post Avatar

Opublikowane 31.12.2014 13:04 przez

Piotr Tomasik

Prezesi klubów, jak Polska długa i szeroka, mają jeden – powszechnie pożądany i chodliwy w mediach – model zawodnika, jaki rzekomo chcieliby widzieć w swoich zespołach jak najczęściej. Młody Polak, najlepiej z okolicy. W praktyce jednak okazuje się zazwyczaj, że taktyka „młody Polak” idzie w ruch dopiero, kiedy klubu nie stać na „piłkarza gotowego”. Trenerzy drużyn juniorskich i reprezentacji mówią – młodzieżowców w Ekstraklasie jest a mało. Trenerzy klubowi na to – mało, bo większość z nich ciągle niegotowa na wyzwania. Poza tym jak ma być gotowa, kiedy statystyczny szkoleniowiec, zamiast myśleć o rozwoju zawodnika nawet w kilkuletniej perspektywie, martwi się czy nie wyleci po najbliższym meczu. Błędne koło.

Tak z grubsza wyglądają oczywiste generalia. W ramach jednego z ostatnich podsumowań mijającego roku spójrzmy jednak, jak temat młodych, zdolnych w Ekstraklasie prezentuje się w szczegółach.

W rundzie jesiennej na boiskach naszej ligi pojawiło się 51 MŁODZIEŻOWCÓW z Polski – zawodników, którzy w roku kalendarzowym zakończenia rozgrywek ukończą 21 lat bądź młodszych.

Dużo to czy mało?

Jeszcze niedawno, przeglądając kadrę Marcina Dorny, mogliśmy w niej znaleźć piłkarzy już solidnie ogranych w Ekstraklasie. Marcin Kamiński, Rafał Janicki, Damian Dąbrowski, Wojciech Golla, Michał Żyro, Daniel Dziwniel. Dzisiejszych 22-latków czy nawet piłkarzy odrobinę starszych jest już w lidze sporo, odgrywają coraz istotniejsze role. Ale czy zaraz za nimi nadciąga nowa fala? Na razie raczej falka.

Jesienią w Ekstraklasie…

najczęściej występującym młodzieżowcem był Sebastian Rudol
– najmłodszym zawodnikiem Przemysław Mystkowski
– najmłodszym strzelcem gola Dawid Kownacki
– najskuteczniejsza była trójka: Dawid Kownacki, Dariusz Formella, Tomasz Kędziora
– najlepszym pod względem not na Weszło: Bartłomiej Drągowski.

W przypadku tych kilku piłkarzy sprawy wyglądają całkiem dobrze. Problem w tym, że jeśli dotąd do rozegrania w Ekstraklasie mieliśmy dokładnie 1710 minut, to tylko siedmiu młodzieżowców zaliczyło choć połowę tego czasu. Krótko mówiąc: młodzież jest, ale w większości odgrywa marginalne role.

efektywni

Trzej z nich to tegoroczni debiutanci – Szadzawicki, Matynia i Szymański. Matynia jeszcze chwilę temu kopał w IV-ligowej Winecie Wolin. Szymański grał z Bełchatowem w pierwszej lidze, z kolei Sadzawicki na tym samym poziomie w GKS-ie Katowice. Wszyscy trzej w jakiś sposób nas pozytywnie zaskoczyli. Jeden dzielnie przejął wolne miejsce na lewej stronie obrony Pogoni, drugi popełniał błędy, ale… pierwsze koty za płoty. Piłkarsko jednak najlepiej prezentował się ten trzeci.

W przypadku Rudola i Kędziory to już druga tak udana runda. Bez porównania bardziej sensacyjny progres zaliczyli więc Drągowski, którym zachwycaliśmy się wielokrotnie i Uryga – jedyny młodzieżowiec z Wisły, który na dłużej odebrał „starym” miejsce w podstawowym składzie.

Generalnie jednak, nie będzie wielką kontrowersją stwierdzić, że piłkarzy under 21 bardzo ważnych dla swoich drużyn, odciskających jakiekolwiek piętno na ich  grze, dałoby się policzyć na palcach.

