post

Opublikowane 19.05.2017 09:25 przez

redakcja

– Ja bym wolał, aby Stępiński został w Nantes na dłużej. Będę z nim rozmawiał. No ale jeśli zawodnik będzie chciał odejść czy iść na wypożyczenie, to też otworzymy się na takie opcje. Problem polega jednak na tym, że nie mam żadnej ochoty rozmawiać już z jego agentem, który przysłał mi bardzo bezczelnego SMS-a. Napisał: „Widzę, że nie rządzi pan już klubem, skoro Mariusz nie gra”. Niewiarygodne! Niech on najpierw osiągnie 1/10 tego, co ja, a później poucza. Przyjąłem go tu w Nantes bardzo dobrze, ale teraz nie mam na to ochoty – mówi w wywiadzie dla „Super Expressu” Waldemar Kita, właściciel FC Nantes.

FAKT

Rywale do mistrzostwa? Raczej kumple z Nowej Huty. „Fakt” pisze o Piotrze Tomasiku i Michale Pazdanie.

Z Piotrkiem? Jakim Piotrkiem!? Toż to „Małpa”! Obrońca Jagiellonii nie znosi tego przezwiska, ale „Pazdek” jest jedną z niewielu osób, która bez narażania się może tak przezywać kumpla. „Pazdek”? Jaki „Pazdek”?! Przecież to „Arbuz”!

To ksywki z wczesnej młodości, którą spędzili w Nowej Hucie, na osiedlu Dywizjonu 303. Zła sława tego miejsca ciągnie się do dziś.

– Ale to już nie te klimaty, gdy ktoś gonił za kimś z siekierą lub maczetą. Poza tym, my nie braliśmy udziału w „manewrach”. Pochłaniała nas piłka i źle na tym nie wyszliśmy, bo kilku kolegów, zdecydowanie bardziej od nas utalentowanych, skręciło w ślepą uliczkę – wspomina Tomasik.

Sebastian Mila, choć w Lechii nie gra, pełni bardzo istotną rolę – jest drugą ręką trenera.

Sebastian to doświadczony piłkarz, więc ma sporo do powiedzenia Nowakowi.

– Mam nadzieję, że jestem drugą ręką trenera. Lubię się dzielić spostrzeżeniami z nim na temat piłkarzy. Może łatwiej mi z tego powodu, że dobrze znam szatnię i potrzeby piłkarzy. Wiem, jakie mają troski i zmartwienia. Moją rolą jest rozwiązywać problemy – tłumaczy pomocnik.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.09.51

Marian Ostafiński, były obrońca Ruchu Chorzów i mistrz olimpijski z Monachium mówi wprost: Ruch to piłkarskie miernoty.

Piłkarze z Cichej, którzy dzisiaj zagrają z Cracovią, fatalnie wypadli w dwóch ostatnich spotkaniach. We wtorek polegli u siebie w derbach z Piastem 0:3, wcześniej przegrali ze Śląskiem we Wrocławiu 0:6. – Wcale nie byłem tym zaskoczony. Od dłuższego czasu krytykowałem tę drużynę. Nie jestem laikiem ani dupowłazem. Przez lata grałem w piłkę, coś tam osiągnąłem, poza tym mówię to, co myślę. Prawda jest taka, że ten klub jest na skraju przepaści, a drużyna gra fatalnie. Śląsk i Piast ogrywał ich jak dzieciaków. To była kompromitacja. To słabeusze i miernoty piłkarskie! Według mnie w tym składzie nie daliby sobie rady w I lidze. Chociażby taki Eduards Visnakovs, zamiast trafić głową w piłkę, uderza głową w rywala. Żenada… – grzmi Ostafiński, mistrz olimpijski z 1972 roku.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.09.59

GAZETA WYBORCZA

Kamil Kosowski w wywiadzie dla „GW” mówi wprost – Vadis robi różnicę, Legia musi zrobić wszystko, by go zatrzymać.

Trener Nenad Bjelica denerwował się na dzienikarzy, że wynoszą pod niebiosa Vadisa Odjidję-Ofoe. A po meczu z Legią powiedział, że to piłkarz grający w innej lidze.
Nie sądzę, by zachwyty nad grą Ofoe miały cokolwiek wspólnego z sympatią do Legii. Zachowując dystans i trzeźwość oceny, nie da się jednak nikogo przytomnego przekonywać, że to pomocnik, jakich w ekstraklasie wielu. Sam kilka razy krytykowałem jego zachowanie wobec sędziów, ale odmawianie mu klasy ocierałoby się o absurd. Vadis robi różnicę na korzyść Legii, szczególnie wtedy, gdy to najbardziej potrzebne. Zastanawiam się tylko, czy Dariusz Mioduski znajdzie argumenty, by zatrzymać go w Polsce. To dla przyszłości Legii kluczowe. Także dla samopoczucia i morale piłkarzy, którzy z Ofoe grają.

Rafał Stec pisze w swoim felietonie o nowym wspaniałym świecie Kamila Glika.

Niesłychanego kopa w górę dostał minionego lata – po znakomitym występie na Euro 2016, kilka miesięcy przed 29. urodzinami. Piłkarz, który w szczycie klubowej kariery zajął siódme miejsce w lidze krajowej, wystrzelił znienacka na poziom Ligi Mistrzów.

Czyli na zupełnie inny poziom. Nie tylko ze względu na klasę rywali, ale także ze względu na nieznaną mu intensywność sezonu, który rozpoczął się w lipcu, od kwalifikacji LM. Co więcej, Francja organizuje nieznany we Włoszech Puchar Ligi, więc Glik wpadł w wir czterech rozgrywek.

Wytrzymał. Ba, należy do ścisłej czołówki najbardziej eksploatowanych piłkarzy Monaco. W weekend rozegra 54. klubowy mecz w sezonie, choć dotąd tylko raz musiał znieść więcej niż 40. A przecież nową przygodę poprzedziły mistrzostwa kontynentu, debiutancka dla niego impreza reprezentacji narodowych, która odebrała mu – znów: pierwszy raz w życiu – wakacje.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.10.59

SUPER EXPRESS

Waldemar Kita apeluje, by jeszcze nie strzelać do Stępińskiego, mówi o jego przyszłości w Nantes i wyjaśnia, dlaczego nie ma ochoty rozmawiać z menedżerem napastnika.

Co będzie z nim po sezonie? Rozważa pan wypożyczenie go albo sprzedaż?
Zimą chciał go wypożyczyć Ruch. Ja bym wolał, aby Stępiński został w Nantes na dłużej. Będę z nim rozmawiał. No ale jeśli zawodnik będzie chciał odejść czy iść na wypożyczenie, to też otworzymy się na takie opcje. Problem polega jednak na tym, że nie mam żadnej ochoty rozmawiać już z jego agentem.

Co się stało?
Przysłał mi bardzo bezczelnego SMS-a. Napisał: „Widzę, że nie rządzi pan już klubem, skoro Mariusz nie gra”. Niewiarygodne! Niech on najpierw osiągnie 1/10 tego, co ja, a później poucza. Przyjąłem go tu w Nantes bardzo dobrze, ale teraz nie mam na to ochoty. Co więcej, niedawno na dwie godziny przed meczem zaczepiał naszego trenera, bo chciał z nim rozmawiać o sytuacji Mariusza. Dwie godziny przed meczem! Niebywałe.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.11.50

Michał Kucharczyk, strzelec gola dla Legii w meczu z Lechem, wspomina na chłodno ligowy hit przy którym mógłby poobgryzać wszystkie paznokcie.

Skrzydłowy Legii wrócił do gry po trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. – Brakowało mi tej adrenaliny, kapitalnego dopingu kibiców. Dwa razy przymierzałem się do wznowienia treningów z drużyną, ale ból w kolanie wciąż się odzywał. Jestem wdzięczny trenerowi, że na mnie postawił, bo nie spodziewałem się, że po zaledwie trzech zajęciach z zespołem załapię się do meczowej osiemnastki. Tym bardziej że na przykład Sebastian Szymański bardzo dobrze zagrał przeciwko Termalice, a w kadrze na Lecha go nie było – zauważył Kucharczyk. – Od trafienia Vadisa w pełni kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Nie mieliśmy słabych punktów, a rywale w niczym nam nie zagrozili. Ale nie chciałbym oceniać Lecha. Patrzymy na siebie, a czas na oceny przyjdzie po ostatniej kolejce – dodał.

Zdaniem „Kuchego” Legia wygrała, bo lepiej poradziła sobie z presją, jaka towarzyszyła derbom Polski. – Dobrze, że w hotelu obciąłem paznokcie, bo siedząc na ławce, przeżywałem takie emocje, że pewnie bym je poobgryzał – żartował Michał.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.11.58

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.13.14

Łukasz Piszczek przechodzi do historii. W sobotę wyrówna rekord występów w Bundeslidze Tomasza Wałdocha, wystepując po raz 249.

Rekord Piszczka jest możliwy tylko dzięki temu, że potrafił się znakomicie dostosowywać do sytuacji, jaka panowała akurat w drużynach, w których grał. Zaczynał przecież w Hercie BSC jako napastnik. Nie spisywał się rewelacyjnie i gdyby nie miał umiejętności przekwalifikowania się, z pewnością nie rozegrałby w Bundeslidze tylu meczów. On jednak, gdy Lucian Favre dostrzegł w nim prawego obrońcę, potrafił nauczyć się gry na tej pozycji. Kiedy Jurgen Klopp oczekiwał od niego szybkich szarż do przodu, rajdów prawym skrzydłem i dośrodkowań, Piszczek imponował liczbą asyst, przywiązując mniejszą wagę do obrony. Gdy Thomas Tuchel zaczął oczekiwać od niego dyscypliny taktycznej i skupiania się na defensywie, potrafił stać się maszyną nie do przejścia. A gdy trener postanowił wysyłać go w pole karne rywala przy stałych fragmentach gry, Piszczek rozegrał najlepszy strzelecko sezon w karierze. Potrafi zagrać w każdej roli i na każdej pozycji. 

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.13.26

Jacek Magiera jest skarbem Legii. A tak przynajmniej twierdzi jej największa gwiazda Vadis Odjidja-Ofoe.

Odjidję komplementował po meczu trener Lecha. – Jest jeden zawodnik, który zupełnie nie pasuje do tej ligi, to Vadis Odjidja-Ofoe. On pasuje do mocniejszej ligi i zrobił różnicę na boisku. Jest szybki, technicznie perfekcyjny – mówił Nenad Bjelica.

– To bardzo miłe, że trener Bjelica tak o mnie mówi. Zagraliśmy dobrze jako zespół. Nie zaliczyłbym tak dobrego występu, gdyby nie koledzy z drużyny – odpowiedział mu skromnie pomocnik Legii.

Również Jacek Magiera pozytywnie wypowiedział się o swoim najlepszym piłkarzu. Belg zareagował równie skromnie, jak na poprzedni komplement.

– Nie jestem skarbem, to Jacek Magiera nim jest! Od kiedy jest w klubie, zaczęliśmy grać dobrą piłkę. Wspięliśmy się w górę tabeli i teraz jesteśmy tu, gdzie chcemy być – mówi Odjidja.

Rafał Grzyb z Jagiellonii opowiada o swoich latach w tym klubie. W przytaczanym fragmencie – o najlepszych piłkarzach, jakich spotkał na swojej drodze.

Najlepszy piłkarz, jakiego spotkał pan w Jagiellonii?
Piłkarzami przez duże „P” byli Tomek Frankowski, Kamil Grosicki. Nasza gwiazdeczka. Towarzyski, na boisku i w szatni musiał być na topie. Było widać, że długo w Białymstoku nie zabawi. Techniką na kolana powalał Dani Quintana, a dziś znak jakości ma Konstantin Vassiljev. To w sporej części jego zasługa, że jesteśmy tak wysoko w lidze. No i „Pazdek”. Wyrobił się w Białymstoku, teraz pożytek ma z niego i reprezentacja. Widać było postępy, które robi. Na początku zbyt agresywnie podchodził do niektórych sytuacji, wchodził „na dzika” i często oglądał żółte kartki. Z czasem to wyeliminował. Dziś jest dużo bardziej zrównoważony i stonowany, jego decyzje stały się mądre, dojrzałe. Nie wykonuje nerwowych ruchów na boisku, choć… czasem jeszcze natura się odzywa.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.14.06

Nie wiadomo, co dalej z Maciejem Makuszewskim. Lech chciałby pozostania skrzydłowego, ale nie chce za niego wykładać 500 tysięcy euro zapisanego w umowie wypożyczenia.

Przyszłość skrzydłowego jest niepewna. Na razie jest wypożyczony do końca sezonu i Kolejorz ma w umowie zagwarantowane prawo pierwokupu za 500 tysięcy euro. Sytuacja wydaje się zatem bardzo prosta. Ale tylko pozornie. – 50 na 50 – tak „Maki” ocenia swoje szanse na pozostanie w Poznaniu. – Jakieś tam sygnały do mnie dochodzą. W tej chwili możliwych jest kilka opcji. Dalsza gra w Lechu, ale także powrót do Lechii, czy obranie jeszcze innego kierunku. Wszystko wyjaśni się jednak dopiero po sezonie, na razie skupiam się na finiszu ekstraklasy – dodaje piłkarz, który w tym sezonie w lidze strzelił jednego gola i dodał cztery asysty. Już choćby te powyższe wypowiedzi świadczą o tym, że sprawy się skomplikowały. O co chodzi? – Chcemy zatrzymać piłkarza, ale nie za ustaloną kwotę – zdradza wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. Klub chce negocjować z gdańszczanami obniżenie odstępnego. Ciężko na tym etapie wyrokować, ile poznaniacy będą w stanie zapłacić.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.14.17

Wisła Kraków chce stawiać na swoich. Bo na razie szkoliła ich w dużej mierze dla ligowych rywali.

Gdyby Manuel Junco, dyrektor sportowy Wisły, stwierdził z dnia na dzień, że krakowski klub powinien grać jedenastoma wychowankami, teoretycznie byłby w stanie szybko wdrożyć ten plan w życie, bez większej utraty jakości zespołu. Według definicji UEFA, za wychowanka można uznać zawodnika, który był piłkarzem danego klubu przez co najmniej trzy lata przed ukończeniem 21. roku życia. Tak rozumianych graczy wyszkolonych przez Wisłę jest dziś w ekstraklasie piętnastu. Zawodników, którzy uczyli się grać w piłkę przy Reymonta ma dziś w kadrze dokładnie połowa ligi.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.14.49

W reportażu Dariusza Farona Mieczysław Kolasa, były piłkarz Cracovii i mistrz Polski 1948 wspomina dawne czasy.

– Poczekaj pan, coś panu pokażę – pan Mieczysław znika na kilkanaście sekund i wraca z wielkim albumem. Bez problemów rozpoznaje na zdjęciach wszystkich kolegów z boiska. Zatrzymujemy się przy fotografii mistrzowskiej drużyny z 1948 roku. Przez jakiś czas gracze Wisły Kraków byli przekonani, że to oni zdobyli tytuł. Zakończyli sezon z taką samą liczbą punktów co Cracovia i z lepszym bilansem bramkowym. PZPN – ku zdziwieniu wszystkich – zarządził dodatkowy mecz. – To było wielkie święto, przyszedł cały Kraków. Niektórzy siedzieli na drzewach czy płotach, a ci, którzy mieszkali przy stadionie, oglądali spotkanie z balkonów – relacjonuje pan Kolasa. Poczynania kolegów śledził zza linii bocznej, bo ze względu na obowiązki zawodowe musiał przerwać treningi.

Po meczu zawodnicy wsiedli na… ciężarówkę i wykonali rundę honorową wokół Błoń. Zamiast pucharu dostali z PZPN pamiątkowe odznaki. Cracovia sprezentowała swoim piłkarzom pierścienie. – A za 250. mecz w barwach Pasów otrzymałem szwajcarski zegarek. Patrz pan, mam na sobie. Do dzisiaj chodzi, tylko raz musiałem go do naprawy oddać!

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.14.56

Śląsk musi skończyć z „karate futbolem” i skupić się tylko na grze.

