post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 13.08.2018 09:19 przez

Krzysztof Stanowski

Tytułowe pytanie może szokować, ale perspektywa drugiego z rzędu braku awansu do fazy grupowej Ligi Europy każe je zadać całkiem na poważnie. Warto napisać, o co tak naprawdę idzie gra i jak ważne są spotkania z Dudelange oraz ewentualnie z Cluj.

Aby nikt nam po raz tysięczny nie zarzucił, że jesteśmy wrogami Legii bądź Dariusza Mioduskiego, od razu zaznaczymy, iż najlepiej sytuację finansową klubu opisuje jeden z jej kibiców, Marcin Żuk, w artykułach na portalu legia.net. Można je przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. W zasadzie wszystko, co przeczytacie poniżej jest wyciąganiem oczywistych wniosków z ogólnodostępnych informacji.

*

Dariusz Mioduski wielokrotnie zaznaczał, że celem Legii jest gra w fazie grupowej Europy, a Liga Mistrzów to po prostu gigantyczny bonus. Bez LE budżet klubu po prostu się nie spina i wtedy trzeba szukać pieniędzy poprzez sprzedaż zawodników. Aby jednak sprzedawać piłkarzy za naprawdę wysokie kwoty, trzeba takich zawodników mieć. Do tego dojdziemy.

Szacunkowo: przychody Legii z wyłączeniem europejskich pucharów oraz transferów to około 100 milionów złotych rocznie, natomiast koszty stałe to około 160 milionów złotych (a wydatki akurat w poprzednim sezonie pewnie wyższe, oszacujmy je na 170). Rok temu było łatwiej poradzić sobie z tym finansowym kryzysem. Po pierwsze – Dariusz Mioduski kupił klub z ok. 15 milionami złotych na koncie, a mniej więcej drugie tyle miało spłynąć w ramach rat z przeprowadzonych wcześniej transferów. Dodatkowo miał większą zdolność pożyczania pieniędzy, także własnych.

Jednak drugi rok z rzędu z podobną stratą oznacza sporych rozmiarów katastrofę. Katastrofę, którą mógłby udźwignąć Bogusław Cupiał czy Józef Wojciechowski, ale nie Dariusz Mioduski. Przy czym awans do LE też nie rozwiązuje problemu, ale daje czas, aby się nim zająć. Przegrywając ze Spartakiem Trnawa Legia straciła możliwość dojścia do LE poprzez ostatnią rundę kwalifikacji Ligi Mistrzów, co dałoby dodatkowe dwadzieścia (!) milionów złotych. Teraz za awans do LE można dostać już „tylko” dwadzieścia pięć milionów złotych, plus oczywiście możliwość wywalczenia kolejnych pieniędzy dzięki ugranym punktom (0,8 miliona złotych za każdy punkt) i dniom meczowym. Generalnie uznaje się, że awans do LE, ale tą właściwą ścieżką (przez ostatnią fazę eliminacji LM) to dla klubu dodatkowe 50 milionów złotych, jeśli zliczyć wszystkie możliwe przychody. Ścieżką gorszą – dodatkowe 30. Ale część tej kwoty (niecałe 10 milionów) wpłynęłoby na konto dopiero w czerwcu przyszłego roku, czyli późno, a część trzeba wypracować meczami.

O jak dużych i trudnych do wypracowania inaczej sumach mówimy, każdy może sobie wyobrazić dzięki bardzo prostemu zadaniu: przez 4,5 roku panowania poprzedniego zarządu, klub rok w rok grał w Lidze Europy, a raz nawet w Lidze Mistrzów i przy okazji prowadził regularną i zyskowną politykę transferową. Według ostatniego dostępnego sprawozdania na 30 czerwca 2017r. klub wypracował zysk operacyjny EBITDA 91 mln złotych, z czego 15 milionów zostało na koncie, 15 miało dojść z transferów z poprzedniego sezonu, a za 40 mln spłacono dług wobec ITI.

91 milionów, czyli suma zbliżona do tej ew. utraconej podczas dwóch ostatnich podejść do LE.

Nie da się takich pieniędzy stracić i jednocześnie funkcjonować sobie jak gdyby nigdy nic.

*

Jeśli cofniemy się do przywołanych artykułów Marcina Żuka, dowiemy się z nich, że po braku awansu do LE rok temu przychody Legii mogły spaść do 106 milionów złotych, natomiast koszty wyniosły 160 milionów. Po odjęciu amortyzacji deficyt w kasie miałby wynieść minimum 30 milionów złotych. Teraz widnieje perspektywa co najmniej podwojenia tego deficytu. Po porażce w ubiegłym roku Mioduski miał opcję dużych oszczędności, pozostawienia poprzedniego sztabu, grania młodzieżą ściągniętą z wypożyczeń, zamrożenia transferów zakupowych, przyspieszenia sprzedaży najdroższych zawodników. Bolałoby, ale przyniosłoby efekty finansowe.

Od pierwszego nieudanego szturmu na Europę na Legii odbyła się tyleż bezsensowna, co kosztowna bałkańska rewolucja, dopełniona ściągnięciem na wysokie kontrakty piłkarzy z innych krajów. Płacono piłkarzom, których sprowadzano, ale też płacono piłkarzom, aby zgodzili się odejść. Oczywistym jest, że efektem tych roszad był wzrost kosztów i tylko w scenariuszu naprawdę optymistycznym należałoby pozostać przy kwocie 160 milionów (dlatego wyżej napisaliśmy o 170). A to wszystko przy spadku przychodów z dnia meczowego (coraz gorsza frekwencja) i przy prawodopodobnym spadku przychodów biznesowych. Jeżeli zatem Legia nie awansuje do LE to nie jest więc wcale takie pewne, że Legia wypracuje 106 milionów przychodów także w tym sezonie (dlatego powyżej napisaliśmy o 100), bo generalnie biznesowo radzi sobie gorzej niż wcześniej.

Jednocześnie nie za bardzo widać zawodników, których dałoby się sprzedać za dużą sumę. Może mógłby być kimś takim Sebastian Szymański, ale wątpliwe, aby akurat w tym momencie i szukając kupca na gwałt dałoby się uzyskać za niego naprawdę atrakcyjną cenę. Nie jest to niemożliwe, ale bardzo trudne (pamiętajmy, że np. w Anglii okienko już się zamknęło).

Transze z krajowych praw TV spływają w lipcu, styczniu oraz na koniec sezonu. Tej lipcowej, większej już nie ma. Zostaje styczniowa, ale mniejsza. To wszystko oznacza, że Legia od zaraz będzie potrzebowała miesiąc w miesiąc kilkunastu brakujących milionów złotych, aby regulować swoje zobowiązania, a perspektywy zarobkowe pojawią się dopiero podczas zimowego okienka transferowego (i nie będą to perspektywy nadzwyczajne), a takie poważne: za rok, podczas kolejnych eliminacji do europejskich pucharów.

*

W sytuacji braku awansu do LE optymistyczny scenariusz jest taki, że Legia sprzedaje w ciągu ostatnich dwóch tygodni sierpnia piłkarzy za 10 milionów euro, a jeszcze lepiej za 15 milionów. Hmm. Albo, że pojawia się książę z bajki – w postaci bardzo mocnego, w zasadzie płacącego – i to z góry – nierynkowe stawki sponsora (ale to naprawdę bajka), albo w postaci inwestora. Wydaje się, że inwestor nie miałby żadnej ochoty za udziały w klubie płacić cokolwiek, gdyż jego wartość jest w obecnej sytuacji znikoma/żadna lub zapłaciłby naprawdę symboliczną stawkę, a kasa poszłaby na zasypanie dołka. To by jednak oznaczało, że Dariusz Mioduski musiałby przyklepać własną gigantyczną stratę finansową. Przypomnijmy, że półtora roku temu za 40 procent udziałów zapłacił ok. 40 milionów złotych.

Pytanie pierwsze: czy ktoś taki się w ogóle pojawi?
Pytanie drugie: czy ktoś taki zdoła przeprowadzić transakcję w 2-3 miesiące?
Pytanie trzecie: czy Dariusz Mioduski zaakceptuje taki układ?

Wydaje się, że z Legią jest trochę jak z potężnymi bankami – jest za duża, aby upaść. W Warszawie jest tak dużo firm, jest też tak dużo majętnych kibiców, lub też po prostu ludzi, którzy chętnie ociepliliby swój wizerunek, że udałoby się uchronić Legię przed katastroficznym scenariuszem.

Za to może dojść do akcji trochę w stylu Ruchu Chorzów: z problemami z płatnościami dla piłkarzy, rozpaczliwymi próbami pozyskiwania kasy (Ruch np. sprzedawał prawa telewizyjne w przód, oddając sporo procentów firmie z Bydgoszczy, ale w ten sposób nie pozyska się tak wielkich sum). No i przede wszystkim może dojść do zmian wśród udziałowca/udziałowców.

Ale jeśli udziałowiec miałby pozostać ten sam, to musiałby… No właśnie, co?

I to jest najgorsze: nie wiadomo. Trudno wymyślić scenariusz, w którym udziałowiec jest ten sam i wszystko się jakoś kręci.

Brak awansu do LE oznacza zły klimat wobec klubu, kiepską frekwencję, generalnie niezbyt dobry moment, by miał pojawić się duży sponsor, a jeśli nawet – to przecież nie zapłaci wielkiej kasy z góry. Więc co? Zasypanie dołka własnymi środkami? Mówimy już o kwotach, z którymi problem mieliby ludzie bardziej majętni niż Dariusz Mioduski.

*

Jako PR-ową zaślepkę można uznać kwestię budowania ośrodka treningowego, bo jego koszt obliczono na 80 milionów złotych (pozostaje pytanie, czy nie należało stworzyć skromniejszego projektu), a Legia nie pozyska teraz kredytu na taką inwestycję, nie będzie miała wkładu własnego, szacowanego na minimum 20 procent (pomijając już to, z czego miałaby taki kredyt spłacać). Oczywiście ten temat będzie się pojawiał, bo jest bardzo wygodny: ma ruszyć kiedyś, ale nie wiadomo kiedy, więc trudno z tego rozliczać prezesa. Podobnie jest z budową boisk przy stadionie.

Marcin Żuk już dawno temu pisał, że Legia jest w stanie przetrwać jeden rok przez awansu do LE, ale dwa lata z rzędu oznaczają – jak to określił – „pójście pod wodę”.

Dlatego właśnie starcie z Dudelange/Cluj można określić jako jedno z najważniejszych w historii klubu. Trudno sobie przypomnieć, kiedy poprzednio porażka oznaczała tak gigantyczne kłopoty.

ILE ZARABIA SIĘ NA LIDZE EUROPY, DWA WARIANTY

Awans do Ligi Europy poprzez czwartą fazę kwalifikacji Ligi Mistrzów:

Pieniądze podniesione z boiska: 8 580 000 euro.
Pieniądze do podniesienia z boiska: 190 000 euro za każdy punkt.
Pieniądze od UEFA z market pool oraz za ranking: 2 000 000 euro.
Do wypracowania: przychody z dnia meczowego.

Awans do Ligi Europy ścieżką, którą teraz podąża Legia:

Pieniądze podniesione z boiska: 3 880 000 euro.
Pieniądze do podniesienia z boiska: 190 000 euro za każdy punkt.
Pieniądze od UEFA z market pool oraz za ranking: 2 000 000 euro.
Do wypracowania: przychody z dnia meczowego.

Trzeba też pamiętać, że Legia musi zapłacić 60 000 euro kary za zachowanie kibiców podczas meczu ze Spartakiem Trnawa.

Opublikowane 13.08.2018 09:19 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 397
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

Wszyscy czekamy na to przeciez. Czwartkowy wieczor bedzie piękny. I ta mina szopena Beka z legi.

albercik90
albercik90

Bez przesady, zakompleksieni koniobijcy to nie wszyscy.

Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

albercik ale zdecydowana większość to juz na pewno pacanie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Dziadek_klozetowy_3
Dziadek_klozetowy_3

wchodzę tutaj dość rzadko. Ale ten pajac to mnie wręcz rozwala. Kto to jest ten palant 14 coś tam? Że też Weszło toleruje takie gówno. A może to Wy sami, znani prowokatorzy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mj8
mj8

A moim zdaniem, Legia awansuje. I w sumie średnio rozumiem tak ultra pesymizm, że im się przydarzy drugi taki fakap pod rząd. I tu nie chodzi o tego Sa Pinto, tylko to, że to na tyle rozumni ludzie, którzy mają świadomość tego, iż taka powtórka z rozrywki nie może mieć miejsca. Stawiam, że Legia wygra 2:0, bo i też wyjścia za bardzo nie ma. 🙂 Smutne tylko jest, że zbroją się na ten mecz, jak nie przymierzając na jakiś finał LM.

Dziadek_klozetowy_3
Dziadek_klozetowy_3

Ja jednak byłym dość sceptyczny….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Vooyek_Zbooyek
Vooyek_Zbooyek

Czy w obliczeniach uwzględniono podatek dochodowy?

megozn1k
megozn1k

Jaki podatek dochodowy geniuszu?

Przecież Legia ma stratę, nie zysk.

Urkides
Urkides

W obliczeniach oparto się na wypowiedziach „kibica Żuka”. Jak wiadomo jest to bardzo wiarygodne źródło.
Ja z kolei słyszałem „z kręgów zbliżonych do źródeł dobrze poinformowanych” że jest inaczej niż podaje „kibic Żuk”.
I tak możemy sobie dyskutować do usranej śmierci.
Po pierwsze to Legia jeszcze może awansować do LE. Po drugie nawet jeśli obetnie budżet o połowę, to i tak będzie miała największy w lidze. Po trzecie jest sprawozdanie finansowe do KRS ale tego nikt z pismaków nie umie przeczytać ze zrozumieniem, dlatego powołuje sie na „kibica Żuka” żeby uniknąć obnażenia swojego dyletanctwa.

Michal Sz
Michal Sz

Dyletanctwem to jest podważanie czyjejś wiarygodności bez sprawdzania tego co w ogóle ktoś podał i skąd wziął dane.

ed
ed

On wie wszystko . Bez sprawdzania .

ed
ed

Ruski filozof w akcji ? Jest zupełnie inaczej niz podaje kibic ŻUK . Legiunia po odprawieniu kazachskich szeryfów z Astany dwa razy po 5-0 , w kolejnej rundzie zdemolowała Bayern Moldawii dwa razy po 6-0 . Po awansie do połfinału LM urzadziła ostre lanie chłopakom zza naszej południowej granicy ,po czym z palcem w doopie znalazła sie w upragnionym finale LM gdzie trafila na słynny DUDELANGECOŚTAM .Do przerwy niestety chłopaki z DUDELANGECOŚTAM nie wiedzac nic o zajebistosci przeciwnika prowadziły 2-1 po czym zaniepokojony prezes Legii niejaki Staruch wbiegł z siekierką na boisko przerywając mecz . Co bedzie dalej ? Nikt nie wie. Ponoć mecz ma być powtorzony az do całkowitego zwyciestwa Niepokonanego miasta i Niepokonanego klubu… Prezes Staruch najbardziej był zbulwersowany faktem :kto wyznaczył na przeciwnika polskiego Bayernu w finale LM takich ogórków z DUDELANGECOSTAM ..

Marcel Gecov
Marcel Gecov

oby, niechajże raz Legioniści poczują smak grania z potęgami typu Sokół Wielka Lipa, Hutnik Warszawa, czy Heko Czermno, tułając się po dnie polskich lig 🙂 Ciekawe jaka będzie frekwencja 😀

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Hutnik to właściwie filia Legii, klub legijny więc część poczuje się jak w domu :D.

albercik90
albercik90

Marzyć każdy może a że pewnie zakończy się to na: Legia Warszawa Mistrz Polski sezonu 2018/19 to już inna sprawa.

ulame21
ulame21

A sezon 19/20 w 4 lidze za długi, masz rację realny scenariusz !

vincent van cock
vincent van cock

Wiedziałem, że następny news będzie w stronę klikalności hejterów, zapotrzebowanie było zbyt duże, żeby tego nie załapać, pozwólmy ludziom marzyć: Legia w czarnej dupie, gra w 5 lidze po kartofliskach, Boże jakie to piękne, Grażyna podaj piwo.

Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

Vincent boli? I dobrze ma boleć! Naplywowa spierdolino umyslowa. Janusz nie ma piwa.

vincent van cock
vincent van cock

Ściskam kciuki, warto marzyć , ja marzę o rzeczach, które mogę spełnić, a nie o takich, na które nie mam wpływu, np marzenia o zgubie jakiegokolwiek klubu i nienawiść do niego jest mi obca, ale staram się zrozumieć z socjologicznego punktu widzenia to zjawisko, choć to trudne, ale nie bolesne, dlaczego coś ma mnie boleć? Nietrafiona próba obrażenia mnie świadczy o twojej pustocie, postawiłbym ci piwo, ale nie wiem jak, może spróbujesz z kulturalniejszą formą pod sklepem?

Dziadek_klozetowy_3
Dziadek_klozetowy_3

Gorzej. Grażyna też nie ma….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marcinecckie
Marcinecckie

/

vincent van cock
vincent van cock

nie napisałem, że to nierealne marzenie, tylko śmieję się, że w ogóle o tym ktoś marzy

XardasKSP
XardasKSP

A dlaczego sie smiejesz ze ktos o tym marzy? Po tym jak kibice CWKSu i GTSu zalozyli krolowi fanpage i swietowali bankructwo Polonii, dziwisz sie temu jaka radosc sprawia gdy karma ich dopada? GTS juz prawie zbankrutowal, a gdy najwieksze marzenie czyli bankructwo CWKSu jest blisko to jak tu sie nie cieszyc. Zwlaszcza gdy CWKSiacy sa tak pewni siebie jak GTSiacy w erze Cupiala.

Nick
Nick

a ty dalej to samo wczoraj, przedwczoraj – widzę że nieźle się nakręcasz. Ale i tak gówno z tego wyjdzie jak w czwartek legia wygra i odrobi straty z pierwszego meczu. Spokojnego pisania 🙂

vincent van cock
vincent van cock

Xardas gadaliśmy już i dalej nie chcesz zrozumieć, że tak samo śmieję się z hejterów z Ł3, którzy nienawidzą Polonii. Wrzucając wszystkich do jednego worka popełniasz błąd logiczny, bo zakładasz, że każdy życzy wam źle, a należałoby tu rozdzielić dwie lub więcej grup kibiców, niech hejterzy spalają się nawzajem w tej chorej nienawiści, a reszty w to nie mieszaj. Sam niestety kwalifikujesz się do tej grupy najniższej skoro po wybryku jakiegoś debila życzysz źle wszystkim innym i całemu klubowi, zakładając, że reprezentuje wszystkich. W Polonii też są podziały, bardzo dziwne jest zakładanie, że gdzie indziej wszyscy są jednomyślni, znam wielu kibicującym obu klubom i sam też chcę by ten czas w niższych ligach się skończył dla Polonii, pozdrawiam i zrozum to wreszcie, lub zostań przy hejtowaniu w grupach wzajemnej nienawiści, wybór należy do ciebie.

XardasKSP
XardasKSP

Wybryku jakiegos debila? Serio, chyba nie potrafisz liczyc, widzieliscie jak liczna byla inwazja na Wilno? Widziales ilu CWKSiakow i GTSiakow sie cieszylo na fanpagu krola lub komentarzach na Weszlo jak Polonia bankrutowala?

Wiec sie teraz nie dziw ze ja sie ciesze i ze marze ze to samo spotka CWKS co spotkalo GTS. Ze przyjdzie kiedys czas ze Cracovia i Polonia beda graly o Mistrzostwo Polski zamiast CWKSu i GTSu.

A poza hejterami to CWKS zasluzyl sobie takze piekna historia w PRLu i tego jak wladze ciagle niszcza Polonie. Ba nawet HGW i POgrobowcy komunizmu kontynuuja ten proces. Bo jak nazwac danie CWKSowi 500 mln na stadion a Polonii konserwatora zabytkow ktory niedal JW za wlasne pieniadze zbudowac stadionu ktory by defacto sprawil ze nie moglby tak poprostu sobie odejsc z Polonii.

Jedynie przed wojna wladze nie ingerowaly i wtedy Polonia miala o wiele wiecej kibicow od Legii (wtedy to byla Legia).

vincent van cock
vincent van cock

pisałeś mi już to i wiele razy innym, masz to już gotowe? Poprawiam : nie debila tylko debili, niech będzie tysiące debili, chodzi mi czy rozumiesz sam sens, że oprócz tysięcy debili są tysiące niedebili i błędem jest sądzić ich tak samo. Jakbyś nie zauważył ja ciebie nie winię za błędy całej Polonii lub części jej kibiców, dlaczego mi wytykasz coś co sam wielokrotnie tu potępiałem?

XardasKSP
XardasKSP

Bo wszystko co CWKS osiagnal bazuje sie na tym ze mogli przetrwac okres PRLu jako glowny klub stolicy i nie tylko zachowac a wrecz nawet zyskac nowych kibicow dzieki opiece resortu komunistycznej opresji. I dlatego pisze wielokrotnie o tej historii aby nowi kibice mogli o tym przeczytac i swiadomie wybrac jakiemu klubowi chca kibicowac, nie kazdy jest kibicem sukcesu.

A co do wybrykow potomkow tej czesci kibicow CWKSu ktorych w latach 50-tych zwozono na mecze z okolic Warszawy, to przeciez caly swiat ogladal inwazje na Wilno albo podpalone dzieci w Kopenhadze. Wiec jak ktos zapyta w Europie z czego slynie CWKS to jesli ktokolwiek o was slyszal to wymieni inwazje na Wilno albo to ze jestescie zaraz obok Crvenej Zvezdy lub CSKA Moskwa w rankingu na najwiekszych (a moze najglupszych patrzac na efekty, tylko UEFA byla zbytnio wyrozumiala bo normalnie za to Wilno kazdy klub by wylapal 5 lat zakazu pucharowego) proletariuszy na trybunach.

I tak rozumiem ze CWKS ma garstke normalnych kibicow ktorzy ani nie sa proletariuszami od inwazji na Wilno ani tez nie sa kibicami sukcesu ktorzy niedawno przeszli z kibicowania GTS Wisla Krakow na kibicowanie CWKS Legia.

Chociaz nie rozumiem co ich moze ciagnac do akurat tego klubu.

vincent van cock
vincent van cock

to też już wklejałeś lub zawsze to samo piszesz, nie ma możliwości rozmawiać z tobą, bo na każdy poruszony temat reagujesz ignorowaniem go i wklejaniem tych samych tekstów o komunistach albo imbecylach, tak jakby na Polonii jednych i drugich nigdy nie było. Nigdy nie odpowiadasz na pytania, na które nie potrafisz tylko wklejasz to samo co zawsze, to ma być dyskusja?

XardasKSP
XardasKSP

A o czym mam dyskutowac? Ze ma mi niby byc szkoda tych kilku kibicow CWKSu ktorzy nie sa ani proletariuszami ani nie nienawidza Polonii ani nie sa tam jedynie dla sukcesow i ktorzy gdyby wiekszy byl sukces przy K6 byliby na Polonii?

