post

Opublikowane 23.01.2017 19:08 przez

redakcja

Przed sesją treningową. W trakcie sesji treningowej. Po sesji treningowej. Przed pierwszym skokiem. Po pierwszym skoku. Po drugim. Po konkursie. Mniej więcej w takich porach Gregor Schlierenzauer melduje się wśród kibiców. Za każdym razem dostaje lekki aplauz, za każdym razem ktoś poprosi go o zdjęcie, za każdym razem rozda kilka autografów. Raz przychodzi ze smartfonem tylko po to, by nakręcić to, co się dzieje na trybunach. Za chwilę znowu, by się porozciągać. Mógłby to robić w swojej bazie, mógłby gdzieś na uboczu jak reszta skoczków, ale woli być w centrum wydarzeń. Czuć atmosferę. Chłonąć ją.

– Gregor, można na dwie minutki?

– Nie ma szans, teraz kibice – zlewa mnie po konkursie drużynowym i idzie do sektora, z którego wołają go na selfie. Tam podpisuje jeszcze kilka autografów, później zaczepia pracowników służby medycznej i robi sobie z nimi fotkę swoim aparatem.  

Mamy styczeń 2017. W grudniu 2015 ten sam Schlierenzauer przerywa karierę. Nie umie poradzić sobie z tym, że nie jest już na topie. Nie wygrywa konkursu za konkursem, to jego koledzy zaczynają rozkochiwać w sobie austriackich kibiców, skakanie przestało mu sprawiać przyjemność. Wypalenie. Później dochodzi do tego jeszcze kontuzja kolana, której nabawił się zjeżdżając ze stoku na nartach. Austriacki skoczek nieprzypadkowo wrócił do skoków akurat podczas konkursów Wiśle i w Zakopanem. Gdzie dostanie większe wsparcie, jak nie tu? Gdzie poczuje, że wciąż warto to robić? Skąd wywiezie większego kopa endorfin?

Jak sam mówił – Zakopane to najlepsze miejsce na powrót. Na żadnych innych skoczniach nie ma takiego wulkanu energii, jak w Polsce.

61

Rozgrzewka w centrum uwagi, bo po co chować się po kątach?

62

Selfie z opieką medyczną

63

Schlierenzauer to zresztą nie jest odosobniony przypadek. Czytając wypowiedzi skoczków o Zakopanem, można nabrać podejrzeń, że Małopolska niespodziewanie obrodziła w najlepszych PR-owców świata. A przynajmniej przyprawić się o mdłości od tego ciągłego lukrowania.

Jernej Damjan: – Nie potrafię znaleźć słów, by opisać, jak przyjemnie jest skakać w Zakopanem.

Richard Freitag: – Nigdzie nie ma takiej atmosfery, jak w Zakopanem i pewnie każdy skoczek może to potwierdzić.

Thomas Morgenstern: – Czuję się wspaniale, zawsze marzyłem o tym, by stanąć na najwyższym stopniu podium w Zakopanem. Marzenie się spełniło. Głośny doping polskiej publiczności bardzo mnie motywuje. To wielki zaszczyt nosić tu żółty plastron.

Simon Amman:  – Atmosfera wspaniała, cudowna, szaleństwo, brakuje mi po prostu słów. A najlepsze, że co roku jest tak samo.

Andreas Kofler: – Uwielbiam tu przyjeżdżać, jak każdy z zawodników zresztą. Tego konkursu nie można do niczego innego porównać. Takich tłumów nigdzie nie ma, to istne piekło z czerwonymi racami.

(…)

Fantastyczna atmosfera. Magiczni kibice. Niepowtarzalny klimat. Coś unikalnego w skali całej Europy. Te wyrażenia przewijały się w rozmowach o PŚ w Zakopanem non stop. Przesada? Ile w tym prawdy, a ile koloryzacji? Weszło pierwszy raz w swojej historii miało okazję przekonać się na własnej skórze.

***

Wybaczcie, jeśli zepsujemy wam zabawę, ale odpowiedź na zasadnicze pytanie zamieścimy już teraz. Atmosfera w Zakopanem jest REWELACYJNA.

