post Avatar

Opublikowane 07.01.2017 13:07 przez

Kamil Gapinski

Podczas happeningu pt. „Niezależne Obchody Dnia Dziecka” w żółtych kalesonach razem z kolegą i koleżanką wlazłem na dach kiosku Ruchu. I byliśmy stamtąd ściągani przez dwie kompanie, czyli na te kilka osób przyjechało ok. 200 ZOMO-wców! Najpierw musieli przegonić pałami tłum pod kioskiem, żeby później wyciągnąć nas jak jajeczko z gniazdka. Było dużo takich akcji – wspomina Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc. Muzyk-satyryk opowiada, dlaczego wali jak w bęben w rząd Prawa i Sprawiedliwości, z jakiego powodu Polacy lubią podpinać się pod Chopina i papieża oraz jak wspomina komunistyczne „spa”, czyli pobyt w areszcie śledczym. To pierwszy niesportowy wywiad jaki pojawia się na nowym Weszło. „Męskie gadki” z bardzo wyrazistymi rozmówcami będziecie mogli poczytać w każdą sobotę.

Dlaczego zawisł nawet Miś Uszatek? Co on był winny?

Nawiązuje pan oczywiście do grafiki, która pojawiła się w internecie na moim fanpage’u. To była satyra, gdzie w tle z telewizora przemawia premier Beata Szydło, a Miś Uszatek z tego wszystkiego wisi już na pętli. Tzw. media publiczne stały się partyjne, już chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że to nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek dziennikarstwem. Sam mam kolegów, którzy wciąż pracują w telewizji i są autentycznie przerażeni tą propagandą sukcesu jak z czasów Gierka. Niedawno minął rok rządu, odpalono wszystkie możliwe trąby pochwalne, trąby jerychońskie, każdy w mediach opanowanych przez PiS tak słodził władzy, że aż można było nabawić się zbiorowej cukrzycy. Tylko że my raczej nie mamy się z czego cieszyć. Chociaż oczywiście beneficjenci programu „500 plus” będą zadowoleni.

Trudno mieć do kogoś pretensje, że bierze pięć stów oferowanych przez państwo.

Ja też się im nie dziwię, bo skoro dają, to trzeba brać. Ale to rozdawnictwo cukierków. Sam znam osoby bardzo dobrze sytuowane, które też te pieniądze biorą tylko dlatego, że im się należą. Jest to oczywiście dobra polityka partyjna, bo to kupowanie wyborców, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że kiedyś pojawi się jeszcze bardziej populistyczna partia, która powie: „Dobra, to my damy tysiaka, a do tego jeszcze wódę i zagrychę. I jeszcze po tabliczce czekolady!”. To wszystko rujnuje gospodarkę. Owszem, należało pomóc rodzinom wielodzietnym, ale w formie np. darmowych podręczników szkolnych i wyprawki dla dzieci, czy dopłaty 90 proc. na zakup wózka. Tylko że to nie miałoby takiego efektu propagandowego, pieniądz w kieszeni to jednak pieniądz w kieszeni. Każdy myślący człowiek wie jednak, że za to wszystko nie zapłaci przecież Jarosław Kaczyński, tylko właśnie te dzieci za 20-30 lat.   

Wasza słynna płyta „Nie wierzcie elektrykom” niosła proroczą wizję nieudanej prezydentury Lecha Wałęsy. Co wieszczy krążek „Czarne słońce narodu”?

To satyryczne odreagowanie rządów tzw. dobrej zmiany. Jest tam dużo kawałków gorących, aktualnych politycznie, jak chociażby „Antoni Wzywa do Broni” o barwnej postaci ministra Macierewicza, czy „Czarne Słońce” o Kaczyńskim. To płyta w stylu starego, dobrego Big Cyca, nawet brzmieniowo nawiązuje ona do lat 80., czyli takiego punkowego, trochę brudnego grania. Klimat jak z Jarocina. Niektórzy zarzucali nam, że skoro śpiewanie o polityce stało się teraz modne, to i my się tym zajęliśmy. Tylko że my robimy to od początku istnienia naszej kapeli. Wie pan, zawsze trzymaliśmy ze słabszymi i jak ktoś dochodził do władzy, to my patrzyliśmy na niego krytycznym okiem. Tak było kiedyś właśnie z prezydenturą Wałęsy. Ale jak już ostatnio pół Polski na niego pluło, to go broniliśmy.    

Tytuł płyty nawiązuje do władcy komunistycznej Korei Północnej. A tak źle to u nas nie jest. W Korei ponoć wielu ludzi je trawę.

Jestem w tej chwili trochę zmuszany do tłumaczenia, co poeta miał na myśli. Ale jak pan wie, poeta po prostu tworzy, a interpretacja jest już sprawą odbiorcy. Oczywiście takiej sytuacji jak w Korei jeszcze nie ma i mam nadzieję, że nie będzie. Mówię naturalnie o Północnej, bo do poziomu gospodarczego Południowej jeszcze dużo nam brakuje. Ten rząd wydaje pieniądze i zadłuża kraj w sposób fantastycznie szybki, złotówka leci na pysk, giełda pada, inwestorzy nie chcą inwestować, bo brak stabilności. Życzę ministrowi Morawieckiemu sukcesu, bo on naprawdę ma jakąś wizję, ale obawiam się, że jest ona zbyt romantyczna i nie przystaje do życia. Chciałbym, żeby mu się udało, ale obawiam się, że jest niewolnikiem swoich wyobrażeń.

Gdyby zadzwonił do pana prezes Kaczyński i powiedział: „Krzysiu, zapraszam do mnie na kawę”. O co chciałby go pan zapytać?

Chętnie bym wpadł! Przede wszystkim namawiałbym go, żeby przywrócił mały ruch graniczny z Rosją, bo to była podobno jego decyzja. Przez utrudnienie handlu z obwodem kaliningradzkim tracą polscy przedsiębiorcy i zwykli ludzie, którzy jeździli tam po tańsze artykuły. Uspokajałbym go, że na pewno żaden Rosjanin nie przejdzie przez granicę z nożem w zębach. Apelowałbym też, żeby zaufał swoim wyborcom. Aby zadzwonił do prezesa Kurskiego i zwrócił mu uwagę, że nie warto robić tak ohydnej propagandy w TVP, bo Polacy są inteligentni i tego nie potrzebują. Dajmy ludziom po prostu uwierzyć w program PiS-u, a nie zmuszajmy ich do tego strasząc opozycją, Niemcami czy Rosjanami. Ale PiS nie potrafi rządzić bez propagandy i trzymania społeczeństwa na smyczy. Poprosiłbym go też, żeby nie demolował państwa prawa jakim jeszcze jest według Konstytucji Polska. Nie jesteśmy monarchią, jakimś bananowym krajem. Ale obawiam się, że moje apele zostałyby wyśmiane. A na pewno zignorowane.    

W jednym z wywiadów mówił pan: „Doszło do zamiany jednej sitwy na drugą. Platforma, na którą mimo wszystko w ostatnich wyborach głosowałem, ewidentnie podgniła”. Może polska polityka zawsze już będzie takim kompostownikiem?

Nie ma pan wiary w ludzi.

To niech mnie pan przekona.

