post

Opublikowane 12.05.2017 12:49 przez

redakcja

W mieście, w którym swoją siedzibę ma klub De Graafschap, rozpoznają go niemal wszyscy. W takcie meczu kibice śpiewają o nim piosenki, ale sam po sobie czuje, że obecne otoczenie robi się dla niego trochę za ciasne. Piotr Parzyszek chce wejść na wyższy poziom i nie wyobraża sobie, by tym razem miało mu się nie udać. Jak trafił do Holandii? Jaki szok przeżył w holenderskiej szkole? Czy zagra w Ekstraklasie? Dlaczego druga liga holenderska to świetne rozgrywki dla młodych piłkarzy? Jak to się stało, że trener Charltonu, w którym grał, nie wiedział o jego istnieniu? Dlaczego prezes Charltonu byłby świetny w monopoly? Dlaczego miał dość futbolu? Zapraszamy na wywiad z Piotrem Parzyszkiem, o którym za niedługo może zrobić się głośno.

Masz podwójne obywatelstwo, czujesz się bardziej Polakiem czy Holendrem?

To prawda, mam dwa paszporty, bo w Holandii mieszkam od szóstego roku życia. Ale czuję się Polakiem. Cała moja rodzina mieszka w Polsce. Moja mama jest Polką, tata to samo, chociaż go nie znam. Jestem stuprocentowym Polakiem.

W domu rozmawiacie po polsku?

Jak mama się wkurzy na mnie, to mówi tylko po polsku. Wiesz, takim bardzo dosadnym językiem (śmiech). Ale moją narzeczoną też uczę polskiego. Chciałbym, żeby moja córka znała nasz język. Zawsze jak jest u mojej mamy, to rozmawiają po polsku. Jak jedziemy do Polski, rozumie, co ludzie do niej mówią. Trudno czasami się przestawić, bo w klubie tylko holenderski, ale ogólnie dbam o to, żeby córka znała ojczysty język swojego taty.

Jak trafiłeś do Holandii?

Moja mama wychowywała mnie sama i pracowała jako pielęgniarka. Naprawdę dużo pracowała, a zarobki były małe. Skłoniło ją to żeby wyjechać do Holandii i poprawić tym samym nasz byt. Do tego po paru miesiącach pobytu tutaj poznała swojego męża i nie było już mowy o powrocie. Ogólnie sam wyjazd był po to, abym miał lepszą przyszłość. Jestem jej za to bardzo wdzięczny.

Trudno było się zaaklimatyzować?

Byłem wtedy dzieckiem i to chyba dobrze. Nie chcę powiedzieć, że łatwo, bo to też nie tak. Bardzo szybko nauczyłem się języka, potrzebowałem na to tylko dwóch miesięcy. Wtedy już było dużo łatwiej. Wiesz, bawiłem się z dziećmi, później piłka. To był całkiem naturalny proces. Do tego jedna rzecz sprawiała naprawdę dużą frajdę. W Holandii jest trochę inaczej, jeśli chodzi o szkołę. Nie ma żadnych zadań domowych, pierwsze lata to właściwie polegają tylko na zabawie. To jest takie przygotowanie do normalnej nauki, ale dzieciak kompletnie tego nie odczuwa. Masz wrażenie, że idziesz do szkoły pobawić się z kumplami. Dla takiego sześciolatka, to było coś naprawdę fajnego.

Skąd pomysł na piłkę?

Zacząłem grać dopiero tutaj w Holandii. Wciągnął mnie w to tata (mąż mamy Piotra – red.). Przyjechałem do Holandii w środku sezonu i nie było możliwości, aby zarejestrować się gdziekolwiek. Jednak mój tata znał kogoś w klubie i jakoś po znajomości mogłem zacząć treningi w trakcie sezonu. To nie była jakaś wielka gra w piłkę na poważnie, raczej polegało to na bieganiu i zabawie. Dopiero później po trzech latach zaczynało dziać się coś bardziej na serio. Wtedy już trenerzy dostrzegli coś we mnie i miałem świadomość, że mogę zostać piłkarzem.

Jak wyglądało szkolenie holenderskie w tamtym czasie?

