Z cyklu wiadomości nieoczywistych: Boruc na dłużej w Bournemouth
Anglia

Z cyklu wiadomości nieoczywistych: Boruc na dłużej w Bournemouth

Szczerze mówiąc to dość zaskakująca informacja. Raczej spodziewaliśmy się, że Artur Boruc odejdzie z Bournemouth po sezonie i to z wielu powodów. Po pierwsze kończył mu się kontrakt, po drugie w ubiegłych rozgrywkach grał tyle co nic, po trzecie Polak ma już swoje lata. Nic więc nie wskazywało na kontynuację przygody bramkarza w Premier League. A jednak! Boruc nie musi pakować walizek, chyba że gdzieś na wakacje, ponieważ w rozgrywkach 17/18 dalej będzie zawodnikiem Wisienek.

Eddie Howe, menedżer Bournemouth, powiedział parę dni temu: – Choć nie grał za dużo, Artur odegrał w naszym sukcesie w tym sezonie ogromną rolę. Idealnie współpracował z Begoviciem. Trudno było to wówczas traktować inaczej niż zwykłą kurtuazję. Jaka miałaby być ta „ogromna rola” Boruca? W Premier League bramkarz nie zagrał ani minuty, swoje jedyne szanse dostawał w Pucharze Anglii i w Pucharze Ligi, gdzie uzbierał sześć meczów i jedno czyste konto. Tam jednak Bournemouth nie osiągało większych wspomnianych sukcesów, tym najbardziej istotnym było oczywiście utrzymanie w lidze. Nie było o nie łatwo, skoro zespół po ośmiu kolejkach miał cztery punkty.

W każdym razie Boruc przez cały sezon odgrywał rolę doświadczonego bramkarza, który w przypadku pożaru będzie go gasił. A trzeba wiedzieć, że ten tlił się coraz mocniej, bo ściągnięty Begović grał słaby sezon. Zaliczył sześć czystych kont, przy dziewięciu Boruca rok temu. Bośniak kosztował sporo, około 10 milionów funtów, więc oczekiwano bardzo wiele. Niestety, bramkarz pomagał zbyt rzadko, a zdarzało się, że potrafił puścić strzał jak najbardziej do obrony – zbyt słaby czy po krótkim rogu.

Pojawiały się głosy, że do bramki powinien wejść Boruc, by Begović poczuł konkurencję, ale nic takiego się nie stało. Najpewniej zabrakło menedżerowi odwagi do posadzenia tylu milionów na ławce.

Boruc po spełnieniu swojej funkcji miał więc odejść. Mówiło się o MLS, to jest jeden z tych kierunków, o których Polak zawsze dużo myślał. Cóż, Ameryki nie będzie, przynajmniej na razie. Pamiętajmy też, że Premier League od zawsze była wymarzonym miejscem dla bramkarza, więc być może chce w niej zostać jeszcze choćby przez rok. A tam też na pewno nie zbiednieje.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
naguso

Uśmiech Koali

Po prostu odpowiedzialny gosciu, patrzy na zycie perspektywicznie i odklada na emeryture… swojej dziewczyny 😉

trombel
RTS Rozsądek To Siła

Musi jeszcze odkładać na alimenty dla byłej żony i swojego dziecka

MaciekGKS

Fajne miejsce do mieszkania (jedne z najlepszych na Wyspach), swietna renta dla samego Artura. Skoro klub chcial to Borucowi nie pozostalo nic innego jak przedluzyc umowe.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

A co on niepełnosprawny że rentę dostaje?

MaciekGKS

Renta (https://sjp.pl/renta)

1. okresowe lub dożywotnie świadczenia pieniężne niezdolnym do pracy;
2. regularnie otrzymywany dochód z kapitału, majątku, niewymagający wkładu pracy, np. renta gruntowa
* * *
Zwroc uwage na punkt drugi. Nie trzeba byc niepelnosprawnym, zeby utrzymywac rente. :)

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

No ale to dalej nie ma sensu logicznego. Kapitałem nie jest siedzenie na ławce, majątkiem nie jest siedzenie na ławce. Niewymagający wkładu pracy musi być coś materialnego.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Gratulacje, Artur. Jesteś lepszy od Begovica i mam nadzieję że wygryziesz go ze składu w kolejnym sezonie. Pozdro

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz