post

Opublikowane 04.07.2017 17:01 przez

redakcja

2 grudnia w wieku 45 lat w klatce MMA zadebiutuje Jacek Adamczyk. Znacie gościa? Tak, to były redaktor naczelny Przeglądu Sportowego i wciąż aktywny dziennikarz. Na gali PLMMA jego przeciwnikiem będzie Dawid „Harnaś” Haras. Chłopak, którzy na czternaście prób nie odniósł jeszcze ani jednego zwycięstwa. Jak nie teraz, to chyba już nigdy.   

Freak fight to walka celebrytów i oryginałów, którzy mają zaspokoić jedne z najbardziej pierwotnych cech człowieka – ciekawość i pragnienie rozlewu krwi. Za pierwszy głośny freak fight w Polsce uchodzi pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem. Były Strongman zmiótł z ringu zawodowego pięściarza, na co patrzyło 7 milionów osób.

Jednym z kolejnych rywali rozkręcającego się w MMA Pudzianowskiego miał być kulturysta Robert Burneika, na początku 2014 roku spekulacjom nie było końca.

Hardkorowy Koksu w KSW? Kompletna bzdura – ucinał wówczas temat Martin Lewandowski. – Nie interesuje nas zawodnik, który mówi, że w ogóle się nie przygotowuje się do walk. Tylko zjada stejki i robi fajny marketing, żeby sprzedać więcej odżywek. Z MMA ma natomiast tyle wspólnego, co moja ciocia. To nie jest poziom, który nas satysfakcjonuje. Szczególnie, że mamy międzynarodowe ambicje.

Mijają trzy lata. KSW organizuje drugą, co do wielkości, galę w historii dyscypliny. Jedną z głównych atrakcji wieczoru na Stadionie Narodowym jest walka muzyka (Pawła Mikołajuwa) z… Robertem Burneiką.

Z tymże Burneiką jakiś czas wcześniej miał zmierzyć się Mirosław Okniński – pomysłodawca debiutu w klatce Adamczyka. Szef PLMMA ostatecznie odrzucił ofertę starcia z „Koksem”, po tym jak obóz Litwina zaproponował mu 100 tys. złotych za podłożenie się (wersja Oknińskiego). Oto jak 4 lata temu skomentował konfrontację Burneiki z tancerzem erotycznym Dawidem Ozdobą. Tekst, uwaga, opublikowany w portalu MMMania, czyli w serwisie Adamczyka.

To jakieś wielkie gówno jest. Byłem, jestem i będę przeciwnikiem podobnych hec. Po co to komu? Od wielu lat zajmuję się trenowaniem młodych ludzi, którzy marzą o karierze w MMA. Tłumaczę im, że trzeba harować, zaciskać zęby, ćwiczyć, wyciskać siódme poty. Że to poważny sport, bardzo wymagający, w którym nie ma miejsca dla byle kogo. I co? Okazuje się, że teraz jako zawodnik MMA przedstawiany jest striptizer, który na dodatek ma się bić ze zwykłym pozerem, udającym fightera, a będącym jedynie napompowanym kulturystą. Żenada. Pajace, spierdalać z MMA. Tyle im mogę powiedzieć.  

„Pajace” jednak mają się dobrze, a zapotrzebowanie na ich usługi rośnie. Na gali KSW wystąpił piłkarz Jacek Wiśniewski, do debiutu szykuje się aktor Tomasz Oświeciński, a  Ozdoba wróci do klatki po wakacjach. W rozpisce dużej imprezy właściciel grupy „BadBoys” miał znaleźć się już w zeszłym roku. Za występ u –a jakże!  – Oknińskiego zaoferowano mu 50 tys. złotych. Tancerz erotyczny wyznaczony był do boju z „Trybsonem”. Znany z Warsaw Shore zawodnik zadomowił się w MMA i dziś wyzywa na pojedynek Marcina Najmana. Ten w między czasie wywalczył mistrzostwo Europy K-1.

ozzz

KSW jak disco polo, M jak Miłość? Podnieca masy, a nie jest to nic wyrafinowanego? O każdym sporcie można tak powiedzieć, nawet o tenisie. Co w tym wyrafinowanego? To przecież tylko odbijanie piłki paletką.

To znów cytat z Lewandowskiego. Bardzo prawdziwe słowa. Skoro bowiem sport jest rozrywką, wypada zaakceptować udział w rozgrywkach sportowych osób powszechnie znanych. Mniej ważne, że nigdy w życiu nie uprawiali poważnie danej dyscypliny. Przychodzą na gale ze swoimi kibicami, w ich blasku mogą się ograć prawdziwi specjaliści. A że występy w ringu piosenkarza, dziadka czy osoby niepełnosprawnej wyglądają komicznie? Cóż. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, o co chodzi.

Wybraliśmy najbardziej popieprzone freak fighty i postanowiliśmy podzielić je na pięć kategorii. Niektórych z tych walk wolelibyście nigdy nie zobaczyć.

Bójki dziadków

Jeżeli kogokolwiek szokuje wiek, w jakim po tytuł sięgał George Foreman, otarł się o niego Evander Holyfield, a mistrzostwa bronił Bernard Hopkins, to powinien poznać historię Ann Perez de Tejady. Amerykanka to 68-letnia dziarska babcia, która w lutym 2016 stoczyła swój pierwszy pojedynek w MMA. Na gali Sparta Combat League 48 w Denver de Tejada dostała ostry łomot od młodszej o trzydzieści pięć wiosen Laury Dettmann. Przewaga szybkości była aż nadto widoczna. Zresztą, oceńcie sami.

Miałam tylko 2,5-centymetrowe rozcięcie i parę siniaków. Po treningach jestem bardziej poobijana. Ciężko pracuję i lubię to, dlatego chętnie znów wyjdę do walki w klatce – deklaruje de Tejada. Jako rywalkę proponujemy wracającą do zdrowia po zawale Beatę Tyszkiewicz.

***

Podobna różnica wieku co de Tejadę z Dettmann dzieliła Mickey’a Rourke’a z niejakim Elliotem Seymourem.

Filmowy Harry Angel postanowił wrócić na ring po dwóch dekadach przerwy. W latach dziewięćdziesiątych stoczył kilka zawodowych pojedynków, żadnego nie przegrał, choć trzeba napisać, że tylko jeden z rywali, z którymi się mierzył, miał dodatni bilans walk.

Jakim legitymował się Seymour? Marnym, 1-9. W Moskwie nie decydowały jednak umiejętności, lecz finansowy układ. – Ludzie w Wild Card gymie wiedzą, że Elliot znajduje się w straszliwej sytuacji i żyje w zasadzie na ulicy. Dla niego była to szansa, aby choć na chwilę się z niej wyrwać – powiedział po wszystkim znajomy rodziny Seymoura. Zdobywca Złotego Globu ubrał zatem bezdomnego, nakarmił go, by potem mieć kogo znokautować.

***

Starsi ludzie w klatce lub w ringu wzbudzają litość. Zdarzają się niemniej wyjątki. W zeszłym roku swój ostatni oficjalny występ zaliczyli cenieni Royce Gracie i Ken Shamrock. Ich starcie było zwieńczeniem niesamowitej trylogii. Na UFC 1 wygrał Brazylijczyk, na UFC 5 ogłoszono remis. Problem w tym, że te pojedynki odbyły się jeszcze w latach 90-tych, a dziś po zsumowaniu wieku Shamrocka i Gracie wyjdzie nam trzycyfrowa liczba. Na Bellator 149 – po pojedynku w zwolnionym tempie – górą był ponownie Gracie. Po gali w organizmie jego rywala odkryto środki dopingujące.

Dziwolągi w klatce

Ciężko nie podejrzewać o przyjmowanie sterydów Mariusza Pudzianowskiego i Boba Sappa. – „Pudzian” powiedział mi kiedyś, że wydaje na nie czterdzieści „koła” na kwartał – zdradził pierwszy trener MMA Pudzianowskiego.

Z Sappem walczyli w 2012 roku, całość trwała 39 sekund. – Oglądaliście państwo właśnie jednoosobowe przedsiębiorstwo rozrywkowe „The Beast ant entertaiment” – skwitował rozczarowującą postawę Amerykanina Andrzej Janisz.

Pudzianowski przystępował do starcia półtora roku po okiełznaniu 200-kilogramowego Erica „Butterbeana” Escha, były futbolista zaś po serii sześciu porażek z rzędu. Następnie przegrał siedem kolejnych pojedynków. Ostatni dwaj rywale „Bestii” skończyli ją w jeszcze krótszym czasie niż Polak. W latach 2012-2016 Sappowi tylko raz udało się wyjść poza pierwszą rundę. A pomyśleć, że kiedyś był legendą PRIDE, K-1 i startował do samego Mike’a Tysona.

Starcia typu Dawid kontra Goliat

Sapp wyrobił sobie markę właśnie dzięki pojedynkom z dużo lżejszymi rywalami. Gdy w 2002 roku był bliski mistrzostwa PRIDE w wadze ciężkiej, mierzył się z o 77 kilogramów uboższym Antonio Rodrigo Nogueirą. Sapp był znacznie cięższy także np. od Rollesa Gracie – tego samego, którego znokautował później Pudzianowski.

Inny członek rodziny twórców brazylijskiego jiu-jitsu, wspomniany już Royce, za wszelką cenę pragnął udowodnić skuteczność preferowanego stylu walki. Ze znakomitym skutkiem. Najpierw wygrał turniej konfrontujący sztuki walki na UFC 1, by jedenaście lat później zmierzyć się z Akebono Taro. Obrośnięty tłuszczem sumita od pierwszych chwil pojedynku rzucił się na dużo mniejszego rywala i próbował zadusić go swą ogromną masą. Na tę taktykę wymordowany Gracie znalazł prostą receptę. Mianowicie dźwignię na łokieć. Po dwóch minutach sędzia zmuszony był zakończyć pojedynek.

***

Zbliżony rozmiarami do Taro był Zuluzinho. Ważący 185 kilogramów Brazylijczyk lał wszystkich na swoim podwórku. W Anglii pokonał Rafała „Uszola” Dąbrowskiego, a w Japonii szybko rozprawił się z Henrym Millerem. Serię zwycięstw „Zulu” przerwał dopiero Fedor Emelianenko. To był krótki kaszel. Rosjaninowi wystarczyło 27 sekund.

To w ogóle był mistrz starć z wielkoludami. W 2007 roku Fedor zaliczył najbardziej intrygującą noc sylwestrową w życiu. Na gali Yorennoka! poddał liczącego sobie 218 centymetrów wzrostu (!) Choi Hong-mana. Koreańczyk był uznanym zawodnikiem K-1, ale przyzwoita stójka i przewaga w zasięgu ramion niespecjalnie mu pomogły. Panowie przez trzy czwarte pojedynku znajdowali się na ziemi.

Niewiele niższy od Hong-mana „Giant” Silva w MMA zbierał regularny oklep. Do historii przeszła jego walka z niższym o 45 centymetrów Ikuhisą Minową (także pogromca Koreańczyka). Japońskiemu mikrusowi, co szokujące, udało się szybko sprowadzić byłego reprezentanta Brazylii w koszykówce. W parterze zasypał go gradem ciosów.

***

Jak wyglądał polski pojedynek Dawida z Goliatem, nie musimy wam przypominać. Ważący o niespełna połowę mniej od Roberta Burneiki Dawid Ozdoba potrafił wywrócić „Koksa”. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ przez większą część pojedynku unikał z nim kontaktu. Sędzia zdyskwalifikował „Bad Boya” za unikanie walki, kibice wygwizdali obu. Ale w sile 11 tysięcy, co było chyba w tym przypadku najważniejsze.

Okładające się dzieci

Nie brakuje miejsc na świecie, gdzie w poważnym sporcie biorą udział dzieci. Pięściarz Patryk Szymański kilkanaście lat temu jako 10-letni chłopiec wyjeżdżał na zawody bokserskie do Niemiec (w Polsce można było brać udział w tego rodzaju imprezach dopiero po ukończeniu czternastego roku życia), w Tajlandii zaś kilkuletni zawodnicy muay thai walczą o mistrzowskie tytuły. Kiedy na gali w Rawiczu w tej właśnie formule, bez kasków, zmierzyli 12-latkowie, interweniował Rzecznik Praw Dziecka. Mówimy jednak wciąż o amatorskich imprezach.