Piłkarze Śląska w tym sezonie już pięć razy byli karani czerwonymi kartkami. Większość nie wynika z walki o piłkę, tylko z frustracji z powodu porażek. Jesienią „błyszczał” pod tym względem nie będący już graczem wrocławian Filipe Goncalves (kopnięcie rywala z Legii w 90. minucie przy wyniku 0:4), wiosną w jego ślady poszedł Łukasz Madej (bijatyka po końcowym gwizdku w przegranym 3:4 spotkaniu z Piastem Gliwice), a we wtorek do mało zaszczytnej galerii karateków dołączył Sito Riera (kopniak bez piłki wymierzony w Adama Buksę w 95. minucie, przy stanie 2:0 dla Zagłębia). Wrocławski zespół nie może sobie pozwolić na takie wybryki, skutkujące długimi dyskwalifikacjami, bo kadra drużyny nie jest szeroka. W Śląsku są wściekli na Hiszpana, choć to on pierwszy był uderzony, o czym świadczy całkiem okazały siniak pod okiem Riery.

Zrzut ekranu 2017-05-19 o 08.15.05

fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście oblicz El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Liczba komentarzy: 58
Subscribe
Powiadom o
guest
58 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Habanero
Habanero (@stary-madry-chinczyk)
4 lat temu

kto jest menadżerem Stępińskiego?

cobytu
cobytu (@cobytu)
4 lat temu
Reply to  Habanero

Marcin Kubacki

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  Habanero

Facio ma pretensje, że prezes nie ustala składu – typowy polaczek – nie mylić z Polakiem.

Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa
Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa (@kuntakinte)
4 lat temu

Kubackiemu to się w dupie poprzewracało doszczętnie.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
4 lat temu

Z jednej strony to może dziwić, ale z drugiej to zastanów się czy tylko on jest jedynym który tak robi?
Myślę, że inni agenci tak samo starają się wywrzeć jakąś presję na trenerze aby ten dał szansę ich zawodnikowi. Taka robota. Tylko trzeba znać w tym umiar i odpowiedni takt – ten sms był zwyczajnie gburowaty.

lookass
lookass (@lookass)
4 lat temu
Reply to  Habanero

Kubacki jest też menadżerem Teodorczyka i Kownackiego. To by sporo wyjaśniało.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
4 lat temu

Nie mam nic do chłopaka, ale czy to nie dziwne że klub zaczął grać, strzelać bramki i gromadzić punkty akurat wtedy gdy Mariusz przestał pojawiać się na boisku?

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl (@Waclaw-Grzdyl)
4 lat temu

To błędna diagnoza

Damiano_L
Damiano_L (@Damiano_L)
4 lat temu
Reply to  Wacław Grzdyl

A co się nie zgadza?

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl (@Waclaw-Grzdyl)
4 lat temu
Reply to  Damiano_L

Bazuka stawia tezę, że Nantes zaczęło wygrywać i w ogóle grać lepiej, kiedy Stępiński usiadł na ławce. Jest to nieprawda. Na początku nowy trener Conceicao wystawiał Stepińskiego w pierwszym składzie. Odstawił go dopiero pod koniec lutego a sam trener przyszedł do Nantes już w piewszej połowie grudnia. Bilans Nantes za trenera Conceicao w meczach w których Stępiński grał w pierwszym składzie wynosi 6-1-3 a w meczach w których nie grał w pierwszym składzie 7-4-4 także nie widać aby brak lub obecność Stępińskiego specjalnie wpływała na postawę zespołu czy to pozytywnie czy negatywnie. Nantes gra trochę lepiej to fakt, ale zarówno ze Stępińskim jak i bez niego.

czleniubocieczolgrozjedzie
czleniubocieczolgrozjedzie (@czleniubocieczolgrozjedzie)
4 lat temu

Dywizjonu 303 i zła sława? Bardzo spokojna sypialnia Krakowa. Warszawskim tabloidowym hipsterom to już feta mózgi wyżarła. Słyszą Nowa Huta i myślą zło. Debile, hipstery jebane.

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu

Menadżer Stępińskiego świetnie wyczuwa klimat polityczny panujący obecnie w Polsce i wdrożył własną politykę „wstawania z kolan” i „suwerenności”. Nie będzie Francuz pluł nam w twarz.
Prawdopodobnie osiągnął zamierzony efekt bo nikt już z nim nie będzie rozmawiał a Stępiński nie będzie eksploatowany przez obcych na boisku.
Ojczyzna wzywa wszystkich piłkarzy którzy uciekli z Polski za rządów postkomunistów i obiecuje miejsca w składzie Ruchu oraz innych ojczystych klubów. Czekamy na przebudzenie patriotycznej świadomości u piłkarzy. Na razie czekamy na przebudzenie takiej świadomości u innych polaków „wykorzystywanych” na obczyźnie ale chyba lewacka propaganda zawładnęła ich umysłami bo nie wracają. Mało tego wyjeżdżają pośpiesznie żeby zdążyć przed kolejną falą „pomocy” która spowoduje zamknięcie możliwości wyjazdu.
Ale twierdzą nam będzie każdy próg.
Stępiński zostanie piłkarzem wyklętym, przynajmniej za granicą.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  Urkides

„Menadżer Stępińskiego świetnie wyczuwa klimat polityczny panujący obecnie w Polsce ”
Nie zauważyłem, żeby pojechał kapować na Kitę do Eurogestapo i żeby Timmermans z Tuskiem i Macronem grozili Kicie sankcjami…