Oczywiście wszyscy powinniśmy nie mieć złudzeń, że politycy, których wybieramy do zarządzania firmą, którą jest Polska, to są anioły. Ale niech oni chociaż zachowują pewne standardy. Byli tacy jak Geremek czy Mazowiecki, którzy przynajmniej w języku stosowali pewne standardy. A dzisiaj wszystko jest oparte na hejcie, strasznym nawalaniu się maczugami. Oczywiście to pewnie też jest złudzenie, że nagle zaczniemy sobie zjadać z dzióbków i wymieniać słowami miłości, bo polityka to jednak twarda gra, gdzie ostry język pomaga zdobyć elektorat. Tylko że kiedyś jak złapano polityka na kłamstwie, to on się przynajmniej próbował tłumaczyć, bywał nawet ganiony przez partię. A dziś jak polityk kłamie, to właściwie każdy nabiera wody w usta. Zafundowaliśmy sobie wyjątkowo kiepskiej jakości klasę polityczną. I to zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Ale nie mam tak katastroficznych wizji jak pan, że już zawsze to wszystko będzie tak podgniłe. Ufam, że gdzieś są jednak politycy, którzy nie działają wyłącznie dla siebie, ale też dla społeczeństwa.

Wpadłem w taki nastrój po pana wierszu „Wykopki”, który krytykuje ekshumację ofiar katastrofy smoleńskiej.

Fakt, ten wiersz nie był akurat zabawny. O ile większość moich rzeczy w internecie jest mniej lub bardziej śmiesznych, to ta była zupełnie na serio. To bardzo przykra sprawa, bo oni grają trumnami w kontekście swojej strategii politycznej. Obawiam się, że cała kariera Antoniego Macierewicza jest na tym oparta. Stawia się tezę o wybuchu, chociaż cały czas nie ma na to dowodu. Swoją drogą dlaczego samolot miałby wybuchnąć 20 metrów nad ziemią, a nie np. kilka tysięcy metrów nad ziemią? Ani pan, ani ja nie jesteśmy terrorystami, ale gdybyśmy byli, to pewnie zależałoby nam, żeby jednak wybuchł wysoko w powietrzu, a nie przy lądowaniu.      

Pan jest pokoleniem stanu wojennego. A jakim pokoleniem są ci, którzy dziś wchodzą w dorosłość?

Oni sami będą musieli znaleźć swoją identyfikację. Mnie ukształtowały czasy stanu wojennego, oni są już pokoleniem wolnej Polski. Takiej czy innej, pisowskiej czy platformerskiej. Dopóki nie ma czołgów na ulicach, są jeszcze jakieś niezależne media, to wciąż jesteśmy wolnym krajem. Mam nadzieję, że kiedyś faktycznie będą mogli o sobie powiedzieć „pokolenie wolnej Polski”.

Często słychać narzekania, że Polska to dziś PRL bis. Ale z drugiej strony ktoś powie, że mimo wszystko nie jest aż tak źle. Jedzenie nie jest na kartki, nie ma godziny policyjnej, agentów SB, ludzie nie są wsadzani do więzienia wprost z ulicy.

No tego, czy nie ma agentów, to pewny nie jestem… Nie mówię, że jest dokładnie tak jak za Gierka, ale na pewnych płaszczyznach – jak w mediach publiczne właśnie – jest próba powrotu do pewnych znanych z PRL schematów. Wokół Jarosława zrobili nam taki komitet centralny, który albo się na coś godzi, albo nie godzi. A dzisiaj już się tak nie da, świat wygląda inaczej. Gierek połączył kiedyś idee komunistyczne z narodowymi, słodził słynnymi hasłami, że „Polak potrafi”, „Jesteśmy jedną z potęg świata”, ale to nie miało przełożenia na rzeczywistość. I dzisiaj też ludziom wmawia się, że jesteśmy tą iskierką w Europie, bo jakieś Francje czy Anglie to kraje zapuszczone. Oni myślą, że za nami pójdzie cały świat, ale ja obawiam się, że jesteśmy jednak na to za mało atrakcyjni. Ale ludzie lubią być tak dopieszczani. Wie pan co? Jeśli ktoś sam nie osiągnął sukcesu, nie jest człowiekiem twórczym i nie może być dumny sam z siebie, to ulega takiej zbiorowej dumie: „Mi co prawda się nie udało, ale mój naród…” I wtedy podpina się pod Kopernika, Chopina, Jana Pawła II. Bo skoro papież był Polakiem, to przecież ja właściwie też jestem prawie jak papież!   

Pan na własne skórze poznał, czym była komuna. W wieku 21 lat zawinęli pana w Jarocinie za rozprowadzanie ulotek. Jak wyglądał pobyt w komunistycznym „spa”?

Trafiłem do aresztu śledczego przy ul. Jasnej w Kaliszu. Byłem tam zresztą rodzynkiem, jedynym więźniem politycznym. Areszt był opanowany przez wyjątkowo nieprzyjemnych strażników, którzy doskonale wiedzieli, że jestem politycznym, przez co byłem gorzej traktowany niż mordercy i złodzieje. Co tu gadać, głupio mi było, że do toalety – która była poza celą – szybciej puszczano kryminalnego niż mnie. Albo to, że kryminalnym pozwalano wieczorem zaparzyć sobie herbatę, a ja miałem zakaz. Mało tego, nie mieliśmy nawet długopisów, żeby rozwiązywać głupie krzyżówki czy bawić się w statki. Pamiętam, że środki piśmiennicze rozdawano nam raz w tygodniu w niedzielę, zawsze o konkretnej godzinie, żeby napisać jakieś podanie czy list, ale zaraz nam te ołówki zabierano. Może nie wspominam tego okresu miło, ale na pewno jako pewne pouczające doświadczenie życiowe. Poznałem różnych ludzi, różne charaktery, różne historie. Przez to, że byłem tam jedynym politycznym, dużo rozmawiałem z innymi współwięźniami. Opowiadałem im, jak wyglądał stan wojenny w Gdańsku, jak organizowano protesty i strajki. I oni słuchali tego z zaciekawieniem, bo dla nich to był odległy świat.

Potem była amnestia.

Nastawiłem się na rok więzienia, bo tak zwykle dawali za ulotki, nielegalne druki. Więcej dawali za udział w demonstracjach czy rzucanie kamieniami w ZOMO, bo to już były wyroki po 2-3 lata ciupy. Przypadek sprawił, że akurat wtedy władze wprowadziły tzw. małą amnestię. Oczywiście było to zagranie pod publiczkę, żeby uwiarygodnić się w oczach społeczeństwa i Zachodu, że oni są tolerancyjni i pełni humanizmu. Amnestia objęła tych, którzy pierwszy raz siedzieli w więzieniu. Wyszedłem.    

Gdyby dziś powiedział pan młodym, że w dzieciństwie biegał między czołgami, to pewne myśleliby, że w grze komputerowej.

Biegaliśmy między nimi, rzucaliśmy kamieniami w ZOMO, ale to oczywiście niewiele dało. W Gdańsku czołgi nie strzelały do ludzi, bardziej służyły do rozwalania bram zakładów pracy, które były rozjeżdżane jak pudełko zapałek. A potem szło ZOMO i wszystkich pałowało. Czołgi i wozy opancerzone jeździły po mieście i to była też broń psychologiczna, ludzie mieli się bać. Chociaż jak wiadomo na Śląsku już nie tylko straszono. Doskonale pamiętam pierwsze miesiące stanu wojennego. Patrole to chodziły czasami nawet 8-12-osobowe, bo bali się, że jak pójdą we dwóch, to ktoś ich napadnie. Ja idąc do szkoły, zanim doszedłem na 8.15 na lekcje, to niekiedy byłem rewidowany nawet 5-6 razy. Szczególnie wtedy, kiedy miały być demonstracje. Sprawdzano mi tornister, czy nie mam ulotek i butelek z benzyną. Godzina milicyjna w Gdańsku najpierw była od 22, potem o 21, a w krótkim momencie nawet już o 18. Wtedy bez specjalnej przepustki nie można było przebywać na mieście. Jak ktoś chodził bez specjalnej przepustki, był zatrzymywany i lądował na komisariacie. 