Niepełnoletni wchodzą nieśpiesznie

Co więcej, poniższa grafika dobitnie pokazuje, jak trudno w tym sezonie o niepełnoletnich kandydatów na piłkarzy, którzy dostaliby w Ekstraklasie nieco więcej czasu i uwagi niż tylko symboliczne kilkadziesiąt minut. Jesienią byli to wyłącznie Drągowski, Kownacki i ewentualnie Ryczkowski.

niepki

Piątym na liście jest Mystkowski, najmłodszy debiutant w Ekstraklasie w całym XXI wieku, o którym ciekawie w wywiadzie dla Weszło mówił Michał Probierz. Warto wspomnieć, bo to symboliczne:

– Miał problem po wejściu do składu. Widziałem, że na treningach wygląda bardzo dobrze i kiedy sprzedaliśmy Daniego, wprowadziłem go do grania. Informacja, że Jagiellonia ma nowego Quintanę, była dla niego pocałunkiem śmierci. Olbrzymia presja. Widać, że chłopak mocno to przeżywał, ale powoli odbudowuje swoje podejście. Nie zgodzę się jednak z tymi, którzy krytykowali mnie za to, że nie dałem mu szans w kolejnych meczach. Mogłoby szybko być po nim. Tym bardziej, że spędził 2,5 tygodnia na reprezentacji w okresie, gdy graliśmy cztery spotkania. Niektórzy nie znają tych proporcji, a i tak atakują. Wiedziałem natomiast, że Mystkowski poradzi sobie jak wejdzie, ale nie spodziewałem się, że zaliczy dwie asysty. Potrafię zrozumieć młodych piłkarzy, bo sam jako 17-latek debiutowałem w lidze, chociaż może było mi łatwiej, bo nie żyliśmy w epoce internetu i takiego przekazu medialnego. Widzę jednak, co się z niektórymi dzieje (…) Mystkowski to fajny, poukładany chłopak, ale miał trudniejszy moment.

Pozostali małoletni nie odegrali żadnej roli. W sumie było ich dziesięciu – siedmiu debiutantów.

Młodzieżowa pustynia – Łęczna

Tylko jeden klub – GÓRNIK ŁĘCZNA – i tylko jeden trener – JURIJ SZATAŁOW – przez pięć kolejnych miesięcy nie wpuścił młodego Polaka choćby na minutę. Bardzo słabo w naszych statystykach wypadło też dysponujące najstarszą kadrą w lidze Podbeskidzie, które – o ironio – nie tak dawno publikowało na swojej oficjalnej stronie tekst pod tytułem: „Konsekwencja szkolenia = sukces”. Najwyraźniej na ów szkoleniowy sukces na poziomie Ekstraklasy musimy poczekać. Najpierw boiskowy.

5PIVYN

*** Legia – 6 piłkarzy, 1042 minuty [błędna grafika wkrótce zostanie poprawiona]

Pod względem liczebności rządzi Legia, w której – wobec rotacji stosowanej przez Henninga Berga – pojawiło się aż sześciu młodych debiutantów. Rzecz w tym, że oni pojawiali się i znikali, czego nie można powiedzieć o trzech innych klubach, które młodzieżą zdecydowanie wybiły się na czoło.

To: Lech, Pogoń i Jagiellonia.

Każdy z nich miał młodych piłkarzy, którzy występowali w podstawowych składach i odgrywali istotne role przez całą albo przynajmniej większość rundy. W Jagiellonii byli to zwłaszcza Drągowski, Frankowski oraz Straus. Chociaż Probierz sugeruje, że wiele w tym temacie może dziać się również wiosną:

– Przejście od juniora do seniora jest najtrudniejsze. Wszyscy od lat zastanawiają się, jak postępować, a widzę, że wciąż wielu zawodników nie robi takiego postępu, jaki byśmy chcieli.

Jakie jest idealne rozwiązanie?

Nie wiem. Szukam. Teraz będzie z nami trenowało 35 piłkarzy, w tym 14 juniorów. Mam w głowie pewną koncepcję, którą spróbuję przeforsować i będę mądrzejszy po okresie przygotowawczym. Trzeba szukać złotego środka. Wkrótce się przekonamy, czy się do niego zbliżyłem.