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu

Ale może pojedzie do Oxfordu opowiedzieć o tym że Kita i trener są skorumpowani a Stępińskiemu ktoś podłożył w gacie bombę termobaryczną i że na boisku ktoś mu rozpyla sztuczną mgłę?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
4 lat temu
Reply to  Urkides

Pewnie maybachem Rydzyka w tej sztucznej mgle.

cobytu
cobytu (@cobytu)
4 lat temu

 zawisza,
wzorowo pojebały Ci się role postaci w Twoim poście xD

bastion79
bastion79 (@bastion79)
4 lat temu
Reply to  Urkides

Fiu, fiu poleciałeś chłopie. Janko się wkurwi i na „antypolskim ścierwem” nie poprzestanie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  bastion79

Treść usunięta

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu

Droga Janko. Nie trzeba być szczególnym znawcą historii żeby wiedzieć czym się kończyły igraszki „sortami” ludzi. W Rosji w 1917r też „drugi sort” został uznany za zdrajców i wyzyskiwaczy i wymierzono ludową sprawiedliwość. Potem były inne państwa z Chinami na czele. Niejaki Pol Pot w Kambodży uznał że jest sort ludzi który jest zepsuty do szpiku kości i trzeba go unicestwić aby ten lepszy sort mógł zbudować społeczeństwo idealne. W porywie moralnym i patriotycznym wzięli się za robotę i zamordowali ponad 2mln tego gorszego sortu.
Już nie wspomnę o niejakim Hitlerze który też w swojej przenikliwości określił kto jest właściwego sortu i dla dobra właściwego sortu rozprawił się z tym gorszym.
Jakie to miało skutki dla wszystkich tych „sortowni” też nie będę przypominał bo chyba każdy wie.
Poczytaj Orwella, on jest „wiecznie żywy”, jego spostrzeżenia są uniwersalne i aktualne również dzisiaj.
Wiedza bardzo utrudnia życie bo niesie wiele wątpliwości a Ty chyba ich nie lubisz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Urkides

Treść usunięta

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu

„łajdakom, sprzedawczykom, zdrajcom i zwykłym kryminalistom u szczytów władzy należałby sie natychmiast bardzo surowy (łącznie z KSami) wyrok,”
O to, to, to własnie miałem na mysli. W ZSRR tych wszystkich wymienionych osądzała sprawiedliwie tzw. „trójka” czyli policmajster, komisarz ludowy (a jakże) i miejscowy urzędnik. Bez żadnych lewackich obrońców orzekano o winie i od razu pod ścianę.
W Chinach Hunwejbini (taka ichnia Młodzież Wszechpolska) rozprawiali się z tymi odrzutami społecznymi na wsiach z książeczką Mao w rękach. W Kambodży nie było nawet sądów tylko niektórych torturowali żeby te zgniłki cierpiały za swoje grzechy.
I oni wszyscy działali pod hasłami walki ze sprzedawczykami, zdrajcami, krwiopijcami, kryminalistami, cyklistami i wegeterianami.
Jestem pewien że z zapałem byś się przyłączyła do eliminacji tego ludzkiego robactwa gdyby ojczyzna i partia wezwała. Twój umysł nie stawiałby oporu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Urkides

Treść usunięta

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu

Janko. Przy ludziach a takiej skali umysłu jak Ty jestem spokojny o Polskę. mamy szansę zostać potęgą w każdej dziedzinie. Wystarczy powiesić szkodników a wtedy tacy ludzie jak Ty będą mieli w końcu możliwość realizacji swoich talentów i dokonacie epokowych odkryć we wszystkich dziedzinach nauki i stworzycie innowacyjny raj w naszym kraju.
Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatnio. To takie piekne hasło. Z czymś ci się kojarzy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Urkides

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Urkides

Treść usunięta

PRT
PRT (@prt)
4 lat temu
Reply to  Urkides

To to jest raczej szantaż emocjonalny jak PO, czy inny KOD.

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu

Z racji zawodu wyuczonego zawsze myślę przyszłościowo,więc lepiej ,żeby Legia nie grała w eliminacjach LM ,bo bez Ofoe jest dopiero 4 siłą ligi ,a zatrzymanie go jest prawie nierealne.

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu
Reply to  dario armando

A którą siłą ligi była Legia zanim przyszedł Vadis? Czy Legia upadła po odejściu Ljuboi co wielu prorokowało?
Odejdzie Vadis to przyjdzie ktoś inny. Najważniejsze jest to zeby o sile polskich klubów stanowili polscy piłkarze a nie byli tylko uzupełnieniem składów. Ale to oczywiście melodia przyszłości.
Ja mam nieustanny dysonans poznawczy, wiecznie słyszę o tym ze mamy świetnych trenerów i zdolnych zawodników że system szkolenia jest doszlifowany a jak przychodzi do obsadzenia kluczowych pozycji na boisku to musimy ściągać obcokrajowców.
Wszyscy twierdzą że trzeba promować młodych Polaków a jak przychodzi do formowania kadr to wszyscy zaczynają nawoływać że „ściągnąć kocura” zamorskiego.
Trzeba albo Krzyżyk zdjąć albo majtki załozyć bo inaczej to się nie klei.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Urkides

Treść usunięta

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu
Reply to  Urkides

Zanim przyszedł Vadis była pierwszą siłą ze sporą przewagą nad resztą,ale sytuacja zmieniła się na tyle ,ze obecnie mamy 4 zespoły na bardzo podobnym poziomie ,ale tylko Legia jest bardzo uzależniona od jednego gracza ,więc nawet podium byłoby sporą niespodzianką.Stawianie na Polaków – czysty populizm przynajmniej w czołowych drużynach więcej niż 3 może 4 w podstawie to bezdyskusyjne osłabianie druzyny.Ja nigdy nie twierdziłem ,że trzeba promować ,natomiast o d ładnych paru lat twierdzę wręcz przeciwnie – w pucharowej 4 Polacy powinni być uzupełnieniem skladu -takie są niestety brutalne fakty.