Wszyscy trenowali tutaj w stylu Johana Cruyffa. Przede wszystkim utrzymanie piłki, mini gierki. Najważniejsze w tych najmłodszych rocznikach było to, aby zarazić futbolem, a dopiero później zaczynała się weryfikacja i selekcja. Wtedy to było jakoś w wieku 12 lat. Zaczęło się granie na poważnie, można było zobaczyć, kto ma to coś, a kto nie. No i wtedy zaczynało się prawdziwe szkolenie. Teraz jest już zupełnie inaczej. Już w wieku dziewięciu lat wszystko jest brane na poważnie. Oczywiście jest to jakaś mieszanka, ale już na tym etapie obecnie odbywa się pierwszy etap profesjonalnego szkolenia. Czasy na pewno się zmieniły.

Podobno jesteś domatorem?

Nie do końca, bez przesady. Lubiłem się bawić i to robiłem, ale zawsze zwracałem uwagę na to, z kim to robię. Muszę kogoś naprawdę dobrze znać, aby wybrać się z nim na imprezę. Pewnie, to nie było co tydzień, bawiłem się kiedy był na to czas. Jednak to piłka zawsze była dla mnie najważniejsza i nadal tak jest. W klubie mogą ci powiedzieć jak podchodzę na poważnie do futbolu. Treningi kończą się około 14:15, a ja z dwoma chłopakami kończę po 16:00. Zawsze staramy się zrobić coś ekstra. Czy to na boisku, czy na siłowni. Teraz skończyliśmy już sezon, ale nadal trenujemy do końca miesiąca. Mały urlop planuję od 5 do 14 czerwca i wtedy znowu wracam do treningów żeby nie wypaść z rytmu. Piłkę traktowałem i będę traktował na poważnie.

80030

Wiesz już gdzie zagrasz w przyszłym sezonie?

Serio jeszcze nie wiem, ale trochę ofert jest.

Nakieruj trochę

Mam oferty z Turcji, Anglii, Polski, Niemiec, Holandii i Belgii. Menedżer dzwoni do mnie codziennie po sześć razy, a do tego co chwilę przewijają się telefony od różnych agentów. Ale ja serio jeszcze się na nic nie zdecydowałem. Powiedzmy, że ta oferta, na którą czekam, jeszcze nie przyszła. Tym razem muszę dobrze wybrać.

Czyli rozważasz grę w Ekstraklasie?

Pewnie. Jeśli przyjdzie oferta, która spełni moje oczekiwania, to czemu nie?

Czego oczekujesz?

Najważniejsze to plan na moją osobę. Nie chcę już popełnić błędu. Tym razem mam 23 lata i margines błędu się zmniejszył. Chcę się rozwijać i grać jak najwięcej spotkań. Nie mogę wylądować na ławce. Robię się starszy dlatego tak bardzo zależy mi na regularnej grze. Musi być dobry trener, który również jakoś mnie nakręci na ten transfer. Nie chciałbym też iść do drużyny, która jest ultradefensywna. Nie wyobrażam sobie grać taktyką, w której drużyna się broni, a tylko ja jeden zostaję na połowie przeciwnika. Zobaczymy jak to się wszystko rozkręci, ale najważniejsze jest dla mnie to, że mogę rozmawiać ze wszystkimi. Jestem wolnym zawodnikiem i nie trzeba za mnie płacić, a to również wiele ułatwia.

Wolny zawodnik i do tego sezon życia?

No niby można tak powiedzieć. Chociaż jak odchodziłem z De Graafschap dwa lata temu zimą, to miałem 16 bramek, a teraz po pierwszej rundzie 13. Tylko, że tym razem mogłem ją skończyć. Zagrałem prawie we wszystkich spotkaniach tego sezonu. Jedynie bramkarz Filip Bednarek nabił więcej minut ode mnie. Ten rytm był mi bardzo potrzebny, aby znowu poczuć się piłkarzem.

Jesteś gwiazdą w swoim klubie?

(śmiech) Gdzie tam gwiazdą. Mamy tutaj lepszych zawodników ode mnie. Zwłaszcza środkowi pomocnicy grają na naprawdę dobrym poziomie. Miałem swoją wartość dla drużyny i tyle.