W Pogoni mieliśmy wspomnianych Rudola i Matynię. A z kolei w Lechu, będącym całościowo liderem naszego zestawienia, robiącą duże wrażenie czwórkę: Kędziora – Kownacki – Linetty – Formella. Każdy z nich wystąpił w więcej niż dziesięciu meczach Ekstraklasy.

51 młodzieżowców, 18 debiutantów – więc jeszcze raz, mało to czy dużo?

Jak dla nas – ani jedno, ani drugie. To oczywiste, że są ligi mające swoją szczególną specyfikę, jasne, że możemy wskazać rodzynki pokroju PSV Eindhoven, gdzie średnia wieku wyjściowej jedenastki nawet w europejskich pucharach wynosiła 22 lata. Generalnie jednak, porównując z wieloma innymi ligami kontynentu, liczbowo mieścimy się we wszelkich normach. Problem tkwi w jakości. Większość młodych tkwi w swoich klubach bez realnej szansy na cokolwiek. Bo albo ciągle są za słabi, przeżywają szok jakościowy przechodząc z wieku juniora do seniora, albo nigdy nie dostają szansy.

W efekcie liczba 51 młodzieżowców szybko kurczy nam się do kilku, góra kilkunastu perełek, które na boiskach Ekstraklasy w ogóle jesteśmy w stanie zauważyć. Rudol, Uryga, Sadzawicki. Wiele od nich wymagamy. Ciągle więcej. A oni w swoich rocznikach i tak są wyjątkami,

***

Jeśli interesują was szczegółowe dane, oto one:

Cracovia – 2 piłkarzy – w sumie 1027 minut na boisku

Paweł Jaroszyński – 20 lat – 12 meczów, 756 minut
Bartosz Kapustka – 18 lat – 8 meczów, 271 minut, 1 gol

GKS Bełchatów – 4 piłkarzy – 1566 minut

Marcin Flis – 20 lat – 3 mecze, 95 minut
Damian Szymański – 19 lat – 11 meczów, 822 minuty – debiutant
Łukasz Wroński – 20 lat – 12 meczów, 642 minuty
Paweł Zięba – 20 lat – 1 mecz, 7 minut – debiutant

Górnik Łęczna – 0 piłkarzy – 0 minut

Górnik Zabrze – 2 piłkarzy – 1459 minut

Dominik Sadzawicki – 20 lat – 17 meczów, 1407 minut – debiutant
Konrad Nowak – 20 lat – 5 meczów, 52 minuty

Jagiellonia Białystok – 5 piłkarzy – 2531 minut

Bartłomiej Drągowski – 17 lat – 14 meczów, 1197 minut
Jonatan Straus – 20 lat – 5 meczów, 405 minut
Przemysław Frankowski – 19 lat – 17 meczów, 774 minuty, 1 gol
Przemysław Mystkowski – 16 lat – 4 mecze, 154 minuty
Karol Świderski – 17 lat – 1 mecz, 1 minuta – debiutant

Korona Kielce – 2 piłkarzy – 233 minuty

Bartosz Kwiecień – 20 lat – 2 mecze, 40 minut
Marcin Cebula – 19 lat – 6 meczów, 193 minuty

Lech Poznań – 5 piłkarzy – 3619 minut

Jan Bednarek – 18 lat – 2 mecze, 128 minut
Tomasz Kędziora – 20 lat – 17 meczów, 1496 minut, 2 gole
Dawid Kownacki – 17 lat – 14 meczów, 777 minut, 2 gole
Karol Linetty – 19 lat – 10 meczów, 833 minuty
Dariusz Formella – 19 lat – 12 meczów, 385 minut, 2 gole

Lechia Gdańsk – 3 piłkarzy – 662 minuty

Adam Dźwigała – 19 lat – 8 meczów, 437 minut
Damian Garbacik – 18 lat – 2 mecze, 180 minut – debiutant
Adam Buksa – 18 lat – 3 mecze, 45 minut – debiutant

