post Avatar

Opublikowane 27.07.2018 07:25 przez

Mariusz Bielski

Piątkowa prasa żyje wczorajszymi meczami Ligi Europy, ale przede wszystkim tym, co wydarzy się w weekend. Wraca bowiem ekstraklasa, cieszycie się? W dzisiejszych wydaniach gazet przeczytacie zatem sporo materiałów związanych z ligowymi meczami. Jest rozmowa z nowym, niespodziewanym trenerem Wisły, sylwetki młodych chłopaków, którzy zabłysnęli w ostatnich spotkaniach, analiza sytuacji Klafuricia w Legii, podsumowanie jego taktycznych eksperymentów, oraz parę innych ciekawych smaczków.

Zaczynamy od PRZEGLĄDU SPORTOWEGO.

PS1 27-07

Materiały pomeczowe klasycznie odpuszczamy.

Zaczynamy więc od zapowiedzi meczu I ligi, Warty Poznań z Garbarnią, który jest pełen podtekstów. Historycznie, w bo pierwsze mistrzostwo polski wygrali poznaniacy przy zielonym stoliku właśnie kosztem krakowian. Aktualnie zaś z powodu afery z Pyżalskimi w rolach głównych.

Na kolejnych stronach trochę piłki zagranicznej. Jose Mourinho zaczyna sezon od bycia Mourinho, czyli narzekania. Tym razem na terminarz Premier League, bo niby to nie fair, że zmagania ligowe Czerwone Diabły rozpoczną z zespołami, które wysłały na mundial mniej zawodników. Oprócz tego mamy krótszy tekst o wzmocnieniach Atletico, a także felietony. Jakub Radomski nie rozumie dlaczego Klafurić upiera się przy kiepsko funkcjonujących decyzjach taktycznych, zaś Michał Pol o sprawie kary dla Peszki, która według niego została nałożona mocno pod publiczkę.

PS2 27-07

No i zaczynamy to, co ekstraklasowe tygrysy lubią najbardziej, czyli Ligowy Weekend.

Na dzień dobry rozmowa z Maciejem Stolarczykiem, nowym trenerem Wisły Kraków.

– Jest pan zupełnie innym trenerem niż osiem lat temu?
– Na pewno. Wtedy miałem głównie doświadczenia piłkarskie. Nie mieliśmy trenera przygotowania fizycznego, a moja wiedza na ten temat nie była tak wielka. Powinienem wtedy znać się na fizjologii, dietetyce. W ciąg tych ośmiu lat skończyłem licencjat, kurs UEFA Pro, byłem na kilku stażach w klubach zagranicznych, współpracowałem z wieloma trenerami, byłem dyrektorem sportowym, selekcjonerem kadry u20. To wszystko pozwoliło mi poszerzyć horyzonty. Zdobyłem wiedzę na temat różnych elementów, które w piłce mogą okazać się decydujące. Moja głowa cały czas przyjmowała różne bodźce, starałem się dokształcać. Bardzo zmieniłem spojrzenie na piłkę. Gdy mnie zwolniono, miałem oferty z niższych lig ale wolałem się uczyć. Jestem raczej uparty i starałem się dążyć do celu. Wiedziałem, że chcę zostać trenerem.

PS3 27-07

Patryk Lipski zapowiada lepszą grę, nie chce zostać tylko solidnym ligowcem.

– Mam nadzieję, że ten sezon będzie dobry w moim wykonaniu. I pokażę wreszcie na co mnie stać. Zdaję sobie sprawę, że w poprzednich rozgrywkach grałem słabo. To wszystko zależy ode mnie, jestem dobrze przygotowany. Nie mam problemów zdrowotnych. Wierzę, że nadchodzi mój sezon – mówi. Do tej pory miał pełne poparcie trenera Stokowca. Otworzył nad głową zawodnika parasol ochronny. Zapewnił mu komfort psychiczny, dał pewność, że nawet w razie gorszej dyspozycji i tak szkoleniowiec będzie na niego stawiał. – Pora się odwdzięczyć za zaufanie, za te wszystkie budujące słowa.