35

40

Wielka Krokiew porywa od pierwszej minuty. Co w pierwszej kolejności uderza osobę wychowaną na piłce, znającą atmosferę meczów jak własną kieszeń? To, że w Zakopcu kibicuje się KAŻDEMU. Skacze Kazachstan? No to trąba dla Kazachstanu. Austria? OK, lecimy z wrzawą. Niemcy? A niech będzie, mimo że walczymy z nimi o pierwsze miejsce, można ich wesprzeć. Nawet kiedy wyprzedzili Polaków w konkursie drużynowym nie dało się usłyszeć gwizdów czy buczenia. Zamiast tego – a jakże – huk plastikowych trąbek, które w Zakopanem ma dosłownie każdy i słychać je wszędzie. Trąbisz? OK, pokażę ci, że potrafię dwa razy głośniej. Choć dla niektórych może wydawać się to uciążliwe, bo ciężko odeprzeć się wrażeniu, że ten tumult dochodzi nawet do Ełku, ma to pewnie swój urok.

Oczywiście największa wrzawa pojawiała się, gdy na belce siadali Polacy, ale jak swoi były przyjmowane także postaci-ikony jak Janne Ahonen, Noriaki Kasai czy Jakub Janda. Podczas skoków cały czas gra muzyka, na co specjalną zgodę musiał wydać parę lat temu Walter Hofer (bo nikt inny tego wcześniej nie praktykował). Nie chcę wiedzieć, w jakim stanie jest dziś gardło prowadzących imprezę, ale rozkręcali ją fantastycznie. Tak, imprezę, bo momentami wyglądało to jak jeden wielki melanż, podczas którego przy okazji ktoś skacze na nartach, a nie na odwrót.

***

8

19

Kiedy idę na skocznię w zasadzie od wyjścia z pensjonatu towarzyszy mi tłum zmierzający tylko w jednym kierunku. Mogłoby się wydawać, że dla 25. tysięcznego miasta to spore wyzwanie (przyjmuje prawie tylu kibiców, ilu ma mieszkańców), ale gdzie tam – wszystko odbywało się bez większych problemów. Jeszcze w piątek wieczorem Krupówki wyglądały bardziej jak plac budowy niż najbardziej oblegany deptak w kraju.

2

Odśnieżanie pełną parą, choć droga na skocznię wyglądała głównie tak:

73

Może dlatego Zakopane to Zakopane?

Jak mówią mieszkańcy – sam konkurs nie jest dla nich jakimś spektakularnym wydarzeniem. Wiadomo, jest grupa ludzi, która skokami żyje, która posyła dzieci do szkółek, obcuje ze środowiskiem, albo po prostu – bo koszula bliższa ciału – jara się skokami od lat i dla nich to święto. Ale to nie tak, że całe miasto nagle schodzi się pod Wielką Krokiew. Bez problemu można znaleźć osoby, które żyją w Zakopanem i na skokach nie były jeszcze nigdy. Pani z pensjonatu twierdzi na przykład, że sam konkurs raczej średnio ją interesuje, ale gdy tylko mówi o zainteresowaniu jakim się cieszy z wiadomych względów zapalają jej się kurwiki w oczach. Miejsca w pokojach schodziły jak świeże bułeczki. Biletów na zawody od początku stycznia nie można było dostać w oficjalnej sprzedaży.

No właśnie, w oficjalnej. Panowie z cyklu „taniej kupię, drożej sprzedam” pojawiali się na każdym kroku. Znacznie częściej obserwowało się jednak kartony z napisem „kupię” aniżeli „sprzedam”.

Idzie w ogóle kupić bilet? – zagaduję jednego.

Panie, bardzo ciężko. Mam teraz trzy i od razu pójdą. Chcesz pan?

Po ile?

200.

Stali wszędzie, o każdej porze, nawet po konkursie sprzedawali już wejściówki na kolejny. Z mojego superśledztwa wynikało, że kupowali je mniej więcej za stówkę, sprzedawali z dwukrotnym przebiciem. No, chyba że o wejściówkę zapytał Niemiec – wtedy kwota błyskawicznie wzrastała nawet do czterech cyfr. Gdy jeden z koników przeliczał utarg doszedłem do wniosku, że bywają na tym świecie mniej opłacalne zajęcia. Temu, z którym gadałem zaproponowałem zrobienie fotki, ale odmawiania dziennikarzom uczył go chyba sam Teodorczyk.

