zdobytej bramki, bezpośredniej czerwonej kartki, rzutu karnego lub błędnej identyfikacji zawodnika (…).

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 07.35.21

Obok – zapowiedź Superpucharu, czyli Magiera chce zacząć jak skończył.

– Legia miała szansę zdobyć to trofeum wielokrotnie, udało się je wywalczyć tylko cztery razy. Mecz z Arką traktuję poważnie i prestiżowo – dodał Magiera.

Jego poprzednicy eksperymentowali ze składem w spotkaniach inaugurujących sezon. Magiera ma inne podejście, wystawi najmocniejszy skład, na jaki będzie go stać, ale i tak nie będzie to zespół, który później będzie walczył o zwycięstwa w ekstraklasie i o europejskie puchary.

GAZETA WYBORCZA

Rafał Stec zadaje pytanie: czy ranking FIFA mówi prawdę? I sobie na nie odpowiada – że w sumie, to mówi niewiele.

W kim natomiast wraz z każdą kolejną publikacją klasyfikacji FIFA rośnie przekonanie, że Polacy są zobowiązani mierzyć w podium mundialu (przybywa otwarcie wspominających o tym komentatorów), temu zaleca się proste ćwiczenie intelektualne. Czy mianowicie wśród faworytów MŚ umieściłby także Szwajcarię?

Ranking informuje, że Nawałka szefuje drużynie regularnej i niepozwalającej sobie na wpadki, podbudowuje piłkarzy, kibicom poprawia samopoczucie z bardzo dobrego na znakomite. Jednak przed mundialem powie nam niewiele. Przyjemnie uzmysłowić sobie, że Polacy remisowali na Euro z przeciwnikami z samego szczytu – pierwszymi dziś Niemcami, czwartą Portugalią, piątą Szwajcarią – ale wypada też pamiętać, że pokonali takiego przeciwnika ledwie raz. Mistrzów świata, przed blisko trzema laty. I prędko nie będą mieli okazji, ponieważ grupę eliminacyjną wylosowali średnią. Zweryfikuje ich dopiero mundial.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 07.37.25

SUPER EXPRESS

Jan Urban ostro o Michale Probierzu. Trenerowi Śląska nie spodobało się zamieszanie w związku z ewentualnym przejęciem klubu przez Andrzeja Kuchara i roli, jaką w tym projekcie miał odgrywać Probierz właśnie.

Wciąż nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym właścicielem klubu. To bardzo przeszkadza w pracy?
Trzeba się odciąć od spekulacji, na które nie mam żadnego wpływu, skupić na treningach i wzmacnianiu kadry. Wszystkie transfery są bezgotówkowe, doszło sześciu piłkarzy, a i tak wciąż nam ich brakuje. Nie ma co ukrywać, że ta sytuacja ma wpływ na przebieg rozmów z kandydatami do gry. Nikt nie chce przychodzić na niepewne.

Klub miał kupić Andrzej Kuchar, a udziałowcem i „nadtrenerem” miał zostać Michał Probierz. Mogło wtedy pana już nie być w Śląsku?
Michał trochę zrobił z siebie wariata. Wchodził, wtrącał się w nie swoje sprawy, a powinien siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków. Gdyby Andrzej Kuchar był już właścicielem i wszedł do klubu z Michałem, to wtedy w porządku. Mógł rządzić, doradzać. Ale wtrącając się, pokazał, że nie szanuje ludzi.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.21.42

Piotr Rutkowski zdradza, że połowa pieniędzy uzyskanych z transferu Jana Bednarka została już wydana na wzmocnienia.

Nie da się ukryć, że niektórzy zawodnicy powinni już ten klub opuścić.

Dlaczego?
Każdy przypadek jest inny. Jesteśmy dumni z karier Karola Linetty’ego czy Jana Bednarka, ale zależy też nam, żeby nasi młodzi wychowankowie spełniali marzenia. Bo na Ekstraklasie świat się nie kończy.