„Pamiętam łódzkie akcje Krzysztofa Skiby z lat 80. Trzyma formę do dziś. Pozdrowienia” – to jeden z komentarzy o panu w internecie. Która akcja była najlepsza?

W Łodzi robiliśmy wiele happeningów. Ciekawą akcją była na pewno „Galopująca inflacja”. Biegaliśmy po ul. Piotrkowskiej z tabliczką i gwizdkami, utożsamiając się właśnie z galopującą inflacją. To była oczywiście nielegalna akcja, więc milicja przystąpiła do energicznych działań – że tak powiem ekonomicznych – i zatrzymała nas wszystkich. Następnego dnia na wiecu zorganizowanym przez NZS na osiedlu studenckim mieliśmy już przygotowaną ulotkę i przeczytałem oświadczenie: „Kłopoty ekonomiczne Polski się skończyły, bowiem Milicja Obywatelska zatrzymała o godz. 15.30 na ul. Piotrkowskiej w Łodzi galopującą inflację”. I oni potem się zorientowali, że nam chyba właśnie o to chodziło, żeby zostać zatrzymanym. Z kolei podczas innego happeningu pt. „Niezależne Obchody Dnia Dziecka” – było to 1 czerwca 1988 r. w żółtych kalesonach razem z kolegą i koleżanką  wlazłem na dach kiosku Ruchu. I byliśmy stamtąd ściągani przez dwie kompanie, czyli na te kilka osób przyjechało ok. 200 ZOMO-wców! Najpierw musieli przegonić pałami tłum pod kioskiem, żeby później wyciągnąć nas jak jajeczko z gniazdka. Było dużo takich akcji. Staraliśmy się przedrzeźniać system i wyśmiewać ich hasła propagandowe. Początkowo na happeningach pojawiało się mało osób, ale z akcji na akcje było ich więcej. Zrobiliśmy też kiedyś… Wyścig Zbrojeń. W tamtych czasach odbywał się kultowy kolarski Wyścig Pokoju, a my zrobiliśmy Wyścig Zbrojeń. Przyszło mnóstwo ludzi, każdy poprzebierany za armie z całego świata, były kartonowe czołgi, plastikowe pistolety. Wyglądało to bardzo barwnie.     

Tak pana słucham i jest pan trochę jak Stańczyk, nadworny błazen. Chce pan nim być?

Dzięki za to porównanie, bo Stańczyk był nie tylko nadwornym błaznem, ale jak twierdzą historycy również niezwykle błyskotliwym i inteligentnym facetem. Gościem, który przewidział rozbiór Polski. Martwił się o swoją ojczyznę, co na słynnym obrazie alegoryczne przedstawił Jan Matejko. Stańczyk przeczuwał, że zbliża się katastrofa. Nie chciałbym jednak przyznawać, że to trafne porównanie, bo to by oznaczało, że jestem narcyzem, samolubem. Nie chcę porównywać się do żadnych historycznych postaci, nie chcę też być złym prorokiem, który mówi, że będzie katastrofa. Na razie mamy tylko polski klops, a nie katastrofę.       

ROZMAWIAŁ RAFAŁ BIEŃKOWSKI   

Opublikowane 07.01.2017 13:07 przez

Kamil Gapinski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 122
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
peperini
peperini

To jest żart?

Pazdzioch
Pazdzioch

Tak i to chujowy zart

Profesor
Profesor

Osobiscie nie lubie Skiby. Ale to tylko moja opinia

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Nie zapłacili fakrury, wywiadu nie bedzie…

Kolomir
Kolomir

” To płyta w stylu starego, dobrego Big Cyca, nawet brzmieniowo nawiązuje ona do lat 80.”
Warto zaznaczyć, że pan Skiba i Big Cyc muzycznie to się w latach 80-tych zatrzymali. I od trzydziestu lat nie mają nic nowego do zaoferowania oprócz nieco tandetnej antyrządowej karykatury. Tekstowo Big Cyc też nie wnosi już nic ponad „Atakują klony”. To jest kotlet odgrzany raz na patelni, drugi raz w piecyku, trzeci raz w mikrofalówce, a potem pokrojony i wrzucony do bigosu – totalnie niejadalne. Choć to pewnie jedyna nadzieja, żeby ktoś na tych podstarzałych satyrów zwrócił jeszcze uwagę. Walenie w PiS jeszcze jakimś tam paliwem jest, tak jak bigos z Tesco Bistro też ktoś jada.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pazdzioch
Pazdzioch

Zaden z niego muzyk – tylko teksty pisze

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Przemysław! Masz rację! Rysiek Makowski bije Skibę na głowę jeżeli chodzi o muzykę i poziom dowcipu! Drugiego tak wybitnego jajcarza ze świecą szukać… Jakże to wspaniale, że jest teraz promowany z pieniędzy podatników w mediach publicznych!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolomir
Kolomir

Myślę, że niewielu jest takich, którzy dyskutowaliby pod twierdzeniem, że „satyra” Makowskiego to dno dna. Natomiast Skiba jest naprawdę tylko na ciut wyższym poziomie. Obawiam się, że jeśli Skiba dożyje wieku Ryśka, to jego żarty będą równie żenujące co „Studio Jajo”. To już jest równia pochyła w przepaść, a jak do tego dojdzie Skibie starość to możemy mieć przedniego oszołoma. Ale serio, to jest ten kierunek.

Luka Brasi
Luka Brasi

O ja pierdolę, jak Gapiński będzie prowadził te wywiady to Weszło zamieni się w polityczną przybudówkę KODu.
Poza tym, po co tego gówno-celebrytę pytać o politykę, skoro zna się na niej tak dobrze jak Kowal na abstynencji alkoholowej.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Skoro Radwański na łamach weszlo mógł wypowiedzieć swoje poglądy polityczne, to dlaczego Skiba nie może? Najbardziej żałosne co może być, to okopanie się po jednej stronie konfliktu i zamykanie się na to co ma do powiedzenia druga strona. Twoje poglądy to twoja sprawa, ale dlaczego chcesz zamykać usta ludziom, którzy myślą inaczej? To bezczelność i chamstwo z twojej strony. Chcesz wprowadzić cenzurę i uciszać każdy niepoprawny politycznie głos? Żenada…

A co do samego Skiby, można się z nim nie zgadzać i go nie lubić. Ale facet walczył z komuną, kiedy można było za to oberwać milicyjną pałą. W przeciwieństwie do pewnego Prezesa siedział w komunistycznym pierdlu za działalność opozycyjną. Tak więc jest jednak kimś więcej niż gówno-celebrytą. Ponadto jest magistrem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Napisał pracę o Pomarańczowej Alternatywie. Dla porównania taki Poseł Suski z komisji śledczej jest absolwentem Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych.

Nie warto pytać Skibę o politykę, bo co? Bo ma poglądy inne niż twoje?

gryfus
gryfus

Nie warto pytać Skiby, bo nie umie powiedzieć NIC mądrego?

