Reprezentanci w gazie. Jak wypadli stranieri po powrocie z kadry?

22 listopada 2015, 23:54 • 5 min czytania 0 komentarzy

W bardzo dobrych nastrojach ze zgrupowania reprezentacji wyjechali kadrowicze Adama Nawałki i trzeba przyznać, że uśmiech z twarzy wielu z nich nie miał prawa zniknąć także po weekendowych zmaganiach w swoich ligach. W telegraficznym skrócie: Milik – gol, Grosicki – gol, Sobiech – gol, Rybus – gol. Tym razem do siatki nie trafił za to Robert Lewandowski (jednak nie maszyna), ale chyba jakoś szczególnie go to nie martwi, bo Bayern zgarnął kolejne trzy punkty.

Oczywista oczywistość: Arek Milik ma papiery na to, by w przyszłości zostać jednym z lepszych napastników w jakiejś topowej europejskiej lidze. Chłopak stale się rozwija, co udowadnia zarówno w reprezentacji, jak i klubie. W sobotę znowu poprawił swoje konto bramkowe, zdobywając gola w spotkaniu z Cambuur, na którym jego Ajax dokonał bezlitosnej egzekucji. Polak ma na swoim koncie sześć goli, do których dołożył pięć asyst i obecnie jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej w Eredivise.

Powody do zadowolenia ma także Kamil Grosicki,. Skrzydłowy Rennes mecz rozpoczął na ławce, ale już kilka minut po wejściu na murawę przywitał się z kibicami kapitalnym, mierzonym uderzeniem zza pola karnego, wykonanym – co warto podkreślić – lewą nogą. Dla Grosika była to czwarta bramka w tym sezonie ligowym. To zastanawiające, że wciąż nie ma pewnego miejsca w składzie swojej drużyny.

„Efekt kadry” zadziałał też na Artura Sobiecha i Macieja Rybusa. Napastnik Hannoveru zdobył trzeciego gola w obecnym sezonie Bundesligi, ale jego trafienie – podobnie jak bramki z BVB – nie dały jego zespołowi chociażby remisu w starciu z Borussią Monchengladbach. Ale nie tylko za gola Sobiech zasługuje na pochwały. Polak rozegrał najlepszy mecz od niepamiętnych czasów i – mimo porażki drużyny – otrzymał od niemiecki mediów znakomite noty („Bild” ocenił go na „2”). Rybus natomiast wszedł z ławki i uratował jeden punkt dla Tereka.

Na Liberty Stadium w Swansea mogło dojść do bezpośredniego pojedynku polskich golkiperów. I doszłoby, gdyby nie fakt, że Artur Boruc, który niedawno zmagał się urazem pachwiny, nie znalazł się nawet w kadrze meczowej Bournemouth. Powód? Wygląda na to, że – niestety – była to jedynie personalna decyzja Eddiego Howe’a. To trochę zaskakujące, bo przed samym meczem menedżer Bournemouth mówił, że wybierze miedzy Federicim i właśnie Borucem. Tymczasem Arczi nie załapał się nawet na ławkę.

I jeszcze słówko o Fabiańskim. Co prawda Łukasz nie zachował czystego konta – puścił dwa gole – ale i tak zebrał pochlebne opinie. Bramkarz „Łabędzi” zaliczył kilka bardzo udanych interwencji.

Pozostali kadrowicze? Tradycyjnie po 90 minut zaliczyli Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak. Torino wygrało z Atalantą, zachowując przy tym czyste konto z tyłu, co chyba jest najlepsza recenzją gry kapitana „Granaty”, a Sevilla poniosła kolejną porażkę i wciąż nie potrafi wydostać się z ligowej szarzyzny, w jaką wpadła na samym starcie sezonu. Pełne mecze rozegrali też Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu nie zdobył gola, choć miał ku temu swoje okazje (trafił nawet słupek). Mimo tego monachijczycy dosyć pewnie wygrali w Gelsenkirchen. Z kolei całą drugą połówkę w przegranym spotkaniu z HSV zrobił Łukasz Piszczek.

Jeśli jesteście ciekawi występów wszystkich naszych stranierich – oto nasze ekspresowe podsumowanie.

ANGLIA

Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut z Bournemouth (2:2)

Marcin Wasilewski (Leicester) – poza kadrą meczową

Artur Boruc (Bournemouth) – poza kadrą meczową

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – 90 minut z Charltonem (0:1)

Bartosz Białkowski (Ipswich) – cały mecz na ławce

Piotr Malarczyk (Ipswich) – cały mecz na ławce

ARABIA SAUDYJSKA

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – do 32. minuty (kontuzja) i gol z Al-Taawoun (3:3)

BELGIA

Filip Starzyński (Lokeren) – mecz z Anderlechtem przełożony

Rafał Wolski (Mechelen) – cały mecz na ławce

BUŁGARIA

Marcin Burkhardt (Czernomorec) – poza kadrą meczową

CYPR

Mateusz Piątkowski (APOEL) – do 45. minuty z Anarthosisem (0:2)