Nie nie bedzie mi ich szkoda, bo bede sie cieszyl ze Polonia wroci na nalezne miejsce i tak jak przed wojna bedzie najwiekszym klubem Stolicy.

vincent van cock
vincent van cock

to będę wiedział na przyszłość, że nie da sie z tobą dyskutować ani nie potrafisz zwyczajnie, swobodnie pogadać tylko wklejasz te same rzeczy świadczące o klapkach na oczach, nas nie jest garstka, to tylko w twoim mózgu jest takie fałszywe wyobrażenie.

XardasKSP
XardasKSP

Swobodnie pogadac to mozna bylo za czasow JW wtedy byla przez chwile normalna rywalizacja i mieliscie sie prawo smiac z cyrku jaki robil JW a my z tego ze mimo tego cyrku CWKS nie moze wygrac derbow.

Ale jak HGW i POgrobowcy komunizmu zdecydowali sie zainterweniowac i wyslac do Polonii konserwatora zabytkow aby JW sobie poszedl (a wczesniej do CWKSu wyslali 500 mln z podatkow zamiast konserwatora zabytkow). To jest tak jakby nadal trwaly dawne czasy i wladza robi co moze aby zniszczyc wszelka konkurencje jaka moze miec CWKS w Warszawie.

I ciagle sie dziwisz ze czekamy kiedy CWKS dopadnie karma za to ciagle niszczenie Polonii najpierw przez przychylne im wladze komunistyczne a teraz przes przychylne im wladze postkomunistyczne?

vincent van cock
vincent van cock

powtarzasz ciągle to samo, spalisz się w tej nienawiści i tyle, z jednej strony śmieszne z drugiej tragiczne

XardasKSP
XardasKSP

Pisze o faktach jak wspierany jest CWKS przez POstkomunistyczne wladze a jak Polonia niszczona. Gdyby nie konserwator zabytkow to JW dalej by sponsorowal Polonie……

Wiec nie rozumiem czemu sie dziwisz obwinianiem CWKSu skoro Polonia jest niszczona ciagle tym razem przez miasto poto aby CWKS nie mial konkurencji.

vincent van cock
vincent van cock

to nie są fakty, tylko twoje domniemania, równie dobrze można napisać, że JW ze swoimi kumplami komuchami kupił mistrzostwo i że to fakt, gdybym był w twoim stanie psychicznym pisałbym to całymi dniami, taki sam sens ma twoja pisanina czyli żaden, trzeba być patologicznym hipokrytą by pisać coś o komunie w Legii, a nie widzisz tej zarazy w Polonii i za błędy własnych władz obwiniać Legię. Nie odpisuj bo wiem co napiszesz, powtórzysz to samo co już napisałeś i tak w kółko, nieźle cię zakręciło.

XardasKSP
XardasKSP

Domniemania? Serio nie wiesz o tym ze miasto dalo 500 mln na stadion CWKSu? Albo nie wiesz ze wyslali konserwatora zabytkow na Polonie aby nie dac JW zbudowac stadionu za wlasne pieniadze?

vincent van cock
vincent van cock

to jest stadion miejski a Cwks nie istnieje, JW wcale nie chciał budować wyłącznie za własne pieniądze, za cwany jest na to by zrobić coś tak nieopłacalnego, jak myślisz ,że ktoś z Legii nasłał konserwatora to masz coś z głową, znikam stąd, zmarnowałem czas znowu , to tak jak gadać z Rosjaninem o 2 wojnie, zero sensu bo ma wyprany mózg jak ty, żegnam

XardasKSP
XardasKSP

Jakto CWKS nie istnieje to o czym spiewaja ci wszyscy kibice przy L3, i co to za napisy maja pilkarze na skarpetach? Powinniscie byc dumni ze macie wiecej honoru od GTSu i chociaz sie swojego CWKSu nie wstydzicie.

JW chcial oczywiscie zarobic na tym ale jednoczesnie zbudowalby stadion i na zawsze zwiazal sie z Polonia bo jego inwestycja by tego wymagala. I przyszlosc Polonii by byla zapewniona.

Moze nie ktos z CWKSu wyslal konserwatora zabytkow, ale zrobili to POstkomunisci w radzie miasta, a poco to zrobili? Od tak dla jaj, czy moze dlatego ze im sie nie podobalo ze CWKS ma rywala w Stolicy? Serio myslisz ze miasto od tak sobie zrezygnowalo z dodatkowych wplywow z inwestycji przy K6 ktore by mogli wlozyc do budzetu miasta, tak bez powodu byle zrobic na zlosc?

vincent van cock
vincent van cock

jaki wpływów? zrezygnowało ze strat, dobra starczy tego, nigdy nie wychylisz się swoich wizji, żegnam, następna odp. od razu kasuję, nie czytam, to samo co rok temu, lecz się

XardasKSP
XardasKSP

Prawda boli lepiej skasowac, oczywiscie ze gdyby JW poza stadionem zbudowal centrum handlowe oraz swoje inne pomysly na terenach przy K6 to miasto by mialo 1. Pelno zatrudnionych pracownikow przy budowie oraz pozniej przy obsludze tego wszystkiego = podatki + VAT 2. Podatki od zyskow na tym wszystkim.

Uwazasz ze rozwoj biznesu w Polsce to sa straty dla miast i panstwa tak? I najwiecej zyskuje sie jak gdzies wysla konserwatora zabytkow aby tereny lezaly odlogiem. Zapisz sie moze do jakichs ekologow bedziesz blokowal budowe drog w Polsce czy cos takiego tam maja twoja logike. I tez nie czytaja prawdy bo ich boli 😀

Tomaszek
Tomaszek

Czytam i czytam i czytam…I stwierdzam że jednak zjebany jesteś! PRL się skończył! Gdzie w takim razie Polonia ma kibiców po 89 ja się zjebie pytam? Bo przez tyle lat kozaku to stolica powinna być wasza,a tak siedzisz gdzieś na Muranowie dzieciaku i płaczesz w poduchę,że nawet 300m na stadion musisz się kitrać z barwami…Ot cała historyja…Wiesz jak kojarzą Legię w Europie?Największy polski klub.O Polonię nawet nie pytam bo wstyd…

XardasKSP
XardasKSP

PRL sie skonczyl ale pozostawil swoje efekty, chyba naturalne ze jak zmuszono na tyle lat Polonie do tulania sie po nizszych ligach to praktycznie wszyscy przedwojenni kibicie do 1989 wymarli. I bardzo malo nowych kibicow sie pojawilo jako ze Polonia nie przetrwala tego okresu w Ekstraklasie i nikt jej nie zwozil nowych kibicow jak do CWKSu w 1950.

I wiesz jak kojarza CWKS w Europie? Wiekszosc jesli o was slyszala to slyszeli o inwazji na Wilno i wiedza ze jestescie w czolowce rankingu proletariuszy Europy obok Crvenej Zvezdy czy CSKA Moskwa.

A w takiej Moldawi odrazu nawet komentator Moldawski tlumaczyl przy okazji waszego meczu z Sheriffem ze CWKS to jest taki odpowiednik CSKA 😀

Tomaszek
Tomaszek

Fajnie.Brawo! To tak z innej beczki-na mecze zaczynałem chodzić w połowie lat 90.Pamiętam nie jedne derby w Warszawie.Gdzie byłeś Ty i twoi koledzy żeby mnie przekonać do Polonii? Na Łazienkowską też nikt mnie nie zabrał-pojechałem sam.A wiesz czemu? Bo wszyscy mówili tylko o Legii,chodzili na Legię i kibicowali Legii.Nasi kibice z tych zwożonych w 1950r też już długo nie pożyją wiesz?a nowi są…kupy się nie trzyma to co piszesz.

XardasKSP
XardasKSP

Ja sie urodzilem 1988 wiec w latach 90-tych to jeszcze na meczach nie bylem, a ci nowi to sa wlasnie potomkowie tych zwozonych w latach 50-tych oraz wlasnie tacy ktorzy trafili na CWKS bo kazdy mowil o CWKSie.

A DLACZEGO kazdy mowil CWKSie ? A wlasnie dlatego bo komunisci zeslali Polonie w niebyt w nizszych ligach przez caly okres PRLu podczas gdy utrzymywali CWKS w Ekstraklasie i robili co mogli by nasciagac jak najlepszych zawodnikow. A ze efekty byly kiepskie to dlatego bo z niewolnika nie ma pracownika i zawodnicy ci nie dawali 100 % dla CWKSu skoro ich na sile do niego zabrano.

Ale CWKS przetrwal w Ekstraklasie caly okres PRLu wiec i ludzie mowili o CWKSie bo o czym mieli mowic skoro komunisci na sile im ten CWKS wszedzie prezentowali i utrzymywali w Ekstraklasie. Po upadku PRLu mogliscie skorzystac z tej ciezkiej pracy komunistow bo wyrobili wam pozycje oraz duza ilosc kibicow.

Tomaszek
Tomaszek

Niewiele starszy jestem od Ciebie ale trochę o tym wiem.Nie bronię Legii żeby nie było-kazdy jakąś historię ma i tego się nie wyprze. Lech kolejowy,Wy kolejowi,Legia wojskowa,to samo Śląsk,są policyjni i górniczy ale co z tego? Jeżeli urodziłeś się w Warszawie,rodzice są z Warszawy i dziadkowie to zapraszam na priv.Widocznie nikt Cię historii porządnie nie przekazał(Warszawy)

XardasKSP
XardasKSP

Sam przeczytalem historie klubow, gdy bylem maly do 8mego roku zycia mieszkalem w Warszawie potem prawie 21 lat w Norwegii i teraz znow mieszkam w Warszawie. Wiec mialem mozliwosc wybrania sobie klubu wedlug wlasnego uznania nikt mi nie mowil ze to ma byc CWKS czy tez Polonia. Poprostu zaznajomilem sie z historia obu klubow i uznalem ze to Polonia jest tym klubem ktory mnie sie bardziej podoba, gdybym byl z Krakowa tak samo wybralbym Cracovie zamiast GTSu (zreszta Cracovii zawsze kibicuje, dla mnie caly czas sa zgoda Polonii).

A co do tego co zrobil PRL dla niektorych klubow i ze ma to efekty w wolnej Polsce to widac jak na dloni. Spojrz chociaz na przyklad Gornika Zabrze. Tam tez komunisci odwalili niesamowita robote, dali sukcesy sportowe w PRLu do jakich CWKS ani wtedy ani teraz nigdy nie dojdzie (final Europeiskiego pucharu). I chociaz w wolnej Polsce ich dzialacze nie byli rownie sprytni jak dzialacze CWKSu to zobacz co wypracowal okres PRLu dla Gornika….. Niektorzy kibice CWKSu pisza o poziomie sportowym Gornika „dno” ale mimo to ma wiecej kibicow niz wasz potezny CWKS na meczach. To teraz sobie pomysl ilu by ich bylo gdyby mieli w wolnej Polsce takie sukcesy jak wy i do tego rownie duzy stadion, komunisci im wypracowali taka baze kibicow ze gdyby mieli odpowiednio bogatego prezesa lub dzialaczy i budzet taki jak CWKSu to by zmiazdzyli CWKS.

Tylko wiesz jaka jest roznica miedzy nimi a CWKSem i dlaczego nikt tak sie Gornikiem nie przejmuje? Bo ich komuszkowie nie nalezeli do organow komunistycznej represji (jak milicja i wojsko) oraz oni nie niszczyli innego klubu ktory byl od nich wiekszy przed wojna i poprostu zbudowali sobie nowy klub nie niszczac konkurencji. I dlatego dzis nie ma poszkodowanych ktorzy „hejtuja” Gornika. A ich rywal Ruch nie ma na co narzekac bo tez o nich dbano za PRLu, oni rzeczywiscie moga powiedziec ze mieli slabszych dzialaczy niz Gornik.

ed
ed

Ale kto kojarzy ????? Nazwiska prosze ….Legia w IEWROPIE jest znana z : Bliższe spotkania trzeciego stopnia , czyli spotkanie gołej doopy z niemieckim batem : 0-6 ,4-8 , znana jest tudziez z frapujacych potyczek z potegami z Kazachstanu , Mołdawii , Słowacji a ostatnio z fenomenalnego spotkania z niejakim DUDELANGE . Dziekuje za uwage

Tomaszek
Tomaszek

Pojedź-popytaj.Ile można siedzieć w wiosce pod Radomiem(bez urazy dla Radomia). Od 5 lat mieszkam w Szkocji a przemieszczam się po całym UK.Zapytaj Szkota czy Angola co wie o naszym kraju.Pierogi,kurwa,papież itp. A zapytaj o sport to pierwsze co to Lewandowski a potem Legia.To samo spotkało mnie w Hiszpanii. Za naszą południową granicą(Czechy itp) WSZYSTKIE te kraje znają Legię jako czołówkę Ultras na świecie(niektórzy się nawet wzorują). Wyjdź na dwór! Co za spierdolone internetowe pokolenie!

XardasKSP
XardasKSP

Tak cala Europa marzy ze bedzie miala proletariat na najwierniejszej trybunie ktory bedzie regularnie zdobywal wieksze kary dla klubu niz wplywy z ich biletow. Marza o tym ze ich proletariusze dokonaja inwazji na jakis malutki Litewski klub tak ze bedzie grozilo 5 lat dyskwalifikacji z pucharow. Pragna byc wymieniani jednym tchem obok CSKA Moskwa i aby kazdy wiedzial ze takiego proletariatu nie ma nikt 😀

Moze jeszcze powiesz ze wszyscy marza aby miec takiego Misia na prezesa jak maja w GTSie ktory potrafi celniej rzucac nozem niz cyrkowcy…… A tak serio w to takiej Norwegii przykladowo 15 lat temu to slyszeli tylko o Wisle bo odpadla z Vålerenga oraz niektorzy takze o Dyskobolii bo dla nich to bylo cos niesamowitego ze ktos z Polski wyeliminowal Manchester City. Jako ze tacy norskowie wiecej ogladaja Angielska Premier League niz swoje wlasne rozgrywki klubowe nieliczac fanow Rosenborga.

Tomaszek
Tomaszek

I tu pies pogrzebany.Przestań żyć przeszłością! Na okrągło PRL,15 lat temu w Norwegii…Dla twojej informacji-od blisko 30 lat jeteśmy wolnym krajem(zależy jak kto na to patrzy) Zajmij się tym co tu i teraz! NIestety Twój klub nie potrafił przełożyć sukcesu (MP bodaj 2000) na przyciągnięcie nowych fanów(kurwa ale jak to?) jak i sponsorów.Nie macie siły przebicia w Warszawie bo od 1950 zwożą kibiców tylko na Ł3 a do was ni chuja nie chcą…My się pod Torwarem potrafimy lepiej zorganizować w mróz(Leg-AJAX) niż wy w ogóle.Smutne jest tylko to że swoją flustrację przelewasz na inny klub…

XardasKSP
XardasKSP

W wolnej Polsce przeciez wasi czerwoni przyjaciele nazwali sie POstkomunistami i nadal pomagaja CWKS i niszcza Polonie. Bo jak nazwiesz to ze CWKS dostal z pieniedzy podatnikow 500 mln na stadion, a Polonia gdy JW za wlasne pieniadze chcial zbudowac stadion to otrzymala konserwatora zabytkow aby nigdy ten stadion nie powstal i JW sobie odszedl?

To niby co to bylo jesli nie pomoc od POstkomunistycznej wladzy dla CWKSu oraz niszczenie Polonii?

Tomaszek
Tomaszek

Czas kończyć tą żałosną pogawędkę.Nie wiem w jakim świecie żyjesz gościu ale zacznij brać połowę bo się wykończysz. Życzę żeby wybudowali wam ten stadion może zejdzie Ci ból dupy.Tylko po co Wam stadion jak Wy nawet Trybuny Kamiennej nie możecie zapełnić? A przecież zwożą kibiców tylko na Ł3…

XardasKSP
XardasKSP

A niby czemu podatnicy z calej Warszawy musieli sie na wasz stadion zrzucic skoro niby zyjemy w wolnej Polsce? Powinni placic prezesi CWKSu oraz jego kibice a nie podatnicy z calej Warszawy.

A co do Polonii to chcemy tylko zeby miasto zabralo konserwatora zabytkow. Nie potrzebujemy ani zlotowki na nowy stadion niech tylko pozwola aby deweloper mogl wykorzystac tereny przy K6. A zbuduje nam i stadion i do tego Polonia wroci do Ekstraklasy.

Buncol
Buncol

Tak się składa że po komunie to w Legii bieda piszczala straszna. Gdyby nie Romanowski to nic by nie było. Potem było Daewoo iti a teraz prywatni inwestorzy. Przypominam ci ze polonia też miała potem Romanowskiegi i jeszcze bogatszego jw. Nie wina Legii i jej kibiców że w Polonii nie da się zbudować silnego klubu. Są kluby które swoją świadomość budują sprawnie mimo krótkiej historii. Polonia nie wykorzystała szans i pieniędzy jakie miała. A teraz wielka sraczqa cze to wina Legii i komuny

XardasKSP
XardasKSP

Tak sie sklada ze CWKS po okresie komuny zostal z efektem ciezkiej pracy komunistow przez caly PRL. Czyli gora kibicow i duzym potencjalem marketingowym. A to ze potem lepiej zarzadzaliscie klubem niz np. Gornik Zabrze to fakt. Ale startowaliscie z pozycji rynkowej ktora wam wypracowali komunisci.

Efekty tego co zrobil PRL widac jak na dloni w wolnej Polsce. Spojrz chociaz na przyklad Gornika Zabrze. Tam tez komunisci odwalili niesamowita robote, dali sukcesy sportowe w PRLu do jakich CWKS ani wtedy ani teraz nigdy nie dojdzie (final Europeiskiego pucharu). I chociaz w wolnej Polsce ich dzialacze nie byli rownie sprytni jak dzialacze CWKSu to zobacz co wypracowal okres PRLu dla Gornika….. Niektorzy kibice CWKSu pisza o poziomie sportowym Gornika „dno” ale mimo to ma wiecej kibicow niz wasz potezny CWKS na meczach. To teraz sobie pomysl ilu by ich bylo gdyby mieli w wolnej Polsce takie sukcesy jak wy i do tego rownie duzy stadion, komunisci im wypracowali taka baze kibicow ze gdyby mieli odpowiednio bogatego prezesa lub dzialaczy i budzet taki jak CWKSu to by zmiazdzyli CWKS.

Tylko wiesz jaka jest roznica miedzy nimi a CWKSem i dlaczego nikt tak sie Gornikiem nie przejmuje? Bo ich komuszkowie nie nalezeli do organow komunistycznej represji (jak milicja i wojsko) oraz oni nie niszczyli innego klubu ktory byl od nich wiekszy przed wojna i poprostu zbudowali sobie nowy klub nie niszczac konkurencji. I dlatego dzis nie ma poszkodowanych ktorzy „hejtuja” Gornika. A ich rywal Ruch nie ma na co narzekac bo tez o nich dbano za PRLu, oni rzeczywiscie moga powiedziec ze mieli slabszych dzialaczy niz Gornik.

Buncol
Buncol

Po pierwsze to nie wiem jak liczysz te sukcesy ale w pucharach Legia osiągnęła większe i dalej zaszła. Chyba że myślisz o ilości mistrzostw. Tu potrzeba raptem 3-4 sezonów i Legia będzie samodzielnym liderem. Po drugie nie zwalaj na komune braku bazy kibiców. Od upadku komuny mieliście prawie 30 lat aby zbudować bazę kibiców. Za kolejne 30 lat też będziesz pisał coś o komunie? Inne kluby potrafiły zbudować markę w krótkim czasie. Wam oczywiście wiatr w oczy. Swego czasu karty kibica Legii wykupiło 150 tys kibiców. Warszawa ma prawie dwa miliony mieszkańców. Mieliście zatem ponad 25 lat i półtora miliona potencjalnych kibiców do pozyskania. Zalanie cokolwiek na komune przy takich możliwościach jest ŻAŁOSNE.

XardasKSP
XardasKSP

Gornik zagral w finale europeiskiego pucharu, zapytaj kogokolwiek kto zyl w tamtych czasach co pamietaja z pilki noznej. To ci powiedza ze Polski klub w finale, a jak zapytasz gdzie gral CWKS to malo kto bedzie pamietal.

A co do bazy kibicow to ty nadal nie rozumiesz. Wy dostaliscie gotowca zbudowanego przez komunistow mieliscie na wejsciu od groma kibicow cos takiego buduje sie z 40 lat i tak to zrobili komunisci. A Polonia w tym samym momencie miala jedynie garstke najwierniejszych. Wiec to bylo jak bieg na 100 metrow gdzie jeden startuje 50 metrow przed drugim.

A w wolnej Polsce POstkomunisci nadal wam pomagaja. Bo jak nazwac to ze wam dali z pieniedzy podatnikow stadion za 500 mln a Polonii dali konserwatora zabytkow aby zmusic JW do odejscia gdy chcial budowac stadion z wlasnej kieszeni. Jak niby to nazwac co robila HGW jak nie kontynuacja czerwonej tradycji wspomagania CWKS i niszczenia rywali?

Buncol
Buncol

Czyli sam potwierdzasz wasza nieudolność bo jak twierdzisz komuniści mieli 40 lat na zbudowanie bazy a polonisci prawie 30 lat i nie zbudowali nic mimo mistrzostwa i dwóch bogatych właścicieli. Co do stadionu powstał dla ludzi którzy chodzili na Legie. I Legia płaci jako jedyna w Polsce rynkowy czynsz. Dla kogo miał powstać stadion Polonii i skąd Polonia miałaby pieniądze na 2-3 miliony czynszu? A co do tego finału górnika to zobacz jakich rywali mieli do pokonania i ilu ich było. Legia w półfinale PZP miała trudniejszych no i dwa razy LM. Wtedy górnik miał do pokonania 4 rywali a teraz to nawet nie wystarczy do tego by się zakwalifikować. Komuniści zbudowali Legii stadion, Lechowi Śląskowi i 10 pozostałym klubom ligi. Normalnie komunistyczna zaraza.

XardasKSP
XardasKSP

Ale Polonia nie chciala aby miasto budowalo jej stadion z pieniedzy podatnikow. Polonia jedynie chciala i nadal chce aby miasto przestalo przeszkadzac i zabralo w koncu tego konserwatora zabytkow. Niech mu kupia miejsce w lozy przy L3 bo tam jego miejsce i niech wreszcie przestanie blokowac Polonie.

Jedyne czego Polonia potrzebuje to aby deweloper mogl spokojnie zbudowac stadion za swoje i sponsorowac Polonie. Gdyby nie konserwator zabytkow to JW by placil do dzis bo by nie mogl porzucic swojego stadionu oraz inwestycji od tak sobie.

Wlasnie zobacz zbudowano stadiony pozostalym kluba ligi, ba nawet dla Widzewa i LKSu znalazly sie pieniadze. Nie ma tylko dla Polonii, za to jest konserwator zabytkow. No to teraz dodaj 2 do 2ch i ci wyjdzie ze wlasnie dlatego dla Polonii POstkomunisci wyslali konserwatora zabytkow aby CWKS nie mial konkurencji w Stolicy. Rozumiesz wlasnie dlatego by zadbac o swoj CWKS tak niszcza Polonie.

Dziadek_klozetowy_3
Dziadek_klozetowy_3

Problem polega na tym, że oni nigdy nie zbankrutują. Zawsze się jakiś frustrat dorobkiewicz z Pułtuska albo Mławy zastawi, żeby reanimować trupa z łazienkowskiej. A swoją drogą bez Polonii w lidze to jakoś (Chu)bezpłciowo. Zawsze moi ku,ple w Warszawy jakoś kibicowali Polonii. I jakoś nie pamiętam, żeby szukali w googlach drogi do chaty….