Maciej Pałaszewski przebojem wdarł się do pierwszej drużyny Śląska Wrocław.

PS4 27-07

Następne materiały:
– eksperymenty Klafuricia kompletnie nie wypaliły. Legia ma wrócić do gry czwórką z tyłu.
Eduardo nie okazał się Ljuboją. Cóż za niespodzianka!
tekst o Jakubie Żubrowskim i jego historii przebijania się do Ekstraklasy oraz o urazie, jakiego doznał pod koniec ubiegłego sezonu.

Kontuzja przytrafiła się w najgorszym momencie – po pierwszym półfinale Pucharu Polski z Arką. Diagnoza: przeciążenie organizmu, problem ze spojeniem łonowym. Uraz niewdzięczny do leczenia i uciążliwy. – W najtrudniejszym momencie nie mogłem nawet się śmiać, bo czułem ból. Żeby wstać z łóżka, musiałem podeprzeć się rękoma, potem przekręcić na bok i dopiero prostowałem nogi – wspomina. Początkowo pomocnik miał nadzieję, że zdąży się wykurować na rewanż przeciwko Arce. Czasu było niewiele, bo dwa tygodnie. – Po kilku dniach zacząłem robić ćwiczenia angażujące mięśnie obok tych kontuzjowanych, co było złudne, bo po dwóch dniach zacząłem się ruszać żwawiej i pomyślałem, że mogę wszystko Nie mogłem. Zrobiłem wykrok i już nie wstałem, tylko klęknąłem z bólu – opowiada. Dziś już na szczęście nie ma śladu po urazie.

PS5 27-07

Następne materiały:
Sylwetka Daniela Smugi, który ostatnio robił furorę w meczach Górnika
– tekst o taktycznym podążaniu za modą, które może okazać się pułapką

Większość polskich zawodników nie lubi tego systemu, bo jest dla nich nowy. Najpopularniejszym ustawieniem w Polsce jest 4-2-3-1, nasi piłkarze są uczeni gry głównie w nim. Nie nabywają elastyczności taktycznej, nawet wydany niedawno Narodowy Model Gry zakłada grę tylko jednym systemem. Lepiej przygotowani do taktycznych wygibasów są Włosi. W końcu to kolebka światowej taktyki. Piłkarze potrafią odnaleźć się w rozmaitych ustawieniach. To oczywiście wynika z ich jakości (…) – Do funkcjonowania w nowym ustawieniu potrzebne są tysiące powtórzeń. A gdy coś nie wychodzi, to obrywają obrońcy. Zaczyna się jednak od tego, że to pomocnicy nie wiedzą jak bronić, poruszają się niczym dzieci we mgle – opowiada Marcin Komorowski. – Nie ma co urkrywać, że polski piłkarz najlepiej czuje się w grze z kontry. Czy więc warto próbować oszukać przeznaczenie i szukać systemu, który naszym zawodnikom nie odpowiada? – głośno zastanawia się były gracz Tereka Grozny.

PS6 27-07

Kolejne okołoligowe materiały:
o Jakubie Serafinie, który na stadionie Lecha przeżywał najważniejsze momenty w karierze
o Baliciu, którego Zagłębie Lubin musi pilnie zastąpić
o Tomaszu Cywce, zapalonym wędkarzu, który opowiada więc o swojej pasji

PS7 27-07

„Chwila z…” Dariuszem Dudkiem, trenerem Zagłębia Sosnowiec.

– Z wojska na piłkę przełożyłem jedną zasadę: to najsłabsze ogniwo decyduje czy przeżyjesz. Czyli w zespole najważniejsi są ci, którzy siedzą na ławce, to oni decydują, czy w kryzysowych momentach wygrywamy. W pierwszej lidze to przeżyliśmy. Trzech podstawowych zawodników musiało pauzować za kartki, do tego Sanogo miał chorego ojca, puściłem go do domu. Musieliśmy liczyć właśnie na tych, co zazwyczaj siadali na ławce. Wygraliśmy.
– Powiedział pan o zasadzie. A są konkretne metody, które można przełożyć na klub.
– To techniki manipulacji, zawsze się sprawdzają. Kiedy na treningu pojawia się za dużo emocji, adrenaliny, dwóch piłkarzy ma ze sobą jakiś problem. Gdy przychodziłem do Zagłębia tak się zdarzało, potrafili złapać się za koszulki. Wtedy przerywałem zajęcia, pozostałym zawodnikom kazałem robić 50 pompek, a ta dwójka miała im odliczać. Cały zespół robi coś, czego nie powinien, a winowajcy stoją totalnie zażenowani, że to ich wina. Emocje opadają, chłopcy przepraszają. To integruje grupę. W wojsku to zawsze ja byłem osobą, która musiała wykonywać zadania, gdy inni przewinili.