6

***

Pod skocznią widziałem raczej wszystko, czego można się spodziewać. Fajną atrakcją jest labirynt. Z boku wyglądał on tak…

27

A z góry tak:

oa7ktkqTURBXy8wYzgxYzAwY2Y2MzlhNGE3MTBmYTlhMWI0NDcxZDYxZC5qcGVnkZUCzQJsAMLD

(foto z Facebooka)

10

Nigdy nie rozumiałem, dlaczego ludzie w górach kupują akurat trepki. W okolicach skoczni oczywiście sprzedawano je na całego.

17

Tak samo jak różne inne artykuły.

16

Szaliki wszelkiej maści. Nieprzypadkowo, bo – choć spodziewałem się większej liczby obcokrajowców – ci przewijali się regularnie. Grupki Słoweńców, Czechów, Niemców, Norwegów, przemknął nawet gość z Hiszpanii, gdzieniegdzie widać było Azjatów. Konkurs ma już renomę międzynarodową.

55

Legia, Ronaldo, Chelsea? W sumie czemu nie.

 

20

18

W drodze na skocznię wciskane jest ci wszystko. Śliwowica? Nie ma sprawy, możesz kupić w każdej ilości. Oscypek – w każdej postaci. Górale wręcz wyszarpywali dzieci od rodziców, by robić sobie z nimi zdjęcia. A potem rzecz jasna kazali sobie płacić. Misia z Krupówek nie zadowoliło, gdy za zrobienie mu fotki do artykułu zaproponowałem piątaka. Trzeba było kombinować i czekać na moment.

53

***

Pierwszą osobą spotkaną na skoczni był Apoloniusz Tajner. Normalnie pytałbym go o to, który skakał będzie Małysz, a on robiłby taką minę…

31

…ale obecność działu „Inne sporty” na Weszło sprawiła, że dowiedziałem się tego i tamtego i głupiego pytania już nie zadam. Pan Apoloniusz polecił jechać do Niemiec i sprawdzić, jaka tam jest atmosfera na konkursach, a później wrócić do Polski i napisać najbardziej przelukrowaną laurkę Zakopanego. Wierzę na słowo.

***

Jeśli chodzi o obcowanie z zawodnikami, największe wrażenie zrobili na mnie Japończycy. Noriaki Kasai pokłoniwszy się odpowiadał na pytania cierpliwie, z uśmiechem na ustach. Ciężko orzec czy ciekawie, bo japońskiego na lekcjach w szkole nie miałem, ale dziennikarze wyglądali na usatysfakcjonowanych. Rozmowę z nieśmiertelnym 45-latkiem przerwali tylko na moment – gdy skakał Kamil Stoch.

Komicznie wyglądała za to sytuacja, gdy jakiś amerykański skoczek podszedł pod kibiców ze swoimi podpisanymi zdjęciami i liczył na to, że będzie rozchwytywany. Gdy spostrzegł, że nie budzi przesadnego zainteresowania (no dobra, nie budził żadnego) wpadł na chytry pomysł – zaczął podchodzić do ludzi i wpychać im do rąk te fotki z autografem. Ci zdezorientowani zaczęli je brać, ale sama sytuacja była dość żenująca.

U Polaków na pierwszy rzut oka widać było z kolei największy team spirit. Choćby po tym, że po skokach drugiej serii konkursu drużynowego wszyscy zostali ze sobą do samego końca pod skocznią. Taki Słoweniec wracając do bazy nawet nie popatrzył, gdy skakał jego rodak.

45

44

Jakub Janda chyba nie jest człowiekiem, który lubi być w centrum uwagi

43

Janne Ahonen przyłapany na uśmiechu. Według nieoficjalnych danych to pierwsze takie zdjęcie w historii. 

***

Obecność na skokach w roli dziennikarza to też okazja by spotkać starych idoli z młodzieńczych lat. Andreas Goldberger, pamiętacie? To najmłodszy 45-latek w dziejach ludzkości.

