Rycerz Majchrowski przybył na białym koniu i „uratował” Wisłę
Weszło

Rycerz Majchrowski przybył na białym koniu i „uratował” Wisłę

Polityka to bardzo delikatna materia. Nie tylko ta ogólnoświatowa, którą się rajcujemy na co dzień. Z Donaldem Trumpem, Władimirem Putinem i innymi przywódcami imperiów. Także ta lokalna, samorządowa. Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, szykuje się do kolejnych wyborów. Rządzi miastem już od czterech kadencji, ale chrapkę ma na kolejną. Wojenka z kibicami i łatka gościa, który przepędził Białą Gwiazdę z Krakowa była mu teraz potrzebna jak rybie ręcznik. Więc wziął sprawy w swoje ręce i, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, znalazło się rozwiązanie trwającego od końca czerwca sporu o dzierżawę stadionu.

Krótko mówiąc – jest w tej chwili niemal pewne, że Wisła Kraków kolejny sezon rozegra, jakkolwiek by to nie zabrzmiało w tym kontekście, „na Wiśle”. Nie zaś Bóg wie gdzie, choćby w Bielsku-Białej. Porozumienie już jest, szczegóły również zostały dograne.

O początku całego konfliktu pisaliśmy TUTAJ, o jego rozwinięciu natomiast TUTAJ. Dzisiaj mamy kolejny, miejmy nadzieję, ostatni odcinek z cyklu: Biała Gwiazda bez dachu nad głową.

Zaczęło się od komunikatu ze strony prezydenta miasta, Jacka Majchrowskiego.

Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków S.A. nadal grać przy Reymonta. Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności. Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie.”

Z wypowiedzi wiceprezydent miasta, Katarzyny Król, która do tej pory była najbardziej zaangażowana w tę sprawę, dowiedzieliśmy się, że klub zaakceptował to rozwiązanie. Zresztą – trudno, żeby tego nie zrobił. Kolejnej propozycji już by zapewne się nie doczekali.

Prezydent Majchrowski rozegrał tę partię z gracją Bobby’ego Fischera. Z jednej strony – miasto długo trzymało klub w potrzasku, doprowadzając do sytuacji, że wyprowadzka Wisły z Krakowa stała się naprawdę realnym, a nawet – prawdopodobnym scenariuszem. I teraz, gdy zarząd klubu był już zupełnie przyparty do muru, prezydent przedstawił satysfakcjonujące go rozwiązanie.

Szach i mat. Złożył propozycję nie do odrzucenia.

Wizerunkowo też wyszło dla niego korzystnie. Serc kibiców Wisły nie zdobędzie nigdy, ale uniknął protestów środowisk kibicowskich Białej Gwiazdy, które już były w zaawansowanej fazie organizacji. Ożywili się ex-piłkarze, pojawiły się oddolne akcje, mające na celu zebrać kasę na spłatę długów klubu. Wojowanie z ludźmi poświęconymi do tego stopnia Wiśle, żeby heroicznie rozpocząć ciułanie kilku milionów złotych poprzez sprzedaż plakatów z autografami, byłoby Majchrowskiemu wybitnie nie na rękę w przededniu wyborów.

Zresztą, na pierwszy ogień boju o dzierżawę stadionu wystawił wiceprezydent Król, samemu pozostając w cieniu.

Natomiast wśród ludzi nieprzychylnych futbolowi na pewno władze miasta zapunktowały tym, że tak długo przeczołgiwały zarząd klubu. No i, koniec końców, wydębiły pieniądze na spłatę należności. Z tym, że nie od Wisły, a od Ekstraklasy.

Z uwagi na to, że do pierwszego meczu rozgrywanego przez Białą Gwiazdę przy Reymonta 22 zostało już tylko dziewięć dni, najpierw zostanie zawarta zostanie oddzielna umowa na pierwszy mecz z Arką (21 lipca). Później trójstronne porozumienie między miastem, Wisłą i Ekstraklasą. Już na najbliższy cały sezon.

