LIVE: Mecz kolejki we Wrocławiu

Raków spróbuje wziąć rewanż na Cracovii za Puchar Polski. Pogoń będzie próbować wskoczyć na fotel lidera, a Śląsk będzie bronić tej pozycji w meczu z Legią. Poza tym jak zawsze będziemy wszędzie, gdzie trzeba: od meczu Rafała Gikiewicza z Koln, przez starcie Newcastle – Southampton, po mecz Brondby i potencjalnie kolejny gol Kamil Wilczka. Zapraszamy na Live!

19:38 Koniec

Twierdza Wrocław wreszcie zdobyta w tym sezonie i to razem z piwnicami. Legia w pełni zasłużenie wygrywa 3:0 i ma tyle samo punktów co prowadząca w tabeli Pogoń Szczecin. Śląsk ma dwa „oczka” mniej i jest tuż za podium. Całościowo był to przyzwoity do oglądania mecz, z fazami kiepskimi i naprawdę dobrymi.

Ta niedziela z Ekstraklasą była całkiem przyjemna, oby więcej takich. Na teraz dzięki, do następnego razu!

19:30

Tak dla formalności: strzelający głową Luquinhas mierzy 169 cm wzrostu. Tyle w temacie postawy obrońców Śląska.

19:28 3-0 Legia!

Pięknie poklepali goście z Warszawy. Luquinhas-Kante-Wszołek, wrzutka i wbiegający Luquinhas strzałem głową nie daje szans Putnockiemu. Znów nie najlepiej Puerto, nie sięgnął dośrodkowania i nie kontrolował ustawienia Brazylijczyka, zupełnie zaspał również Dankowski. Teraz już faktycznie po meczu.

19:18 2-0 Legia!

Miał wreszcie swoje szanse Śląsk, a konkretnie rezerwowy Samiec-Taler. Najpierw jednak łatwiutko przegrał jeden na jeden z Vesoviciem w polu karnym. Potem z powietrza dograł mu Stiglec i młody napastnik spisał się znacznie lepiej, uprzedził Lewczuka i oddał celny strzał – akurat jednak w ten punkt, w którym stał Majecki.

Legia nie zamierzała dłużej czekać. Dynamiczna akcja Karbownika, zejście do środka, podanie Niezgody, Puerto przy wślizgu nabija Kante, a reprezentant Gwinei z dość ostrego kąta zdołał zmieścić piłkę w siatce. Chyba po meczu.

19:04

Teraz po dograniu Wszołka fatalnie z 9-10 metra spudłował Gwilia. Legia już powinna zamknąć ten mecz. Chyba czas na wejście Niezgody.

19:02

No i wystarczyło, że ponarzekaliśmy, a tu nagle Puerto wybijając piłkę nabił kolegę i Luquinhas miał świetną sytuację. Putnocky pokazał klasę, broniąc zarówno pierwszy strzał Brazylijczyka jak i dobitkę.

19:00

Chcielibyśmy coś napisać o meczu Śląsk – Legia, ale minęło już ponad 10 minut drugiej połowy i nic się nie działo. No, może poza tym, że raz Płacheta skiksował, poszła kontra Luquinhasa i Żivulić faulował na żółtą kartkę.

18:59

Tomasz Kędziora w setnym meczu w barwach Dynama Kijów zaczął od asysty, ale zakończył znacznie gorzej. Niewypał transfer z Jagiellonii, Dmytro Chomczenowski nawinął go przy linii bocznej i strzelił zwycięskiego gola dla Zorii Ługańsk. Bramkarz też zawalił, dał się zaskoczyć uderzeniem w bliższy róg. Dynamo po siedemnastu kolejkach jest dopiero czwarte i ma aż 14 punktów straty do Szachtara Donieck.

18:45

W Bundeslidze piąte zwycięstwo Unionu Berlin w ostatnich siedmiu kolejkach. Dziś 2:0 z FC Koeln, Rafał Gikiewicz po raz czwarty w tym sezonie z czystym kontem.

18:41

Jak potoczy się druga połowa? W ETOTO na tę chwilę widzą to tak:

1 – 15.50
X – 5.75
2 – 1.22

18:32 Przerwa

Tych dziesięciu doliczonych minut równie dobrze mogłoby nie być, nic się w nich nie działo. Do przerwy Legia zasłużenie prowadzi ze Śląskiem, choć pamiętajmy, że Pich już na początku zmarnował rzut karny. Liczymy na więcej dobrej piłki po przerwie, a na mniej fajerwerków na trybunach.

18:25

Napiszemy krótko: nie możecie przegapić tego materiału, nawet jeśli normalnie Cracovia nic a nic was nie obchodzi.

18:24

Aż 10 minut doliczonych do pierwszej połowy. Śląsk na razie miał akcję Exposito zakończoną nieudaną próbą zagrania do kolegów, co jednak zmusiło Majeckiego do wysiłku. Legia w osobie Kante po szybkiej kontrze nawet strzeliła kolejnego gola, ale z ewidentnego spalonego, nie było tematu.

18:15

Legia znacznie szybciej ogarnęła się po tej niespodziewanej przerwie. Kante stworzył Gwilii sam na sam, ale Gruzin za długo czekał ze strzałem i przez naciskającego Żivulicia uderzył nieczysto. Goście domagali się rzutu karnego, jednak wydaje się, że sędzia słusznie kazał grać dalej. Po chwili Gwilia pograł w polu karnym ze Wszołkiem i strzał tego drugiego z trudem odbił Putnocky.

18:10

Zawodnicy dość szybko wrócili z szatni na boisko i gra została wznowiona, ale jeżeli sytuacja się powtórzy, mecz może nie zostać dokończony.

18:01

18:00

Dobra, panowie, fajnie, że zrobiliście sylwestra miesiąc wcześniej, pewnie jesteście dumni, będzie co wspominać, ale już wystarczy.

17:57

Z obu stron zrobiło nam się racowisko, zatem przerwa w grze. Wszołek dostał buziaka od Cierzniaka, inni się nawadniają, kolejni słuchają uwag trenerów i tak czas zleci.

17:48

Golla pięknie zaczął teraz wyprowadzać kontrę, zrobił przewagę 4 na 3 i… fatalnie podał do Gąski w prostej sytuacji, wyrzucił go do boku, zaraz potem był spalony. To są te detale.

17:46 1-0 dla Legii!

Legia od momentu obronionego karnego przez Majeckiego całkowicie uporządkowała sobie granie i szybko nadeszły efekty. Gąska źle wycofywał przy linii bocznej, Luquinhas podał do wbiegającego Karbownika, a ten popatrzył i idealnie zagrał między trzech rywali do Wszołka. Precyzyjny strzał w dalszy róg i 1:0 dla gości. Nie ma wyjścia, to musi być dobry mecz.