64

Publika tutaj jest specjalna. Wszyscy skoczkowie są nią zachwyceni. Naprawdę wszyscy. Poza tym sama skocznia jest dość przyjemna do skakania. W zasadzie to idealne warunki do tego, by wznieść się na wyżyny.

– Da się w ogóle odczuć tę energię podczas skoku?

Oczywiście. Czujesz to doskonale. Niby wiadomo, że to promuje polskich skoczków i aż ciężko mi sobie wyobrazić, jakie to musi być dla nich uczucie. Ale uwierz mi, zagraniczni skoczkowie też czuli niesamowite wsparcie.

– Łatwiej się tu skakało?

Nie wiem, czy łatwiej, bo wszyscy czerpali z tej atmosfery, ale na pewno przyjeżdżałeś tu z uśmiechem na ustach. Jest o wiele weselej, gdy publika żyje w ten sposób. Na innych skoczniach jest ciszej. Najlepiej wspominam konkurs z 1996 roku, gdy udało mi się tu wygrać, ale pod względem samej atmosfery to chyba te zawody, gdy wygrał Adam. Widziałeś tych wszystkich ludzi, energię, radość i dostawałeś mega kopa. Zresztą, tu zawsze był wulkan. Deszcz, śnieg, wiatr czy idealne warunki – nieważne, zawsze tak samo. Myślę, że teraz znowu może być wybuch euforii, bo macie świetną paczkę.

No i się nie pomylił.

***

Kto jest kibicem skoków narciarskich? Młodzi rodzice, którzy przeżywają dramaty typu „córeczka nie chce na ręce do tatusia”. Studenci zaczepiający ludzi na ulicy pytaniem, gdzie tu można znaleźć jakiś klub. Mężowie, którzy razem z żonami chcą odpocząć od codzienności. Żony, które chcą odpocząć od mężów. Dzieci, które nie pamiętają, kto to Małysz. Generalnie wszyscy. Cały przekrój społeczeństwa.

Co ich jednak łączy, to flagi. Dużo flag. Bardzo dużo flag. Jeszcze więcej flag. Na każdej z nich dumnie zaznaczona nazwa miejscowości, z której przyjechały. W świecie skoków – jak zapewniał spiker – jest to rzecz raczej unikalna.

57

– Wsiedliśmy rano w Pendolino i na 15 byliśmy w Zakopanem, to jeszcze nie tak tragicznie. Przyjechaliśmy, bo ogólnie jesteśmy fanami sportu. Wszystko oglądamy. A z Zakopanem mamy dobre wspomnienia, jesteśmy tu trzeci raz, chociaż na skokach dopiero pierwszy. To taki mój prezent dla męża.

59

– Zawsze żeśmy chcieli przyjechać, no i się udało. Chłopakom ładnie idzie to powiedzieliśmy sobie, że już trzeba. Że całą Polskę musieliśmy przyjechać? A co tam. Stoch i tak wygra.

60

– Co nas tu przyciągnęło? Stoch, Żyła, Kot (śmiech).

 

***

71

To był jeden z nielicznych dni, gdy dostęp do Andrzeja Dudy był łatwiejszy niż do Kamila Stocha. BOR-owiec zamysł redaktora Weszło ostudził lodowatym spojrzeniem, ale kobieta z radia już bez większych problemów uskuteczniła swoją zasadzkę sterowana starym wyjadaczem szepczącym z tylnego siedzenia „teraz” i zdobyła komentarz. BOR-owcy nie mieli litości usuwać drobnej dziennikarki, mimo że ta prawie staranowała prezydenta i cierpliwie poczekali aż zapyta o wszystko. Swoją drogą moment, w którym Stoch wpadł w objęcia Dudy wyglądał naprawdę wzruszająco.

Same słowa Stocha stojącego na najwyższym stopniu podium – choć na pozór proste i banalne – też potrafiły chwycić za serce: – Ja po prostu chcę skakać. Robić to jak najlepiej i śpiewać z wami Mazurka Dąbrowskiego.

A taka piosenka poleciała z głośników w momencie, gdy Duda wszedł na skocznię. Jakby powiedział Piotr Żyła: hehe.