Wypuszczacie ich za wielkie pieniądze. Co się z nimi stanie?
Prawie połowę pieniędzy zarobionych na transferze Bednarka już wydaliśmy, zbliżamy się do 3 milionów euro. A trzeba  pamiętać, że pieniądze przychodzą w ratach, czasami nawet dwuletnich. To nie jest tak, że nagle mamy całą kwotę na koncie i myślimy co z tym zrobić. Pobiliśmy w tym roku rekord transferowy Ekstraklasy sprzedając Bednarka, ale funkcjonowanie klubu się nie zmieni. Nadal inwestujemy w Akademię najwięcej w Polsce i mamy tego efekty.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.21.51

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.36.19

Fragment zapowiedzi Superpucharu cytowaliśmy przy okazji „Faktu”, „PS” do zapowiedzi dodaje historię Patryka Kuna, jednego z nowych piłkarzy Arki.

Kilka lat wcześniej był w tej samej drużynie z bratem Dominikiem. Najpierw Koszałek Opałek Węgorzewo, potem Vęgoria i Stomil Olsztyn. Później Dominik trafił do Pogoni Szczecin, a następnie Wisły Płock.

Zanim Patryk wylądował w ekstraklasie, spędził trzy sezony na jej zapleczu. – Na podwórku często rywalizowaliśmy. Dużo graliśmy jeden na jednego, ale zawiści nie było. Dominik zawsze wygrywał, jest starszy, było mu łatwiej, bo miał przewagę fizyczną. Tamte porażki ukształtowały mój charakter. Przegrywałem, ale starałem się doskonalić, żeby w końcu dopaść brata. Teraz on gra w Wiśle, ja w Arce, może będzie okazja się zmierzyć? – zastanawia się Patryk Kun.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.36

A do tekstu o wprowadzeniu VAR w meczu o Superpuchar – rozmowa o tym systemie z Szymonem Marciniakiem.

Sędziowie boją się VAR-u?
Wszędzie mają obawy. Najłatwiej uczyć się na błędach kolegów, ale kiedy samemu przyjdzie podjąć decyzję… Śmialiśmy się: podbiegasz do monitora, tętno 200, pot spływa do oczu, większe zmęczenie niż w trakcie meczu. Potem dziwisz się: „Kurde, co ja widziałem? Przecież kamerka pokazuje co innego”. Mamy pewnych siebie sędziów. Potrafimy pokazać cojones. To najważniejsze, bo musisz mieć odwagę, żeby podważyć własną decyzję.

Ale to dodatkowa presja.
Sędziowie w ekstraklasie są gruboskórni. Zdaję sobie sprawę, że ludzie nie będą rozumieli, dlaczego arbiter VAR nie reaguje, nie pomaga przy każdej decyzji. Kłania się protokół, z którym kibice i piłkarze powinni się zapoznać, aby wiedzieć, kiedy arbiter może skorzystać z VAR. Nie możemy go łamać, bo to wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.46

Jagiellonia czekała na Martina Pospisila półtora roku. Czy było warto? Czech przekonuje, że zrobi wszystko, by tak właśnie było.

Dużo czasu upłynęło od pierwszych zapytań Jagiellonii w pana sprawie do podpisania umowy.
Tak, pierwszy raz o zainteresowaniu Jagiellonii dowiedziałem się półtora roku temu, więc ta podróż tutaj trochę trwała. Wcześniej na transfer nie zgadzał się Miroslav Pelta, szef mojego czeskiego klubu FK Jablonec. Twierdził, że jestem ważnym zawodnikiem zespołu i nie chciał mnie puścić. 

Bardzo blisko transferu był pan już pół roku temu. Jagiellonia twierdzi, że nawet porozumiała się z panem w sprawie kontraktu.
Ale jednak usłyszałem, że będę potrzebny w rundzie wiosennej. Przedłużyłem też umowę z obietnicą, że latem nikt nie będzie mi już robił problemów.

