Pajęczyna zerwana. Fenomenalne trafienie Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

11 czerwca 2024, 22:46 • 1 min czytania 10 komentarzy

Cristiano Ronaldo chyba się nie starzeje! Jeden z najwybitniejszych piłkarzy wszechczasów, mimo trzydziestu dziewięciu wiosen na karku,  zdobył dziś dwie bramki w meczu Portugalii z Irlandią. Jego zespół wygrał 3:0 w ostatnim sparingu przed mistrzostwami Europy.

Portugalia łatwo rozprawiła się z Irlandią w trzecim meczu towarzyskim. Wcześniej kadra Roberto Martineza wygrała z Finlandią 4:2 i przegrała z Chorwacją 1:2.

Gole Irlandczykom strzelili: Joao Felix w 18. minucie, a w drugiej połowie dublet zapisał Cristiano Ronaldo. Zawodnik Al-Nassr strzelił swoją 129. i 130. bramkę w kadrze. 39-latek na liczniku ma aż 207 meczów w narodowych barwach.

Na szczególne uznanie zasługuje pierwsze trafienie Ronaldo. Otrzymał on piłkę od Rubena Nevesa, przyjął ją prawą nogą, trafił lewą. Bez szans był golkiper reprezentacji Irlandii – mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem i podziwiać perfekcyjne uderzenie Cristiano Ronaldo.

Portugalczycy w grupie zagrają z Czechami, Turcją i Gruzją. Dla samego Ronaldo będzie to dwunasta duża impreza (pięć mistrzostw Europy, pięć mundiali i jeden Puchar Konfederacji).

Portugalia – Irlandia 3:0 (1:0)