XardasKSP
XardasKSP

Zawsze moga zbankrutowac skoro GTS Wisla Krakow mogla to i CWKS Legia moze zbankrutowac. Wystarczy jeszcze kolejny sezon bez zyskow z pucharow i Mioduski zrobi taki dlug ze jak potem odda klub kibica za przyslowiowa zlotowke to sie potem skonczy bankructwem bo dlugow nie da sie opanowac. Dokladnie tak dzieje sie z GTSem.

19Legia16
19Legia16

XsardasKSP smutny człowieku. Legia była, jest i będzie największym polskim klubem czy się to Tobie podoba czy nie. Możesz napierdalać w klawiatórę te dyrdymały do końca życia i tak nie zmienisz biegu zdarzeń.
Twierdzisz, że przed wojną Polonia miała więcej kibiców i sukcesów, więc to byli kibice sukcesu na których tak plujesz.
W najnowszej historii nie pomógł Wam nawet sukces w postaci MP ponieważ kibice w Warszawie mają w głębokim poważaniu Polonię. W Warszawie jest tylko Legia.
Nawet jak dojdzie do bankructwa to duże kluby szybko się odradzają dzięki wielkiej rzeszy kibiców np: Lech, Widzew, ŁKS itp. To samo byłoby z Legią. A Wy ile już lat tułacie się po kartofliskach? Gdzie są Ci wierni kibice którzy wspierają klub w ciężkich czasach?
Kibicuj sobie Polonii, nic do tego nie mam, ale przyjmij do wiadomości, że to mały klubik, maks 1liga. Nie jesteś kibicem sukcesu więc to nie problem a może staniesz się szczęśliwszy. Tego Ci życzę.
Legia Mistrz 🙂

XardasKSP
XardasKSP

Tak jasne byla szczegolnie przed wojna najwiekszym klubem tylko ze zbankrutowala w 1938mym i nikt w pilke na Legii nie gral. A Polonia nadal byla najsilniejszym klubem Stolicy az do wybuchu wojny. Dopiero jak komunisci stworzyli CWKS to pilka wrocila na L3. I to co sie stalo z Polonia oraz baza kibicow CWKSu to efekt ciezkiej pracy komunistow i mi nie wmawiaj ze to nie mialo znaczenia bo to oni wam wypracowali mozliwosci w wolnej Polsce.

Gdyby nie PRL to do dzis Polonia by byla najpotezniejszym klubem Stolicy wszystko co osiagneliscie dlugofalowo to dzieki pracy komunistow na rzecz CWKSu.

Spojrz sobie chociaz na przyklad takiego Gornika Zabrze. Tam tez komunisci odwalili niesamowita robote, dali sukcesy sportowe w PRLu do jakich CWKS ani wtedy ani teraz nigdy nie dojdzie (final Europeiskiego pucharu). I chociaz w wolnej Polsce ich dzialacze nie byli rownie sprytni jak dzialacze CWKSu to zobacz co wypracowal okres PRLu dla Gornika….. Niektorzy kibice CWKSu pisza o poziomie sportowym Gornika „dno” ale mimo to ma wiecej kibicow niz wasz potezny CWKS na meczach. To teraz sobie pomysl ilu by ich bylo gdyby mieli w wolnej Polsce takie sukcesy jak wy i do tego rownie duzy stadion, komunisci im wypracowali taka baze kibicow ze gdyby mieli odpowiednio bogatego prezesa lub dzialaczy i budzet taki jak CWKSu to by zmiazdzyli CWKS.

Tylko wiesz jaka jest roznica miedzy nimi a CWKSem i dlaczego nikt tak sie Gornikiem nie przejmuje? Bo ich komuszkowie nie nalezeli do organow komunistycznej represji (jak milicja i wojsko) oraz oni nie niszczyli innego klubu ktory byl od nich wiekszy przed wojna i poprostu zbudowali sobie nowy klub nie niszczac konkurencji. I dlatego dzis nie ma poszkodowanych ktorzy „hejtuja” Gornika. A ich rywal Ruch nie ma na co narzekac bo tez o nich dbano za PRLu, oni rzeczywiscie moga powiedziec ze mieli slabszych dzialaczy niz Gornik.

PS. W tym sezonie calkiem mozliwe ze nie bedzie juz CWKS Mistrz 😀

P.PS. Widzew i LKS, odrodzaja sie dzieki braku POstkomunistow we wladzach miasta. Tam miasta wrecz buduja im stadiony. W Warszawie POstkomuszki nienawidza Polonii, i dlatego wysylaja konserwatora zabytkow aby za wlasne pieniadze niezbudowac stadionu a dla CWKSu sypia 500 mln z pieniedzy podatnikow. Rozumiesz teraz czemu Polonia nie moze sie odbudowac? Bo wasi czerwoni przyjaciele jej nie pozwalaja.

Buncol
Buncol

Ok czyli komuniści górnika byli dobrzy. A milicja i ub też byli mili? Mało ludzi skatowali? Mało opozycja od nich ucierpiała? Jakoś nikt milicyjnej historii Wiśle nie wypomina. Za to wojskowa Legii już tak. Co ciekawe armia ludowa w Legii była zła ale już ta sama armia ludowa WKS czy Zawiszy już była dobra?

XardasKSP
XardasKSP

Jakto nikt nie wypomina historii GTSu? Caly czas o niej tutaj pisze aby nikt nie zapomnial literki G ktora pozwolila im przetrwac w Ekstraklasie i zachowac baze kibicow. Nalezy wiecznie pamietac o tym ze mieli taki sam wybor jak Polonia, mogli wybrac kolej i dziadowanie z honorem. Albo zapomniec o honorze i wybrac ekstraklase z milicja. I tak wybrali wlasnie ekstraklase z milicja.

I nie pisz ze nie bylo wyboru bo nawet historyk GTSu pisze ze mieli wybor. A o Polonii pisza historycy ze swiadomie zrezygnowala z milicji jak tylko sie dalo. Wiec na nic bajki o tym ze nie mozna bylo nic zrobic.

A co do Gornika to ja nie mowie ze komunisci byli dobrzy, ja tylko mowie ze oni nie niszczyli zadnego lokalnego rywala aby Gornik nie mial konkurencji. I dlatego nikt ich nie „hejtuje”.

19Legia16
19Legia16

Komu na Konwiktorskiej mają budować ten stadion? Czy na tym kurniku co mecz jest komplet? Zbudują i będzie płacz że nie stać was na utrzymanie go. Wierna rzesza Warszawiaków wspiera biedny klub w walce z miastem? Została garstka frustratów takich jak Ty. Lepiej postawić tam pomnik na cześć klubu Polonia zniszczonego przez komunizm. Spotkacie się raz do roku pełni dumy. Będzie taniej i praktyczniej.

XardasKSP
XardasKSP

Poraz kolejny powtarzam ze niechcemy zeby miasto wydawalo pieniadze podatnikow na budowe stadionu. Chcemy aby miasto zabralo swojego konserwatora zabytkow z Polonii, niech mu kupia bilet do lozy na L3 gdzie jego miejsce.

I tyle wystarczy aby developer mogl zbudowac stadion Polonii i zostac nowym sponsorem. Nie potrzeba budowac stadionu za pieniadze miasta tylko zabrac konserwatora zabytkow to wszystko.

19Legia16
19Legia16

Konserwator zabytków z miastem gnoją biedną Polonię a jej wierni kibice siedzą w domach czekając na rozwój wypadków. Gratuluję zadziorności. Pewnie tak samo walczyliście z komuną.

XardasKSP
XardasKSP

A co niby mozna zrobic z konserwatorem zabytkow skoro nawet JW nic nie mogl z nim zrobic? Nawet jakby go zlapali i na taczkach wywiezli na L3 to by wrocil spowrotem lub miasto wysylaloby nowego + dalo pare milionow kary (nie ma taryfy ulgowej Polonia tak jak wy macie za akcje kibicow).

19Legia16
19Legia16

Wystarczy żeby na każdym meczu był komplet. Wystarczy odpowiednia ilość podpisów. Wystarczy zwykły strajk pod Urzędem Miasta. Ale do tego jest potrzebny potencjał kibicowski. Polonia go nie ma, Legia tak, więc nie martw się o nasze bankructwo 🙂

XardasKSP
XardasKSP

Wszystko moze sie zdarzyc, chociaz fakt pewnie niezbankrutujecie bo nawet jakby Mioduski was zostawil z dlugami za przyslowiowa zlotowke to pewnie wyzebracie pieniadze podatnikow od miasta i na tym by sie skonczylo.

A na Polonii po bankructwie byly komplety, tylko potem tradycyjnie pojawil sie jakis nieudacznik w tym przypadku Engel ktory sobie ubzdural ze zrobi to czego niedal rady JW. No i oczywiscie nic nie zrobil poza rozbiciem dobrego trendu powiekszania sie ilosci kibicow na meczach…

Ale tak serio sie wszystko zepsulo kiedy konserwator zabytkow sprawil ze JW odszedl bo nie mogl budowac. Ale moze jeszcze kiedys sie wyniesie z daleka od Polonii ten konserwator zabytkow i jakis madrzejszy od JW developer bedzie sponsorowal Polonie.

Buncol
Buncol

No oczywiście jak ktoś ma wspierać Legie to na pewno jakoś wieśniak z Mławy czy Pultuska. Ani Królewskie ani Fortuna ani żaden ze sponsorów nie jest z małych pidwarszawskich miejscowości. A nawet jak by byli to fakt segregacji na lepszych z Warszawy i tych gorszych z małych miejscowości świadczy o slomie w butach jaka ci wystaje. Mentalny wieśniak

Marcinecckie
Marcinecckie

Nie no, wiadomo – w Legii jest tak naprawdę zajebiście i nigdy nie dojdzie w niej do kryzysu. Na całym świecie mniejsze lub większe kluby wpadały w tarapaty w wyniku nieprzemyślanych działań i splotu nieszczęśliwych okoloczności, ale tylko w Warszawie 2(?) lata bez potężnej kasy z Europy w połączeniu z szaloną polityką transferową nie wpłyną w żaden sposób na klub. Tak naprawdę na Łazienkowskiej euro i dolary spadają z drzew, a Stanowski te historie o kryzysie wymyślił, żeby nabić kliki hejterami. Oczywiście jak pisano tu o Wiśle, Górniku, Ruchu, Śląsku, Lechii/dowolnym innym klubie, to były brawa za punktowanie patologii. Ale jak pisze się o Legii, to HURR DURR, SPISEK HEJTERÓW.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

A któremu z tych naprawdę wielkich klubów rzeczywiście udało się zbankrutować i musiał zaczynać od zera z niższych lig? Serio pytam, bo osobiście kojarzę tylko Monaco (które w zasadzie spadło sportowo) i Rangers (przy czym ja nie traktuję ligi szkockiej poważnie).

WF
WF

Niejakiemu Realowi M. któremu pieniądze na spłacenie długów dało miasto Madryt.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

WF: Ale Real spadł do niższych lig, czy miasto go uratowało?

Michal Sz: zastanawiam się tylko, czy wymienione przez Ciebie kluby znaczyły tyle dla Serie A, co Legia dla Ekstraklasy.

WF
WF

Real formalnie zbankrutował co nie znaczy że musiał spaść z ligi. Zadaj pytanie, Czy znasz wielki klub który się reaktywował i zaczął od najniższej ligi. Ja ci odpowiem- Piast Gliwice:).

Michal Sz
Michal Sz

Jeszcze Parma, Fiorentina, Napoli. Nie są to największe europejskie firmy, ale swoje w piłce znaczyły i znaczą.

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

Wimbledon, Leeds Utd, Coventry, Chelsea, Parma, Chievo Verona, Fiorentina, Boavista, Real Oviedo, Rapid Bukareszt, Stade Rennais, TSV 1860 Monachium, Kickers Offenbach, Alemania Aachen, bardzo blisko byla Borussia Dortmund czy Panathinaikos. Zatem uznane firmy bankrutuja, chociaz najbardziej znane zawsze sie jakos ratuja. Zapewne stolice sa najbardziej zainteresowane by ich monumentalne przedsiewziecia nie bankrutowaly. Ale w gorszych niz top 6 ligach, to jednak juz calkiem normalna rzecz. Legii blizej do Rangersow niz do Borussi Dortmund. A nie wiem, czy ktokolwiek wyciagnie pomocna reke do Legii.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

Przefiltruj: 1) chodzi mi o kluby, które znaczą dla swoich lig tyle co Legia dla e-klasy 2) chodzi mi o kluby, które rzeczywiście zbankrutowały i musiały się odbudowywać od jakiś lig regionalnych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

ale to zalezy, jaki rodzaj bankructwa. Ladowanie od razu w B-klasie sie nie zdarza, bo takie kluby maja baze i aktywa, pozwalajace zaczac od 3-4 ligi, zaleznie od kraju i przepisow, mogaaczac nawet od drugiego poziomu rozgrywkowego. Co do pierwszego pytania, to w takiej Rumunii mistrzowie bankrutowali.

MikeMuc89
MikeMuc89

Tylko że Unirea Urziceni czy taka Artmedia Petrzalka na Słowacji to raczej odpowiedniki Niecieczy czy HEKO Czermno (tylko z większymi sukcesami). Ewentualnie tak jakby Sandecja zdobyła mistrzostwo i później poszła do 4 ligi.
No ale przykłady Parmy i Fiorentiny mają tutaj zastosowanie.

vincent van cock
vincent van cock

Marcinecckie skąd tak dziwne wnioski, gdzie napisałem, że nie dojdzie do kryzysu, albo że to spisek hejterów tzn sam kryzys? Śmieszna jest tylko ta nienawiść, zarówno po stronie antylegii jak i Legii. Co do klikalności miałem rację, prawie rekord padł dzięki tobie i innym marzycielom.

Marcinecckie
Marcinecckie

Odebrałem twój wpis jako bagatelizowanie tego, że Legia jest w kryzysie. Zresztą sam widzisz, ja tylko napisałem, że zdarzały się przypadki, gdzie rożne kluby borykały się z problemami, a ty już sugerujesz, że jestem ,,marzycielem”, tzn. marzę o upadku Legii. Jak ktoś pisze, że w klubie X dzieje się to, to i to, to jest ok, ale jak pisze się o sytuacji w Legii, to od razu musi być to hejter/człowiek, który życzy Legii najgorzej i marzy o jej upadku.

vincent van cock
vincent van cock

ja z kolei odebrałem twój jako marzycielstwo, więc małe nieporozumienie, nie sugeruję, że nie ma możliwości upadku, to byłby absurd, bagatelizuję radość tą możliwością. Jak byś widział moje wpisy z kilku dni to byś zauważył, że wiem o klubach, które są w gorszych kłopotach i życzę im jak najlepiej, pozdrawiam, dzięki za normalną odpowiedź, nie spodziewałem się tutaj.

Marcinecckie
Marcinecckie

Jeszcze małe sprostowanie – pisząc o tych innych klubach nie miałem na myśli wyłącznie bankructwa, ale po prostu przestój. Żeby daleko nie szukać – Wisła Kraków po APOELu. Wizja gry Legii w okręgówce to na tę chwilę mocny absurd, bo pewnie zawsze się zgłosi jak nie gmina, to jakaś państwowa spółka. Jak Wisła zarządzana przez Miśków jesr w stanie utrzymać się na powierzchni, to nie wierzę, że Legia z dnia na dzień pójdzie na dno. Pozdrawiam, ŁNP 😉

vincent van cock
vincent van cock

z mojej strony też sprostowanie, absurdem dla mnie jest właśnie twierdzenie, że nie ma możliwości upadku, a nie sam upadek, wszystko jest możliwe. Co do Wisły sam jestem ciekaw, wszyscy wróżą upadek, a może, w naszych realiach, Misiek i spółka dadzą radę nie gorzej niż Mioduski i jego banda fachowców od biznesu.

Camilos
Camilos

Przecież cała Polska na to czeka. Trzymamy kciuki!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KoStUcHy
KoStUcHy

Autor odleciał:D… po pierwsze Legie nigdzie nie awansuje, bo ma trupę cyrkowców a nie piłkarzy. Po drugie za 10 mln euro to można sprzedawać piłkarzy z Poznania, pokroju Jóźwiaka czy Gumnego a nie niepełnosprawnych legnionistów typy Hołownia, Szymański czy Kucharczyk. Tak, tak szykuje się wielkie pierdolnięcie… a przyszłym roku będzie jeszcze gorzej bo podobnie jak inne drużyny ekstraklasowe Legie nie będzie mieć rankingu i podobnie jak one będzie się mierzyć z DRUŻYNAMI a nie półamatorskimi tworami jak teraz.
Kiedyś pisałem o tym jak Rumak dwukrotnie ugotował Lecha w pucharach i stracił ranking, który wcześniej zgromadził Lech, a obecnie ma to miejsce przy Łazienkowskiej. Kiedyś też napisałem że to co BERG osiągnał w Legią, czyli komplet pkt w fazie gr LE to majstersztyk i pomimo nie zdobycia MP powinno mu się postawić pomnik w Warszawie. To niestety zrezygnowali z jego usług.
Mam wrażenie że włodarze Legi, czy Lecha nie mają wiedzy co to ranking UEFA, czyli podstawowej wiedzy. Gdyby ją bowiem mieli, to wiedzieliby jak ważny jest początek sezonu w Europie i jak później ciężko przebijać się nawet do LE, mając w miarę niezłą drużynę jaką dzisiaj ma Jaga i Lech.

Bojlero
Bojlero

Włodarze Legii czy Lecha nie mają wiedzy co to ranking UEFA, ale na szczęście są tacy eksperci jak ty, którzy się mądrzą i pouczają innych, a nie potrafią nawet sprawdzić, że w przyszłym sezonie współczynnik Legii będzie nie mniejszy niż w obecnym..

Alie_Verema
Alie_Verema

Chodzi o trend a nie o to co dzisiaj.

KoStUcHy
KoStUcHy

Nie mniejszy? Analfabeto? Obecnie ma 24,500 a w przyszłym sezonie całe 10,000 pkt odpadają jej. Więc w najlepszym razie będzie rozstawiona tylko w dwóch pierwszych rundach eliminacji. Właśnie włodarze Legii mają tę samą wiedzę co Ty.. i nawet prostych informacji w internecie nie są w stanie wyszukać.

Bojlero
Bojlero

Widzę, że jesteś analfabetą wtórnym, więc pomogę.
10 punktów odpada za 2 sezony, w przyszłym będzie co najmniej 24,5

Obukwe
Obukwe

Kostuchy sprawdź te bzdury, które wypisujesz zanim zaczniesz pouczać innych. Legii odpadną 2 punkty (tak naprawdę to mniej bo dojdzie coś z tego sezonu) a więc jej ranking w przyszłym sezonie będzie taki sam jak teraz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

@Pawian
Zgadza sie. Tylko nie Mioduski, a Lesniodorski. Nie za Szymanskiego, a za Dude. I nie 6-7 mln eur tylko 9-10 mln eur.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Skad te cytaty. Serio cos takiego jebnal?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Ttlko, ze Gumny ani odszedl, ani nikt nie dawal za niego 6.5 mln eur. To raczej na zasadzie, ze tanio nie bedzie sprzedawal jak w Lechu tyle zgarniaja. Nie twierdzi, ze ktos za Szymanskiego 10 mln eur daje.
Ogolnie pobozne zyczenia i tyle.

Pilkarski_kibic
Pilkarski_kibic

Bajki ile to niby Szymanski jest warty 🙂 Otoz na ta chwile moze 1-2 mln euro co najwyzej. Przeciez gosc jest przykladowo kompletnie bezuzyteczny w defensywie i nie wyglada zeby kiedykolwiek byl.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus
Voitcus

Myślę, że, tak jak napisano w tekście, w Warszawie się znajdą tacy, którzy Legię podtrzymają. Pamiętajmy, że zbliżają się wybory. W ostateczności zainwestuje jakaś państwowa spółka jak w Pogoń Szczecin czy Lechię Gdańsk. Nie jest to dobrze, zwłaszcza w kontekście niedawnego artykułu o Polonii, ale trudno. W innych klubach też miasta dopłacają, może się to wreszcie kiedyś skończy.
Mnie natomiast cały czas zastanawia, kim jest Dariusz Mioduski i jak zarobił swoje pieniądze. Ten człowiek kompletnie nie zna się na zarządzaniu, co nie jest akurat wadą, natomiast wadą jest to, że zarządza. Nawet jeśli przyjąć, że ma pecha, że się wszyscy uwzięli, że rzeczywiście jest jakiś sabotaż ze strony Leśnodorskiego, nawet jeśli założyć, że musi zarządzać, bo nikt inny nie chce, to sposób rozwiązywania problemów przypomina ruchy słonia w składzie porcelany. On się niczego nie uczy, to są ciągle te same błędy. Jakim cudem więc doszedł do tego, co ma?
Czy miał na kogoś jakieś haki? Może znał kogo trzeba?

Alie_Verema
Alie_Verema

Jego szczęściem jest to że kupił klub który był na topie. Gdyby kupił klub który trzeba odbudować byłaby tragedia (Cacek i Widzew).
Aktualnie jest vto jedzenie własnego ogona. Nikt z nas nie wie jak długi jest ten ogon.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

W prywatnym przedsiebiorstwie wypierdolic nawet Prezesa to nic specjalnego. Dzial nie przynosi dochodow to jeb wszyscy na zielona trawke.
W pilce noznej natomiast to motloch pracowniczy (specjalnie uzylem tego terminu aby oddzielic kopaczy z Eklapy od pilkarzy) rzadzi i stad wyglada to jak wyglada. Chcesz pozbyc sie Rado to albo go komus wepchniesz albo plac kilka mln pln odszkodowania.
W biznesie nikt sie nie pierdoli, bo ma ku temu warunki. W pilce noznej obibokow wlasciwie pozbyc sie nie da.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

allende73
allende73

To prawda, najpewniej miasto lub jakaś spółka skarbu państwa uratowałby Legię, jeżeli ta stanęłaby nad przepaścią jak niegdyś Polonia (smaczku dodaje, że wedle JW nim oddał klub I. Królowi, który dobił Polonię, to chciał ją wpierw oddać za złotówkę miastu). Byłaby to z jednej strony rażąca nierówność, z drugiej jednak, naprawdę żadnemu klubowi i kibicom nie życzę, by przechodzili przez upadek klubu i startu od (prawie) zera.

Mioduski to przede wszystkim nie zna się na piłce nożnej oraz amatorsko zarządza tym klubem, to go dobija. Owszem racją było to, że styl zarządzania za czasów BŚ też najpewniej doprowadziłby Legię do zapaści (bo był to styl radosnego wydawania pieniędzy) finansowej, ale dawał więcej radości sportowo oraz perspektyw na odratowanie klubu z racji właśnie poziomu sportowego (łatwiej np. o inwestora, czy nawet pożyczkę). Zresztą to wówczas tak naprawdę zaczęły „przekwitać” pierwsze problemy finansowe.

