Tak wygląda najgorszy sort cwaniaka. Haniebne zachowanie Joela Veltmana

13 lutego 2017, 12:34 • 2 min czytania 29 komentarzy

Wiecie jak to jest z tym wylegiwaniem się piłkarzy na murawie. Od 80. minuty zespół prowadzący zazwyczaj każdy upadek wykorzystuje do organizowania inscenizacji „Cierpień młodego Wertera” w oczekiwaniu aż rywale wybiją piłkę na aut. Grających na czas leżących marzycieli uzdrowić potrafi często wyprowadzenie akcji ofensywnej, albo brak reakcji u piłkarzy przeciwnika (czasem też stopa Kamila Glika). Nie lubimy tego rodzaju cwaniakowania, które żeruje na szlachetnym geście Garrinchy, więcej, dostrzegamy sporo logiki u niektórych drużyn, które oficjalnie oświadczają, że nie będą stosować tego typu zagrywek i nie oczekują ich od rywali (vide głośne stanowisko Espanyolu).

O ile jednak ta dość niewinna kradzież sekund jest niesmaczna, o tyle zachowanie Joela Veltmana z Ajaksu Amsterdam w ostatnim meczu ligi holenderskiej jest już po prostu haniebne. Zamiast tradycyjnego grymasu zniecierpliwienia, nasze twarze wykrzywiło czyste wkurwienie: jak można być taką szują?

Wrzucaliśmy to wczoraj na nasz fanpage na Facebooku, ale uznaliśmy, że sprawa zasługuje na dodatkowe słówko komentarza. Zobaczcie sami, mecz ze Spartą Rotterdam, Ajax prowadzi 2:0, jest 52. minuta gry.

Obiecaliśmy słówko komentarza: hańba!

Na takie zagrywki w futbolu nie powinno być miejsca, nie powinno być na nie przyzwolenia, przede wszystkim zaś – Veltman powinien otrzymać nie tylko karę od federacji za niesportowe zachowanie, ale też spotkać się z ostracyzmem w piłkarskim środowisku. Co ciekawe – pierwsza okazja do okazania pogardy pojawia się już w czwartek w Warszawie. Do niczego nie chcemy nawoływać, ale mamy nadzieję, że Holender kiedyś zrozumie, że tak idiotycznymi zagrywkami przegrywa się o wiele więcej niż jedną akcję czy jeden mecz.