Jeśli chodzi o polskie MMA, najmłodszym zawodnikiem, który stoczył zawodową walkę był Patryk Rogóż. Pierwsze trzy zawodowe potyczki fighter z Bochni stoczył w wieku 15 lat.

To niemniej żaden wynik, jeśli spojrzymy na przykład „MoMo” z Japonii. „MoMo” to 12-letnia dziewczynka, która zadebiutowała w tym roku w ringu. Na gali Deep Jewels 16 zmierzyła się z dwukrotnie starszą Momoko Yamasaki. Co więcej, uczennica siódmej klasy szkoły podstawowej ten pojedynek wygrała! Ważąca 39 kilogramów „MoMo” po dwóch minutach walki założyła rywalce duszenie zza pleców.

Starcia niepełnosprawnych

Wiecie, kiedy ostatni raz wypełniona była poznańska Arena? Kiedy walczył w niej Piotr Witczak a.k.a. „Bonus BGC”. A wypełnić tę halę to nie lada sztuka. W końcu, gdy do Poznania przyjechał Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, sprzedano zaledwie 600 wejściówek.

W kwietniu 2014 internetowy gwiazdor poddał walkę z dużo lżejszym Andrzejem Michalczykiem. Do MMA Witczak powrócił w tym roku (tym razem do kompletu widzów brakowało bardzo wiele), by sprać człowieka, z którym kilka miesięcy wcześniej nagrał płytę. Cały pojedynek trwał niespełna 20 sekund i był żałosnym widowiskiem.

Walczący w koszulce „Bodychrist” deklarował, że jajca ma na właściwym miejscu, ale wszedł między liny jak na ścięcie. Już po pierwszym zrywie „Bonusa” rzucił ręcznik.

Freak fight poprzedził starcie dwóch mistrzów KSW Borysa Mańkowskiego i Mateusza Gamrota…

***

Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń? Być może, ale nie w MMA.

Trudno w to uwierzyć, ale w mieszanych sztukach walki był ktoś taki jak Kyle Maynard. 31-letni Amerykanin cierpi na amputację wrodzoną. Urodził się bez dłoni, przedramion, a jego nogi kończą się na wysokości kolan. Maynard w żadnym stopniu nie przypomina uzbrojonych w protezy Oscara Pistoriusa i Jaśka Melę. On uprawia sport korzystając z tego, co dał mu Bóg.

Niezłomność ducha i brak ograniczeń woli pozwoliły mu zdobyć szczyt Kilimandżaro, lecz nie wygrać walkę w MMA.

Przymierzał się do tego w 2009 roku. Na gali w Alabamie zmierzył się z pełnosprawnym Bryanem Fry’em.

Z czego on bije? Z głowy? – zdziwił się Andrzej Supron, kiedy opowiedziałem mu historię Maynarda.

Jego styl źródłowy to zapasy, próbuje obaleń.

To przesada – nie miał wątpliwości wicemistrz olimpijski z Moskwy. – Ja bym nie demonstrował w ten sposób kalectwa. To zaczyna być wręcz niesmaczne. Mamy współczucie dla takich ludzi, okazujemy im podziw, ale są pewne granice. Czym on ma uderzać? Kikutem? Nie chciałbym czegoś takiego oglądać.

Ciężko się z nim nie zgodzić. Oglądanie walecznego Amerykanina w klatce sprawiało ból. Bardzo przeciętny Fry oszczędzał go jak tylko mógł.

***

Oczywiście drobna niepełnosprawność nie musi dyskwalifikować. Piłkarz ręczny Ivan Cupić, na przykład, pozbawiony jest dużej części palca rzucającej ręki. Na początku zeszłego miesiąca Chorwat przesądził o triumfie Vardaru Skopje w Champions League. To jeden z najlepszych snajperów globu.

W MMA warto powołać się na Nicka „Notoriousa” Newella i Dave’a „Nemo” Llewellyna. Obaj nazywani są jednorękimi bandytami. Newell legitymuje się imponującym rekordem 13-1, Llewellyn natomiast potrzebował zaledwie 30 sekund, żeby skończyć Polaka Michała Piszczka.