W Legii obecnie ma żadnej długofalowej wizji, a przynajmniej konkretnego planu, który byłby konsekwentnie realizowany (no gdzie to oparcie na młodzieży?). Mioduskiego cechuje przy tym go brak konsekwencji oraz jakiejkolwiek stabilizacji. Przykład: trzech trenerów na sezon i to jakich ! (bo nie było chętnych, czy raczej takich chętnych, na których legię byłoby stać). W klubie panuje istny chaos. Jest ambiwalentny i sam sobie ciągle zaprzecza (jednego dnia ogłasza, że to trener na lata, następnego go zwalnia). Przede wszystkim jednak nieustannie daje sobie wciskać kit kolejnym hochsztaplerom, jak Jozak. Nie ma pojęcia o piłce, ale chyba udaje, że się na tym zna, skoro nadal pełni funkcję prezesa i nie obsadził stanowiska dyrektora sportowego. O megalomanii i słowach bez pokrycia nie ma co nawet mówić (rzekoma kolejka chętnych po Szymańskiego oraz Niezgodę za grube miliony). Od dłuższego czasu mówię, że Mioduski to taki JW, który prowadzi ten klub do zapaści, tylko JW traktował Polonię jako zabawkę, w którą ładował kupę kasy, bo ją miał, do momentu, w którym mu się znudziła, Mioduski zaś odznacza się takimi samymi cechami (chociaż w mniejszym natężeniu i ma trochę PR lepszy), ale nie ma pieniędzy, przez co swymi decyzjami pcha klub ku przepaści.

Juri
Juri

w Dudelange Legia wygra z 5-0 , tak jak kiedyś z Saint Patrick. z Cluj ciężko przewidzieć ale mam przeczucie że będzie dobrze

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Alie_Verema
Alie_Verema

Oby. Dla dobra wszystkich klubów.

Phelek
Phelek

nie no co ty, ja z Dudelange Legia wygra 5-0, to z Cluj 3-0 spokojnie. W finale LE 1-0 z Arsenalem. Legia król!!!

Taiczo
Taiczo

Wczoraj krzysiowi na tt udowodniono, że gówno się zna więc nie wytrzymał i puścił swojego hejterskiego szczura prosto z jego chorej z nienawiści głowy.
Wystarczy umieć analizować raporty plus ruchy finansowe Legii z ostatniego roku by jasne sie stało,że Legia ma się nie najgorzej co nie oznacza, ze się przelewa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Ze bankructwo nie grozi to bym polemizowal, bo gdyby nie awans do LM to w 1 roku nalezaloby splacic 140 mln pln i w sumie nie wiadomo jakby sie to skonczylo.
Obecnie dlug biezacy i rollowany to 30-40 mln pln. Weszlacy zapomnieli, ze w koszta wliczane sa wszelkie mozliwe wyplaty na rzecz pracownikow jak premie za Mistrza, LE itp. Bez tego wydatki beda mniejsze nawet i o 20 mln pln. Dodatkowo juz rozlozono kontrakt Jedzy, paru innym graczom kontraktow nie przedluza i kolejne 10-12 mln pln bedzie w ksiefach na plus.
Natomiast sam model opierania wydatkow o przychody z LE jest spierdolony. Za Boguslawa bylo naprawde zle, Miodek to naprostowal, ale nie wyeliminowal.

az
az

Za 4 miesiące z hakiem skończy się kontrakt z Eduardo. Za kolejne pół roku skończą się kontrakty tym gościom:
Hamalainen, Mączyński, Cafu, Phillips, Cierzniak, Pasquato, Kucharczyk, Radovic, Hlousek, Pazdan. Część z nich wyleci na ryj a część nie dostanie więcej niż ma albo mniej bo nikt i tak ich nie chce. Mioduski posprzątał też grzechy Leśnego – Chukwu, Langila, Masłowsiego (za 3 pensje), obniżył roczne obciążenie kontraktu Jędrzejczyka dzięki rozłożeniu na raty i naprawił swój błąd z Hildeberto wywalając go do Portugalii.
Nie wiem skąd wyszło aż 170 mln kosztów w prognozie Stanowskiego, przecież nie będzie premii dla sztabu i zawodników za wejście do LM, nie będzie nowych kontraktów po 600 tys euro, odprawa dla Jozaka (i tak mu się kończył kontrakt za parę tyg. bo było 1+1) czy Klafa nie jest tak wielka jak dla Hasiego, nie ma kosztów uzyskania wielkich przychodów z LM jak logistyka meczów (sporo droższa niż w LE). Część z tych kosztów jest też wirtualna jak np. amortyzacja vo nie powoduje wypływu śsrodków z konta. Owszem nie bedzie lekko ale katastrofy w stylu Wisły Kraków też nie, nie wejdą do grupy LE to braknie pewnie ze 30 mln które trzeba pokryć pożyczką lub przedażą ze 2 zawodników i tyle.

Michal Sz
Michal Sz

Nawet jak teraz jakoś kryzys przetrzymają to co dalej? Pozbędą się niepotrzebnych graczy, ale kto lepszy przyjdzie na ich miejsce, jak już teraz nie ma kasy nawet na to żeby bez problemu płacić wszystkie pensje? Legia ma teraz tak beznadziejną kadrę, że mistrzostwo w tym sezonie wydaje się mocno wątpliwe, a nawet jeśli je wygrają to w pucharach też guzik zdziałają. Czyli kolejne kłopoty finansowe. Poza tym kogo oni tam mogą opchnąć za dobrą kasę? Nawet jednego takiego gracza za bardzo nie widać.

Jeśli nie znajdzie się w miarę szybko chętny do zakupu klubu inwestor to przy obecnym zarządzaniu i tak nieźle to pierdolnie, kwestia czasu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michal Sz
Michal Sz

W tamtym sezonie też ich kadra była beznadziejna, zresztą kilkanaście porażek w lidze i prawie co trzeci mecz w plecy mówią same za siebie. Przed tym sezonem nikt ważny nie odszedł, bo w sumie kto miałby to być? Nawet już za bardzo sprzedawać nie ma tam kogo. Kto prezentował tam dobry poziom już dawno odszedł, a zostały jakieś odrzuty typu Pasquato, Astiz czy Philips.

W poprzednim sezonie Legia wygrała rozgrywki tym, że jej rywale byli jeszcze bardziej żałośni od niej. Jeśli liczą tam na kolejny taki numer to mogą się mocno przeliczyć. Ale niezdobycie mistrzostwa paradoksalnie mogłoby wyjść im na dobre, bo ostatnio zdobywane tytuły przykrywają burdel, która ma tam miejsce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

allende73
allende73

Skąd wiesz, że nie potrafią wykorzystać. Póki co dopiero 4 kolejki za nami. Ciężko cokolwiek mówić, poza tym, że Legia nie prezentuje się dotychczas dobrze (nawet zwycięstwo z Piastem, które daje promyk nadziei kibicom, bowiem faktycznie wyglądał to lepiej, zwłaszcza od strony ambicjonalnej, nie powinno przesłaniać tego) i gubi punkty. Eklapa jest zbyt „nieprzewidywalna” (czyli chujowa :p), aby w oparciu o poprzedni sezon tworzyć jakieś prawidłowości. Tak naprawdę dopiero bezpośrednie mecze pomiędzy „czołowymi drużynami” coś więcej powiedzą.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

ed
ed

Nie tyle Legia tytuł zdobyła co inni koncertowo przerżnęli. Tyle w tym zasług kadry Legii

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

A ma stawać na młodych zdolnych?

allende73
allende73

Tak Miodek zapowiadał i jak zwykle na słowach się skończyło. Zresztą jeżeli chce zarabiać pieniądze na transferach, to raczej na takiej polityce się je zarabia, nie zaś na ściąganiu 35 letnich piłkarzy, którzy nie grali od roku.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Przeciez sciagnal Wieteske, jest Szymanski, Niezgoda, Majecki, Michalak, Zyro, Holownia, robione sa zakusy na Stolarskiego.
Wina Miodka, ze Akademia nikogo z rocznikow 2000-2001 nie wyprodukowala a ze wczesniejszych rocznikow takie pasztety wypuscila jak Niezgoda?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol
Buncol

Jakich zawodników? Legia nie ma kogo sprzedać. Dwa sezony bez pucharów i dwa razy po 30 baniek w plecy. Nie dziwię się jak Legia zbankrutyuje.

Hadziuk
Hadziuk

Legia to już bankrut! Klątwa szeptunki trwa.

JesusChristPose
JesusChristPose

kolega az, sprzedażą których 2 zawodników Legii chciałbyś przykryć dług 30 milionów (złotych jak rozumiem)?

Buncol
Buncol

Leśny miał w budżecie kasę z pucharów i Miidek też ma zabudzetowana kasę z pucharów. Różnica taka że za Leśnego wpływy były realne a za Mioduskiego to tylko pusty zapis w księdze.

JesusChristPose
JesusChristPose

można jakiegoś linka do tego twita?

Insaciavel
Insaciavel

Bankructwo Legii nie było by dobre chyba dla nikogo ze środowiska piłki (no, może dla Polonii, na którą mógłby się przerzucić jakiś % kibiców.
Liga potrzebuje Legii i to silnej Legii, takiej, która będzie się liczyć w walce o mistrzostwo (niekoniecznie rok w rok wygrywać, ale liczyć się). Wystarczy spojrzeć na frekwencje na innych stadionach w meczach z Legią i z innym przeciwnikiem, oraz na siłę marketingową.
Tyle jeśli chodzi o koncert życzeń. Realia – za dużo ostatnio było nieudanych transferów (wszystkie oprócz powrotu Niezgody?), żeby się to nie skończyło przynajmniej mocną czkawką. Bezsensowne szastanie kasą na kontrakty starzejących się Jodłowca i Jędrzejczyka (o dziadzie Eduardo nie wspominając). Zaciąg różnych Bałkańców, Gruzinów, Węgrów, Franzuzów, Albańczyków itd. tylko przechyla szalę.
Kto by pomyślał, że kibice Legii zatęsknią za Besnikiem Hasim, a przede wszystkim za polecanymi przez niego zawodnikami.

Poznaniak
Poznaniak

Liga potrzebuje uczciwej Legii

Alie_Verema
Alie_Verema

Hipokryta

KAROL_KOT
KAROL_KOT

Co słowiku znowu czujesz się wydymany ? Poznańskie kompleksy, cienkie po prosto jesteście dziewczyny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Kontrakt Jędzy to tam chuj. On przynajmniej może strzelić jakąś bramkę, tak jak z Piastem wczoraj. Ale co powiedzieć o wykupieniu Dąbrowskiego, a potem zapłaceniu mu kontraktu i puszczeniu za darmo do Lubina? A teraz w środku musi grać podstarzały Astiz i nieogarniający defensywnej gry Wieteska. Przecież to jest śmiech na sali.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gudi
Gudi

A ile milionów dostała Arka za Marcjanika?

Poza tym zgoda.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Poznaniak
Poznaniak

Czy Legia zbankrutuje ? Jestem za a nawet przeciw jak mawial pan prezydent

tsubasa_iwan
tsubasa_iwan

Legia nie może zbankrutować. Może wziąć kredyt i spłacić go kiedy wpadną miliony monet z nowej umowy TV, mogą dokonać się zmiany właścicielskie, wreszcie Legia może jeszcze w tej Lidze Europy zagrać. Mioduski jest w dupie głębiej niż się spodziewał, ale raczej to ogarnie.
A tak poza tematem, czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć czy weszloFM jest w jakikolwiek sposób powiązany kapitałowo z panami Wandzlem i/lub Leśnodorskim?

Gudi
Gudi

Stanowski od początku twierdził, że Mioduski to amator bez pojęcia i ta zmana właścicielska będzie niekorzystna dla klubu. Teraz to się potwierdza. Chyba, że twierdzisz, że jest inaczej to przedstaw fakty zamiast węszyć spisek.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

A kiedy Legia miala 140 mln pln dlugow, za Lesnego czy Mioduskiego?
Co chcial z kasa z LM zrobic Lesny, splacic dlugi czy wpakowac w transfery?
I skad te koszty nagle 160 mln pln, skoro budzet placowy spadl z 90 mln pln (szczytowy 2016/17) na 78 mln pln (2018/19) a pozostale wydatki nie wzrosly? Spadek przychodow z dnia meczowego i marketingu to bodajze 2 mln pln.
Chyba, ze Weszlo podaje kwote 160-170 mln pln qszystkich sekcji sportowych. To wtedy to sie zgadza. Za Boguslawa tez pozostale sekcje kosztowaly 25-35 mln pln.

M.S.
M.S.

Dobra, czas najwyższy, kupuję. Potrzebuję jeszcze dwóch wspólników. Stawiam tylko jeden warunek Darkowi. Oddaje mi klub, na ten moment płacę mu 0 zł, a jak będę już właścicielem, to razem ze wspólnikami będziemy spłacać dług z pieniędzy Legii.

Kolejosz
Kolejosz

Stanowski coś poćwierkał o 100 mln, a wszyscy łykają to jak młode pelikany, mimo że wiarygodność tej informacji jest właściwie żadna, gdyż twierdzenie nie zostało niczym poparte.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Jak zwykle standardowe pytanie, gdzie byliscie jak syf robil Lesniodorski a budzet sie kwota 100 mln pln nie spinal?
Co to jest za model biznesowy co od 5 lat opiera sie o w sumie niepewna rzecz jaka jest gra w LE? To sa jakies kpiny i jakim cudem to przechodzi przez Komisje Licencyjna?
Hegemon palcem robiony.

PS. Jakos Lech czy Jaga budzety spinaja to czemu od 5 sezonow w Legii nie moga. Jak ma byc lepiej jak Legii to w sumie kolejna wydmuszka podobna do zabawek JW czy Cupiala.

KAROL_KOT
KAROL_KOT

Masa kompleksiarzy wali konia pod bankructwo LEGII. W tym kilka dziennikarzyn z tego portalu. Nic takiego nie nastąpi . LEGIA to nie jakieś nie wiadomo co jak polonia, łks, ruch czy inny widzew.

Heerooy
Heerooy

Ten komentarz stanowi idealne odbicie sentencji „pycha chodzi przed upadkiem”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Redmond
Redmond

Skąd to wiesz, skoro jeszcze na bilet do Warszawy nie uciułałeś

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Choć wolałbym aby liga była mocna i grali w niej przedstawiciele dużych miast z kibicowskim zapleczem, to za takie wywyższanie się aż się prosi aby Legia zbankrutowała i poszła od B klasy. Za to was, Legionistów i Warszawiaków ludzie tak nienawidzą, za to nieuzasadnione wywyższanie się.
Śmiejecie się z Kuchenkorza, a oni obecnie mają stabilną sytuację finansową i możliwe że nawet lepszy skład. Nie zdziwiłbym się gdyby w tym sezonie was ograli. A jeśli to im się nie uda – no cóż. Mają Gumnego do sprzedania za lekko 6 baniek Euro. Jóźwiaka który może pójść za 3-4. Jest 18 letni Klupś, na którym też będzie można zarobić, bo jeśli dostanie rundę, to na bank strzeli jakieś gole, a to wywinduje jego cenę. A w Warszawie? Macie jednego Majeckiego i spuszczacie się za ile to melonów go sprzedacie – tyle, że on jeszcze nawet nie zdążył zadebiutować w Eklapie.

az
az

Za 10 lat nikogo obecna sytuacja finansowa Kolejorza nie będzie interesowała. Nikt nie będzie patrzył jakimi młodymi grali, ile kasy byli warci, za ile sprzedawali. Każdy wejdzie sobie tylko w zakładkę sukcesy i tam będzie sprawdzał ile w tym okresie razy był MP a ile Legia, ile razy zdobył on PP a ile Legia. I tylko to się liczy a nie tabelki w excelu i kto kogo za ile sprzedał. Liczy się poznańska i warszawska gablota za ostatnie lata i śmieje się ten kto ma tam ostatnio więcej. Tyle w temacie „spuszczania się” i „wywyższania”.
Z Lecha choćby się chciało to nie da się nie śmiać skoro nawet tak chujowej Legi jak sezon temu nie potrafił przeskoczyć. Nic im nie pomaga, rewolucja u rywala z 11 wpierdolami w lidze i graniem sezonu bez trenera, miliony ojro za wychowanków. Co by się nie działo, choćby los im prezenty robił i tak wszystko spierdolą jak ostatni nieudacznicy. Nieśmieszna to była Wisła Kraków, obecni rywale to karykatury rywali, a Lech to już klub mem
A Legia i tak nie upadnie bo ma możliwości dużo większe od jakiegokolwiek klubu w Polsce.

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

No właśnie. Lech jest słaby, Jaga słaba, poza tymi ekipami reszta to ligowy dżemik Zatem powiedz mi co znaczą te tytuły MP? Bo dla mnie i dla reszty Europejskiej piłki, one znaczą gówno. Jesteś w stanie wymienić kto w ostatnich 5 latach zdobywał mistrzostwo Czech? No, to pomyśl że o mistrzostwie Legii też nikt nie słyszy.
Jedynym plusem bycia MP jest możliwośc gry w eliminacjach do LM. Tu ośmieszamy się co roku z jednym wyjątkiem super losowania Dundalk. A do Ligi Europy można wejść i z pozycji nr 2 w lidze. Także wielkich różnic nie ma, bo czy w gablocie jest 20MP czy jest jedno, to bez potwierdzenia siły na arenie Europejskiej jest to gówno warte.
Legia w ostatnich latach startowała w LE fajnie, ale też nie udało jej się zajść ponad poziom 1/16. A tam dochodzą naprawdę przeciętne ekipy z Europy. Także, różnica między Lechem, Jagą czy Legią nie jest na tyle duża, aby uprawniała do takiego noszenia brody w górze, jak czynią to teraz Warszawiacy.

az
az

Trzeba oceniać sukcesy w oparciu o możliwości. O LE czy LM walczą wyłącznie kluby z top 5 lig. Reszta to plankton nieważne czy to Polska, Czechy, Begia czy San Marino. I tak dla świata wielkiej różnicy nie ma czy jakiś czeski klub będzie odpadał w grupie czy 1/16 – nikogo to nie obchodzi i nikt się tym nie interesuje. Dla takich gównoklubów liczy się mistrz kraju i tyle, puchary są dla Realu, Atletico, Bayernu, czasem wyskoczy jakieś Monaco czy Leverkusen. Każdy pamięta finał LM Milanu z Liverpoolem, a każdy ma w dupie kto wtedy odpadł w 1/4 LE, a co dopiero to czy grał w grupie czy też odpadł w eliminacjach. I na naszym rynku gównolig i gownoklubów Legia ma zdecydowanie największe sukcesy i ma prawo nosić brodę do góry, zwłaszcza że robi to nawet z jednym okiem i połamanymi nogami, bo takie dno jest pod nią.
A jak już tak wpychasz tak puchary do tego koszyka że niby na tej podstawie oceniać trzeba różnicę a nie na podstawie ligi – to popatrz na ranking Legii i każdego innego klubu. Jest duża różnica (kilkukrotność) czy minimalna (5-10%)? No właśnie, nawet puchary dają Legii prawo śmiania się z reszty i wywyższania się nad nimi, bo nad drugim zespołem ma ponad 3x więcej punktów. I to nawet przy wpierdolach od Mołdawii czy Luksemburga. Takiej różnicy biorąc pod uwagę puchary nie ma nawet Bayern ani PSG.

pepe72
pepe72

az

10 lat temu hegemonem była Wisła Kraków. A w tabeli mistrzów Polski jest również Garbarnia.
O Garbarni wyczytałem całkiem przypadkiem, szukając innej informacji.

az
az

A nie wyczytałeś przypadkiem kto w tamtych latach miał najwięcej młodzików do sprzedania i za jaką kasę ich sprzedawali? Pewnie nie. A wiesz dlaczego? Bo tak jak każdy masz to w dupie. Tak samo będzie z Lechem i jego milionami za młodych.

Rejwen
Rejwen

Gorzej, gdy za 10 lat Legia będzie tułać się po 3 lidze przez bankructwo, a Lech złapie stablilizację, zostając hegemonem i zdobywając 7 tytułów w ciągu tej dekady (bez wsparcia sędziów, że to ciągnięcie za uszy w lidze w dłuższejperspektywie nie popłaca przekonali się zdobywcy czerwonych kartek w ostatnich dwóch meczach w pucharach). I to jest właśnie różnica między planowaniem długofalowym a bizantyjskim życiem chwilą.

az
az

Bez wsparcia sędziów Lech ma 8 punktów w rankingu UEFA, a Legia 24,5. Nie byłbym więc taki wyrywny w tłumaczeniu MP sędziami, bo puchary pokazują że Legia jest jeszcze lepsza od innych niż pokazuje to tabela ligowa. Lech to po prostu synonim nieudacznika. A co do jego perspektyw to zawsze to będzie taki polski Dortmund co też drogo sprzedaje i świetnie szkoli, nawet coś tam zwojował i był często w czołówce, od czasu do czasu zagrozi największemu w lidze, ale i tak nigdy nie był i nie będzie w długim terminie taki jak Bayern, ani w tytułach, ani w Europie, ani w pieniądzach, ani w postrzeganiu marki.
Dlatego pisząc o 3 lidze dla Legii i 7 tytułach Lecha w najbliższej dekadzie to popłynąłeś grubo – sam wiesz że to niemożliwe. To co się przydarzyć może takiemu Lechowi, co przydarzyło się Wiśle (i może się przydarzyć), Polonii, Widzewowi, ŁKS, nie przydarzy się Legii z jednego prostego powodu – bo to po prostu o kilka półek większy klub z wielokrotnie wyższymi możliwościami, z potężnego miasta z wieloma bogatymi ludźmi, gdzie zarabia się na poziomie najbogatszych miast włoskich, które w tej chwili nawet w połowie nie są wykorzystywane (a i tak wystarczają, tacy jesteście wszyscy przy nas mali). I sam o tym wiesz mimo że to wypierasz ze świadomości. U was sufit to u nas podłoga pod każdym względem, nasz beznadziejny sezon to dla was dobry sezon, a zła sytuacja finansowa to tylko problem, a nie jak u was – katastrofa i totalny upadek. Znaj więc miarę mocium panie i nie porównuj Legii do jakiegoś Lecha czy Widzewa, klubów z miast które przy Warszawie są zadupiem.

klosskuba
klosskuba

Ja tak się zastanawiam, jak to jest, że kluby z takich biednych zadupi jak Kraków czy Zabrze mają więcej tytułów co wielkomiejska Legia z bizantyjsko bogatej Warszawy, nawet Chorzów ma tyle samo. A już z tym porównaniem do Bayernu to mnie do łez rozśmieszyłeś, Monachijczycy zdobyli 28 tytułów, a następny w stawce FC Nurnberg 9, ponad trzy razy mniej, i to jest dominacja, a Legia to u nas dominuje co najwyżej w pyszałkowatości swoich kibiców. To zdumiewające jak można być w tak dużym stopniu oderwanym od rzeczywistości.

ps.
Na pozycję Warszawy pracują przybywający tu za karierą i możliwościami Polacy z całego kraju, to normalne.
Wybierz się kiedyś do Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic, Szczecina, Trójmiasta
Porównaj sobie miasteczka, i wsie śląskie, wielkopolskie, dolnośląskie czy nawet małopolskie do mazowieckich, szczególnie na wschód od Wisły, ale ostrożnie, to może być szok cywilizacyjny. Następnie usiądź i się zastanów, czy na ten rozwój stolicy mieli większy wpływ ci od was z Mazowsza czy raczej ci z Zachodu, a potem stanie się jasne dlaczego ci z Zabrza mieli 14 tytułów na 60 sezonów, ci z Krakowa razem 19, Ruch 14, nawet frajerzy z Poznania jakoś 7 zdobyli, a DOMINATORZY 13.