Ale na ulicach jesteś rozpoznawalny?

Ano tak, to miasto jest mniejsze niż Toruń. Znają mnie tutaj prawie wszyscy i jak idę na spacer z narzeczoną i córeczką, to oczywiście rozpoznają.

Swego czasu była nawet przyśpiewka o tobie.

Dalej jest! „No Piotr, no gol” na nucie Boba Marleya (śmiech). Na stadionie mamy zawsze te osiem, dziewięć tysięcy i to jest serio bardzo dobry wynik. W pierwszej lidze często mają ponad dziesięć tysięcy. Także nasz wynik jest całkiem przyzwoity.

Kibicowsko jednak chyba trochę spokojniej niż w Polsce?

Pewnie. Było to zwłaszcza widać podczas dwumeczu Ajax – Legia. W Polsce jest świetna atmosfera na trybunach, jest zupełnie inaczej. Chciałbym grać właśnie w takich warunkach, przy takim dopingu. Podobnie było zresztą w Belgii, tam kibice również tak reagowali. W Holandii jest trochę inna kultura w kibicowaniu. Zdecydowanie wolę tę bardziej żywiołową.

Żałujesz trochę, że nie zostałeś królem strzelców?

Nie, wcale. Właśnie ten gość co wygrał, Boere, to miał sezon życia. Ja już parę razy strzelałem po 10 bramek na sezon, a on dopiero pierwszy raz tak wystrzelił. Nie mogłem go dogonić, bo też trochę słabo graliśmy jako drużyna. Ale ogólnie to nie żałuję, bo i tak jestem zadowolony z tego sezonu.

Gdybyście awansowali, to byś został?

Myślę, że tak. Miałbym cały sezon w Eredivisie i to byłoby już coś. Po roku mógłbym wtedy myśleć dalej, może miałbym nowe argumenty, żeby zrobić kolejny krok.

Co poszło nie tak w Charltonie?

Trener który wtedy mnie chciał i doprowadził do transferu został zwolniony po dwóch tygodniach. Później był nowy szkoleniowiec i powiedział mi, że będę dostawał szanse. Po tygodniu okazało się jednak, że właściciel klubu zdecydował, że muszę iść na wypożyczenie, albo będę trenował z drugą drużyną. No to poszedłem do Sint Truidense, który również był klubem tego gościa. Tam zagrałem całkiem dobry sezon. Strzeliłem 12 bramek i wygraliśmy ligę. Chciałem tam zostać, ale już nie mogłem. Kazali mi wrócić do Anglii, a tam znowu inny trener. Nawet nie wiedział, kim jestem. Znowu więc wypożyczenie do Randers i to w okresie kiedy oni trenowali już pięć tygodni. Trochę czasu ich goniłem i jak wszedłem na odpowiedni poziom, to dostałem nawet szansę na dwie kolejki przed końcem rundy. Zagrałem 80 minut i strzeliłem bramkę, a później… znowu ława.

gU3Hp0c

Problem z trenerem?

No tak, wiesz jak ktoś mi mówi, że nie będę grał, to w sumie nic dziwnego, że jednak nie gram. Ale on mi ciągle powtarzał, że będę grał, bo super trenuję itd. No a jak przychodził mecz, to ława. Co tydzień to samo, to nie było normalne.

Podłamałeś się?

Tak, miałem niechęć do futbolu po tym wszystkim. Codziennie wracałem do domu i wiedziałem, że jutro pójdę na trening, a on znowu będzie mi gadał to samo. Kłamał każdego dnia, a ja wiedziałem, że i tak czego nie zrobię to nie zagram. Podobnie do mnie miało czterech innych zawodników. Wiedziałem już później, że muszę stamtąd uciekać. Pogadałem z menedżerem żeby jakoś rozwiązać kontrakt z Charltonem i chciałem wrócić do Holandii żeby się odbudować.

Miałeś tam kogoś bliskiego?

Moja dziewczyna mieszkała ze mną i miałem kuzynkę. Właściwie to rozmawiałem tylko z nimi. W klubie było ciężko o jakiś kontakt z kolegami. Jednak nie można zwalać niepowodzenia na takie coś, bo ja tam właściwie nie dostałem też żadnej szansy. Co ja mogłem pokazać w trzy minuty? Później te wypożyczenia i tak to jakoś niefortunnie się ułożyło.

