Czy Polska ma najwięcej na świecie reprezentacji przypadających na jednego piłkarza?
U-23
U-21
U-20
U-19
U-18
Odrzućmy te U-18, to jeszcze młodzi chłopcy. Ale kadrowicze od U-19 do U-23 powinni już czasami grać w ekstraklasie, wchodzić na minutę w co trzecim meczu. Zrobiliśmy małe podsumowanie, na pewno się lekko walnęliśmy w szacunkach, ale wyszło nam, że w tym sezonie ekstraklasy przynajmniej minutę zagrało 48 piłkarzy urodzonych w roku 1987 lub młodszych. A to oznacza, że na jedną drużynę (U-19, U-20, U-21 i U-23) przypada dwunastu zawodników, czyli w żaden sposób nie da się czterech drużyn sklecić (chyba, że bez rezerwowych), a co dopiero mówić o jakiejkolwiek selekcji. Jeśli więc, piłkarzu, masz 23 lata lub mniej i trener wpuścił cię chociaż na na sekundę w ekstraklasie, to sorry – jakkolwiek byś się zapierał, jesteś w wieku poborowym, reprezentacja ci nie odpuści.
Mało tego, te cztery reprezentacje prowadzi tylko trzech trenerów, bo Stefan Majewski – żądny roboty – przywłaczył sobie dwie (U-20 i U-23) i nawet obie równocześnie trenuje: jedna z boiska schodzi, druga wchodzi i jazda z tym koksem. Wygląda więc na to, że porywamy się na szaloną liczbę reprezentacji, nie mając ani zawodników, ani szkoleniowców. Ktoś jest nam w stanie wytłumaczyć, po co to wszystko? Ponawiamy pytanie – czy jest kraj z mniejszym odsetkiem zawodników na jedną reprezentację, lub inaczej mówiąc: z większym odsetkiem reprezentacji na jednego zawodnika?
No i jeszcze jedno – U-19, U-20, U-21, U-23… Gdzie jest U-22? Ucieka nam jeden rocznik. Stefan, to może być kluczowy rocznik w kontekście Euro 2012, nie wziąłbyś tego w swoje ręce? Bo jak nie ty, to kto?
PS U-20 Majewskiego zremisowało z Uzbekistanem, a U-23 przegrało z Iranem.