I jak Was tu nie lubić, Warszawiaczki, tacy pocieszni jesteście, a jacy bogaci.

az
az

Legia działa w tych samych warunkach co Bayern dopiero od stosunkowo niedawna. Te tytuły Zabrza czy Chorzowa były zdobyte w środowisku gdzie piłka była amatorska i nikt nie dawał na świecie na to większych pieniędzy. Ponadto tym klubom pomogła komuna której Bayern nie uświadczył. Paradoksalnie to dzięki komunie takie kluby z prowincji w ogóle się liczyły, bo bez tego przewaga wielkich ośrodków a zwłaszcza takich bogatych jak Warszawa byłaby jeszcze większa co właśnie obserwujesz po jej upadku, kiedy Legia w dość krótkim czasie zdobyła dwa razy tyle tytułów co przez tamte wszystkie lata. Po upadku komuny kiedy śląskie kluby przestały być dotowane przez państwowe kopalnie a ponadto kasa nie grała aż tak wielkiej roli to jeszcze do niedawna różnicę robił dobry wujek – polski milioner dorobiony na przełomie wieków. Teraz piłką rządzą wielkie pieniądze i to takie gdzie różnicę robi dopiero szejk a nie polscy milionerzy gołodupcy. Za czasów Wisły dużo to było 20 mln zł od milionera, dziś więcej dostaje Zabrze czy Gliwice od miasta czy Lubin od KGHM i te pieniądze to jest chuj. Nastały więc tak od niecałej dekady takie same warunki jak w Niemczech. Teraz będzie hegemonem ten co robi kasę i ma możliwości na robienie jej najwięcej. I bądź pewien że jak do Zabrza nie wejdzie jakiś koleś z top 3 rankingu Forbesa z Polski chętny na utopienie kasy albo jakiś znudzony Azjata czy Arab to najbogatsza będzie Legia. I tak jak Bayern jest tu teraz i będzie największą marką i zdobywa i będzie zdobywać najwięcej. Kwestia 3 lat do zostania najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Za kolejne dwie dekady będzie dwukrotna przebitka do Zabrza czy Krakowa.
A co do innych miast – o ich sile świadczą pieniądze. Warszawa ma budżet równy sumie budżetów Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Tak wiele potrafi tutaj uzyskać od jej mieszkańców, tacy są tu bogaci. Na prowincji jaracie się jak zarobicie te 3-4 tysiące do ręki a tutaj byle kto tyle zarabia. Płaczecie że średnia krajowa przesadzona, że nikt tyle nie zarabia a tutaj mało kto zarabia mniej. Także może i możesz sobie gdzie indziej pooglądać ładniejsze krajobrazy, ulice czy budynki ale pod względem możliwości Warszawa to zachód a każde inne miasto to przy niej zapyziała wiocha. Taka jest rzeczywistość

ed
ed

Dobra Piłes -Nie pisz . Myslałem ze ciezko tu bedzie znalezc porównywalnego zjeba do tego z 14 tytułami ale sam sie znalazł

klosskuba
klosskuba

Ale Ty tak na poważnie wróżysz co będzie za dziesięć czy dwadzieścia lat. Ja myślałem, że rozmawiamy o rzeczywistości, czyli tym co jest, a nie co może być.
Bayern hegemonem był, jest i pewnie będzie, Legia natomiast jest do tego na dobrej drodze ale nie była, nie jest i być może będzie, ale do tego by ją porównać z Bawarczykami to potrzebuje jeszcze ze 25 – 30 tytułów. Dlatego mnie tym porównaniem rozbawiłeś. Warszawa jest bogata głównie przez centralistyczny sposób prowadzenia polityki gospodarczej, tam się lokowały zarządy wszystkich prawie, większych przedsiębiorstw w przełomie wieków, i tym rozpędem Wawa idzie, w Kato, Kraku, Wrocku, w tych miastach które znam, inwestycje w wielkie centra korporacyjne to melodia ostatnich 10 lat, jak to się przełoży na zarobki/zasobność tych miast, to się okaże, koła reform samorządowych/decentralizacyjnych mielą powoli, a czy skutecznie to się okaże. Dlatego myślę, że Twoje przewidywania to takie pierdu pierdu, bo może być różnie. Zauważ, że taki biedny Kraków stać na dwa kluby w najwyższej klasie rozgrywek, a bogata stolica ma jedną Legie, która nie jest znowu takim hegemonem jak powinna wg Ciebie być. Turyn we Włoszech nie jest najbogatszy, a Bayern jest silny pieniądzem, ale też tradycją i patriotyzmem lokalnym, i stąd też się bierze mocna pozycja Śląska i Krakowa, a także Poznania, (ale pewnie mieszkając w Wawie te wartości to abstrakcja), jak dojdą do tego pieniądze to będzie konkurencja i wyrównany poziom. Piszesz, że śląskie kluby były silne w czasach amatorskich gdzie w domyśle kasa się nie liczyła, i jednocześnie, że przestały być silne jak straciły możnego protektora górniczego, ja nie wiem czy ja za mało kumaty jestem aby ogarnąć Twój wywód, czy Tobie się coś nie teges porobiło z logiką. A tak na marginesie to Ruch NIGDY nie był pod kuratelą żadnej kopalni.

I jeszcze taki cukiereczek jeśli chodzi o średnie płace : top 5 polskich miast na prawach powiatu za 2016r. wg GUS.
1. Jastrzębie Zdr. 6131 zł
2. Warszawa 5739 zł
3. Jaworzno 5314 zł
4. Katowice 5274 zł
5. Płock 5238 zł
Tam gdzie Warszawiak widzi sufit to w Jastrzębiu widzą dno.
Ponawiam propozycję, zobacz jak wygląda zachód Polski i zejdź na ziemię

az
az

Rzeczywistość jest taka że za 20 lat Legia będzie zdecydowanie najbardziej utytułowanym klubem w Polsce bo ma największe możliwości a budżet Warszawy nadal będzie kilka razy wyższy od kolejnego miasta ze wszystkich liczących się ośrodków i wtedy się przekonamy kto tu bajki opowiada i ma wizje małolata a kto ma rację. A żeś dojebał z tym Jastrzębiem, przecież to małe nic nie znaczące i anonimowe na świecie, także ekonomicznym bo i tak Jastrzębie mimo tego jest przy Warszawie wsią, nie nadaje się do porównań, może jeszcze pojedynczymi ulicami porównasz albo znajomymi przy piwie i wyjdzie Ci że w Warszawie znasz 5 ziomeczków co łącznie zarabiają mniej od jednego w Pcimiu i stąd Pcim jest potężniejszym, bogatszym i bardziej perspektywicznym miastem gdzie żyje się łatwiej i prędzej namówisz tu kogoś na loże za pół bańki? No to gratuluję trafności wyciągania wniosków geniuszu. Przewaga ekonomiczna Warszawy jest większa nad Poznaniem czy innym Wrocławiem niż przewaga najbogatszego miasta włoskiego na kolejnym i stąd przy ocenie możliwości Legii robi to większe znaczenie niż klubom z innych państw. Tytułów Legia nie ma tylu co Bayern ale ma takie same możliwości i perspektywy na polskim rynku co Bayern (choć ich jeszcze nie wykorzystuje w pełni) i tylko o to mi chodzi.
I tak Ruch i Zabrze zdobywały tytuły w czasach amatorskich, a komuna umożliwiała byle komu z byle zadupia stać się wielkim po przytulenia się do jakiejś grupy interesu, nie tylko środowiska górniczego, milicyjnego, czy wojskowego. Dziś tak się nie da i nigdy swojej pozycji te kluby nie powtórzą bo czasy się zmieniły i przewagę zdobywa się zarabianiem wielkich pieniędzy a nie wpływami w resorcie albo działacza partyjnego. A o to najłatwiej Legii
Zdanie „Po upadku komuny kiedy śląskie kluby przestały być dotowane przez państwowe kopalnie a ponadto kasa nie grała aż tak wielkiej roli” to przejście do innego etapu wyjaśniającego czemu ktoś mógł zbudować silniejszy klub od Legii w warunkach kapitalizmu i tłumaczy dlaczego mogła powstać potęga Wisły Kraków a teraz już nie powstanie – bo dziś wejście Cupiała który rzuci co roku 15 mln zł i zdominuje za takie śmieszne pieniądze całą ligę jest już niemożliwe, bo to za małe pieniądze żeby decydowały. Musiałoby to być z 10x tyle a nikt tego nie zrobi.
Tak więc w skrócie – Legia nie ma tylu tytułów co Bayern bo nie miała tyle czasu co on na wykorzystywanie swojej przewagi wynikającej ze swojego usytuowania z uwagi na inną historię gospodarczą Polski niż miały Niemcy, ale ma takie same możliwości na swoim rynku do zdominowania ligi i odskoczenia w tabeli trofeów co on. Teraz tak od 2012 roku działa w tych samych prawach rządzących ligową piłką co i on, i zaczyna od mniej więcej pięciu lat powoli odjeżdżać. Widać to na razie tylko po samych tytułach, przychodach i rankingu UEFA. Jeszcze nie widać aż takiej różnicy w tabeli ligowej ale to kwestia czasu. Nawet Bayern mimo lepszych warunków historycznych odleciał reszcie dopiero niedawno, Legia jest w tym miejscu co on w pierwszej dekadzie tego wieku kiedy też męczył się z Werderem, Stuttgartem, Wolfsburgiem, Dortmundem, Leverkusen, czy Schalke. Dziś przy nim reszta nie istnieje i to samo czeka Lecha, Jagę i resztę. Jeszcze parę lat wyrównanych bojów, może nawet i dekada, a potem reszta będzie tłem, o ile szejk kogoś nie poratuje.

klosskuba
klosskuba

Z tym Jastrzębiem to dojebałem z premedytacją, chciałem uzmysłowić czytającym, że poziom wynagrodzeń bardzo się wyrównał. Ja to już od jakiegoś czasu obserwuję bo prowadzę usługi w wielu miejscach w Polsce i wiem ile trzeba było zapłacić 5-6 lat temu za pracę w Wawie, Kraku, Kato, a ile płaci się teraz i trochę rozdrażniły mnie twoje porównania podłogowo – sufitowe, ale to tylko dygresja.
Wawa będzie miała większy budżet przez liczbę ludności i ilość zarejestrowanych tam firm i tu pełna zgoda :). Obok pieniędzy w klubie jest ważniejsze jak się będzie nimi rządzić. I tak przy zdumiewająco idiotycznym zarządzaniu w Legii, puki co trzeba 3-5 krotnie większej kasy aby ledwo co być lepszym od takiej Jagi, Lecha czy w zeszłym sezonie juniorskiego Górnika. W Europie jest kilka modeli prowadzenia klubów, są możni szejkowie jak w Man. C. ,PSG, Chelsea, są kluby pod protektoratem dużych firm Juve-Fiat, Napoli – Camorra ;), i są kluby gdzie struktura właścicielska jest rozproszona Real, Barca, Bayern, są takie gdzie właścicielem jest duża spółka giełdowa np. Liverpool, Arsenal, raczej nie znam wielkich firm gdzie właścicielem jest jakiś gołodupiec w pojedynkę. Zerknij na strukturę przychodów Legii, to głównie kasa z transmisji polskich bądź UEFA, kasa z dnia meczowego i ogólnie pojęte wpływy komercyjne, czyli pamiątki klubowe, transfery wychodzące, wynajem powierzchni, sponsoring reklamowy, umowy handlowe. I teraz potencjalnie najbardziej intratne składowe przychodów to transfery i prawa z transmisji od UEFA, transfery leżą i pacząc na politykę kadrową Legii szybko nie wstaną, a kasa z pucharów jest loterią. Przychody komercyjne i z dnia meczowego, czyli te, na które wpływ ma bogactwo Wawy są stabilne, ale mało wpływają na wzrost, czy nawet stabilizację budżetu. Wystarczy, że Lech zdobędzie MP, a Legia wtopi z pucharami i to Kolejorz będzie bogatszy mimo, że z „biednego zadupia” jest. W związku z tym, choć uważam że L. ma potencjał na hegemonię, to palca bym za to nie dał sobie uciąć, nie mówiąc o ręce. Największe rezerwy są w zarządzaniu, a nie w lokalizacji. I jeszcze taka mała prowokacja, najbardziej stabilny wzrost przychodów ze wszystkich klubów esy ma chyba Craxa. Zobaczymy co będzie za 15 lat. A zapomniałbym, Śląska aglomeracja jest pewnie porównywalna wielkością do Warszawskiej, Kraków to ok 1milon głów w tej chwili, no nie wiem czy to takie wsie, ale co ja tam wiem, wsiok jestem.

az
az

A ja dam palca uciąć za swoje wizje że za 10 lat nadal Legia będzie mieć najwięcej trofeów i najwięcej przychodów a żadne miasto nawet nie zbliży się potęgą ekonomiczną do Warszawy, Jak chcesz to wierz sobie w co innego i gdybaj 1000 przypadków co to by się nie mogło stać a i tak zobaczymy kto ma racje.

pepe72
pepe72

Craxa ma bogatego sponsora. I tylko filozofii Filipiaka zawdzięcza to, że jest tam gdzie jest. Fifi próbuje zrobić z Craxy normalny „biznes” ale to długa droga.

ed
ed

Przy takich Mołdawiakach , pogromcach owiec z Kazachstanu , odrzutach z Trnawy oraz piekarzach z Luxemburga okazało sie gdzie jest najwieksze zadupie. Warszawka weszła na salony i perfekcyjnie sie zesrała . Masz słome w butach -zostan w domu

ed
ed

A kogo interesuje w takiej Europie ile tytułow zdobyła Legia w tak chujowej lidze???? Waznie jest to gdzie mogą szukac zawodników .Z pewnoscią nie kupia nikogo w Warszawie . Legia moze se zdobywac i corocznie tytuł odpadając potem w przedbiegach w pucharach a Lech powoli moze zbudowac sobie takie zaplecze finansowe ze sprzedazy zawodników ,że za pare lat sie okaze czyja polityka była lepsza. Inwestowac w Akademie ,wychowanków czy tez w gruszki na wierzbie w postaci kasy z europejskich pucharów

az
az

Nie martw się, Legia też niedługo będzie mieć akademię a obecne problemy i wpierdole od pastuchów są tylko przejściowe, w przeciwieństwie do Lecha który obskakuje je rok w rok.
Każdego dziennikarza interesuje tytuł kraju nawet gównianej ligi. Zawsze jak gazety opisują rywala w pucharach to napomkną o jego sukcesach. W studio też się wspomni że np. gramy z Legią, która wygarała 13 MP i ostatnie 3 z rzędu. Czy to teraz czy za 50 lat. Żadna natomiast gazeta nie napisze że Lech 10 lat temu sprzedał Bednarka bo ma na to wyjebane.
A co do Mołdawian i Kazachów – wiesz że te kluby osiągnęłey ostatnio w pucharach więcej od Lecha i każdego innego polskiego klubu poza Legią? Nie bronię tu Legii bo zwłaszcza Sheriffa powinna wyeliminować i się ośmieszyła ale fakt faktem jakbym był kibicem klubu obiektywnie gorszego od nawet takich pastuchów to bym się tak nie produkował w ich deprecjonowaniu:) I nie podkreślałbym o tym odpadaniu w przedbiegach będąc kibicem klubu który odpada zwykle jeszcze wcześniej i może sobie pomarzyć o takich wynikach w ostatnich latach i o takim współczynniku co jego rywal do którgo się tak zaciekle przypierdala. Jesteś kibicem klubu gorszego który tak w Polsce jak i w Europie sobie gorzej radzi więc rzucasz się jak menel do zwykłego Kowalskiego. Znaj pan miarę mocium panie. Legia się usmarowała trochę gównem ostatnio ale wy jesteście od dawna cali obsrani, obrzygani i pływający w szambie więc i tak ciągle ma prawo patrzeć na takich kmiotów z Poznania czy innej dziury z góry. Niech twój klubik przynajmniej dojdzie do tego poziomu co Legia tak w Polsce jak i w Europie w perspektywie 3-5 lat z rzędu przynajmniej to wtedy możesz tak dokazywać. Na razie śmiejesz się z lepszego od swojego. 3 razy lepszego wg rankingu UEFA:) Czym byś tu nie wyjechał, czy to ligą czy pucharami i tak Legia wypada najlepiej i lepiej niż cała liga razem wzięta, mimo że oczekuje się od niej jeszcze więcej. Także nawet przy takiej słabej Legii i tak jesteście przy niej zbyt mali i nędzni żebyście mieli jakiekolwiek prawo ryja otwierać przy jej niepowodzeniach. Bo co byś nie powiedział i tak twój klub przy Legii to gówno. Może ona odpaść nawet z luksemburczykami a i tak ma w rankingu 3x tyle punktów co twój Lech. Takim jesteście dnem przy Legii, i to w Europie – jak już tak lubisz podkreślać puchary i deprecjonować ligę.
No i wyniki Legii nadal nie mają żadnego przełożenia na to że każde miasto w Polsce przy Warszawie to biedna zapyziała wiocha z małym ułamkiem jej możliwości. I dlatego to co spotyka kluby z innych miast jej nie spotka. Dużemu wolno więcej. Co byś tu nie pierdolił i jakichś tam fantastycznych wizji o upadku Legii i nastaniu wieloletniej dominacji Lecha nie miał.

ed
ed

Dobra Nie pierdol już tych megalomanskich kacapolów bo słabo sie robi . Legia bedzie miała Akademie ???????? Ciekawe za co ????? JEST COŚ CZEGO LEGIA NIE BEDZIE MIAŁA ?? Polecam wizyte w ksiegarni i zakup ksiażki -W POGONI ZA ROZUMEM. Pa błaznie.

az
az

Wejdz tu za 10 lat. Wtedy podliczymy kto za lata 2018-2028 będzie miał więcej trofeów w gablocie i kto w 2028 będzie miał wyższy wspóczynnik w rankingu UEFA, Legia, Lech czy inny Białystok. Ja jestem pewien że Legia co byś tu nie pierdolił i czas pokaże Ci dobitnie ile warte jest te twoje pitu pitu i te twoje dziecinne wizje. I wtedy zobaczymy kto tu jest debilem i kto tu pierdoli głupoty. Na razie, pajacu.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Otoz w ostatnich 3 latach to od Legii wieksze sukcesy na arenie europejskiej odnosili mistrzowie Bulgarii, Kazachstanu, Irlandii, Chorwacji, Czech, Bialorusi czy Norwegii. Tyle znaczy mistrzostwo Eklapy.

Tomaszek
Tomaszek

Nigdy nie poznałeś prawdziwego Warszawiaka.Poczytaj trochę do chuja! Wkurwiające są takie prymitywy jak Ty! Prawdopodobnie ktoś z Twojej rodziny czy znajomych rodziny odbudowywał to miasto do chuja wafa!(Cała kraj to robił) Możliwe że tu osiadł,może jeszcze nawet żyje! Założył tu rodzinę ,a rodzina rodzinę.Rdzennych Warszawiaków(Rodzice i Dziadkowie z Wawy) jest ok 12% i uwierz mnie ze wszyscy mają wyjebane na Twoje opinie.Większość tu mieszkających to przyjezdni którzy to pierdolą jaka ta Warszawka chujowa ojoj i tragedia.A potem jedzie na wiochę do Wronek i biadoli jaka ta Warszawa zła.I tak powstaje mit…Poczytaj trochę…

Majas9
Majas9

Czyli błędy były dwa:
Pierwszy – zbyt duży zaciąg piłkarzy na powtórzenie Ligi Mistrzów. Transfery i owe gigantyczne pensje wynikały z myślenia krotkowzrocznego, że uda się dzięki kasie wpompowanej na zagraniczny szrot i bajonskie kontrakty powtórzyć awans do grupy LM co skutkuje oczywiście przychodami mogącymi pokryć powyższe koszta.
Drugi – awans do fazy grupowej LM uznano bardziej za sukces sportowy niz miłą niespodziankę, wypadek przy pracy i się tym zachlysnieto. Z tego złego rozumienia zrobiono błąd pierwszy i tu kółko sie zamknęło.
Wnioski?
Awansując do LM w Polsce, nigdy nie zakładaj, że w najbliższym czasie ci sie to powtorzy. Skup sie na pracy u podstaw, lepsze wyniki w LE niż bujanie w obłokach takich jak coroczne granie z potegami pilkarskimi europy i tworzenia raju finansowego dla przecietnych grajków.
Podstawy, zdrowe fundamenty i powolne aczkolwiek zdrowe finansowo budowanie rankingu i marki w europie.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Tylko te bledy popelnil Lesniodorski a nie Mioduski.
Weszlacy manipuluja liczbami, wogole nie weryfikujac zrodla (co nie dziwi jak w Legii maja obecnie przejebane).
Dlug biezacy to 30-40 mln pln to nie jest oczywiscie sytuacja idealna, ale tez nie ma tragedii. Nie wynika on z przeinwestowania, tylko m.in. z obciazen kontraktami jeszcze z czasow Boguslawa oraz wtopami z paroma transferami za Miodka.
Spadek frekwencji to bodajze 2 mln pln w skali sezonu. Mniej niz zarobki Pazdana.

Majas9
Majas9

Powiem szczerze, że nawet nie wnikam na czyim stołku robiło się takie pochopne wydatki ale pewnie masz rację.
Jeśli tak się przyjrzeć tej sytuacji, to ten dług bieżący można w swoim czasie pokryć awansem(może dwoma) do Ligi Europy i trochę madrzejszym wydawaniu na płace.
W tym akurat Mioduski wydaje się być bardziej ostrożny i powtarzać takich błędów nie powinien.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Kredyty na biezace wydatki to chyba i w Jadze maja. To standard, bo nikt w Eklapie (ale i w Premiership czy La Liga) nie zamrozi X mln pln w banku, zeby zabezpieczyc wyplaty pracownikow, wydatki biezace (utrzymanie infrastruktury) czy na transfery lub odszkodowania.
Wiadomo, ze w Jadze taka lunia kredytowa bedzie dajmy na 5-6 mln pln, bo maja mniejsze wydatki. W Legii musi ona byc odpowiednio bardziej rozbuchana.
Z tego co wiem taki kredyt biezacy uwazany jest za akceptowalny jesli nie przekracza 1/3 wydatkow w biezacym okresie rozliczeniowym.