Wpływ na to, że dostał pan zgodę na transfer miało zamieszanie z Peltą (Pelta, do niedawna także szef czeskiej federacji piłkarskiej, wiosną został aresztowany i jest podejrzewany o malwersacje finansowe)?
To nie miało wpływu, bo już jest na wolności i znów ma wiele do powiedzenia w klubie.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.54

Nie milkną echa zwolnienia Marcina Kaczmarka z Wisły Płock. Z klubem mogą się przez całą tę sprawę pożegnać prezes Jacek Kruszewski oraz… Dominik Furman.

Wygląda na to, że Dominik Furman, który miał otwarcie krytykować metody treningowe szkoleniowca może szukać sobie nowego pracodawcy, choć dopiero co został wykupiony z Toulouse i podpisał z klubem 3-letni kontrakt. Jakim cudem zdecydował się na związanie z Wisłą, skoro nie odpowiadał mu szkoleniowiec? Tego nie potrafią zrozumieć w ratuszu i żądają wyciągnięcia konsekwencji wobec zawodnika. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ten już został ukarany finansowo za swoje zachowanie wobec trenera. Być może to nie koniec i będzie musiał odejść z klubu.

(…)

Właściciel wyraził się jasno: jak najszybciej zażegnać kryzys. Drużyna nie może pozostawać długo bez szkoleniowca. Już rozpoczęły się szybkie poszukiwania następcy. W Płocku mogą pracować Maciej Bartoszek lub Jacek Zieliński. Nawet szybkie ugaszenie pożaru nie musi oznaczać, że pracę zachowa Kruszewski. Jest wielce prawdopodobne, że za chwilę przyjdzie weryfikacja jego ostatnich decyzji, zakończona rozstaniem z klubem. Miasto podkreśla jednoznacznie: za wszystko, co dzieje się w klubie odpowiada zarząd. I tej narracji nie buduje w sposób łagodny. 

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.36.05

Kapustka ląduje w fabryce młodych gwiazd, jak nazywa Freiburg w swoim artykule Michał Trela.

Wydaje się, że Kapustka trafia w idealne dla siebie miejsce. Streich, pracujący w klubie od ponad dwudziestu lat, potrafi prowadzić zdolną młodzież. Początkowo trener działał w akademii, a od pięciu lat zajmuje się pierwszym zespołem. W tym czasie dwa razy awansował do europejskich pucharów i zaliczył spadek. To jednak niczego nie zmienia, bo klub od ponad dwóch dekad działa w ten sam sposób – wychowuje piłkarzy w jednej z najlepszych akademii w Niemczech, daje szansę zawodnikom z niższych lig oraz niechcianych w bogatszych klubach, promuje ich, a później sprzedaje z zyskiem. Czasem, gdy narybek jest akurat gorszy, spada na sezon do niższej ligi, ale zwykle szybko wraca. Tak było w zeszłym sezonie, gdy Freiburg jako beniaminek zrobił furorę i zapewnił sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie. Kapustka jest najprawdopodobniej przewidywany do gry na lewym skrzydle, w systemie 4-4-2, gdzie nie będzie miał wielkiej konkurencji.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.40.13

fot. FotoPyK

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 24
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły

O Jezus, Gil w wozie z telewizorami przed stadionem… Przecież ten człowiek nie rozróżnia Klanu od Plebanii – w jaki sposób on ogarnie VAR?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły

VAR (w obecnej formie) już się skompromitował podczas Pucharu Konfederacji. Zamiast Gila Boniek mógłby desygnować Steviego Wondera do obsługi tych telewizorów – wyszłoby na jedno…

Jaguar
Jaguar

Ja tez nie odrozniam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Jak raz na pół roku to w sumie całkiem nieźle.
Skoro piłkarze którym będzie sędziował kopią się po czołach w co drugim meczu…

Miszcz Joda
Miszcz Joda

No jak Bigos nie da rady we Freiburgu to będzie żenada.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jaguar
Jaguar

Zaraz mecz…To sparing i tyle, kogo interesuje o ktorej.