Luka Brasi
Luka Brasi

Nie o to chodzi, po prostu facet przez ostatnie kilka lat nie mówi nic sensownego, dodatkowo zszedł poniżej jakiegokolwiek poziomu swoimi „wykopkami”. Miejmy różne poglądy, ale umiejmy rozmawiać bez manipulowania, kłóćmy się, ale róbmy to na argumenty, różnijmy się, ale z zachowaniem szacunku dla adwersarza.
Oczywiście, gówno wiesz na temat Kaczyńskiego w opozycji, ja ci zdradzę fakt, że w książce Rymanowskiego „Ubek”, jest fragment w którym mówi się, że Tusk nie mógł znieść tego, że Kaczyńscy swoimi działaniami go spychali na pobocze. W GW w 1992 roku bodajże jest fragment w którym opisuje się działalność Kaczyńskich w opozycji jako spektakularną. Kolejna twoja manipulacja z tym Suskim… Odgrywa jakąś znaczącą rolę? To po chuj go przywołujesz? Chcesz mi udowodnić, że Skiba jest lepiej wykształcony? Wybacz, widzę wielu magistrów z pracami po 30 stron, którym można jedynie zaśmiać się w twarz.
A ten bełkoczący Skiba ma dziś twarz Niesioła. Oderwany od rzeczywistości chłoptaś, który jedzie starą, zniszczoną bryczką na rezerwie z paliwem pt. „poobrażam Kaczyńskiego, Smoleńsk i ciemnogród katolski”.
Chcesz takiej debaty? To przepychaj się z innymi na argumenty – Kaczyński karakan, Tusk rudzielec. Radwański chyba nie opierał wywiadu na insynuacjach. Ja w to nie wchodzę i mam prawo jako czytelnik prosić o wywiady z kimś ciekawszym. Jakbym chciał takich to wchodziłbym na gazetę wyborczą, albo przeszedłbym się na koncert KODu, gdzie ww. śpiewał.

PS: Gapiński + Skiba + Kibol to za dużo jak na to co dziś widziałem na weszło, muszę przejść kwarantannę.

marjush-zet
marjush-zet

To już chyba jakaś choroba, że jak ktoś skrytykuje PiS, to od razu przykleja mu się łatkę, że jest z KODu, PO lub lewak. Poglądy polityczne nie są czarno-białe, ale widać niektórzy mają bardzo proste myślenie.

fronda
fronda

No,ale Skiba to jest koderasta.

romano046
romano046

A nie zauważyłeś ,że jak ktoś krytykuje PO lub KOD to ze wściekłością zwie się go pisiorem ,katolem ,sługusem Rydzyka ,a nawet faszystą ?

Marek Kaczynski
Marek Kaczynski

Parę lat temu przytulił kasiorkę na urodzinach SKOK Wołomin.

AdamMca
AdamMca

Można się teraz spodziewać więcej takich tworów w wykonaniu red, Gapińskiego. Nie ukrywa tego, że jest proplatformerski. Zapewne wchodzą tu ludzie z jednej i z drugiej strony i trzeba każdego zadowolić, także pora teraz na wywiad z Jakim albo Kukizem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Joey Tribbiani
Joey Tribbiani

Tak, a siostra pawlowicz jakos nie siedzi z nia w jednej lawie, brat kurskiego rowniez, slaby argument….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Bez względu na to, czy jest to zabieg czysto komercyjny ze strony weszlo czy nie, warto aby był tu jednak pewien pluralizm. Niedawno mieliśmy wywiad z pro-pisowskim Radwańskim, Teraz mamy rozmowę z anty-pisowskim Skibą. To lepsze niż spojrzenie jednowymiarowe. Wywiązuje się z tego jakaś dyskusja. Co nam po wzajemnym przytakiwaniu sobie ludzi o tych samych poglądach? Tak, Tak Mirosławie, Tusk to chuj. W rzeczy samej Radosławie, masz rację! Przecież taki jednostronny dialog wygląda jak pedalska orgia. Obrzydliwość! W miejsce Tuska wstawcie sobie dowolne nazwisko i będzie wyglądało to równie pedalsko.

pawelASR
pawelASR

Kamil Gapiński tylko na wyszło! Przeprowadźmy referendum za odwołaniem go z tej strony

Pazdzioch
Pazdzioch

Wypierdolic od razu zanim sciagnie Weszlo na dno

michal kotowski
michal kotowski

Jestem za referendum za odwolaniem.

Laki Luk
Laki Luk

Weszło.com i Skiba? Chyba jesteście o jeden most za daleko. Wróćcie póki czas.

„Owszem, należało pomóc rodzinom wielodzietnym, ale w formie np. darmowych podręczników szkolnych i wyprawki dla dzieci, czy dopłaty 90 proc. na zakup wózka.” To już chyba wolę rządy PiS.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

stasiekl
stasiekl

Każdy sądzi po sobie…. To abysmy…

stasiekl
stasiekl

skiba, jak prawdziwy komunista, chciałby, żeby, jak do tej pory, o wszystkim decydował URZĘDAS!!! Temu nalezy sie to, temu tamto. I kasa większa niż program 500+ rozpłynęłaby się po pracownikach, którzy by mieli władze nad tym co maja przyznać….
Nalezy zauważyć, że w programie 500 plus nie ma jak okraść osoby, której się należy. Urzędnik jest tylko biernym pośrednikiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

stasiekl
stasiekl

To nie moja wina, że pan nie rozumie. Ale sie nie dziwie. Do tego potrzebny jest rozum. Przypominam, że obecnie takie weryfikacje dotyczą tylko dzieci pierwszych (dochód na osobe poniżej 800) i kalek ( dochód na osobę poniżej 1200). W innych przypadkach żadnych dochodów sie nie skłąda (nie trzeba zatrudniać dziesiątek tysiecy urzędnikow weryfikujących, sprawdzających, czy to prawda itp).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Politycy zrobili ludziom takie pranie mózgów, że już nie wiadomo kto jest kim. Mylą się pojęcia i biografie… Ech. Spróbujmy to uporządkować. Skiba -działacz opozycyjny za komuny. Siedział w komunistycznym więzieniu. Stanisław Piotrowicz, stojący na czele walki z konstytucją -komunistyczny sędzia, który wsadzał za komuny takich ludzi jak Skiba do więzienia. PIS, który oficjalnie kreuje się na partię prawicową, jest w najważniejszych kwestiach tak na prawdę lewicą! W niektórych sprawach jako żywo przypomina wręcz PZPR. Poglądy PIS na gospodarkę, politykę socjalną i funkcjonowanie państwa, są lewicowe. Centralne sterowanie, rozdawnictwo państwowych pieniędzy itp. Kijowski -przywódca KOD udaje bezinteresownego buntownika a wystawia faktury za swą spontaniczną działalność. I takich kwiatków jest więcej po wszystkich stronach. Polska polityka sięgnęła dna, bo każdy udaje kogoś innego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Potrzeby materialne właściwie zawsze były dominujące Misiu Kolorowy. Ty myślisz że dlaczego Polacy tak licznie postawili się komunie? Bo chcieli wolności? Nie! Bo nastąpiło załamanie ekonomiczne i system bankrutował. Były puste pułki w sklepach! Dlatego ludzie wyszli na ulice! Zresztą zobacz sobie postulaty Solidarności. Były one zdominowane przez żądania natury materialnej. Tak więc dokształć się trochę z historii Misiu i nie chrzań głupot. No bo mówić o czymś o czym nie ma się pojęcia, to trochę żenujące…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Czyli co? Nie zgadzasz się z tym, że jednym z głównych powodów strajków i protestów w latach 80-tych, była pogarszająca się sytuacja materialna obywateli? Wiem, że to nie pasuje do tej twojej wyssanej z palca teorii, ale takie są fakty. Dowodem są postulaty solidarności. Weź je w końcu przeczytaj nieuku i się nie kompromituj. Ja mówię o rzeczach udokumentowanych. Ty coś sobie ubzdurałeś i tworzysz w swojej głowie jakieś wydumane hipotezy, na których potwierdzenie nie masz żadnych mocnych argumentów. Do tego zaprzeczasz oczywistym i powszechnie znanym faktom historycznym, bo ci one nie pasują. W ten sposób narażasz się na śmieszność Misiu Kolorowy. Ogarnij się.