Majas9
Majas9

Mają w Jadze napewno – choćby aktualna inwestycja budowy konkretnej bazy treningowej.
Grunt to aby taki dług nie uciekł mocno spod kontroli. Regularnie splacany i względnie nie powiekszany jest właściwie malo odczuwalny, aczkolwiek w Warszawie pewnie już dał trochę mocniej o sobie znać.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Tego nie wiem. Wiem, ze racjonalizuja pozycje wydatki, stad przepychanki z Jedza i raczej pozegnanie Pazdana czy Hamy po wygasnieciu ich kontraktow.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

„Po pierwsze – Dariusz Mioduski kupił klub z ok. 15 milionami złotych na koncie” – ok, ale zdajecie sobie sprawę, że Mioduski nie kupił udziałów od klubu „Legia Warszawa”, tylko od Leśnego? I to Leśny dostał te pieniądze (o ile się nie mylę, to wspominał nawet, że kupi sobie za nie rower).
Wszelkie spekulację o bankructwie Legły nie mają sensu – Legia jest za duża, żeby upaść (sami to zauważyliście), to też jedyny klub z Warszawy w e-klasie, w kraju który lokuje wszystkie swoje instytucje w jednym mieście pełniącym funkcję stolicy, pupilek mediów – kogo jak kogo, ale Ległę będzie miał kto ratować.
Co do sprzedaży zawodników to mistrz Polski i tak jest w komfortowej sytuacji: pamiętajcie, że piłkarz staje się więcej wart przez sam fakt, że jest sprzedawany przez Legię (prosty przykład: Borysiuk został kupiony z Lechii za 500 tys., a odsprzedany za 2 mln.). Legia jest w stanie sprzedać większość drewniaków, którzy w innych klubach byliby niesprzedawalni.
Co do sprzedaży praw telewizyjnych naprzód: to nie tylko Ruch Chorzów, podejrzewam, że prawie wszystkie kluby odsprzedają swoje wierzytelności z tego tytułu, żeby łatwiej im było utrzymać płynność (ewentualnie biorą kredyty w banku pod ich zastaw – ale do tego trzeba mieć zdolność kredytową, co w e-klasie normą nie jest). Wbrew pozorom to dość normalna praktyka rynkowa.
„Brak awansu do LE oznacza zły klimat wobec klubu, kiepską frekwencję” – mimo braku awansu, przy dobrej grze w lidze (a w zasadzie dobrych wynikach) w tak dużym mieście jak Warszawa zawsze frekwencja będzie nienajgorsza, a pamiętajmy, że Legia ma stosunkowo drogie bilety. A na dobre wyniki w naszej lidze Legia jest chyba skazana.
Trzeba będzie zrobić restrukturyzację, odchudzić skład, zejść trochę z aspiracjami (mistrzostwo co 2 lata, a nie co rok), pozaciągać trochę długów, ponegocjować trochę terminów spłaty, może poprosić miasto o małą pomoc (np. o rabat za wynajem stadionu), zorganizować jakąś zrzutkę wśród kibiców, porozglądać się za sponsorami, wypromować trochę młodych nawet kosztem wyników, w najgorszym wypadku zrobić emisję dodatkowych akcji, na które na pewno znajdą się chętni. Ale bankructwo? No nie, nie wydaje mi się.
Nawiasem mówiąc, coś mi mówi, że Legia jednak ten Luksemburg przejdzie, a z Rumunami tak na 50% więc może nie być tematu.

RuudVanGol
RuudVanGol

Racja. Taki Furman, to został opylony do Tuluzy. Gdyby nie grał w Legii, to nie opylono by go nawet do Turzy. Ps Swoją drogą, to zawsze mnie dziwiła strona kupująca – niby mają na tym zachodzie najlepszych skautów, a dają się nabierać jak rybki zamieszkujące rafę koralową na drapieżnika w mule.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Tak samo swego czasu pewnie dumali w Dortmundzie. Pelen stadion, Mistrzostwo, final LM, kasa splywajaca z kazdej strony. 2-3 sezony chujowych inwestycji, brak wynikow sportowych i zjazd w otchlan. Gdyby nie pomocna dlon wyciagnieta przez najwiekszego wroga bylby 3 albo 4 poziom rozgrywkowy.

Wystarczyloby zwyczajnie wymienic pokolenie Radovicow i Jedrzejczykow na nowsze modele oraz nie skupowac ton szrotu.
Ja rozumiem, ze pare razy w ostatniej dekadzie sie przyfarcilo, ale kogo teraz moglaby Legia sprzedac i za ile? 100-letniego Malarza? Nagy’ego ktory ostatni dobry sezon rozegral 2 lata temu?

WF
WF

Dobrze prawisz. Gdybyś jeszcze nie był spod literki R :). Chyba że się mylę.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

Legii udało się sprzedać swego czasu Łukasika za kilkaset tys. ojro – mają swoje sposoby, niemożliwe nie istnieje. A do Legii też ktoś wyciągnie pomocną dłoń jak będzie potrzeba.

Alie_Verema
Alie_Verema

„Wszelkie spekulację o bankructwie Legły nie mają sensu – Legia jest za duża, żeby upaść” – Nokia też była potężna….

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

Myślisz, że Legię też może wykupić bogata amerykańska korporacja, żeby wystawić drużynę Legii jako własną?

Znakomity
Znakomity

Wbrew pozorom bankrut Legii mógłby odbić się pozytywnie na polskiej piłce. Ta zaczęłaby od klasy B, a w Ekstraklasie jest kilka dobrze zarządzanych klubów. I przede wszystkim Legia nie blokowałaby miejsca w eliminacjach do LM, w których co roku się kompromituje. Jestem za.

Kcramsib
Kcramsib

Jak już, to pewnie od IV ligi, jak Widzew czy ŁKS. A reszta e-klasy skończyłaby jak liga szkocka bez Rangersów: z bezwartościowym mistrzostwem (które zresztą teraz też jest bezwartościowe) i znacznie mniejszym niż obecnie potencjałem medialnym…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

miszcz
miszcz

taa Legia trzyma ta lige.. gdyby nie ona.. uuu strach sie bac 😀 wiekszy bzdur dawno nie czytalem. Nie ma ludzi nie zastapionych wie taki smieszny klub jak legla zastapic bardzo latwo np Polonia 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Znakomity
Znakomity

Legia miała już wiele szans, cierpliwość kibiców w Polsce też ma swoje granice. Wystarczy, że jakikolwiek polski klub awansowałby 2 razy z rzędu do LM i osiągnąłby finansowo to, czego Legia nie ogarnęła przez 10 lat. W Niemczech rządzi Bayern Monachium a nie Hertha Berlin, więc jeśli stolica nie umie to papa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Znakomity
Znakomity

Właśnie takich wizjonerów jak my w polskiej piłce brakuje. Trzeba myśleć długofalowe, a nie ze za rok Legia mistrz i chuj niech się dzieje co chece. Powinni się poświęcić i sami ogłosić bankructwo dla dobra polskiej piłki.

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

To akurat prawda, Legia budzi silne emocje, ma sporo kibiców i po prostu jest marką – może znienawidzoną, ale marką. Zatem naprawdę życzenie upadku takiemu klubowi jak Legia to jak sranie sobie w fotel. Inna sprawa, że kibice i piłkarze Legii sami dają milion powodów, żeby życzyć im rozbicia sobie ryja.

Ot, liga potrzebuje silnych Legii, Lecha, Jagi, Widzewa, Lechii, Wisły, Zabrza, a docelowo także Widzewa, fajnie by też było jakby we Wrocławiu i Katowicach baza kibicowska odżyła. To są kluby z kibicami, tradycją, koneksjami i animozjami i można na tym budować.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

to, ze pilkarze Legii wiecznie symukuja faule, nie maja jaj by przyznac sie, ze wyfrywali po bledach sedziowskich i zachowuja sie jak gwiazdeczki wobec dziennikarzy. no i nie ma chyba zadnej ekpy, ktora by tak grala przeciwko trenerom. W Legii jest wielki saturator z woda sodowa. Co do kibicow, to mnie meczy to stwierdzenie, ze skoro Legia przejebala z moldawianami, kazachami, slowakami i luksemburczykami, to inne druzyny tez by musialy. To nie jest tak, bo dochodzi ambicja, dyspozycja dnia i taktyka, czego Legia tych meczach nie zaprezentowala. Prawda jest taka drogi kolego, ze jeszczeazegia odpadnie z LE, zaliczy jeden slaby sezon w Ekstraklasie i Legia moze podzielic los Wisly. Schemat jest aktualnie ten sam: przeinwestowanie w puchary, droga zagraniczna koncepcja, wlasciciel wyczerpujacy rezerwy finansowe…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maciej Stolarczyk Hard Pressing
Maciej Stolarczyk Hard Pressing

Otóż nie musisz odbijać piłeczkę. Nie znam kulisów meczu z Dinami Tblisi, nie wiem co się tam stało. Prawdopodobnie było gorzej niż z Legią – nie tyle strajk, co piłkarze Wisły zlekceważyli rywala. W meczu z Levadią mówiłem już wiele razy – pan Maciuś Skroża vel trener postanowił że mecze z Levadią będą częścią cyklu przygotowawczego do sezonu. Czyli chłopaki pierwszy mecz rozegrali tuż po sztangach i półmaratonach.

Co do hegemonii Legii, rzecz w tym, że ciężko ją przełamać, kiedy w Legii wreszcie zbiorą się do kupy i zaczną grać. Przywrócono aktualnie Jędrzejczyka (co częściowo udobrucha szatnię), wywalono pseudotrenerów, spodziewam się, że teraz Legia będzie grała lepiej.

Bbfan
Bbfan

Wszechmistrzowie:):):)

WF
WF

Może jeszcze p. Dariusz ogłosi jakiś nowy świetny plan że oprócz zawodników, kluby będą oddawały L połowę budżetów. W końcu Legia reprezentuje je za granicą. Legia oczywiście nie zbankrutuje. Może nawet taki kryzys wyjdzie jej na dobre. Jeśli właściciel będzie potrafił zarządzać kryzysem. A to że wyniki sportowe będą gorsze. Jak ktoś koniecznie chce się uczyć na własnych błędach to kto bogatemu zabroni.

Tata Kazika
Tata Kazika

To jakieś kluby oddają Legii zawodników za darmo?

WF
WF

Całą masę, takich podstarzałych obcokrajowców. Legia niestety potem musi im płacić kontrakty. I zaczynają się problemy.

pepe72
pepe72

Wisła oddała Carlitosa.

Tata Kazika
Tata Kazika

Wisła nie oddała Carlitosa za darmo. Miała tylko duże ciśnienie na kasę i puściła go za frytki. Ale to już nie wina Legii tylko kłopotów finansowych klubu z Reymonta. Wiele klubów szuka na rynku okazji, a Carlitos niewątpliwie taką okazją był, i co w tym takiego niezwykłego i niemoralnego? Legia miała dać Wiśle więcej niż chcieli? 🙂

Rejwen
Rejwen

Dariuszkowi się marzyło w wywiadach, że Legii należy się kupowanie graczy z polskiej ligi za bezcen.

Boski Diego
Boski Diego

„Wtedy po raz pierwszy zastosowano nagłą śmierć całego zespołu.”
D. Szpakowski

Morlock
Morlock

„Czy Legia może zbankrutować?”. Każdy klub może zbankrutować.

JanuszTracz
JanuszTracz

Znowu walenie w Mioduskiego na siłę. Powtórzę, więc w skrócie:

1. „Amatorzy” z Chorwacji zdobyli ligę i puchar. Z Sheriffem i Astaną odpadł rok temu Magiera. Inne kluby z kim odpadały w ostatnich latach nie ma co przypominać, poziom Luksemburga.
2. To, że hajsu z LM nie zostało to raczej nie wina Mioduskiego.
3. Wejście Legii do LM to wyłącznie zasługa farta w losowaniu i trafienia Dundalk (z którym prawie odpadła). Nie żadnych solidnych podstaw finansowych, które były wcześniej czy super zarządzania.
4. Legia powinna awansować wcześniej, za Berga, z Celticiem, ale ludzie zatrudnieni przez poprzedni zarząd (pani kierownik? pan ebebenge? kto?) zrobili błąd na skalę… himalajów żenady. To był błąd zarządu, który kosztował… ile milionów?
5. Z transferami zawsze była loteria, można podać przykłady i udane i nieudane teraz i wcześniej. Warto by było uczciwie pochwalić zarząd za ruch z Carlitosem – konkretnie Kepciję i Mioduskiego.

Bądźmy choć trochę obiektywni. Albo dodajmy na końcu artykułu – materiał z cyklu #TeamLeśny :)))

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Fajny i rzeczowy koment. Czesciej prosze 🙂

Król Roastów
Król Roastów

Ale Ty wiesz, że Legia, przechodząc Celtic, miałaby jeszcze jedną przeszkodę do pokonania, bo to była zaledwie trzecia runda?

Zastanawia mnie ciągle, skąd u polskich kiboli to przeświadczenie o potędze polskiej piłki? Ciągle króluje narracja: przeszlibyśmy Celtic, to weszlibyśmy do LM.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JanuszTracz
JanuszTracz

Dokładnie. Zobacz jak grali i kogo by mieli w ostatniej rundzie. Nie dowiemy się jak by było, ale to była kompromitacja klubu (kadry zarządzającej) na skalę całej Europy. Współczuję Bergowi, że miał takich ogarniaczy w ekipie. Te aktualne problemy z hajsem skądś się biorą i na bank nie jest to tylko wina Mioduskiego, Kepciji i Jozaka. Nie od podpisywał Chimę-Chukwu, nie on podpisał kontrakt z Jędrzejczykiem na takich warunkach. Nie każdy też to zrozumie, ale to naprawdę nie jego wina, że Magiera dwukrotnie przegrał w zeszłym roku z zespołem niżej notowanym, a za poprzedniego właściciela remisował z Realem Madryt, a do Ligi Mistrzów był w stanie wprowadzić Legię nawet Besnik Hasi (o zgrozo). Nie Mioduski był prezesem w czasie zadymy na meczu z Borussią. O „profesjonalizmie” poprzedniej ekipy niech świadczy słynny email Dominika Ebebenge „Dear friends, I hope you are well…”. Do tego cytowane maile skauta Kucharskiego z Afryki.

Po prostu nie jest tak, że kiedyś wszystko było super zajebiście, a teraz jest najgorzej. Fakt, że wtedy sukcesów sportowych było więcej, ale jakoś nie mam przekonania, że był to wyłącznie efekt wybitnych zdolności kadry menadżerskiej – o farcie napisałem już w poprzednim poście wyżej 🙂

Przecież ten przekaz, który w tym temacie serwuje Weszło to nic innego jak TVP / TVN24 (wybrać co się chce). I wyjątkowo, piszę komentarz, nie dlatego że mi strasznie zależy na Panu Mioduskim, nie znam faceta. Nie twierdzę, że jest lepszy od kogokolwiek. Po prostu to urąga jakiemukolwiek obiektywizmowi i inteligencji czytelników. Poprzedni prezes bywa regularnie w Weszło.FM, rozstał się z Legią niekoniecznie w okolicznościach, o których marzył, Weszło.com non stop nawala w Mioduskiego.

Przypadek?

Na miejscu „redakcji”, gdybym miał bliską relację z Panem Leśnodorskim to nie komentowałbym działań zarządu Legii z racji „dobrego smaku”, tak jak nie komentuje ich Pan Leśnodorski. Albo dla głupszych czytelników należałoby napisać „P.S.: Tak, bardzo nie lubimy tego Pana i będziemy krytykować w nieskończoność, gdzie tylko się uda” I już 🙂 A może dla zmyły wrzucić raz jakiś tekst chwalący obecnego prezesa, to by było coś! Mindfuck!

Co do meritum – hajsu w kasie klubu. Z tego co pamiętam, aktualny prezes miał inne wyliczenia i tabelki co do tego ile zostało z LM i transferów jak wchodził do gabinetu prezesa. Nie nam maluczkim oceniać czyje dane są prawdziwe. Sorry, ale dane Pana X-a czy Legia.net nie brzmią wiarygodnie. Jak ktoś pracował w biznesie parę lat, to wie, że nawet audyty największych firm doradczych można przeprowadzić tak, żeby wyszła teza, której akurat potrzebujemy 🙂

Król Roastów
Król Roastów

Oczywiście, że był w zasięgu, ale u nich byłaby na ten awans identyczna spina jak w Legii, więc nie piszcie, że gdyby nie sprawa z Bereszyńskim, to byłby awans do LM, bo tego nie wiemy. Jedyne co jest pewne, to że byłby awans do czwartej rundy.

Poza tym, kogo Legia miała wtedy w grupie za przeciwników? Metalist, Lokeren i Trabzonspor. No potęgi!

Polska na mundialu też miała lepszą pakę niż Japonia i Senegal. Tymczasem to pierwsi awansowali, a drudzy nas rozjebali.

JanuszTracz
JanuszTracz

Królu Roastów, ta sytuacja z Bereszyńskim to miał być tylko przykład do zobrazowania sytuacji, jeden z kilku. Nie skupiałbym się konkretnie na tym tylko na ogólnej sytuacji „walimy na siłę w prezesa, bo go nie lubimy”.

Jasne, że nie wiadomo co by się zdarzyło, ale przed sądem możesz dochodzić nie tylko faktycznie poniesionej szkody (kasa za brak awansu do 4. rundy), ale też utraconych potencjalnych przyszłych korzyści (np. z tytułu awansu do fazy grupowej), jeśli jesteś w stanie to uprawdopodobnić. I tutaj można sobie gdybać czy Legia by nie miała 100 milionów więcej, gdyby ludzie od zarządzania nie zrobili wtopy. Gdyby to był błąd zewnętrznej firmy, a nie własnego pracownika to na bank sprawa skończyłaby się w sądzie roszczeniem o wielkie odszkodowanie. Bo akurat w tamtym przypadku piłkarze / trener nie zawalili. Byli w mega formie… Wszystko.

az
az

Legia byłaby losowana z innego koszyka i na 100% nie trafiłaby na Maribor. BATE, APOEL, Steaua, Red Bull albo Łudogorec byłby do wyeliminowania

17-S-92
17-S-92

Właśnie miałem pisac, że Celtic woadł na Maribor, bo był rozstawiony w losowaniu które było dzień po tym cyrku ze zmianą. Legia by nie była rozstawiona

