LIVE: Kto ma ochotę zostać w lidze? Na pewno nie Sandecja

Wyścig o mistrzostwo Polski przypomina póki co zawody w „fotel lidera parzy”. Na tytuł chętnych najwyraźniej brak. Czy walka o utrzymanie także będzie przypominać rywalizację rozklekotanych fiatów 126p? Czy jednak ktoś chciałby pozostać – wiemy, że to słowo jest nadużyciem – w elicie?

19:54 KONIEC! Pawłowski wreszcie zwycięski

Śląsk wreszcie wygrał, Pawłowskiemu przestał bić kompromitujący licznik. Bije natomiast wciąż Sandecji, która nie wygrała od lata. Z taką grą, marnując taką szansę na nawiązanie walki jak dzisiaj, nie widzimy przed nimi szans na utrzymanie. Śląsk natomiast nie powinien dzisiaj strzelać szampanami, bo w porównaniu do tego, co pokazała dzisiaj Pogoń, wyglądają znacznie gorzej. Pozostają jednym z głównych kandydatów do spadku. Dzisiaj ograli najsłabszego ze słabych, wcale nie tak pewnie, męcząc się i strzelając tylko jednego gola.

19:50

Sandecja po krótkim zrywie wróciła do bronienia wyniku, który w zasadzie wyrzuca ją z Ekstraklasy. Gratulujemy. Jeśli nie zdobędą remisu z będącym w fatalnej formie Śląskiem, grającym w osłabieniu i z niepewnym dziś Słowikiem w bramce, to wypada im już tylko sprawdzać terminarz pierwszej ligi.

19:43

19:40

W pierwszej lidze zaczyna się powoli tradycyjna wiosenna loteria.

19:39

No i Śląsk się doigrał: zaprosił Sandecję do tańca. Sączersi nie schodzą z połowy wrocławian, zagrażając coraz częściej. Groźna główka Szufryna, kąśliwy strzał Małkowskiego – wszystko na przestrzeni kilkudziesięciu sekund. To będzie gorąca końcówka.

19:35

19:34

Schodzi Kraczunow, wchodzi Małkowski. Moskal przechodzi na grę trójką obrońców. Wszystko na jedną kartę, ale jeśli teraz Sandecja nie odrobi, to kiedy? Ostatnia szansa by jeszcze spróbować się utrzymać.

19:30 CZERWONA KARTKA DLA SITO RIERY!

Riera się skompromitował kompletnie. Nie było żadnego sensu zagrywać tak ostro. Śląsk przeważa, Sandecja nie wiele robi, ale to wciąż tylko 1:0. Gra w osłabieniu może spokojnie sprawić, że Sączersi coś wcisną. Wrocławianie przestali właśnie kontrolować grę.

19:25

Juve prowadzi 2:0 z Sampą. Nie wierzymy w cuda – jest pozamiatane, scudetto zostanie w Turynie. W Neapolu kolejny raz muszą przełknąć gorzką pigułkę. Mistrzostwo za Maradony, a od tamtego czasu nic.

19:21

Aż łzy zachodzą do oczu, gdy widzimy jak dzielnie Sandecja walczy o to, by spaść z hukiem z ostatniego miejsca, nie wygrywając już nic do końca sezonu. Grają ze Śląskiem, który nie wygrał od czasów króla Popiela, a nie potrafią nawet stworzyć dobrej sytuacji. Dramat.

19:14

A co tam we Wrocławiu? Trochim raboną do Brzyskiego, ten wyskakuje w powietrze, przewrotką wrzuca na Kolewa. Kolew nie dochodzi do piłki, ale spod ziemi wyrasta Kasprzak, strzelając scorpion kickiem w poprzeczkę.

No dobra, zgrywamy się, jest nieco mniej ciekawie.

19:13

Klubowej formy Teo nie można odmówić:

19:12

Tymczasem w walce o mundial nie składa broni Teodorczyk – właśnie strzelił bramkę z Brugią.

19:09

Kownacki nikogo się nie boi. Widać, że ta liga go nie przerasta.

19:08

Bardzo pocieszna akcja. Kosecki tak dynamicznie uciekał, że aż się zatrzymał. W końcu jednak zagrywa na środek, gdzie z nieznanej przyczyny nie ma nikogo z Sandecji. Pich strzela z dystansu, ale niecelnie. Widać, że Sandecja będzie chciała ruszyć do przodu, a to zostawi Śląskowi więcej miejsca.

19:06

Raków już trójka w plecy. Niemożliwe co się dzieje w Częstochowie.

19:04

Sandecja szykuje prawdziwą rewolucję w drugiej połowie. Mraza zmienił Brzyski! Centrostrzałem ich.

18:53

City mistrzem Anglii! A wszystko dzięki… porażce Manchesteru United, na Old Trafford, z ostatnią drużyną ligi – WBA. Grzesiek Krychowiak wszedł na ostatni kwadrans.

18:49

Cholewiak przychodzi z I ligi, nie gra na swojej pozycji, a i tak jest najlepszym piłkarzem na boisku. Potrzeba nam jednak więcej szrotu z trzeciej ligi bośniackiej.

18:47

Koniec pierwszej połowy we Wrocławiu. W Sandecji nieźle gra Trochim, szarpie Ksionz, ale wciąż to za mało by poważnie zagrozić Słowikowi. Mecz jest senny, Śląsk nie forsuje tempa, czeka do ostatniego gwizdka. A jak ktoś czeka od 1 minuty do ostatniego gwizdka, broniąc 1:0, to zwykle dostaje bramkę. Zobaczymy jednak czy Śląsk na drugą połowę wyjdzie z podobnym zaangażowaniem.