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa

Brawo. Wywiad ze starym zboczeńcem, narkomanem i pijakiem. Kolega mi opowiadał jak kiedyś Skiba nawalony po koncercie chodził po knajpie i pytał się czy ma ktoś koks do sprzedania. Gratuluję autorytetów. Na poziomie redaktora głównego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa

Kaczyński to podobno cieplak jest, ale z gatunku tych najobrzydliwszych i najbardziej perwersyjnych. Mówił mi to jakieś 15lat temu znajomy gej (wtedy nie był J.K taki popularny) więc nie miał powodu by kłamać

stasiekl
stasiekl

Kaczyński – podobno, wilhelm krupa – na 100%

fronda
fronda

Nie dziwię się,że masz znajomych homo.

Wilhelm Krupa
Wilhelm Krupa

Ja przynajmniej mam jakiś znajomych a nie jak wy – stulejarze na kredycie studenckim przed komputerem

rf122
rf122

Wchodzę na weszło i widzę proKODziarskie gówno…. ja pierdole…

marjush-zet
marjush-zet

Nie zauważyłem by w każdym artykule krytykowano obecną władzę. Poza tym, kto nie z Kaczorem to z KODu? Gdzie takie pranie mózgu Ci zrobili?

gryfus
gryfus

Nie rozumiesz. Kogo obchodzą poglądy polityczne Skiby? tylko kodziarzy.

stasiekl
stasiekl

Tragiczny wywiad. Wywiad z przygłupem. Wydaje mu się, że jest madry, smieszny itp, a on jest po prostu glupi. Neguje wszystko co robi PiS. Nie ważne, że dzieki temu odnaleziono ciala ludzi leżących w innych grobach. Teraz będę oni mogli spocząć w swoich, obok swoich rodziców, dziadków….

Zadaje głupkowate pytania, dlaczego samolot nie miałby wybuchnąć na dużej wysokości, a akurat na 20 metrach. A byc może po remoncie w Rosji do tego, żeby spowodować wybuch potrzebna była sekwencja wydarzeń typu – niska wysokość – Pull Up – proba odejścia na drugi krąg. Taka i tylko taka sekwencja mogła uruchomić zapalniki. Najpierw pierwszy, wpo sekundzie kolejny itd. Cymbał nie zadaje sobie pytania (nie zna zasad fizyki), że spadajacy samolot rozlatuje się na 40000 części pomimo tego, że dzieje się do na błotnistym terenie. Dla przypomnienia samolot Lufthansy pikujący w Alpy, rozbija się na skałach na kilkanaście tysięcy elementów.

Cymbał nie potrafi odcedzić dobro od zła. Przecież w jego koderastach dużą grupe stanowią ludzie 1) z którymi on kiedyś walczył, czyli skrajne lewactwo (razem), skrajne oszołomstwo (palikociarze), anty Polacy typu gross, holland, niemal wszyscy kapusie z czasów prl z bolkiem na czele, ktorym jak Prezydent sterował ubek wachowski, potwierdzeni złodzieje (bolek wygrywał w lotto, piskorski w kasynie). Popierani przez tego, który twierdził, że kiszczak to czlowiek honoru, ktory honorowo zabił łapami swoich ludzi ks, Popiełuszkę, Przemyka i zapewne setki innych walczących z systemem.

Cymbał nie rozumiejący, że dawny prl wodził za nos (szantażami – haków mieli na każdego konfidenta mnóstwo-, naciskami) niby wolnościowych dawnych opozycjonistów. W dużej ilości wciśnietych do struktur Solidarności prze ubecję.
I on teraz staje w jednym szeregu z tymi gnidami
P.S
Tak wiem Piotrowicze……. Cymbał do kwadratu.z tego skiby

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

stasiekl
stasiekl

Jeśli wybuch był w skrzydle- nie będzie żadnych śladów trotylu w ciałach. Jeśli kolejny był od strony podwozia też nie będzie śladow trotylu w ciałach (pomiędzy podwoziem, a pasażerami jest luk bagażowy). Na częściach samolotu ślady trotylu zostały stwierdzone już w 2011 roku. Zamienionych ciał już było znacznie wiecej niż dwa. Sekcje zwłok są robione, gdyż po takim wypadku jest to obowiązek śledztwa, który został zaniechany przez poprzednich prokuratorów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Quotsa
Quotsa

„żeby spowodować wybuch potrzebna była sekwencja wydarzeń typu – niska wysokość – Pull Up – proba odejścia na drugi krąg. Taka i tylko taka sekwencja mogła uruchomić zapalniki.”

Oj stary… Słabo cię widzę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

stasiekl
stasiekl

chyba powinno być meskie gacie

dario armando
dario armando

Żąłosne ,pieprzy Skiba durnoty nie mając pojęcia ilu niewielodzietnym rodzinom program 500 plus uratował tyłek ,ilu ludzi dzięki temu pojechało na wczasy z dziećmi ,pierwsze od wielu lat ,bo WRESZCIE JEST ICH STAĆ ,a wcześniej nawet o tym nie pomysleli ,tak sie cudownie podorabiali głównie za cudownych buahahaha rządów PO .

Dziki Kaczor
Dziki Kaczor

No, a za 30 lat oddadza (a raczej oddamy) z procentami za te wakacje.

michaelkow
michaelkow

Dokładnie, ale głupi ludzie wolą się cieszyć grillem i wakacjami w Mielnie za pińćset plus.

Joopiter
Joopiter

Nie za 30, tylko dużo szybciej 🙂

dario armando
dario armando

Ja nie biorę,bo nie mam dzieci ,więc moja opinia jest obiektywna – na dziś wielu ludziom pomogli ,za 30 lat ,kto wie jak będzie moim zdaniem to strachy na lachy.jeśli tylko uda im się na markety niemieckie podatek nałożyć co skurwiała unia zablokowała,które to za poprzednich władz złotówki do budżetu nie dawały ,to i zadłużenia z tego tytułu może wcale nie być a dodatkowo polscy przeważnie cierpiący od dawna sklepikarze wyrażnie zyskają

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Społeczeństwo nam się starzeje ,mamy slaby przyrost naturalny i coraz poważniejszy problem emerytalny .Więc 500 plus to deska ratunku,zapewne cześć polskich rodzin pokombinuje tak mamy jedno zrobimy 2 nastepne ,kobieta zostanie w domu i normalnie wychowa dzieci ,bo 1500 to niestety już niezły grosz w tym kraju i wielu ludzi tego nie zarabia ,facet będzie pracował ,bogaci nie będa ale ,życie im znormalnieje ,jednocześnie krwiopijcy pracodawcy ,bo taka jest ogromna większość w tym kraju będą zmuszeni do lepszego traktowania pracowników.Nie czas żałować róż ,gdy płoną lasy- zawsze najpierw się załatwia najpilniejsze potrzeby ,więc jest to najlogiczniejsze rozwiązanie w kwestii demograficznej kraju.A raczej się uda polak potrafi najważniejsze ,ze ten rzad skierował sie w stronę najsłabszych ,którzy autentycznie ledwo przędli ,wiem bo mój wyuczony zawód to właśnie zajmowanie się stanem finansow polskich rodzin i choć obecnie zajmuję sie czym innym to jednak wiem ,że jest u tej grupy poprawa.