yantar
yantar

ad pkt. 1-szego:
– I efektem zdobycia” ligi i pucharu było lanie (nie tylko) od półamatorów z Luxemburga? – No cóż.. Przykro mi, ale to nie CWKS „Magiera” odpadł z Sheriffem i Astaną – tylko odpadł klub CWKS „Legia”..
To „LEGIA” odpadła z Sheriffem i Astaną – i to jest FAKT!
– Odpadł chełpliwy KLUB, który w/g jego kibiców: – „trzyma polską ekstraklasę” i który ma „pełne ga(b)loty pucharów i tytułów MP”.
– A wydaje mi się (choć nie jestem pewien, bo ja panie, „ciemniak ” z prowincyi jezdem) – że taki.. „RUCH” np. TEŻ ma sporo różnych takich „rzeczy” w swoich gablotach?
– Ba! – KIEDYŚ.. to podobnież (tak mówią na mieście..) i WARTA ” Poznań była Mistrzem Polski! i to dwa razy! – Nooo.. KIEDYŚ…
Owszem.. „inne kluby” odpadały z byle kim, ale same były BYLE KIM – bez pychy.. bez gablot pełnych tytułów i pucharów – i bez „grania wielokrotnego” (KIEDYŚ) w europejskich ligach i pucharach.
To co uchodzi szaraczkom nie godnym wiązać buty „Wielkiej Legii”, NIE UCHODZI klubowi, o którym jego właśni kibice piszą iż – „jest JEDYNYM mogącym GODNIE reprezentować polską piłkę w eur. pucharach” – i owo „reprezentowanie”, należy się temu klubowi jak psu kość!
– NIE UCHODZI klubowi mającemu „pełne ga(b)loty pucharów i tytułów MP” – klubowi bez którego (podobnież) istnienie polskiej ekstraklasy straciłoby sens.
ad pkt. 2-giego:
– Czy to wina Mioduskiego czy też nie, to „hajsu” NIE MA! ! – I to jest FAKT i „skrzecząca rzeczywistość”!
ad pkt. 3-go i 4-go:
– A co ma „picie w Szczawnicy” do „szczania w piwnicy”?
– Podjął się Mioduski czegoś? – Podjął!!
– Jakie są tego EFEKTY? – Ano.. „Jaki jest koń, każdy widzi”!
ad pkt. 5-go:
– Czyli.. „Jest cudownie – pełna euforia – bo Carlitosa kupili”? – Jeśli jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?? -Tak czy inaczej.. „pudrowanie” nie pomoże. Po prostu; – „Król ma gołą dupę”!
~~~~

pepe72
pepe72

yantar
Piszesz o klubie, który od roku nie ma trenera.

Obukwe
Obukwe

4. Nie, nie powinna awansować z Celticiem, bo to dużo mocniejszy zespół, powinna była natomiast przejść Astanę i zagrać w LM w sezonie 17/18 wykorzystując kapitał w postaci punktów zdobytych za kadencji Leśnego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lupi45
lupi45

Wy się uważacie za poważny portal, jeśli opieracie swoje domysły na podstawie tego co pisze kibic!! To może ja się zaloguje na stronie lecha lub innego klubu, napiszę kilka głupot, a weszło to łyknie. Żenada. Stanowski widzi ze za chwilę Legia wyjdzie z kryzysu, wie że przychodzi nowy trener, więc musi jak zwykle dawalic, bo tylko to potrafi. Dziwne że akurat to napisał wtedy gdy już wiedział że jest nowy trener. A wy wszyscy to bierzecie na poważnie. Stano cały czas się mści za wilczy bilet. Bo za czasów Leśnego to wchodził na Legie kiedy chciał i jak chciał. Legia marketingowo jest magnesem, bo tylko wtedy gdy gra Legia, to wasze stadiony się prawie zapełniaja, a w dzień meczu z Legia w Poznaniu, jest święto Wielkopolskie i żyją takim meczem przez miesiąc. Więc bankructwo Legii nie jest wam na rękę. Panie Stanowski, nie rób Pan z siebie durnia.

pepe72
pepe72

lupi45

Za niesprawdzone teksty można beknąć w sądzie, więc załóż, że Stano posprawdzał te informacje przed puszczeniem artykułu. Jak by nie było pokazał się prawie tydzień po wtopie z Luksemburgiem.
A powoływanie się na już napisany tekst i to na stronie związanej z klubem jest tylko po to, by uniknąć części bluzgów.

Gonza
Gonza

Jak tam, Legia wygrała procesy z pseudokibicami, przez których zamknięto stadion na mecz z Realem? To przecież kilka milionów złotych, a takie pieniądze by się bardzo przydały.

kotkameleon
kotkameleon

Mamy artykuł ku pokrzepieniu serc. Romantyzm über alles.
Jako sympatyka Legii, to nawet mnie to cieszy.
To jest dokładnie tak jak z historią Polski. Nie by mnie radowały zabory etc. cieszy tylko to nastawienie antylegijne i pewne skojarzenia.
Mamy więc kilka lat, gdy najeźdźca – przyniesiony na radzieckich bagnetach – panoszy się w lidze. W międzyczasie było kilka powstań, a to Piast miał olbrzymią przewagę, a to runda finałowa, gdy Legia rozpoczynała na trzecim miejscu.
No ale… jak to z tymi naszymi powstaniami. Wpierw rozbudzone nadzieje, kilka wygranych potyczek, a koniec zawsze taki sam. Okupant – Legia – znów górą. No ile można? W międzyczasie Robert i spółka niebohatersko polegli pod Moskwą. Naród spuścił głowy.
Kurz bitewny opadł, okoliczni przeliczyli szeregi i ku zaskoczeniu uciśnionych, legła legła na Słowacji. Wiadomość niczym jutrzenka rozniosła się po uciemiężonym ludzie, pobici powstali z kolan, a ktoś w Luxemburgu zaintonował: „Słuchaj jeno, pono nasi, biją w tarabany.”
I pojawia się on… na białym koniu, rycerz z Bogusławic Leśnych, który w serca wlewa nowy żar: „Legia zbankrutuje!”
A więc jest jeszcze nadzieja – naród głębiej nabrał powietrza. Nawet jak pod Dudelange będzie porażka, to cały czas jest szansa, by okupanta przegnać kilka klas rozgrywkowych niżej.
Do, hymnu:
„Legia to stara k…..(…)”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Piotr Szkudlarek
Piotr Szkudlarek

Na kim Legia moze zarobic skoro po popisach na mundialu kadry i teraz klubów, zachodnie ligi nie patrzą juz na nas przez pryzmat udanego euro 2016?
Szymanski 4-5M Euro (16-21M zł)
Malarz 0,5M Euro (2M zł)
Majecki 0,5-1M Euro (2-4M zł)
Pazdan 1-1,5M Euro (4-6M zł)
Wieteska 0,5-1M Euro (2-4M zł)
Cafu 0,5-1M Euro (2-4M zł)
Antolic 0,5-1M Euro (2-4M zł)
Vesovic 0,5-1M Euro (2-4M zł)
Kucharczyk 0,5-1M Euro (2-4M zł)
Carlitos 1,5-2M Euro (6-8M zł)
Niezgoda 1-2M Euro (4-8M zł)
razem okolo 50-60M zł. Wiecej się nie wyciągnie.

i to wszystko. reszta za stara, za słaba lub nie bedzie chciała opuszczać stołecznego ciepełka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hadziuk
Hadziuk

Legia bankrut!

Michal Sz
Michal Sz

Nawet jeśli przyjąć, że te kwoty by się w miarę zgadzały (zbyt duża suma za Szymańskiego, starego Malarza już nikt nie weźmie), to przecież i tak wszystkich jednorazowo nie opchną. Ktoś tam dalej musi grać. Wątpliwe żeby 1/3 chociaż z tego dali radę wyciągnąć, czyli z 15-20 mln zł, a to nadal byłoby sporo za mało.

Anon
Anon

Nie do końca rozumiesz jak to działa. Za takiego piłkarza jak Antolić, w takiej formie, na takim kontrakcie i mniemaniu że jest supergrajkiem nikt nie zapłaci złamanego grosza. Z tej listy tylko za Szymańskiego, Niezgodę i Wieteskę można wziąć pieniądze, ale jakie skoro masz czarno na białym że ci piłkarze nie robią róźnicy na tle amatorów tj. kupno ich to uzupełnienie składu przed bronieniem się przed spadkiem, a nie wzmacnianie się na zwojowanie jakichkolwiek poważnych rozgrywek.

Belser
Belser

Czarne chmury są tu rozsiane a skończy się jak zwykle Mistrzostwem Polski, Pucharem Polski, bardzo prawdopodobnym awansem do grupy LE i koniec mokrego snu zakompleksionych januszków :D.

Kcramsib
Kcramsib

Mistrzostwem może i tak, ale bądźmy szczerzy, z Mistrzostwem Polski jest mniej więcej tak, jak z pohukiwaniem fanów Korwina w Internecie. Niby jest, niby fajnie, ale w sumie nic nie znaczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KUBA97
KUBA97

Czyli w skrócie: Legia przebiła Wisłę z Apoelem i zaraz to wszystko może pier*nąć z gigantycznym hukiem. Grubo. :-O

raw
raw

A chujże z tą Legią. Przecież to oczywiste, że nie zbankrutuje. Jak Wisła nie zbankrutowała jeszcze to tym bardziej Legia sobie poradzi. Oczywiście, renoma ucierpi, zatrudnienie kolejnego parodysty na stanowisku trenera też raczej nie pomoże i trzeba będzie zacisnąć pasa i przestać projektować budżety pod kątem pucharów (to swoją drogą dobry żart). Ale nic Legii nie grozi. Za duży klub, z za dużego miasta i za dużo osób straci na jej upadku.

XardasKSP
XardasKSP

Czysta przyjemnosc czytac taki artykul, a CWKSiacy tacy pewni siebie ze nigdy sie nie doczekam. Razem z GTSem stworzyli nawet krolowi fanpage by pokazac jak bardzo lubia takich Prezesow gdy Polonia bankrutowala.

A tu karma tak pieknie juz doszla do GTSu, dojdzie takze do CWKSu moze jeszcze nie w tym roku, moze nawet nie za rok ale dojdzie i doczekam sie tego. Zycze im ze wszystkich sil aby Mioduski odsprzedal CWKS za symboliczna zlotowke wlasnie takiemu Prezesowi jak ten ktorego fanpage utworzyli. Skoro sa fanami takich prezesow to los powinien im wlasnie takiego Prezesa przydzielic.

Ten artykul sprawil ze czlowiek odrazu ma fajny dzien, a najlepsze jest to ze nawet jak ograja Luksemburg to ograc Cluj…. poprostu nie dadza rady wiec dziura w budzecie bedzie tak czy inaczej. A jesli odpadna z Luksemburgiem to do tego duzo smiechu jeszcze w czwartek 😀

raw
raw

Idze idze

lupi45
lupi45

A ty tak siedzisz w tej dziupli przy Konwiktorskiej i piszesz głupoty. A w koszulce swojej polonii to chyba tylko spać chodzisz. Idź daj na mszę żeby Legia zbankrutowala.

XardasKSP
XardasKSP

Jakbym wierzyl w jakies tajemne moce to bym nawet zamowil zerce zeby ofiare calopalna zlozyl pod Slowianskim debem za bankructwo CWKSu 😀 haha

A tak to na spokojnie bede sledzil wydarzenia, wszystko jest mozliwe tak jak z GTSem fortuna kolem sie toczy wiec i karma moze wrocic do CWKSu. A w koszulce czy szaliku Polonii to spokojnie sie na mecze Polonii wybieram, a gdzie indziej mam chodzic w szaliku Polonii latem 😀 ?

az
az

Nie dziwię się. Nie ma się powodów do radości jak się od paru ładnych lat siedzi pewnie z tysiącem kolegów po szalu na zapyziałym stadionie i walczy z jakimś tam Pelikanem w de facto czwartej lidze, a lokalny rywal jest na topie i corocznie wrzuca do gabloty MP i najdalej za 3 lata będzie najbardziej utytułowanym klubem w historii.. Smutne życie, nawet kibic Warty aż tak nie ma. A najgorsze pewnie jest ta świadomość że w ciągu najbliższych 10 lat nie zanosi się, że będzie odwrotnie:) I żadna gównoburza po tym pzesadzonym artykule Stano tego nie zmieni.
Inna kwestia to wiarygodność Krzysztofa który pokazał wczoraj jaki jest uważny w swoich obliczeniach krytykując Miodka za podwyżki pensji dla zarządu Legii o milion zlotych w stosunku do wcześniejszego okresu – nie doczytał biedak nawet że cytowane sprawozdanie było za okres gdy większość czasu w zarządzie (9 miesięcy na badane 12) był jego koleżka z Wandzlem.

XardasKSP
XardasKSP

Spokojnie, przeczytaj sobie co pisali wasi koledzy z GTSu jak wspolnie zakladaliscie fanclub krola. A to bylo nie dawno, nikomu z nich nawet przez mysl nie przeszlo ze GTS moze zbankrutowac…..

A widzicie jednak los jest przewrotny i cuda sie zdarzaja, CWKS tez nie jest wieczny nagle moze sie stac cos wspanialego i nie bedzie trzeba do tego nawet meczu typu CWKS – Crvena Zvezda + zakazu pucharowego.

az
az

Nie porównuj Legii do Wisły bo to tak jak porównywać Bayern z takim Schalke czy Leverkusen. Nie te możliwości i nie ten potencjał.

XardasKSP
XardasKSP

Taaa jasne taka super potega byliscie przez okres 2000 – 2010 ze przy GTSie Cupiala byliscie ubogim krewnym. Wszystko moze sie zdarzyc w CWKSie dokladnie tak samo jak sie to stalo w GTSie.

az
az

I taka jest różnica między Legią a Wisłą i innymi klubami. Ubogi krewny, mniejsza kasa, gorsi piłkarze, tło dla rywala, słaby okres a i tak w sezonach 2000/01-2009/10 Legia 8 razy była na podium na 10 sezonów i wygrała 3 trofea (2 MP i PP). A teraz porównaj to do okresu GTS który stał się teraz ubogim krewnym Legii – od 2011/12 do 2017/18 – 7 sezonów i żadnego medalu, żadnego trofeum, max 5 miejsce. Dojdzie niedługo do 10 sezonów od tego czasu i będzie taki sam dorobek.
To jest właśnie różnica w klasie, wielkości klubu, możliwościach, potędze, marce. Legia w chujowym okresie gwarantuje jakość i wyniki na ścisłą czołówkę, a GTS nawet jednego medalu nie daje rady zdobyć ani do finału PP dojść. Taka jest właśnie różnica między nami a taką Polonią czy GTS.

az
az

Aha i żeby nie było – ja GTS w przeciwieństwie do takiego nieudacznego Lecha, mocno szanuję i po Legii uważam ich za największy klub w Polsce. Wręcz im zazdroszczę tej dominacji w pierwszej dekadzie. Szkoda mi ich nawet trochę że aż tak się wysypali. To był rywal, to był przeciwnik. Kibicowałem im w pucharach, było na kogo popatrzeć. Teraz nie mamy żadnego, nawet z wybitym okiem i połamanymi nogami sobie z tymi nieudacznikami z Poznania i Białegostoku radzimy. Mam nawet teorię że sukcesy Legii wynikają nie z lepszego zarządzania ale głównie z upadku Wisły (jeden gol APOELu). Tamta Wisła nie dałaby szans się dogonić tak jak Piast i Lechia ani nie wybaczyłaby 11 porażek. Szanuję, choć nie zmienia to faktu że to nie jest klub z takimi możliwościami i potencjałem jak Legia i dlatego Legia aż tak nigdy się nie stoczy. Legia i tak ma słabe wyniki jak na to jakie mieć powinna biorąc pod uwagę potęgę miasta.

XardasKSP
XardasKSP

Spokojnie juz niebawem was wyprzedzi ten „nieudaczny” Lech, a co do tego czy mozecie czy nie mozecie sie stoczyc to sie dopiero okaze. Nie badz az taki pewien siebie, skoro mogliscie zbankrutowac w w 1938mym a potem zostac reaktywowani jako CWKS przez Bordzilowskiego (dopiero wtedy staliscie sie ta niby potega dzis na miare Mistrza Luksemburga) to wszystko moze sie zdarzyc.

Pozyjemy zobaczymy moze juz po tym sezonie nie bedzie Mistrza, i moze juz po nastepnym bez forsy z pucharow nie bedzie Mioduskiego tylko dlugi 😀

XardasKSP
XardasKSP

Moze jest jakas drobna roznica miedzy wami a GTSem ale cala ta roznica wynika z tego ze byliscie duzo wiekszym pupilkiem komunistycznej wladzy niz GTS. Spojrz co bylo przed wojna gdy istniala prawdziwa Legia.

Wtedy Polonia byla wiekszym klubem w Stolicy, a zarowno Cracovia jak i TS Wisla Krakow (wtedy nie byli jeszcze GTSem) tez byly klubami duzo wiekszymi od Legii. Wszystko co macie zawdzieczacie ojcowi zalozycielowi CWKSu Bordzilowskiemu oraz okresowi PRLu.

Wczesniej byliscie zwyczajnym klubem ale za to honorowym o czystej historii wrecz patriotycznej.

az
az

Ile się jeszcze będziesz trzepał sprawami sprzed 80 lat??? Masz czasy po upadku komuny i jakoś najlepiej wychodzi na tym Legia która ma od tego momentu największe sukcesy ligowe w historii a taki seryjny mistrz Górnik jest teraz dnem. Co Ty porównujesz obecne czasy do tamtych. Teraz Polonia przy Legii to jest kompletne zero i to na długo przed tym waszym spadkiem i w ciągu 100 lat jak nie do końca świata się to już nie zmieni, prędzej skończycie na zawsze jak jakiś Ursus Warszawa niż zdarzy się jeden sezon że nas już kiedykolwiek wyprzedzicie w tabeli. Nawet jak mieliście kadrę Groclinu i transfery za Wojciechowskiego to szorowaliście dupą podłogę na przychodach z biletów w lidze, gorszy był tylko Bełchatów bo i tak każdy miał was kompletnie w dupie. Mogliście być nawet na topie z Olisadebe w 2000 to i tak nie umywaliście się frekwencyjnie do Legii, pod koniec sezonu dopiero coś ruszyło bo tak to przychodziło po 2 tys ludzi tylko a zdarzało się i mniej. Nie miej złudzeń człowieku, każdy ma was tu w dupie i będzie miał, taki stan rzeczy się już od dawna zabetonował i nie zmieni się to już nigdy. A o finanse Legii się nie martw. Zaraz za niecały rok 1/3 składu skończą się kontrakty a nowi nie będą aż tyle zarabiać co teraz, mocno też skoczą do góry przychody z praw TV i będzie dużo łatwiej Legii spinać budżet nawet i bez tej LE. A i te nowe długi przy tym co było trzeba oddać ITI to nic specjalnego. Także bankructwo Legii i nagły upadek sportowy możesz sobie między bajki włożyć. To będzie tylko co najwyżej przejściowy problem w gabinetach bez regresu w lidze.

XardasKSP
XardasKSP

W GTSie tez tak to sobie tlumaczyli ze nic sie nie stanie jak Cupial odejdzie. Ale jednak cos sie stalo.

A zapytaj sie moze jak to sie stalo ze CWKS mial tylu kibicow w momencie upadku PRLu? Wlasnie dlatego bo komunisci zeslali Polonie w niebyt w nizszych ligach przez caly okres PRLu podczas gdy utrzymywali CWKS w Ekstraklasie i robili co mogli by nasciagac jak najlepszych zawodnikow. A ze efekty byly kiepskie to dlatego bo z niewolnika nie ma pracownika i zawodnicy ci nie dawali 100 % dla CWKSu skoro ich na sile do niego zabrano.

Ale CWKS przetrwal w Ekstraklasie caly okres PRLu wiec i ludzie interesowali sie CWKSem jak komunisci na sile im ten CWKS wszedzie prezentowali i utrzymywali w Ekstraklasie. I DLATEGO po upadku PRLu mogliscie skorzystac z tej ciezkiej pracy komunistow bo wyrobili wam pozycje oraz duza ilosc kibicow……

PS. Wystarczy jeden JW ktory nie bedzie stukniety, a bedzie go stac aby wydawac tyle ile wydawal JW na Polonie. Wiecej nie trzeba zeby wejsc na szczyt Ekstraklasy.

P.PS. Skoro piszesz o Gorniku to tam tez komunisci odwalili niesamowita robote, dali sukcesy sportowe w PRLu do jakich CWKS ani wtedy ani teraz nigdy nie dojdzie (final Europeiskiego pucharu). I chociaz w wolnej Polsce ich dzialacze nie byli rownie sprytni jak dzialacze CWKSu to zobacz co wypracowal okres PRLu dla Gornika….. Wyobraz sobie ze „dno” jak ich nazywasz ma wiecej kibicow niz wasz potezny CWKS na meczach. To teraz sobie pomysl ilu by ich bylo gdyby mieli takie sukcesy jak wy i do tego rownie duzy stadion, komunisci im wypracowali taka baze kibicow ze gdyby mieli odpowiednio bogatego prezesa lub dzialaczy i budzet taki jak CWKSu to by was zmiazdzyli.

Tylko wiesz jaka jest roznica miedzy nimi a CWKSem i dlaczego nikt tak sie Gornikiem nie przejmuje? Bo ich komuszkowie nie nalezeli do organow komunistycznej represji (jak milicja i wojsko) oraz oni nie niszczyli innego klubu ktory byl od nich wiekszy przed wojna i poprostu zbudowali sobie nowy klub nie niszczac konkurencji. I dlatego dzis nie ma poszkodowanych ktorzy „hejtuja” Gornika.

az
az

Myślisz, że ta twoja Polonia to była jakaś dziewica orleańska? Że wy jesteście be, z komuchami to nie gadamy, pierdolimy was? Otóż oświecę cię – tak jak każdy klub też chciała się przyssać do komuszego cyca tylko że mieli nieudacznych działaczy i dlatego zostali kopnięci w dupę. Wasza marginalizacja to wasze skrajne nieudacznictwo. Każdy jakoś tam kombinował i coś wyłącznie dzięki komunie ugrał jak taka np. Stal Rzeszów która się tuła w III lidze. Ci co byli nieudaczni to kończyli jak Polonia,
Nigdy też Legia nie była jakoś dużo mniej popularna od Polonii. Owszem przed wojną Polonia miała przewagę ale nie jakąś wielką. Kibiców Legii tez nie brakowało. Nie ma nawet porównania do tego jacy jesteście mali teraz w stosunku do Legii. Was właściwie nie ma, bliżej wam do Ursusa jak do Legii.
Tylko i wyłącznie dzięki komunie taki gównoklub jak Górnik się liczył i mógł rywalizować z Legią. Gdyby nie to to by się wiecznie tułali w ligach regionalnych bo nikt by im nic nie dał i w niczym im nie pomógł a potencjał miasta jest za mały.
Wiadomo że Legia gnębiona nie była i naturalnie dobrze na tym wychodziła jak każdy klub z ośrodka władzy w takim ustroju, ale paradoksalnie to tylko dzięki komunie jakieś inne kluby z gównomiast mogły w ogóle z nią nawiązać skuteczną walkę. Gdyby nie to to Legia byłaby tutaj utytułowana jak Bayern co pokazują dobitnie ostatnie lata. Dziś taki Górnik nie ma żadnych szans na takie sukcesy. I nigdy nie zbudowałby żadnej marki. Dziękuj komunie bo dzięki niej te ślaśkie kluby coś tam mają w gablocie a np. taki Rzeszów miał Ekstraklasę i PP. Bez tego mieliby gówno a Legia miałaby jeszcze więcej niż ma.
Największe sukcesy to miała Legia w pucharach – półfinał Pucharu Europy to dużo większy sukces od finału gównopucharu numer trzy w óczesnej hierarchii w którym grały zespóły z niższych klas rozgrywkowych, od dawna już nieistniejącego bo gówno kogo te rozgrywki interesowały. Górnik to było takie dno że standardowo wylatywała po 1-2 rundzie, podzas gdy praktycznie w każdym innym kraju bloku komunistycznego lokalny dominator miał jakiś medal Pucharu Mistrzów w gablocie. PZP to jak puchar tymbarku przy pucharze polski wiec nie porównuj takiego nieprestiżowwego gówna do Pucharu Europy.
Drugi Cupiał czy JW już się nie trafi, czasy się zmieniły. Kiedyś wystarczyło przelać 20 mln zł żeby mieć totalną dominację na rynku transferowym. Dziś wiecej daje Zabrze Górnikowi i porównywalnie Gliwice Piastowi. Nawet jeden KGHM więcej daje Zagłębiu i co te kluby znaczą, co mogą? Gówno. Tylko szejk, tylko znudzony miliarder co będzie po 100 mln na sezon sypał coś moze zmienić. I nawet JW taki hojny nie jest i nawet dla niego taka kasa to nie jest mało.
W Legii scenariusz Wisły nie grozi bo ona nie potrzebuje dobrego bogatego wujka do bycia silną czy wręcz istnienia jak Groclin – ma możliwości by samej zarabiać na siebie wielką kasę dzięki swojemu położeniu.
Także zejdz na ziemię i pogódz się z tym, że to Legia jest i będzie największym klubem w Polsce, lada chwila będzie najbardziej utytułowanym i z każdą dekadą bedzie trofeami odskakiwać od reszty i nie ma realnych perspektyw na zmianę tego stanu rzeczy. Czy ci się to podoba czy nie. A taki gość jak ty czy tam z Górnika i innego Ruchu, może żyć już wyłącznie coraz bardziej wyblakłą historią tak jak fan jakiegoś Nottingham Forrest. Bo to se ne vrati – count on it.

XardasKSP
XardasKSP

Tylko ze historyk pisze dokladnie co innego ze Polonia swiadomie zrezygnowala z milicji wybierajac kolej i to praktycznie jedyny klub ktory zrobil cos takiego. I wlasnie za to komuszki tak ukarali Polonie przez caly okres PRLu.