Urkides
Urkides (@urkides)
4 lat temu
Reply to  dario armando

Jest tylko pewien szczegół który burzy Twoją koncepcję. Legia będzie nie tylko sprzedawać ale też kupować i jakoś mi się wydaje że na tym polu również ma większe sukcesy niż cała reszta ligi. A jeśli juz ironizować to ja bym zabronił grac w pucharach całej reszcie klubów bo dla nich to pocałunek śmierci i prosta droga do spadku albo przynajmniej walki o utrzymanie.
A młodzież trzeba szkolić i wychowywać teraz mamy efekty ściagania „kocurów” zamiast szkolenia w klubach.

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu
Reply to  Urkides

Ljuboja był prawdopodobnie bardzo dobry ,ale ja nie wypowiadam się na jego temat ,bo wtedy polska liga mało mnie interesowała.Teraz Ofoe przerasta tą ligę i scenariusze są dwa -Vadis zostaje z ogromnym kontraktem -atmosfera w drużynie siada automatycznie ,bo tak się dzieje przy płacowych kominach.Vadis odchodzi- prawie na pewno w najbliższych latach nikt podobnej klasy nie zawita na Ł3 ,za dużo szczęścia by było ,poza tym odejscie Pazdana ,Guilherme.czyli większość obecnej wartości Legii znika. Za około 10 lat chciałbym widzieć 2 polskie drużyny w LM ,efektów szkolenia w tak krótkim czasie zbytnich nie będzie ,więc jak dla mnie Polacy w pucharowych drużynach mogą nie grać nawet wcale ,istotne jest abysmy byli coraz silniejsi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  dario armando

Treść usunięta

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu

Ofoe w Legii ,to jak Messi w Barcelonie ,kto tego nie widzi ten kiep. Blaugrana bez Messiego w ostatnich 9 sezonach -przeważnie 2-3 miejsce z jeden tytuł i prawie zawsze za Realem i za Rojiblancos pewnie ze 3 razy też a z nim 6 razy Hiszpania 4 lm.Natomiast Real bez Ronaldo w tym samym układzie z 5 tytułow w hiszpanii i co najmniej 3-4 LM-Reasumując -Real bez CR7 traci znacznie mniej niż Barca bez Leona. Ofoe to jest szczególnie wiosną najmarniej 1/3 wartości Legii ,bez niego strasznie biedni bylibyście bez szans na mistrzostwo .Jeśli nie widzisz tego co ja to marny z ciebie znawca sorry za szczerość ,a jeśli ty po takim blamażu jak w środę dalej widzisz Lecha jako 2 silę ligi,to zwyczajnie nie wiem co mówić,bo ich psychika nie pozwala rozmyślać o jakichkolwiek sukcesach europejskich ,o ile by się nie rozsprzedała to w pucharach wolę Jagę ,Lechię i Legię ,z tym ,że mistrzem oczywiście możecie być ,ale aktualnieie bez Ofoe jesteście od Lechii gorsi

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  dario armando

Treść usunięta

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu

A jakie to ma kurwa kurwa znaczenie co ja niedawno pisałem,po każdej kolejce hierarchia się zmienia w środę obejrzałem oba hity i obecnie istotne jest to ,ze najlepiej niestety gracie wy Lechia jest cholernie skuteczna a jej najlepszy piłkarz czyli Kuciak może dać jej na Łazienkowskiej mistrzostwo ,bo bramkarza z gry wyłączyć sie przynajmniej przepisowo nie da a najlepszego z pola już tak.Lech w poważnym meczu wcześniej to wedle mojej hierarchii mocniejsze sparingi były zawiódł strasznie niby klepią lepiej niż wy ,ale absolutnie nic z tego nie wynikało ,PP umoczyli to po chuj takie mentalne cieniasy w Europie?Sorry ale dobro polskiego futbolu rzecz nadrzędna ,więc pucharach nie chcę.Kompromitacja?Ja ?Serio? A ile razy już tu byłeś BANOWANY ,bo ja cały czas mam identyczny nick od prawie pół roku ,a tobie dalej do rozumu nie dociera ,ze z tobą ,coś jest nie tak i nie pisze tego złośliwie.Wyszukasz moje wpisy-Super tyle ,że w takiej zabawie jak przewidywanie każda kolejka ma prawo ranking zmienić ,a już szczególnie mecze Wielkiej Czwórki w RZECZYWIŚCIE POWAŻNYM SEZONIE.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  dario armando