bennua
bennua

Odnośnie Probierza,klasyczna sodówka. Zagłaskali,zachwalili chłopa no i instalacja mu pier..lła

bastion79
bastion79

„Właściciel wyraził się jasno” Nic bardziej mylnego. Zarząd nie zajął stanowiska po deklaracji trenera, przyjął dymisję a teraz dowiaduję się, że ukarał zawodnika. Więc jak? Jeśli zawodnik miał rację to czemu został ukarany, a jeśli trener to czemu się rozstali? Tu nic nie ma klarownego i należy się pała z zarządzania.

piotrz
piotrz

Z tych 4 zasad wynika że sędzia Var nie będzie mógł informować głównego o padolino.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Poczeka aż go zwolnią i przytuli kasę za resztę kontratku. Jeśli nie wytrzyma ciśnienia to może za porozumieniem stron się zgodzi o zrzeknie się powiedzmy połowy. Tak czy inaczej źle na tym nie wyjdzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Erni
Erni

Śmieszne są Twoje urojenia. Zawsze płacze jak to Legii pomagają. Zacznijcie grać, a nie żalić się wiecznie.

Jaguar
Jaguar

to sie nazywa ‚sciaganie presji’
Jestesmy mistrzem swiata, tylko sedziowie nam na nic nie pozwalaja… tak w Europie, jak i w Polsce. Przebrzydli

M.S.
M.S.

To jest ściąganie majtek i wystawianie dupala.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jaguar
Jaguar

Jak sadze, kiedy robi sie podobne ankiety wsrod pilkarzy w Hiszpanii, Niemczech czy Francji zapewne rowniez latwo wskazac kluby, otrzymujace w nich najwiecej glosow.
To oczywiscie jedynie przypuszczenie.
Powolywanie sie na tego rodzaju ‚ewidencje’ do obrony stawianych, przez siebie tez, nie jest raczej tozsame z istotami majacymi tenze rozum na karku (przepraszam, nie lubie zdrobnien).

grosiak1970
grosiak1970

Wreszcie ludzie zaczęli pisać prawdę o Probierzu. Odwaliło mu już dawno, a poza Białymstokiem nic nie osiągnął.

Weszło Extra
28.03.2020

Ranking najbarwniejszych postaci XXI wieku (51-60)

Kto krzyczał, że da dupę? Kto latał z giwerą za paskiem? Kto leczył złamane żebra monetą przyklejoną do ciała? Kto po dziesięciu minutach wiedział, że jego piłkarz kupuje prezerwatywy? Kto za swoją porażkę uznawał, że nie walnął z bańki Roberto Manciniego? Kolejna część rankingu, kolejne anegdoty. Szczerze – polecamy!  MIEJSCA 91-100 – KLIK! MIEJSCA 81-90 […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

„Liczę, że przepuszczą mnie na granicach”. Problemy Polaków z niższych lig zagranicznych

W ostatnim czasie rozmawialiśmy z wieloma Polakami, którzy wyjechali z kraju i chaos spowodowany koronawirusem przeżywają na obczyźnie. Niewiele mówiło się jednak o sytuacji tych, którzy w piłkę grają poza ojczyzną, ale jedynie amatorsko. W Anglii, Hiszpanii, Islandii oraz Norwegii znajdziemy rodaków, którzy wpadli w kłopoty. Niektórzy z nich całkowicie stracili kontrakty w lokalnych klubach, […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

10 tysięcy złotych za siedzenie w domu to całkiem przyzwoite pieniądze

– Od poniedziałku zaczynamy rozmowy z zawodnikami. Ja nie chciałbym podchodzić do tego w sposób autorytarny. Chcę przedstawić zawodnikom moją strukturę przychodów i to, co się wiąże z tą epidemią, jeśli chodzi o wpływy. 10 tysięcy brutto to jest minimum i uderzmy się w pierś: to są całkiem przyzwoite pieniądze za siedzenie w domu. Jak […]
28.03.2020
Inne sporty
28.03.2020

Szalony pomysł w NBA: mecze w Las Vegas albo na Bahamach?