A co do komuny to wlasnie tylko dzieki komunie byc moze taki klub jak CWKS w ogole dzis istnieje. Bo wyobraz sobie ze jeszcze sporo przed wojna w 1938mym roku sekcja pilki noznej Legii ZBANKRUTOWALA. Rozumiesz nikt juz nie gral w pilke na Legii tak to wygladalo w wolnej Polsce przed wojna podczas gdy Polonia byla najsilniejszym klubem stolicy. I to wlasnie komunistyczne wladze sprawily ze to wszystko sie odwrocilo.

A postkomunistyczne wladze dopelnily dziela zniszczenia wysylajac na Polonie konserwatora zabytkow gdy sponsorowal ja JW, a CWKSowi dajac 500 mln z kieszeni podatnikow na stadion.

Aaa i co do sukcesow to jednak final to final. Spytaj starszych ludzi w Polsce nawet takich co ich nigdy pilka nie interesowala i nawet w Warszawie. To ci powiedza ze Gornik byl w finale, a zapytaj dokad doszedl CWKS to nie beda pamietac. Wiec jednak co final to final, a finalu ani LE ani LM CWKS nigdy nie osiagnie nawet za 100 lat.

Co do zmian to owszem dzis taki Cupial czy JW moga niezwykle duzo zmienic, wyobraz sobie ze takiego Mioduskiego byc moze niestac na zasypywanie dlugow CWKSu ale taki JW spokojnie moglby z wlasnej kasy wylozyc 100 mln do budzetu.

Czy tobie serio sie wydaje ze CWKS ma budzet 160 mln bo tyle maja przychodow z proletariatu na „zylecie” ? Serio? Oni z tego proletariatu to maja wiecej kar i strat niz zysku z biletow. Budzet jest taki bo sa wliczone nagrody za puchary, wplywy z TV, sprzedaz zawodnikow etc. itd. A wasze bilety to jakas kropla w morzu ktora taki JW moze 5cio krotnie pokryc z wlasnej kieszeni.

Nadal wystarczy jeden bogaty prezes, a szejkowie to tylko w Anglii sa potrzebni gdzie sprawy ida w miliardach FUNTOW a nie 100tkach milionow ZLOTYCH.

Wszystko moze sie zdarzyc wystarczy jeden NIE STUKNIETY JW.

az
az

Dobra widzę nie przekonamy się. Ty mi chcesz wmówić że przed wojną na Polonie chodziło pewnie po 100 tys ludzi a na Legie tysiąc i jej popularność była jak dziś Legii przy Ursusie. Że Polonia dostała po dupie bo była dziewicą i nawet przez 5 minut nikt się z komuną nie wąchał. Że finał pucharu tymbarku jest ważniejszy od półfinału pucharu polski bo to finał i chuj. Że jak mówię że Wawa to wielkie możliwosci i pieniądze to chodzi mi o jakieś śmieszne wpływy z biletów i że pewnie tamten przykład frekwencji podałem w celach finansowych a nie żeby pokazać różnicę w zainteresowaniu się ludzi oboma klubami. Że znajdzie się w tych czasach w Polsce chętny milioner co daje po 100 mln zł rocznie do budżetu a nikt nigdy w Polsce nie dał tyle z prywatnych pieniędzy w perspektywie mniejszej jak 5 lat.
No to żyj dalej w swoim swiecie i wierz sobie w to że Legia zaraz zjebie się do 3 ligi a na 10 lat ligę zdominuje kto inny.
Ja mam taką propozycję – zamiast tego pierdolenia sprawdzmy za 10 lat kto jest dzisiaj głupi i oderwany od rzeczywistości. Policzymy sobie kto w latach 2018-2028 zdobędzie najwięcej trofeów w Polsce i kto będzie najwyżej w rankingu UEFA. I w której lidze będzie grała Legia.
Obaj wiemy jaki to będzie klub i czy spadnie do 3 ligi czy nie co byś tu nie opowiadał i jakichś tam wizji nie snuł. Ale co, rozumiem zakład przyjęty.
No to się przekonamy kto ma dzisiaj rację. I tyle w temacie.

XardasKSP
XardasKSP

Niechce ci wmowic nic innego niz to ze to Polonia byla przed wojna wiekszym klubem. Poprostu wiekszym nie mowie o ile wiekszym. Do tego sekcja pilki noznej Legii zbankrutowala w 1938mym roku i dopiero komunisci stworzyli pozniej CWKS do ktorego dodali sobie nazwe i tradycje przedwojennego klubu Legia.

A co do finalu to ja ci mowie co pamietaja ludzie, zapytaj sie to sie dowiesz od tych ktorzy zyli w tamtych czasach ze Gornik byl w finale. A jak zapytasz gdzie doszedl CWKS to malo kto bedzie pamietal polfinal. Pozatym jesli dla ciebie odpowiednik LE czy tam PZP to byl puchar tymbarku…. no coz to chyba troche przesada. Pewnie wszyscy proletariusze CWKSu by na kolanach odbyli pielgrzymke do Wilna i spowrotem gdyby ktos im obiecal ze zagraja w finale LE (a pewnie przez 100 lat w takim finale niezagraja) a ty mowisz ze to puchar tymbarku.

Skoro Mioduski nie musi dokladac 100 mln to ci wytlumaczylem ze taki nowy JW to JEDEN RAZ by musial dolozyc 100 mln a potem by juz nie musial bo Polonia podobnie jak CWKS by miala wplywy do budzetu z TV, sponsorow, pucharow, sprzedazy zawodnikow etc. itd. a pokrywalby jedynie roznice w biletach a ta nie bylaby duza zwlaszcza ze kibice Polonii nie przynosza kar finansowych w prezencie dla klubu.

I ja nie twierdze ze CWKS za chwile zbankrutuje, ja twierdze ze moze zbankrutowac i ze sie kiedys tego doczekam tak jak doczekalem sie bankructwa GTSu.

az
az

PZP to nie był odpowiednik LE tylko był jeszcze niżej. I gwarantuję Ci że każdy klub wolalby grać w 1/2 LM niż w finale nawet tej LE a co dopiero PZP. Nie ma porównania a to co lokalnie kogoś w Zabrzu czy innym Pcimiu obchodzi nie ma znaczenia. Mnie też bardziej interesuje jak Legia sobie w 2014/15 w LE poradziła niż to kto grał wtedy w 1/2 LM co kompletnie nic nie zmienia. Bo nawet LE przy LM to gówno, a co dopiero jeszcze gorszy PZP.
Może i by ten JW raz dołożył ale tłumaczę Ci że w żadnym innym mieście nie powstanie klub wzorem Wisły Cupiała bo żeby od obecnego momentu którykolwiek klub w Ekstraklasie mógł na dłużej zdominować Legię tak jak Wisła to taki anioł biznesu musiałby obecnie wykładać przynajmniej po 100 mln zł rocznie do kasy klubu poza wpływami z innych zrodeł a to po prostu się u nas nie wydarzy. I w Polonię też nikt nie zainwestuje takich pieniędzy. Gwarantuję ci to. I już nigdy nie będzie tak, że na Konwiktorską będzie więcej ludzi przychodzić niż na Legię., że więcej firm tam loże wykupi, że częściej będzie oglądana w TV, że tam więce sponsorów przyjdzie. To się już nie wydarzy i tyle. Równie dobrze TSV Monachium kiedyś przebije Bayern w pieniądzach i popularności. No nie zdarzy się to już i tyle mimo że tak sobie pewnie marzysz.
I zaprawdę powiadam Ci – nie doczekasz takiego dnia kiedy Legia zagra ligę niżej. Za wielka firma i za duże możliwości, za małe uzależnienie od jednego zródła, warunki jakich nigdy żaden klub nie miał i nie będzie miał. Przekonasz się.

XardasKSP
XardasKSP

Zapytaj sie w Warszawie ludzi ktorzy wtedy zyli co pamietaja, serio powiedza ci ze final pamietaja a jak zapytasz gdzie gral CWKS to nie beda pamietac dokladnie.

A co do sponsorowania klubow to chyba czegos nie rozumiesz, serio ci sie wydaje ze Mioduski wklada 100 mln co roku w CWKS? On ma jakas drukarke do pieniedzy bo na liscie Forbes nie wyglada na tak bogatego. Nie rozumiesz ze wystarczyloby raz polozyc 100 mln a nie co roku aby Polonia dalej wymagala podobnego finansowania jak CWKS + moze odrobina roznicy w biletach i troche mniejsze wplywy od zewnetrznych sponsorow.

Za miejsce w Ekstraklasie, prawa TV z Canal+, zawodnikow, czy nagrody w pucharach Polonia dostalaby te same pieniadze jakie dostaje CWKS. A ty cos piszesz ze co roku by musial ktos dawac 100 mln.

A chcesz wiekszego przykladu to zobacz co szejkowie zrobili w Premier League, tam idzie w miliardy FUNTOW a oni z Manchesteru City zrobili Mistrza. I nawet Mourinho nie pomaga Manchesterowi United….. A w Polsce nie trzeba szejkow, wystarczy taki JW ktory nie bedzie stukniety.

az
az

Nie zrozumiałeś – w Legii nie trzeba dobrego wujka który wkłada 100 mln zł co sezon bo może je łatwo sama wypracowywać z racji położenia w stolicy. Wisła, Jaga czy Górnik nie ma takiej możliwości więc żeby dobić do jej poziomu taki kolo jest niezbędny. I tylko o to mi chodzi. Bo np. nie przyjdzie tam 16 topowych firm i nie położy jej co sezon 8 mln zł za same loże (jeden z wielu przykładów podaję, wcale nie najbardziej widowiskowy). Nie będzie tam też tylu ludzi co tu co będą płacili po 20.000 za karnet w strefie VIP. Tak samo i nie przyjdzie do Krakowa ani Zabrza.
Legii wolno na więcej błędów i głupot. Legia zawsze jakoś się wykaraska bo taki jest los i przywilej najpopularniejszego klubu w najpotężniejszym mieście w Polsce. Zawsze będzie mieć sporą uwagę mediów nawet jak nie będzie najlepsza bo tu są wszystkie największe ogólnopolskie rozlokowane. Po prostu Kraków czy Zabrze pewnych rzeczy nie przeskoczy i na wiele ułatwień nie może liczyć, a ich błędy kosztują znacznie więcej. To co Legii przychodzi z palcem w dupie jak np. sprzedanie loży pół bańki, to dla takiej Jagiellonii to już kosmos.
Nie mówię że to dobrze czy źle, po prostu taki jest ten świat. Inni mają o wiele trudniej i muszą znacznie więcej zapierdalać i rzadziej się mylić żeby dać jej radę a i tak to często nie wystarcza. Zupełnie tak samo jak nie wystarczało Leverkusen, Schalke, Werderowi czy Dortmundowi na dłuższą metę, mimo że się starali.

Z Polonią jest podobnie bo nie będzie już w stanie zdominować Legii w Warszawie pod względem marki, kibiców, zainteresowania mediów itd. Po prostu nie tak samo jak i nie przyjdzie do TSV Monachium jakiś Deutsche Bank i nie wpierdoli w niego 200 mln euro rocznie żeby zdominować Bayern bo kiedyś tam TSV było popularniejsze. Po prostu takie rzeczy się nie staną, nie te czasy nie ten klimat nie ten świat. Za późno dla was na to. I tyle

XardasKSP
XardasKSP

Zrozumialem ze nagle 8 mln z lozy VIP + wiekszy wplyw z biletow zamieniles na 100 mln co roku. A ja ci ciagle tlumacze ze jesli taki nie stukniety JW przybylby do Polonii to wystarczyloby ze raz by wydal 100 mln aby pozyskac zawodnikow rownie dobrych lub lepszych niz ma CWKS.

Do tego by wystarczylo aby co roku dolozyl 20 mln a juz by Polonia miala wiekszy budzet od CWKSu majac dokladnie identyczne wplywy z TV, miejsca w tabeli, gry w pucharach, sprzedazy zawodnikow etc. itd. Przepatrz sobie dokladnie budzet CWKSu to zobaczysz.

Jeszcze gdyby ten myslacy odpowiednik JW dorzucil drugie 100 mln na akademie juniorow z boiskami oraz siec scoutingu i szkolenie mlodziezy…. to wiecej by nie bylo trzeba by w krotkim czasie przescignac CWKS.

Szkoda ze Drzymala stracil swoj kapital w kryzysie finansowym, bo bysmy dzis ogladali „Polski Ludogorec” a CWKS Legia Warszawa by plakal niczym CSKA Sofia lub musial liczyc ze trener „Nestor el maestro” odmieni ich los. To byl jedyny prezes ktory mial jakies pojecie o budowie klubu.

I tak wiem ze to dla was smieszne ze JW wlasnie to rozwalil i do tego ubabral Polonie w te cuda z licencja, ale nie tak smieszne jak to ze CWKS do dzis gra na licencji CWKSu tego stworzonego przez komunistow 😀

az
az

Nie to tylko kilka z wielu przykładów których nie chce mi się wymieniać i tak się zbiera 100 mln które taka Polonia nigdy z samej działalności operacyjnej nie zbierze nawet jak przyjdzie JW i wyjebie 100 baniek na start, będzie grać w Ex i mieć piłkarzy na mistrzostwo. To się już nie powtórzy, zobaczysz.
Moim zdaniem to taka sama fantastyka jak o prześcignięciu Bayernu przez TSV Monachium i wejście tam wielkiego sponsora. Ale wierzyć nie musisz, pożyjesz, zobaczysz. Minie 10 lat, 20 lat a nawet na łożu śmiercie będziesz a Legia będzie silniejsza i w chuj bogatsza i popularniejsza od Polonii.

XardasKSP
XardasKSP

Tak jasne CWKS ma 100 mln na czysto odliczajac prawa telewizyjne, wplywy za miejsce w ekstraklasie, sprzedaz zawodnikow, sponsora ekstraklasy, wplywy z pucharow etc. itd.

A twoje porownanie do Bayernu to troche zabawne jest bo na taki Bayern trzeba by miliardow aby go przescignac. A tutaj kilkaset milionow wystarczy. Nie mowie ze tak bedzie bo nigdy sie moze nie trafic zaden myslacy JW. I byc moze CWKS nigdy nie zbankrutuje, ale nigdy nie przeszkodzi mi miec na to nadzieji jak nagle pojawiaja sie w CWKSie problemy.

Do tego cieszyl sie nawet bede jesli gdzies w jakimkolwiek klubie w Polsce poza CWKS i GTS. Pojawi sie taki prezes jak Drzymala ktory wszystko bedzie robil profesjonalnie i dolozy do tego duza forse. Taki „Polski Ludogorec” byloby to cudnym pstryczkiem w nos dla wszystkich „super poteg”, w Bulgarii taki scenariusz sie spelnil. A nie powiesz mi ze CWKS to duzo wyzszy poziom od Ludogorca 😀

az
az

Legia ma 100 mln bez wpływow z pucharów i sprzedaży zawodników. Tyle chciałem powiedzieć.
Uzyskanie przez Polonie przychodów Legii jest tak samo realne jak przegonienie Bayernu przez TSV. Tyle chciałem powiedzieć.
W Niemczech łatwiej o gościa co da co sezon 100 mln euro jak w Polsce o takiego co da 100 mln zł.

XardasKSP
XardasKSP

Tylko ze aby przegonic Bayern nie wystarczy 100 mln euro a zeby dogonic CWKS wystarczy 100 mln PLN jednorazowo a potem co sezon jakos z 20 mln PLN a nie 100.

Pozatym Polonia uzyskalaby identyczne przychody z Canal+, pozycji w tabeli, sprzedazy zawodnikow oraz z pucharow. Roznica by byla jedynie przy tych lozach VIP i drobnych zewnetrznych sponsorach. Roznica ktora nigdy by nie przekroczyla 20 mln PLN.

az
az

To może tak – prędzej do TSV się wpierdoli magnat co da tam pół miliarda euro sezon w sezon niż do Polonii koleś co da te 100 mln zł i potem +20 co rok. A nawet jakby dał i tak nie wystarczy bo jak dla mnie to i tak za mało. I ta różnica byłaby jednak sporo większa niż 20 mln. Nie wiem czy wiesz, że nawet nie licząc wpływów z transferów i pucharów a tylko pozostałe przychody to dla Legii przychody z transmisji to tylko ok 40%? Cała wielka reszta to właśnie ci sponsorzy, loże, sklep kibica, bilety i jak Polonia urwie 10% z tego co ma Legia to będzie sukces. Za JW mieliście pakę jak chuj po Groclinie, mecze w pucharach a sam przychód ze zwykłego dnia meczowego mieliście 13 razy mniejszy od tamtej Legii co była tak denna że zajęła 4 miejsce, już nie wspomnę o komercyjnych więc o jakich wyrównanych przychodach piszesz. Nie ma bata, nie da się, ale marzenia nie kosztują:)

XardasKSP
XardasKSP

Oczywiscie ze sie da sam napisales ze przychody z transmisji to 40 %, do tego dochodza te za zajete miejsce w Ekstraklasie oraz sponsora tytularnego Ekstraklasy. Przychod z dnia meczowego to przy tym jest malo.

Maksimum 20-30 mln by wystarczylo aby zasypac roznice w budzetach i jeszcze sobie dolicz ze CWKS generuje duzo wieksze koszty niz Polonia bo o tych VIPow etc. trzeba dbac. Jak sobie wszystko obliczysz to wyjdzie na to ze starczy oprocentowanie 3 % w banku od 1 miliarda PLN aby ta dziure zasypac.

A dla takiego JW (tylko myslacego) ktory ma prawie 2 miliardy PLN to te 20-30 mln to zaden problem gdyby bardzo chcial. Wystarczy ze miasto zabierze swojego konserwatora zabytkow i developer zrobi stadion na K6 plus swoje inwestycje to sam zysk z tych inwestycji to bedzie wiecej niz to ile trzeba aby wyrownac budzety.

Spokojnie poczekamy i zobaczymy, skoro kogos w Bulgarii stac zeby Ludogorec w miasteczku takim jak Grodzisk Wielkopolski byl lepszy od CSKA Sofia (chociaz tam ostatnio ostro sie postawili i zatrudnili el maestro ktory serio osiaga dobre wyniki, moze go wezmiecie na nastepnego trenera CWKSu on ego ma na poziomie kibicow CWKSu pasowalby idealnie 😀 ) to i w Polsce wielu ludzi stac na klub lepszy od CWKSu. Bo chyba mi nie powiesz ze Ludogorec jest slabszy pilkarsko niz CWKS?

az
az

Dobra wziąłem raport Deloitta za ostatni rok bo nie chce mi się już tak bawić. Bez transferów, bez kasy z pucharów, nawet transmisje za puchary wywaliłem i jest 113 mln zł. Tylko rynek Polski w 2017.
I tak – premie z Ekstraklasy to tak naprawdę przychody z transmisji i kasa za miejsce jest w tym uwzględniona. Przychodów z dnia meczowego Legia ma 36 mln (a i tak jej spadło z 39), komercyjnych 52, transmisji – 25 (podobny poziom co rok wcześniej), Wychodzi na to że prawa z TV to frytki dla Legii. Sponsor tytularny daje tyle że weszlo go obśmiało że żaden klub nawet Śpiączki za to nie kupi więc nawet nie ma sensu tego liczyć.
Jestem ciekaw jakim cudem Polonia zarobi na biletach i kiełbasach 36 mln zł tak jak Legia skoro Lech robi ledwie połowę z tego a nawet Wisła Kraków robi tylko 6 (tu mam dane tylko za 2016). Gdzie na umowach ze sponsorami i na sklepie Polonia ma zarobić 50 baniek? Dużo większe marki od Polonii nawet się nie zbliża do tej liczby. To będzie dziura na 80 milionów żeby wyrównać budżety a nie 20. Nie ma nawet o czym gadać

XardasKSP
XardasKSP

Moge uznac dziure na maksymalnie 30-40 milionow. Bo zapominasz sobie odliczyc koszta tych dni meczowych oraz koszta komercyjne. CWKS ponosi duzo wieksze koszta niz inne kluby aby moc miec tez wieksze wplywy. Oczywiscie zyskuje na tym lecz nie az tak nieslychanie duzo.

Caly czas sa to kwoty na jakie zdecydowanie stac prezesa takiego jak JW ktory posiada okolo 2 miliardow i gdyby nawet to do banku wlozyl (a ze robi cos madrzejszego to ma wieksze zyski) to by mial co roku 60 mln samych odsetek.

Wiec nadal wystarczy zdeterminowany Prezes oraz brak konserwatora zabytkow. Bo gdyby taki JW mogl zbudowac stadion Polonii oraz swoje inwestycje tak jak planowal przy K6 to dochody z dnia meczowego oraz ilosc komercyjnych zyskow by zdecydowanie wzrosla. I moze nawet taki JW gdy bylby juz skazany na Polonie w koncu by zrozumial ze wywalanie trenera co chwila jest bez sensu (co do zawodnikow to chyba mniej szrotu kontraktowal niz Mioduski, conajwyzej przeplacal).

Pomsyl chwile jesli CWKS ma dochod 113 mln to ma takze bardzo duze koszta zwiazane z dniem meczowym oraz komercja. Bo napewno pensje dla zawodnikow i trenera nie wynosza 113 mln….. rocznie.

az
az

Nawet jego nie stać. Jego majątek to akcje w firmie a nie gotówka w banku podobnie jak praktycznie każdego miliardera a ze spółki akcyjnej nie można tak sobie pompować 40 baniek co roku w klub bo tak się chce. Banki kazały Cupiałowi wyzbyć się akcji Wisły i 11 mln od TF to było o dużo za dużo. Patrze na ostatnie skonsolidowane sprawozdanie JWC a tam zysk brutto całej grupy to tylko ok. 32 mln. Bardzo mało, żeby mógł sobie pozwolić na takie fanaberie. Netto to 25 mln a przecież jeszcze trzeba dzielić się z akcjonariuszami, wytłumaczyć bankom po co się to robi. Dużo lepsze wyniki ma Comarch a daje dużo mniejsze pieniądze bo mu więcej nie wolno.
Fantastyka. Nawet taki gość jak on jest za krótki:) Także zawsze w cieniu wielkiej Legii. 🙂

XardasKSP
XardasKSP

Tak jasne ma 2 miliardy ale jest za krotki, przeciez to nie sa 2 miliardy kapitalizacji JWC tylko 2 miliardy jego prywatnego majatku. A co do zyskow to jak konserwator zabytkow wkoncu wyniesie sie do tej swojej zasluzonej lozy na L3 to sam zysk jaki by mial z terenow przy K6 by wystarczyl na pokrycie tych 40 milionow.

Pozatym ciekawe jak to mozliwe ze niby nikogo w Polsce niestac, a w takiej Bulgarii stac ich zeby mieli Ludogorec w miasteczku typu Grodzisk Wielkopolski. I jakos to mozliwe ze maja dosc kapitalu aby zbudowac druzyne prawdopodobnie lepsza od CWKSu (patrzac na ich wyniki w pucharach) ?

az
az

Aż zajrzałem. Te 2 miliardy to on miał 10 lat temu w szczytowym okresie i był to jego większościowy pakiet akcji w JWC. Dziś wart jest tylko 852 mln czyli dostał nieźle po dupie. Na koncie to on może mieć kilka milionów złotych i pewnie parę w prywatnych nieruchomościach, tak jak większość miliarderów. Jego majątek jest więc wirtualny, bo w 2008 miał 2,1 mld i w rok mu spadło do 565 mln bo na tyle wycenili jego pakiet w 2009 hahaha. Także wiesz, to nie jest tak że jak sobie wejdziesz w google i znajdziesz gościa z majątkiem 2 mld to on sobie może w każdej chwili wziąć pół mld i wjebać w klub albo na lokatę. A gówno ze swoich to może dać z milion dwa jak ma widoki że będzie fajna dywidenda, a tak musi brać z firmy i tłumaczyć akcjonariuszom i bankom. Wez przykład Cupiała – on w czasach świetności wyciągał grubo ponad 200 baniek czystego zysku rocznie i był jedynym akcjonariuszem a i tak Wiśle dawał 10-15 mln z czego zdecydowana większość to przelew z Telefoniki a nie z prywatnej kiesy. Nawet Wojciechowski w złotych latach kiedy zysk netto firma generowała na 150 mln zł nie walił aż takimi milionami, a dziś to nawet go nie stać bo firma zarabia mały ułamek z tego co 10 lat temu..
Także zapomnij nikogo w Polsce takiego nie znajdziesz co Ci sypnie lekką rączką kilkadziesiąt mln rocznie, a już na pewno nie z prywatnego majątku. Z prywatnego to Cupiał dawał 1% rocznych zarobków (dywidendy od TF) i to tylko jak się budżet nie spinał.
Także nie ma szans.
Co do Łudogorca – dla mnie to przejściowe sukcesy. Łudogorec ma poza tym tylko ułamek budżetu Legii, nie wiem jak teraz ale parę lat temu to było tak z 1/4.
Ja wiem, że sama kasa nie gra, że Legia jest generalnie przepłacona i ma wyniki poniżej tego na co wskazuje jej budżet, ale uważam że kiedyś tę różnicę będzie widać i to tylko kwestia czasu. Ile takiemu Bayernowi zajęło zdominowanie ligi, pamiętasz jak potrafili ligę z beniaminkiem przejebać, co drugi sezon tytuł zabierał im jakiś Werder czy inny Stuttgart, potrafili nawet w 2007 skończyć ligę na 4 miejscu i nie wejść do LM mimo że w przeciwieństwie do Legii mogli sobie w lidze wyciągnąć dowolnego piłkarza. W Europie też go klasyfikowali w pierwszej ósemce, czasem w pierwszej czwórce pod względem przychodów a i tak zwykle wylatywał w 1/8 i dużo lepsze wyniki w pucharach miały biedniejsze kluby.
A nawet wtedy, ten w chuj przepłacany w pierwszej dekadzie Bayern i tak najwięcej zdobył w tamtych czasach w Bundeslidze i miał najwyższy współczynnik ze wszystkich niemieckich zespołów w pucharach. Czyli tak jak Legia, która najwyższe przychody w przeciwieństwie do Bayernu ma regularnie dopiero tak od 7 lat, a z dużą przewagą (ponad 2x nad kolejnym) dopiero od jakichś 4.
Także poczekajmy, parę lat i Legia też wsiądzie w końcu do TGV 🙂
A Polonii świetlanej przyszłości jakoś nie