Treść usunięta

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu

Ja oczywiście ,że znawcą nie jestem ,ale jak już ci kiedyś pisałem trochę lepszy od Ciebie jednak tak.Najlepiej niestety gracie wy ,bo Ofoe gra u was bez niego pewnie Wisła Kraków by was ograła na Ł3 ,a Lechia dała im radę w najważniejszym potencjalnie wyjeżdzie sezonu ,niestety Lech fajny układ spierdolił i Arkę do pucharów wpuścił .No to w zgodzie z moją główną dewizą justice for all powinien kolejny sezon w imię przyjażni międzyklubowej od Europy odpocząć .Wszystko się może zdarzyć także i Lechia bez pucharów ,szczególnie jeśli w niedzielę zatriumfuje polskie pojmowanie futbolu czyli tzw ,męska gra jak w marcu,to w tej materii najefektowniejsza moim zdaniem w tej lidze Lechia nie jest faworytem. Natomiast jak czytam , ŻE PRZEZ POŁROKU NA WYJEŻDZIE NIE WYGRALI TO NIBY CO Z tEGO,skoro mecz o potencjalne puchary poważny mecz o 3 punkty nie gówniane 1,5 wygrali .Jestes to wstanie wylapać polska liga to 7 poważnych meczów ,reszta jest dalece mniej istotna ,no ale chyba zatwardziałemu antagoniście ESA 37 nie da się tego wytłumaczyć.Nie dogadamy się ,bo ja wfutbolu jestem na bieżąco ,a ty jakies prehistoryczne wtręty robisz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  dario armando

Treść usunięta

dario armando
dario armando (@dario-armando)
4 lat temu

Notorycznie popełniam jeden błąd-dyskutuję z tobą i zawsze kończy się identycznie .muł się zaprze ,nie zrozumie kontekstu i wyjdzie cały jego żenujący poziom .Jest paru rzeczywiście inteligentnych kibiców Legii -nie należysz do nich i raczej to nigdy nie nastąpi.ps .Sprawdzalność przepowiedni -Chelsea mistrzem Anglii pażdziernik 2016 ,Real mistrzem Hiszpanii -po listopadowym El Clasico więc nawet liczyć nie umiesz ,a mnie wyszło całkiem nieżle bez względu na oficjalne rozstrzygnięcia w Polsce.Taki z ciebie znawca-BUAHAHA.Na wieki wieków

bastion79
bastion79 (@bastion79)
4 lat temu

Legia ma problem z zatrzymaniem Vadisa, Lech z Makuszewskim. Ot, cała różnica.

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert (@janusz)
4 lat temu
Reply to  bastion79

Lech też miał problem z zatrzymaniem Vadisa, przy golu na 1:0.

Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa
Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa (@kuntakinte)
4 lat temu

Ale w sumie smutne że spasiony odrzut z rezerw Norwich robi furorę w naszej lidze.

czleniubocieczolgrozjedzie
czleniubocieczolgrozjedzie (@czleniubocieczolgrozjedzie)
4 lat temu

wreszcie ktoś to, kurwa, zauważył.

Erni
Erni (@erni)
4 lat temu

To jeszcze przypomnij ile to za ten spasiony odrzut Norwich zapłaciło Brugge. I jeśli on jest spasiony, to Ty jesteś ślepym idiotą.

Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa
Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa (@kuntakinte)
4 lat temu
Reply to  Erni

No, 5mln euro 3 lata temu. Czyli realnie był wart 2,5-3mln. Każdy wie że kluby Premier League przepłacają, a był to okres boomu na belgijskich piłkarzy. No to właśnie chyba ty jesteś ślepy. Co do idioty to nie wiem, nie rozmawiałem z twoimi rodzicami. Ale jakieś luki w logicznym rozumowaniu i wyciąganiu wniosków ewidentnie masz.

Erni
Erni (@erni)
4 lat temu

I nie porozmawiasz. Nie Twój poziom, który jest bardzo marny. I ślepy to jednak Ty jesteś, więc nie pajacuj bo wyszedłeś na głupka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa
Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa (@kuntakinte)
4 lat temu

Nie jestem rasistą. Jestem obywatelem świata i mam wielu znajomych wśród wszystkich ras i orientacji seksualnych. Idą twoim tokiem rozumowania to jesteś kucem koniobijcą popierającym tęczowego rysia z nowoczensej(nick z morrowinda), także zbastuj z bezpodstawnymi oskarżeniami bącurku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa
Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa (@kuntakinte)
4 lat temu

Ok, jesteś debilem. Rozumiem i współczuję. Trzymaj się kolego, take care!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa
Kunta Kinte i niesamowite przygody w Jaskini Lwa (@kuntakinte)
4 lat temu

No, idź sobie pograj w grę suwerenie koniobijco.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

fideltypy
fideltypy (@fideltypy)
4 lat temu

https://showbet24.blogspot.com/ Wczoraj super trafili kurs 143 i dali zdjecie kuponu z monitora na strone! Juz maja kolejny kupon z wielkim kursem ! polecam ich!,bo sam gralem ostatni kupon !

bizkit29
bizkit29 (@bizkit29)
4 lat temu

Rafał Stec jak zwykle odleciał. Złe i niegrzeczne mistrzostwa Europy zabrały Glikowi wakacje? Nie, to rundy kwalifikacyjnej ligi mistrzów zabraly Kamilowi wakacje. Na Euro grają najlepsi, nie wspominając o zaszczycie gry w koszulce z orzełkiem, zaś w rundach LM grają C,i co byli za słabi, by grać od razu w fazie grupowej, poza tym Nawet Kazachstan i Bułgaria Tam występuje. Co roku te same mecze, nie przecze ciekawe, ale Euro to inny kaliber. Wielkie Imprezy rangi reprezentacji to Marzenie każdego piłkarza.

czleniubocieczolgrozjedzie
czleniubocieczolgrozjedzie (@czleniubocieczolgrozjedzie)
4 lat temu
Reply to  bizkit29

przecież Stec to debil i hipster, który jedyny sport jaki w życiu uprawiał to spierdalanie przed kibicami BKS-u w Bielsku-Białej. Hehehe, w liceum wyglądał jak dziewczynka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Juventus ma na oku następcę Szczęsnego?