***

Ci, którzy nie zdążyli kupić biletu lub stwierdzili, że za drogo, stali pod skocznią. Widok nie najgorszy – atmosferę czuć doskonale, skoczek to wprawdzie mała mrówka i znika z pola widzenia gdzieś koło 125 metra, ale czego oczekiwać po bilecie kosztującym zero złotych. Odległość Stocha czy Żyły oceniało się więc na oko – po reakcjach trybun i tym, co powie spiker.

21

24

Kibiców pod skocznią trochę było, bo zainteresowanie konkursem było ogromne. Wspominałem już, że na początku stycznia wyprzedano wejściówki? Wspominałem. To dodam, że na same kwalifikacje przyszło 10 tysięcy widzów.

Na kwalifikacje. 10 tysięcy widzów.

Osoby siedzące w temacie od lat nie mają wątpliwości – od czasów małyszomanii takiego szału na skoki w Polsce nie było.

***

23

„Uwaga, komunikat. Wydajemy frytki tylko osobom uśmiechniętym. Nie ma uśmiechu – nie ma frytek”

***

Ktoś ma jeszcze wątpliwości, którzy kibice są najbardziej szaleni? Oto jaki samochód stał pod skocznią.

50

„Polska skacze w Zakopanem a ląduje w Łodzi”

***

74

70

Człowieka, który swoje zainteresowanie skokami zostawił w głębokiej małyszomanii, trochę dziwiło kręcenie nosem po tym jak Polacy zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym. Hej, jak to? To drugie miejsce, radość, sukces! Apetyty zakopiańskiej publiczności były jednak trochę większe i całe szczęście, że zostały zaspokojone w niedzielę. Co się działo na Krupówkach, zostaje na Krupówkach, ale całe szczęście, że tylko tam można było obserwować minionego weekendu nieustane telemarki i wyskoki, po których nikt nie odważyłby się przyznać dwudziestki za styl.

Biało-czerwona kraina czarów zgodnie z przewidywaniami znów okazała się magiczna. I nie był to żaden królik z kapelusza.

JAKUB BIAŁEK

Wypowiedzi skoczków we wstępie artykułu pochodzą ze stron przegladsportowy.pl, wyborcza.pl, sport.pl i skijumping.pl

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Inne sporty
12.09.2021

Szalone Grand Prix Włoch. McLaren wygrywa po raz pierwszy od 2012 roku!

Znakomite było to Grand Prix Włoch, przyniosło nam właściwie wszystko to, czego po F1 oczekujemy. Niespodziewany zwycięzca? Jest. Walka na noże dwóch faworytów do mistrzostwa? Jest. Kilka bolidów poza torem? Znajdą się. Dramaturgia wynikła z błędów kierowcy lub zespołu? Proszę bardzo. Można by się tak rozpisywać naprawdę długo. Najważniejsze są jednak dwie informacje. Pierwsza, że […]
12.09.2021
Weszło
10.09.2021

Wspomnień czar, czyli Robert Kubica na torze Monza

Grand Prix Włoch zawsze miało dla Roberta Kubicy wyjątkowe miejsce w kalendarzu. Tam polski kierowca zdobył swoje pierwsze podium w Formule 1 i również tam najczęściej sięgał po punkty. Jak pokazała przyszłość, ten tor leżał mu doskonale. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla Polaka był on domem w świecie wyścigów, co niech będzie smakowitą zapowiedzią […]
10.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Grand Prix Holandii: Kubica wrócił, Verstappen triumfował

Robert Kubica zanotował kolejny „powrót” na tory Formuły 1. Tym razem jednak miał do dyspozycji bolid, w którym – jak to sam określił – po raz pierwszy od 2010 roku naprawdę mógł się pościgać. Co z tego wyszło? Polak, który wskoczył na miejsce wykluczonego przez COVID-19 Kimiego Raikkonena, podstawowego kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN, zakończył […]
05.09.2021
Inne sporty
05.09.2021

Miał grać w piłkę ręczną, dziś zgarnia miliony z pokera. Jak Wiktor Malinowski doszedł na szczyt