Mijają kolejne dni, a my powoli zaczynamy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Tak, tęsknimy za sportem, ale nie możemy być samolubni – powrót do codziennej rywalizacji powinien nastąpić dopiero, kiedy zawodnicy będą po prostu bezpieczni. W NBA jednak – jak donosi ESPN – nie chcą na razie łatwo składać broni. I kombinują jak się tylko […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Piłka po stronie piłkarzy

Piątek był dość szalonym dniem w polskim futbolu. Najpierw zapowiedź pakietu pomocowego dla klubów ze strony PZPN-u – wśród propozycji między innymi 30 milionów złotych żywej gotówki do podzielenia pomiędzy kluby Ekstraklasy w sezonie 2020/21. Parę godzin później komunikat Ekstraklasy SA zachęcający (obligujący? usprawiedliwiający?) do obniżek kontraktów piłkarzy o 50%. Wieczorem gwóźdź jeszcze od I […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Niewdzięczni pikarze Jagi nie chcą iść na ugodę? Nie do końca…

Wczorajsza uchwała Rady Nadzorczej Ekstraklasy umożliwiająca ścięcie zarobków piłkarzy została przyjęta z dość powszechnym zrozumieniem. I słusznie, bo – choć wciąż nie wiemy, czy to realna furtka prawna, czy tylko pomocna „rekomendacja góry” – może uratować ona któryś z nie najlepiej zarządzanych klubów. W idealnym świecie widzimy to tak: dzięki tej uchwale kluby MOGĄ, ale nie […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

BOXING TALK – Durda i Pindera o boksie

Kanał Sportowy zaprasza na pierwszy odcinek programu BoxingTalk – Edward Durda i Janusz Pindera rozmawiają o sytuacji w świecie boksu i odpowiadają na pytania widzów z czatu!
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Straty z rynku transferowego dla Rakowa wyceniam na 12 milionów złotych

– Nie uważam, że najmniej straciliśmy. Wszystkie wasze rozważania nie obejmują tego, jak zmienia się rynek transferowy. My jesteśmy wśród 3-4 polskich klubów, które są pokrzywdzone. Nie będziemy w stanie sprzedać swoich piłkarzy. Mieliśmy realne i konkretne oferty na Tomka Petraska i konkretne zapytania na Sebastiana Musiolika. Ja te straty wyceniam na około 12 milionów […]
28.03.2020
Bukmacherka
28.03.2020

Pojedynki na gole w Nikaragui? Wysokie kursy od eWinnera!

Nikaragua to jedno z ostatnich państw, w których wciąż grają w piłkę. W tamtejszej Ekstraklasie znajdziemy podrabiany Real Madryt czy lokalny Juventus, a także ekipę, która mimo straty zaledwie czterech goli w 11 meczach nie jest liderem ligi. Przekonaliśmy was, że warto się zainteresowań tamtejszymi rozgrywkami? To sprawdźcie, na co stawiamy w najbliższej kolejce! Pojedynek: […]
28.03.2020
Blogi i felietony
28.03.2020

Pożar w piłkarskich obozach dla najemników

ESA uchwaliła wczoraj, że obcina piłkarzom pensje o połowę. Moim zdaniem błąd – trzeba było od razu uchwalić, że od jutra Ekstraklasa zakazuje na świecie dalszych zarażeń koronawirusa. Nie jestem prawnikiem. Moja wiedza prawnicza kończy się na filmach „Lęk pierwotny”, „Sędzia”, „Adwokat diabła”, sprawie OJ Simpsona, książkach „Firma” i „Zabić drozda”, a także – a […]
28.03.2020
Bukmacherka
28.03.2020

Yunost pewnie zmierza po tytuł – postaw na hokej w Superbet!