***

A, jeszcze jedno. Dlaczego w kategorii „starcia niepełnosprawnych” umieściliśmy „Bonusa”? To, że gość ma nierówno pod sufitem, wiemy wszyscy. Nieprzekonanym polecamy klasykę, występ Witczaka w Pakol.TV.

Wieść gminna niesie jednocześnie, że idol gimnazjalistów serio ma żółte papiery. Kilka lat temu miał ulec wypadkowi samochodowemu, na skutek którego jego mózg uległ degradacji.

Jakim cudem występuje w MMA? Czasami szkoda, że nad wszechstylową walką wręcz nie czuwa żaden poważny sportowy związek.

***

Na deser występ w MMA odtwórcy głównej roli w filmie „The Animal”…

…i koszmarny pojedynek „bokserski” Halac-Kalaba.

Jeżeli tak mieliby wyglądać w ringu aktorzy, zgadzamy się z Andrzejem Wasilewskim, który podkreśla, że freak fighty w boksie są bez sensu.

HUBERT KĘSKA

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Kawał siatkówki w Warszawie. Pierwszy wielki hit PlusLigi w tym sezonie nie rozczarował

Jeszcze w połowie drugiej partii wydawało nam się, że to będzie wyjątkowo jednostronny mecz. Dołujący siatkarze Projektu Warszawa uruchomili jednak blok – zdobyli nim kilka punktów, a potem poszli za ciosem, niespodziewanie kradnąc mistrzom Polski seta. Ostatecznie, po tie-breaku, wygrali nawet cały mecz. To co jednak bezstronnych kibiców powinno cieszyć najmocniej: oglądaliśmy naprawdę pasjonującą siatkówkę. […]
16.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Kawał siatkówki w Warszawie. Pierwszy wielki hit PlusLigi w tym sezonie nie rozczarował

Jeszcze w połowie drugiej partii wydawało nam się, że to będzie wyjątkowo jednostronny mecz. Dołujący siatkarze Projektu Warszawa uruchomili jednak blok – zdobyli nim kilka punktów, a potem poszli za ciosem, niespodziewanie kradnąc mistrzom Polski seta. Ostatecznie, po tie-breaku, wygrali nawet cały mecz. To co jednak bezstronnych kibiców powinno cieszyć najmocniej: oglądaliśmy naprawdę pasjonującą siatkówkę. […]
16.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Nie będzie grał w NBA, bo się nie zaszczepił

Kyrie Irving od dawna wzbudza mieszane uczucia, ale jednego nie można mu odmówić – to szalenie utalentowany koszykarz. Kiedy tylko – zamiast szerzenia kontrowersyjnych teorii – pojawia się na parkiecie, po prostu robi swoje. Tym razem jednak jego niezależność może okazać się sporym problemem. Brooklyn Nets właśnie ogłosili, że Amerykanin nie pomoże im w nadchodzącym […]
12.10.2021
Inne sporty
04.10.2021

Jeden z największych hitów w historii KSW! Chalidow zawalczy z Soldicem

Na dokładny termin walki musimy jeszcze poczekać, ale poza nim wszystko zostało potwierdzone. Mamed Chalidow wyjdzie do klatki, aby zmierzyć się z Roberto Soldicem. Z jednej strony mamy największą gwiazdę w historii KSW, z drugiej obecnego dominatora kategorii półśredniej. Co tu dużo gadać – takiego hitu w polskim MMA nie mieliśmy naprawdę dawno. Choć trzeba […]
04.10.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rysioo
rysioo (@rysioo)
4 lat temu

Aż musiałem wyguglać kto to jest Paweł Mikołajuw.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  rysioo

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Kcramsib
Kcramsib (@kcramsib)
4 lat temu

Coś wam ten deser nie wyszedł, „The Animal” to nie żaden film (pewnie chodziło o coś w stylu „występ w MMA odtwórcy głównej roli w filmie Strażnicy Galaktyki) a zwykła ksywa Bautisty z czasów występów w WWE…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Kcramsib

Treść usunięta

Maxizer
Maxizer (@maxizer)
4 lat temu

Szacunek, że ktoś naprawdę to wszystko śledzi i kojarzy tych ludzi…

Przemysław Kow.
Przemysław Kow. (@syfowy-przemek)
4 lat temu

Znam Bonusa i wcale nie jest niepełnosprwny umysłowo, a raczej leci na każdy możliwy grosz i ma dystans do tego.