Trochę pechowy ten wyjazd, w Anglii napotkałeś też na szalonego właściciela klubu.

No ten z Charltonu, to naprawdę robił sobie z tego wszystkiego monopoly! Tutaj kogoś kupił, tutaj sprzedał i jak mu się jeden dobry piłkarz trafi na parę lat i przehandlował go za 10 milionów, to już miał duży zysk. On ma jeszcze klub w Niemczech i tak się bawił często w tego typu wypożyczenia.

Nie żałujesz, że wtedy nie poszedłeś do Benfiki?

Coś ty, to byłby za duży krok jak dla mnie wtedy. Zresztą tamta oferta była naprawdę bardzo słaba. Pieniądze serio były marne.

3aEJ1LF

Nantes?

No tam to już prawie grałem. Zadzwonili do mnie, że De Graafschap dogadał się z Nantes i potrzeba tylko mojej zgody. Na drugi dzień wyszło jednak, że nie doszli do porozumienia co do rat. Nantes chciało płacić w trzech ratach za ten transfer, a De Graafschap chciało kasę na już i to całość. Upadło niestety.

Łatwo strzelać bramki w drugiej lidze holenderskiej? Pytam, bo uchodzi ona za stosunkowo łatwą dla napastnika. Nie da się ukryć, że większość drużyn nastawiona jest na atak i zupełnie zapomina o obronie.

To nie jest łatwa liga. Wiesz, ja czytam komentarze, że tutaj niby tak łatwo i każdy może strzelać. Ale ja to bym chciał ich zobaczyć jak strzelają te bramki. Gadać to sobie może każdy, a prawda taka, że z tej ligi naprawdę urodziło się wielu świetnych piłkarzy.

Honda, Mertens

Dokładnie i wielu innych, dlatego mówienie, że tutaj jest liga półamatorska można schować między bajki.

Voskamp, van der Biezen i Benson trochę jednak przeczą temu, że to dobra liga.

Ach wiem, ale Voskamp i van der Biezen to są goście, którzy wyjechali do Polski zgarnąć pieniądze, a nie grać w piłkę. Im się nie chciało, mieli to kompletnie gdzieś. Dlatego takie teraz jest przekonanie w Polsce, że tak łatwo tu się strzela bramki. Ja nie mówię, że nie wiadomo jaki poziom tutaj mamy. Ale to dobra liga dla młodych piłkarzy żeby się rozwijać i zrobić później kolejny krok w karierze.

Pamiętasz swoje słynne pudło?

(śmiech) Tak, tak pewnie. Ostatnio nawet chłopaki mi pokazywali po treningu. Cały czas mnie to bawi. Często mi to pokazują jak strzelę fajnego gola. Z początku pierwsze dni trochę mnie to bolało, ale później to naprawdę śmiałem się z tego. Zresztą do dzisiaj jak widzę to pudło chce mi się śmiać.

(od 1:19)

Dlaczego tak mało grałeś w młodzieżówkach?

Ano mało, trafiłem na Milika w U-21 i wiesz trudno mi było jakoś z nim rywalizować. Od razu na treningach było widać, że to będzie kawał wielkiego piłkarza. Bardzo cieszyłem się jak przyszedł do Ajaksu i pokazał się z naprawdę dobrej strony.

Ale w tamtym czasie nie dzieliła was przepaść.

Nie no, na treningach było widać kim będzie ten chłopak. Arek to piłkarz z innej półki.

Gdybyś w tamtym okresie dostał powołanie z holenderskiej młodzieżówki to byś przyjął?

Jeśli byłoby coś takiego, to na pewno bym nie przyjął. Jestem Polakiem i jak już mówiłem bardzo się z tego cieszę. Nie wyobrażam sobie więc grania w innych barwach narodowych. Nawet, gdyby miała to być tylko młodzieżówka.

Za niedługo pewnie obejrzymy cię w innym klubie. Nie boisz się, że znowu nie wyjdzie transfer?

