post Avatar

Opublikowane 12.06.2019 01:14 przez

redakcja

Jeżeli któraś europejska reprezentacja dostałaby 0:8, od razu byśmy pomyśleli, że chodzi o jakieś San Marino czy Gibraltar – ostatnich prawdziwych słabeuszy. Estonia to mimo wszystko jednak sami zawodowcy, w tym kilku przedstawicieli klubów Ekstraklasy. A jednak to właśnie oni zebrali takie baty od Niemców, którzy zrobili sobie z nich worek treningowy.

Defensywa Estończyków co rusz była rozrywana podaniami z głębi pola w pole karne, nie mogli znaleźć na to recepty. Wśród ofiar Joonas Tamm z Korony Kielce (sprokurował karnego na 0:4) i Artur Pikk z Miedzi Legnica, a na zmianę wszedł jego klubowy kolega Henrik Ojamaa. Niemcy nie są jednak liderami w swojej grupie, bo do maksimum terminarz wykorzystała Irlandia Północna. Zaczynała od dwumeczów z Estonią i Białorusią – i wszytko wygrała, ma 12 punktów. Tym razem zwyciężyła na białoruskim boisku po przebojowej akcji Paddy’ego McNaira z Middlesbrough. Teraz dla niego i kolegów nadchodzą chwile prawdy, pokazujące, czy faktycznie stać ich na awans.

Jeżeli liczycie na piękne gole i akcje, to… koniecznie dziś zobaczcie wszystkie skróty. Było co oglądać. W samym meczu Azerbejdżanu ze Słowacją mieliśmy kapitalny strzał z rzutu wolnego Juraja Kucki, efektowną bramkę Marka Hamsika na 3:1 czy kapitalną asystę Ondreja Dudy przy trafieniu ustalającym wynik, a nawet honorowy gol dla gospodarzy był przedniej urody. Po udanym debiucie w towarzyskim starciu z Jordanią, drugi reprezentacyjny występ zaliczył Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk (wejście w 86. minucie).

Niesamowicie ekscytujący był mecz Włochów z Bośniakami. Goście prowadzili po cudownej akcji, ale na początku drugiej połowy fenomenalnym wolejem po miękkiej centrze z rzutu rożnego wyrównał Lorenzo Insigne. Pomocnik Napoli asystował też przy zwycięskiej bramce Marco Verrattiego, którego płaskie uderzenie było tak zaskakujące, że Ibrahim Sehić nawet nie zareagował. Italia podobnie jak my ma komplet punktów w swojej grupie, natomiast Bośnia mocno skomplikowała sobie sprawę. Na razie wygrała tylko z Armenią, zremisowała u siebie z Grecją, a przed wtorkową porażką poległa również z Finlandią.

Tymczasem Armenia niespodziewanie podbiła teren Greków. Wszystkie trzy gole dla niej padły po naprawdę ładnych akcjach. Ze strony greckiej wstydzić nie musi się jedynie Konstantinos Fortounis, który najpierw asystował po błyskotliwej akcji, zaś w końcówce minął kilku obrońców, później bramkarza i samemu strzelił.

Idziemy dalej. Przepiękne były nożyce Floriana Thauvina w wyjazdowym spotkaniu Francuzów z Andorą. Trudno powiedzieć, że 4:0 z tak słabym rywalem załatwia sprawę po porażce w fatalnym stylu z Turkami, ale atmosfera chyba została uspokojona. Turcja z kolei już roztrwoniła tamtą zaliczkę, kolejny raz przegrywając z Islandią. Kolejny, bo z tym przeciwnikiem dwukrotnie poległa także w eliminacjach do mundialu w Rosji. Rewanż między tymi drużynami zapowiada się pasjonująco, bo prawdopodobnie zdecyduje, kto w grupie H zajmie drugie miejsce.

Przed meczem w Reykjaviku napięcie sięgnęło zenitu ze względu na wcześniejsze wydarzenia, co na bieżąco opisywał ekspert od islandzkiego futbolu Piotr Giedyk. Turcy wyjątkowo długo czekali na lotnisku na odprawę (ponad trzy godziny), a później przy udzielającym wywiadu Emre Belozoglu ktoś podstawił… szczotkę zamiast mikrofonu. Z głupiego żartu zrobiła się międzynarodowa afera.

szczotka turcja

Okazało się, że jego autorem był pewien Belg, który potem musiał ratować się usunięciem konta na Facebooku i zniknięciem z sieci.

szczotka turcja2

Napięcie na linii Turcja-Islandia i tak było jednak duże. Doszło do tego, że tureccy hakerzy zaatakowali stronę islandzkiego związku piłkarskiego oraz islandzkiej służby żeglugi powietrznej, co już brzmiało poważnie. Turcy zapowiedzieli, że jakiekolwiek pojawienie się szczotek podczas meczu będą interpretowali jako przejaw rasizmu, co mogłoby się skończyć interwencją w UEFA. A w oko tego cyklonu wszedł sędzia Szymon Marciniak. Poradził sobie, gospodarze zasłużenie wygrali, emocje opadły.

