Skorupski robi wszystko, by wkrótce podmienić Szczęsnego, Wszołek wraca do żywych

07 grudnia 2015, 01:03 • 4 min czytania 0 komentarzy

O tym weekendzie większość naszych stranierich chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Kto uratował honor Polaków? Bramkarze. Przede wszystkim Skorupski, którego włoskie media obwołały piłkarzem meczu. Poza tym wracający z fajki do składu Romy Szczęsny i Boruc, który po ponad miesięcznej przerwie od Premier League pokonał Chelsea Londyn. Na odnotowanie zasługuje ponadto fakt, że do żywych wrócił Paweł Wszołek. Pytanie tylko, czy wśród nich się utrzyma, bo zbyt wielu powodów ku temu nie dał.

Oczy polskiego kibica najmocniej były zwrócone na Włochy, bo w Serie A mieliśmy dwa polskie mecze. W pierwszym Szczęsny podzielił się punktami z Glikiem i obu reprezentantów trzeba ocenić pozytywnie – bramkarz popisał się jedną znakomitą interwencją na początku meczu i puścił gola z karnego, za co trudno go winić, obrońca dyrygował defensywą i nie dał pograć Edinowi Dzeko. Nie jest tajemnicą, że polski bramkarz nie ma zbyt mocnej pozycji w Rzymie i prędzej czy później spakuje walizki, a na ten dzień tylko czyha Łukasz Skorupski. Bramkarz Empoli po raz kolejny zaliczył świetny mecz – tydzień temu trafił do jedenastki kolejki „La Gazetta dello Sport”, w tym – popisał się kilkoma efektownymi interwencjami, a najważniejszą z nich była ta, kiedy obronił sam na sam Luci Toniego. Fachowy serwis tuttomercato.com ocenił go na 7 (najlepsza nota spośród wszystkich piłkarzy na boisku) uzasadniając to tak: – Nie do pokonania. Jego interwencje zniechęcały piłkarzy Hellasu. Zieliński i Wszołek? Ich występ może przemilczmy. Kompletnie niewidoczni. Dla Wszołka był to dopiero pierwszy mecz z wyjściowym składzie w tym sezonie.

Działo się też w kontekście walki o wolne miejsce dla napastnika na ławce rezerwowych reprezentacji – malutki kroczek w tym kierunku postawił Łukasz Teodorczyk (strzelił gola czerwonej latarni ligi). Dużo wskazywało na to, że oddalił się od niego Artur Sobiech, ale na szczęście nie potwierdziły się wstępne diagnozy mówiące o tym, że w tym roku już nie zagra. Napastnik Hannoveru skręcił staw skokowy i musiał zejść w 17. minucie meczu z Schalke. Poza grą pozostanie tylko przez dziesięć dni. Nasi podstawowi napastnicy? Robert nie pomógł Bayernowi w meczu z Borussią Mönchengladbach (nota „Bilda” – 5), Arek Milik zaliczył słodko-gorzki występ, bo z jednej strony zdobył gola i zanotował asystę, z drugiej – zmarnował rzut karny. A propos rzutów karnych – jedenastkę w doliczonym czasie gry w meczu z Wolfsburgiem spowodował Łukasz Piszczek. „Wilki” wyrównały, ale jakimś cudem gola tuż przed końcowym gwizdkiem zdołał jeszcze wcisnąć Kagawa i zasłużył tym samym na dobre sushi od Polaka. Gdyby nie on – „Piszczu” miałby w szatni mocno przerąbane.

ANGLIA

Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut z Leicester (0:3)

Marcin Wasilewski (Leicester) – cały mecz na ławce

Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut z Chelsea (1:0)

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – 90 minut z Huddersfield (0:2)