Legia Warszawa – 6 piłkarzy – 1042 minuty

Adam Ryczkowski – 17 lat – 5 meczów, 350 minut, 1 gol – debiutant
Mateusz Wieteska – 17 lat – 2 mecze, 135 minut – debiutant
Robert Bartczak – 18 lat – 1 mecz, 90 minut – debiutant
Krystian Bielik – 16 lat – 5 meczów, 180 minut – debiutant
Łukasz Moneta – 20 lat – 2 mecze, 125 minut – debiutant
Bartłomiej Kalinkowski – 20 lat – 3 mecze, 162 minuty – debiutant

Piast Gliwice – 1 piłkarz – 1193 minuty

Radosław Murawski – 20 lat – 17 meczów, 1193 minuty

Podbeskidzie Bielsko-Biała – 2 piłkarzy – 139 minut

Gracjan Horoszkiewicz – 19 lat – 1 mecz, 90 minut – debiutant
Sebastian Bartlewski – 20 lat – 2 mecze, 49 minut

Pogoń Szczecin – 5 piłkarzy – 2573 minuty

Hubert Matynia – 19 lat – 11 meczów, 857 minut – debiutant
Sebastian Rudol – 19 lat – 19 meczów, 1513 minut
Michał Walski – 17 lat – 2 mecze, 88 minut
Kamil Wojtkowski – 16 lat – 2 mecze, 51 minut – debiutant
Filip Kozłowski – 19 lat – 2 mecze, 64 minuty

Ruch Chorzów – 3 piłkarzy – 345 minut

Michał Helik – 19 lat – 4 mecze, 272 minuty
Patryk Lipski – 20 lat – 1 mecz, 1 minuta – debiutant
Kamil Włodyka – 20 lat – 3 mecze, 72 minuty

Śląsk Wrocław – 3 piłkarzy – 179 minut

Michał Bartkowiak – 17 lat – 1 mecz, 5 minut – debiutant
Kamil Dankowski – 18 lat – 4 mecze, 168 minut
Karol Angielski – 18 lat – 3 mecze, 6 minut

Wisła Kraków – 5 piłkarzy – 2013 minut

Tomasz Zając – 19 lat – 9 meczów, 91 minut
Piotr Żemło – 19 lat – 1 mecz, 1 minuta
Przemysław Lech – 19 lat – 1 mecz, 1 minuta – debiutant
Alan Uryga – 20 lat – 18 meczów, 1478 minut
Mariusz Stępiński – 19 lat – 13 meczów, 442 minuty, 1 gol

Zawisza Bydgoszcz – 3 piłkarzy – 448 minut

Damian Ciechanowski – 18 lat – 4 mecze, 197 minut
Jakub Łukowski – 18 lat – 10 meczów, 161 minut – debiutant
Korneliusz Sochań – 18 lat – 1 mecz, 90 minut

Opublikowane 31.12.2014 13:04 przez

Piotr Tomasik

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
WeszłoTV
09.08.2020

QUIZ: Damian Smyk – REDEMPTION. Czy granica 2 punktów zostanie przekroczona?

09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Jak koronawirus hamuje rozgrywki w niższych ligach?

Dziewięć zakażeń w Pilicy Białobrzegi. Piłkarze Józefovii Józefów wysłani do domów na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra w meczu z Okęciem Warszawa. Pozytywne testy pracujących w kopalni zawodników Pniówka Pawłowice Śląskie. Odwoływane i przekładane spotkania z powodu kwarantann jednej albo dwóch drużyn. Teraźniejszość niższych lig w Polsce jest aktualnie absolutnie fascynująca i nieco niepokojąca. […]
09.08.2020
Inne sporty
09.08.2020

Cóż tam, panie, w F1? Mercedes już nie trzyma się (aż) tak mocno

Cztery wyścigi i koniec. Już wiemy, że w tym sezonie Formuły 1 nie ziści się scenariusz, w którym wszystkie Grand Prix wygrają kierowcy Mercedesa. Lewisa Hamiltona i Valtterego Bottasa wyprzedził dziś Max Verstappen. Holender po raz kolejny udowodnił więc jedno: że za kierownicą jest absolutnym kozakiem. I choć na dłuższą metę w rywalizacji z Mercedesem […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Quiz piłkarski. Najlepsi na świecie w 2006