Kolejną ekipą pewnie zmierzającą po awans są Belgowie. Gładkie 3:0 ze Szkocją, dziękujemy za uwagę. Romelu Lukaku zdobył bramki nr 47 i 48 w reprezentacyjnych barwach. Brzmi niesamowicie zważywszy na fakt, że chłop ma dopiero 26 lat.


GRUPA C

Niemcy – Estonia 8:0 (5:0)
1:0 – Reus 10′
2:0 – Gnabry 17′
3:0 – Goretzka 20′
4:0 – Guendogan 26′ karny
5:0 – Reus 37′
6:0 – Gnabry 62′
7:0 – Werner 79′
8:0 – Sane 88′

***

Białoruś – Irlandia Północna 0:1 (0:0)
0:1 – McNair 86′

GRUPA E

Azerbejdżan – Słowacja 1:5 (1:3)
0:1 – Lobotka 8′
0:2 – Kucka 27′
1:2 – Sheydaev 29′
1:3 – Hamsik 30′
1:4 – Hamsik 57′
1:5 – Hancko 85′

***

Węgry – Walia 1:0 (0:0)
1:0 – Patkai 81′

GRUPA H

Andora – Francja 0:4 (0:3)
0:1 – Mbappe 11′
0:2 – Ben Yedder 30′
0:3 – Thauvin 45′
0:4 – Zouma 60′

***

Islandia – Turcja 2:1 (2:1)
1:0 – R. Sigurdsson 21′
2:0 – R. Sigurdsson 32′
2:1 – Tokoz 40′

***

Albania – Mołdawia 2:0 (0:0)
1:0 – Cikalleshi 66′
2:0 – Ramadani 90+3′

 

GRUPA I

Belgia – Szkocja 3:0 (1:0)
1:0 – Lukaku 45+1′
2:0 – Lukaku 57′
3:0 – De Bruyne 90+2′

***

Rosja – Cypr 1:0 (1:0)
1:0 – Ionow 38′

***

Kazachstan – San Marino 4:0 (1:0)
1:0 – Kuat 45+1′
2:0 – Fedin 62′
3:0 – Sujumbajew 65′
4:0 – Islamkhan 79′

 

GRUPA J

Włochy – Bośnia i Hercegowina 2:1 (0:1)
0:1 – Dzeko 32′
1:1 – Insigne 49′
2:1 – Verratti 86′

***

Grecja – Armenia 2:3 (0:2)
0:1 – Karapetian 8′
0:2 – Ghazaryan 33′
1:2 – Zeca 54′
1:3 – Fortounis 87′

***

Liechtenstein – Finlandia 0:2 (0:1)
0:1 – Pukki 37′
0:2 – Kallman 57′

Fot. newspix.pl

Opublikowane 12.06.2019 01:14 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Budżet Legii? „Bez sprzedaży Karbownika będzie on niewielki”

– Hitem transferowym mogłoby okazać się sprowadzenie Bartosza Kapustki z Leicester City. 23-letni Kapustka to jedna z gwiazd Euro 2016. Po turnieju ówczesny piłkarz Cracovii podpisał umowę z mistrzem Anglii, ale kompletnie zgubił formę. Od lat próbuje się odbudować. – Bartek już co najmniej rok temu powinien trafić do Legii. Gdyby chciał się u nas […]
15.07.2020
Weszło
14.07.2020

Stal Mielec wjechała na autostradę do Ekstraklasy

Stal Mielec jedną nogą jest już w Ekstraklasie. Męczyła się z Chrobrym Głogów, ale tego złotego gola wcisnęła, co oznacza, że na dwie kolejki przed końcem zajmuje miejsce dające bezpośredni awans i ma cztery punkty przewagi nad Wartą Poznań. Zmarnowanie takiej zaliczki to już byłaby wpadka z gatunku „przejechanie po pijanemu zakonnicy w ciąży”. Podopieczni […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Smutne pożegnanie Gdyni z Ekstraklasą

Jeśli drużyna spada na kilka kolejek przed końcem, wypadałoby pokazać, że owszem, spadek jest, ale też zespół ma jaja i powalczy do ostatniego gwizdka ostatniej kolejki, by kibice mieli choć trochę radości. I by mogli wierzyć, że dany zespół nie jest kompletnie z przypadku, a w przyszłym sezonie powalczy o szybki powrót do elity. Czy […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła lepsza w sparingu z Koroną

Nie ma sensu udawać, że dziś w Płocku odbywał się mecz ligowy. Wprawdzie przyznawano za niego jakieś punkty, była transmisja w Canal+, Wisła Płock założyła nawet wyjściowy garnitur, ale Korona urządziła sobie typowy przegląd wojsk. Z jej strony był to… kolejny sparing przed pierwszą ligą. Taki najbardziej typowy z typowych. Czy to szydera z naszej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Nieprawdopodobne, a jednak – ŁKS strzela pięć goli i wygrywa mecz!