PS8 27-07

Nowa rola Antoniego Łukasiewicza w Arce – przejął obowiązki Edwarda Klejndinsta, byłego dyrektora sportowego Arki. Łączy tę funkcję z Piotrem Włodarczykiem, który jest osobą decyzyjną. On raczej opiniuje transfery, niż ich dokonuje. Telefon Łukasiewicza dzwoni co chwilę, ale póki co były piłkarz dobrze odnajduje się w nowej pracy.

Obok zaś krótszy tekst o tym jak bardzo Kosta Runjaic liczy na Adama Buksę.

PS9 27-07

SUPER EXPRESS

Czyżby wreszcie coś się ruszało w sprawie Rafała Kurzawy, który nadal pozostaje bez klubu?

SE1 27-07

Siergiej Kriwiec, piłkarz Dynama Brześć, opowiada o spotkaniu z Maradoną.

– Wybrałeś Dinamo ze względu na Maradonę?
– Oferta była atrakcyjna. Nie dostałem takiej w Polsce. Poza tym spodobało mi się, że Maradona też tam trafił. Tym bardziej cieszę się, że będę miał okazję z nim pracować. Gdy przyjechałem podpisać kontrakt, to on był w Rosji. Zaczynały się właśnie mistrzostwa świata. Poznałem go po mundialu, gdy dzień po finale przyleciał do Brześcia.
– Jak zareagowali kibice, gdy zobaczyli legendę futbolu?
– Przyszło 10 tysięcy widzów. To był duży show. Fani byli zadowoleni, w końcu mogli z bliska zobaczyć piłkarską sławę. Maradona podjechał na stadion Huntą. Podszedł pod trybunę, przywitał się z fanami, a oni skandowali jego imię. Niektórym nawet udało się przybić z nim „piątkę”. Ludzie nagrywali filmiki, aby mieć pamiątkę z tego wydarzenia. To był ciekawy moment dla kibiców, dla miasta, które interesuje się piłką.

SE2 27-07

Legioniści zarabiają sporo, a grają totalną kaszanę. Do tego w zespole jest kilku niepotrzebnych graczy, których pensje są sporym obciążeniem dla klubu. Niepowodzenie w pucharach sprawi, że stołeczny klub może popaść w problemy finansowe.

Sen z powiek prezesowi Mioduskiemu spędzając jednak nie tylko wyżej wymienieni piłkarze. Klubowy budżet mocno obciążają również zawodnicy, którzy nie mają szansy na grę, czyli Cristian Pasquato i Eduardo. Ściągnięcie tego drugiego wydawało się ciekawym pomysłem, ale wyszedł kompletny niewypał. A chorwacki Brazylijczyk, podobnie jak Pasquato, zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. W zamian nie zaoferował nic, nie strzelił ani jednej bramki i według nieoficjalnych informacji klub będzie chciał się go pozbyć jeszcze tego lata. Ostatnie niepowodzenia w pucharach sprawiły, że prezes Mioduski musiał się mocno nagimnastykować, żeby spiąć klubowy budżet. Jeśli piłkarze nie wezmą się za grę, to niestety dojdzie do powtórki…