Postanowiliśmy odświeżyć naszą małą serię quizów, w której sprawdzamy, czy znacie najlepszych piłkarzy na świecie w poszczególnych latach. Najlepszych według twórców gry FIFA. Był już rok 2020, był 2012, teraz cofamy się do edycji z 2006. Poprzeczka ląduje bardzo wysoko, bo z ręką na sercu możemy przyznać, że o niektórych z docenionych poniżej piłkarzy zdążyliśmy […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Podbeskidzie stawia na młodzież. Dwa talenty z I ligi zagrają w Bielsku

Podbeskidzie Bielsko-Biała porządnie zbroi się przed powrotem do Ekstraklasy. „Górale” lada chwila ogłoszą dwa ciekawe transfery. Beniaminek ligi tym razem nie sięga po zagranicznych zawodników, a po sprawdzonych na pierwszoligowym poziomie młodzieżowców. Sprawdzonych i wyróżniających się, co chyba zamyka temat ewentualnych problemów ze spełnieniem tego wymogu przez ekipę spod Klimczoka. Jak udało nam się ustalić, […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Po ratunkowej euforii przychodzi proza życia

Zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, do tego Mateusz Cetnarski i oczywiście Jacek Kiełb. Korona Kielce zwyciężyła we wczorajszym meczu towarzyskim z ŁKS-em Łódź, ale jeśli chodzi o personalia – ten sezon może być dla klubu diabelnie ciężki. Powoli kończy się euforyczny nastrój związany z uratowaniem klubu z rąk niemieckich właścicieli, zaczyna się za to […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Bartosz Kapustka bardzo blisko Legii. Czy to będzie hit również na boisku?

To się musiało tak skończyć. Bartosz Kapustka po nieudanym pobycie za granicą na 99 procent wraca do Polski. Wychowanek Tarnovii Tarnów niemal na pewno zasili szeregi Legii Warszawa, która nie tylko w tym okienku zerkała w jego stronę. Tak po prawdzie, szkoda, że nie stało się to przynajmniej rok wcześniej, straciłby mniej czasu. Ten transfer […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Mistrz Kosowa albo Irlandii Północnej. Legia już wie, kogo musi ogolić w I rundzie eliminacji LM

Tak, to prawda, tegoroczne europejskie puchary są trochę absurdalne. Z jednej strony dopiero co Barcelona odprawiła z kwitkiem Napoli, z drugiej dzień później Legia Warszawa poznaje potencjalnych rywali w grze o Ligę Mistrzów. Ale cóż, narzekać nie będziemy. I mistrzowie Polski raczej też nie, bo w Nyonie wylosowano im najlepszą z możliwych opcji. Legia zagra […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Z Mullerem nie wyszło, wyjdzie z CR7? Kolejny rekord w zasięgu Lewandowskiego

Początek spotkania Bayernu z Chelsea. Robert Lewandowski przyjmuje piłkę po podaniu w pole karne, bramkarz nie ma wyboru – trzeba faulować. Rzut karny, Polak strzela na pewniaka. Szybki skok do końcówki meczu – dośrodkowanie, Robert skacze najwyżej. Drugi gol. Doppelpack. Co w tym takiego niezwykłego, że o nim przypominamy? Ano to, że Polak ma już na […]
09.08.2020
Weszło
08.08.2020

France Football, przestańcie nam Lewego prześladować i dajcie mu Złotą Piłkę

Gdy France Football ogłosiło decyzję dotyczącą anulowania plebiscytu Złotej Piłki, w naturalny sposób najbardziej pokrzywdzony wydawał się Robert Lewandowski. Miał fenomenalny rok, grał świetnie na wszystkich frontach, był faworytem bukmacherów. Wtedy jednak i my sami tonowaliśmy nastroje: poczekajmy na Ligę Mistrzów. Poczekajmy na wyczyny Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy, na to gdzie dojdą poszczególne kluby. I […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Barcelona pozamiatała przed przerwą. Napoli nie zdołało odpowiedzieć