Joopiter
Joopiter

Jasne, nakładajmy kolejne podatki, tym razem na „niemieckie” markety. Bo oczywiście ten podatek zapłaci niemiecki właściciel, a nie polscy klienci, prawda? 🙂 Tak samo jak banki zapłaciły podatek bankowy. Ludzie, włączcie myślenie.

dario armando
dario armando

U mnie nie ma niemieckich marketów ,jest tylko Biedronka i Mila i Biedronka odprowadza mnóstwo podatków w naszym kraju ,a niemieckie Lidl i Kaufland wg danych za 2013 za poprzedniej przyjaznej im władzy całe 0!!!!!!!!!! ZŁOTYCH. OT TAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU.

krakus
krakus

Dario armando, chyba jakies zmianynaziemi.pl czytales skoro twierdzisz, że niemieckie markety odprowadziły „zero” podatków – niemieckie markety zatrudniają w cholerę pracowników, których aby zatrudnić muszą temu złodziejskiemu państwu odpalić tysiaka. Plus właśnie dzięki temu, że te niemieckie markety nie dają się dymać przez państwo, ta biedna polska rodzina, o którą się tak troszczysz może sobie robić spokojniej zakupy.

Prezes Klubu
Prezes Klubu

Echh Krzysiu wprawiłeś mnie w nostalgiczny nastrój wspominając minioną epokę, nie było pińcet plus, nie było demokracji, wódka była w piwnicy a nie w sklepie, a było dobrze i pięknie. Tu się załatwiło, tam wypiło, z tym pogadało, tamtego postraszyło i świat był jakby lepszy niż teraz…

stasiekl
stasiekl

W związku z wywiadem z gnidą na portalu Weszlo oświadczam, że bojkotuję ten portal na początek od dnia 11 do 20 stycznia (10 dni). Howg.

Tomasz Jozefowski
Tomasz Jozefowski

W tym momencie weszło dla mnie nie istnieje, ssijcie pały stanowski, gapiński i inne cioty

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Charlie Solers
Charlie Solers

Wywiad ze Skiba? Kurwa! Serrio? Ze Skiba? Ze Skiba wywiad zrobiliscie? Ja pierd….

marjush-zet
marjush-zet

Pewnie wolałbyś z Antkiem albo Jarkiem, a tu taki klops…

Kanapowy Janusz
Kanapowy Janusz

Krzysiek, wywal tego uszatka w cholerę, jeśli nie chcesz tracić czytelników. Nie sądziłem, że na Twoim portalu zagości taki temat. To jest bardzo zła droga, zawróć, póki nie jest za późno!

JC
JC

Mam co najmniej 2 uwagi. Najważniesza. Proszę nie robić ludziom wody z mózgu, albo nie opwiadac głupot, tylko się douczyć. Polska nie jest państwem prawa!!! W Konstytucji czarno na białym jest to napisane!!! W art. 2 pisze JAK BYK: że polska jest państwem PRAWNYM, a to nie ma nic wspólnego z określeniem PAŃSTWO PRAWA.
i mniej ważna – za poprzednich rządów, telewizja publiczna była w takim samym telewizją rządową i tak samo starała się robić ludziom wodę z mózgu. A że robiła to może mniej nachalnie? To już rzecz gustu. Mnie się ani wtedy, ani teraz nie podobała i nie podoba.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nedi81
Nedi81

Krzysiu kurwa, co Ty bredzisz ? Bum na kabarety był za czasów PO. Walili w PiS od jedynki do rozrywki. I Ty Krzysiu też nie raz w tych kabaretach uczestniczyłeś. Ale fucha była to i fajniej było. Kiedy Stuhr jechał żartami o Smoleńsku a publika ryła, też nie kojarzę Twoich słów oburzenia. Nawet w Opolu, kiedy pòł Polski oglądało, walili w PiS. W pieprzonych śniadaniòwkach czy innych programach typu tokszoł, w informacyjnych serwisach, w programach publicystycznych – wszędzie jebali PiS. Gdzie wtedy kurwa byłeś chłopczę w żòłtych kalesonach ? Wyjebane mam na całą tę partiokurwakrację, na PiSy, POły i inne mniejsze kurwidołki. Ty lawirujesz jak tania bladź, której klijentów pozwalniali z roboty, a ci z kasą poszli do innego burdelu.

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Znowu nic nie wnoszący wywiad. Znowu Gapiński. Pójdźcie po rozum do głowy, proszę.

Joopiter
Joopiter

Ja tam widzę „ROZMAWIAŁ RAFAŁ BIEŃKOWSKI”. Co wy z tym Gapińskim?

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Mea culpa, sugerowałem się wrzuconym linkiem na twitterze. Zainteresowanych przepraszam.

AmebawPanierce
AmebawPanierce

Czy dla was każdy kto nie jest za PiS musi być za Peło i Kodem? Nosz kurwa!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AmebawPanierce
AmebawPanierce

Żelazna logika. Ciężko się z tobą nie zgodzić.

gryfus
gryfus

Przecież pozostałe partie są w kod. Czyli za kim jesteś?

AmebawPanierce
AmebawPanierce

Za żadną. W Polsce libertarianie nie mają reprezentacji w sejmie

Bartosz Mulawski
Bartosz Mulawski

czyli jestes za ruchaniem psa gdy sra?

AmebawPanierce
AmebawPanierce

„ruchanie psa gdy sra” to dla ciebie wolność osobista jak mniemam? No nie, Naruszenie wolności drugiej osoby nazywane jest agresją, a to nie jest wolność osobista, więc nie jestem za „ruchaniem psa gdy sra”

gryfus
gryfus

bo jest ich promil?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AmebawPanierce
AmebawPanierce

Mówiłem ogólnie. Jakikolwiek komentarz negatywny względem PiS-u przez jego zwolenników jest widziany jako afirmacja Kodu czy PO. To bez sensu. Cały ten KOD to tuba konkretnych partii i to jest w nim chujowe. Szczytne cele KOD-u są równie szczere jak to, że PiS respektuje prawo i sprawiedliwość.

szemrany
szemrany

Ja pierdole! Skoki możne jeszcze zrozumieć, boks a nawet pierdolone polo, ale to jest kurewskie przegięcie.

Trollinsky
Trollinsky

Jest szansa,że Skiba zajrzy w komentarze więc napiszę tylko od siebie,że od kiedy zobaczyłem Big Cyc na marszu tfu kodziarzy to cały szacunek jaki miałem do tej grupy prysnął jak bańka mydlana.Rozumiem,że można nie lubić pisiorów ale stać ramię w ramię z petru,alimenciarzem i innymi pseudointeligentami to już kurwa niżej nie mogliście upaść.Dodam jeszcze,że wyjebałem do kosza płyty i kasety big cyc.Celowo z małej litery bo z Big to już nic nie zostało tylko cyc i do tego impotent.

yqm
yqm

Proszę Was, nie róbcie z tego portalu politycznego syfu, którego pełno w mediach. Tego typu wywiady nakręcają spiralę wzajemnego hejtu w komentarzach z obydwóch stron barykady.
A propo komentarzy, mam wrażenie, że od czasu zmiany systemu logowania co raz mniej merytorycznych komentarzy. 1/2 postów od trolli typu podróbki Jankowiaka, Janisa Biodro, nic nie wnoszące do dyskusji. Nawet podszywki np. Levego, Nakoulmy o 2 klasy gorsze niż kiedyś.

Marlowe
Marlowe

Też to zauważyłem. Strasznie dużo chamskich komentarzy. Po prostu bluzg. Wylew frustratów. Poza tym gdzieś znikli stale komentujący forumowicze. Być może piszą teraz pod nickami zamiast nazwisk. Jednakże poziom dyskusji na forum katastrofalnie się obniżył.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Trollosiewicz
Trollosiewicz

Pan Skiba to nieźle bredzi, „darmowe podręczniki”, nie ma nic za darmo. Tak samo jak 500+ nie bierze się z powietrza, tak i te niby gratisówki, które chciałby rozdawać są efektem czyjejś pracy, ale nie pracy polityków i urzędników.

