Afera o palec Piecha
Weszło

Afera o palec Piecha

Nieciekawie dzieje się w Śląsku Wrocław. Klub gra słabo, ma ledwie sześć punktów po siedmiu kolejkach, a dzisiaj jeszcze do rezerw zesłany został Arkadiusz Piech. Czyli napastnik, który wychodził od pierwszej minuty w pięciu spotkaniach tego sezonu.

W sieci krąży wiele wersji: jedna mówi o tym, że Piech odmówił udziału w treningu strzeleckim, bo jest zły na swoją pozycję w zespole. Druga twierdzi, że bolał go palec. Trzecia, że palec wcale go nie bolał. Czwarta, że Piech miał focha całe zajęcia. No, ile ludzi, tyle relacji, więc zadzwoniliśmy do samego zainteresowanego:

– Nie chcę tego komentować, ale niektórzy są źle poinformowani. Nie odmówiłem udziału w treningu strzeleckim, powiedziałem, że mnie palec boli.

A bolał pana palec?

Tak, miałem wcześniej starcie z Łukaszem Broziem.

Czytaliśmy wersję na Twitterze, że stwierdził pan: pierdolę, idę, boli mnie palec.

Widzi pan ile wersji jest na ten temat, a prawdy ludzie nie znają. Spokojnie będę to wyjaśniał w klubie, biorę to na klatę i tyle.

Czyli nie jest tak, że zachował się pan w ten sposób, bo jest zły na swoją pozycję w zespole.

No gdzie zły… Jest rywalizacja w drużynie. Miałbym być zły na mojego kolegę, Marcina Robaka, bo on gra, a ja nie? Bez sensu. Brakuje nam punktów i nie można psuć atmosfery w zespole.

Może gdyby pan wziął jednak udział w tym treningu, sytuacja byłaby lepsza?

A co gdyby babcia miała wąsy… Dżizys. To jest decyzja klubu, trenera, biorę to na klatę i dziękuję.

Wersja piłkarza jest więc jedna: doznał urazu, więc poszedł do szatni. No, ale klub i sztab trenerski mają już inną opinię, skoro wskazał piłkarzowi drogę do drużyny rezerw. Dzwoniliśmy do trenera Pawłowskiego, ale ten odsyła tylko oficjalnego komunikatu, który głosi tak:

Decyzją Dyrektora Sportowego Śląska Wrocław Dariusza Sztylki, trenera Tadeusza Pawłowskiego i sztabu szkoleniowego, Arkadiusz Piech został od dziś bezterminowo przeniesiony do zespołu rezerw wrocławskiego klubu.

Powodem jest niedopuszczalne zachowanie zawodnika w trakcie treningu.

Klub nie będzie udzielał dodatkowych komentarzy w tej sprawie.

Faktem jest natomiast, że na teraz strzelbą numer jeden w Śląsku jest Robak, bo ta strzelba po prostu czasem wypala i ma trzy trafienia, przy zerze Piecha. Ale czy Arek gra tak rzadko?

65 minut z Cracovią
90 z Lechią
63 z Lechem
5 z Koroną
64 z Pogonią
ławka z Zagłębiem Sosnowiec
90 z Wisłą Kraków

Czyli minuty na koncie Piecha są i to nie znowu takie małe. Dość powiedzieć, że ma ich więcej niż Robak – mało, ale jednak. Wersja o frustracji z powodu ograniczonej liczby minut na boisku zdaje się nie mieć podstaw, przynajmniej w suchych liczbach. Już prędzej wskazalibyśmy na frustrację z uwagi na brak skuteczności, bo zerowy dorobek nigdy nie jest przyjemny dla napastnika.

Pozytyw? Skoro Piech w rozmowie z nami zapowiada, że „bierze wszystko na klatę” i „będzie wyjaśniał sytuację w klubie”, to nie zamierza prowadzić żadnej wojny. Z drugiej strony – ekstraklasowy klub nie potrafi dojść do porozumienia z ekstraklasowym snajperem w kwestii bolącego palca podczas treningu strzeleckiego. Niezależnie od tego, kto tutaj zawinił – szopka ta splendoru ani Piechowi, ani Śląskowi nie przynosi.

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (10)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Lepszy palec Piecha w gipsie, niż palec Celii Jaunat w…

asddsa

dlaczego lepszy?

wojsal
Arka Gdynia

Z tym bym polemizował.

blazzimodo

Albo Arboledy…..

kamilp88

„Z drugiej strony – ekstraklasowy klub nie potrafi dojść do porozumienia z ekstraklasowym snajperem w kwestii bolącego palca podczas treningu strzeleckiego. ”

Skoro klub w oficjalnym komunikacie informuje o „niedopuszczalnym zachowaniu” to chyba naturalne, że gwiazdor dostał karę za brak profesjonalizmu? Przecież Piech się nie przyzna, że miał focha i dlatego podpadł. A to nie jest zawodnik, którego jakikolwiek klub musi głaskać po głowie bo ma zły humor.

TrolloLollo

Czas na wersje od klubu, Piech się nie przyzna przecież.

Jakub_Bielski

Cienka ta klata. Cieńsza niż paluch.

Færø
HB Tórshavn

Dżizys

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Dobrze, że nie na dwa tygodnie.

Urkides
Legia Warszawa

No i zaraz się rozpocznie kolejna gównoburza, czy zawodnik został potraktowany sprawiedliwie i jak to się odbije na jego psychice?

wpDiscuz