SE3 27-07

Weszlaki, a czy wiedzieliście, że…

SE4 27-07

GAZETA WYBORCZA

Garbarnia Kraków weszła w nowy sezon z bardzo osobliwym pomysłem…

„Sędzia nie ma racji!” – to najostrzejsze słowa, jakie przed tygodniem padły w meczu ze Stalą Mielec. Na inauguracji I ligi na trybunach pojawiło się prawie 1600 osób, ale atmosfera nie przypominała tej z ekstraklasy. Nie trzeba było zatykać uszu – przekleństwa dał o się usłyszeć z sektora zajmowanego przez kibiców gości. Szefowie Garbarni liczą, że kulturalna atmosfera na meczach to sposób, by na stadion przychodziły rodziny. – Kiedy rodzice będą trzymać dzieci na kolanach, muszą być pewni, że nic nie spadnie im na głowę i nie usłyszą wyzwisk. Może to sprawi, że zainteresowanie meczami Garbarni będzie rosło? – zastanawia się Marek Siedlarz, wiceprezes klubu.

Obok zaś tekst o rekordowym transferze Alissona do Liverpoolu, a także podsumowanie wczorajszych zmagań polskich ekip w eliminacjach do Ligi Europy.

GW1 27-07

W warszawskim dodatku przeczytamy zaś o gorącym stołku Deana Klafuricia.

Nigdy nie miał w Legii mocnej pozycji. Najpierw w kwietniu, gdy zastąpił Romo Jozaka, mówiono o nim, że to rozwiązanie tymczasowe. Teraz, mimo że ma ważną roczną umowę, także mówi się, że lada dzień może zostać zwolniony. W klubie zaklinają się, że o zmianie trenera nie ma mowy. – Dopóki Legia gra w Europie, Klafurić może spać spokojnie – słyszymy. Wygląda jednak na to, że jeśli Legii nie uda się wyeliminować Spartaka Trnava, Klafurić z Warszawą się pożegna. Nie jest tajemnicą, że prezes klubu Dariusz Mioduski jest oczarowany Adamem Nawałką. Były selekcjoner reprezentacji Polski jest stałym gościem przy Łazienkowskiej. Także Nawałka myśli o pracy z Legią. Jest mało prawdopodobne, by wyjechał zagranicę (marzył o posadzie we Włoszech). Według naszych informacji obie strony rozmawiają ze sobą, ale niezobowiązująco. Ale to już raczej nie kwestia „czy?” a raczej „kiedy?” Po meczu ze Spartakiem okazuje się, że jest ku temu bliżej niż dalej. A to oznaczałoby dla Mioduskiego kolejny spory wydatek…

GW2 27-07

Fot. FotoPyK

Opublikowane 27.07.2018 07:25 przez

Mariusz Bielski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 44
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GrigorijKalmanawardze
GrigorijKalmanawardze

Jestem generalnie neutralny jeśli chodzi o przynależność klubową, grają nasze zespoły w pucharach to kibicuję każdemu, dlatego też jestem przerażony manią prześladowczą jaką reprezentujesz. Szczerze, wybierz się do lekarza, może nie jest jeszcze za późno, wygląda mi to na poważną chorobę psychiczną, a na pewno co najmniej manię natręctw.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Olala

Powąchaj.

lparafiniuk
lparafiniuk

jeszcze wam się to nie znudziło ;/ ileż można odgrzewać tego kotleta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

lparafiniuk
lparafiniuk

tylko że On wtedy był zawodnikiem Wisły a nie „naszym” 🙂 Z choinki się urwałeś ? Takie zachowania nie należą do rzadkości. Nie On pierwszy i nie ostatni.Zresztą… co Cie to kurwa obchodzi? Jesteś kibicem (L) ? Chyba nie ;/ Po prostu hejtujesz jak wszyscy wiecznie oglądający plecy (L) w tabeli z bólem dupy ;/

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Nie ma sensu karmić trolla.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Doprecyzuj „wiecznie” – co to słowo znaczy w twym narzeczu? Może to literówka, może ort?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Tamagoczin
Tamagoczin

To jeszcze nie są puchary!! To są ELIMINACJE DO PUCHARÓW!! KURŁAAAAAAAAAA

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Im chodziło o puchar polski

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wręcz przeciwnie – to są eliminacje do ligi, przeprowadzane systemem pucharowym czyli przegrywający odpada.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Perskilis
Perskilis