Kiedyś się bałem, a teraz już nie. Dojrzałem i ten okres w Anglii, Danii, czy Belgii zahartował mnie jakoś i to wyjdzie mi teraz na dobre. Obecnie jestem w stu procentach pewny, że sobie poradzę. Do tego mam lepszą sytuację co do wyboru klubu niż wtedy. Mam więcej czasu i kartę w ręku. Na pewno dobrze wybiorę i zrobię kolejny krok w mojej karierze. Wierzę w to.

Rozmawiał BARTOSZ BURZYŃSKI

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Plach uratował Piasta w Łęcznej. PLACH, PIASTA, W ŁĘCZNEJ

Jeśli jedziesz do Łęcznej na mecz i twoim najlepszym piłkarzem jest bramkarz, to wiedz, że grasz dość wstydliwe zawody. Górnik powinien zgarnąć po meczu z Piastem Gliwice trzy punkty i przeskoczyć w tabeli Wartę Poznań oraz Bruk-Bet, ale nie zrobił tego głównie dlatego, że goście mieli między słupkami Frantiska Placha.  Ledwie wczoraj wrzuciliśmy na stronę […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Klęska urodzaju Ole Gunnara Solskjaera. Marcus Rashford wraca do gry

Minęło już siedem kolejek Premier League, do tego mieliśmy w ich trakcie dwie przerwy reprezentacyjne, a Marcus Rashford wciąż nie zagrał w tym sezonie ani minuty. Wszystko przez operację kontuzjowanego barku. Teraz w końcu jest do dyspozycji Ole Gunnara Solskjaera. Dla Rashforda będzie to powrót do pełni sprawności po ponad rocznej przerwie. Oczywiście grał on […]
16.10.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
radek091
radek091 (@radek091)
4 lat temu

I tutaj pole do popisu dla lecha lub legii. 23 lata perspektywniczny, dac 3-4 letni kontrakt, postawic na goscia, ma cos do udowodnienia

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  radek091

Treść usunięta

YeahBunny
YeahBunny (@yeahbunny)
4 lat temu

„o którym za niedługo może zrobić się głośno”

a to po polskiemu redakcjo?

Tiger Bonzo
Tiger Bonzo (@tiger-bonzo)
4 lat temu

3/4 Ekstraklasy potrzebuje napastnika, może by przeszedł do jakiejś Pogoni albo Zagłębia. Małe ryzyko jak za darmo i w końcu będzie można chłopa zweryfikować.

lookass
lookass (@lookass)
4 lat temu

I nie lepiej ściągnąć takiego chłopaka niż jakiegoś Chukwu? Prijović przyszedł do Legii z II ligi tureckiej a potem wymiatał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  lookass

Treść usunięta

OtylyKibol
OtylyKibol (@otylykibol)
4 lat temu

a to nie kolega Piotr szpetnie przestrzelił w kadrze Dorny w barażu z Turcją o igrzyska? też do pustaka. po tym poszła kontra i pożegnaliśmy się z marzeniami????

udebuluzor
udebuluzor (@udebuluzor)
4 lat temu
Reply to  OtylyKibol

To kolejny as co się zowie Przybylko

DAWIDxyz
DAWIDxyz (@dawidxyz)
4 lat temu

kilka lat temu bankowo by gral w kadrze

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji (@czeski_amator_fioletowej_ambrozji)
4 lat temu

niech go Lech wezmie, Kownacki po MME odchodzi a Robak mlodszy juz nie bedzie

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
4 lat temu

Robak młodszy już nie będzie? Co ty za bajki opowiadasz?