Miał wielki talent do piłki ręcznej, w wieku 17 lat trenował nawet z pierwszym zespołem VIVE Kielce i nie odstawał wtedy od legend polskiego szczypiorniaka. Potem przyszły jednak kontuzje. Najpierw problem z łąkotką, później zerwane więzadła. Gdy się rehabilitował, brakowało mu adrenaliny. Brat polecił pokera. Okazało się, że jest w tym dobry, karty go wciągnęły. […]
05.09.2021
Formuła 1
04.09.2021

Kubica ponownie w bolidzie F1. Jutro pojedzie w Grand Prix Holandii

Niebywale układają się losy Roberta Kubicy w tym sezonie. Jeszcze dwa tygodnie temu Polak startował w wyścigu 24h Le Mans. Kiedy samochód zespołu ORLEN Team WRT uległ awarii jadąc na pierwszym miejscu w klasie LMP2 na dwie minuty przed końcem najsłynniejszego całodobowego wyścigu na świecie, o Kubicy – patrząc na jego karierę – można było […]
04.09.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
06.03.2021

Brąz, który smakuje nieco gorzko. Polacy trzeci w drużynówce

To zdecydowanie był konkurs, który trzymał w napięciu. Polscy skoczkowie walczyli o złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie i mieli go – chciałoby się powiedzieć – na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło, żeby, skaczący jako ostatni w całych zawodach, Dawid Kubacki wyczarował około 137 metrów. Ale niestety – zabrakło odległości, Biało-Czerwoni spadli ostatecznie na trzecie miejsce. Rozczarowanie? […]
06.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Boję się, że konkurs drużynowy skończymy między czwartym a szóstym miejscem

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich dostarczały nam w ostatnich latach niespodziewanych rozstrzygnięć, a także kontrowersji. Nie inaczej było dzisiaj – konkursowi w Oberstdorfie towarzyszyły gęste opady śniegu, a zawodnicy mieli nieraz problemy z lądowaniem. Dwóch kandydatów do podium – Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler – nie zdołało nawet ustać swojego skoku. W tej sytuacji porozmawialiśmy […]
05.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Inne sporty
06.03.2021

Brąz, który smakuje nieco gorzko. Polacy trzeci w drużynówce

To zdecydowanie był konkurs, który trzymał w napięciu. Polscy skoczkowie walczyli o złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie i mieli go – chciałoby się powiedzieć – na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło, żeby, skaczący jako ostatni w całych zawodach, Dawid Kubacki wyczarował około 137 metrów. Ale niestety – zabrakło odległości, Biało-Czerwoni spadli ostatecznie na trzecie miejsce. Rozczarowanie? […]
06.03.2021
Inne sporty
19.02.2021

Krótka radość Graneruda, podium Stocha i szybujący Kobayashi

Byliśmy nieco zaskoczeni, kiedy po drugim skoku Halvora Egnera Graneruda, przy jego nazwisku pojawiła się jedynka. Wydawało się, że nie zdoła wyprzedzić Ryoyu Kobyashiego, bo ten poleciał dalej od Norwega i dostał wysokie noty. Okazało się jednak, że lider Pucharu Świata ze zwycięstwa w Pucharze Świata w Rasnovie cieszył się wyjątkowo krótko. Został bowiem zdyskwalifikowany […]
19.02.2021
Inne sporty
13.02.2021

Ten chłopak to ma! Stękała na podium w Zakopanem

To naprawdę ciekawy sezon skoków narciarskich. Wiadomo, zdążyliśmy się przyzwyczaić do dominacji Halvora Egnera Graneruda, ale i Norweg miał swoje chwile słabości. Podczas Turnieju Czterech Skoczni wykorzystał je Kamil Stoch, a na podium w pojedynczych zawodach potrafili znaleźć się też Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Jedynie ostatni z czwórki naszych asów – Andrzej Stękała – […]
13.02.2021
Weszło
13.02.2021

Skoki narciarskie w Zakopanem bez podatku w eWinner!