Według informacji portalu LoveKrakow.pl, Wisła zapłaci za każdy mecz około 130 tysięcy złotych. To grubo ponad dwa miliony w skali sezonu. Dodatkowo, klub zobowiązał się, że kasę wpłaci miastu za każdym razem na 48 godzin przed meczem. Tak jak wspominał prezydent Majchrowski – żeby pozbyć się zarzutu o niegospodarność, przed którym mieli przestrzegać prawnicy.

Jaka rola w tym wszystkim Ekstraklasy, która wyciągnęła do Towarzystwa Sportowego Wisły pomocną dłoń i – zdaje się, że w przeciwieństwie do TS – została przez miasta potraktowana jako poważny partner do rozmów? Ano, Ekstraklasa w trzech ratach spłaci dług Wisły wobec miejskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, czyli około 4,5 miliona złotych.

Później potrąci sobie te pieniądze z puli pieniężnej, którą co roku wypłaca klubom z tytułu sprzedaży praw medialnych. Co jest dla Wisły niemal równie dramatycznym scenariuszem, jak konieczność wyprowadzki z Krakowa. Należności wobec ZIKiT to przecież nie jedyne długi, jakie krakowski klub ma do uregulowania. Piłkarze czekają na zaległe wypłaty, są trenerzy do opłacenia. Czkawką odbijają się nie tylko długi porobione przez poprzednich właścicieli, ale i chybione pomysły sportowe.

Ciężki orzech do zgryzienia z punktu również widzenia prawnego, bo, znając sytuację Białej Gwiazdy nie od dziś, można się domyślać, że kolejka po pieniądze z Ekstraklasy jest długa jak w sklepie mięsnym za komuny. Tegoroczne wypłaty od ESA dla Wisły są już zresztą podobno zajęte przez innych wierzycieli. Skomplikowana sprawa. Bo z jednej strony Ekstraklasa potrzebuje Wisły grającej w Krakowie, patrząc na to pod czysto biznesowym kątem. To ważny, duży rynek. Jednakże, odwracając medal – w tej chwili, de facto, długi krakowskiego klubu wobec miasta spłacają solidarnie… wszystkie kluby naszej ligi, bo przecież to ich forsą dysponuje ESA.

Sprawa jest naprawdę śliska.

Mało tego – wygląda na to, że klamka zapadła niejako z wyłączeniem zarządu Wisły, który został postawiony publicznie przed faktem dokonanym i mógł się tylko zgodzić, albo doszczętnie skompromitować. Legitymacja prezes Sarapaty i reszty ferajny została zdruzgotana. Ich oświadczenia wyglądają teraz kuriozalnie.

Czyniąc długą historię krótką – pozostał rok na znalezienie inwestora. Trójstronne porozumienie z miastem i Ekstraklasą to tylko odroczenie wyroku. Wisłę w obecnym kształcie czeka wyłącznie upadek.

fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (71)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Kto zaskoczony, ten ręka w górę!
Kto nie widzi związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, ten w górę dwie rączki i machamy!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nie liczy się 😉 Ta ręka w górę niech będzie taka mentalna-symboliczna!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Kto nie widzi związku z wydawaniem magazynu na Orlenie, sympatią Kurskiego i pojazdu na Majchrowskiego, ten gapa!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Ja tam się gapą nie czuję 😉 Po prostu te metody gry są powszechne w wielu środowiskach.

WhiteStarPower

Nigdy nie zginie!!!

Murphy
KTS Weszło

@WhiteStarPower
Chyba nie doczytałeś tego co w tekście było. Dostaliście jednorazową kroplówkę. A płacić za wynajęcie stadionu i tak i tak musicie, i teraz już nie będzie odwlekania. Bo nie zapłacicie miasto nie da kluczy. Trzy walkowery i bye bye.
Za moment kampania i wybory samorządowe się skończą, a wtedy nastąpi faktyczny koniec pieśni i jak klub będzie prowadzony w sposób jaki jest to się obudzicie w IV lidze.

