Motor w Ekstraklasie? Zespół z Lubelszczyzny coraz bliżej baraży

Autor:Bartosz Lodko

17 maja 2024, 23:17 • 1 min czytania 9 komentarzy

Motor Lublin o krok od gry w barażach. Drużyna z Lubelszczyzny wygrała 3:1 z Resovią Rzeszów i przynajmniej tymczasowo awansowała na czwartą lokatę.

W Rzeszowie spotkały się ekipy o zupełnie innych celach na końcówkę sezonu. Resovia broni się przed spadkiem z ligi, za to Motor walczy o pierwszą szóstkę, która może pozwolić mu zanotować kolejny awans.

W piątkowym meczu najwięcej działo się w pierwszym kwadransie gry. Już w 11. minucie goście prowadzili dwoma golami, lecz trafienie Marcina Urynowicza z 15. minuty pozwoliło gospodarzom zmniejszyć stratę.

Jeszcze przed zmianą stron swoją drugą, a trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Samuel Mráz. Więcej trafień w tym spotkaniu nie oglądaliśmy.

Resovia Rzeszów ma obecnie na swoim koncie tyle samo „oczek” (31), co Polonia Warszawa, ale też rozegrany mecz więcej. Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja Motoru, któremu zwycięstwo za tydzień z Podbeskidziem Bielsko-Biała zapewni miejsce w barażach.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.