A mnie też się marzy silny duet Legia-Lech.Bo tak naprawdę tylko oni nakęcają (jeszcze)polską ekstraklapę.No i też mam nadzieję że siła Lecha nie będzie opierać się na pomocy sędziowskiej jak do tej pory.Paradoksalnie uważam zwolnienie Bielicy za totalną pomyłkę…Naprawdę Lech grał ciekawą piłkę i w pewnym momencie byłem pewien że może majstra zgarnąć.Przyszedł kryzys i zabrakło cierpliwości…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

Mi się marzy liga złożona z co najmniej 8-10 zajebistych drużyn, 6 niespodzianek i jakichś dwóch punktodawców – a co, beka czasem musi być.

Olala
Olala

‚Mioduskiemu to bym nie dał skarbonki dzieci do zarządzania, bo po miesiącu by się okazało, że przez najbliższe dwa lata nie będzie wakacji tylko zapierdalanie na zmywaku i oddawanie pieniędzy na nowatorską hodowlę arbuzów w autobusach komunikacji miejskiej. Taki to pomysły dziwnych ludzi.

Chata Kumba
Chata Kumba

Tylko że Mioduski dorobił się milionów i jest właścicielem Legii a ty jedyne co możesz zrobić to się powkurwiać i napisać komentarz na Weszło.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Olala

Chata… // Ja się nie wkurwiam, ja patrzę na to miotanie na zasadzie wymyślania prochu. Legia kolejny sezon zacznie grać od 5 kolejki czy jakoś w okolicach, gdy się okaże że trzeba gasić pożar spowodowany kolejnym rokiem z debilnymi pomysłami. I na transfery, teraz – na ustawienie, poza tym – gdzie oni się stołują że mają zatrucia pokarmowe? Dławi ją celebrowanie kolejnych mistrzostw w jednej z najsłabszych lig Europy. Miszczowie podwyrka.

RuudVanGol
RuudVanGol

Trzymasz dzieci w skarbonce?

Olala
Olala

Trzymam i karmię surowym mięsem na kiju.

RuudVanGol
RuudVanGol

Przez ten otwór w pleckach? To to muszą być bardzo zajebiście rozklepane schabowe! 😀 Pycha!

szroter
szroter

jest szansa w III rundzie el. LE – na zupełnie nowy eurwpierdol – Drita Gnjilane z Kosowa <3 ewentualnie Luksemburg, ale sami powiedzcie że kosowarska nazwa idealnie pasuje do naszej podartej i zgnitej klubowej piłki 😉

lparafiniuk
lparafiniuk

(L) nie odpadnie z Europejskich pucharów nawet jak nie przejdzie Spartaka 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sportowy Maniak
Sportowy Maniak

A jednak można być jeszcze bardziej nierozumnymi niż byliście. Gratuluję

JuanPablo
JuanPablo

RAFAŁ KURZAWA PRZECHODZI DO FRANCJI!!!-grzmią co najmniej od 3 dni portale sportowe w Polsce. Wchodzisz w artykuł, i ani jednej konkretnej nazwy klubu który miały być zainteresowany. Dziennikarstwo tak bardzo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Cebulion
Cebulion

Ale dobra cebulka !

Turbokoń
Turbokoń

Nie spodziewałem się, że zobaczę słowo „padaka” w gazecie. Czas zacząć odliczać dni do pierwszego iksde…

Eskel
Eskel

Przypadek Klafuricia przypomina mi dowcip z Woodego Allena – spada facet z 10 piętra, na każdym go pytają: jak jest? – Na razie wszystko ok.

PRT
PRT

Ten tekst znam z francuskiego filmu „Nienawiść”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
07.08.2020

Alarm COVID-owy w Legii: zakażony ma być masażysta

Sami widzicie, co się ostatnio dzieje w kraju – bijemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem, niebezpiecznie zbliżamy się do granicy tysiąca przypadków dziennie. A ludzie futbolu, choć z szeregiem przywilejów, to wciąż ludzie i choroba magicznie ich nie omija. Niestety, z tego co słyszymy, doczekaliśmy się kolejnego przypadku w Ekstraklasie. Tym razem w Legii. Nie chodzi […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020