TrolloLollo
TrolloLollo (@trollolollo)
4 lat temu

Gorszy niż Bille Nielsen nie będzie. Przy okazji mogli by się tego „duńskiego pączka” pozbyć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Przemysław Kow.
Przemysław Kow. (@syfowy-przemek)
4 lat temu

Przynajmniej ma w sobie sporo pokory. Nie sprawia wrażenia gościa co myśli, że mu się wszystko należy, bo jest panem piłkarzem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Sadio Mane w ekskluzywnym gronie piłkarzy

Dzięki swojemu trafieniu przeciwko Watfordowi, Sadio Mane wszedł na listę piłkarzy z przynajmniej setką trafień na poziomie Premier League. Senegalczyk jest 32. piłkarzem w zestawieniu.  Drogę do stu bramek Mane miał ułatwioną przez Mo Salaha. To właśnie po cudownej asyście autorstwa Egipcjanina 29-latek mógł wpakować piłkę do siatki, a co za tym idzie zapisać się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kuriozalna czerwona kartka dla piłkarza Lazio

Wczorajszy hit Serie A zagwarantował kibicom mnóstwo emocji. Lazio ostatecznie pokonało Inter 3:1, tłamsząc rywala w drugiej połowie spotkania. Mimo tego Maurizio Sarri nie był najbardziej szczęśliwym człowiekiem na świecie – jeden z jego zawodników został ukarany kuriozalną czerwoną kartką.  Luiz Felipe na mecz z Interem wyszedł w podstawowym składzie. Grał pewnie, miał spory wkład […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Kiereś: Takie mecze jak z Piastem musimy przekuwać na trzy punkty

Górnik Łęczna zdobył dzisiaj kolejny punkcik do swojego dorobku w Ekstraklasie. Najpierw stracił bramkę, ale potem się ogarnął i zdołał odpowiedzieć. Nie udało się jednak przechylić szali w stronę zwycięstwa, zabrakło lepszego wykończenia. Słowem: dzisiejszego Piasta dało się pokonać i dobrze wiedział o tym trener beniaminka. – Dwutygodniową przerwę staraliśmy się optymalnie wykorzystać. W sytuacji, […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dyrektor sportowy Odry Wodzisław Śląski trafi do Ekstraklasy

Transfery osób, które budują struktury klubu zamiast zakupów piłkarzy? Zdarzają się, także takie planowane ze sporym wyprzedzeniem. Z naszych ustaleń wynika, że w najbliższym czasie do Ekstraklasy trafi jeden z dyrektorów sportowych z niższych lig. Damian Wróbel, bo o nim mowa, ma zostać pracownikiem Piasta Gliwice. Damian Wróbel obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Odry Wodzisław […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dani Alves: Jeśli Barca mnie potrzebuje, wystarczy, że zadzwonią

Oriol Domenech, dobrze zorientowany dziennikarz w kwestiach związanych z Barceloną, poinformował, że Dani Alves wyraził otwartość na grę dla „Dumy Katalonii”. Alves w połowie września rozstał się z Sao Paolo, bo klub zalegał z pensjami. 38-latek zapowiedział, że od 2022 roku będzie miał nowy klub, bo chce jeszcze pojechać na mundial w Katarze. – Jeśli […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Riqui Puig może trafić do AS Romy

Riqui Puig nie ma łatwego życia w Barcelonie. Nie chciał do tej pory odejść, ale im dalej w las, tym bardziej traci na tym jego kariera. Jasne, to może być okaz dużej cierpliwości jak Sergi Roberto, który bardzo długo czekał na poważną szansę w pierwszym zespole. Tylko że akurat pod wodzą Koemana młody Hiszpan nie […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

„W tej chwili najlepszy na świecie jest Salah”

Dzisiaj Salah pokazał niebywałą klasę, strzelając gola a’la Messi. O tym będzie się teraz mówić, ogółem warto chwalić formę Egipcjanina, choć Juergen Klopp idzie krok dalej. Twierdzi bowiem, że jego zawodnik nie ma teraz sobie równych na świecie. Patrzymy w statystyki i… cóż, nie jest to teza oderwana od rzeczywistości. 10 meczów, 10 goli i […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Wstydliwe pudło Krzysztofa Piątka (WIDEO)

Krzysztof Piątek wrócił do składu Herthy Berlin po kontuzji i późniejszej rehabilitacji. Był też przed chwilą powołany na kadrę, a teraz wrócił do klubu, żeby odbudowywać swoją pozycję. Jednego gola po powrocie już strzelił, ale dzisiaj… Ech, lekko mówiąc, mogło być lepiej. Piątek zmarnował świetną okazję na gola. Zaskoczeni obrońcy, bramkarz, sytuacja jak z małej […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021