LOBO

.

Your+wish+is+granted+_4c62807d372df335b018a60573ee0724.gif
WhiteStarPower

No i? Przeczytaj raz jeszcze: Nigdy nie zginie!!!

Murphy
KTS Weszło

@Whitestarcośtam
Aha, rozumiem, należysz do tych zaczadzonych racą.

varak
RKS Radomiak Radom

Pewnie że nie zginie, najwyżej jej stadion zabiorą. Ale nie szkodzi, na Hucie są całkiem dobre, mało używane boiska…

Ubeccy ojcowie użytkownika Juri nokautują i rozdziewiczają go w jego brzydkie, owłosione dupsko

@WhiteStarPedał
Twoja skisełka zdechnie szybciej, niż myślisz. To będzie tak spektakularny upadek, że huk będzie słychać w całej Polsce.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Komuś jeszcze wszystko to przypomina??? Ruch 2.0 czyli odwlekanie nieuniknionego lub jak kto woli reanimowanie trupa/bankruta.

wezyriusz

Pierwsze co to właśnie o tym pomyślałem. Dziwie się Ekstraklasie ze podejmuje taki krok. Za rok mogą wbić gwoździa do trumny Wisły co wizerunkowo tez będzie klapą.

LOBO

Wizerunkowa klapa dla kogo? Przecież nie dla ekstraklasy. Dali im ostatnią deskę ratunku i tyle.

wezyriusz

Tak zgadzam się ale kto będzie o tym pamiętał za rok? Pamięć kibiców nie należy do najlepszych.

LOBO

To znaczy nie wiem co masz do końca na myśli, ale najważniejsze jest to żeby klubu zaczęły grać na poziomie na jakich ich stać.

JanKowalski1982

Jak tylko to przeczytałem to taki komentarz przyszedł mi na myśl…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Oczywiście, że to reanimacja, ale nie w tym rzecz. Wygląda to tak, jak wyglądać miało…

tvp-generator-0mHN60Fxty.jpg
DrMabuse
Wisła Kraków

Na razie to raczej resuscytacja.

Penguin

Właśnie nie, Gino – Majchrowski to przecież PO. A z ramienia PiS na prezydenta Krakowa chrapkę ma Wassermanowa i obecny prezydent, gdyby dobił Wisłę, mógłby liczyć na nagłówek w TVP – ale zupełnie innej treści.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Bierzesz to TVP zbyt dosłownie…

Lukasz8181

Jeżeli kibice Wisły Kraków odetchnęli z ulgą to śpieszę im wyjaśnić, że ZAWARTE POROZUMIENIE Urzędu Miasta Krakowa w sprawie spłaty przez Ekstraklasę. S.A. zadłużenia Wisły Kraków S.A. JEST NIEZGODNE Z PRAWEM.
————————————————————————————————————————————-

1) Zgodnie bowiem z prawem Ekstraklasa S.A. może uregulować bezpośrednio za Wisłę Kraków tylko 1000 zł długu (słownie: jeden tysiąc zł) w stosunku do samorządowej jednostki budżetowej–Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Miasta Krakowa.

2) W komunikacie na Twitterze Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski napisał, że Ekstraklasa S.A. zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

3) Zgodnie jednak z przepisami ustawy o finansach publicznych oraz ordynacji podatkowej Ekstraklasa Polska S.A. może zapłacić Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie tylko 1000 zł (słownie: jeden tysiąc zł) za Wisłę K.

4) Dług Wisły wobec Miasta Krakowa oraz wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu stanowi odpowiednio niepodatkowe należności budżetowe jednostki samorządu terytorialnego z tytułu czynszu dzierżawnego do których mają zastosowanie przepisy ustawy o finansach publicznych oraz pośrednio na mocy odesłania w zakresie nieuregulowanym w tej ustawie odpowiednio przepisy Ordynacji podatkowej, a do należności podatkowej z tytułu podatku od nieruchomości wprost mają zastosowanie przepisy Ordynacji podatkowej.