Yunost Mińsk świetnie rozpoczął finałową potyczkę z Szachtarem Soligorsk. W pierwszym meczu o mistrzostwo Białorusi w hokeju gospodarze wygrali aż 5:1. Drugie spotkanie na własnym terenie będzie dla faworytów finału szansą na zwiększenie przewagi. Sprawdzamy, na co warto postawić w drugiej odsłonie tej rywalizacji! Yunost Mińsk – Szachtar Soligorsk Ostatnie mecze bezpośrednie: WRWWR Poprzednie mecze […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Kluby czekają na koniec pandemii. My nie wiemy, czy przystąpimy do rozgrywek…

– Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie kluby czekają na koniec pandemii i wznowienie rozgrywek z większymi czy mniejszymi problemami. Raczej każdy przystąpi do rozgrywek. My tego pewni nie jesteśmy. Sytuacja z wirusem tylko tę sprawę pogłębiła i spowodowała, że nasze problemy z dużych stały się ogromne. Nie wiemy kompletnie, co nas czeka […]
28.03.2020
Bukmacherka
28.03.2020

Wysokie kursy na Szachciora – sprawdź ofertę Totolotka!

Szachcior Soligorsk zimą wzmocnił się po to, żeby w nowym sezonie włączyć się do gry o mistrzostwo kraju. Po słabym początku piłkarze z Soligorska mogą pokazać siłę na lubianym terenie. Haradzieja jeszcze nigdy nie postawiła się mocniejszemu rywalowi, a my możemy na tym nieźle zarobić. Sprawdźcie, co warto postawić w Totolotku! FK Haradzieja – Szachcior […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Świerczewski, Sawicki, Kowalczyk i Rokuszewski u Stanowskiego!

Wczoraj intensywny dzień – pakiet pomocowy PZPN-u jeszcze nie został dobrze przeanalizowany przez środowisko, a już rekomendację ścięcia pensji o połowę opublikowała Ekstraklasa SA. Krzysztof Stanowski zaprosił do omówienia wczorajszego dnia sekretarza generalnego PZPN-u, Macieja Sawickiego, oraz właściciela Rakowa Częstochowa, Michała Świerczewskiego. Ponadto w „Stanie Futbolu” stali goście, Wojciech Kowalczyk oraz Mateusz Rokuszewski. Zapraszamy! Program […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Kryzys sprawi, że kluby Ekstraklasy spojrzą wreszcie w stronę akademii?

– Dziś trudno przewidzieć jakikolwiek scenariusz, bo sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Ale kiedy wrócimy do normalnego życia, a kluby do grania, może się okazać, że trzeba będzie pewne rzeczy poukładać na nowo. Zaczynając od budżetów, a na kadrach zespołów kończąc. Szukanie oszczędności może doprowadzić do sytuacji, w której do tej pory niechętnie […]
28.03.2020
Bukmacherka
28.03.2020

BATE wraca na zwycięski szlak? Postaw na to w Milenium!

Wicemistrzowie Białorusi są na musiku. Po porażce w pierwszej kolejce znaleźli się nawet w… strefie spadkowej. Teraz czeka ich wyjazdowe starcie z sąsiadem w tabeli ligowej, więc wygrana jest ich koniecznością. Co warto postawić w sobotnich meczach ligi białoruskiej? Sławija Mozyrz – BATE Borysów Ostatnie mecze bezpośrednie: PPPPR Poprzednie spotkania Sławiji: PWWPW Ostatnie mecze BATE: […]
28.03.2020
Weszło
28.03.2020

Prezes Żelem nie lubi ludzi. Nigdy nie miał dla mnie czasu

– Spędziłem w tym klubie wiele lat. Najpierw jako piłkarz. Bywało ciężko, wiele lat nawet nie zarabiałem tutaj pieniędzy, a co więcej dokładałem. Zresztą nie tylko ja. Nie brakowało ludzi, którym bardzo zależało na istnieniu Piasta i pomagali wpłacając środki. Nie mówię nawet o sponsorach, ale też właśnie o piłkarzach. Na pewno nie było możliwości […]
28.03.2020
Weszło
27.03.2020

I liga wzorem Ekstraklasy – minus 50%, 4 tysiące kwoty minimalnej!

To było pewne jak sobota po piątku – po tym, jak komunikat na temat obniżenia kontraktów piłkarzy wydała Ekstraklasa, na podobny krok zdecydowały się władze zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Podobny, bo taki sam być rzecz jasna nie mógł, gdyż pierwsza liga operuje na trochę innych kwotach. I tak jak zgadzają się procenty – tu i […]
27.03.2020