Jak donosi hiszpański portal fichajes.net, Kepa Arrizabalaga może wkrótce zmienić Chelsea na Juventus. W Turynie hiszpański golkiper miałby być konkurentem, a docelowo wręcz następcą Wojciecha Szczęsnego. Kepa trafił do Londynu w sierpniu 2018 roku za 80 milionów euro, co było światowym rekordem transferowym, jeżeli chodzi o bramkarzy. Początki Hiszpana w nowym klubie były jeszcze umiarkowanie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Efektowny rajd i piękny gol Świerczoka w Japonii [WIDEO]

Jakub Świerczok po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w japońskiej J1 League. Tym razem były napastnik Piasta Gliwice trafił do siatki w zremisowanym 2:2 meczu z Vissel Kobe, gdzie występują między innymi Thomas Vermaelen, Bojan Krkić oraz Andres Iniesta. Bramka Świerczoka naprawdę może się podobać. Spójrzcie:  To czwarte trafienie piłkarza Nagoya Grampus […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Mourinho wściekły po klęsce. Będą zmiany w Romie

Jose Mourinho stwierdził na konferencji, że tylko on ponosi odpowiedzialność za kompromitującą porażkę 1:6 z Bodo/Glimt w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA. W praktyce wygląda jednak na to, że Portugalczyk ma za ten mecz olbrzymie pretensje do swoich zawodników. Jak poinformował Nicolo Schira, portugalski szkoleniowiec Giallorossich ma zamiar już w trakcie zimowego okienka transferowego porządnie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście oblicz El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Laudrup: „Nie spodziewam się wybitnego Klasyku”

Jak to zwykle bywa przed El Clasico, głos regularnie zabierają byli piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony. Na łamach hiszpańskich mediów sytuację ocenił Michael Laudrup, który miał okazję występować po obu stronach barykady w kastylijsko-katalońskiej rywalizacji. – „Klasyk” to „Klasyk”. Jest szczególny, jedyny w swoim rodzaju i nieprzewidywalny – powiedział Laudrup na łamach „AS-a” (tłumaczenie: […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Koeman: „Nie wiem skąd w ludziach ten brak wiary”

Już tylko kilka godzin pozostało do El Clasico. O 16:15 FC Barcelona podejmie na własnym stadionie Real Madryt w spotkaniu, które może być kluczowe dla przyszłości Ronalda Koemana na ławce trenerskiej Blaugrany. Holenderski szkoleniowiec dziwi się jednak kibicom Barcy, którzy do „Klasyku” podchodzą z sercem pełnym obaw. – Nie wiem, skąd w ludziach ten brak […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Mamrot: „Musimy ten problem rozwiązać”

Jagiellonia Białystok z kretesem poległa wczoraj w starciu z Pogonią Szczecin. Białostoczanie polegli na wyjeździe aż 1:4, a fatalny mecz w ich wykonaniu na konferencji prasowej podsumował trener Ireneusz Mamrot. – Był to słaby mecz w naszym wykonaniu – przyznał Mamrot. – Pierwsze 20 minut to bardzo duża bojaźń. Ustalamy sobie, że mamy utrzymać się […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jeśli obcokrajowiec, to taki jak Pelle van Amersfoort

Był październik 2019 roku, Pelle van Amersfoort dopiero zaczynał swoją ekstraklasową przygodę i przekonywał nas, że Cracovia plasowałaby się między szóstym a dziesiątym miejscem w Eredivisie. Nie czuliśmy się przekonani, ale też nie pukaliśmy się w czoła, nie wytrzeszczaliśmy oczu, nie odsądzaliśmy go od czci i wiary. To był jeszcze trochę inny klub. Od tego […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

150 milionów dla Beckhama za promowanie Kataru

David Beckham już dawno zakończył piłkarską karierę, ale wciąż pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata futbolu. Nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych i na Dalekim Wschodzie popularność Anglika pozostaje olbrzymia. Mają zamiar to wykorzystać Katarczycy – organizatorzy mistrzostw świata 2022 zapłacą Beckhamowi 150 milionów funtów za pomoc w ociepleniu wizerunku. […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

KSW 64: Pudzianowski nokautuje, Przybysz broni pasa przez poddanie!

Na gali KSW 64 największe emocje miały budzić dwie walki – ta Mariusza Pudzianowskiego i ta Sebastiana Przybysza. Ten pierwszy do klatki wychodził naprzeciw ważącego niemal 150 kilogramów Bombardiera, z którym pierwotnie miał zmierzyć się już w marcu. Drugi zaliczał pierwszą w karierze obronę pasa mistrzowskiego kategorii koguciej. Obaj spisali się znakomicie i swoje pojedynki […]
24.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Gula: – Coś w tej drużynie nie funkcjonuje

Adrian Gula już przeszedł do historii, osiągając najwyższą porażkę Wisły Kraków po utworzeniu Ekstraklasy. Co trener „Białej Gwiazdy” powiedział po meczu? – Muszę powiedzieć kibicom, że to co zaprezentowaliśmy na boisku, to nie jest to, co chłopaki trenują. To bardzo trudny moment dla nas. Czujemy maksymalną odpowiedzialność za ten wynik – mówił Gula na konferencji (cytaty za […]
23.10.2021