5) Zgodnie z art. 67 ust. 1. ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych do spraw dotyczących należności, o których mowa w art. 60 (tj. w skrócie niepodatkowe należności budżetowe jednostki samorządu terytorialnego – Urzędu Miasta Krakowa oraz należności samorządowej jednostki budżetowej– dług wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu – przypis własny), nieuregulowanych niniejszą ustawą stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego i odpowiednio przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa.

6) Przepisy ustawy o finansach publicznych nie regulują kwestii kto poza dłużnikiem może dokonać zapłaty należności budżetowej jednostki samorządu terytorialnego oraz samorządowej jednostki budżetowej tj. Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

7) W konsekwencji tego w tej kwestii ma odpowiednio zastosowanie przepis art. 62b § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej, zgodnie z którym inny podmiot tj. Ekstraklasa S.A. może zapłacić tylko 1000 zł za Wisłę K.

8) Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa
DZIAŁ III
Art. 62b. § 1. Zapłata podatku może nastąpić także przez:
1) małżonka podatnika, jego zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę;
2) aktualnego właściciela przedmiotu hipoteki przymusowej lub zastawu skarbowego, jeżeli podatek zabezpieczony jest hipoteką przymusową lub zastawem skarbowym;
3) inny podmiot, w przypadku gdy kwota podatku nie przekracza 1000 zł.

LOBO

Z ciekawości zapytam, masz zamiar coś z tym zrobić? Sprawa ciekawa. Nie jestem fanem żadnego klubu z ekstraklasy, a Biała Gwiazda z najlepszych lat była czymś fajnym do oglądania, ale kluby są tak dziadowsko zarządzane, że fajnie by było gdyby Wisła zapłaciła za swoje błędy.

Lukasz8181

Mnie to zwisa – ani mnie grzeje ani ziębi Wisła Kraków tak więc niech Weszło albo kibice Cracovi robią sobie aferę :) Zawsze lepiej, żeby taka Wisła Kraków grała w ekstraklasie niż efemerydy jak Sandencja, Podbeskidze czy Termalika. Jako prawnik obsługujący urząd śmieję się tylko z prawników miejskich Urzędu Miasta Krakowa jak to przyklepali. Jakie tam błędy Wisła K. popełniła to jedna sprawa tyle, że w innych miastach kluby są sponsorowane przez miasto, a nie przez nie windykowane patrz podobnie duży i zamożny Wrocław.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Więcej pokory, panie „prawniku obsługujący urząd”.

Lukasz8181

A więc pokornie wyrażam swoje poważne wątpliwości, co do zgodności z prawem niniejszego porozumienia 😉 Z chęcią chciałbym zobaczyć prawną replikę miejskich prawników w tej kwestii. A jest to śmieszne z tego powodu, że to niby miejscy prawnicy widzieli prawne przeszkody w podpisaniu nowej umowy dzierżawy z Wisłą Kraków argumentując to obawą o zarzuty niegospodarności.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Przecież żadnego porozumienia jeszcze nie ma, więc o czym ty mówisz?

Lukasz8181

Wejdź na Twittera Jacka Majchrowskiego. Jest porozumienie Miasta Krakowa oraz Ekstraklasy SA. Czekają tylko na zaakceptowanie tego porozumienia przez Wisłę K.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Zawsze mnie zastanawiała buta takich szczurków, którzy nie widzieli ani jednego dokumentu w sprawie, wszystkiego dowiadują się z mediów, ale nie przeszkadza im to w ferowaniu wyroków n/t kompetencji prawników z wieloletnim doświadczeniem. Najbardziej się popisałeś z tymi wymyślonymi na kolanie w kiblu „niepodatkowymi należnościami budżetowymi jednostek samorządu terytorialnego z tytułu czynszu dzierżawnego”,

Lukasz8181

Nie ma potrzeby analizowania dokumentów bo najważniejsza kwestię wskazał Majchrowski (którego trudno oskarżać o brak wiarygodności i kłamstwo) – przelew (zapłata) ma być dokonany bezpośrednio przez Ekstraklasę SA. w ramach spłacenia zadłużenia Wisły K. Dopóki nie zapoznasz się z przepisem art. 60 ustawy o finansach publicznych nie widzę sensu w dalszej konwersacji.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

No jasne, że wypowiadam się nie znając tego przepisu.