Zrównanie monarchii z bananowym krajem jest równie fortunne co faktury Kijowskiego. W monarchii za władzę odpowiada król i on ponosi konsekwencję swoich decyzji, natomiast w dupokracji rządzą nie ci co są na świeczniku, a grupy interesów.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Pyszny ból odbytu narodowych socjalistów

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

haha, uderz w stół a nożyce się odezwą 😉

Gordon
Gordon

Nie no, ze skokami spoko, inne dyscypliny gicior. Wywiad z Radwańskim i tym bezdomnym, dupy nie urywa, ale OK. Ale to? Come on!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PanRobert
PanRobert

Dajcie spokój ze Skibą. Alkohol wyzarł mu mózg.
Z racji czego nadworny muzyk kodu, trabant platformy przedstawiany jest jako obiektywny glos o sytuacji w PL?
Gdzie był jak tajna policja pacyfikowała Wprost, jak upieprzano dziennikarzy Rzeczpospolitej.
Slabe to…

gryfus
gryfus

Skiba. Tuba propagandowa PO. Facet który nie umie śpiewać i grać na jakimkolwiek instrumencie. To jakaś wyrocznia? Guru? Czy prowokator?

damianLegia
damianLegia

Co za bełkot. . Typowa antypisowska propaganda. 500 pln dać Polakom to przepija. bo to przecież same lumpy i pijaki. co innego jakby pani Jandzie na teatr dać. .czy innym celebrytom w zamian za agitke. TVP to partyjna tv. Nigdy wcześniej nie byla? PLN leci na pysk podobnie jak GPW. A może porównamy kursy walut czy indeksów? Czy oby na pewno jest tak źle? Przewijajaca się konstytucja i autorytety w osobach Mazowieckiego i Geremka. Ludzi pokroju Skiba klasyfikuje do dwóch grup: tych którzy zostali odcięci od publicznych pieniędzy i pożytecznych idiotów którzy czerpią wiedzę o świecie z TVN , GW i fanpagea kodu

Thomas von Danzig
Thomas von Danzig

Rozumiem PiSowcy, że chcecie jedynie czytać wywiady, które zrobią wam dobrze? Przekonają przekonanych? Naprawdę śmieszne te wasze zapowiedzi bojkotu. Jak Stanowski w swoim narcyźmie ocenia co jest dobre a co złe (i obśmiewa PO etc) to piejecie z zachwytu. Kiedyś wyśmiewałem ocenianie PiS jako ugrupowania faszystowskiego. Teraz patrząc na wyznawców i jego narodowo-socjalistyczny program zaczynam myśleć , że to była racja… ps. Jak tam korwinowcy idzie wam przełykanie socjalistycznych reform pisowskich?

mbb88
mbb88

Co to kurwa jest ? Popierdoliło Was już do reszty ?!
Jeszcze ten idiota Skiba – ja pierdole. Widzę że z tego portalu robi się niezły syf.

marjush-zet
marjush-zet

Przy wywiadzie z Radwańskim też tak pisałeś? Już w tytule miałeś sygnał o czym będzie. Nie podoba Ci się krytyka „dojnej zmiany” to nie czytaj. Obejrzyj wiadomości w TVP. Dla mnie naprawdę doby wywiad.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fronda
fronda

Qrwa żenada.stano co zaz debil z debilem zrobił wywiad?

trombel
trombel

Dzięki za fajny wywiad 🙂 Gadka z nim zawsze jest fajna

Jędrek Lepper
Jędrek Lepper

Jak ja kocham czytać opinie 60-letnich buntowników.

Laki Luk
Laki Luk

Jędrek, ale przecież Ty nie żyjesz?

mastabaniak
mastabaniak

Największe świństwo jakie mogliście zrobić czytelnikom to dojebanie polityki i wojenki polsko-polskiej, która była prawie wszędzie ale nie tutaj. Po co kolejna strona z politycznymi trolami w komentarzach, po co? Po chuj na tej stronie celebryci ze zrytymi baniami? Na chuj mi tutaj jakiś Skiba, czy inne badziewie?
Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE!!!

Laki Luk
Laki Luk

Prawda. A do tego skoki, bilard i pięciobój nowoczesny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Laki Luk
Laki Luk

Mi też smutno, jak to czytam ale nie z powodu łatek, tylko z powodu poziomu, który nawet nie próbuje udawać, że siedzi zagrzebany w mule głębooooko pod dnem.

Ej, weszlaki, czytacie komentarze? Zadowoleni jesteście? Jeszcze chwila i zaczniemy stąd spierdalać. A tego chyba nie chcecie?

Giovanni
Giovanni

Szanowny Panie Stanowski! Wydawało mi się że Weszło! jest portalem piłkarskim, albo przynajmniej sportowym. Takim niesportowym miało być Wyszło! ( a że z nim nie wyszło to inna sprawa. Pozostańcie przy sporcie. Polityką rzygam już z każdej strony. Wiem, mam nie czytać jak mi sie nie podoba, ale naprawdę lubię czytać wszystkie artykuły na weszło, choćby dlatego że nie ma w nich polityki.

Weszło
26.09.2020

Inter chyba sam nie wierzy w to, co dzisiaj zrobił

Końcowe minuty meczu Interu z Fiorentiną wyglądały jak runda „Trach, trach, trach” w „Awanturze o starych Słowaków”. 120 sekund i na chwilę przed końcowym gwizdkiem z 2:3 zrobiło się 4:3. Powiedzieć, że Nerazzurri wrócili z dalekiej podróży, to nie powiedzieć nic. Po prostu zobaczyliśmy dziś wesoły, otwarty futbol w wykonaniu obydwu drużyn. Albo inaczej: obejrzeliśmy typowy mecz […]
26.09.2020
Hiszpania
26.09.2020

Tak powinien wyglądać futbol, tak nie powinno wyglądać VAR-owanie

Za nami pewnie jeden z najlepszych meczów tych pierwszych tygodni sezonu 2020/21. Betis z Realem Madryt stworzyli dzisiaj prawdziwy futbolowy spektakl, który najchętniej przedłużylibyśmy jeszcze o drugie 90 minut. Z drugiej strony na scenie towarzyszyły im też czarne charaktery w postaci ekipy sędziowskiej, mylącej się we wszystkie strony i nieznośnie szarpiącej całą grę. Choć jednocześnie […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Zagłębie założyło Jagiellonii kaganiec. Miedziowi na podium

Jagiellonia, gdyby dziś wygrała u siebie z Zagłębiem, wskoczyłaby na fotel wicelidera tabeli. Brzmi to poważnie. Prawie jak sensowna drużyna. No więc Jaga zadała kłam tym pogłoskom, pierwszy celny strzał z Miedziowymi oddając w dziewięćdziesiątej minucie, a przez cały mecz stwarzając ćwierć groźnej sytuacji. Walenie głową w mur poziom ekspercki, przy tym lekcja gry obronnej […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

PILNE: Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem

Nie są to najlepsze dni dla Jerzego Brzęczka. O tym, jakie reakcje wywołała jego biografia, wszyscy już chyba wiedzą. Natomiast o ile z książki można się pośmiać, tak z najnowszych kłopotów żartować nie zamierzamy. PZPN poinformował, że selekcjoner reprezentacji Polski jest zakażony koronawirusem. Zdążyliśmy już trochę zapomnieć o COVID-19 w świecie polskiego sportu, bo zakażonych […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Walukiewicz utrzymał miejsce w składzie i tyle z dobrych wiadomości