Jakkaz
Jakkaz (@jakkaz)
4 lat temu

Zwróćcie uwagę na śmiejącego się sędziego po walce Bonusa. On wie co on sędziował, zdecydował się śmiać zamiast płakać

Hala Madryt
Hala Madryt (@katalonscyfanatycy)
4 lat temu

apropo występów wrestlerów w MMA sporym echem w Stanach odbiła się niesławna walka CM Punka https://www.youtube.com/watch?v=WJeyfxRzbSM

blasphemer93
blasphemer93 (@blasphemer93)
4 lat temu

„– Miałam tylko 2,5-centymetrowe rozcięcie i parę siniaków. Po treningach jestem bardziej poobijana. Ciężko pracuję i lubię to, dlatego chętnie znów wyjdę do walki w klatce – deklaruje de Tejada. Jako rywalkę proponujemy wracającą do zdrowia po zawale Beatę Tyszkiewicz.” łohoho, po bandzie xD

Larry Gopnik
Larry Gopnik (@larry-gopnik)
4 lat temu

Adamczyk to nie ten czasem, który wrzucił w Fakcie/SE swoje półnagie zdjęcie, bo Dariusz Szpakowski wyśmiał jego tuszę? Imbecyl.

Matinho88
Matinho88 (@matinho88)
4 lat temu

a Gołota już walczył na KSW? Chyba nie, ale założę się że ten właściciel bardzo by chciał ściągnąć Andrzeja

Gniewny pomruk anusa
Gniewny pomruk anusa (@leo)
4 lat temu

Ale ciacha, wyruchalbym każdego.

Weszło
19.10.2021

Strzelanie w cieniu Salaha. Sadio Mane w „Klubie 100”

W sobotnim meczu z Watfordem Sadio Mane po raz setny trafił do siatki w Premier League. Takie osiągnięcie to kawał historii, do którego Senegalczyk dążył jednak w cieniu. Obecny Liverpool ma bowiem twarz Mo Salaha. To jego sylwetka kojarzy nam się najbardziej ze świętowaniem strzelonych bramek przed pełnymi trybunami na Anfield. Musimy jednak pamiętać, że […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Marzec na wylocie z Arki

Dariusz Marzec jest na wylocie z Arki Gdynia, informuje Janekx89. Arka w tym sezonie rozczarowuje. Ma lepszy skład niż w zeszłym sezonie, co podkreślają sami piłkarze, a wyniki są bardzo przeciętne. Wydawało się, że nastąpił przełom – 2:0 z Puszczą, 5:1 z Jastrzębiem, 5:0 w Pucharze Polski z Bełchatowem – ale nie. Przyszli silniejsi rywale, […]
19.10.2021
Prasówka
19.10.2021

PRASA. Michniewicz nie wyleci, bo Legia nie ma kandydata za niego

– Decydujący jest jednak brak kandydata, który już teraz mógłby zająć jego miejsce. Padają nazwiska Jerzego Brzęczka, który był bardzo bliski przejęcia zespołu w 2018 roku, jednak wówczas nie zgodziła się na to Wisła Płock, oraz Marcina Brosza, od maja trenera bezrobotnego. Mioduski najchętniej zdecydowałby się na Marka Papszuna, tylko że tu chęci niewiele dają. […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Transfer na linii Lech – Zagłębie?

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że może dojść do transferu na linii Lech – Zagłębie. Do Lubina miałby powędrować Mateusz Skrzypczak. To 21-letni środkowy obrońca, który nie może zbytnio liczyć na grę u Skorży. W tym sezonie wystąpił tylko w Pucharze Polski, w Ekstraklasie nie dostał nawet minuty, gra w rezerwach. W sumie – patrząc […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Lewandowski z ofertą na 140 milionów

Wydawało się, że w kwestii transferu Lewandowskiego panowała podczas ostatniego okienka względna cisza, ale Gianluca di Marzio na evencie promującym jego książkę, podzielił się inną informacją. Polak może nie był o krok od zmiany klubu, natomiast do Bayernu trafiła naprawdę ciekawa oferta. Di Marzio przekazał: – Lewandowski nie odejdzie z Bayernu w najbliższym czasie, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021