Gdyby ŁKS w Ekstraklasie mógł grać tylko z Cracovią i Rakowem, to mistrzem zostałby gdzieś w okolicach pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki w Wigilię. Niestety dla łodzian – w lidze jest też trzynaście innych drużyn. Dziś spadkowicz zagrał swój jeden z najlepszych meczów w całym sezonie i – uwaga – wygrał pierwszy mecz za […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła do Lubina nie dojechała, Zagłębie pograło jak na treningu

Ach te mecze o pietruszkę. Teoretycznie liczymy na walkę i słynne „dawanie z wątroby”, ale w praktyce bywa z tym różnie. Przekonaliśmy się o tym w Lubinie, bo dziś chęci do gry miała tylko jedna strona. Wisła ewidentnie na Dolny Śląsk nie dojechała i nawet przypadkowy gol na początku meczu nie okazał się dla niej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

West Bromwich bez wygranej, Grosicki szybko zszedł. Hit Championship zawiódł

Zanim do boju ruszyli zawodnicy w Ekstraklasie, postanowiliśmy rzucić okiem na hit Championship. Wicelider West Bromwich mógł wykonać milowy krok ku bezpośredniemu awansowi do Premier League. Wystarczyło pokonać u siebie czwarte Fulham, żeby odskoczyć na sześć punktów naciskającemu Brentford, któremu pozostałyby jeszcze trzy mecze. Do tego ponownie w pierwszym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki. Zapowiadały […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Tego nie dało się wypuścić. A jednak – Warta oddala się od bezpośredniego awansu

Minimalizm jednak nie popłaca i brutalnie przekonała się o tym Warta Poznań. „Zieloni” po dwunastu minutach meczu z GKS-em Tychy prowadzili 2:0 i mieli mecz w garści. Wystarczyło tego nie spieprzyć i wieczorem można byłoby z piwkiem w ręce oglądać mecz Stali Mielec. Ale z 2:0 zrobiło się 2:1, bohaterem warciarzy mógł zostać Adrian Lis, […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Teleturniej! Kogo można zatrudnić do kręcenia karuzelą w Garwolinie?

Kochani. Zapraszamy do świata zagadek, łamigłówek i rebusów. Paweł Paczul przygotował pytania. Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski i Alan, który udział wylicytował w akcji donejtowej, próbowali na nie odpowiedzieć. Śmiechom nie było końca, bo wszyscy dokazywali.  Startujemy o 19!
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Źle zaczęli, dobrze kończą. Największe pozytywne metamorfozy w Ekstraklasie

Jeżeli ktoś słabo zaczyna przygodę z Ekstraklasę, w większości przypadków tendencja już się nie zmienia. A jeżeli prezentuje się co najwyżej przeciętnie przez rok lub półtora, tym bardziej trudno zakładać, że nagle eksploduje z formą. W tym sezonie jednak mamy i takie historie. Niektóre metamorfozy są naprawdę zaskakujące, bo nie ukrywamy, że na kilku nazwiskach […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

AleNumer – konkurs z nagrodami – ile będzie rzutów karnych?

Karne to loteria – mówią ci, którzy na futbolu nie za bardzo się znają. Nam bardziej pasowałoby stwierdzenie, że dyktowanie karnych to loteria, bo często (nawet przy VAR) mamy wrażenie, że arbitrzy losują sobie decyzje w polu karnym. Ale niech będzie – pobawmy się w typowanie. Ile rzutów karnych zostanie podyktowanych w 36. kolejce Ekstraklasy? […]
14.07.2020
Anglia
14.07.2020

Czy na pewno doceniamy, w jakim miejscu jest dziś Jan Bednarek?

Na murawie nieprawdopodobne stężenie talentu, Bruno Fernandes, Anthony Martial, Marcus Rashford czy Paul Pogba. O wyniku nie rozstrzyga jednak żaden z nich, a skromny polski stoper, który wyskoczył najwyżej do centry z rzutu rożnego i strącił piłkę tak, że Obafemi musiał już tylko dopchnąć ją do pustej bramki. Jan Bednarek zaliczył drugą asystę w sezonie, […]
14.07.2020