Sebastian Walukiewicz po raz kolejny wyszedł w pierwszym składzie Cagliari i zagrał pełne 90 minut, nie będąc nawet bezpośrednio zamieszanym w bramki stracone przez ten klub. Właściwie na tym moglibyśmy zakończyć tekst. Zawiera wszystkie dobre informacje: bo Walukiewicz utrzymał miejsce w składzie i nie odwalił żadnego babola. Zawiera jednak również informacje złe: bo całe Cagliari […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Podbeskidzie przyjęłoby kilka bramek nawet od wioski Muminków

Staraliśmy się przed dzisiejszym meczem Podbeskidzia wlać nieco optymizmu w serca kibiców tej drużyny, szukając usprawiedliwień dla marniutkiej obrony. Myśleliśmy: może terminarz był trudny, skoro bielszczanie grali z całą czołówką? Może potrzebują chwili, by okrzepnąć na poziomie Ekstraklasy? Wierzyliśmy bowiem, że nie mogą być aż tak słabi i podawać podobną padlinę co tydzień. Ale być […]
26.09.2020
Niemcy
26.09.2020

Gikiewicz znowu zwycięski, czyli Augsburg pokonuje BVB

Na papierze sensacja. Ale tylko na papierze. To absolutnie nie był fatalny występ w wykonaniu Borussii Dortmund, ale Augsburg też wcale nie miał farta, że pyknął faworyzowanego rywala. Ekipa Rafała Gikiewicza zagrała po prostu naprawdę dobre spotkanie, które zasłużenie wygrała.  Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami miał scenariusz lepszy niż filmy Quentina Tarantino. Augsburg prowadził do […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Raków traci wynik w ostatniej chwili? Nowe, nie znaliśmy. Ale Pasy zasłużyły na remis

Może przy Kałuży nie do końca udało się odtworzyć receptę na sukces według Hitchcocka, ale trzęsienie ziemi na początek i zabójcza ostatnia scena? To dostatecznie dużo, by i sam mistrz scenariusza wybaczył przestoje w środkowej części meczu. Po Górniku także druga rewelacja otwarcia sezonu straciła punkty z krakowskim zespołem – Raków przy Kałuży zremisował po […]
26.09.2020
Uncategorized
26.09.2020

26 września – spóźniony Dzień Dziecka dla fanów boksu i MMA!

Na taki moment fani sportów walki czekali od wielu miesięcy. W sobotę 26 września zanosi się na maraton – oglądanie można zacząć o 17 i skończyć bladym świtem. Nagroda dla najbardziej wytrwałych będzie godna – wreszcie dojdzie do długo oczekiwanego pojedynku Jana Błachowicza (26-8) o tytuł mistrza organizacji UFC w kategorii półciężkiej. Pandemiczna przerwa mocno […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Kamil Grosicki i Premier League. To nie miało prawa wypalić

Dwanaście lat temu Jimson wydał klasyk polskiego rapu – „Gorączkę w parku igieł”, nawiązującą do słynnego filmu z Alem Pacino. Na okładce tej płyty przeczytamy: gdy narkotyk staje się obsesją, jest miłość w parku igieł. Ten cytat możemy przy pomocny drobnej parafrazy przenieść na sytuację Kamila Grosickiego. Dla reprezentanta Polski obsesją stała się Premier League. Tyle […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Sroga kara za nonszalancję. Korona remisuje z Miedzią

ŁKS Łódź? Komplet zwycięstw. Arka Gdynia? Również. Korona Kielce? No cóż – kibicom kieleckiej drużyny pozostaje z zazdrością zerkać w kierunku pozostałych spadkowiczów. Dzisiaj podopieczni Macieja Bartoszka byli naprawdę blisko wywiezienia trzech punktów z Legnicy, ale znów muszą się zadowolić remisem. Trochę na własne życzenie, bo mieli naprawdę wystarczająco wiele okazji, by odebrać piłkarzom Miedzi […]
26.09.2020
Live
26.09.2020

LIVE: Zagłębie wygrywa w Białymstoku i ląduje na podium

Mamy poczucie, że warto zasiąść dziś przed telewizorem. Po pierwsze dlatego, że czekają nas obiecujące mecze. Po drugie – jutro nie obejrzymy zmagań ekstraklasowiczów ze względu na przełożone mecze przez puchary. Wychodzimy więc z założenia, że warto nasycić się dziś polską piłką kopaną. Co nas czeka? Na start mecz Cracovii z Rakowem, w którym faworytem […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Lucky Loser na Serie A w Totolotku! Zakład bez ryzyka 25 PLN

Mamy już za sobą inaugurację sezonu ligi włoskiej, jednak Serie A na dobre rozkręci się dopiero w ten weekend. Do gry wchodzą już wszystkie kluby, więc z tej okazji Totolotek przygotował dla nas kilka atrakcji. Jakich? Oprócz atrakcyjnych kursów, promocję „Lucky Loser”, dzięki której w przypadku przegranego typu zgarniemy bonus 25 PLN! Kamil Glik kontra […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Kieliba: „Wyszła nam ta kołyska dla trenera Tworka, prawda?”

– Cały czas wypominano nam, że nie mamy jeszcze strzelonej bramki, ale mam wrażenie, że zespół nie był jeszcze pod dużą presją, żeby za wszelką cenę trafić do tej bramki. Nie było obsesji. Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że na pewno to zrobimy mając wewnętrzny spokój i duży luz. Żadnego napinania. Pierwsze minuty pokazały, że jesteśmy […]
26.09.2020
Bukmacherka
26.09.2020

Freebet 25 PLN na topowe ligi w TOTALbet!

W końcu, chciałoby się powiedzieć. W końcu w jeden weekend na boiskach zobaczymy zarówno piłkarzy Ekstraklasy, jak i lig z topowej piątki w Europie. Nie tylko my świętujemy to wydarzenie, bo TOTALbet przygotował na tę okazję specjalną ofertę. Mianowicie: freebet 25 PLN na zakłady LIVE za obstawianie najciekawszych rozgrywek na Starym Kontynencie. Nie ma jak […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN bonusu za obstawianie Ekstraklasy!

Trwają urodziny eWinner, który nie przestaje nas zaskakiwać! Ten legalny bukmacher przygotował dla klientów specjalną ofertę – powrót „Futbolu Totalnego”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na naszą ulubioną Ekstraklasę. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie najlepszej ligi świata! Gracze bukmachera eWinner […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Osimhen, Hakimi, Pedro i spółka. Co nowe twarze wniosą do Serie A?

Serie A była jedną z najbardziej aktywnych lig na rynku transferowym. Włosi wydali na wzmocnienia ponad 600 milionów euro, ustępując miejsca jedynie Premier League. Dzięki temu na południe Europy trafiło wielu ciekawych zawodników, więc postanowiliśmy im się przyjrzeć i sporządzić krótką ściągawkę. Na kim warto zawiesić oko w nadchodzącym sezonie? Wybraliśmy dla was pięciu kozaków, […]
26.09.2020
Weszło
26.09.2020

Lej po bombie w defensywie Cracovii. Czy Raków zdoła to wykorzystać?

Michał Probierz dwa dni temu obchodził czterdzieste ósme urodziny. Wyobrażamy sobie, że od profesora Janusza Filipiaka mógł dostać z tej okazji w podarku butelkę swojej ulubionej whisky, ewentualnie pudełko doskonałych, kubańskich cygar. Na pewno ucieszył się i grzecznie podziękował. W głębi duszy pomyślał jednak: „w tej chwil bardziej by mi się przydał solidny środkowy obrońca”. […]
26.09.2020