Nieznamsie

Wydaje mi się, że w tej sytuacji diabeł będzie tkwił w szczegółach – wystarczy, że to będzie nie ‚spłata za’, a przelew wierzytelności przyszłej i cała kwestia ustawy zostaje na bocznym torze. Dlaczego? Splacającym będzie formalnie Wisła, która przeleje na Miasto / ZIKiT swoją wierzytelność o wypłatę należności z tytułu praw emisyjnych. Albo nawet Ekstraklasa ukłon się jeszcze bardziej i w porozumieniu trojstronnym zostanie ustalone, że kwoty od Ekstraklasy należą się Wiśle w dacie spłat do Miasta / ZIKiT. Gdyby Ekstraklasa przelewała ‚swoje’ / ‚splacała zamiast’ (a nie ‚za’) to rzeczywiście powstałby problem. W taki lapsus o jakim piszesz nie chce mi się wierzyć, bo to abecadło prawnika urzędu.

Lukasz8181

Dlatego napisałem, że z chęcią chciałbym zobaczyć prawną replikę miejskich prawników w tej kwestii.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Ale wiecie, że mówimy o należności cywilnoprawnej?

Lukasz8181

Owszem, tyle, że należności cywilnoprawne też wpływają przecież do budżetu jednostki samorządu terytorialnego oraz samorządowej jednostki budżetowej i tym samym są niepodatkowymi należnościami budżetowymi (bo niewątpliwie jak sam wskazujesz nie są to podatki tylko należności cywilnoprawne).

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

A wiesz, że w art. 60 u.f.p. jest mowa o niepodatkowych należnościach budżetowych o charakterze publicznoprawnym? A należności cywilnoprawne masz troszkę wyżej?

Lukasz8181

Dług w postaci zaległego podatku od nieruchomości niewątpliwie jest należnością budżetową o charakterze publicznoprawnym.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Czynsz dzierżawny, a nie podatek od nieruchomości.

Lukasz8181

Odpisałem wyżej. Wisła K. ma zadłużenie tak z czynszu dzierżawnego jak i podatku od nieruchomości.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

No to na temat podatku od nieruchomości podyskutuj sobie w innym wątku, bo tutaj mówimy o czynszu dzierżawnym. A podatek zawsze obciąża właściciela, a nie najemcę/dzierżawcę

Lukasz8181

Co do zaś zaległości z czynszu dzierżawnego jako, że czynsz dzierżawny stanowi dochód pobierany na podstawie odrębnej ustawy – ustawy o gospodarce nieruchomościami – bo na podstawie tej ustawy pobierany jest czynsz dzierżawny, a nie kodeksu cywilnego stanowi też raczej należność publicznoprawną zgodnie z art. 60 pkt 7 ustawy o finansach publicznych.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Czynsz dzierżawny jest pobierany na mocy umowy dzierżawy, a nie ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Nieznamsie

Kategorycznie napisałeś, że umowa jest niezgodna z prawem :) ja napisałem, że niewiele wystarczy, by była zgodna. Bez tekstu umowy nie można stawiać kategorycznych sądów :) chyba z ciekawości wystąpię o informację publiczną :-)

Lukasz8181

No dobrze, zbyt kategorycznie to napisałem :) Póki porozumienie nie jest zaakceptowane przez Wisłę K. i przez to nie jest przelane na papier i nie jest faktem dokonanym nie ma o co występować 😉

Nie chcę się czepiać, ale...