Czwartek. Roma gra z Sevillą, Giallorossi przegrywają 0:1, a rywale strzelają drugą bramkę. Sędzia ją uznaje, mimo że wcześniej faulowany był Edin Dżeko. Włosi są niepocieszeni, narzekają, że błąd wykluczył ich z walki o trofeum. Piątek. Juventus gra z Lyonem, potrzebuje wygranej dwiema bramkami. Jest to możliwe, jednak plan szybko się komplikuje – arbiter dyktuje mocno absurdalny […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Dzień pod znakiem Juventusu – Pirlo przejmuje ster po Sarrim

Tak, wiemy, sporo dziś u nas Juventusu, ale nie ma się co dziwić. Najpierw Bianconeri zaliczyli – co tu dużo mówić – mega wpadkę odpadając z Lyonem, którego za rok nawet nie będzie w grze o europejskie puchary. Już wtedy spekulowano, że dni Maurizio Sarriego w Turynie są policzone. Cóż, okazało się, że nawet nie dni, a […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

U17 Lecha Poznań leje seniorów Elany. Młodzież w Kolejorzu idzie ławą

Lech Poznań II wyeliminował dziś w rundzie wstępnej Pucharu Polski toruńską Elanę. Na papierze – nic szczególnego. „Dwójka” Lecha utrzymała się przecież w drugiej lidze, Elana to spadkowicz. Ale rzecz w tym, że z Elaną w zasadzie w ogóle nie grali ci, którzy niedawno rywalizowali na trzecim poziomie rozgrywkowym. Żadnego Sobola, Bartkowiaka, Szymczaka, Kaczmarka. Nie […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Co łączy króla strzelców ligi słoweńskiej, chorwackiej i rumuńskiej? Korepetycje brali w Polsce

Często wyśmiewamy polskie kluby za ich kadrowe ruchy. Kpimy z działaczy wykonujących kompletnie chybione transfery. Samym zawodnikom też nie dajemy spokoju, gdy czmychają z Polski po dwóch rundach, podczas których udało im się rozegrać siedemnaście meczów i zaliczyć jedną asystę drugiego stopnia przy golu anulowanym przez VAR. Okazuje się jednak, że w tych wszystkich transferowych […]
08.08.2020
Włochy
08.08.2020

Szybko poszło. Sarri wylatuje z Juventusu

Jeszcze całkiem niedawno działacze Juventusu zarzekali się, że jest za wcześnie by recenzować dokonania Maurizio Sarriego i szkoleniowiec „Starej Damy” pozostanie na swym stanowisku niezależnie od wyniku dwumeczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. A potem przyszedł Olympique Lyon po paru miesiącach bez regularnej gry o stawkę i bezceremonialnie wyrzucił Juve z Champions League. Sprawiając, że […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar odwołany i… co teraz?

Polski Związek Piłki Nożnej odwołał mecz Superpucharu Polski po informacji dotyczącej zakażenia u masażysty Legii Warszawa. Nie pomogły nawet powtórne testy, zrobione na szybko przez stołeczny klub – PZPN już w oficjalnym komunikacie przypomniał, że wobec okresu inkubacji wirusa, wiarygodne wykluczenie ryzyka możemy otrzymać dopiero po 7 dniach. Trudno tu komukolwiek zarzucić złą wolę czy […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Dwa stracone lata. Sam Cristiano Ronaldo Ligi Mistrzów Juventusowi nie wygra

Sześć meczów – tyle w fazie pucharowej Ligi Mistrzów zagrał Juventus, od kiedy Cristiano Ronaldo dołączył do ekipy z Piemontu. Sześć meczów, z których wygrał tylko dwa. Przegrał trzy, jeden zremisował, ale co ważniejsze – tylko raz awansował. Wtedy, gdy Portugalczyk wkurzył się na swoich kolegów i zapakował trzy bramki Atletico Madryt. Zresztą Ronaldo strzelał […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar Polski odwołany! PZPN nie chce ryzykować

Meczu o Superpuchar Polski w tym roku nie będzie – poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie Legii Warszawa z Cracovią odwołano na dzień przed planowanym pierwszym gwizdkiem. Cóż, chyba musimy się przyzwyczajać, że w najbliższym sezonie tak to właśnie będzie wyglądało. Jeszcze wczoraj, gdy informowaliśmy o możliwym zakażeniu w obozie […]
08.08.2020