W weekend w Zakopanem tym razem nie dominuje miłość, a skoki narciarskie. Przed nami zawody Pucharu Świata – jedne z ostatnich w sezonie. Na Wielkiej Krokwi zobaczymy kolejną odsłonę rywalizacji Markusa Eisenbichlera z Halvorem Granerudem. Obejrzymy także pogoń Kamila Stocha za rekordem zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. Dlatego warto zajrzeć do eWinner, gdzie skoki narciarskie […]
13.02.2021
Weszło
16.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
16.01.2021
Weszło
15.01.2021

Freebet na Puchar Świata w Zakopanem od TOTALbet!

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował coś dla wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce! Już w ten weekend zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. To jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który zwyciężał na niej już pięciokrotnie. Najchętniej dorzuciłby zapewne kolejne triumfy do tego dorobku, bo wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. A my […]
15.01.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Xmazda
Xmazda (@xmazda)
4 lat temu

A pierdolą wszyscy o jakimś wulkanie i zachwycie skoczków nad Zakopanem. A co oni mają powiedzieć jak im reporter podstawia mikrofon pod nos i pyta „jak podoba ci się atmosfera”? Poza tym, wkurwia mnie, że na skoki do Zakopanego przychodzą tylko polscy kibice. Zamiast dać bilety Niemcom, żeby zostawili tu pieniądze za hotel, za jedzenie pamiątki, to się Janusze pchają z tymi wuwuzlami i wymalowanymi flagami z miejscowościami, jakby to kogoś obchodziło skąd ten Janusz przyjechał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Xmazda

Treść usunięta

bartekkbkk
bartekkbkk (@bartekkbkk)
4 lat temu
Reply to  Xmazda

Pieprzysz głupoty, nasłuchałeś się o Januszach i powtarzasz raz za razem tak, aby być fajnym. Niestety, nie jesteś bo nie byłeś nigdy na takich i tym podobnych eventach… Jak dorośniesz, to zrozumiesz o co chodzi z atmosferą Zakopanego. Przykre, że mamy jeszcze takich idiotów, próbujących coś osiągnąć komentarzami. Pozdrawiam, życzę biletu na kolejny konkurs, może zrozumiesz.

dyneck
dyneck (@dyneck)
4 lat temu
Reply to  bartekkbkk

Napisz proszę o co chodzi z tą atmosferę bo ja byłem w tym roku ale też nie zrozumiałem ? Mój komentarz masz powyżej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu
Reply to  Xmazda

Treść usunięta

kidmaciek
kidmaciek (@kidmaciek)
4 lat temu

Dla mnie to jedna wielka wiocha. Wuwuzele, flagi z wysmarowanymi nazwami wiosek (im mniejsza wiocha tym większa flaga), muzyka z remizy i zupełna porażka w kwestii realizacji transmisji w TV. Operator kamery z parkinsonem, nie umiejący płynnie poruszać kamerą. Chaotyczne ujęcia, jakby jakiegoś Zdziśka odciągnęli od owiec na pobliskiej polanie. O 2 klasy niżej niż Turniej Czterech Skoczni czy inne konkursy rozgrywane w Niemczech. Zero uporządkowania terenu wokół skoczni, brak wyczucia, estetyki – tu chyba tylko Tour de Balon przebija skoki w Zakopanem.

KRZYSIEK_KRAWCZYK
KRZYSIEK_KRAWCZYK (@krzysiek_krawczyk)
4 lat temu

Zajebista relacja.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka (@moshe-ohayon)
4 lat temu

Relacja z Małysza na głównej stronie ze zdjęciami rubasznego Apoloniusza i szalikiem „Kibicujemy Polsce – Janusz”. To już koniec tej strony jaką znałem, to jakiś koszmar.

Franz
Franz (@franz)
4 lat temu

Widzisz co jest, to po co wychodzisz i płaczesz. Kup maść na ból dupy i nie marudź…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka (@moshe-ohayon)
4 lat temu

XDDDDDD
Bo przecież lepiej kulturowo ubogacaja Europę brudne polszaki swoim złodziejstwem i dresiarstwem, c’nie? :DDD

RadekNiejadek
RadekNiejadek (@radekniejadek)
4 lat temu

Czekam na relację ze zdjęciami nadmorskich straganów podczas konkursu przebijanki plażowej.