A to nie jest przypadkiem tak, że Samorząd po prostu przejmie wierzytelności Eklasy wobec Wisły z tytułu praw TV?

biggala2310

Opłata za użytkowanie stadionu nie jest podatkiem. Doucz się lepiej.

Murphy
KTS Weszło

Majchrowski niczego nie uratował. Przedłużył jedynie proces gnilny. Jeśli w klubie Wisła Kraków nie dojdzie do fundamentalnych zmian, to wszystko rozleci się z jeszcze większym hukiem. Za rok, albo w trakcie sezonu.
Tak naprawdę, to Majchrowski załatwił kasę od miasta, a jednocześnie wydudkał zarząd Wisły, który zaraz – i wcale bym się nie zdziwił – nie dostanie od Ekstraklasy ani złotówki, bo tam ustawi się kolejka wierzycieli.
W zasadzie to rozwiązanie ma jakiś sens. Ale tylko w wypadku jeśli długi klubu nie przekraczają tego, czego z Ekstraklasy dostaje.

Poznaniak

I znowu polityka Wchodzenie do dupy rzadzacym krytykowanie opozycji bo chuj wie co bedzie a tak bezpiecznie Opiniotworczy szyderczy portal wystawil sobie kolejne swiadectwo unostwa Co cie kurwa obchodzi prof Majchrowski i jego zakusy Naucz sie myslec i rzetelnie pisac a polityke zostaw zdecydowanie lepszym od siebie papierowy pajacu

tss

Miło by było jednak jakby ktoś opisał np. na weszło (red. Milewski?) jakim gównem funkcjonalnym jest ten stadion, w jaki sposób powstawał, jak wszelkie sugestie osób z klubu dotyczące jego kształtu były torpedowane, jak ekipa prezydenta sztucznie zawyżała jego koszty. Jak wybudowany za publiczne pieniądze obiekt nie nadaje się on do niczego poza organizowaniem meczów piłkarskich – Wisły Kraków, bo kogo innego niby? Może wtedy niektórzy, z kibicami Wisły włącznie, zrozumieliby że jego użytkowanie przez klub nie jest żadną łaską boską ze strony jaśnie panującego nam w mieście, tylko jedynym możliwym rozwiązaniem maskującym skrajną niegospodarność rządzących Krakowem. Bo czy przy wydaniu ponad 600 mln publicznych złotówek ich jedynym scenariuszem na przyszłość było to że Wisła będzie pompowana przez najbliższe 30 lat pieniędzmi Cupiała?

nigolcabej

czyli utrzymali sie przy zielonym stoliku, bo powinni zleciec za obecne dlugi: stadion + dlugi ktore by powstaly z racji niewywiazania sie z karnetow itp. do tego dochodzi milion innych kosztow i zmiejszone wplywy z biletow = bankrut w przeciagu 2-3 miesiecy, bo wszystkie kontrakty z pilkarzami bylby rozwiazane. decyzja pzpn powinna byc skonsultowana z reszta pierwszoligowych klubow.

OtylyKibol

Miśkom mówimy NIE!! nawet kosztem 4. ligi..

XardasKSP
Polonia Warszawa

Czysta przyjemnosc widziec jak GTS kurczowo probuje utrzymac sie na powierzchni jednak coraz bardziej tonie 😀 Marze o tym ze doczekam dnia kiedy to samo spotka takze CWKS 😀

degustathor
Legia Warszawa

Smutne masz zycie, jeżeli jedyne co ci w nim pozostało, to nierealne marzenia.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Ciekawe czy GTSiacy nie mowili ze sa one nierealne gdy jeszcze mieli Cupiala i wlasnie cieszyli sie ze Krol spuszcza Polonie do IV ligi. Dzisiaj CWKSiakom wydaje sie ze to marzenia nierealne ale raz na wozie a za chwile moze byc pod wozem 😀

Medalion

Polonia jest na dnie, tym się zajmij. Wiślacy dadzą radę!

XardasKSP
Polonia Warszawa

Pamietaj zawsze mozecie zapukac w to dno Polonii od spodu, w koncu IV liga w ktorej kiedys bylismy po bankructwie jest juz pod dnem….. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Wczoraj byl nasz, dzis jest upadek wasz. Pamietam jak GTSiacy i CWKSiacy mieli radosc jak Krol bankrutowal Polonie. Dzis my mozemy miec radosc i cieszymy sie jeszcze wiekszym szczesciem kibicow Cracovii 😀

Moze sie kiedys doczekamy ze i CWKS bedzie mial problem.

Poznaniak

Typowy Polski idiota Pijany obrzygany brudny smierdzacy zacietrzewiony ale przekonany ze to co robi jest git

Szczepek
Legia Warszawa

Zaczyna sie reanimacja trupa.

StanLaurel

To dobrze, że z wyłączeniem zarządu Wisły, bo to twór marionetkowy (choć dobrze opłacany).

Baton

A dzisiaj znowu był pokaz pt. „Kto tak naprawdę rządzi w Wiśle Kraków”, tzn. kibole zablokowali zatrudnienie Surmy i jeszcze jakiegoś gościa. Czy to się dzieje naprawdę? Gdzie my żyjemy? Ekstraklasa, klub z tradycjami i takie rzeczy… profesjonalnej i dobrej piłki to my u nas nigdy nie zobaczymy. Sarapata z tym drugim prawdziwkiem to powinni pod ziemię się zapaść.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

okrutnik

któreś tam z praw Murphiego – co ma pierdolnąć , w końcu i tak pierdolnie . teraz niech rzeka spadnie z Ekstraklasy , to kto wtedy będzie bulił ta kasę ? ja się pytam ? jak nie bedzie w klubie kasy z ekstraklasy , to kto bedzie chciał grac w bankrucie ? tak że spoko , towarzystwo wykorkuje .gwardziści na ostatniej prostej ..

Penguin

Ekstraklasa spłaca dług? O, ciekawe – summa summarum, długi Wisły spłacą również kluby od Zagłębia Sosnowiec po Cracovię. To ci ironia losu.

areq
Kolejorz

Czy prezydent Majchrowski to ten sam co powiedział kiedyś,chyba na stadionie Cracovii „My nigdy nie zejdziemy na psy?”.
Świetny polityk zaprawdę powiadam Wam:):)

pawko
FC Autobus w Bramce

A ja bym chciał zapytać (tak zupełnie neutralnie, bo tak samo głęboko w dupie mam wszystkie drużyny z tej gówno ligi), czy inne kluby też dostaną od ekstraklasy dofinansowanie w wysokości 3,9 mln złotych? Czy może po prostu Ekstraklasa „kupiła” dług od miasta i Wisła nadal musi zwrócić jej 3,9 mln.
Jeśli ekstraklasa po prostu spłaciła dług, to na miejscu innych klubów zażądałbym takiej samej wypłaty, albo odmówiłbym solidarnie startu w rozgrywkach. Nie może być równych i równiejszych. Ruch, Polonia, Widzew, ŁKS, Pogoń itp. w końcu wyleciały z Ligi, ale są święte krowy, których nikt nie rusza. Taki stan ma nawet swoją nazwę: PATOLOGIA. I tym się powinien zająć rudy, a nie piciem wódki z kolegami i po pijaku mianowaniem ich na trenerów reprezentacji. Amen

Nie chcę się czepiać, ale...

Majchrowski genialnie to rozegrał: miasto pewnie nie odzyskałoby ani 1 zł z kasy jaką wisi im Wisła gdyby trzeba było dług ściągać bezpośrednio z klubu. Pośrednictwo Ekstraklasy niemal gwarantuje, że należności zostaną wyregulowane. Pytanie jak zachowa się Ekstraklasa wobec Wisły…

biggala2310

„Ciężki orzech do zgryzienia” – serio?! Co za analfabeta to pisał?

wpDiscuz