Dziękuję za te wszystkie lata z Wami. Powodzenia.

slosly
slosly (@slosly)
4 lat temu
testerkleju
testerkleju (@testerkleju)
4 lat temu

Tak samo jak autor tego tekstu po raz pierwszy byłem na PŚ w Zakopanem. Kilka uwag:
1. Atmosfera faktycznie wyśmienita. 80% osób zaprawione wódką – totalnie nieagresywnych i przyjaznych.
2. Flagi na trybunie D ( C pewnie też) w czasie skoku Polaków to jakiś dramat. Wszystkie skoki obejrzałem patrząc na wyświetlacz.
3. Nieodśnieżone chodniki – nic a nic.
4. Kolega ze USA, który mi towarzyszył powiedział:
„Meeting all those people was more generic experience than anything else I can do in Poland” i ja się z tym zgadzam. W Zakopanem widać prawdziwe oblicze Polaków.

Martainn
Martainn (@martainn)
4 lat temu
Reply to  testerkleju

I tym się właśnie różnią ci wyszydzani Janusze od prawdziwych patriotów kibiców wyklętych. Janusze jak się spiją to tańczą, śpiewają, kibicują i każdemu ryj się cieszy. Jeden drugiemu da z piersiówki i wszyscy zadowoleni. Nikt do nikogo pretensji. A jak się kibolstwo schleje to od razu kradzieże (jak na tej pielgrzymce), zadymy i darcie mordy. Wolę więc Januszy. Zresztą na żużlu u nas to samo. Co drugi spity, a fajna atmosfera. Tylko „ultrasi” od czasu do czasu robią wiochę.

Verpakovskis
Verpakovskis (@verpakovskis)
4 lat temu

ogladajac i sluchajac uwazam,ze za duzo tych trąbek a za malo dopingu.do tego szkoda,ze ktos od hymnu nie wpadl na to,ze ok 30 czy tam 50tys. ludzi odspiewa akapella.mogl zapodac jeden,dwa takty i wylaczyc kasete.ok wylaczyl ale podczas powtorki refrenu.Ogólnie fajnie,ze mamy niezłą drużynę ale o złoto w Lahti w drużynówce bedzie bardzo ciężko.są mocni Niemcami, są Austriacy(w Zakopcu bez Krafta a Szliri bedzie solidnym punktem).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

wojtas80
wojtas80 (@wojtas80)
4 lat temu

Trepki – ciekawe ile osób nie wie co to jest 🙂

dyneck
dyneck (@dyneck)
4 lat temu

Aż się musiałem zarejestrować w końcu żeby dodac komentarz. Byłem w tym roku pierwszy raz bo zaswsze chciałem zobaczyć skoki na żywo i nigdy więcej.
To jest Januszopane. Wielkie flagi na kijach – im mniejsza pipidówa tym większa flaga, która skutecznie prawie wszystko zasłaniają. Do tego trąbki cały czas jak w ulu, jak debile jacyś. Kto to pozwala wnosić ? Do tego postawa organizatorów żeby tylko kasę za bilety zgarnąć, a tak nieodśnieżone chodniki na drodze pod skocznię, nie odśnieżone schody na skoczni itd. Tragedia.

Doncarlos57
Doncarlos57 (@doncarlos57)
4 lat temu

Napiszę głupotę – nigdy nie byłem na skokach , piłce ręcznej,żużlu – na siatkówce parę razy .Wygląda z relacji tych imprez i np z ME u nas ,czy we Francji – że generalnie Polacy są mistrzami w kibicowaniu – wyjątek „kibice wyklęci ” od piłki ligowej i klubowej, Czy tak jest ? nie wiem .Ale pójście na mecz nie koniecznie wiąże się z dostaniem w mazak ,chyba że ktoś bardo chce .No pójdzie na „żyletę” w szalu Wisły , ale i to nie jest pewne ,może się zintegruje hahaha..Z artykułu i innych oraz moich obserwacji wynika że Polak pijany nie zawsze agresywny .
Na czym polega nienawiść i agresja zbiorowa na stadionach ligowych?? Ktoś wie? Tak jestem głupim chujem Januszem i członem , Sam się zbiczuję ,dajcie spokój.Ale może ktoś odpowie

Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021